DE WOLF EN DE HAVIK. Uit de Provincie De blauwe auto ill Vierkleurenpotloden Invoerverbod eendags- kuikens uit Denemarken gevraagd. AGENDA TERNEUZEN. AXEL. BRESKENS. BIERVLIET. HOEK. RETRANCHEMENT. SAS VAN GENT. SLUISKIL. De beste bedden ooit gemaakt! STOPPELDIJK. VOGELWAARDE. IJZENDIJKE. ZAAMSLAG. Het hoofdbestuur van de Neder landse vereniging tot bescher ming van dieren heeft een schrij ven gericht aan de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening met het dringende verzoek maatregelen te willen nemen, dat bepaalde ééndagskui- kens niet van uit Denemarken kunnen worden ingevoerd. Deze dieren, zo gaat het schrijven voort worden, in zes verschillende kleu ren, per advertentie in de dagbla den aangeboden voor Paasétala- ges. Het hoofdbestuur meent dat deze invoer niet van economisch belang is en vreest dat deze kui kens, die met een verfstof zijn behandeld, in de étalages door een ondeskundige behandeling zullen verkommeren. Voorts wijst het hoofdbestuur in deze op het opvoedkundig ele ment en schrijft dat het hem uit voorafgaande jaren gebleken is, dat vele landgenoten zich ergeren aan het deerniswekkend lot, dat deze diertjes beschoren is. Het hoofdbestuur verklaart ten slotte overtuigd te zijn dat door inwilliging van dit verzoek, veel dierenleed voorkomen kan wor den. 24. Als de troep rui ters met Candaïv en Haugar aan het hoofd het hoogste punt van de heirbaan hebben bereikt naderen zij de laatste bocht welke hen het uitzicht op Berse's burcht ont neemt. Even voor de ze bocht houden de twee hoofdmannen hun paarden plotse ling in en kijken ver baasd naar de gestal te die zich geeuwend en enigszins ver schrikt bij hun nade ring opricht. Het is een eenvoudige krij ger die met een vriendelijk, doch domme grijns naar hen opziet, waarna hij schielijk zijn helm op zet en overeind springt. „Eh... welkom Heer", stottert de man, en op de manier van een kind dat een lesje opzegt vervolgt hij„Heer Berse zwaait U een wel kom toe en zendt mij om u te be geleiden naar zijn burcht". Gandalv is uiterst ingenomen met deze aardige gedachte van Berse en grinnikt opgewekt. Hau gar echter zegt niets en staart als in gedachten verzonken naar de lange krijger, die nóg langer zou zijn als hij niet ietwat gebogen liep... Maar de Noorman glimlacht on verdroten. Hij ducht hier geen ge vaar, geen der mannen kent hem immers! Op Berse's burcht wordt het anders, daar zal hij moeten oppassen. Niet alleen heeft Berse hem vroeger meermalen gezien al was het dan uit de verte ook Berse's krijgers zouden hem kun nen herkennen, van het gevecht in de Troll kloof, hoewel ook zij hem niet van dichtbij gezien heb ben en hij toen zijn gevederde helm ophad. Maar dit risico moet hij aanvaarden. Met Eric als leidsman zet de stoet zich weer in beweging en de mannen op Berse's burcht kijken nieuwsgierig over de omheining bij het vernemen van de hoge schelle stem welke Eric zich voor deze gelegenheid aangemeten heeft Open de poort! Ik meld U de komst van Yarl Gandalv en heer Haugar! Open de poort krijgers van Berse Sterkarm! schalt zijn stem luide over de wallen. De poort zwaait langzaam open en 1 de stoet nadert de sterkte. Tot zover gaat alles goed, denkt Eric, terwijl hij bedachtzaam on der zijn helm uitgluurt. Gandalv gelooft dat ik een krijger van Ber se bennu gaat het er alleen nog maar om, of die kerels binnen, mjj voor een krijger van Gandalv aanzien DINSDAG 29 MAART: TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Verdi, koning der me lodieën". Bethel, 7.30 uur: Evangeli- S&ti6< AXEL: „Het Gulden Vlies", 8 uur: Filmavond T.C.U. (trek- krachtvergroter). WOENSDAG 30 MAART. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Verdi, koning der me lodieën". Concertgebouw, 8 uur: To neelvoorstelling „De Goude» Kooi" SLUIS: Kantoor N.V. Flandria Indstr. Ondern., algemene ver gadering van aandeelhouders. AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Dedee, de havenmeid". N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE llllliiltlllllltljilllltlllllllllllIütllllliKllltlllll'lilütlllUllllllillllllllllllljllilüilllülfIHfiIHHl Lezing- over de historie van Temeuzen. In hotel „Centraal" hield onze stadgenoot de heer Alb. IJsebaert gisteravond een lezing met licht beelden over de geschiedenis van Temeuzen. Deze lezing die werd gehouden voor de afdeling Ter neazen van de Nederlandse ver eniging voor huisvrouwen was aeer druk bezocht. Uit het feit, dat die heer IJse baert enige maanden geleden deze voordracht tweemaal in het Parochiehuis heeft gehouden, en uit de grote belangstelling van gisteravond kan men afleiden, dat er bij talhijke inwoners van onze stad nog zeer veel interesse bestaat voor alles wat Terneu- aen betreft en zeker wanneer het gaat over de geschiedenis van de stad. Ook deze maal wist de heer Usëbaert, die een diepgaande stadie over deze materie heeft gemaakt en gedocumenteerd is als geen ander, zijn gehoor te boeien. Vooral zijn vaak unieke beelden uit Temeuzens vervlogen tijden dwongen de bewondering van de aanwezigen af. Velen van hen zullen uit de vertoonde licht beelden van enkele tientallen jaren geleden, nog vele herinne ringen hebben kunnen ophalen. Scbeepseommandobrug pas seerde Temeuzen. Was het twee weken geleden een niet alledaags voorkomend transport met de halve tankboot- stukken. die uit Ierland naar Ant werpen werden versleept, gister middag rond drie uur was het slechts een scheepscommando- brug welke de haven van Temeu- zen passeerde op weg naar Vlis- singen. De commandobrug stond op een platte bak, voortgetrok ken door de motorsleepboten Ne derland en Turkije van P. Smit te Rotterdam. De ijzeren kolos is bestemd voor de werf „De Schelde" en zal een plaats krijgen op het in aan bouw zijnde tankschip „Schelp- jvQk" voor de firma Erhardt en Dekkers te Rotterdam. Brandwacht-examen. Gisteren werd alhier in de brandweerkazerne het examen afgenomen door een ministerieel rijks-examencommissie voor brandwacht 2e klasse. Aan dit examen werd deelge nomen door leden van de Temeu- zense BJ3. brandweer. Na afloop van het examen, dat de gehele dag duurde, kon aan alle deelne mende candidaten het rijksdiplo ma brandwacht 2e klasse worden uitgereikt. Dit waren: F. v. d. Berge, J. A. van Hecke, A. A. Leenhouts, H. de Bokx, P. W. Versluijs, C. Mechielsen, W. Oppeneer, J. Hofman, A. J. van Dixhoom, J. J. Rottier, J. de Bokx, A. J. Oppeneer, J. D. Klaassen, J. J. Lensen, F. H. Si mons, M. Jonkman, Th. Engels, J. J. Slot, J. Riemens, C. B. Har- reman, M. de Feijter, P. Verhage, F. J. FSaas. C. v. d. Straten, J. Smit en W. de Bokx. Uitvoering in de Ned. Herv. kerk Voor de uitvoering van het Ned. Hierv. kerk- en kinderkoor bestond een zeer behoorlijke be langstelling. Door het gemeenschappelijk zingen van Psalm 118 7 en 14 werd deze uitvoering geopend. Allereerst werd door het kin derkoor een viertal Vlaamse lie deren gezongen. Daarop zong, eveneens o.l.v. de heer Smies, het kerkkoor. Ter afwisseling speel de de dirigent op het kerkorgel. Nadat gezamenlijk gezongen was Gezang 202 trad andermaal het kerkkoor op, terwijl de heer Smies daarna het orgel bespeel de Met het gezamenlijk zingen van Gezang 281 werd deze welge slaagde avond van vocale dilet tantenkunst. loeëindigd. Uitvoering muziekver. De muziekvereniging „Uit het volk voor het volk" alhier 2 avonden achtereen een muziekuitvoering gegeven in het gemeentelijk ontspanningslokaal. Hieraan werd medewerking ver leend door de toneelvereniging „Thalia" uit Breskens. Voor de pauze werden muziek stukken uitgevoerd, afgewisseld met accordeonmuziek door een amateurband uit Breskens. Na de pauze werd door Thalia het blijspel „Om een half mil- lioen" voor 't voetlicht gebracht. Beide avonden zijn goed geslaagd. Overplaatsing. De marechaussee G. de Waard van de brigade Breskens is met ingang van gisteren overge plaatst naar Terneuzen. Autobotsing. Gisteren had alhier een aanrij ding plaats tussen een luxe auto, bestuurd door de heer G. H. uit Amsterdam, en een vrachtwagen van de firma Woittiez, bestuurd door de heer A. C. uit Schoondij- ke. Beide auto's reden in de rich ting van de prov. boot. Doordat de voorop rijdende vrachtauto naar links uitweek kon de luxe auto, die juist wilde passeren, ondanks krachtig remmen, een aanrijding niet voorkomen. Beide voertuigen liepen mate riële schade op. Uitvoering v.v. Biervliet. De voetbalvereniging had de toneelvereniging uit Waterland kerkje op bezoek om inhoud te geven aan de jaarlijkse uitvoe ring. Jammer genoeg was het be zoek niet groot; waarschijnlijk door de zeer ongunstige weers omstandigheden. De voorzitter van de voetbal vereniging, de heer J. J .Antho- nisse Sr, sprak 'n kort openings woord, waarin de toneelver. Con cordia uit Waterlandkerkje har telijk dank werd gebracht voor de medewerking aan deze avond. De voorzitter van de toneelver., de heer W. Dhondt, gaf een korte beschouwing over het toneelstuk „De roof der Sabijnse maagden". De titel deed heel wat verwach ten, doch maagden werden er in dit stuk niet geroofd. Wel werden heel wat verwikkelingen uitge sponnen. Concordia is volkomen in de opzet van deze avond, namelijk ontspanning te brengen, ge slaagd. De dankwoorden aan het slot waren dan ook wel verdiend. In de pauze werd de traditio nele verloting gehouden. De muziek voor het gezellige bal dat volgde, werd verzorgd door de band Anthonisse. Tij dens tiet bal werd nog een Ame rikaanse verkoping gehouden. Toneeluitvoering voor het Prot. Ziekenhuis. Zaterdagavond werd in de ge hoorzaal een toneeluitvoering ge geven door de toneelgroep „Ter- neuzen" ten bate van het Juliana- ziekenhuis aldaar. De organisa tie van deze avond klopte niet helemaal. Zo was de programma verkoop bij de ingang van de zaal bepaald onvoldoende, terwijl de aanwezigen een kwartier hebben zitten wachten tot iemand de avond met een openingswoord zou inleiden. Omdat niemand Tussen het le en het 2e bedrijf zorgde de heer Maas namens de E.R.U.-kaasfabrieken voor een tractatie, bestaande uit toast met smeerkaas. Aan het eind van de avond dankte een der leden van de to neelgroep voor de grote opkomst en voor de waardering van het publiek, welke na elk bedrijf tot uiting kwam in een daverend ap plaus. Moge de toneelgroep elders evenveel belangstelling trekken! Filmavond Onder auspiciën van het Rode Kruis werd in de gemeentelijke gehoorzaal een filmavond gege ven, die een bevredigende op komst genoot. Burgemeester Hanssens opende de avomid met een woord van welkom tot de aanwezigen, waar in ihJj speciaal de filmoperateur betrok. Vertoond werd ais inleiding een voorprogramma over Neder land en een film over het werk van het Nederl. Rode Kruis. De hoofdfilm, onder de titel „Achter de wolken' was een aam- grijpende rolprent, die zich in meer dan gewone belangstelling mocht verheugen. Met een kort woord van dank sloot de burgemeester deze wel geslaagde filmavond. Uitvoering. De V.G.L.O.-klassen van Cad- zand en Retranchement gaven Zaterdagavond een zeer geslaag de uitvoering te Retranchement. Het gevarieerde programma viel goed in de smaak. Een verloting werd gehouden om de onkosten te dekken. Gevolgen van een Maartse bui. Verblind door een Maartse sneeuwbui reden in de omgeving van Terhofstede twee Retranche- mentse fietsers tegen elkaar. Re sultaat: een lichte hersenschud ding, builen, schrammen en ka potte rijwielen. Afscheid van de heer Alfred Bocktstael. Voor de heer Alfred Bockstael zal het 31 Maart a.s. de dag zijn, waarop hij na 47 jaar trouwe dienst het stationsgebouw te Sas van Gent zal verlaten. Hij sluit dan een periode in zijn leven af, die begon op 10 April 1908, toen hij als jong maatje onder leiding kwam te staan van de bij de ouderen nog goed bekende chef, de heer Nol- son. Hij deed zijn intrede in de „staosie", die toen het karakter had van internationaal verkeers- station. Dat was in de tijd toen een spoorwegmaatschappij de dienst onderhield tussen Gent en Temeuzen en dagelijks verschil lende reizigers- en goederentrei nen af en aan rolden en een levendig vertier meebrachten. Elke Sassenaar van de oudere generatie heeft het noodlot als gevolg vami de moderne economie over de „staosie" zien komen. Leven en vertier zijn er weg. Niemand beter dan de heer Bockstael, die de ups-and-downs van de „ijzeren weg", die hij al die jaren als een geacht en hulp vaardig man heeft gediend, kam vertellen over de oorzaken van achteruitgang. Hij heeft een stuk Sasse spoorweghistorie meege maakt en onder een drietal chefs gediend. Tot 1922 onder de heer Nolson, daarna tot 1935 onder de heer Stouttiamer en sindsdien on der de heer Verhelst. Door zijmi prettige omgang, ijver en nauwgezetheid heeft hij ziah de algemene achting van degenen, die met hem in aanra king kwamen verworven. De oude lijn Gent—Temeuzen is sinds enkele jaren een stuk van de Nederlandse Spoorwegen geworden en ook dit nieuwe tijd perk heeft hij- dus mee mogen inluiden. Nu gaat hij zijn loopbaan be ëindigen met een eervolle staat van dienst. Wij zijni ervan overtuigd, dat het hem op 31 Maart niet zal ontbreken aan belangstelling en we hopen, dat hij nog lange jaren mag genieten van een welver diende rust. Een tunnel onder het kanaal. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, zal na de ingetreden verbetering van de weersomstan digheden binnenkort een aan vang worden gemaakt met de uitvoering van het tunmelpan te Sluiskil. Dit plan is niet verbon den aan de veel besproken ka naalwijziging, doch beoogt uit sluitend de verwezenlijking van een droom, reeds lang gekoes terd door de honderden, die dage lijks voor de brug naar het rode stoplicht staren. Dat het de ontwerpers van het tunnelplan ernst is, bewijst de voortvarendheid waarmede zij te werk gaan. Zo zal a.s. Vrijdag worden begonnen met plaatsing der piketpalen, waarmede het tracé van de nieuwe tunnel zal worden aangegeven. De af- en opritten zijn zó geprojecteerd, dat zij aansluiten op de Zand straat en op de weg van Temeu zen naar Axel. Hierdoor zal het nodig zijn dat boringen plaats vinden onder de terreinen der beide Sluiskilse fabrieken, het geen met de moderne technische middelen geen bezwaar oplevert. Indien het plan onveranderd wordt uitgevoerd, zal de nieuwe tunnel die van Rotterdam en Antwerpen verre in de schaduw stellen. De bedoeling is op en kele punten te Sluiskil en langs de gehele loop van de tunnel toe- en uitgangst rappen voor voetgangers aan te brengen met goten voor rijwielen, terwijl on dernemende zakenlieden zullen worden uitgenodigd om in te schrijven voor het exploiteren van een ondergrondse lunchroom en kinderspeelplaats. Ook de gas- voorziening van ons dorp zal haar 'beslag krijgen, daar gelijk tijdig een zinker langs de tun nelloop zal worden gelegd. Voorts zullen zware liften, uitmondende in het hart van de fabrieken, de vrachtwagens en luxe auto's di rect op haar bestemming bren gen. Gedurende de wintermaan den zal de tunnel worden ver warmd door een infra-phil-instal- latie. Het is een goede gedachte ge weest vanu de uitvoerders om aam de voorbereidende werkzaam heden een feestelijk karakter te geven. Zij hebben zich o.m. ver zekerd van de medewerking der plaatselijke fanfare, welke des middags te 2 uur een muzikale wandeling zal maken en daarna opluistering zal verlenen aan de eers te-steenlegging van de zo vurig bepleite wachthuisjes bij de brug aan beide zijden van het kanaal. Deze schuilplaatsen zul len zó worden gebouwd, dat zij in de toekomst na opening van de tunnel gemakkelijk kunnen worden afgebroken en verplaatst naar Temeuzen. Des avonds te 8 uur geeft de fanfare een voor- jaarsconeert op de kiosk in de Spoorstraat, waar enige nieuwe werken ten gehore zullen worden gebracht, o.a. de mars „Helicop ter away" en de „Eerste tunnel symfonie met de paukenslag" voor blaasorkest. Onderhandelingen zijn gaande om een en ander per televisie uit te zenden. ger I W onbeperkte ga geruisloos BINNENVERING BED «warm SCHUIMRUBBER BED "tw moderne HAZil i O D C N- ill MAtiAISilllAHIiKiN Ti ZiVtNIIKGiN TiliFOON N< Het lijdt geen twijfel of het zal ons goede dorp met zijn toe komstige moderne aanwinsten op Vrijdag as. ndet aan belangstel ling ontbreken. De aanwezigheid van vele autoriteiten en technici zal hiertoe niet weinig bijdragen. Tafeltennis. In het Patronaatsgebouw werd door de R.K. Jongeren Ping- Pong de eindstrijd gespeeld voor de ping-pong-beker. De kampioen van 1954 A. Bleijenberg werd onttroond. Uitslag: 1. kampioen P. de Soo- mer; 2. T. Aarsen; 3. W. de Doel- der; 4. P. de Waal. Uitvoering Ned.-Herv. Jon- gerenclnb. In het Jeugdgebouw te Sluis kil werd onder flinke belangstel ling de jaarlijkse uitvoering ge geven door de 'Ned.-Herv. meisjes en jongens tot 15 jaar. Er werd eeni toneelstukje opge voerd, terwijl het verdere pro gramma bestond uit voordracht en zang, hetwelk op een vlotte wijze opgevoerd werd. Prijskaarting K.A.J. In het Patronajsftsgebouw te Sluiskil werd de jaarlijkse prijs kaarting georganiseerd voor de Katholieke arbeiders-jongeren. Uitslag: 1. B. de Wolf, 2. J. van Hijfte, 3. M. Schelfhout, 4 pater Alphons. Prachtige opbrengst voor pater Colsen. Pater Colsen 'hield in onze pa rochiekerk een tmïssiepreek en een collecte voor zijn missie in Brazilië. De parochianen van Stoppeldijk toonden zich ware missie-vrienden, getuige de op brengst van de collecte, die 744 bedroeg. Bevrijddngsf eest. Ook in deze gemeente zal ge tracht worden om de herdenking van de bevrijding op 5 Mei a.s. passend te vieren. Teneinde de plannen voor deze viering ge stalte te geven, werd in café Fassaert een vergadering belegd. Op deze vergadering waren aan wezig de burgemeester van Vo gelwaarde, vertegenwoordigers van de middenstandsvereniging, het Oranje-comité en de hoofden der lagere scholen. In elk der vier kerkdorpen zullen volksspelen gehouden worden. Met de organi satie hiervan zullen de school hoofden zich belasten. De ge meente zal hierin een subsidie verstrekken van 50 cent per leer ling. De uitwerking van de ove rige. plannen zal in de kerkdor pen aan de plaatselijk te vormen comité's worden overgelaten. door A. H. VAN OMMEN hiertoe bereid bleek, was zuster Van Buren zo vriendelijk een wel komstwoord te spreken. Toen konden de spelers begin nen met de opvoering van het to neelspel „De gouden kooi". Het lange wachten had behalve het publiek misschien ook hen wat nerveus gemaakt; het begin was tenminste enigszins onzeker. De acteurs, die stuk voor stuk voor hun rol berekend waren, herstel den zich echter spoedig, waarna men kon genieten van voortref felijk spel en volkomen beheerste rollen. De geheel gevulde zaal leefde van het begin tot het eind met dit fraaie spel mee. De toneelgroep, die het stuk ook in andere plaatsen zal opvoe ren, oogstte met dit eerste optre den een welverdiend succes. De regie was bij de heer B. Burger in goede handen, terwijl ook de grimering van de heer Th. van Kouteren als steeds af was. De aankleding van het toneel was verzorgd door de fa D. Doorns, de stoffering door de firma Jur- ry, allen te Temeuzen. 90) Het zwakke lichtschijnsel viel ap de ledige vaten en fles sen, die links en rechtss tegen de vochtige keldermuren ston den. Achter hem liep de hou ten keldertrap naar boven en vóór hem bespeurde hij een deur. Hij stak nog een lucifer aan en bekeek de deur eens nauwkeurig. Voorzichtig draai de hij die knop om en hij duw de met de knie tegen het paneel, doch de deur bleek ge sloten te zijn. Wat nu?., vroeg hij zich af. Hij brandde zich de vingers en trapte de lucifer uit en op het ogenblik dat de duis ternis hem weer ommantelde, hoorde hij gerucht boven zijn hoofd. Aan het einde van de houten trap bemerkte hij een lichtstreep en hij begreep, dat het kelderluik werd opgetild. Vlug liep Drost naar de plaats, waar hij gebonden had gelegen, sloeg het touw losjes om de enkels en met de handen half onidter zich op de rug, wachtte (Nadruk verboden.) hij de dingen af, die 'komen zouden. Nauwelijks lag (hij of een vinnigé lichtstraal uit een zaklantaarn prikte hem in de gesloten ogen. „Hij leit nog buiten weste," hoorde hij de Witte zeggen. „Dan ken je 't alleen wel af," antwoordde de hoge stem van Job Bulder. „Doe wat de ibaas zeit en sleep hem vast naar het pakhiuis, dan kanne we 'm strakkies zo in de auto smij ten en d'r uit rijen. Binnen 't kwartier motten we dat mira kel daar kwijt zijn, want os ze 'm bij de politie missen, dan zalle ze hier wel es effe komme neuzen en daar ben ik nou niks op gesteld. As die stille hier eenmaal vandaan is, kan ne ze tvoor mijn part de hele keet overhoop halen, maar dan weet Job van niks en dan is z'n naam Haas! V'ruitt, opschie tenWitte!" Job verwijderde zich en de Witte daalde de keldertrap af. Even speelde, het licht weer over Drosts gelaat, als ver trouwde de man de roerloze ge stalte niet helemaal.toen 'be gaf de Witte zich naar de deur en ontsloot deze met de sleutel, die piepend en knarsende in het verroeste, blijkbaar weinig gebruikte, slot draaide. Kner send opende zich de deur en een heerlijk windje dartelde naar binnen, 't Streek verkoe lend over Drosts Vetrhitte ge laat en het (werkte enigzins kalmerend op zijn tot het uiter ste gespannen zenuwen. Een heldere maan verlichtte de kelder-ingang op een derge lijke wijlze, dat de Witte het ge bruik van een zaklantaarn blijkbaar overbodig achtte. Hij zag vaag het lichaam van de bewusteloze op de vloer liggen en «hij bukte zich om hem on der de armen te vatten en zo naar buiten te slepen. Op dit ogenblik schoten Drosts vuisten als mokers naar bovan. Eén trof de Witte op de (mond, de andere kwam met een dof ge luid in de maagsltmk terecht. Zonder een geluid te slaken zakte de man als een zoutzak in elkaar en tuimelde dwars over Drost heen., Hij' duwde het lichaam van zich af en wilde overeind springen, doch de haast maakte hem bijna on voorzichtig en hij struikelde over de uitgestrekte arm van de Witte. Drost viel op diens benen en hij hoorde een eng knappend geluid.Hij nam zich niet de moeite zich te rea liseren, wat dit geweest was, (doch greep de zaklantaarn, die op de vloer was gevallen en snelde de deur door en de ste nen trap op. Hij bevond zich nu in een rommelige tuin, om geiven, door een hoge schutting. Links, rechtts en achter hem rezen 'de oude huizen van dé binnenstad qp en zij geleken donlkere, dreigende massa's die hem iedere uitweg schenen te willen belemmeren. Achter zich vermoedde hij' dte woonver trekken van Jobs kroeg. Tussen de gesloten gordijnen scheen een smalle streep licht naar buiten, doch aangezien de ka mer hoger lag dan het café, kon hij niet naar binnen glu ren. Hoe gaarne hij ook wilde ontdekken, wie de geheimzin nige „baas" was, toch meende hij, dat dit minder belangrijk was dan zijn eigen veiligheid, want hij was ervan overtuigd, dat die mannen daar boven iéder ogenblik zijn ontsnap ping zouden bemerken. (Wordt vervolgd.) V.V.V. hield .jaarvergadering. iln hotel J>e vier emmers" hielden de leden van de Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer te IJzendrjke hun jaarvergade ring. Voorzitter A. Calon heette de aanwezigen hartelijk welke*», maar sprak er zijn teleurstelBag over uit, dat de opkomst, gezSen de belangrijkheid van de verge dering, zo gering was. Daar de leden allen een jaar verslag met een financieel owr zicht was toegezonden, had dit gedeelte een vlug verloop. Het goed slot bedroeg ƒ793,18. De begroting van' inkomsten en «ft gaven liet een bedrag zien van 3367,50, met een post van mh voorzien van 213,75. 'Hierna volgde bespreking jatar programma 1955. De vijfde étappe van de ronde van West-VLaamideren zal op 16 April Uzendijke als gemeente van aankomst hebben. Zondag 17 April vertrek van de 6e étappe IJzendijkeVarsehaere. De Rial- lye Malpertuus zal te Uzendijke een controlepost hebben met ver plichte rusttijd. De reis van ouden van dagen zal weer door de V.V.V. worden georganiseerd. Op voorstel vami de heer L. Jau- motte om tijdens de Gentse fees ten des avonds op de markt een mooi muziekconcert of iets der gelijks te organiseren werd met instemming begroet. Op voorstel van de heer P. van Hijfte om, wegens de velé successenwelke de Philharmonicaver. „Flandria" overal behaald, deze vereniging hiervoor uit te nodigen, werd door het 'bestuur met grote in stemming begroet. De voorzitter van „Flandria" gaf de suggestie om hiervoor ook de accordeon vereniging van Temeuzen uit te nodigen. Een voorstel tot contributie verhoging voor de particuliere leden, werd na een opmerking van de heer G. Hendriksen inge trokken. Tijdens de rondvraag werden nqg verschillende voorstellen in verband met feestelijkheden of culturele gebeurtenissen gedaan. Raadsvergadering. Daar burgemeester Jlhr. won Bönningthausen tot Herinckhave wegens ziekte afwezig was, werd de vergadering geleid door de wmd. 'burgemeester C. Doens. Van Ged. Staten was een schrij ven ingekomen waarbij krach tens artikel 36 5e lid der Woning wet de verplichting wordt opge legd om vóór 1 October 1955 een herziening van het uitbreidings plan, in onderdelen en in hoofd zaak ter goedkeuring in te zen den. Verder was er een wijziging van het uitbreidingsplan betref fende vaststelling van een rooi lijn voor de percelen aan de Ko ninginnestraat, kadastraal be kend sectie E no. 776, 777, 778, 779, 780, 783 en 784. Na enige be sprekingen werd de rooilijn vast gesteld als volgt: voorrooilijn op 5 meter, aohtergevelrooilijmi op 20 meter. Een voorstel om de omschrij ving van de bebouwing klasae IV zodanig, aan te vullen, dat het mogelijk wordt toestemming te verlenen tot het bouwen van een garage op het kadastrale perceel sectie B 771, gelegen aan de Schoonddjkseweg, werd goedge keurd. Tijdens de rondvraag wijst de heer P. van Hijfte er op, dat het stukje weg voor de woning van G. Menue nog steeds niet ik be straat. De voorzitter zegt toe, dat dit bij het in dienst treden van de stratenmaker direct zal geschie den. Gevonden voorwerpen. Een gummilaars, Snaaije», C 130; 'n kinderklompsokje, nieuw, maat 27, Puntstraat 10. Een koudegolf heeft in de af gelopen dagen in het N.-O. van de Ver. Staten aan 36 mensen het leven gekost .en aan de landbouw een schade 'van naar schatting 50 millioen dollar toegebracht. Op verscheidene wegen en spoor lijnen was het verkeer onmoge lijk.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2