Uit de Provincie sta op STBRUNG! De blauwe auto Je staat er goed bij. I Gemeenteraad van Biervliet Vierkleurerapotloden BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING TERNEUZEN. AXEL. BIERVLIET. HOOFDPLAAT HULST. KLOOSTERZANDE. MIDDELBURG. OOSTBURG. ZAAMSLAG. AGENDA Kadervergadering C.N.V. Zaterdagmiddag werd in „Pro ïtege" een kadervergadering ge houden van het Chr. Nat. Vak verbond voor de besturenbonden Terneuzen, Axel en Zaamslag. Van het hoofdbestuur was aan wezig drs Hazenbosch, econo misch adviseur van het C.N.V. In afwijking van vorige kader- vergaderingen stond er geen on derwerp op de agenda van het hoofdbestuur, maar werden pun ten besproken die de besturen bonden zelf te berde brachten. Besproken werden de ouderdoms- verzekering, de loon- en prijspoli tiek der regering, de woningbouw en de propaganda. Uit de bespre king bleek dat de ouderdomsver- zekering meer rechtvaardig zal zijn dan de huidige noodwet, waar degenen die gespaard heb ben de dupe van zijn. Naar aan leiding van de premiebetaling verwacht spr. dat een deel uit op heffing van de vereveningshef fing zal worden gevonden. Toe reikend zal dit echter niet zijn. Voor ons mag het echter geen bezwaar zijn ook zelf iets bij te dragen voor de oude dag. Spre ker heeft hoop dat de overgangs termijn zal kunnen vervallen. Wat de loon- en prijspolitiek be- rreft staat het C.N.V. achter mi nister Zijlstra om de rust in de lonen en prijzen te bevorderen. Te verwachten is dat door belas tingverlaging met ingang van Juli van dit jaar de textiel en ook de margarine in prijs zullen da len. De hoge lonen in het buiten land betekenen geen grotere so dale welvaart in dié landen dan hij ons. De bouwvakarbeiders zijn oorzaak van vertraging in de wo ningbouw. Het C.N.V. bepleit ook woningbouw ten plattelande. Principiële voorlichting wordt ge boden geacht op de propaganda- vergaderingen. Deze winter zal begonnen wor den met 2-jarge streekcursussen waar gedoceerd zal worden in economie, arbeidsrecht en sociale geschiedenis. jt Paasveemarkt. Onder de meest ideale weers omstandigheden had Zaterdag *lhier de Paasveemarkt plaats, tie te 12 uur aanving. Namens de Axelse veemarkt- ■omraissie sprak de heer W. -poster een welkomstwoord waarin hij in het bijzonder het college van B. en W. vernoemde. Spr. bracht dank aan allen, die op enigerlei wijze steun verleen den om deze dag te organiseren, hzonderheid het gemeentebe stuur. Een woord van dank richt- hij ook tot de dierenarts De Putter voor zijn veterinaire ar beid; tot de dienst gemeentewer ken voor de verzorging van het marktterrein; tot de rijkspolitie voor de handhaving van de orde en de vlotte regeling van het ver keer en tot de vertegenwoordi gers van de pers en vakpers. De heer Koster eindigde met allen een prettige en succesvolle dag toe te wensen. De uitslag van het resultaat der rury volgt hieronder: AFDELING VETVEE. Vette runderen met 6 tanden: le- pr. eig. Gebrs. Verstraten, Axel; 2e pr. eig. R. Blankert, Axel. Vette runderen met 2 tanden: le pr. eig. J. de Kraker, Axel; 2e ■or. eig. A. C. Audenaerd, Axel; 3a pr. eig. P. Koene, Koewacht; 3b pr. eig. R. Blankert, Axel. Ossen met 6 tanden: le pr. eig. L. van Dorsselaer, St Jansteen; 1b pr. eig. dezelfde; 2e pr. eig. P. Koene, vnd. Ossen met- 4 tanden2e pr. eig. G. Scheele, Hoek. Ossen met 2 tanden: le pr. eig. P. Koene, vnd. Ossen zonder tandenle pr. eig. P. Koene, vnd. Dikbillen met 4 tanden: le pr. eig. L. van Dorsselaer, vnd. Vette kalveren: le pr. eig. Gebr. Verstraten, vnd; 2e pr. eig. 3L; Blankert, vnd. Vette koeien: 2e pr. eig. R. Blankert. vnd. Vette schotten: 2a pr. L. van Dorsselaer, vnd; 2b pr. eig. de zelfde; 3a pr. eig. Gebr. Verstra- aen, vnd. Schoonste groep vetste: le pr. «ig. P. Koene, vnd; 2e pr. eig. L. -ran Dorsselaer, vnd; 3e pr. eig. 38. Blankert, vnd. Kampioen: eig. L. van Dorsse- iber, vnd. Res. kampioen: eig. Gebr. Ver- straten, vnd. AFDELING VARKENS: Schoonste vetvarken: le pr. eig. Gebrs Verstraten, vnd; 2e pr. A. C. Audenaerd, vnd. Schoonste vleesvarken: le pr. eig- Gebrs Verstraten, vnd; 2e pr. eig. A. C. Audenaerd, vnd. Beste zeug: le pr. eig. Gebrs Verstraten, vnd. Zwaarste varkenle pr. eig. Gebrs. Verstraten, vnd. Groep van 3 vleesvarkens van I eigenaarle pr. eig. Gebrs. Verstraten, vnd; 2e pr. eig. A. C. Audènaerd, vnd. Vetste schaap: le pr. eig. Gebrs Van Wijck, Sluiskil. De handel was matig. Oudermiddag Chr. kleuter school. Ih de Chr. school alhier lieten Je kleuters zien, wat zij in het af kopen jaar hadden geleerd. On der leiding van mej. C. de Kraker, hoofd der school, speelden de peuters hun allerliefste spelle tjes, die met enorm veel geduld sn zorg moeten zijn ingestudeerd. Vooral de bruidsstoet, com pleet met bruidegom, bruid, fo tograaf en bruidkinderen, was een groot succes. Ds W. S. Evenhuis sprak een dankwoord aan het onderwijzend personeel voor de vele zorgen die zij aan de kinderen besteedt en sprak de wens uit, dat de plannen der schoolvereniging spoedig ver wezenlijkt zouden worden, zodat het onderwijs in een daarvoor be stemde omgeving beter tot haar recht zal komen. Bevrijdingsfeest. Ook Hoofdplaat maakt zich op de 10-jarige herdenking van de 5e Mei luisterrijk te vieren. Een bij de bevolking gehouden collec te bracht ƒ615,40 op. Het Oran je-comité heeft reeds vergaderd wat men zo al zal ondernemen om deze dag tot een gedenkwaar dige te maken. Er werd een voor lopig programma opgesteld. Des morgens zullen de klokken luiden om de bevolking kond te doen van de bijzondere aard der dag. Na de kerkdiensten zullen he rauten door de gemeente trek ken, waarna de festiviteiten voor de schooljeugd een aanvang zul len nemen, gevolgd door kinder spelen. Voorts staat een optocht voor de jeugd op het programma, die met versierde autosteps, fiet sen enz. veel. luister kunnen bij zetten. De ouderen krijgen ook hun volksspelen. De muziekvereniging van Hoofdplaat zorgt voor de muzi kale omlijsting van het geheel, 's Avonds is er een fakkeloptocht, terwijl verschillende meisjesver enigingen volksdansen zullen op voeren. De schoolkinderen van Slijk- plaat en Nummer Eén zullen wegens de verre afstand tot het dorp hun festiviteiten hebben on der leiding van hun hoofd, de heer Alberts, op de weide van Calon. Een en ander doet vermoeden, dat Hoofdplaat een onvergetelij ke dag tegemoet gaat. De inhuldiging van burge meester Lockefeer. Vrijdagavond kwam de raad der gemeente Hulst onder voor zitterschap van wnd burgemees ter Warnier bijeen. De heer Wil- lemstein was met kennisgeving afwezig. Op de agenda stond slechts één punt vermeld, n.l. het beschik baar stellen van gelden voor de installatie van de nieuwe burge meester op 16 April a.s. en het vaststellen van een programma. Voor de installatie en feestvie ring werd door de gemeente een bedrag van 3.000 beschikbaar ge steld. Na de installatieraadsver gadering, receptie en een rond rit door de stad zullen de feeste lijkheden bestaan uit muziekcon- cert, kinderspelen en lampionop tocht. Voorts zullen het stadhuis en de basiliek worden verlicht. Het programma ziet er als volgt uit: 14.30 uur. De nieuwe burge meester wordt met zijn familie aan zijn woning in de Grote Bel- lingstraat afgehaald. Voorafge gaan door de Kon. Sted. Harmo- niet gaat het daarna via Bonte- honstraat, Bierkaaistraat en Steenstraat naar het stadhuis., waar een plechtige raadszitting plaats heeft, waarbij de nieuwe burgemeester wordt geïnstal leerd. Na afloop hiervan is er ge legenheid om de nieuwe burge meester te feliciteren, gevolgd door een zanghulde op de Markt door de Hulsterse jeugd. In de Koning van Engeland is er dan voor de familie van de burgemeester en genodigden een diner, waaraan ongeveer 90 per sonen zullen aanzitten. Bij de huldigingsplechtigheid en de installatie zullen vijf leden van G.S. aanwezig zijn en vier leden van de Provinciale Griffie. Of de Commissaris der Koningin aanwezig zal zijn is nog niet be kend. Proef Sterling en u geeft Stuurman Steven gelijk: met Sterling aan boord. Waar je ook komt, met een Sterling sigaret ben je de man in elke haven. Dat kan ook niet anders, want je rookt het beste uit de Virginia-oogst. Je draait je eigen originele Virginia-sigaretten. Beter kan het niet. Kijk maar naar de goudgele kleur, let maar op die zuivere Virginia-smaak. Koninklijke onderscheidingen. H. M. de Koningin heeft Zater dag toegekend de ere-medaille in goud van de huisorde van Oran je aan de heer J. J. Neeteson, op zichter van het Kroondomein, en aan de heer G. Jansen, bosarbei- der en voorwerker bij het Kroon domein. Bijbeltentoonstelling. De heer A. Schout, lid van Ged. Staten van Zeeland, heeft Zater dag in de leeszaal van de prov. bibliotheek alhier de bijbelten toonstelling geopend, welke tot en met 16 April a.s. wordt gehou den door de culturele commissie der Ned. Herv. Kerk in samen werking met de prov. bibliotheek. Na hem sprak de waarn. Com missaris der Koningin, de heer C. Philipse, een woord van waar dering voor het genomen initia tief. waarna ds F. S. Kloosterman te Vlissingen als praeses van de prov. kerkvergadering, de hoop uitsprak op een druk bezoek van ouderen, maar vooral jongeren. Hij deed de suggestie met deze expositie ook naar andere delen van de provincie te gaan en in de toekomst ook eens een tentoon stelling over kerkelijke bouw kunst te organiseren. Het grootste gedeelte van wat op deze expositie is te zien, is eigen bezit der provincie. Enkele particulieren stonden bijzondere bijbels af. Vele werken zijn gered kunnen worden uit de brand, die in Mei 1940 de prov. bibliotheek vernietigde, en andere bijbels zijn zorgvuldig gerestaureerd. Ook is er een aanzienlijk aantal z.g. prentenbijbels aanwezig, o.m. een zeldzaam exemplaar van de biblia pauperum, de bijbel der ar men, die in 1440 werd gedrukt, terwijl de oudste in het Neder lands vertaalde bijbel, de in 1477 gedrukte z.g. Delftse bijbel niet ontbreekt, evenmin als de oudste uitgaaf van de Latijnse bijbel in klein formaat uit 1491. Verder is zeer bijzonder de beroemde bijbel (uit 1537) van Zion, het klooster van Noordgouwe.. Vele werken met reproducties van beroemde schilders uit de gehele wereld, uit beeldend gedeelten van het lijden van Christus, voltooien deze unie ke expositie Diploma-uitreiking technische school. Donderdagavond werd een spe ciale bijeenkomst belegd in de technische school te Oostburg, waar de leerlingen der avond schoolcursussen hun diploma's kregen uitgereikt. De directeur der school, de heer W. van den Beukei, sprak over de grote betekenis van het avondonderwijs, waar de leerlin gen naast de dagpractijk meer der practijk en belangrijke theo retische kennis opdoen, die van groot belang zijn voor hun vak manschap. De bevorderden :- Smeden-bankwerken Van 1 naar 2: E. Dierings te Breskens; J. Pleijte en L. J. Vasseur, beiden te Cadzand; G. A. M. Roedts en G. P. B. de Zutter, beiden te Eede; J. L. Deij te Oostburg; W. P. Huijgh en W. J. Blaakman, beiden te Schoondijke; A. H. P. Baas te Sluis; W. de Hulster en T. Torbijn te IJzendijke. V.A.M.-cursus. Timmeren: Van I naar 2: J. J. Cornelis te Nieuwvliet; J. Allard, L. B. Buijs. J. I. Riteco, P J. Simpelaar en J. C. Verhulst, allen te Oostburg; I. M. van Ha- neghem te RetranchementS. J. Huigh te Schoondijke; H. Cop- pens en J. Lannoye te Sluis; J. Torbijn en J. P. Triou, beiden te IJzendijke. Metselen van 1 naar 2: B. E. Lekens, Aardenburg; W. van Kerkvoort, Groede, en A. le Clerq te Sluis. Van 2 naar 3: I. C. Ekkebus, Schoondijke, en A. van de Woude, Retranchement. Schilderen van 1 naar 2: A. H. Toussaint, Cadzand; A. Vermeire, Oostburg; A. A. Massilje, Schoon dijke; J. Provoost, Breskens, en J. A. Risseeuw, Zuidzande. Van 2 naar 3: A. de Hulster, Groede, en H. A. de Sutter, Oost burg. Meubelmaken van 1 naar 2: A. B. de Neve, Zuidzande. Van 2 naar 3: A. G. v. d. Vijver, Zuidzande. Gediplomeerd werden: Smeden-bankwerken A. R. Gijs, Aardenhurg; G. A. Baerdemaeker en A. M. Pieters, allen te Aardenburg; M. E. Die rings en A. L. Blaeke, beiden te Breskens; C. W. Verplanke, Cad zand; W. Vinjé, Groede; C. Jan sen en A. C. Hamelink, beiden te Oostburg; D, G. Verherbrugge en J. J. van Baal, beiden te Schoondijke; J. C. Boeije en Th. de Looze, beiden te IJzendijke. V.A.M.-cursus: A. J. Haartsen, Breskens; A. A. Steurrijs, Schoondijke, en M. v. d. Plasse, Sluis. Timmeren: F. J. Rosevelt, P. v. d. Heuvel en J. Notebaart, allen te Bres kens; V. de Ruyscher, A. V. M. Scherbeijn en F. Versaevel, allen te Hoofdplaat; J. A. Lanse en I. L. Versprille, beiden te Oostburg; J. J. Visser en H. J. Zwier, beiden te Retranchement; A. A. Steur rijs. Schoondijke; H. W. Baas, Sluis, en A. A. van Pamelen, IJzendijke. Schilderen: J. W. Pieters, Aardenburg. Districtsvergadering P.v.d-A. In hotel De Vuijst werd Zater dagmiddag een districtsvergade ring gehouden van de P.v.d.A. in West Zeeuws-Vlaanderen. Er be stond weinig belangstelling voor deze bijeenkomst. De vice-voorzitter de heer J. J. Leenhouts sprak in zijn ope ningswoord zijn leedwezen uit over de geringe belangstelling en heette de heer W. J. van Delen, districtsbestuurder in algemene dienst, hartelijk welkom. De heer Van Deelen gaf een overzicht van de huidige politie ke situatie in Nederland. Naar aanleiding van dit onder werp ontstond een interessante discussie, waaraan de gehele ver gadering deelnam. De heer Leenhouts sloot de bij eenkomst, met een opwekking aan de afdelingen om toch regel matig de voorlichtingsbijeenkom sten van het district bij te wonen. Vrouwenfeestavond. Onder grote belangstelling or ganiseerde de Vrouwenbond van het N.V.V. federatie W. Z.-Vlaan- deren haar jaarlijkse feestavond in de zaal De Vuijst te Oostburg. Voor deze avond was zeer veel belangstelling. Met 5 extra bus sen werden de feestgangers uit alle delen van West Zeeuws- Vlaanderen aangevoerd. Mevr. M. S. DijkLangstraat uit Biervliet sprak als voorzitster van de federatie van de vrouwen bond N.V.V. een kort openings woord, waarin zij de vrouwen met nadruk wees op het belang van de vakorganisatie van de mannen. Ook de vrouwenbond kreeg in deze speech grote aan dacht. Hierna was het woord aan het gezelschap, bestaande uit de No tenkrakers met een gitaar, Sil- vain Poons conference, Cor van Veen en Mieke van Oorschot de clamatie. Vooral laatstgenoemde oojgstte veel succes met haar de clamatie De laarzen, een gedicht uit de bezettingstijd. Tijdens de pauze was er een grote verloting, waarvan vele prijzen geschonken waren door de Arbeiderspers en de Centrale Verzekeringsbank. De raad van de gemeente Bier vliet kwam Donderdagavond in openbare vergadering bijeen on der voorzitterschap van burge meester A. P. Kostense. Ingekomen was een schrijven van de nieuwe gemeentearts dok ter C. Kalkman, waarin deze on der mnkzegging zijn benoeming als gemeentegeneesheer aannam. Hij hoopte op een langdurige prettige samenwerking met de gemeente. De kas en de bescheiden van de gemeente-ontvanger werden door het verificatiebureau van de vereniging van Ned. gemeen ten in orde bevonden. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft beslo ten op de aanvrage van mej. J. v. d. Hooft om een subsidie inge volge woningverbetering te sub sidiëren. Een adres van de raad van de gemeente Ellewoutsdijk inzake spoedige dijkverhoging werd voor kennisgeving aangenomen. Dit op voorstel van B. en W. Dit col lege was van mening, dat rijks waterstaat en provinciale water staat het volste vertrouwen waard zijn en men mag verwach ten, dat deze instanties juist die werken zullen aanpakken, die in eerste instantie nodig zijn om de door de raad van Ellewoutsdijk gevreesde calamiteiten te voorko men. De heer J. J. de Vogelaar, hoofd der openbare lagere school te Driewegen, richtte tot de raad het verzoek om ontslag per 1 Augustus 1955 wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd. B. en W. stelden voor dit ontslag op de meest eervolle wij ze te verlenen, waartoe de raad besloot. Voorts bracht de voor zitter hulde aan de heer De Vo gelaar, mede namens' de raad, voor de 45 jaar, welke de heer De Vogelaar in dienst van de ge meente als onderwijzer is ge weest. Het is wel een unicum dat iemand zijn gehele leven wijdde aan het onderwijs in zijn geboor teplaats. De deelname aan het proefjaar 95) 94) (Nadruk verboden). „PrachtigDrost, als 't weer licht het hoofdbureau opbellen en vraag, of ze de hele santekraam hierheen willen sturen." En zich tot de nachtwaker wendend: „Wilt u hier enige minuten post vatten en niemand in- of uitla ten? U zult spoedig door een paar agenten worden afgelost, doch tot zo lang wil ik deze uitgang be waakt hebben, 't Gaat hier na melijk om een moord," voegde hij er veelbetekenend aan toe. „MoordDe mond van de nachtwaker viel van louter ver bazing open, doch voordat hij ver der kon vragen, was Bijlman reeds in het donkere pakhuis ver dwenen en voegde hij zich in de kelder bij Zeilstra, die zijn wacht bij de dode had betrokken. „Jij ook altijd met je moord- jes't Lijkt wel of je ze pre cies om middernacht uitzoekt," nijdaste dokter Grijpink, terwijl hij over een lange draad strui kelde, die fotograaf Kleefstra kwistig over de stenen kelder vloer had geslingerd. door A. H. VAN OMMEN. (Nadruk verboden). „Vertel me liever eens wat," grinnikte Bijlman. „Kan een kind zien! De kerel kan niet langer dan een Kwartier dood zijn. 'n Kogel door de long. Maar eerst schijnt iemand hem zo'n beetje gekreukeld te hebben. Z'n gebit is aan flarden geslagen en het linkerbeen is boven de knie gebroken." „Daar kan Drost je meer van vertellen, dok."" „Ik heb hem tenminste een half uurtje geleden mijn vuist onder z'n neus geduwd, toen hij meende dat ik nog gebonden op de vloer lag," verduidelijkte Drost beschei den. „Toen ik wilde opstaan, viel hij bewusteloos over mij heen en ik geloof, dat ik op mijn beurt over zijn uitgestrekte arm strui kelde en in mijn val op zijn been terecht kwam. Ik hoorde tenmin ste iets knappen „Da's vast die poot geweest," meende dokter. „Ook geen lolle tje, als twee honderd pond op je body ploft," zei hij met een- vluch tige blik op Drost's zware figuur. Grijpink verschoof enige malen zijn bril en vroeg: „Moet je nog meer weten, Bijl?" „Voorlopig niet, maar na de ob ductie wil ik graag de kogel zien, die je natuurlijk zo spoedig mo gelijk in ieder geval vóór mor genochtend negen uur uit Bet lijk tevoorschijn moet hebben ge haald. Vriend Verraart zal dan wel zo vriendelijk zijn mij enige bijzonderheden over dat dingetje te willen vertellen," wendde hij zich tot de man van de dactylos- copische dienst. „Dat wordt dus weer nacht werk," mopperde deze. „Zoals je het noemen wilt. Ik heb namelijk zo'n idee...." „Nouwilde Verraart we ten ,toen Bijlman zich nadenkend over de kin wreef. „Tja.... ik heb zo'n idee, dat deze kogel uit dezelfde revolver komt, waarmede Rentenaar in de Kalfjeslaan is vermoord," zei hij langzaam. „Je weet het morgenochtend," gaf Verraart hem de verzeke ring. Kleefstra rolde de draden op. „Nóg een aardig foto'tje, inspec teur!" vroeg hij. „Ja.... interieur van de kroeg en de daarachter gelegen kamer. Verder een foto van de tapkast met de daarop staande glaasjes. Verraart wil deze glaasjes wel even op vingerafdrukken onder zoeken, nietwaar?Ik zag d'r ook nog een paar in dat kamertje staan. Doe je best kerel." „Kan de Geneeskundige Dienst het lijk weghalen?" vroeg de dokter. „Als jij klaar bent, vind ik het best. De paar papieren die hij in z'n bezit had, heb ik in m'n zak, ofschoon ik niet geloof ,dat ik er veel aan zal hebben. We weten in ieder geval wie hij is, namelijk Daan Nelsen, oftewel Witte Daan, of kortweg „De Witte" en we we ten meteen, dat één van de zwaarste jongens van donker Amsterdam 't ons nooit lastig meer zal maken." Bijlman wend de zich tot Drost. „Ga je mee We hebben vannacht nog héél wat te doen, knaapje!" zei hij. Ze stapten in het Gele Don- dertje en tijdens de rit naar hun pension in de Vondelstraat deed Drost het relaas van zijn avon tuur in de kroeg van Job Bulder. Drost's eerste werk was een heerlijk bad te nemen en toen hij een half uur later gehuld in een lange kamerjas weer tevoorschijn kwam, zag hij er weer toonbaar uit, afgezien dan van enige schrammen op handen en gelaat, benevens een klein torentje op z'n achterhoofd. „Dat filiaal maakt je lelijker dan je al was," grinnikte Bijlman en hij wees naar het torentje. „Ik heb nooit geweten, dat een bierfles zó hard was," antwoord de Drost, terwijl hij zich een kop zwarte koffie insch«»k, waarvan de pensionhoudster een flinke pot op hun gemeenschappelijke zitkamer had gebracht. Juffrouw Meeder wist 't al: als de heren haar vertelden, dat 't nachtwerk zou worden, dan moest zij voor sterke koffie zorgen. (Wordt vervolgd). inzake de helicopterdienst Sluis kilRotterdam v.v. is niet be paald gunstig uitgevallen. Ver schillende gemeentebesturen in O. en W. Zeeuws Vlaanderen ver lenen geen financiële medewer king. Met het ter beschikking ge komen kapitaal is het mogelijk toöh 'n proef te nemen, uiteraard niet voldoende voor een jaar, maar toereikend voor 7 maanden. Z.h.s. verklaarde de raad zicli thans accoord met een desbetref fend verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ter- neuzen het uitgetrokken bedrag ad 8 cent per inwoner te bestem men voor een proef van 7 maan den. Op het verzoek van de Stich ting 1940-1945 werd besloten een z.g. jubileumgift van ƒ100 te ver strekken. Aan J. Labruyère werd bouw grond toegewezen aan de Singel. De heer P. J. Pladdet is voorne mens zijn constructiebedrijf op de z.g. Oudestadsweide uit te brei den en daarbij een woning op te richten. Besloten werd de hier voor benodigde grond (ruim 800 m2) aan hem te verkopen. De helft zal als bouwgrond aange merkt worden, waarvoor 1 per m2 zal zijn verschuldigd. De an dere helft zal worden verkocht voor 50 ct per m2. Aan het ingenieursbureau Van Hasselt en de Koning zal worden opgedragen een ontwerp te ma ken van een weg over de dijk naar de z.g. Steenoven, langs het sportterrein in zuidelijke richting naar de z.g. middenweg. Dit in het kader van het uitbreidings plan en het nieuwe provinciaal wegenplan. Met betrekking tot de aanslui ting van wegen op de toekomsti ge middenweg ontstond een le vendige discussie. De heer A. J. van Hoeve betreurde het, dat zo weinig aandacht is besteed aan de belangen van de landbouw. In plaats van rechte oversteekplaat sen te creëren, schijnt het de be doeling van de provincie te zijn het landbouwverkeer, dat de weg dient over te steken een grotere of kleinere afstand over de weg te laten rijden. Voorts werd felle critiek geuit over de voorgenomen aanleg van een verbinding Nieuwelandse Mo len tot nabij de boerderij van Schaap, door welke nieuwe ver binding veel landbouwgrond ver loren gaat. De raad was van oordeel, dat een goede verbinding reeds aanwezig is door het hand haven van de bestaande wegen en wellicht naast het behoud van cultuurgrond tevens minder fi nanciële consequenties heeft Voorgenomen verbinding is zelfs gedoemd volledig nutteloos te worden, wanneer in de toekomst een noordweg een feit zal wor den. Een en ander wettigt zeer zeker het verlangen, dat de pro vincie op het laatste uur genoemd gedeelte niet zal laten uitvoeren. De begroting 1954 en 1955 wer den gewijzigd. In verband met de viering van de 10-jarige bevrijding werd be sloten 350 uit te trekken voor tractatie en spelen voor de schoolkinderen. Voor verdere fes tiviteiten werd een bedrag van 300 uitgetrokken. Aan het R.K. schoolbestuur zal een voorschot op de jaarlijkse vergoeding voor 1955 worden verstrekt van ƒ2198,89, berekend naar ƒ30,26 per leerling. Voorts werd het be drag voor 1954 der vergoeding op 2475,75 bepaald. Na de pauze trad het gezel schap nogmaals voor het voet licht. De voorzitster dankte het gezel schap voor het gebodene en bood Mieke van Oorschot een prachtig bouquet rode tulpen aan. „De gouden kooi". Na de succesvolle opvoeringen te Hoek, Terneuzen en Sluiskil was Zaterdagavond Zaamslag aan de beurt voor de opvoering van het toneelspel „De gouden kooi" in het verenigingsgebouw door de toneelgroep „Terneuzen" ten bate van het Julianazieken- huis. De avond werd geopend door de heer De Nie, bestuurslid van de Stichting Prot. Ziekenzorg in Zeeuws-Vlaanderen. Hierna werd opgevoerd „De gouden kooi". Na het eerste be drijf was er een kleine pauze, waarin namens de Verkade en Erufabrieken een tractatie volg de, verzorgd door de firma Maas uit Terneuzen. In de tweede pauze was er ge legenheid zich als contribuant op te geven en loten te kopen van de zusters voor de loterij ten bate van het ziekenhuis. Toen na het laatste bedrijf de toneelgroep zich nog eenmaal «p het podium had opgesteld, ging er een warm applaus op. De heer De Bie dankte de spe lers voor het gebodene. Aan de toneelgroep werd een bouquet tulpen aangeboden, dat aan de oudste dame van het gezelschap werd overhandigd. Hoogst voldaan keerden allen daarna huiswaart. Gevonden voorwerpen. Kinderwantje, D 38; paar gla céhandschoenen, Griete C 116 d; nummerplaat, Veer B 72; vulpen Polderstraat 29. N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE iiuiiiiiBiiiiiiiiniiiiiiiiuiiiiiiiiiiffl MAANDAG 4 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Mogambo". Hotel „Rotterdam", 7.30 u.: Willem Hielkema speelt pia- nowerken. AXEL: 't Centrum, 8 uur, Fa milieroman ,De Gouden Kooi'. DINSDAG 5 APRIL. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Haar grootste offer". Concertgebouw, 8 uur: Pro- paganda-avond Kankerbestrij ding. TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften: 26 Maart. Armand A. Dhooge, 26 j. jm. (won. te Philippine) en Maria A. C. Weijnen, 22 j. jd.; Petrus F. Verdonck, 27 j. jm. (won. te Roo sendaal) en Maria A. A. van Mos- sevelde, 22 j. jd. Huwelijks-voltr.: 29 Maart. Ja cobus J. Vinke, 20 j. jm. (won. te Axel) en Adriana Hofman, 18 j. jd. 30 Maart. Martinus K. Zeven ster, 29 j. jm. (won. te Vlissingen) en Hermine A. Horst, 20 j. jd. 31 Maart. William J. L. Perreth, 30 j. jm. (won. te Winchester (En geland) en Johanna Joosse, 29 j. jd.; Johannes C. van de Velde, 24 j. jd. en Catharina Bareman, 22 j. jd. Geboren: 23 Maart. Joseph Cle mentine Leman, z. van Remond C. de Mul en Georgetta J. V. Van- dekerckhove (won. te Sas van Gent). 24 Maart. Hendrik, z. van Johan Venema en Grietje Jonker. 25 Maart. Jeanet, d. van Dcmini- cus Doorns en Janna Hamelink; Antje, d. van Cornelis J. Naeije en Pieternella Verstraten. 27 Mrt. Antonia Dina Elisabeth, d. van Marinus J. Quakkelaar en Elisa beth A. van den Berg. 28 Maart. Magda Leonie Marie, d. van Al- phonéus D'hont en Anna Haeg- hens (won. te Zuiddorpe). 29 Mrt. Janna Suzanna, d. van Hermanus Dieleman en Maatje Dees; Jan Cornelis, z. van Cornelis M. Luik en Aaltje Missu. 30 Maart Abra ham Jan, z. van Johannis M. J. Harpe en Sara M. van Ham. 31 Maart. Christina Cornelia, d. van Adriaan J. van Minnen en Dirkje Ch. de Koning. Overleden: 26 Maart. Ferdinand Verstraeten, 44 j., echtg. van Eli zabeth M. F. de Vos; Dirk van Langevelde, 76 j., echtg. van Eli sabeth C. Riemens. TERNEUZEN. Ingekomen: J. Zegers, Baandijk 25, van Soest; J. H. P. Tijssen, JuL v. Stolbergstr. 12, van Breda; J. C. v. d. VoordeVertenten, Margrietstr. 16, van Sas v. Gent; G. A. C. van Overmeir, Bosjes- weg 63, van St. Jansteen; H. J. A. M. van Wanrooij, Dahliastr. 15, van Breda; R. A. van Waes, Bos- jesweg 89, van Hoek; H. Bijl Cornelissen, Kerkhoflaan 34, van Zaamslag; C. Cornelisse, Azalea- str. 3, van Thailand; J. Liebregt, Westkolkstr. 810, van Venlo; J. W. van GremberghenImpens, Lange Kerkstr. 54, van Sas van Gent; J. P. Vinke, Geraniumstr. 28, van Axel; C. S. v. Baal, Lange Kerkstr. 52, van Axel; J. C. M. Gerres, Nwe Kerkstr. 12a, van Zuiddorpe; D. J. M. Verbiest, Nwe Kerkstr. 12a, van Zuiddorpe; D. E. Scheele, Van Steenbergenl. 7, 's-Gravenhage; J. N. Valckx, Bos- jesweg 91, van Vogelwaarde. Vertrokken: S. C. Huijssen Maxi, le Kortestr. 8, naar Rotter dam; J. B. van Waes, Dekkerstr. 26, naar Hontenisse; C. J. van de Wege, Bovenweg 76, naar West- dorpe; M. P. van der Gouwe, Scheldekade 5, naar Canada; I. F. A. Hubregtse, Donze-Visserstraat 52, naar Oud-Beijerland.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2