Atoomoorlog om Kwemoi en Matsoe Puistjes DDD Sir Robert Anthony Eden de nieuwe premier De blauwe auto RADIO? Pssst....Meneer, luistert U eens! VULPENNEN Turkije en Libanon Amerikanen vrezen invasiepoging op korte iermijn Wat brengt de Generaal Grünther spreekt in Londen Luxe Schrijfmappen TWEEDE BLAD Donderdag 7 April 1955 10e Jeargaag No. 3426 De verdediging van Formosa WEL OF GEEN ATOOM OORLOG? Bezwaren tegen invoering nieuwe kalender Oude Koning van Jemen weer op de troon Het Landbouwschap en de aardappelprijzen Probeer 't maar eens! Koop vandaag nog een pakje PLYMOUTH is de sigaret, die elke keer nog beter smaakt. minimum DE ZOIMERZEGELS VAM 1955 E PERLAU NEDERLA Het sensationele bericht lekte hier dezer dagen uit. dat Ameri kaanse militaire autoriteiten in Japan vrezen, dat „binnen enke le weken" een atoomoorlog tus sen Amerika en communistisch China om de kustei landen Kwe moi en Matsoe op het ogen blik bezet door de nationalisti sche Chinezen zal uitbreken. Journalisten in de Verenigde Staten hadden weinig moeite, genoemde militairen als toehoren de tot de Amerikaanse lucht macht in Oost-Azië te identifi ceren. Het is namelijk al lang geen geheim meer, dat de Ame rikaanse luchtmacht in het Ver re Oosten op het ogenblik aan zienlijk zwakker is dan op de fatale dag, dat de oorlog in Korea uitbrak. De door de rege- ring-Eisenhower beloofde en ook inderdaad uitgevoerde bezui nigingen hebben geleid tot een sterke inkrimping van de lucht macht; het daaruit voortvloeien de verlies aan kracht heeft men trachten goed te maken door de luchtmacht geheel geschikt te maken' voor de modernste, dat wil zeggen atomische oorlogvoe ring. Dat is één kant van de zaak. De andere is, dat de Amerika nen in het Verre Oosten er rots vast van overtuigd zijn, dat de communistische Ohinezen nog in dit voorjaar hun grote aanval op Kwemoi en Matsoe zullen ondernemen. Inlichtingen, ontvangen uit Hongkong, een uitstekend kijk gat in het door Peking rond Chi na opgehangen „bamboe-gor dijn", laten er geen twijfel aan toestaan, dat in de tegenover de ze eilanden gelegen kustprovin cies enorme land- en luchtstrijd krachten zijp geconcentreerd en dat in de 'havens van Foetsjoe en Amoy een reusachtige invasie- vloot voor onmiddellijk optreden gereed ligt. En sinds de dag, dat de communisten zich in twaalf uur tijd meester maakten van het door de nationalisten sterk verdedigde eiland Ji-Kiang-sjan, is men noch in Washington, noch in Taipeh (de hoofdstad van Formosa) getneigd, een der gelijke bedreiging licht op te ne men. DE VAL VAN JI-KIANG- SJAN. Op een grauwe morgen, in het midden van Januari, zo is on langs onthuld, Ibewoog een mach tige invasievloot, de vlag van Rood-China in top, zich door het modderige water van de Qostchi- nese Zee en landde, temidden van zwaar afweervuur, op de kust van Ji-Kiang-sjan. De na- tiolnalistisch-Chineise toezetting van het eiland vocht verbeten en klaarblijkelijk 'had de rode bevel hebber de vastberadenheid van het kleine garnizoen onderschat. Maar desondanks werd nog op de avond van dezelfde dag de vlag van nationalistisch China neergehaald. Het is vooral de wijze geweest, waarop deze invasie werd uitge voerd, die de Amerikanen ont zag heeft ingeboezemd; De com munisten pasten, in tegenstel ling met de oorlog in Korea, een volkomen moderne strijdmetho- de toe, die de Yankees hun niet hadden kunnen verbeteren. De N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE aanval werd ingeleid dioor een zwaar luchtbombardement, waaraan 250 vliegtuigen deelna men. Tegelijk richtten kanonnen van de communistische oorlogs schepen Jhun granaten op het deel van het strand, dat voor de landing was uitgekozen. Vijf minuten na de beëindi ging van dit verschrikkelijke bombardement zette de uit mo derne amphitoieschepen en spe ciaal uitgeruste jonken bestaan de invasievloot de eerste 2500 communistische soldaten aan land'. Daarna volgden, precies zoals de Amerikanen het in de oorlog tegen de Japanners de den, met geregelde tussenpozen nog drie landingsgolven. MARINE WIL JONKEN RAMMEN. Het is waar, dat de eilanden Kwemoi en Matsoe veel sterker zijn verdedigd dam het kleine Ji- Kiang-sjan. Matsoe bijvoorbeeld heeft een garnizoen van ruim 40.000 man, hetgeen een invasie strijdmacht van zeker 100.000 man nodig maakt. Inlichtingen wijzen er echter op, dat de com munisten tegenover Matsoe in- derdaad 200.000 mam hebben ge concentreerd. Bovendien ligt Matsoe veel dichter (bijl de kust dan Ji-Kiang-sjan, zodat de inr vasie reeds voor een goed deel in de nachtelijke uren, wanneer een luchtmacht weinig tot hulp van de verdedigers zou kunnen ondernemen, voorbereid zou kunnen worden. De leiders van de in het Ver re Oosten gestationmeerde Ame rikaanse zevende vloot, zo dient De Amerikaanse minister voor het leger, Robert Stevens, heeft bij zijn vertrek uit Taipeh naar Hongkong onder meer verklaard, dat de strijdkrachten der Chi nese nationalisten op Formosa zich zelf kunnen verdedigen te gen een mogelijke aanval en dat er geen Amerikaanse troepen nodig zijn. In Hongkong zeide hij, dat de matianalistischie strijdkrachten in het afgelopen jaar aanzienlijk vertoeterd waren, dat zij' beter geoefend waren en de beschik king hadden over betere uitrus tingen. De nationalistische luchtmacht werd volgens een reeds opge steld program versterkt. hieraan toegevoegd te worden, hebben een wat optimistischer kijik op de dingen dan de lieden van de luchtmacht. Zij geloven, dat zij een Chinese invasievloot, voor een groot deel bestaande uit houten jonken, die door geschutsvuur moeilijk tot zinken zijn te torengen, baas zouden kunnen worden door de ze jonken te laten rammen door hun torpedotoootjagers'. Ook ge loven zij, dat zij met de op hun vliegdekschepen gestationneerde vliegtuigen de rode luchtmacht ervan zullen kunnen weerhou den aan een eventuele invasie poging de nodige dekking te ver lenen. Dit laatste vooral wordt uit: drukkelijik tegengesproken door- dé deskundigen van de Ameri kaanse luchtmacht, die zeggen, dat een vliegtuig hetwelk een vliegdekschip tot basis heeft, in ieder geval in het nadeel is te genover een vliegtuig, met een basis op het land en dat boven dien de Chinese luchtmacht naar getalsterkte zij wordt op 200 tot 3000 toestellen getaxeerd superieur is. Hgt is moeilijk te zeggen, of het gelijk aan de zijde van de Amerikaanse vloot, of aan die van de 'luchtmachtautoriteiten ligt. Maar in ieder geval schijnt de kans groot, dat president Eisenhower, indien de commu nisten werkelijk de invasie van Kwemoi en Matsoe wagen, voor één van de 'belangrijkste beslis singen in zijn loopbaan zal wor den gesteld; namelijk de beslis sing over de vraag, of Amerika zijn atoomwapens al dan niet zal gebruiken. De meeste landen, die tot dus verre hebben geantwoord op het verzoek van de Verenigde Naties om hun zienswijze op een voor gestelde 'herziening van de ka lender, hebben tegen het invoe ren van een nieuwe kalender be zwaar gemaakt. Tot op 25 Maart werd van 19 landen antwoord ontvangen. De herziening is voorgesteld door India en betreft de invoering van een kalender, waarin elk van de twaalf maanden hetzelfde aantal werkdagen en Zondagen heeft en waarin de data en da gen ieder jaar overeenstemmen. De 365ste dag van het jaar zou dan een internationale vrije dag zijn, gewijd aan harmonie over de gehele wereld. Verscheidene lapden zeiden in hun antwoorden dat de huidi ge Gregoriaanse kalender prima werkt. Van de landen, die op het verzoek reeds hebben geant woord, verklaarde Nederland dat de toelangstelling voor de nieuwe kalender onder het Nederlandse volk niet zo groot was, dat de 'bezwaren ertegen hierdoor wegvallen. De bezwa ren, zo werd gezegd, worden hoofdzakelijk geopperd in kerke lijke kringen. Nederland acht de tijd nog niet rijp voor een herziening van de kalender. 6ENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM UDtsrnt uw huid mev de helder vloeibare D.D.D. De jeuk be daart, de ziektekie men worden gedood en de huid geneest. ZEEP Sir Robert Anthony Eden, die op 12 Juni 1897 werd geboren, is driemaal Brits minister van bui tenlandse zaken geweest en werd algemeen beschouwd als de poli tieke erfgenaam en opvolger van Winston Churchill. In de ogen van de wereld is hij het type van de „perfect English gentleman" en van de ideale diplomaat. In zijn gehele carrière heeft hij veel bijgedragen tot het prestige van Groot-Brittannië en de Britse diplomatie en als zodanig wordt hij door tegenstanders zowel als door partijganger gewaardeerd. Anthony Eden ontving zijn vorming te Eton en studeerde met succes Oosterse talen te Ox ford. Na tijdens de eerste we reldoorlog gediend te hebben, begaf hij zich in de politiek en werd al spoedig benoemd tot par lementair privé-secretaris van De enige dagen geleden afge zette koning van Jemen, de 61- jarige Iman Ahmed, heeft, vol gens te Aden ontvangen berich ten, met hulp van zijn zoon en bevriende stamhoofden de troon in Taeze weer kunnen bestijgen. Zijn broer en opvolger, de 48- jarige Seif el Islam Abdoellah, die hem had verdreven, is op zijn beurt op de vlucht gejaagd. Troepen onder leiding van Ah- meds oudste zoon, Emir Seif el Islam Mohamed el Badr, brach ten de eenheden, die Abdoellah steunden, een nederlaag toe, waarna Iaman Ahmed te paard, met ontbloot zwaard, als teken van vredelievendheid, van het fort Oerdhi te Taez, waar hij ge vangen had gezeten, temidden van de juichende bevolking naar zijn paleis terugkeerde. Eerder was gemeld, dat de troe pen van Abdoellah te Taez en Rahida in hun kazerne door een woedende menigte werden bele gerd. Enige groepen zochten haar toevlucht in het Britse protecto raat Aden. Naar aanleiding van het be zoek van de Libanese premier, Camille Sjamoen, en zijn delega tie aan de Turkse hoofdstad, Ankara, is een communiqué uit gegeven, waarin onder meer gezegd wordt, dat dé regeringen vam beide landen in rechtstreeks contact met elkaar zullen treden en waar nodig elkaar zuilen raadplegen. De in Ankara gevoerde bespre kingen zijn volgens het commu niqué in een sfeer van grote ka meraadschap en volledig weder zijds begrip verlopen. Onder meer is over de algemene toe stand in het Midden-Oosten ge sproken, alsmede over de Turks- Libanese en de Turks-Arabische 'betrekkingen em voorts over de wereldsituatie in bet 'licht van de toestand in het Midden-Oos ten. Men is het er over eens gewor den, dat vrede en stabiliteit in het Midden-Oostein één der essen tiële factoren van vrede en sta biliteit in de wereld vormen en De hoofdafdeling akkerbouw van het landbouwschap is ernstig teleurgesteld over het feit, dat, behoudens het opschorten van exportheffingen, geen maatrege len zijn getroffen om steun te verlenen aan zandaardappelen. Hoewel door de maatregelen van de stichting aan- en verkoop aardappelen S. I. V. A. verdere prijsdaling werd voorkomen, dank zij het overnemen van gesorteer de partijen van 60 ton of meer (tot 700 ton in de afgelopen week) Bintjes, Meerlanders en Alpha's van de klei, toch wordt het prijs peil door de hoofdafdeling akker bouw te laag geacht. Aangedron gen wordt op hogere overname prijzen van de S.I.V.A. om langs die weg meer steun aan de aard appelprijzen te geven. djat hiervoor vriendschap tus sen Turkije, Libanon en de ande re Arabische landen noodzake lijk os. Tevens is een actieve sa menwerking nodig tussen alle landen, die verantwoordelijk zijn voor de welvaart van het Mid den-Oosten. Volgens het communiqué zijn er geen met elkaar in strijd zijn de 'belangen van Libanon, de andere Arabische landen en Turkije, die de bevordering van vriendschap en samenwerking zouden kunnen belemmeren. De ze samenwerking dient te leiden tot de oplossing der internatio nale problemen. sir Austin Chamberlain, toenma lig staatssecretaris voor buiten- lande zaken. Van toen af aan maakte Eden gestadig carrière via de functies van parlementair onderstaatssecretaris van buiten landse zaken, lord geheim-zegel bewaarder, minister voor volken bondsaangelegenheden etc. Reeds op 38-jarige leeftijd, in 1935, werd hij voor het eerst mi nister van buitenlandse zaken. Als zodanig was hij de jongste minister van buitenlandse zaken sedert lord Granville in 1851 deze functie aanvaardde. In de ver zoeningspolitiek van Neville Chamberlain jegens Italië en Duitsland vond Eden echter aan leiding om zijn ontslag te nemen. Bij het uitbreken van de twee de wereldoorlog keerde Eden in de regering terug als secretaris voor de dominions. Hij werd echter prompt secretaris van oorlog, toen Churchill in 1940 Chamberlain als minister-presi dent opvolgde, en wederom kwam hij terug aan het ministerie van buitenlandse zaken. Eden wordt niet als een groot redenaar beschouwd maar wel als een buitengewoon handig parlementair, die zijn kracht weet te zoeken in het gebruik van welgevormde zinnen en een onwapenende hoffelijkheid. Edens eerste huwelijk met Beatrice Helen Becket, dochter van een bankier en mede-eige naar van de Yorkshire Post, werd na 27 jaar in 1950 ontbon den. In 1952 huwde hij Clarissa Spencer Churchill, een nicht van sir Winston. Uit zijn eerste hu welijk heeft Eden twee zoons, van wie de oudste. Simon, in 1945 in Birma bij de R.A.F. sneu velde. 98) door A. H. VAN OMMEN Nadruk verboden. Bijlman klopte z'n pijp leeg en vervolgde: „En nu wat die onbe kende baas betreft! Dat ze hem van jouw gevangenneming op de hoogte hebben gebracht, geloof ik niet. Jobs telefoon staat onder voortdurende controle en indien hij zijn baas had opgebeld, was dus het hoofdbureau eveneens verwittigd. Goed.... één van het drietal zou aan een ander adres de baas kunnen opbellen aan genomen dan, dat de baas telefo nisch is aangesloten, doch de tele foon wil ik hier even buitenslui ten. Ik neem eenvoudig aan, dat het bezoek van de baas meer aan het toeval is te wijten, of ze ver wachten zijn komst, omdat hij gewoonlijk tegen middernacht komt aanwaaien. Thans een an der punt: in welk verband staat het drietal uit de kroeg met Syl via en haar beide vrienden in pension „Belle Vue"? Dat Job en Benny niet aan de overval heb- Verdienen wij mannen de naam, wispelturig te zijn? Door de keus van onze sigaretten zou je zeggen van wel: Dan eens dit merk, dan weer dat merk. Gelukkig heb ik nu eindelijk mijn' merk gevonden: PLYMOUTH! In doosje* van 10 en 20 stuk* Fraaie weekend-dozen van 50 «tuk*. ben meegedaan staat reeds vast. Job was die avond in zijn café en Benny zat volgens zijn zeggen in Rotterdam. Bij voorbaatmeem ik aan, dat Benny die avond in Am sterdam zat, doch ik weet zeker, dat beiden niet tot mijn aanval lers behoorden. Van de Witte ben ik hiervan niet zo zeker, maar dat zal hij mij zelf nooit meer kunnen vertellenMet dit al is het verband tussen beide groe pen niet duidelijker geworden. Had de onbekende man in pen sion „Belle Vue" Job misschien alleen maar nodig om in zijn kroeg het hele plan uit te broe den? Had hij Benny misschien al leen maar nodig om voor profes sor te spelen, die een bezoek aan de juwelier moest brengen? Was de Witte de aangewezen man, die de blauwe auto moest besturen, opdat de baas en eventueel ook Sylvia de handen vrij had, om de bediende van de juwelier VRIJDAG 8 APRIL. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Plechtigheden van Goede Vrijdag, 9.45 Gram.; 9.55 Waterstanden; 10.00 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Orkest; 12.05 Gram.; 12.30 Landbouwmed.; 12.33 Wij vrou wen van het land; 12.40 Strijk- octet; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Gram.; 13.45 Alt en piano; 14.00 Gram.; 14.10 Johan nes Passion (in de pauze: De Hei lige Kruisweg); 17.30 Voor de kleuters; 17.45 Passieliederen; 18.15 Brabants orkest; 19.00 Nws; 19.10 Kamerorkest en koor; 19.30 Avondgebed; 19.45 Byzantijns koor; 20.10 Fragmenten uit „Van Gabbatha naar Golgotha"; 21.1P Gr.; 21.15 Causerie; 21.30 Opera; 22.50 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gram. 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.45 Voor de huisvrouw; 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Voor de kleu ters; 10.40 Tenor en gitaar; 11.00 Radiofeuilleton; 11.20 Gr.; 11.35 Orgel; 12.00 Amus. muz.; 12.30 Landbouwmed.; 12.33 Sport; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 13.25 Amus. muziek; 14.00 Gevar. muziek; 14.35 Voordracht met muziek; 15.20 Kamerorkest en koor; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de kinderen; 17.00 Lichte muziek; 17.20 Muz. causerie; 18.00 Nws; 18.15 Act.; 18.20 Dansmuziek; 18.45 Causerie; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Tolckelorkest; 19.30 Avondmaalsdienst; 20.35 Goede Vrijdag-muziek; 20.55 Nieuws; 21.00 Klankbeeld; 21.35 Buitenl. overzicht; 21.50 Lichte muziek; 22.20 Klankbeeld; 22.40 Causerie; 22.45 Avondwijding; 23.00 Nws; 23.15 Gram. de twee zakjes afhandig te ma ken? Het is mogelijk, dat dit het enige verband blijkt te zijn tus sen beide groepen en indien dit inderdaad eo mocht zijn, dan is het drietal uit de kroeg alleen maar medeplichtig aan de mis daad. Hun baas zal ieder voor zijn werk wel een zeker percen tage van die buit toegezegd heb ben, vermoed ik. En wat de baas zelf betreft: ik geloof niet, dat hij een zware jongen uit de onder wereld is. Vermoedelijk een ama teur-misdadiger, die echter ge- routineerder en geslepener te werx gaat dan menige zware jon gen, die zijn vak in alle opzichten verstaat, 't Zou mij dan ook niets verwonderen, als Job en zijn handlangers hun baas niet eens kenden! In de praktijk komt het meermalen voor, dat amateur- of gelegenheidsmisdadigers, die con tact met de onderwereld zoeken, zich onder geen voorwaarde be kend willen maken. Zulks lijkt mij ook in dit geval zeer waar schijnlijk, vooral, omdat ze over „de baas" spreken en géén namen noemen! Nou, hoe denk jij er over, Drost?" „Ooooaaah," geeuwde deze. „Lijkt me ook niet slecht," knikte Bijlman goedkeurend. „Maffen bedoel je zeker?" pre velde Drost slaperig. De geallieerde opperbevelheb ber in Europa, generaal Alfred M. Grünther, heeft Maandag in een televisie-uitzend ing te Lon den verklaard, dat „de tijd voor- biji is" dat Duitsland een „par ticuliere oorlog" kan beginnen door het Oosten aan te vallen. In antwoord op de vraag of de N.A.V.O. een doeltreffende con trole zou behouden over de Duitse troepen, die in geallieerd 'verband! zullen worden opgeno men, verklaarde de generaal: „Het gevaar voor een particulie re oorlog 4n Europa is iklein, zeer klein. Als dat alles was BRUSSEL (VI.): 11.45 Program ma voor Goede Vrijdag; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Ka mermuziek; 15.00 Oratorium; 16.10 Koersen; 16.12 Gram.; 16.40 Koor zang; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 18.00 Godsd. halfuur; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.20.00 Matthaus Passion (2e deel); 21.45 Kunstkaleidoscoop 22.00 Nieuws; 22.15 Internat. Ra dio Universiteit; 22.30 Nieuws. waarover we ons zorgen behoe ven te maken» zouden we mor gen kunnen gaan vissen". Hij voegde eraan toe, dat de N. A. V-O. alle aanvoerlijnen onder contróle zou hébben, evenals troepenbe wegingen op het continent en andere aspecten van militaire activiteit, die nodig is om een oorlog te kunnen voeren. Generaal Grünther zei dat de Duitse bijdrage tot de strijd krachten van de N.A.V.O. zal be staan uit „een twaalftal divisies, ongeveer 1300 vliegtuigen en een kleine marine". Hij voegde hieraan toe; „Als deze bijdrage doeltreffend is, binnen drie tot vier jaar na de bekrachtiging van de overeen komsten, zuilen we in staat zijn Europa tegen iedere groot scheepse agressie, als die zich zou voordoen, te verdedigen". lllllllllllilllllll! N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE 't* h *fu«i '4 Th ".itirv Bijlman schoot in een lach. „Ik hoor het alje moet die twee hoofden van je flinke rust gun nen." En daarna hartelijk: „Maf morgen eens een beetje uit. Ik ga eerst een flinke boom opzetten met Kuit van de opsporingsdienst en daarna moet ik even van Ver aart horen, wat hij me van die kogel kan vertellen. Daarna ga ik nog eens even op visite in pen sion „Belle Vue", maar ik beloof je, dat ik je dan eerst kom ha len". „Nou ben je nog eens aardig... ooooaaaah!" „Ohik kan wel aardig zijn! Als je wilt koop ik morgenoch tend eerst een nieuwe hoed voor je." „Een nieuwe hoed?Waar om?" „Een maat nummer zestig die ook over je bult past!" grin nikte Bijlman. „Vermopt!" riep Drost en hij sprong van z'n stoel op. „Ook welterusten en pas op, dat je filiaal niet buiten de rand van je bed hangt!" Drost smeet de deur met een slag achter zich dicht en ook Bijl man zocht zijn slaapkamer op. (Wordt vervolgd.) De jaarlijkse serie Zomerze- 'met toeslag, waarvan de extraopbrengst ten goede komt aan culturele en sociale doelein den, staat dit jaar in het teken van de gebouwen. De bedoeling heeft voorgezeten een aantal ge bouwen uit te beelden, diie repre sentatief zijn voor de Nederland se architectuur van de laatste 50 jaar. Van 25 April tot en met 24 Juni 1955 zullen de zegel® ver krijgbaar zijn en zuilen tot 31 Decemlber 1956 geldig wezen. De zegels van 2 en 25 cent zijn.' ont worpen door F. Lammers te Haarlem, die van 5, 7 en 10 cent door A. Frederiks te Utrecht. De waarden, voorstellingen en kleu ren zijn de volgende: 2 3 cent Fabrieksgebouw te Rotterdam. Grijs.. 5 3 cent Postkantoor te 's-Gravenhage. Lichtgroen- 7 5 cent Beurs te Amster dam. Donkerkarmijn. 10 5 cent-Stadhuis te Hilver sum Groenblauw. 25 8 cent Kantoorgebouw te 's-Gravenhage. Roodvioiet. Het zijn éénkleurige zegels uit gevoerd in plaatdruk. De grootte van de beeldrechthoek is 21.25 'bij 28.55 mm.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5