Uit de Provincie TELEVISIE RADIO De BUCK DE WOLF EN DE HAVIK EEN Kantongerecht van Terneuzen Ni ieuwe boten voor de Westerschelde-veren NAEIJE's Beursoverzicht Gemeenteraad van Zuidzande GARAGE R. R. VISSER U WEET TOCH TERNEUZEN. SLUISKIL. JEMEN Een tweede schip voor Terneuzen-Hoedelcenskerke Bosbranden in N.-Carolina PAASFEESTEN EN KAVAL- KADE TE ZELZATE. pii WONINGINRICHTING STATION ZITTING IN JUNI. Aangezien het lid van Ged. Sta te» van Zeeland de heer A. L. S. Lockefeer met ingang van 16 April a.s. zoals men weet is be- »Mnid tot burgemeester van Hulst en zijn collega, de heer C. Hamelink te Axel, plannen heeft om naar Canada te emigreren, zal het Zeeuwse college van Ged. Staten twee leden verliezen. Te vens raakt het daarmede zijn bei de in Zeeuws-Vlaanderen wonen de leden kwijt. Het ligt in de be doeling half Juni de prov. staten bijeen te roepen en allereerst 2 opvolgers (resp. voor de K.V.P. en de P.v.d.A.) te kiezen. In deze xitting, die op 2 Augustus zal warden voortgezet, willen Ged. Staten ook aan de orde stellen voorstellen tot samenvoeging van de polders en waterschappen op Schouwen-Duiveland en op Noord-Beveland, waaromtrent in de streek overeenstemming be staat. Oorspronkelijk was het de bedoeling deze zaak in een buiten gewone statenzitting te behande len, maar dit blijkt niet mogelijk, omdat er nog enkele waterstaats rechtelijke puzzles moeten wor ien opgelost. NOG DIT JAAR EEN WEG DOOR DE BRAAKMAN. Wij vernemen dat het provin ciaal bestuur van Zeeland een uitgebreid urgentieplan heeft samengesteld voor de aanleg en verbetering van een groot aantal wegen, welk plan nog dit jaar cal worden uitgevoerd. Voor wal rewuws-Vlaanderen betreft is het («eest verheugende nieuws on getwijfeld de totstandkoming va» de nieuwe Oost-West verbin- dü^- door de Braakmanpolder, waarnaar door velen verlangend wordt uitgezien. De urgentielijst vermeldt ver der nog de volgende wegen in Zeeuws-Vlaanderen: IJzendijke Biervliet; de weg van Biervliet naar de BraakmanHoek Braakman; TemeuzenHoek; de fietspaden TemeuzenAxel en HulstAbsdale. Tussen Drieschouwen en Zwar- tenhoek wordt een nieuwe secun daire weg aangelegd. Voorts «taai op het program de ver betering van de weg Retranche- tu-ontCadzand en van Hoofd plaat naar Nummer Eén met een njweg naar Sasput. De verbete ring van de weg Breskens Nummer Eén zal moeten wach ten op de beslissing aangaande «ie nieuwe haven te Breskens. Tenslotte zullen in uitvoering worden genomen de wegen Ra- fwnburgBoschkapelleStoppel- <Öjk-veer; ZuiddorpeOverslag; Rulst—St. Jansteen tot de Tra gel; ClingeRijksweg; Water- fandkerkjeSt. Kruis en Oost burgSlapershaven tot St. Mar griet, Openbare vergadering V.V.D. Vrijdag j.l. sprak mr. H. van Riel, lid van het college van Ge deputeerde Staten van de pro vincie Zuid-Holland en onder voorzitter der V.V.D., op een openbare vergadering in hotel Centraal'' over het onderwerp: „Zeeuws-Vlaanderen en het Libe ralisme". Nadat spreker een historisch overzicht van het liberalisme had gegeven, behandelde hij een twee tal onderwerpen, die speciaal Zeeuws-Vlaanderen raakten, n.l. het Delta-plan en de dijken der Westerschelde en de landbouw- integratie. Na de pauze werd een groot aantal vragen gesteld, die door de heer Van Riel op deskundige wijze werden beantwoord. De vergadering stond onder voorzitterschap van de heer ir. M. J. Stoel Feuerstein, secretaris van de Kamerfractie Middelburg der V.V.D. Sluiting prijskaartingen. In het parochiehuis werd de laatste prijskaarting belegd die de K.A.B. voor het winterseizoen op haar programma had. Voor deze laatste kaarting lieten zich 40 liefhebbers inschrijven. Voor deze gelegenheid had men de prij zen nog eens bijzonder aangedikt en werd het een kamp om worst, vlees enz. Zoals gewoonlijk ging het er gezellig en niet minder Spannend aan toe. Slechts 2 spe lers wisten ongeslagen hun 5 ron den uit te spelen. Het waren D. Sandrini en F. Smolenaers. Met 4 winstpunten wisten de volgen de spelers een hartelijke beet te bemachtigen: A. v. Bourchout, J. Soomers, A. Lafort, C. Bracke, A. de Cock, P. Luycks, A. Tacq, G. Vermeersen en J. Willems. Afdeling Stille Omgang. Hett ledental van de Stille Om gang is de laatste 2 jaren zodanig toegenomen, dat men van oordeel was dat het bestuur moest uit breiden. In het parochiehuis hield men Zondag j.l. een vergadering waarop enkele nieuwe bestuurs leden werden gekozen. Door de leden, die in een groot aantal wa ren opgekomen, werden gekozen de heren P. van Aerde, P. Bakker, R. de Grave, R. ten Aken en P. van de Branden. Besproken werd .a. om een spaarsysteem in te ANIMO IN ZEELAND VOOR HALVE PREMIE BOUW. De ammo in Zeeland bij parti culiere personen en bedrijven al organisaties om te bouwen ïfi de vrije sector met gebruik making van de nieuwe regeling, •vaaribij een halve rijkspremie aordt verleend, is zeer groot. Tpt en met Zaterdag j.l. had de garovincüale directie van de weder .tpbouw en de volkshuisvesting ïêeds 936 aanvragen ontvangen dit aantal neemt nog steeds xx Zoals men weet heeft minis- «i Witte in totaal 8000 wonin gen volgens deze regeling vrijge geven. De aanvragen kwamen uit de hele provincie. Uit Oost- m West-Souburg werden tot he den de meeste aanvragen ontvan gen, n.l. 97. Terneuzen volgde daarop met 82 huizen, Axel met S9 en Qotstburg met 52, Honte- ahsse en Clinge elk met 21, Hulst met 18 en Kapelle met 15 wonin gen. Uit Goes kwamen rw>g maar 3 aanvragen van particu Meren, binnen. In Vlissingen zijn plannen in de maak tot de bouw van een, complex van 500 wonin gen volgens de halve-premie- regeling en in Middelburg voor complex van 20. De minister verleende vorige week vergun- mMg tot de bouw van 61 wonin1 gen in Terneuzen en 2 in Kapel Ifc WATERSCHAP SCHOUWEN. Iti de Maandagmiddag te Zie rikzee gehouden vergadering van bet waterschap Schouwen heeft cjr voorzitter, de heer J. Klompe, i|e algemene situatie van het (eland aan een beschouwing on ierworpen. Hoewel volle tevre sfenheid heerst over de vergoe dmg van losse goederen, zijn de (aerbouwlasten voor kleine boer derijen niet te dragen, temeer daar de ingelanden grond bezit ten, die nog enige jaren niet vol iedig productief zijn. De veilig heiö van het eiland gaat, zo ver volgde de heer Klompe, boven al les, maar het urgente herstel van zwakke plaatsen in de zeewerin gen. alleen al op Schouwen, komt ap vijftien millioen. Tijdens een anderhoud van het bestuur van HeA waterschap met Ir. Maris, di recteur-generaal van de rijkswa terstaat, kon deze ook geen defi nitieve toezeggging doen voor wtbsidie. De in dit verband door hem genoemde vijftig procent vergoeding acht men onvoldoen de. De vergadering besloot, in af wachting van subsidie, de ontsta- tne dijkval bij de haven Klooster- tixal definitief te voorzien en ach ter de Plattedijk een definitieve ïsdaagdijk aan te leggen. De kos tte- van de 23 December-storm xqn OP ƒ275.000,— geraamd. De teer Klompe meende, dat de swakste plaatsen in de bescher aiïug van Schouwen-Duiveland r g steeds Zierikzee en Brou wershaven zijn, omdat daar de havendijken niet aan de gestelde eisen voldoen. voeren en tot een nog grotere ledenwervingsactie over te gaan. Geringe belangstelling. Dezer dagen hield de plaatse lijke afdeling van het Wit Gele Kruis haar algemene jaarverga dering. In zijn welkomstwoord sprak de heer C. de Rooy zijn te leurstelling uit over de zeer ge ringe opkomst die telkenjare nog steeds in een grotere mineur stemming geraakt. Vooral als men bedenkt dat in onze plaats alle gezinnen, ongeacht de gezindte bij het W.G.K. zijn aangesloten en dat van de 660 leden er nog geen 10 aanwezig waren. Het be stuur betreurt dit ten zeerste, vooral omdat het hier gaat voor een werk ten behoeve van de. volksgezondheid. Hoewel de ver schillende diensten, zoals het kleuterbureau, consultatiebureau voor zuigelingen, ziekenverple ging en het magazijn voor ver- plegingsmiddelen tot volle tevre denheid werkt, heeft het bestuur vaak andere moeilijkheden die zij gaarne met haar leden zou willen overleggen. Zo is er o.a. het pro bleem van de geldmiddelen. Met kunst en vliegwerk moet men steeds de balans in evenwicht houden. De aftredende bestuurs leden werden bij acclamatie her kozen. In de hoop dat een volgen de maal de belangstelling groter zou zijn werd de vergadering ge sloten. Grote bedrijvigheid. De afgelopen week heeft zich gekenmerkt door een bijzondere bedrijvigheid aan de kade van de C.N.A. Verlieten in het weekend 2 zeeboten de kade,* zo kwamen Maandag weer 2 zeeboten aan om geladen te worden met kunstmest. Palmpasen. Zondag j.l. werd door het R.K. meisjesjeugdwerk Palmpasen ge vierd. Zoals andere jaren gebrui kelijk zijn de meisjes geheel de week in touw geweest om giften te verzamelen ten behoeve van de zieke parochianen. Versterken de middelen en fruit werd in een grote hoeveelheid opgehaald. In de avonduren werden de stokken, mandjes en ringen gemaakt en de gaven netjes verpakt. Zondag na de Hoogmis stonden een 30-tal meisjes met hun versierde stok ken waaraan de geschenken voor het parochiehuis klaar, om ze uit te brengen naar de zieke paro chianen zowel in het ziekenhuis als thuis. Dit niet alledaags gezicht van een gelukkige meisjesgroep werd, voordat de meisjes er op uit trok ken, vereeuwigd. Dat de zieken deze geste op prijs stelden behoeft geen betoog. Intallatie eist vakkundige aanleg. Ook de service is zeer be langrijk. Van beiden is U verzekerd wanneer U zich bij aankoop wendt tot Aanleg en service door ge heel Zeeuws-Vlaanderen. Bezoekt onze showroom. NOORDSTRAAT Telefcon 2573 TERNEUZEN 86 Weer vele verkeersover tredingen. F. V., werkman te Hulst, had in deze gemeente het verkeers reglement genegeerd. Na bevesti ging door een rijkspolitie-ambte- naar eiste de officier 10 of 6 d. De kantonrechter wees op het groot aantal verkeersovertredin gen van de laatste tijd en meen de daarom ook zwaardere straf fen te moeten stellen en maakte er 20 of 10 d. van. V. werd ook veroordeeld voor het feit, dat hij na sluitingstijd een café te Hulst verliet. Mr Van Meerwijk nam de verklaringen van V. niet geheel aan. Eis en vonnis 3 of 2 d. De te Hoek wonende landbou wer v. D. had met zijn motorrij wiel 300 m op het rijwielpad ge reden, omdat de rijweg bij Hoek was opgebroken en hij de boot te Terneuzen moest halen. ,v. D. had geen enkele aanduiding voor een andere rijweg ontdekt. Dit kostte hem nu 8 of 5 d. Eis 15 of 10 d. Mej. R. te Hulst kwam aldaar na sluitingstijd uit een café. 6 of 3 d. Op de Tivoliweg te Hulst ont stond 's avonds een botsing tus sen een auto, betuurd door J. S. uit Volendam, en een motorrij wiel, bestuurd door F. B. uit Hulst. B. eiste hiervoor schade vergoeding. Eerstgenoemde beging 2 ver keersovertredingen, n.l. het geen voorrang verlenen en het links van de weg rijden. De ambtenaar eiste 20 of 10 d. en 25 of 15 d. De kantonrechter nam deze over tredingen als één geheel en von niste 50 of 20 d. De schadevergoeding van B. werd toegewezen. J. F., wonende te Hulst, was met zijn bestelauto uit de richting Walsoorden komende, op de krui sing PerkpolderWalsoorden Hulst in botsing gekomen met 'n andere auto. Ook hier werden de verkeerswetten niet goed toege past. F. gaf geen voorrang aan het verkeer op een snelweg en stak te langzaam de kruising over Eis en vonnis luidde 75 of 25 d. J. F. D. uit Hoek verzuimde bij het wegrijden met zijn personen auto de weg te verkennen en ver oorzaakte daardoor op de hoek AxelsestraatVan Steenbergen laan een botsing met een zieken auto. Eis en vonnis ƒ20 of 12 d. De vrachtrijder A. P. uit Vogel waarde had met zijn auto bij het oversteken van de Axelsestraat, komende uit de richting am bachtsschool, naar de Verl. Van In de bekende sleeptunnel te Wageningen zijn dezer dagen goed geslaagde proeven genomen met een model van de nieuwe, honderd meter lange veerboten, die op de veren over de Wester schelde zullen worden ingezet en tot de bouw waarvan verleden aar in de provinciale staten werd besloten. De plannen worden momenteel gereed gemaakt voor openbare aanbesteding. Het blijkt, dat de schepen aanzienlijk breder wor den dan oorspronkelijk in de be doeling lag, waardoor zij veel meer auto's zullen kunnen ver voeren. Op het rijdek komen drie vakken van gelijke breedte. Alvorens deze schepen in de vaart kunnen komen, hetgeen men verwacht tegen 1957 of be gin 1958, moeten te Vlissingen en te Breskens nieuwe fuiken worden aangebracht. Uiteraard is te Breskens de juiste plaats nog niet bekend, aangezien hier rekening dient te worden gehou den met de aanleg van de toe komstige nieuwe haven. Prof. Thijsse is in zijn laboratorium druk bezig met proeven, waarbij drie mogelijkheden onderzocht worden en wel aanleg op de oude plaats, of ten oosten dan wel ten westen van de oude haven. Wanneer een aanvang wordt gemaakt met de bouw van de fuiken te Vlissingen, zal daar te voren gezorgd moeten worden voor een tijdelijke aanlegplaats, welke in enigszins noodoostelijke richting is geprojecteerd. Het verkeer zal dan worden opge steld in de richting van de bui tenhaven. Naar voorts wordt medege deeld, heeft de directeur van de provinciale stoombootdiensten machtiging gekregen om perso neel van „De Schelde" aan te trekken teneinde met het eigen personeel zo spoedig mogelijk alle schepen van de vloot der provincie na te zien en te revi seren, opdat in het drukke sei zoen de kansen op moeilijkheden en stagnatie zo gering mogelijk zullen zijn. Tenslotte zullen Ged. Staten pogingen in het werk stellen om een tweede schip in te leggen op de lijn TerneuzenHoedekens- kerke. Hierdoor zal het mogelijk wor den op deze lijn een uurdienst te onderhouden. Op 14 April a.s. wordt een proefvaart gemaakt met de verlengde „Koningin Emma", die dienst gaat doen op de lijn Katse VeerZierikzee, waarna de „Oosterschelde" voor de dienst TemeuzenHoede- kenskerke vrijkomt. Zo goed als zeker zal de uur- dienst op deze lijn dus nog deze zomer kunnen worden ingevoerd. Steenbergenlaan te Terneuzen 'n aanrijding met een ander Voer tuig, waarvan de bestuurder P. wilde passeren, doch geen rich tingaanwijzing van P. had opge merkt. Een getuige kon echter verklaren dat P. wel richting had aangegeven. Eis 30 of 12 d. Uit spraak 25 of 12 d. A. T. en echtgenote te Sas van Gent overtraden de grens aldaar, beiden met een bromfiets, zonder in het bezit te zijn van een gel dige belastingkaart. Conform de eis 5 of 3 d. A. K., fabrieksarbeider te Koe wacht en echtgenote stonden ook voor dit feit terecht en kregen eveneens 5 of 3 d. De G„ landbouwer te Zuiddor pe, had tijdens een controle op de rijweg geen geldig kentekenbe wijs van een auto, die door hem werd bestuurd. Verdachte was nu wel voorzien van de legimentatie- kaart, maar dit was te laat. Eis en vonnis 6 of 3 d. J. M„ wonende te Zelzate, reed met zijn fiets op de Westkade te Sas van Gent zonder een bruik bare rem. In België kon deze rem niet gemaakt worden en daarom kwam hij de grens over om de reparatie door de leverancier te Sas van Gent te laten verrichten. Even later ontirtbette hij de agent die hem had verbaliseerd, weer en toonde hem de goed function- nerende rem. De kantonrechter hield hier rekening mede. 5 of 3 d. De eis was 10 of 5 d. J. K., vlasser te Koewacht, reed met een te breed geladen voertuig met vlas te Kloosterzande, tenge volge waarvan een tegenligger niet kon passeren en klem kwam te zitten. Eis en vonnis 30 of 15 dagen. Onoplettendheid kan het ge weest zijn, toen een zekere S„ wo nende te Hoek met zijn motorrij wiel de Noordstraat te Terneuzen inreed, terwijl dit volgens de ver keersborden op dat moment niet geoorloofd was. Hij deed het toch en dit kostte hem nu 10 of 6 d. De scholier E. L. uit Sas van Gent had met zijn fiets tussen Sluiskil en Sas van Gent niet op het ve plichte rijwielpad gereden. Eis en vonnis 6 of 3 d. Naar Reuter te Aden verneemt rukt de emir El Badr, zoon van de onttroonde imam (koning) van Jemen, Ahmed, met 8-000 volledig gewapende mannen op naar Taez, waar zijn. vader ge vangen gethouden wordt door de nieuwe iman, de broer van Ahmed, Abdoellah. AbdoelLah heeft bij Taez 1.000 man. Hij heeft onvoldoende ammunitie en brandstof voor de motorrijtui gen, daar de aanhangers van Ahmed het arsenaal van El Oerdihi bezet houden. Emir El Badr had zich na de staatsgreep teruggetrokken in de vesting van Hadjdja oimi stammen tot de strijd tegen de tegenstanders van zijn vader aan te sporen. Zijn -legergroep bestaat uit leden van de militie en leden van de stammen van Hasjed en Bakil. In Noord-Carolina in de V. S. zijn reeds meer dan 100.000 ha bos door brand verwoest. Aan het leger is verzocht te helpen bij de bestrijding van het vuur. Behalve deze grote brand woe den er in de staat nog zestien kleinere. BROMFIETSER VERONGE LUKT TE AMSTERDAM. Maandagavond omstreeks half tien is op de Amsteldijkhoek Amstelkade de 45-jarige heer H. J. Houweling, die daar op zijti bromfiets reed, door een perso nenauto aangereden. De heer H. werd per auto van de G. G. en G. D. naar het O. L. V. gasthuis vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Boven het vliegveld van Cairo zijn Dinsdagochtend twee tra»6 portvliegtuigen van het Egypti sche leger in botsing gekomen. Zes militairen kwamen om het leven. Deze Belgische grensstad is vermaand voor haar optimisme en levendigheid. Feesten inrich ten is haar geliefkoosde en nood zakelijke behoefte, omdat ze houdt van vermaak en plezier, vain kunst en folklore en tevens wil zorgen voor de bloei en wel vaart van nering, handel en nij verheid. De alomvermaarde Paasfoor met haar grote ver scheidenheid van attracties en feestelijkheden geniet alle jaren een overweldigend succes. Met de Paasdagen is deze ge meente de pleisterplaats van ge heel Zeeland. Vooral de Paas- maandagmarkt en de kavalka- de kennen de grote volkstoeloop. De prachtige lente-kavalkade, die op Zondag 17 April haar 19e omgang viert, zal een waardig slot zijn van de cyclus der fees telijkheden. Een (dertigtal uitgezochte groepen -uit alle streken van het land zullen als gasten voor de eerste maal opstappen in de folkloristische en vermakelijke jstoet. Verschillende muziek maatschappijen en praalwagens zullen het geheel nog aantrekke lijker maken. Zelzate verwacht dan ook met de Paasdagen een massale inva sie van bezoekers. ALLEEN MAAR VROUWEN. Zeven vrouwelijke artisten heb ben op voorstel van een man (de impressario G. P. Nanninga) be sloten in het komende seizoen er op uit te trekken met een gezel schap, dat uitsluitend uit vrou wen bestaat en dat een program ma zal brengen onder de titel „l'Honneur aux dames". Men heeft alle facetten van de klein kunst verenigd. Zo zullen Hea Ruys, echtgenote van Willy Ruys, en Hetty van Dongen de confe rence voeren; de eerste treedt voorts op als chansonnière en de tweede speelt samen met Hettie Berger enkele sketches en korte éénacters. Voorts werken mee de 21-jarige accordeonniste Janny van der Molen, de 18-jarige koorddanseres Willy Sjefolina, do acrobate Betty Visser en voor de muzikale illustratie Hansje Kerckhoff. De teksten zijn o.a. geschreven door Harriet Freezer. De dames zullen in Mei te Hil versum haar debuut maken. BIJVULLtN OVERTREKKEN MET NIEUWE, MOOI GLANZENDE TIJK 3-P6UG MAKEN ENZ.ENZ. VLUG-KEURIG-BILLIJK. VRAAGT ONS PRIJS TERNEUZEN AXEL Tel. 2124 en 2404 Tel. 763 Cultures wéér vast. Het is Dinsdagmiddag druk ker dan gewoonlijk geweest op de Amsterdamse effectenbeurs Er werden n.l. opnamen ge maakt -voor een film over de beurs, die het bestuur van de vereniging laat vervaardigen. De hoeken die onder de loupe wer den genomen waren zeer druk. maar tot grote zaken- kwam men niet. Ook gisteren ontwikkelde de cultuurafdeling zich gunstig. De voornaamste soorten boekten 2 tot 4 punten winst. Ook de Verenigde Vorstenlanden trek een kleinigheid aan. De directie heeft bericht dat een tweede suikerfabriek gerehabiliteerd zal worden en dit was een stimulans voor dit papier. (De internationale soorten tra den -gistermiddag maar weinig op de voorgrond. Over het alge -meen liepen de noteringen hier een -kleinigheid achteruit, doch erg groot waren de verschillen niet. Ook de handel op de scheep vaartsector bewoog zich in zeer kalme (banen. De meeste soorten bleven in één doen met Maan dag. Dinsdag is de toewijzing lie kendgewardén van de nieuiwie Belgische staatslening. De efSec- tenhandelaren ontvangen 1 pro cent van het ingeschreven be drag met een maximum vah 5 obligaties a 1.000,wel een bewijs hoe geweldig deze lening overtekend is. Er kwam Dinsdag middag nog geen notering tot stand. Wel werd een adviesprijs opgegeven van 103 bieden. Gul- densbeleggingen stil en onveran derd. Prolongatie 2% procent. NABEURSKOERSEN. Kon. Olie 600603 slot 602 (599%); Unilever 393 (392%), 'De raad dezer gemeente kwam Maandagavond j.l. voltallig in openbare vergadering bijeen on der voorzitterschap van wethou der A. Luteijm, waarnemend' bur gemeester. Onder een groot aantal inge komen -stukken bevond zich o.a. het bericht van goedkeuring door Ged. Staten van de gemeen tebegroting voor 1955. Op een subsidie-aanvraag van het Huma- Grenulaan 48 TERNEUZEN Telefoon 2064 dat ons bedrijf aan het Parkeerterrein Telefoon 2300 en 2400 van 1 Januari tot 31 December DAG EN NACHT IS GEOPEND? Op elk uur staan wij voor U klaar met BENZINE en voor DOORSMEREN, OLIE- VEKVERSEN, WASSEN en TAXIRITTEN. MAAKT UW RUSTTIJD PRODUCTIEF! 31. Hevig ontdaan strompelt Branwen de gang op, waar ze tegen Berse aanloopt, die, ook al door het gehuil gewekt, met een krijger staat te redeneren. „Wat moeten we beginnen," jammert Branwen, „het is de weerwolf die voor on- poort zit en er komt niets dan ellen de van zeg ik U! Bü de wet der Druiden" en weer rolt er een rijtje gedenknamen uit haar mond „er zullen hier doden val len bü hopen!" „Ik heb nujn krijgers reeds ge zegd, het beest neer te schieten", mompelt Berse bedremmeld, „maar ze durven niet eens de poort uit!" Overal in de burcht ontstaat beweging, allen zün door het lugu bere gehuil wakker geworden. Haugar's deur wordt openge rukt en daar verschünt de schrale Bohuslaner, de slaapmuts wiebe lend op zün magere schedel. Een stem roept: „Ik word gek van die wolf", en ook Gandalv komt op zijnmuilen naar voren schüifelen. „Ziedaar, iedereen wordt razend van dat beest, we moeten hier vandaan"^ schettert Branwen schril „en gauw ook!" Als een troepje levend gewor den vogelverschrikkers staan ze daar en praten allen dooréén; juist stelt Haugar voor om het verder maar in de zaal uit te praten, daar de tochtige gang niet bepaald een aangenaam verblüf is, als Erwin tevoorschün komt, een mantel los om de schouders geslagen. Wederom klinkt het wolvenge- huil en als Branwen hem be zweert, toch deze onheilsplek te verlaten, waar de wolf immers de dood voorspelt, vraagt Erwin, half verwonderd, of al die drukte al leen om die ene jankende wolf Is „Was het maar een wolf", kermt Branwen, „hoor maar eens, hoe hü weer te keer gaat" en opge- zwiept door haar bü gelovige vrees, begint de Keltische te smeken en te flemen, hetgeen zeer tot genoe gen is van Haugar, die in zichzelf denkt, dat die wolf maar mooi op tüd is verschenen, wat hem be treft! Daar de anderen er ook op aan dringen, stemt Erwin ten slotte dan maar toe, naar Tyrfing te vertrekken. Heel in de vroegte wordt de vol gende morgen alles voor de reis in gereedheid gebracht. De wolf is van de poort. De krijgers staan zwaar bewapend büeen en praten over de gebeurtenissen van de nacht, blü te kunnen vertrekken, want allen zün min of meer büge- lovig. De paarden staan gereed en het gezelschap stügt op; de bin nenpoort wordt geopend, dan, als zü het buitenerf oprijden, klinkt een krachtige stem: „Erwin"! Een lange gestalte maakt zich los uit de groep krügers en Hau gar mompelt zachtjes: „Jou ken ik, vriend met je vlechtjes de bode van Berse, hè?" Tezelfder tüd schalt Erwin's stem met een luide, juichende vreugdekreet over alles heen: „Fadir" ndstisoh Thuisfront werd afwij zend beschikt. De commissie voor bijzonder kerkelijke gezins zorg in W. Z.-Vlaanderen vroeg en verkreeg een subsidie over 1954 van 59,11. De raad ging accoord met het verzoek van de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Temeuzen om de proeftijd voor de helicopterver- bimding met -Rotterdam tot 7 maanden terug te brengen. Aan de Stichting 1940-1945 werd een éénmalige subtsfche van 45,verleend. Het Oranje- comité vroeg en verkreeg een subsidie van ƒ200,voor de te organiseren feestelijkheden in 1955. Aan de heer D. M. Vermet werd eervol ontslag verleend als ambtenaar van de burgerlij ke stand. De raad besloot een e redlef van 4.000,— beschikbaar te stellen voor revisie van de be slaande motorbnandispuit, aan schaffing van een slangenwagen tje en van een alarm eriogs- sirene. De heer J. A. van Haute hoewel inziende dat de aankoop van een mansohappenwagen een te grote investering zou vergen, drukte er toch zijn spijt over uit dat geen manschappenwagen kan worden aangeschaft, aange zien het personeel nu bij vervoer van en naar de brand nog steeds aan weer en wind blijft blootge steld. De voorzitter zegde in dit verhand toe dat B. en W. zullen trachten een regeling te treffen dat bij brand ook enkele particu liere auto's zullen worden inge schakeld voor vervoer van het personeel, indien weersomstan digheden en afstand zulks nodig maken. Een wijziging van de be groting voor 1955 ging vlot on der de hamer door. Bij de rondvraag drong de heer Van Houte aan op verbete ring van de zijkant van de SluiE- sedijk. De voorzitter zegde toe dat B. en W. zo mogelijk in de loop van dit jaar nog met voor stellen te dezer zake zullen ko men. De heer A. P. de Veij vroeg de aandacht van B. en W. voor de toestand- in de Smidsweg waar de bewoners bij natte periodes hinder ondërvinden van parkerende auto's en opgeslagen materialen. De heer J. Dubois vroeg wan neer de P.Z.E.M. een aanvang maakt met de verbetering van de straatverlichting, op welke vraag de voorzitter antwoordde dat de materialen zijn besteld en volgens berichten van de P.Z.E.M. begonnen zal worden zodra alle -materiaal beschikbaar is. Daarna sluiting der vergade ring.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2