Zon in Parijs, onweer in Brussel De staking in Amsterdam breidt zich uit VERDIEN BALATUM en vraagtekens boven het Kremlin VAHDENBRUELE I Noodtoestand in Algerië afgekondigd De blokkade van Saigon I NAEIJE'S WONINGINRICHTING Maart bracht veel koude WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN EEN EXTRA PAAR KOUSEN ZATERDAG 2 APRIL 1955. 10e Jaargang No. 3422. De kwestie van de persvrijheid in België vooral in dexe week met Uw Kousenspaarkaart Voedselschaarste in Nepal kunt U tij gezellig Het ver U tot niets U eens Vroegere chef van Gestapo veroordeeld Aardbeving op Mindanao Bcuw van Russisch atoomvliegtuig m Amerikaans marineluchtvaartstation Zuidpoolgebied Verkeer van Berlijn ondervindt geen vertraging AGENDA Schietpartij in Italië opgehelderd op onder op onder Apr. I Frankering bij abonnement Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande N;ordstraat 55-57 Temeuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand ƒ1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minknwm s>>w advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1,—! iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrei Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 ma Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Het feit, dat de verschillende •■derdelen der Parijse accoorden «te»r de Riaad der Republiek zon der enlig amendement zijn aange komen. heeft niet slechts bij de regering te Parijs, maar ook in Washington, Londen, Bonn een een zucht van verlichting doen oggaian. De discussies hébben wat langer geduurd dan ver wacht werd, maar van werkelijk bewogen aard zijn zij niet ge weest, al bleek het door De Gaul te uitgegeven wachtwoord om tegen de Duitse herbewapening te stemmen, door zijn aanhangers te rijn overgenomen. Zowel ministerpresident Faure afe de minister van Buitenlandse 'AAeen Pinay hebben tussentijds m de debatten ingegrepen, ten dele om misverstanden uit de •^7 te ruimen, ten dele om de beslissing te bespoedigen. De stemmenverhouding was bij de verschillende accoorden uiteen- lopend; over de Saarovereen komst wacht de regering nog een interpellatie in de Nationale Ver gadering, die echter op verzoek van Faure werd uitgesteld totdat <l»e beslissing was gevallen. Als laatste drukmiddel op de Ftemsen deelde Moskou mede, dat de „rode N.A.T.O.", gelijk men (te reeds lang bestaande militaire veihintenis tussen Rusland en (te satelietstaten nu noemt, was wtetandgekomen en dat een een hoofdig opperbevel werd ge- vsormd. Een feit is, dat meer nog dan tevoren het Oostduitse leger, dat een politieleger heette, tot officieel militair leger is gewor den. Wat ook alweer weinig nieuws in zich houdt... volg op de benoeming van Stas- sen tot minister van Ontwape ning heeft Eisenhower een alge mene verklaring in het licht ge geven, waarin hij, evenals Chur chill in Engeland en Faure in Frankrijk, zich bereid verklaar de, tot een nieuwe bespreking met Rusland zodra de Parijlse accoorden zijn bekrachtigd. DE ANDERE PROBLEMEN. ©e Franse regering staat nu voor de moeilijkheden, die de be- tastimghervorming met zich btewgt, kernpunt van het verzet van de beweging van Poujade. De krachtproef, door deze onder- nctnen met winkelsluiting in Haa-ijs, is maar zeer ten dele ge lukt Tal van winkels waren op de«e [Maandag als gebruikelijk gesloten, maar de vitale levens- mkJdelenmagazijnen waren ge opend. Het zal nu van de Natio- rKée Vergadering afhangen in hoeverre zij aan de beweging van Joujade betekenis geeft. Inmiddels hebben Frankrijk en de Saarregering het economisch aocoord getekend dat Parijs ze kere economische macht waar borgt zonder dat echter, als te voren, de Saar zich geheel op Frankrijk vastlegt. President Heuss, die aarzelde alvorens de Saarovereenkomst met de ander Parijse accoorden te ondertekenen, .heeft dit ge daan, nog voor dat de Franse Senaat zijn beslissing nami. De ftoeiaal-democratische oppositie heeft intussen een klacht wegens ongrondwettigheid foij het Bonds- gerechtshof te Karlsruhe inge diend, waarbij echter het nood zakelijk der leden van de Bondsdag alleen (bereikt kon wor den door de vertegenwoordigers van West-Berlijn te laten mee tekenen. Het Hooggerechtshof moest nu eerst beslissen of de ktecht niet reeds daardoor onont vankelijk is. DONDERWOLKEN BOVEN BRUSSEL. Het onweer, dat dreigde bdj on ze Zuiderburen naar aanleiding van de door de Christelijke Volks partij voorgenomen manifestatie te Brussel tegen de verlaging van de subsidies aam dé bijzondere scholen door de tegenwoordige lïberaal socialistische regering, is overgedreven. De regering nam alle maatregelen om deze mani festatie op Zaterdagmiddag te verhinderen; extra treinen en extra bussen mochten niet r ijden Brussel werd door een drievou dige ring van gendarme® en leger bijkans ontoegankelijk gemaakt. Dat heeft echter niet verhinderd, dat tienduizenden manifestanten zich in gesloten optocht door Brussel bewogen, terwijl even veel anderen niet naar Brussel konden doordringen en plaatse lijk manifesteerden. De leiders van de katholieken, voormalige minister-president en de Antwerpse burgemeester Van Oauwelaert voorop, hebben de manifestatie geleid, waardig en rostig. Politie en gendarmerie hebben 'hier en daar menigten uiteengejaagd/, maar tot enigs zins bloedige taferelen is het nergens gekomen. Wat de gevol gen van dit alles zullen zijn, moet worden afgewacht. De regering aal haar ontwerpen niet intrek ken, de oppositie haar tegenstand niet opgeven. Belangrijker is, wordt althans voorlopig geacht, wat zich in de wereldpolitiek afspeelt. Als ver GESCHONDEN GEHEIMHOUDING. Eisenhower's initiatief voor de ontwapening sproot voort uit het feit, dat de beraadslagingen tus sen de grote vier en Canada te Londen tot geen resultaat heb ben geleid. Ter conferentie is zelfs een zeer ernstig menings verschilontstaan, omdat Gromy- ko, Rusland's vertegenwoordiger die de Russische voorstellen ter vernietiging van atoombommen geen kans zag krijgen, dé over eengekomen geheimhouding heeft geschonden en openlijk de Westelijke mogendheden van sabotage heeft beschuldigd. Het blijkt nu, dat over een in drie étappen verdéeld voorstel van de geallieerden is gesproken; in de eerste étappe gaat het om stabilisatie van de tegenwoordige bewapeningen; in de tweede om .beperking der legers met con ventionele bewapeningen; in de derde om de vernietiging van de atoomwapenen. Men meende te mtogen aannemen, dat een zekere mate (van Rufssische bereidwil ligheid om internationale contro le te aanvaarden, aanwezig was. Nu is men eigenlijk weer even ver als tevoren. Dit is te betreuren, omdat men grote waarde hecht aan het door Boelganin als minister-president gegeven gunstig antwoord op Eisenhower's voorstellen voor een nieuwe conferentie. Een en ander kan moeilijk samengaan,, en weer eens te meer blijkt hoe weinig men op de Russische toe zeggingen kan vertrouwen. Er wordt derhalve op gewezen, dat men niet moet denken, dat door de aanvaarding der Parijse ac coorden de Russische pogingen om de Westelijke alliantie te ver zwakken, zo mogelijk te ontbin den, zijn geëindigd. Men ziet in het onverwacht 'bezoek, dat Gro- myko aan de Zweedse hoofdstad Stockholm heeft gébracht, een poging om Zweden te intimide ren, nu het zijn ter verdediging van onzijdigheid versterkte bewa pening blijft handhaven. poogd voet aan de grond te krijgen; het is niet onwaarschijn lijk, dat kanselier Raab aan de uitnodiging om te Moskou te ko men spreken, gevolg zal geven, maar hij zal zich daar tot niets binden zonder voorafgaand Wes telijk overleg. Of ai dan niet Churchill plan nen maakt om spoedig als minis ter-president af te treden, staat niet vast. Daardoor komen ook de nieuwe verkiezingen, die men reeds medio Juni verwacht, min of meer in de lucht te hangen. De conservatieven wilden ge bruik maken van de broeder strijd, in de Labourparty rondbm Bevan ontstaan, als gevolg waar van Attlee nu heeft doorgezet dat Bevan nu uit de parlementai re fractie van Labour te zijn ge stoten, voorlopig als partijlid ge handhaafd blijft, tenzij hij ziich opnieuw aan rebellie schuldig maakt. Een en ander zal van zelfsprekend invloed hebben op de datum der nieuwe verkiezin gen- Hoezeer ook internationaal alles samenhangt, blijkt uit het feit, dat men in Gromyoo's stap pen fa Stockholm een poging ziet om Finland, waar inmiddels de staking is geëindigd, onder druk te zetten. Insgelijks schrijft men aan het met economisch doel on dernomen bezoek van de Itali aanse premier Scelba aan Cana da en Amerika ondergronden toe, die vermoedelijk niet bestaan. Spanningen zijn er overigens genoeg, Zij is in Saigon, waar het nu tot openlijke oorlog is geko men tussen minister-president van Zuid-Viet nam en de z.g.n. secten, die de stad zelfs met be legering bedreigen en hébben ge leid tot aftreden van een deel der regering. Zij is er ook tussen Turkije en Syrië, omdat Turkije wenst, dat Syrië zal toetreden tot die Arabische staten, die zich rondom Irak verenigen, en Syrië zelf, ondanks zijn dan geïsoleerde ligging, er voorkeur aan geeft Zich achter Egypte te plaatsen. Zelfs worden troepenbewegingen aan de Syrische grens geconsta teerd. De voorbereidingen van China voor een aanval op Formo sa verontrusten dit eiland zelf en Washington, waardoor de in ternationale onzekerheid toe neemt. VAN DER MANDERE. (Nadruk verbaden) De Belgische vereniging der radiopers heeft Vrijdag aange drongen op een speciaal statuut voor de Belgische nationale ra dio-omroep teneinde „volledige onpartijdigheid en objectiviteit" in nieuwsuitzendingen te verze keren. De vereniging keurde Donder dagavond unaniem een resolutie goed, welke aandringt op een sta tuut, waarin het recht op nieuws, zoals dat is vervat in de verkla ring van de rechten van de mens van de Verenigde Naties, wordt erkend. In de resolutie werd verder ge zegd: „Iedere keer dat zich sinds de oorlog in dit land een critieke toestand heeft voorgedaan, is door de uitvoerende macht inge grepen in de redactie van nieuws uitzendingen. bericht stond formeel vermeid: „Het tramverkeer ondervond geen stagnatie. De beschadigde tram kon onmiddellijk doorrij den". Nadat de stakingscommissie 20 minuten te woord was gestaan door burgemeestér mr Am. -I. d'Ailly, die in gezelschap was van de gemeente-secretaris mr Sprayt en nadat de burgemeester op de eisen van de commissie niet anders kon meedelen dan dat hij de ene eis, namelijk de herclassi ficatie zou overbrengen aan de wethouder op Zaterdagochtend, heeft het comité besloten opnieuw in staking te gaan met ingang van direct. De opdracht daartoe werd tegen 7 uur Vrijdagavond aan de remises gegeven. Inderdaad werd om zeven uur het parool: „Opnieuw staken" ge geven, zodat al met al dé trams die uitgereden waren nauwelijks drie kwartier een uur op straat zijn geweest. Reeds om tien minuten over 7 kwamen de eerste tramstellen terug bij de remise Havenstraat. Ook in de remise Lekstraat, werden de trams weer teruggeno men, nadat precies om vijf minu ten over 7 het hernieuwde sta kingsparool was binnengekomen. Het dienstdoende personeel zette de wagens in de remise en bleef nog wat staan napraten over de gehele kwestie. Men wachte de terugkeer van de rest van de in dienst zijnde trams af. De eenheid onder het stakende trampersoneel bleek niet gebro ken te zijn door de korte tijd, ge- RAADSELS ROND HET KREMLIN. Wat de inwendige koers fa Rus land is, valt moeilijk te zeggen. Kroestsjef neemt maatregelen over van Malenkow, die gelikwi- deerd schijnt te zijn; ministers worden ontslagen en nieuwe be noemd; zelfs de naam van Molo- tow wordt als mogelijk voor af treden genoemd. Rusland heeft dn Wenen ge- Er heerst voedselschaarste in Nepal, een der weinige Aziati sche landen, waar dit zelden voorkomt. De hongersnood zou voornamelijk het oostelijk deel van het land teisteren, waar twee duizend boeren hun haard steden hebben verlaten en op weg zijn naar Katmandoe, de hoofdstad. De Franse nationale vergade- ring heeft Vrijdagochtend vroeg een wetsontwerp aan vaard, waarbij de noodtoestand, in Algerië wordt afgekondigd voor zes maanden. Sedert November vechten de veiligheidstroepen met opstan delingen, die aanvallen doen en zich dan weer snel terug trekken. Het wetsontwerp werd met 379 teigen 219 Stemmen aan vaard. De communisten en socialis ten stemden tegen. De wet heeft de gouverneur- generaal ivan Algerië en de pre fecten van de drie Algerijnse departementen de bevoegdheid alle verkeer op de wegen (met inbegrip van dat van voetgianigi gers) te verbieden in gébieden en op tijden welke bij decreet jmoet en worden (vastgesteld, en „veiligheidszones" in te stellen en te bepalen wie daar mag blijven en onder welke voor waarden. Voorts mogen zij ieder uit eejn departement we ren, die de lautori eiten in dié uitoefening van haar gezag tracht te hinderen. Tevens krijgen de gouverneur generaal en de prefecten de be voegdheid bijeenkomsten te verbidden, café's, bioscopen én andere .openbare gelegenheden te sluiten en burgerts te gelas ten vuurwapens in te leveren. Een Frans militair gerechtshof heeft Donderdagavond de vroe gere chef van de Gestapo in Mar seille, Rudolf Mulder, tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Zijn rechterhand, de 58-jarige Theodore Shorer, werd tot levenslange dwagarbeid veroor deeld. Vijf andere Gestapo-agenten kregen gevangenisstraffen varië rend van 15 tot 8 jaar. Mukler en Shorer waren ver leden jaar reeds door een ander Frans gerechtshof ter dood ver oordeeld, dodh de zaak werd op nieuw voor het gerecht gebracht, omdat het hof destijds op onregel matige wijze was samengesteld. Green der automr. isch ivan iktracht bedoeling ze maatregelen zal in geheel Algerië worden. Het is de ovan kracht te la ten worden in bepaalde gebie den, waar opstandelingen actief optreden. In het gebied van Barika, ten iZ.-W. van Boitaai, heeft de poli tie Donderdag twintig verdach te personen aangehouden en een aantal vuurwapens in be- friag genomen. Te Poem. Toeb zijn drie vogelvrijen gearres teerd. durende welke men toch gereden had. Vrijdagavond om half negen bleek, dat in tegenstelling tot overdag geen enkele tram meer in de stad reed. Uitbreiding staking tot parti culier bedrijfsleven. Na het personeel van de werf Verschure, dat uit solidariteit met het trampersoneel een 24 uurs staking afkondigde, zijn Vrijdagavond om half zes 350 van de 500 fabrieksarbeiders van de N. V. Electro zuur- en waterstof- fabriek fa Amsterdam-Noord met een wilde staking voorlopig voor 24 uur begonnen, aldus verneemt A.N.P. van de bedrijfs leiding. Zij eisen 10 procent loonsverho ging en afschaffing van de werk- classificatie, die op 1 Januari was ingegaan. De directie staat afwijzend tegenover dez eeisem. Toch een botsing met de tram! „De tram rijdt niet", zei het Amsterdamse publiek, maar he lemaal waar was dat niet. Er re den wel trams, zij het slechts en kele. Zowaar was er met die paar trams op straat ook nog een on geluk. Om half twee botste op het Rembrandtplein een vrachtauto tegen een tramstel van lijm 25 aan. De route van lijn 25 loopt helemaal niet langs het Rem brandtplein. Was onbekendheid van de .bestuurder met de situa tie soms de oorzaak? Of rekende de Chauffeur zo vast op een vrije trambaan, dlat hij niet uitkeek? De trambestuurder had op dracht met zijn wagen de route van lijn 9, die wel langs het Rem brandtplein gaat te rijden. Beide voertuig liepen geringe schade op. In het officiële politie- Volgens voorlopige regerings- berichten, welke te Manilla zijn ontvangen, zijn duizenden men sen dakloos geworden door een krachtige aardbeving, die het Noorden van het eiland Minda nao (in het zuiden der Phihp- pijnen) Vrijdagochtend vroeg heeft geteisterd. Er is veel schade aangericht. Volgens een officiële bekend making van de Philippijnse re gering zijn Donderdagavond en Vrijdagmorgen in de Philippijnen als gevolg van aardbevingen meer dan 200 personen om het leven gekomen en liepen 1500 personen verwondingen op. In de bekendmaking werd de aardbeving beschreven als „de zwaarste sinds mensenheugenis". De regering zeide berichten te hebben ontvangen dat alleen in de vijf districten van de provin cie Lanao op het eiland Minda nao reeds 164 personen het leven hebben verloren en 16 personen worden vermist. President Ramon Magsaysay heeft Vrijdagavond in vier pro vincies de noodtoestand afgekon digd. De „New York Times" meldde Vrijdag uit „goedingelichte bron" in Washington vernomen te heb ben, dat er alle reden bestaat om aan te nemen, dat men in de Sowjet-Unie bezig is met de bouw van een atoomvliegtuig. De Amerikaanse marine deelt mede, dat in de komende winter in het Zuidpoolgebied een ma rineluchtvaartstation zal worden aangelegd: een hoofdbasis en twee of meer andere stations, waarvan één zo dicht mogelijk bij de Zuidpool. Een speciale mobiele eenheid het einde van het jaar met een van 200 vrijwilligers zal tegen expeditie onder leiding van ad miraal Richard Byrd naar het Poolgebied gaan. De voornaamste basis zal wor den gevestigd nabij Klein Ameri ka, admiraal Byrds basis van vorige expedities. 200 cm breed, ƒ3,10 per meter TERNEUZEN, Tel. 2124 - 2404 AXEL, Tel. 7G3 Op de eerste dag van verhoog de tolrechten in de Sowjet-zöne van Duitsland, ondervond het wegverkeer naar Berlijn Vrijdag bij de grens tussen Oost- en West-Duitsland geen vertraging. Donderdag hadden zich tegen middernacht bij de grensposten files auto's gevormd, waarvan de bestuurders hadden gehoopt nog voor het ingaan van de hogere tolrechten de grens te kunnen passeren. Deze files waren vrij dagmorgen echter verdwenen. Saigon is sedert Donderdag in feite afgesneden van de provin cies in West-C ochin-fhina door een blokkade van Hóa-Hoa-troe- pen onder bevel van generaal Bacut. Deze troepen hebben op de wegen die naar Saigon leiden, versperringen geplaatst. Zij on derzoeken alle auto's die de ver sperringen passeren. De troepen van generaal Ba cut hebben voorts een aantal ge- isoleerde posten van het natio nale leger van premier Diem bezet. Zij belemmeren in erns tige mate de bewegingen van eenheden van het nationale leger die moeten trachten de hoofd wegen voor het verkeer open te houden. De vleesvoorziening van Sai gon stagneert, doordat troepen van de Binh Xuyen het abattoir van de stad ingesloten hebben. De prijzen van levensmiddelen stijgen in de stad, ondanks de zware straffen die op prijsopdrij ving gesteld zijn. De blokkade is niet absoluut; open voor aanvoer. Uit officiële bron verneemt Reuter, dat de Zuid-Vietnamese regering van plan is slechts 8.000 van de 25.000 man troepen van de Cao Dai, die zich Donderdag bij de regeringstroepen aanslo ten in dienst te houden. De rest zal aan het werk kunnen gaan bij de landbouw, doch men be twijfelt of deze mannen bereid zullen zijn terug te keren naar het zware werk in de rijstvelden na een- soldatenleven van twaalf jaar. Mogelijk zullen bij. ontbin ding van onwillige eenheden nog moeilijkheden ontstaan. Premier Diem heeft het ont slag van twee van de vier minis ters van de Cao Dai, die daarom gevraagd hadden, verleend. Het betreft hier generaal Nguyen Thanh Phuong, bevelhebber van het leger van de Cao Dai, die minister van staat was, en Nguyen van Cat, onderstaats secretaris van binnenlandse zaken. De premier verzocht echter de Caodisten Pham Xuan Thai, mi nister van voorlichting, en Nguyen Manh Bao, minister van sociale zaken, hun ontslagaan vrage in te trekken. ZATERDAG 2 APRIL. TERNEUZEN: Luxor-Tfieater, 8 uur: „Mogambo". Terrein W. Bolwerk: 4 u.: Tern. Boys IWolfaartsdijk I. ZAAMSLAG: Verenigingsge bouw, Familieroman „De Gou den Kooi". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Robin Hood". 12 uur: Paasveemarkt. ZONDAG 3 APRIL: TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Mogambo"; 2 u.: „Ster kere banden"; 4.30 u.: „Mo gambo". Concertgebouw, 8 uu: „Ster kere banden". AXEL: Het Centrum, 4.15 uur: „RobinHood"; 8 uur: ..Second Chance". Een 43-jarige vroegere leider van een plaatselijke communisti sche cel heeft Vrijdag gedurende een verhoor bekend schuldig te zijn aan het afvuren van een aantal schoten op een bijeen komst van leden van de christen democratische partij zes dagen geleden. Bij deze gelegenheid werden twee leden van de partij gedood en twee ernstig gewond. Hé: KJNLMJ. deelt mede: De zo juist geëindigde maand Maart heeft wel bijzonder veel koude gébracht. De gemiddelde '.temperatuur is te De Bilt 1.9 graden Celsius geworden tegen 4.9 graden Celsius normaal. Dit betekent, dat de afgelopen maand even koud was als Maart 1917, maar dat wij tot 1883 moe ten teruggaan om een koudere Maart te vinden. Het bei tekent cjok, dat de afgelopen lente maand even koud was als een noilmale Januari. Van de 31 da gen die de maand telt, waren er 26 aan de .koude kant. Slechts 4 dagen deden aan he t ivoor jaar denken. Bijlzonder koud was het o<p 8 Maart, toen de temperatuur te De Bilt de gehe le idiag onder het vriespunt bleef, hetgeen voor Maart een zeer ongewone gebeurtenis moet worden genoemd. De hoeveelheid neerslag was over het algemeen vrijwel nor- anaal. Wel moet worden opge merkt, dat er herhaaldelijk sneeuw viel, in De' Bilt zelfs op 11 dagen tegen 4 normaal. Elf sneeuwslagen in Maart is ook al ie.:s, dat niet veel voor komt. Zowel in 1916 als in 1944; bracht Maart op elf dagen sneeuw, maar dlit aantal dagen is tot nu toe in deze eeuw fa de lentemaand nooit gro \er ge- weegt. Het aantal uren zonneschijn bedroeg tje De Bilt 158 tegen 133 normaal, zodat wij in dit' opzichzéker niet te 'kort zijjn gekomen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. RUSTIG WEER. Droog weer met flinke opkla ringen. Zwakke tot matige wind tussen Noordwest en Zuidwest. Hogere middagtemperaturen dan gisteren. ZONDAG 3 APRIL Breskens 11.25 11.33 Terneuzen 12.08 Hansweert 12.40 12.48 Walsoorden 12.50 12.58 MAANDAG 4 APRIL Breskens 12.58 12.25 Terneuzen 0.33 1.0# Hansweert 1.13 1.40 Walsoorden 1.23 1.50 ZON MAAN v.m. njr 3 6.12 19.16 15.21 4J2T 4 6.10 19.18 16.35 4.45

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1