Het incident in het „havengebied Priok" Schepen in nood De verhouding tussen Syrië en Turkije Premier Scelba stelt vertrouwenskwestie Overleg tussen Oost en West De verdediging van Zuid-Oost-Azië Huis ingestort in Amsterdam De Beneluxvergadering te Brussel WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN DONDERDAG 24 MAART 1955. 10e Jaargang No. 3414. Bevan niet uit de Labour gestoten Arrestaties ir Zuid-Korea Geslaagde proeven met geleid projectiel in de V.S. Sneeuwstorm in de V.S. Broer van Sjah van Perzië in Parijs Het Koninklijk Paar Cagliari Koningin Elisabeth van België uit Polen vertrokken Persconferentie van Eisenhower De plannen voor een Aziatische betalingsunie Demonstraties te Brussel Uitstel verkiezingen in Italië Staking van leraren in Frankrijk De Parijse verdragen in de Franse Senaat Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande N;ordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Na 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand ƒ1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum p«r advertentie ƒ2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels I iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Atol Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 «n*. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Het nationale bestuur van de B*Mse Labourpartij heeft Aneu- nto Bevan niet uit de partij1 gesto ten. Hen motie van de vertegen woordiger van de zeel iedenvak- 'rtond, Percy Knight, volgens wel ke Bevan uit de partij gestoten aan worden, werd.' achterhaald dbstr een motie van' Attlee, die voorstelde, dat men niet tot on middellijke actie zou overgaan. Attlee kreeg een meerderheid vaat 114 tegen 13. 0p de vergadering heerste een gespannen stemming. Partijlei ders zijn zich er vain bewust, al dus Reuter, dat, indien de kwes tie niet voorzichtig behandeld wordt, de socialistische kansen op een overwinning bij de volgen de verkiezingen, teniet gedaan zouden kunnen worden. Over een iriotie, waarin Bevan wordt verzocht de verzekering te geren, dat hij zich voortaan aan dte partijdiscipline zal houden, werd niet gestemd. Bevan zal thans voor een commissie moe ten verschijnen ter behandeling vam zijn positie. in deze commissie zullen Attlee, Satomerskil, Percy Knight, Gait- skell, James Griffiths Baralbara Castle, Jack Cooper en James Haworth zitting hebben. Zeven samenzweerders, die de bedoeling hadden president Syngman Rhee en andere Zuid- koreaanse leiders te vermtoorden, zij* in Seoel, de hoofdstad van 't laad, gearresteerd, aldus een me dedeling van de politie. 2ij zouden deel hebben uitge maakt van een groep, die im Neord-Korea georganiseerd was. Het Amerikaanse korps mari niers heeft Woensdag meegedeeld dat geslaagde proeven zijn geno men met een nieuw geleid pro jectiel, „Sparrow", dat in alle weersomstandigheden kan wor de» afgevuurd en in staat is alle typen vliegtuigen te vernietigen. Het projectiel wordt afgevuurd van een straaljager. Verdere bdj- zoaaderheden zijn niet bekend ge maakt. Moord-Amerika is Dinsdag ge teisterd door een zware sneeuw storm waardoor in de Verenigde Staten tenminste 25 personen bm het leven zijn gekomen en im Ca nada voor millioenen guldens sefcade is aangericht. to de staat Michigan zijn onge veer 400 personen dakloos gewor den, doordat hun huizen door de zware storm werden vernield. In Canada heeft vooral Zuid- Ontario ernstig van de storm te lijden gehad. Prins Hamid Reza Pahlevi, de broer van de sjah van Perzië, is Woensdag incognito in Parijs ge arriveerd om te trachten het ver dwenen neefje van de sjah, prins All Patrick, op te sporen. Oe prins, vergezeld van een lid van de Perzische koninklijke huishouding, reist op een diplo matiek paspoort. NOORS-NEDERLANDSE SAMENWERKING OP GEBIED VAN GELEIDE PROJECTIELEN De regering van Noorwegen en Nederland hebben besloten, ge zamenlijk een wetenschappelijk onderzoek te doen instellen naar de mogelijkheid van vervaardi ging van geleide projectielen. Dit onderzoek is sinds kort aan de ga*g. K.LM.-vlieger ter aarde besteld. Het slachtoffer van de beschie ting bij de ringbewaking te Djakarta, de K.L.M.-vlieger Van Heyningen, is gisteren op de be graafplaats Menteng Fulo ter aarde besteld. De plaatsvervan gend hoge commissaris, baron van Ittensum, en vele vertegen woordigers van K.L.M. en Garu- da waren aanwezig. Er was een krans van de militaire politie. (Zoals bekend, werd de vlieger Zaterdagavond (bij de beschieting van een auto, die het bewaakte havengebied binnenreed, door dienstdoende militairen door een kogel dodelijk getroffen. De auto bestuurder werd niet gedeerd, red.) „Pedoman". Naar aanleiding van het inci dent schrijft „Pedoman": Volgens een verklaring van het hoofd van het plaatselijke militaire com mando was „de bestuurder een Nederlander, die reeds jaren in Indonesië vertoefde, zodat hij feitelijk op de hoogte moest zijn van het verbod om op bepaalde uren de ringbewaking binnen te komen". Formeel en naar de let ter van de verbodsbepaling heeft deze officier gelijk, aldus het blad. „Maar wil hij er ook reke ning mee houden, dat zelfs autochthone Indonesiërs vaak bij vergissing verboden gebied bin nenkomen? Volgens zeggen is het een gewone zaak, dat schild wachten der ringlbewaking scho ten lossen". „Pedoman" herin nert aan een voorval enkele jaren terug, toen een militair op een chauffeur schoot, omdat een mili tair oonvooi niet verder kon en voorts aan een politie-agent, die een schoolleerling doodschoot, omdat deze weigerde te stoppen. Het blad schrijft met het aanha len van deze voorheelden alleen maar te willen zeggen, dat er onder de gewapende instanties personen zijn voor wie in een on afhankelijk en souverein Indo nesië een mensenleven evenveel waard is als een kip. „Laten de bevoegde autoriteiten er daarom voor zorgen, dat het „bij vergis sing'' binnendringen van verbo den gebied niet meer kan voor- Women en laten wij onszelf opvoe den, opdat wij weer eerbied krij gen voor een mensenleven, on geacht dit 'behoort aan een Neder lander, een Rus, een Chinees of iemand van andere nationaliteit." in Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben Dinsdag, de eerste dag van hun bezoek aan Cagliari op Sardinië, een wan deling gemaakt door de stad. Zij kochten een ipaar poppen in plaatselijke klederdracht en bezochten de kathedraal in de oude stadswijk. Dinsdagavond woonden de Koningin en de Prins een op voering van Beethovens opera „Fidelio" in het „Teatro Massi mo" bij. Koningin Elizabeth van België is Woensdag per vliegtuig uit Warschau vertrokken. Zij had in Warschau het Chopin-festival bijgewoond. De koningin-moeder werd ou der meer uitgeleide gedaan door de chef protocol van het Poolse ministerie van Buitenlandse Za ken. De Italiaanse premier, Mario Scelba, heeft Woensdag aan de vooravond van zijn vertrek naar de Verenigde Staten in het Huis van Afgevaardigden de vertrou wenskwestie gesteld en gevraagd om de afwijzing van een linkse motie over de kwestie van de Italiaanse oliebronnen. Tn de motie, die is ingediend door een lid van de communis- Zodra de Parijse accoorden zijn bekrachtigd moeten er nieuwe terrein verkennende besprekin gen tussen het Westen en de Sowjet-Unie worden gehouden, aldus president Eisenhower. Dit overleg dient echter in eer ste instantie niet op het hoogste niveau te geschieden, doch men kan beginnen met een conferen tie op technisch en politiek ni veau, zo voegde de president hier aan toe. Dit was zijn eerste com mentaar op de mogelijkheid van besprekingen met de Sowjet- Unie, zoals te berde gebracht door de democratische voorzitter van de senaatscommissie voor buitenlandse betrekkingen, Wal ter George, die enige dagen ge leden voor de televisie de opvat ting huldigde, dat onmiddellijk na de ratificatie van de verdragen van Parijs onvoorwaardelijk een vier-mogendhedenbijeenkomst dient te worden belegd. Na er op te hebben gewezen, dat er de afgelopen twee jaar be langrijke wijzigingen zijn geko men in de leiding van de Sowjet- Unie, zeide Eisenhower, dat er- een „element van zwakke hoop" bestaat, dat de nieuwe leiders van hun voorgangers verschillen en dat hierdoor genoemde terrein verkennende besprekingen wel licht van enige waarde zouden kunnen zijn. Indien er inderdaad iets van enige betekenis uit dit overleg zou voortkomen, zou hij, Eisenhower, waar dan ook naar toegaan en wat dan ook onderne men om de vrede te bevorderen. Voor het overleg om het terrein te verkennen was de president bereid „heel wat concessies" te doen. Hij gaf echter hiervan geen nadere uitleg. Vervolgens zeide hij dat hij, sprekend over de kwestie van de goede trouw van de Sowjet, niet bedoeld had, dat hij stond op overeenstemming over het Duit- -Nieuw-Zeeland is van plan zijn militaire bijdrage aan de verde diging mn Zuid-Oost-Azië te vergroten. Dit is Woensdag door gouVemeur-generaal sir Wil- lougby Norrie in een troonrede in hiet parlement in Wellington meegedeeld!. IDe vergroting van de bijdrage van Nieuw-Zeeland dient niet slechts het eigen belang, doch zal tevens de huidige last van GrootiBrittannië in ZuidOost- Aeië verminderen, zo zei hiji. De gouverneur-generaal ideed mededeling van eenheden van de (Nieuiwzeelandse luchtmacht die de regering besloten heeft naar Malakka te zenden. Het betreft hier een eskadrille jachtvliegtuigen en een aantal transport toestellen Men verwacht dat premier Sidney Holland Donderdag, bij de opening van* het debat over de buitenlandse politiek in het Huis van afgevaardigden, nade re mededelingen over de Nieuw- zeelandse bijdrage aan de ver- diging van ZuidOost-Azië zal verstrekken. De gouverneur-generaal deel de voorts nog in zijn troonrede mede, dat fooi de lbouw van'een groot papierfabriek te Kawe- rau, verscheidene records gebro ken zijn. De fabriek zal voor het einde van dit jaar de pro ductie beginnen. se en het Oostenrijkse vraagstuk, doch dat hij deze problemen al leen maar had genoemd om enige voorbeelden te geven van de wij ze, waarop de Russen de oprecht heid van hun verlangen naar vre de zouden kunnen bewijzen. Op de vraag, of hij in het bij zonder dacht aan besprekingen tussen de ministers van Buiten landse Zaken van Oost en West. antwoordde president Eisenho wer ontkennend. De kwestie werd evenwel voortdurend met de bondgenoten besproken. Toen hem vervolgens werd ge vraagd, of hij besprekingen met de Chinese communisten zou overwegen, hetzij op een confe rentie tussen Oost en West, het zij op een bijeenkomst speciaal gewijd aan Aziatische kwesties, zeide de president dat dit een vol komen academische vraag was. omdat „elk vredelievend voorstel voor een regeling in het Verre Oosten"' door de Chinese commu nisten was verworpen. FORMOSA. President Eisenhower heeft Woensdag op zijn wekelijkse persconferentie verklaard, dat de V. S. elk plan ter regeling van de kwestie-Formosa ernstig en welwillend zullen bestuderen. In antwoord op een vraag voegde hij hieraan toe, dat zijn regering noch op eigen initiatief, noch door bemiddeling van Engeland nieuwe stappen heeft gedaan om tot een wapenstilstand in het be trokken gebied te komen. COMMENTAREN OP EISENHOWERS VERKLARING. In kringen van het Franse mi nisterie van Buitenlandse Zaken is Eisenhowers verklaring, dat er terrein verkennende besprekin gen tussen Oost en West moeten worden gehouden, zodra de Parij se accoorden zijn bekrachtigd, met instemming ontvangen. Men wijst er in deze kringen op, dat premier Faure steeds voor een dergelijk overleg heeft gepleit. Als gevolg van de bijna alge mene tegenstand der Aziatische landen zal het plan voor een Aziatische betalings-unie waar schijnlijk niet doorgaan. In een Dinsdag te Tokio gehouden ver gadering van de subcommissie voor handel en nijverheid der economische commissie voor Azië en het Verre-Oosten van de V. N. (Ecafe) is op voorstel van In dia besloten de kwestie voorlo pig te laten rusten. Het secreta riaat der Ecafe zal het plan in overweging houden en overleg plegen met het internationale monetaire fonds. Dit besluit had de steun van de Verenigde Sta ten. Japan had krachtige pogin gen in het werk gesteld om het plan te verwezenlijken. tisch-georiënteerde socialistische partij, wordt er bij de premier en zijn minister van Buitenlandse Zaken, Gaetano Martino, op aan gedrongen gedurende hun be sprekingen in Washington geen toezeggingen te doen die een schadelijke invloed zouden kun nen hebben op de exploitatie van de Italiaanse oliebronnen uitslui tend ten voordele van' het Itali aanse volk. Het is zo goed als zeker dat Scelba het vertrouwen van het Huis van Afgevaardigden zal krijgen. Men verwacht dat alleen de communisten en de socialis ten voor de motie zullen stem men. Nader meldt Reuter dat het Huis zijn vertrouwen in de pre mier heeft uitgesproken. De stemverhouding was 278 tegen 211 met vijf onthoudingen. Reuter tekent hierbij aan, dat een Amerikaanse maatschappij bij Ragusa reeds drie oliebron nen heeft geboord. Zij produce ren elk ongeveer 100 ton per dag. Ten O. van Rome worden even eens boringen verricht. Volgens een gereedliggend wetsontwerp mqgen de grote maatschappijen der wereld niet aan de exploitatie van de voorra den in de Povlakte, die men de rijkste olievoorraden van West- Europa noemt, beginnen. Tegen de exploitatie in andere gebie den wordt geen bezwaar ge maakt. Het (Noorse m.s. Venus" (6272 ton) isWoensdagochtend vroeg in de 'baai van Plymouth aan de grond gelopen. Het schip heeft om sleepboothulp ge vraagd. Er worden maatregelen ge troffen om de passagiers van de „Venus" langs andere weg naar hun bestemming te brengen. In de namiddag zat het schip nog vast en men neemt aan, als het vlot komt, er reparatiewerk zaamheden verricht zullen moe ten worden. Het Nederlandse m.s. „Harm" (492 ton) is Dinsdagnacht ge strand op ongeveer 35 kilometer ten Z.lZ.-W. van Port Patrick. Het schip seinde snelle sleep- boothulp nodig te hebben. Voor de bemanning bestaat geen ge vaar. Het Panamese schip Agios Georgios" (4.248 ton) meldde, dat het ongeveer vijftig mijl ten N. (van het eilandje Quessant (ten W. van Bretagne) door slecht weer stuurloos is geraakt. Het schip heeft onmiddellijke hulp nodig. Het Panamese schip „Agios Georgios", dat eerder op de dag om hulp geseind had, omdat het moeilijkheden met zijn roerin- ridhting had, weigerde Woens dagnamiddag de hulp van de Franse sleepboot „Abeille", die ter assistentie uitgevaren was. Het schip bevond zich in het cen trum van een storm. Het 397 ton metende Ned. schip „Anna Henny" kwam gis termorgen één mijl voor Port Talbot in moeilijkheden en dreef af naar de Engelse kust. De „Anna Henny" heeft acht bemanningsleden aan boord. Het schip kon vlak voor de pier van Port Talbot en onge veer 275 meter van het strand pas voor anker gaan. Het weer was zo slecht, dat 'dé redding boot het schip niet kon berei ken. Er zijn rotsen 'op 45 meter afstand van het schip. De machines werken op volle Gisteren zijn in Brussel op ver scheidene plaatsen door Rooms- Katholieken demonstraties ge houden tegen de schoolpolitiek van de regering. In het centrum van de stad ftad de politie ver sterking nodig. Zij maakte van de gummiknuppels gebruik om betogers, die gebruik maakten van vuurwerk, tomaten, eieren en aardappelen uiteen te jagen. In het gehele land is de politie paraat. Zij heeft de beschikking over gasmaskers. Voor de komen de vier dagen zijn alle verloven ingetrokken. kracht om te verhinderen, dat het aan de grond 'zou lopen. Later seinde het schip, dat het zich uit het gevaarlijke gebied kon begeven. De wind was na melijk gaan liggen. De „Anna Henny" Was met een lading steenkolen op weg naar Port Talbot. Aan de Britse Zuid- en West kust woedden krachtige stor men. Cornwall werd getroffen idoor windstoten met een snel heid van 160 km. De Italiaanse Kamer van Af gevaardigden heeft met 298 tegen 232 stemmen een regeringsvoor stel aangenomen om de provin ciale en gemeenteraadsverkie zingen tot het volgende jaar uit te stellen. Een woordvoerder van de re gering zeide, dat door het uitstel deze verkiezingen tegelijkertijd in geheel Italië gehouden zou den kunnen worden. Ook zou „verkiezingsmoeheid", die het gevolg zou kunnen zijn van te veel verkiezingen achter elkaar, vermeden worden. In een Dinsdagavond van Syrische zijde gepubliceerd com muniqué heet het, dat de Syri sche regering herhaaldelijk en ondtibbelzinnig haar verlangen cim normale betrekkingen met Turkije te onderhouden heeft uitgesproken. De Syrische rege ring, aldus het communiqué, verklaart, dat de politiek, die zij heeft aangenomen in haar betrekkingen met Arabische lan den. geenzins vijandig is tegen over Turkije, doch uitsluitend ingegeven door het belang van de Arabische landen en de be hoeften van een gerechtvaar digde verdediging. Ondanks alle verzekeringen, die de Turk se ambassadeur in Damascus waren gegeven, had de Syrische regering van Turkije twee me moranda ontvangen, die in scherpe bewoordingen waren gesteld en hoegenaamd geen re kening hielden met het natuur lijke recht van Syrië als onaf hankelijke en sourvereine staat om de politiek te volgen, die, het nationaal belang voorschrijft. De Turkse regering had in de twee dpcumenten haar Overtui ging uitgedrukt, dat de Syrisch- Egyptisch-SaoedbAralbische ver klaring tegen Turkije en niet tegen Israël was gericht. De Turkse regering,aldus het Syri sche communiqué, had als haar mening uitgesproken, dat de toetreding van Syrië tot d!e nieuwe alliantie Turkije zou no pen, zijn politiek t.a.v. Syrië te herzien. Hierop had Syrië het Turkse ministerie van Buiten landse Zaken in een memoran dum opnieuw het vredelievende karakter van de Syrische poli tiek uiteengezet. De Turkse pre mier had de Syrische gezant medegedeeld, dat hij het Syri sche memorandum verwierp „en voerde hiervoor redenen aan, die de Syrische regering niet kan aanvaarden". De Syrische regering, aldus besluit het communiqué, ver klaart, idat zij „ondanks deze sfeer van provocatie" rustig de moeilijkheden met Turkije zal blijven behandelen. Woensdagmiddag even voor half vier is door nog onbekende oorzaak de vloer van twee étage woningen boven de galerij in de Vijzelstraat no. 78 en 80 te Am sterdam omlaag gestort. Beneden waren twee winkels gevestigd, een handel in lampen en een zaak waar men gramo- foonautomaten voor café's e.d. verkoopt. Volgens een voorbijganger, de heer Straeter, die zich door grote tegenwoordigheid van geest heeft kunnen redden, heeft het ongeluk zich als volgt toegedra gen: Twee werklieden waren bezig één der smalle pilaren, die de arcade steunen, af te hakken. De heer Straeter liep onder de arcade en zag dat de pilaar van boven begon te splijten. Hij trap te de winkelruit van de lampen- kappenzaak in, baande zich een weig door de voorraad en kon zich zo via de achterzijde van het perceel, hoewel gewond door glasscherven, in veiligheid bren gen. Intussen waren de vloeren der eerste étage van de wonin gen, die boven de arcade ge bouwd zijn met een enorme slag omlaag gekomen. Volgens de ooggetuige bevon den zich twee personen onder het puin, waarvan één spoedig gered kon worden. Een ontzettende ravage is aan gericht. IJzeren en houten bal ken, grote stukken steen, vloer bedekkingen, lappen en stukken muur hingen chaotisch dooreen naar beneden. Kort na het ongeluk kwam de burgemeester van Amsterdam, mr. Arn. J. d'Ailly, de toestand in ogenschouw nemen. Omstreeks kwart voor vier had den de brandweerlieden een ste vig kabeltouw om een circa twee metr hoog deel van de vloer be vestigd. De talrijke brandweerlie den en politiemannen slaagden erin het dikke stenen gedeelte omver te trekken. Met een doffe slag plofte het stuk aan puin, waardoor men in de enorme ra vage van de winkelpanden kon kijken. Tevens werd zichtbaar het lichaam van een man, die reeds geruime tijd onder het neerge vallen muurgedeelte had gele gen. Hij was aan zijn hoofd ge wond. Direct schoten man nen van de G.G. en G.D. toe en legden het nog in leven zijnde slachtoffer op de brancard. Ijlings reed de ziekenwagen met loeiende sirene in de rich ting van het ziekenhuis. Inmiddels zetten de brand weer lieden met behulp van de politie de opruimingswerkzaam heden in de enorme ruïne voort. Totaal drie gewonden. De man, die onder het puin vandaan gehaald werd is de 68- jarige bouwvakarbeider H. de Leeuw. Bij het ongeval zijn to taal drie personen betrokken. Bij één der bewoonsters, de 46- jarige mevr. H. A. KlausEn gels was ir. F. Mackenzie op be zoek, wiens naam kort geleden in ons land bekendheid heeft ge kregen door zijn vinding van de synthethische diamant. Hij is met een gebroken been en een oog- wond naar het ziekenhuis ver voerd. Mevr. Klaus werd licht gewond en kreeg een shock. Bei den zijn met de vloer naar bene den gevallen. In opdracht van bouw- en wo ningtoezicht werden acht aan de trottoirrand staande pilaren van de arcade gerestaureerd omdat de stenen bemanteling grote scheuren, soms wel van 2 meter, vertoonde. Zeven pilaren bestaan uit een zwaar ijzeren steunbalk omkleed met bakstenen. Door de vorst had het werk enige tijd stil gelegen. Juist gistermiddag waren twee bouwvakarbeiders, de 68-jarige H. de Leeuw en de 18-jarige M. J. Kleerebezem, met de achtste en laatste pilaar, die geen ijzeren steunbalk bevat, begonnen. De stenen, die verwijderd moesten worden, waren afgebikt en zij stonden juist onder de passage even te kijken en wilden met het metselen der nieuwe stenen be ginnen, toen het ongeluk ge beurde. De jongste arbeider zag wat kalk vallen en bemerkte hét dreigende gevaar. Zonder zich te bedenken holde hij naar het mid den van de rijweg waar gelukkig op dat ogenblik geen verkeer aankwam. Zo wist hij aan het gevaar te ontsnappen. Zijn met gezel kwam echter onder hét neervallende puin terecht. In opdracht van bouw- en wo ningtoezicht werd met zware houten balken de gescheurde voorgevel gestut. De vloer van twee entresols (uitgebouwde tus- senverdiepingen, die het trottoir overkoepelen) is ingezakt. De verdiepingen zelf werden zwaar beschadigd en de twee daaronder gelegen winkels kregen schade als gevolg van het neerstortende puin. De stagnatie in het tramver keer op het spitsuur was bijzon der groot. Ongeveer de helft van de schoolgaande kinid'eren in Parijs en omgeving zijn Woensdag de dupe geworden van een stalking van 200.000 leraren in geheel Frankrijk. De staking was georganiseerd door de onafhankelijke nationa le federatie van leraren als (pro test tegen een wetsontwerp om particuliere groeperingen toe te staan in afgelegen gébieden op leidingscentra voor tite land bouw te organiseren. De staking za 124 uur duren. De Beneluxvergadering, die de speciale landbouwconferentie moet voorbereiden, is Woensdag middag op het ministerie van Buitenlandse Zaken, onder voor zitterschap van de Belgische mi nister van Buitenlandse Handel, haar werkzaamheden begonnen. Van Nederlandse zijde namen aan de besprekingen deel de he ren Luns, minister van Buiten landse Zaken, Zijlstra, minister van Econ. Zaken en Mansholt, minister van Landbouw, van Luxemburgse zijde de heer Ras- quin, minister van Economische Zaken en Colling, minister van Gisteren is in de Franse senaat het debat over de Parijse verdra gen begonnen. Het zal drie dagen duren. Verwacht wordt, dat de verdragen zullen worden goedge keurd. Premier Faure zei in zijn ope ningsrede, dat het debat beslis send is voor Frankrijk. Landbouw en van Belgische zijde minister Larock, Mijean Rey, minister van Economische Zaken en Lefèvre, minister van Land bouw. Na afloop van de gistermor gen gevoerde onderhandelingen zaten de ministers aan een lunch aan, die werd aangeboden door minister Larock. Aangezien het hier een voorbereidende verga dering betreft zullen ,geen bijzon derheden worden bekend ge maakt. In Mei nieuwe ministeriële Benelux-conferentie. Na afloop van de gisteren te Brussel gehouden bijeenkomst der Beneluxministers werd alleen vernomen, dat op 3 Mei een nieu we ministeriële Beneluxconfe- rentie zal worden gehouden. Op de agenda van deze confe rentie komt als punt één het landbouwvraagstuk voor. De be sprekingen van gisteren verlie pen in een goede atmosfeer, zo werd medegedeeld. medegedeeld door het K.N.MJ. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Lenteregen. Zwaar bewolkt met enige re gen en later enkele opklaringen. Zacht weer. Matige tot krachtige en tijdelijk wellicht harde zuid westelijke wind. VRIJDAG 25 MAART v.m. mm. Breskens 2.23 2.46 Terneuzen 2.58 3.21 Hansweert 3.38 4.01 Walsoorden 3.48 4.11 ZON MAAN op onder op v.m. onder n.m. Mrt. 24 6.38 19.00 6.14 20.01 25 6.36 19.02 6.35 21.26 26 6.34 19.04 7.01 22.51 27 6.31 19.05 7.33

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1