Uit de Provincie Sportnieuws DE WOLF EN DE HAVIK u A Twee veelbelovende knapen k W RECHTSZAKEN SCHAKEN VOETBAL BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING 9 Gemeenteraad van Schoondijke Beursoverzicht TERNEUZEN. SLUISKIL. IJZENDIJKE. Omzwaai van regerings partij in Soedan K. L M. heeft het druk vsv Veel belangstelling voor spoedcursussen onderwijzer Radio Peking over actie nationalistische vliegtuigen AGENDA LID VAN „MAU-MAU" IN ARNHEM VEROORDEELD. OOSTBURG. Egypte schuldig bevonden aan twee bestands schendingen W MINISTER MANSHOLT OP 19 APRIL NAAR ZEELAND. De minister van Landbouw; Visserij en Voedselvoorziening zal op 19 April een bezoek brengen aaa de herverkavelingswerken in Zeeland. Hij zal zich hierbij be perken tot de werkzaamheden op Tholen en Schouwen-Duiveland. De minister zal op zijn tocht wor den vergezeld door de directeur- generaal van de landbouw, ir. A. W van de Plassche .tevens voor zitter van de centrale cultuur technische commissie en van de commissie van toezicht op de her verkaveling. Voorts zullen ir. J. D. Dorst uit Goes, lid van de com missie, ir. S. Herweyer, directeur r&n de cultuur-technische dienst, «r A. J. van der Weel, voorzit ter van de hervekavelingscom- tnissie Zeeland en ir. J. Post, hoofdingenieur-directeur van de herverkaveling Zeeland, minister Mansholt bij dit bezoek vergezel len. 's Morgens wordt een bespre king gehouden op het kantoor van de herverkaveling te Sint- Maartensdijk, waarna een rond rit langs de in uitvoering zijnde werken van Tholen wordt ge maakt. Om omstreeks twaalf uur wordt overgestoken van Stave- wisse naar Ouwerkerk, waarna ln Zierikzee weer besprekingen met agrarische sub-commissies en •jorsonen uit het bedrijfsleven rullen gevoerd worden. Na de ïupch in hotel Van Oppen wor den vervolgens de werken op Schouwen-Duiveland bezocht, waarop de minister tegen half res via Zijpe de provincie weer verlaten zal. De raad komt bijeen. De raad dezer gemeente is in «penbare vergadering bijeenge roepen tegen Donderdagavond g.s. De agenda vermeldt o.m. de vol gende punten: Benoeming van 3 vertegen woordigers en 3 plv. vertegen woordigers in het algemeen be stuur van de centrale dienst van bouw- en woningtoezicht en het toezicht op gemeentewerken in Oost Zeeuws-Vlaanderen. Voorstel van B. en W. tot ver koop van percelen grond: m aan de Industrieweg; aan d, Stijn Streuvelsstraat; aan de Jacob Catsstraat; d, aan de Zuidlandstraat. Idem tot onteigening van per- «len grond in het plan Zeven Triniteitspolder II. idem tot het verlenen van me iewerking, ingevolge artikel 72 ■>:an de lager onderwijswet 1920, aan.; a. de vereniging voor Christe lijk onderwijs aan de Jozina- stra&t voor aanschaffing van drie nieuwe kachels; b. de vereniging voor Christe lijk onderwijs aan de Grenu- laan, voor aanschaffing van vier nieuwe kachels. Mem tot het beslissen op be zwaarschriften en verzoeken om ontheffing wegenbelasting. Mem tot wijziging van de be spoting van de dienst van maat- .«ihappelijke zorg, '54, het grond bedrijf en die van de gemeente ®ver 1954 en 1955. Onderzoek geloofsbrieven van iet nieuw-benoemde lid van de raad de heer P. Fijn van Draat. rooster van de opvolging voor de functie van voorzitster en secr.- penn. vastgesteld, welke jaarlijks zullen wisselen. Erger voorkomen. Aan de oprit van de z.g.n. fa- briegspad, deed zich een ongeval voor, dat dank zij de tegenwoor digheid van geest van de betrok kene mevr. C. erger werd voor komen. Het echtpaar C. dat zich naar huis begaf kwam per rijwiel de oprit af, toen de chauffeur P. uit Terneuzen, zonder richting- aangeving plots zijn stilstaande rechts geparkeerd staande wagen ineens wilde draaien. Mevr. C., die vanwege de afrit reeds een tamelijke vaart had, met achter op haar fiets haar 6- jarig dochtertje, kon, om de auto te ontwijken, niets anders doen dan naar links uitwijken en zich op de betonnen schutting van de cokesfabriek te laten botsen. Bij deze botsing beliep zij kneu zing aan hand en hoofd en moest zich door de verbandmeester van de C.N.A. laten verbinden. Het kind liep enkele schrammetjes op. Haar fiets werd ernstig bescha digd. Door de politie werd een onderzoek naar de schuldvraag ingesteld. Brand in bakkerij. Woensdagmiddag ontstond brand in de bakkerij van de heer P. de Smet aan de Nassaustraat. Door toegeschoten hulp kon het vuur met emmers water worden ge doofd. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat een doos met houtwol, welke dicht bij de oven stond, vlam heeft gevat en de in de nabijheid liggende houtafval ook in brand raakte. De parlementfractie van de re geringspartij van Soedan, de na tionale unionistenpartij die vroe ger voorstandster was van een unie tussen Egypte en Soedan, heeft zich Donderdag uitgespro ken voor een volledig onafhanke lijke republiek Soedan met een eigen president, regering en par lement. Soedan, dat jarenlang onder Brits-Egyptisch bestuur stond, maakt op het ogenblik een over gangsperiode van drie jaar van zelfbestuur door. Men verwacht, dat begin volgend jaar verkiezin gen voor een grondwetgevende vergadering zullen worden ge houden. Het bestuur van de partij komt besluit <Ntu de Paasdagen naderen is het bijzonder druk in de lucht vaart. De KjL-M. heeft alle be schikbare materiaal in gebruik om de passagiers te vervoeren. Er zijn Donderdag twee extra vluchten op Londen gemaakt. Naast de zes bestaande dagelijk se diensten op Parijis. is met groot materiaal gevlogen. In- plaats van de gebruikelijke Con- vair 340 heeft nu de DC4 ge vlogen. Vandaag is er nog een extra dienst op Landen. Naar Barcelona zijn twee extra vlieg tuigen vertrokken, en ook naar Tel Aviv. De toestellen zijn alle maal vol. De K.L.M. heeft in ver band met Pasen de laatste vier dagen 25-000 kg Nederlandse bloemen naar vrijiwel alle Euro pese landen' vervoerd. MAGNETISEUR „KAN HET NIET LATEN". De magnetiseur Th. F. uit Berkenwoude, reedis verscheide ne malen veroordeeld wegens onbevoegd uitoefenen der ge neeskunst, de laatste maal op 1 Maart j.l. tot adht maal 5,— -boete, stond Donderdagmorgen weer voor de Rotterdamse kan tonrechter mr R. Remsma te recht. Hem was ten laste gelegd dat ihij in Juni en November van het vorig jaar weer drie perso- hen in behandeling had geno men. Er waren ditmaal geen ge tuigen. De ambtenaar o.m. mr H. van Buuren zei in zijn requisitoir er aan. te wanhopen of het om. er in zal slagen F. van zijn hande lingen af te brengen. Reeds vele malen werd hij veroordeeld, maar hij stoort zich aan niets en tolijift praktijk uitoefenen. De wet verlbiedt het niu éénmaal, aldus de ambtenaar o.m., en het is niet mogelijk uit te maken wie de bonafide magnetiseurs zijn. Hij eiste drie maal zeven dagen hechtenis. Mr A. van Doominck, zoals altijd advocaat van F. haalde weer gevallen aan van genezing bewerkstelligd door magneti seurs. Evenals in een vorig pleidooi sprak hij van „de heksenproces- pen van de 20e eeuw" en trok hij een vergelijking met de pedi cures, die ook niet vervolgd worden. Hij' vroeg voor zijn cliënt, wie, zo zei hiji, het niet te doen was om winst, maar „hij kan het niet laten", de kleinst mogelijke straf. ,,U komt dan de wet na, maar hebt tevens aan uw taak voldaan om te onder scheiden of de magnetiseur bo nafide is". De kantonrechter veroordeel de F. tot drie maal 10,'boete of vier dagen hechtenis. Hij hield hem daarbij voor, dat het z.i. van het grootste belang Sis, dat hij1 contact houdt met dokt»- TERNEUZEN LEIDT IN KAN AALZONETORN OOI. Voor het kanaalzonetornooi werden Woensdagavond te Gent in het clublokaal van „Het Volk" de wedstrijden van de 4e ronde gespeeld. De uitslagen waren: Het Volk Landau Van HoordeC. de Putter 10 De Vliegher J. v. d. Hagen v. d. Berghe M. Wondergem VosR. de Ridder 10 Van HulleM. Jansen 01 Van HeckeJ. Haak 10 Sluiskil worden gespeeld en om vat de volgende wedstrijden: TerneuzenHet Volk, Landau Ruy Lopez en V.S.V.J. Jau- rès. Totaal 4—2 J. Jaurès Terneuzen Wl. MartinJ. J. Kaan 10 J. Rodriguez A. Stadhouders 10 Van BastelaereP. Mulder 01 P. Quintijn—ir N. Buijsert SchattemanJ. v. d. Staal 01 H. ThijsA. de Coninck 01 Totaal Ruy Lopez Van VlietS. Dierick PetitG. Wuilems PissanechiE. Tacq RigauxW. Hardeman SinjeanG. Schooff MulkensF. v. d. Hooft 2Y2SV2 V.S.V. 0—1 afg. V2 1—0 1—0 1—0 Voorl. uitslag 3%IY2 De afgebroken partij wordt ge- arbitreerd. De stand luidt thans: Terneuzen 4 8 17 Het Volk 3 6 13 J. Jaurès 3 3 10% Landau 4 2 9% Ruy Lopez 4 2 8 4 1 7 KAARTEN VOOR NEDER LAND—ZWITSERLAND. Voor de wedstrijd Nederland- Zwitserland, die op 19 Mei (He melvaartsdag) in het Feijenoord- stadion te Rotterdam zal worden gespeeld, heeft de K.N.V.B. tien duizend toegangskaarten ter be schikking van het Rode Kruis ge steld ter verdeling onder het pu bliek. De helft van de netto baten zal door het Rode Kruis worden afgedragen aan de Stichting 1940 1945. De minister van Justitie heeft toestemming verleend voor een verloting van deze kaarten, indien het aantal aanvragen bo ven de 10.000 komt. Zij, die in aanmerking wensen te komen voor een plaats, dienen vóór 25 April een briefkaart met 57 cent porto (dus met ƒ0,50 overwaarde) te zenden aan het Rode Kruis, Prinsessegracht 27, Den Haag. Op de briefkaarten moet worden vermeld voor welke rang men in aanmerking wenst te komen. Beschikbaar zijn de na volgende rangen; Ere-tribuine, le ring ƒ7,50; ere-tribune, 2e ring ƒ6; zijvakken le ring ƒ4,50; Maastribune, le ring ƒ4.50; zijvakken, 2e ring 3 en staanplaatsen 1,50. Per briefkaart mag men slechts één plaats aanvragen, maar men kan zoveel briefkaar ten insturen als men wil, mits de ze gefrankeerd zijn met 50 cent overwaarde aan postzegels. Na de trekking, die op 26 April zal worden gehouden, ontvangen degenien, die in aanmerking ko men voor het kopen van 'n kaart onmiddellijk bericht op welke wij ze zij de kaart in hu® bezit kun nen krijgen. De spoedcursussen ter oplei- dlilntg voor de akte onderwijzer, dlie zijn bestemd: voor hen, die een H.B.S., een Gymnasium of een M.T.S. hebben doorlopen, zijn op 1 April begonnen. De be langstelling heeft dé verwachtin gen verre overtroffen. Het aan tal deelnemers bedraagt onge veer 2.000. Volgens radio-Peking hebben nationalistische-Chinese vliegtui gen ter hoogte van de Chinese kust vissersboten beschoten waar door elf jonken tot zinken wer den gebracht en 19 vissers om het leven zijn gekomen en 26 gewond. Voorts verklaart de radio, dat in Maart 649 nationalistische vliegtuigen boven de kuststreek van de provincies Foekien en Tsjekiang hebben gevlogen. Drie hiervan zouden door afweerge schut zijn beschadigd. TERMIJN INLEVERING AANGIFTEBILJETTEN INKOMSTENBELASTING VERLENGD. In het aangiftebiljet inkom stenbelasting over 1954 moet aangifte worden gedaan van het in dat jaar genoten loon in de zin van het besluit op de inkom stenbelasting 1940. Loon waar van de loonbelasting is ingehou den met toepassing van de coör dinatietabel, het z.g. coördinatie- loon, moet hiertoe worden hèr- leid tot fiscaal loon. Met betrek king tot deze herleiding zijn door de staatssecretaris van financfei op 23 Maart 1955 enige aanwij zingen gegeven die op 24 Maart zijn gepubliceerd. Aangezien te verwachten is. dat verschillende belastingplioh- tigen tengevolge van deze com plicatie niet in staat zullen zijn het aangiftebiljet vóór de daar op vermelde datum, 15 April 1955, in te leveren, heeft de staatssecretaris de termijn van inlevering van de aangiftebiljet ten A en B verlengd tot 2 Mei 1955. VRIJDAG 8 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Een meisje om te ste len". ZATERDAG 9 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Een meisje om te ste len". Concertgebouw, 8 uur: „De vrouw die gelyncht moest worden". Terrein W. Bolwerk, 4 uur: Tem. BoysArnemuiden. HOEK: Café Geers, 7 uur: Prijskaarting. ZOUTE SPUI: School, 14—23 uur: Bazar V.V. Spui. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Marabunta". vandaag bijeen om het van de fractie goed te keuren. Sedert de algemene verkiezin- ren_ Qis onbevoegde aJh.w. gen in November 1953 volgde de vastklampende aan deze toevoeg- nationale unionistenpartij een den( pro-Egyptische politiek, doch in de afgelopen maanden verwijder de de partij zich steeds verder van het denkbeeld van een unie met Egypte. De partijfractie meent wel, dat een onafhankelijk Soedan zich Na nauwe samenwerking tus- moet aansluiten bij de Arabische sen rijks- en gemeentepolitie is liga en dat de buitenlandse poli- de verkeersgroep van de rijkspo- tiek in overeenstemming met de litie te Bodegraven erin geslaagd besluiten van de liga moet wor den gebracht. De wedstrijd Jean JaurèsHet Volk wordt in de loop van de vol gende week gespeeld. Door de 2e secretaris van de Z.S.B., de heer L. J. Simpelaar, werd namens het bestuur van de Z.S.B. een zilveren wisselbeker aangeboden, welke aan de twee de prijswinnaar zal worden uit gereikt. De laatste ronde, welke de be slissing moet brengen, zal te Het Arnhemse gerechtshof heeft gisteren de 22-jarige vis handelaar A. G. B. te Didam we gens diefstal van een bromfiets tot twee maanden veroordeeld. De procureur-generaal had, con form het vonnis van de Arnhem se politierechter, vier maanden geëist. De vishandelaar was lid van een bende die zich „Mau- Mau" noemde. Een aardige „Paas"-geste van „Klimop". De Terneuzense winkeliersver eniging „Klimop wil de school- »aand£ jeugd, althans een deel daarvan, op Paas-Zaterdag, aan- senaam verrassen. s Morgens zullen in de stad op verschillende plaatsen, gekleurde Stenen eieren verstopt liggen, b.v. in een hoekje in de vestibule van een winkel, op een vensterbank «f misschien wel aan de kant van het trottoir in de goot. In ieder geval liggen de eieren jüet dat weten wij heel zeker in de plantsoenen, op de rij- vreg en ook niet langs de water kant. De eieren zijn gekleurd, dragen <en nummer en zijn voorzien van iet opschrift „Klimop". Wanneer men nu zo'n ei vindt, iRpn men <iat dezelfde Zaterdag middag om 5 uur omwisselen op de markt voor een Paasei. Gemeentelijke badinrichting De gemeentelijke badinrichting »erd in de afgelopen maand Maart 1955 door totaal 2966 per- saoen bezocht tegen xaand daarvoor, te ï,v^ 2820 in de De gemengde Israëlisch—Egyp tische bestandscommissie heeft Egypte Donderdag schuldig be vonden aan twee bestandsschen dingen in het gebied van Gaza en Israël aan één incident. De besluiten werden genomen na een twee-daagse bijeenkomst van de commissie in de neutrale zone, en betreffen incidenten op 30 en 31 Maart j.l. Beide partijen werden schuldig bevonden aan het incident van 30 Maart, aangezien de commissie niet is .gebleken welke partij het eerst heeft geschoten. Dit is na der medegedeeld door de voorzit ter van de commissie, de Franse een tweetal knapen uit Hengelo te arresteren, die zich op grote schaal hebben schuldig gemaakt aan „joy-riding" en die in Henge lo een auto, in Zeeland een fiets en een auto, in de buurt van de Moerdijk een fiets en in Ridder kerk een scooter wegnamen ten einde zo Nederland te doorkrui- ™n. Deze twee knapen, de 18-jarige J. H B. en zijn 17-jarige vriend L B. G., beiden uit Hengelo, sta len daar Zondagmiddag een per sonenauto uit een particuliere ga rage. Met deze auto reden ze naar Zeeland, waar zij in Yerseke ben zine kochten. Zij reden door in de richting Middelburg doch kre gen op de rijksweg onder Lewe- dorp pech. Ze lieten de wagen hier staan en begaven zich te voet verder. Het lopen verveelde echter al gauw het was inmid dels Maandagavond geworden en toen zij bij een boerderij een oud rijwiel zagen staan, bedach LtfT V CLI1 Uv L VJ111111100 iv. 9 viv. v - u b luitenant-kolonel Franco is Xavier ten zij zich met lang en reden op Gigcomaggi. 'deze fiets, e.gendom van een landbouwer uit 's Heer Arend- kerke, terug in de richting Goes. In Kloetinge echter werden zij het fietsen moe en toen zij daar een auto zagen staan in de Buys Ballotstraat, namen zij die mee. Met deze 'wagen, eigendom van een schrijfmachinehandelaar, re- dien zij de weg terug richting Moerdijk. Hier moesten zij ook deze auto verlaten omdat de ben zine op was. Een eindje verder stalen zij twee rijwielen, waar mee zij tot Ridderkerk kwamen. In deze gemeente zagen zij kans een scooter weg te nemen, waar op zij rustig verder tuften. In middels waren de berichten over de autodiefstallen in Hengelo en in Kloetinge de wereld ingegaan en was de politie gewaarschuwd en toen ook het bericht van de gestolen scooter over het politie- telexnet werd verspreid, duurde het niet lang of beide jongens liepen tegen de lamp. De ver keersgroep van de rijkspolitie vatte hen in de buurt van Bode graven in de kraag en vervoerde hen naar Ridderkerk waar zij in middels zijn verhoord en hebben bekend. De auto's ziin aan de eigenaars teruggegeven. Bij de opening van de raads vergadering deelde burgemeester Van Rosevelt aan de raad mede, dat nog geen enkele aanvrage om te bouwen met halve premie bin nengekomen was. Hij hoopte dat hiervan alsnog gebruik zou wor den gemaakt. Aan de Classicale Commissie Kerkelijke Gezinszorg werd over 1954 een subsidie verleend van ƒ123,15. Ook de Stichting 1940— 1945 kreeg een eenmalige bijdra ge van 25, Het verzoek van de vereniging Kleuterschool om verhoging van subsidie werd een onderwerp van uitvoerige bespreking. B. en W. stelden de raad voor om met ingang van 1955 de vol gende subsidie-regeling te tref fen: 30,per leerling inplaats van 24,150,voor een ak te kleuteronderwijs en 100, voor elke vast aan de school ver bonden leidster of helpster, vol gens een schaal van 100,voor elke 40 kleuters of een deel van dat aantal. Het voorstel werd tenslotte z.h.st. aangenomen. Bij het agendapunt voorlopige beschikbaarstelling van gronden bepleitte de heer De Badts een breder achterpad achter de wo ningen in de Lange Heerenstraat aan weerszijden. Aan ir. W. J. Bruijnooge werd een perceel grond beschikbaar gesteld in de Nijverheidsstraat tot een oppervlakte van 600 m2. V. Verstraete te Hoofdplaat ver kreeg eveneens een bouwterrein in de Nijverheidsstraat eveneens tot een oppervlakte van 600 m2. Aan S. Bareman werd een per ceeltje grond toegewezen aan de Lange Heerenstraat. Eveneens met een gevelbreedte van 6 meter werd toegewezen een perceel grond gelegen aan de Prinses Beatrixstraat aan de Fa Iz. de Bliek. Voor de bouw van een wijkgebouw werd aan de Ver. het Groene Kruis een stuk grond toegewezen met een gevelbreedte van ongeveer 20 meter aan de Prinses Irenestraat, aansluitend aan het Geref. jeugdgebouw. Ir. W. J. Bruijnooge verkreeg nog een perceel grond voor de bouw van een woning aan de Lange Heerenstraat en J. van Haneghem eveneens voor hetzelfde doel een perceel aan de Pr. Beatrixstraat. In verband met de te verwach ten beëindiging van de herbouw- financiering stelde de voorzitter voor om in het vervolg de gron den toe te wijzen voor een ter mijn korter dan 2 jaar, zoals tot nu toe gebruikelijk was. Na enige discussie werd uit eindelijk besloten om wanneer de tekeningen ingediend en de fi nanciering aangevraagd werd voor 1 Juli er voor I October met de bouw zou moeten zijn aange vangen. Met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten werd een kasgeldlening aangegaan groot 250.000,—. De rioolbelasting werd verhoogd van ƒ1;25 tot ƒ2,10 per 50m3. Het minimaal voor de kerken te betalen bedrag werd gesteld op 40,—. De heer De Badts merkte op dat het belastingtarief van ho gerhand wordt opgelegd en er zo doende niet aan te ontkomen valt. Het verzoek van de schoolver eniging „Johannes" tot verhoging van het voor 1955 beschikbaar gestelde bedrag per leerling van 25,01 tot 30,— vond geen gun stig onthaal. Het verzoek werd afgewezen omdat het bedrag voor het open baar lager onderwijs hetzelfde is en voldoende is om de behoeften te dekken. Voor de bijzondere lagere scholen staat de weg van art. 72 L.O.-wet open om buiten gewone aanvragen te doen. De heer De Badts informeerde welke bezwaren de vereniging had tegen een aanvrage art. 72. De voorzitter -merkte op dat de vereniging een dergelijke aan vrage liever niet indiende, een standpunt dat ook in het verle den steeds ingenomen was. In verband met de komende feestelijkheden ter herdenking van het feit dat Nederland 10 jaar geleden werd bevrijd werd aan de Oranjevereniging een subsidie toegekend van 300, Stemming over gehele linie vaat- Een stroom van jaarverslagen en dividendaankondigingen heeft er deze week voor gezorgd, dat de activiteit op de beurs buiten ver wachting groot is geweest. De da gelijkse aandelenomzet ligt rt*kw boven de 4 millioen gulden bet geen een vrij hoog cijfer is. Donderdag was de stemming over de gehele linie weer vast. De gunstige kwartaalproductie ra» H.V.A. stimuleerde de Indonesi sche sector. H.V.A. zelf kwam ran 160 op 163%, rubber vast op 127% (123), Deli Gold 160 (159). In deze papieren had de handel een vlot verloop. Hoewel de financiële resultaten van Philips reeds bekend wanen, werd het zojuist verschenen jaar verslag toch druk besproken. Al- lerwege beoordeelde men bet gunstig en de koers van de aan delen steeg van 366% tot 368. Ook Unilever ontmoette goede belang stelling, vooral uit het buitenland. Hier werd 395 betaald tegen Woensdag 393%. A.K.U. een puntje hoger op 304. Kon. Olie verwaarloosd en onver anderd. Op de incourante indus- triemarkt was de stemming uit gesproken vast. Onder de vele fondsen die hoger noteerden be vonden zich o.m. Van Gelder, Thomassen en Drijver, Unie van Ijsfabrieken, Beijnes, Figee, Buhrmann en Hazemeijer wegens de gunstige dividend voorstellen. De scheepvaartafdeling had een zeer rustig verloop en bleef eigenlijk onveranderd. Guldens- beleggingen boekten over het al gemeen een klein avance, waar door de Woensdag geleden ver liezen geheel werden ingehaald. De beurs blijft gesloten tot Dins dag a.s. Prolongatië 2% NAREURSKOERSEN. Kon. Olie 606 (600%) AKU 304—304% (303%) Philips 368369% (368% Ntw Philips 359360 (358%) Unilever 396 (395%) Federatie V.V.H., afd. West Z.-Vl. Dezer dagen kwam het bestuur van de Fed. Vr. Vrijw. Hulpver lening afd. West Z.-Vlaanderen, «wier voorzitterschap van mevr. yi E. HoekzemaDe Herder in vergadering bijeen. In deze georganiseerde federa ls werken 9 verenigingen samen 3 Geres, Herv. Vr. groepen C. J. i F K A.V., R.K. Vrouwengilde, 3UCR B., Ned. B. v. PI. Vr., Vrouwenbond N.V.V., Chr. PI- Vr. en O.V.V. Uit dit gestuur werd als secr.- jenn. gekozen mevr. W. v. Veen- Yan Loghem. Als eerste werkobject wera tei band genomen de actie; „Van de xrouw voor de vrouw", dit is «e hulpactie voor de vluchtelin- ■<m in Karinthië, welke speciaal gericht is op het gezin. Het is de bedoeling met de hulp <anL de leden van de aangesloten verenigingen deze actie te doen slagen. Voorts werd door loting het 33. Niemand is meer bij machte, de schurk achtige Bohuslaner tegen te houden, die door de openstaande poort in wilde galop er vandoor raast. Allengs hoort Hau- gar het strijdrumoer achter zich zwakker en zwakker worden, totdat het volkomen wegsterft en hij zich geheel alleen op de heirbaan bevindt, naar het noorden. Erwin is nog steeds buiten kennis, en zon der vaart te minderen grijpt hij de knaap wat steviger vast. Zo gromt de kerel zelfvoldaan: dat is de mooi ste poets die ik ooit iemand gebak ken heb! Niets verstoort de stilte van het woud, dan het gelijkmatige hoef gedreun van zijn paard... tot... een geluid hem het bloed in de aderen doet stollen van schrik... Ergens achter hem klinkt een schel, woedend geblaf, en omzien' de ontdekt hij tot zijn grote ont steltenis een reusachtige zware wolf, die hem in razende vaart achterop komt en langzaam onaf wendbaar, meter voor meter op hem inloopt... De weerwolf... het is de weer wolf, knarssetand hij in doodsangst en zet zijn paard tot nog groter spoed aan, hetgeen het dier echter met zijn dubbele last niet kan vol brengen! Inmiddels weren Eric en zijn trouwe krjjgers zich dapper tegen de overmacht van het rapalje van Gandalv en het handjevol mannen die nog aan Berse's kant staan, maar... het is een verloren ge vecht! Als Eric ziet dat er geen redden meer aan is, en daar het bovendien geen nut meer heeft zich nog langer hier te weer te stellen, omdat Erwin zich buiten de burcht en in groot gevaar be vindt, schreeuwt hij het bevel: „terug naar de poort!" Ze weten er doorheen te breken en achter volgd door hun tegenstanders be reiken zij de buitenpoort; geluk kig voor de vluchtenden is deze te smal om er velen tegelijk door te laten, zodat ze gelegenheid krij gen, de achtervolgers zonder veel moeite op te houden. Nog hoort de Noorman hoe er een gejoel opgaat als Berse tiert en brult: „een helm vol goud voor degene, die mij het hoofd van de indringer brengt Dan bereiken zij, al vechtende de rand van het woud, waar zij zich tussen de bomen terug kun nen trekken. Hierop komt er be weging in de smalle figuur, die al dien tijd in een verborgen hoek heeft gestaan, met bleek gelaat treedt Branwen naar voren en trillend van opwinding glipt zij voorzichtig in de richting van een paar paarden, die min of meer vergeten aan een stalpaal gebon den staan. „Ik moet achter Hau- gar aan", mompelt zij, „want ik geloof, dat er voor mij hier niets meer te beleven valt VOGELWAARDE. Geboren: 2 Maart. Josephus Alphonsus, z. van Desiré van Bel len en Anna P. Asselman. 7 Mrt. Johannes Willem, z. van Jacobus Schelle en Pietemella de Feijter. 11 Maart. Marinus Johannes Jo seph, z. van Johannes Steijn en Maria C. Raas. 12 Maart. Maria Josepha Louisa, d. van Eduardus C. de Maat en Mathilda de Waal. 21 Maart. Petrus Adelena Maria, z. van Petrus J. Dankaart en An na C. Sponselee. 27 Maart. Agnes Maria, d. van Petrus J. de Poor ter en Louisa M. van der Vee ken; George René Maria, z. van Johannes de Booij en Philomena Neve. Overleden: 4 Maart. Petrus A. Hermans, 77 j., weduwn. van Ro- zalia M. Rademakers. 6 Maart. Apolonia M. Roelans, 71 j.. echtg. van Josephus van Troost. 7 Mrt. Josephus Wentzler, 77 j., echtg. van Maria P. Verbraeken. 8 Mrt. Pieter A. Rombout, 75 j., echtg. van Emelia M. Goossens. 9 Mrt. Alphonsus Dobbelaar, 77 j., wedn. van Maria P. van Goethem. 24 Maart. Clementina Aerts, 66 j., wed. van Eduardus Luijcks. GRAAUW. Geboren: 8 Mrt. Frankie Eduard Dorina Maria, d. van Petrus Ver bist en Anna M. M. Heijens; Fer- dinandus Honoreus Maria, d. van Emericus L. van Campen en Ma' ria A. J. Plasschaert. Overleden: 6 Maart. Maria S. de Rijcke, echtg. van Fidelus D. Mattheijssen. 13 Maart. Anna M. S. Magnus, wed. van Ferdinandus J. Totté en Petrus J. Thuij. VOGELWAARDE. Gevestigd: C. B. de Schepper, van St. Jansteen; H. M. d. Rijcke- Van Woerkom, van Haarlemmer meer; A. M. Bun, van Bergen; M. M. Heijens, van Hulst; I. M. Hermans, van Hulst; Th. M. van Belle, van Hulst. Vertrokken: L. P. L Barbé Van Esbroeck, naar Vlissingen; R. H. J. M. van Belle, naar Vlis singen; E. Duerinclc en gezin, naar Uithoorn; A. M. A. Collet, naar Hulst; D. M. de Kort, naar Hulst; E. M. van Assche, naar Hulst; E. R. de Bakker, naar Sas van Gent; A. A. de Bakker, naar St. Jansteen; A. C. C. van Geel, naar Zundert; J. N. Valckx en ge zin, naar Terneuzen; F. J. van Eek, naar N.O.P.; C. M. Pauwels, naar Hontenisse; C. Mahu, naar Hontenisse; H. J. Rops, naar Zun dert.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2