Ual Jc SrovSncic Binnenlands Nieuws Sportnieuws DE WOLF EN DE HAVIK RADIO? BEURSOVERZICHT Gemeenteraad van Oostburg SCHAKEN VULPENNEN m Wat brengt de TERNEUZEN. AXEL. Cultureel centrum nog dit jaar gereed GOES. SLUISKIL. IJZENDIJKE. R1Il«I^lll<l(llllln!llllnllli^lllmmllIllIUlmt1mlllIfllmraluulllllUlllll]ll!llll^l!llUl::ull, VERONGELUKT. AGENDA EERSTE VEILING VAN ZAAI- OESTERS TE IERSEKE. Woensdag werd door d'e pas opgerichte coöp. veilingveren. ,JDe Zeeuwse Oester" te Yerseke de eerste veiling van zaaioes- ters gehouden. Burgemeester Willemsen sprak een openings woord waarin hij memoreerde dat in de tweede helft van de vorige eeuw oesterbeurzen wer den georganiseerd, die echter niet lang stand hebben gehou den. Exporteurs en (kwekers dienen elkaar te vinden en dan kan iedereen in de oestertoran- Che ruim in zijn onderhoud voorzien, zo meende de (burge meester. (Er werd plusminus 70.000 kg zaaigoed wan 40, 50 en 60 kg per 1000 stuks aangevoerd, maar men kwam niet tot han del. Volgende week zal weer een veiling worden gehouden Benoemd. De heer C. v. d. Linden, leraar aan de Chr. U.L.O. alhier, is met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd tot leraar in wiskunde aan het Chr. Lyceum te Alphen aan de Rijn. Economische hogeschool. Aan de Economische Hoge school te Rotterdam slaagde tot drs in de economie onze oud-stad genoot, de heer A. H. Rijnberg, thans te Middelburg. Ernstig ongeluk. Woensdagavond te kwart over aes was een viertal kinderen krij gertje aan het spelen ter hoogte van Drieschouwen. Juist toen een der kinderen, de 6-jarige J. v. d. B., al spelend de weg opliep, na derde uit de richting Axel een personenauto, bestuurd door de heer U. T. W. uit Goes. Ondanks zeer krachtig remmen, waarbij de auto op 2 wielen een hele slag omdraaide, kon de bestuurder een aanrijding niet voorkomen. Het knaapje werd door het rech ver achterspatbord gegrepen en tegen de weg geslingerd. Dokter A. Kats verleende eer ste hulp en bracht het knaapje naar het ziekenhuis te Sluiskil. De toestand is zorgwekkend. De Jeugdherberg Bazar. Met man en macht wordt in en Puiten de jeugdherberg „Bleije Saghe" gearbeid aan de laatste toebereidselen voor de bazar ten bate van dit gebouw en de trek kersbeweging ter plaatse in het Pijzonder. Deze bazar belooft dan ook iets geheel anders te worden dan het geen wij tot dusverre op dit ge- aied hier ter plaatse van derge lijke evenementen mochten aan schouwen. Ware pronkstukken van huis vlijt- en handenarbeid werden reeds door trekkers en treksters vervaardigd. Naast dit vele werk dat winst moet opleveren mogen wij zeker aïet vergeten dat vele jongelui deze winter dank zij de jeugd herberg in staat waren hun vrije tijd op de nuttigste wijze productief te maken. Openbare les en tentoonstelling Land bouw huishoudschool. Refererend aan de advertentie van de vorige week mogen wij wederom melding maken van de aantrekkelijke tentoonstelling van deze onderwijsinstelling hier ter plaatse. In het. eerste lokaal was een gedeelte der tafels benut tot het -saeposeren van allerlei gebak en mooie, opgemaakte schotels van de vervolgcursus. Verder werd hier gedemon streerd wat in de huishoudelijke werkles en met de wasbehande- ling zoal gedaan wordt. De aantrekkelijk gedekte Paas- tafel trdk ieders belangstelling. In het naailokaal vond men een verzameling van allerlei kleding stukken en handwerken, zowel van de dag- als van de avond naaicursussen. In het torenlokaal lagen de keu rig verzorgde taken, deel uitma kend van de lessen in algemeen vormend onderwijs. Tevens was een aardige stand ingericht op het gebied van de lessen in kinderverzorging. In het gym-lokaal kon men een expositie bewonderen van fijn handwerk- en een lampekappen- cursus. Ondanks minder gunstig weel was er een grote belangstelling en werden er voor de nieuwe cur sus reeds voldoende leerlingen opgegeven voor een tweetal klas sen. Aangrijpende uitvaart plechtigheid. Onder voor onze gemeente on gewone belangstelling werd op Woensdagmiddag het stoffelijk overschot ten grave gedragen van de op zo droevige wijze in de jongste voetbalwedstrijd van Za terdag verscheiden rechtbuiten van A.Z.V.V., Gerard Borghstijn. Uit alle kringen van de bevol king werd een ongekend mede leven betoond. Niet alleen waren vele genodigden bij deze teraar debestelling in de rouwstoet aan wezig, maar vele anderen sloten zich hier nog bij aan. Een tiental kransen werden door jeugdleden en personeel van de C.N.A. voor de rouwstoet uit gedragen of dekten de baar. Daar onder waren kransen van de di rectie en personeelsver. van de C.N.A., van de Axelse en Zaam- slagse voetbalverenigingen, en fa milie. Op de begraafplaats werd het woord gevoerd door de voorzitter van A.Z.V.V., de heer J. den Doel- der die aan de groeve woorden van hulde en diep medeleven sprak. Door Ds. Pennings werd op aan grijpende wijze dit verscheiden herdacht en gewezen op de ver gankelijkheid van het leven en eindigde met geloofsbelijdenis en het bidden van het „Onze Vader" waarna allen diep onder de in druk de begraafplaats verlieten. Een neef dankte namens de familie voor de veelvuldige be wijzen van deelneming. over de baldadigheid van jeugd in ons dorp sterk toe. Alge meen is het zo, dat de jeugd niets meer ontziet. Beplantingen wor den verwoest, afsluitbomen, stoe pen en deuren dienen als school bord, terwijl vaak gevels het mik punt worden van imiodderballen. Alhoewel de 'plaatselijke politie haar uiterste best doet om deze vernielzucht tot een minimum te (beperken, heeft zij, door de ge raffineerde methode waarmede de boefjesstreken worden uitge haald, een moeilijke taak. Men heeft reeds gevallen geconsta teerd, waarbij ouderen en zelfs ouders, de jeugd waarschuwde wanneer de politie op komst is. Donderdag heeft de hoofdagent via de school de jeugd1 op deze on gepaste vernielzucht gewezen en hen beloofd dat in de toekomst strengere maatregelen zullen worden genomen. Ook de oude ren en zeker de ouders hebben hier een grote en invloedrijke taak. Het is niet alleen in het be lang van ons reeds zo weinig dorpsschoon en van de jeugd maar tevens in eigen belang om dat de ouders voor de daden van hun kinderen wettig aansprake lijk kunnen worden gesteld. Vergadering V. V. Sluiskil. In hotel De Kroon hield de voetbalvereniging een algemene ledenvergadering, waarop enke le moeilijkheden werden opge lost. De bijeenkomst was belegd in verband met het feit dat de voorzitter, de heer F. Klaassen, zijn functie beschikbaar had ge steld omdat hij niet langer met een lid van de elftalcommissie kon samenwerken. Daar het ont slag volgens de leden funeste gevolgen zou hebben voor het verder beleid' van de club was de men van oordeel dat een nieuw commissielid moest worden be noemd. Hiervoor werd gekozen de heer J. Mobach, terwijl met al gemene stemmen de heer Klaas sen verzocht werd zijn functie te handhaven. Uit de vergadering kwamen stem men op om een fusie aan te gaan met de voetbalclub RIA uit West- dorpe. Daar hiertegen zeer veel bezwaren aan verbonden zijn werd dit voorstel afgewezen. Een 6-tal gelukkigen kregen door loting een toegangsbewijs voor de interlandwedstrijd te Amsterdam voor de wedstrijd NederlandBelgië. Tijdens de rondvraag werd er aan herinnerd dat volgend jaar V. V. Sluiskil 25 jaar zal bestaan. Men zal trachten dit zilveren ju bileum op passende en aangena me wijze te vieren. Ontwikkeling en Ontspaiming Door de gezelligheidsvereniging C.N.A. werd er in het Casino een ontspannings- en ontwikkelings avond gegeven voor leden en in troducés. De voorzitter der ver eniging, ir J. Meyiburg, mocht een groot aantal leden met genodig den welkom heten, in het Ibijzon der de heer A. de Wijs, propagan dist van de Rubber-Stichting, die de avond zou verzorgen. Op een prettige en aangename wijze wist de heer Wijs door zijn spreekbeurt de gasten te boeien. Na zijn betoog volgde een 3-tal films betreffende de winning van de rubber, de toepassing in de landbouw. Dit laatste voorname lijk bij de machines die in Cana- DE„NANNA HENNY" IN VEILIGHEID. Het 397 ton metende Neder landse schip „Anna Henny" is veilig de haven van Port Talbot, aan het Kanaal van Bristol in Wales, binnengelopen. Het vaar tuig, dat met een lading steen kolen op weg was naar Port Tal bot, aanvankelijk dreigde nabij deze haven tengevolge van zwaar weer op de kust te worden gedre ven. Pogingen van een reddingboot om bij het schip te komen waren mislukt. Doordat de wind wat ging liggen, kon de kustvaarder uit het gevaarlijke gebied komen. Goes wil groter bouwvolume. Het gemeentebestuur van Goes zal een adres sturen aan de mi nister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, de voorzitters der Tweede Kamerfracties en het Zeeuwse college van Ged. Staten over het woningprobleem. Dit is besloten in een raadsvergadering waarin uitvoerig de nota inzake de woonruimte- en bouwvolume verdeling is besproken en waar bij ernstig critiek werd geleverd op de gang van zaken bij de toe wijzing van bouwvolume. Één van de sprekers in de raad meen de, dat de woningnood in Goes nog niet eens zou zijn opgelost als Goes het hele Zeeuwse bouw volume kreeg. De laatste acht jaar is de ge meente gemiddeld 45 woningen per jaar tekort gekomen en dat nog alleen maar door de normale bevolkingsaanwas. De jeugd op slecht spoor. Geruime tijd nemen de klachten VRIJ VASTE DOCH STILLE MARKT. Het zeer vaste verloop van Wallstreet had hier een opge wekt beursleven doen verwach ten. Dat. viel echter tegen. Het ging Donderdagmiddag erg rus tig toe en de koersen bleven beneden het niveau van Donder dagochtend, hoewel hoger dan Woensdagmiddag. Kennelijk was het Damrak Woensdag al voor uitgelopen op de stijging in New Xork bij het bekend worden van ate zeer meevallende conclusies der senaatscommissie van onder zoek. Senator Fulbright heeft verklaard, dat hij ook geen mis standen op de beurs had ver wacht en daarop reageerde Wall street prompt, maar Amster dam deed 't erg kalm aan en na de openingskoersen kregen de in temationale fondsen zelfs de neiging om iets af te zwakken. AKU was per saldo nauwelijks prijshoudend. Philips lag iets feeter op 366, Unilever 3 hoger «p 392 en Olie was vrij vast tnaar na 610 kwam het hoofd fernds op 608. De affaire was over de gehele linie beperkt, ook ia scheepvaartpapieren, hoewel daar de prijzen iets aantrokken. Cultuurfondsen konden maar moeilijk meekomen. In de Ame rikaanse afdelingen was van de drukte van Woensdag niets meer ïvergebleven. Alleen Anaconda iverd aanvankelijk nog in open feoek verhandeld. Op het bericht van de zeer gunstige resultaten en de komen- ie emissie liepen aandelen Kon. Papier van 257 tot 265 op. Claims nationale werden ge- iaxeerd op 89, voor claims Jan ge Poorter werd 275 geboden, iandelen Tricotbest, voor de eer- maal verhandeld, werden ge adviseerd op 127. Aandelen Car- |ton Scholten handhaafden zich, na de verhoging van het dividend op 260. Staatsfondsen stil en prijs houdend. De markt sloot zonder belangrijke fluctuaties. Prolon gatie 2% pet. NABEURSKOERSEN. Kon. Olie Philips Unilever 607 —603 366%—365 y2 390 (608%) (367y4) (391%) Tijdens de raadsvergadering, welke Woensdagavond j.l. werd gehouden, deelde de voorzitter mede, dat G.S. de bouw van het z.g. Cultureel Centrum heeft goedgekeurd. Thans is het zaak alle zeilen bij te zetten om in de kortst mogelijke tijd met de bouw te kunnen aanvangen. Als aan bestedingsdatum is 20 April be paald. De heer en mevr. Haverkorn, die resp. benoemd waren als vak onderwijzer en onderwijzeres li chamelijke opvoeding hebben medegedeeld hun benoeming niet te aanvaarden, omdat geen ge schikte woning aanwezig was. De werkplaats voor minder va liden, die kort geleden werd op gericht, gaat volgens de voorzit ter naar wens. Met betrekking tot de mogelijk heid particuliere woningen te bouwen ingevolge de nieuwe z.g. halve-premie regeling zei spr., dat gegadigden de meeste spoed dienen te betrachten met het in dienen van hun plannen. Naar aanleiding van een vraag van de heer E. Dekker, waarom de boeken en schoolbehoeften voor de lagere school en openbare U.L.O.-school niet in de gemeen te werden aangekocht, werden de hoofden van genoemde scholen met deze wens in kennis gesteld. De hoofden hebben terzake een rapport aan de raad voorgelegd, waarin hun zienswijze ten deze is bepaald. B. en W. kon ten dele dit rapport onderschrijven. De heer Schippers onder schreef het advies van B. en W. evenwel niet en zou enkele ont hullingen doen, die evenwel niet voor publicatie geschikt waren. Na stemming werden de dis cussies in besloten zitting voort gezet. Na het weer openbaar wor den der vergadering nam de raad het besluit de betrokken hoofden voor te stellen bij de aanschaf fing van materialen en leermid delen allereerst prijsopgaaf te vragen bij de plaatselijke winke liers. Een verzoek om subsidie van de „Stichting 19401945" werd afgewezen. In verband met de 10-jarige herdenking van de bevrijdings dag op 5 Mei a.s. verzocht de plaatselijke Oranjevereniging een subsidie van 1500. B. en W. stel den voor een subsidie van 500 te verstrekken, waarmede de raad accoord ging. Zonder hoofdelijke stemming werd de woning Hoekzak 20 on- da worden gebruikt. Tenslotte 'n documentaire film over de ver vaardiging van rubber-sport schoenen. Niettegenstaande de gezellig heidsvereniging reeds op ver scheidene mooie ontwikkelings- avonden kan bogen, is de algeme ne indruk, dat de avond over de rubber tot heden de mooiste was. Het gezellig samenzijn werd door de voorzitter met een dank woord, speciaal aan het adres van de heer Wijs besloten. 5 Mei Viering. Vertegenwoordigers van ver schillende verenigingen en orga nisaties kwamen bijeen om een comité te kiezen voor het uitwer ken van feestelijkheden voor de bevrijdingsfeesten op 5 Mei. Door (ziekte van de burgemees ter werd door de heer J. Ch. Cor nelis een inleidend woord gespro ken. Hierna werd een werkcomité Bij zijn aankomst te Port Tal bot verklaarde de kapitein, de heer W. Bos, terwijl de „Anna Henny" met op volle kracht wer kende machines poogde van de kust weg te komen, de beman ning een brand hadden moeten blussen. „Wij schoten een vuur pijl af doch de storm was zo sterk dat hij werd teruggedreven en door de ruit van mijn kajuit sloeg. Er ontstond een brand, die de bemanning met behulp van snelblussers de baas werd", aldus de kapitein. De acht leden van de bemanning zijn ongedeerd en het schip heeft geen ernstige schade opgelopen. Men verwacht, dat het kustvaar tuig, dat eigendom is van de rede rij Smit en Tammes uit Gronin gen, binnen 48 uur naar Amster dam zal vertrekken. HUISELIJK DRAMA DOOlt DRONKENSCHAP. Woensdagavond om 10 uur kwam de 50-jarige Utrechtenaar H. de B. in zeer (beschonken toe stand thuis. Er ontstond ruzie met zijn huisgenoten en daaruit volgde een vechtpartij. De 21- jarige zoon H. de B. nam een broodmes en stak daarmee zijn vader in de rug ter hoogte van de longen. Als gevolg daarvan moest de vader onmiddellijk in het stads- en academisch zieken huis worden opgenomen. Zijn toestand is zeer ernstig. De zoon is in verzekerde bewaring gesteld. SPOORWEG DIEVEN BETRAPT. De spoorwegrecherche van het station Hollandse Spoor te Den Haag heeft een aantal diefstal len, die in loodsen aldaar ge pleegd zijn, tot klaarheid ge bracht. Zaterdag werd n.l. de 23 samengesteld dat bestaat uit de jarige loodsarbeider H. de Z. be- bewoonbaar verklaard. De verordening op de heffing van marktgelden werd gewijzigd, zodat thans niet meer per stand plaats wordt geheven, maar vol gens vierkante meters. Het verzoek van de Chr. sehool- ver. „Immanuël" een voorschot te mogen ontvangen op de ge meentelijke vergoeding ingevolge de L.O.-wet over het jaar 1955 voor haar school voor uitgebreid lager onderwijs, werd goedge keurd. Besloten werd het Ingenieurs bureau Van Hassel en de Koning op te dragen plannen voor te be reiden voor de verbetering van de Grotendam. De heer Dekker informeerde in dit verband, c|f reeds overeen stemming is bereikt met het wa terschap „Het Vrije van Sluis". Wethouder Modde antwoordde dat het de bedoeling is te weten wat de verbetering van de Gro tendam gaat kosten alvorens tot overname te besluiten. Over de grondtoewijzing aan de heer Barendrecht in de Br eede straat, met de voorwaarde dat de fa Christiaansen het perceel hoek ZuidzandsestraatWeststraat dan dient los te laten, ontstond een levendige discussie. De heer Van Kampen pleitte, daar voor het in te leveren per ceel reeds plannen zijn ingediend, genoegen te willen nemen met een ander pereeeL Na enig heen en weer gepraat werd in de door de heer Van Kampen voorgestelde manier be sloten. De heer Van Hee informeerde naar de mogelijkheid aan de ko- lentoeslagregeling nog 14 dagen toe te voegen. De voorzitter zeide, dat deze re geling voor de gemeente niet bin dend is. De heer De Coene informeer de naar de plannen voor het nieu we gemeentehuis. De voorzitter zeide, dat dit de goede kant uitgaat. Allereerst dient er een herziene verhoging van de rijksbijdrage te komen, vooraleer nadere beslissingen ge nomen zullen worden. volgende personen. J. Ch. Comelis, voorzitter; P- Retèl, vice-voorz.; J. Robijn, sec.; A. G. CaLon, pennm.; juffr. A. Hiel; Cyr. Marteijn; A. Bos; E. Hamelijnck; I. Giljam, mevr. Blomaard; mevr. A. van Hijfte en L. Duijvendijk, allen leden. Het ere-comité is gevormd door jhr. L. E. D. S. vom Bönninghau- sen tot Herinckhave; A. Termo- te; C. Doens; pastoor G. de Grauw; ds. C. Blomaard; A. C. Brouwer en A. C. Rozemeijer bei den ails. Vis uitgezet. Door de visclub „Lukt het van daag niet, lukt het morgen" werd in de „Veste" 1000 stuks éénzo- merige edelkarper uitgezet. Ver der zal binnenkort nog een hoe veelheid voorn en brasem in dit viswater worden uitgezet. trapt toen hij vier paar nylon kousen weg nam. Zijn aanhou ding werd Maandag gevolgd door die van de 34-jarige chauffeur H. J. H. van Van Gend en Loos en de twee legden, toen ze samen geconfronteerd werden, een reeks bekentenissen af. Sinds 1 Januari hadden ze 150 paar (nylons, een pak textiel, 10.000 sigaretten en 1000 sigaren uit de loods laten verdwijnen. De chauf feur zorgde voor de expeditie en verkoop. Tezamen hadeten de ge stolen goederen een waarde van twee a twee en een (half duizend gulden. OP HOL GESLAGEN PAARD RAMT VIER MOTORVOER TUIGEN. Woensdag is te Maastricht een paard op holgeslagen. Het rende met 'n platte boerenwagen waar voor het was gespannen tegen vier voertuigen aan die alle aa«- zienlijke schade opliepen. Op de Wilhelminabrug ramde het span een bestelauto en een luxe wagen, op de Franciscus Romanusweg een vrachtauto van een houthan del en een melkwagen. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. PREDIKANT TROUWT TWEELINGBROER-ARTS. Dat een predikant zijn broer trouwt komt vaker voor. Ais echter een dominéé zijn tweeling broer trouwt, is dat een zeld zaamheid. Zo'n geval heeft zdcli Donderdag in Amsterdam voor gedaan, waar ds G. Ch. Duinker. remonstrants predikant te Bos koop, het huwelijk van zijn 31- jarige broer, de heer J. J. Duin ker, arts, met de 24-jarige mej. Elly M. Pauw, apothekers-assis tente en gediplomeerd heilgym naste en masseuse uit Koog a/d Zaan. heeft ingezegend in de nieuwe remonstrantse kerk. IJZERWERKER DODELIJK Tengevolge van een arbeidson geval is gisteren de 21-jarige ijzerverwerker J. B. uit de Mil linxstraat te Rotterdam om het leven gekomen. Miet nog twee arbeiders was hij op een terreu: op pier acht aan de Waalhaven bezig een drie en half ton laad- mast met een takel op een vrachtauto te laden. Op zeker moment zwenkte de mast om en viel, nadat de ijzerwerker aan het hoofd was geraakt. Bij aan- kfcwnst in het have n »si ekenhui s bleek hij te zijn overleden. REEëN STERVEN. In de omgeving van Achteveld zijn reeds tien lammeren van reeën gevonden, die door lever ziekte zijn omgekomen. De lange winter schijnt hiervan de oor zaak te zijn. Grote groepen reeën doen zich tegoed aan het opko mend roggegroen. De schade hierdoor ontstaan ds nog niet groot te noemen. Groepen van 10 tot 16 reeën en herten werden waargenomen. GEZONKEN VRACHTSCHHP „TWIOD" GELICHT. Gistermiddag 5 uur is het 200 ton metende vrachtschip „Twiod", schipper J. Westerbeek uit Groningen, dat Zaterdagmid dag j.L in het Noordhollands kanaal onder Zijpersluis door een rijnaak was aangevaren, tenge volge waarvan het is gezonken, door twee drijvende bokken (van de firma Van der Graaf en Mui der te Rotterdam), gelicht. Het schip, waarin1 door de aanvaring een gat van drie meter was ont staan, zal voor reparatie naar Amsterdam worden gesleept. HET KANAALZONETORNOOI. In het kader van het Kanaal- zonetomooi was Landau uit Axel op bezoek bij VSV te Sluiskil. Het werden 6 spannende partijen, wel ke uiteindelijk eindigde in een voorlopige puntenverdeling. Een partij moest ter arbitrage wor den opgezonden. De gedetailleer de uitslag was als volgt: Enorme sortering N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE VRIJDAG 25 MAART. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Verdi, koning der me- lodiën". ZATERDAG 26 MAART. TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Verdi, koning der me- lodiën". Concertgebouw, 8 u.: „Dui vels der zee". Terrein W. Bolwerk, 4 uur: Voetbalwedstrijd Tern. Boys— Colijnspl. Boys. HOEK: Gehoorzaal, Familiero man „De gouden kooi". AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „De vijf Sullivans". VSV Landau S DierikxC de Putter G. Wullems—J. v. d. Hagen 1—0 E. TacqM. Wondergem afg. W. Hardemann-M. Jansen G. SchooffJ. Haak 01 F. v. d. HooftD. Jansen V2—V2 Voorl. uitslag 2%2% In Gent speelden Ruy Lopez en Het Volk. Laatstgenoemde club behaalde een 4—2 overwin ning. De gedetailleerde uitslag luidde hier: Ruy Lopez Het Volk De ClootereVan Hoorde 01 Muikers—De Vliegher 1—0 Van Vliet—v. d. Monte 0—1 PetitAsseloos I0 PesanneschiVandeberghe 01 SchaubroeckVos 01 lllllllllllllll Totaal 2—4 De afgebroken partij uit de wedstrijd Landau—Jean Jaurès is voor Landau gewonnen ver klaard, zodat de eindstand werd LandauJean Jaurès 3%2%. Aangenomen dat VSV de afge broken partij van Landau wint, luidt de stand thans: Jlet Volk Terneuzen Jean Jaurès Landau VSV Ruy Lopez 2 2 0 0 4 9 2 2 0 0 4 9 2 1 0 1 2 7% 2 1 0 1 2 6 3 1 0 2 2 6 3 0 0 3 0 4% 21. Nog geruime tijd blijft de grote gele wolf de Noorman vol gen en het merkwaar dige hierbij is, dat het dier steeds op meer dan een pijl schot afstand van hem blijft. Op een gegeven ogenblik echter is hij eensklaps verdwe- li nen... en Eric her- t ademt. Er was iets j- eigenaardigs met dat j beest; iets griezeligs- menselijks en onwil- lekeurig moet Eric weer aan de sterke verhalen van de één ogige rover denken. Op een stil, hoog gelegen plekje zet Eric zich neer en staart peinzend uit over het landschap, waarin op de ach tergrond de ruïne van zijn burcht zichtbaar is. Vergeefs pijnigt hij zijn hersens met de vele vragen die hem kwel lenWaar is Winonah en hoe moet hij haar op het spoor komen? Wie is de geheimzinnige figuur, ZATERDAG 26 MAART. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.33 Gham.; 7.45 Even opkrikken; 7.50 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.35 Orgel spel; 9.00 Voor de vrouw;.1 9.10 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Gram.; 10.00 Caus,; 10.05 Morgen wijding; 10.20 Voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.35 Or- gelconc.; 12.00 Gram.; 12.30 Eend en tuinbouwmeded.12.33 GCfa*i.: 13.00 Nws; 13.15 Vara-varia; 13.20 Gram.; 13.45 Voor de jeugd;. 14.20 Sportpraatje; 14.35 Lichte muz.; 15.00 Orgel en zang; 15.25 Caus.; 15.40 Fagot en piano; 16.00 „Van de wieg tot het graf"; 16.20 Om roeporkest; 17.00 Radioweekjour- naal; 17.30 Accordeonork.: 18.00 Nws en comm.; 18.20 Ballroom- orkest; 18.45 Regeringsuitzending; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Caus.; 19.40 Idem; 20.00 Nieuws: 20.05 Gevar. progr.; 22.00 Socia listisch comm.; 22.15 Weense mu ziek; 22.40 Hoorspel; 23.00 Nws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muziek; 7,45 Morgengebed en lit. kal.; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.00 Voor de huisvrouw; 10.00 Voor de kinde ren; 10.15 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Ange lus; 12.03 Gram.; 12.30 Lahd- en tuinbouwmeded.; 12.33 Filmmuz.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Orgel en zang; 13.35 jLichte muziek; 14.00 Boekbespr,; 14.10 Gram.; 14.20 Engelse les; 14.40 Muzikale caus.; 15.05 Kron. van letteren en kunsten; 15.40 Fan- fare-ork.; 16.00 regoriaansé zang; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Vrou wenkoor; 17.20 Voor de jeugd; 18.00 Nederl. liedjes; 18.15 Journ. weekoverz.; 18.25 Gram.; 18.30 Parlementair overz.; 18.40 Gram.; 19.00 Nws; 19.10 Causerie; 19.30 Avondgebed en lit. kal.; 19.45 Omroepork.; 20.40 Act.; 20.55 De gewone man; 21.00 Lichte muz.; 21.30 Caus.; 22.00 Gram.; 22.20 Caus.; 22.40 Gram,; 23.00 Nieuws; 23.15 Nieuws in Esperanto; 23.25 Gram. waarom heeft hij juist de ruïne van Wogram's burcht als woon plaats gekozen? Is het toeval, dat zijn eigen hond bij dit alles is betrokken? Wie weet, kan deze wolvenman hem wel iets vertellen van al wat er is gebeurd en hem helpen bij het zoeken naar Winonah? De aanwezigheid van al die wolven maakt het echter niet een wezen in aanraking te komen Vermoeid strijkt Eric over zijn voorhoofd... hij moet verder met een zucht staat hij op, om zijn weg te vervolgen. Als de avond daalt, zoekt hij zich een veilige plaats om de nacht door te brengen en in de middag van de tweede dag, op zijn weg naar de verzamelplaats aan de oever van het meer, ziet hij ineens die met wolven schijnt te leven en voudig, met dit raadselachtig op de oude heirbaan naar het Noorden een stofwolk. Verrast blijft hij staan, zich afvragend of het wederom rovers of zou hij tenslotte toch nog eens een troep behoorlijke lieden kunnen ontmoeten? Het is een groot ge zelschap, maar te veraf om duide lijk te onderscheiden wie en wat het zijn. Eén ding is zeker, ze trekken zuidwaarts en omdat daar de burcht van Berse ligt, besluit de Noorman, dit onverwijld te on derzoeken. Vlug spoedt Eric zich door de wouden naar beneden, tot hij de heirbaan bereikt heeft, die hij langs de bosrand blijft volgen. Dan... tegen de schemering... hoort hij stemmen en ziet tussen de stammen door een grote ruiter troep, die terzijde vap het pad op een open plek bezig is een bivak op te slaan. BRUSSEL: 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gevar. muz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.30 Journaal; 15.00 Lichte muziek; 15.45 Accordeonmuz.; 16.00 Gram.; 16.15 Accordeonmuz.; 16.30 Gram.: 16.45 Engelse les; 17.00 Nws; 17.10 Symph. ork.; 17.20 Liturg, gezan gen; 17.30 Orgelconc.; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; '19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Idem; 21.00 Verzoekprogr.22,00 Nws; 22.15 Gram.; 23.05 Dansmuziek.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2