HET PROBLEEM FORMOSA Studenten-agitatie te Leuven T Engeland tegen de publicatie van documenten van Potsdam SMIDT-PÖTHÖVEN 1 1 - L Krommenie Hogere rijksambtenaren beraadden zich HoofdingenieurderAntwerpse haven over Delta-plan De Jalta-documenten De overstroming in Austraiië WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN MAANDAG 21 MAART 1955. 10e Jaargang No. 3411. Eden pleit voor ontruiming der kleine eilanden Bijeenkomst Pinay-Adenauer verwacht salons „robent" 4 Steun voor Bevan Hebben Russen ook atoomonderzeeër W Een „grondige" J schoonmaak begint met VILTZEIL TERNEUZEN 1 TEL. 2356 J heeft keuze te over Jm Radiorede van Raab De „Aruba"' Zweedse tegenspraak Verdediger van Leningrad overleden onder op onder van. Frankering bij abonnement Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande N;ordstraat 55-57 Temeuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur Uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: ƒ5,35 per kwartaal; per maand ƒ1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum dot advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties r 5 regels ƒ1,—-f iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: AdiOT Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 3 au*. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Toen sir Anthony Eden kortge leden in het Lagerhuis het stand punt van de Britse regering be kend maakte als „de gedragslijn, 'hoofden in Azië had gesproken, en op grond van de inlichtingen, die hem uit Peking bereikten, tot de conclusie gekomen, dat er wei- l ,worden om iets nig hoop bestaat om ook maar dichter bij de oplossing van het enige vorderingen te maken S te komen"' Het feit echter, dat er op het rtot m «f ,yerwa°h- ogenblik niets gedaan kan wor- tiijgdat deze opvatting onmid- den, maakt het juist nodig om w ee° geestdriftige reactie vooruit te denken, om te pro-be- Washington of in Peking °f in ren een middel te vinden d^ OPT^en". I misschien later, bij een iets gewij- rJfe ra^ ic i Z1Jn Trdere Zigde toestand, toegepast kan mie. Jixien is nl. als gevolg van worden. aijn juist beëindigde reis, waar- btj hij met verschillende staats- worden. ER MOET IETS GEBEUREN. Minister Eden zal met zijn woorden misschien alleen maar het oogmerk gehad hebben om de landen, die direct bij 't probleem betrokken zijn, aan het denken te zetten. En, hij gaf daarbij een richtlijn aan. Iets meer kon het ook onmogelijk zijn. Waar het om gaat is eohter, dat op de een of andere manier, vroeger of later, een regeling van de kwes tie Formosa moet komen. Dit zou dan kunnen gebeuren als het re sultaat van een gewapend com flict. Of het zou op een vredelie vende manier kunnen geschie* den. Het ligt voor de hand, dat elke verdragen zal hebben bekrach- P°ging om een oplossing te vin- In regeringskringen te Bonn wordt verwacht, dat de Franse mSnlster van Buitenlandse Za ken, P5nay, en de Westduitse bondskanselier, dr Adenauer, in het begin van de volgende maand in Bonn de Frans-Duitse bespre kingen over saimenwerking tus sen de twee landen zullen voort zetten. Oe enige voorwaarde voor het beaoek zou zijn, dat de Franse Senaat tegen die tijd de Parijse meters ibrede zee, die berucht is door zijn stormaohtigheid. Om, met succes een invasie op For mosa uit te voeren, zouden er schepen en uitrusting, benevens een luchtvloot nodig zijn, die ver geleken kunnen worden met wat nodig was om in 1944 de landing in Normandië uit te voeren. En die zijn er niet. Doch deze hin derpalen 'bestaan niet bij een aan val op Kwemoi en de M-atsoe- eilanden. Hoe kan nu dit gevaar afgewend worden? Minister Eden merkte op, dat er nog geen werkelijke aanval op deze eilanden gedaan is. De eilan den zijn weliswaar gebombar deerd, doch nooit wezenlijk aan gevallen. 'Wanneer we nu eens aannemen, dat het op een gegeven moment duidelijk wordt, dat de commu nisten niet van plan zijn om For- mosa aan te vallen, waar zij per slot zoals hierboven aangetoond, de middelen niet toe bezitten, zou dan een aanval op Kwemoi en de Matsoe-eilanden zo'n ge weldig gevaar met zich meetoren gen? (Advertentie.) de kapper nel Hef aporie cachet markt 16 brouwerijstraat 9 ferneuzer) voor verzorgd kapwerk en ook voor betere toiletartikelen. *Fd. Leiders van de jeugdbond van de Britse Labourpartij hebben zich achter Aneurim Bevan ge schaard in zijn twist met de lei ding van de Labourpartij, aldus is Zaterdag vernomen. De voorzitter van de raadge vende commissie van de jeugdor ganisatie, Tom White, heeft Bevan in een schrijven zijn „diep leedwezen" betuigd over diens verwijdering uit de parlements- fractie Van- Labour. „Miisschien zal het u goed doen ia deze moeilijke periode, te we ten, dat als er één man meer dan wie ook in Engeland is, naar wie de jonge socialisten in de Labour- beweging uitzien voor leiding, u dat Ibent", aldus het schrijven, dat VI Maart is verzonden. White sprak de hoop uit, dat 't bestuur van Labour Bevan niet k™™ - zou royeren en dat Bevan spoedig 1 een vermin .1. ri aerin? vum ha den door gewapend geweld, ont zettende gevaren met zich mee zal brengen en dit niet alleen voor de partijen, die rechtstreeks erbij betrokken zijn. Daarom moet er een Ibasis gevonden wor den voor een vredelievende rege ling van het geschil. Welke ge dragslijn moet nu gevolgd wor den om een kans te hebben, zo'n basis te vinden? Hierop tracht minister Eden 'het antwoord te vinden. TWEE KANTEN. Het probleem is tweeledig op lange en op korte termijn. Het meest urgente is, dat de ge varen voor een oorlog of een plaatselijk botsing die, hoewel misschien niet zo bedoeld, tot 'n uitgebreidere oorlog zou kunnen leiden uit de weg geruimd wor den. Dit zou slechts een tijdelijke ONTRUIMING BRENGT ONTSPANNING. Wanneer er niet meer die angst zou 'bestaan, dat een communis tische bezetting van deze eilan den de inleiding tot een aanval op Formosa zou betekenen, zou den de Amerikanen dan niet de Chinese nationalisten kunnen be wegen om Kwemoi en de Matsoe- eilanden te ontruimen? Als dit zou gebeuren, dan zou 'het ge vaar van een botsing, die niet te voorspellen rampzalige gevolgen zou kunnen hebben, bezworen zijn. En dan zouden zich mis schien nieuwe en andere moge lijkheden voordoen. Dit zijn natuurlijk allemaal veronderstellingen, doch ze lig gen niet buiten de grens van de mogelijkheden. Het ïs een ma nier waarop eventueel een zeke- re-ontspanning zou kunnen ont staan. En dan zou er langs uiterst voorzichtige diplomatieke weg een zekere toenadering ge zocht 'kunnen worden, die, om Eden's woorden aan te halen „Er toe zou kunnen leiden, dat op een daartoe geschikt moment de Chinese vertegenwoordiging in de Verenigde Naties zou kunnen De correspondent in Washing ton van de „New York Post", Ro bert Allen, heeft Vrijdag gemeld uit niet nader genoemde bron te hebben vernomen, dat de Russen sinds het begin van dit jaar be zig zijn met proefnemingen met een atoomonderzeeër. Hij zei dat deskundigen van de inlichtingen dienst enkele van deze proefne mingen hebben gadegeslagen. „Uit de rapporten van deze agenten blijkt, dat de Russische atoomonderzeeër op verscheidene belangrijke punten van minder kwaliteit is dan de Amerikaanse „Nautilus" die juist zijn proef vaarten heeft beëindigd". De studenten van de Leuvense universiteit hebben uit protest te gen de schoolpolitiek der Belgi sche regering een Tijl Uilenspie gelactie ingezet, die iedere dag een scherper karakter aanneemt. Beperkten de studenten zich tot nu toe tot het verbranden van poppen, die de minister van On derwijs Collard moesten voorstel len en tot het luiden van de nood klokken van alle Leuvense ker ken in het holst van de nacht, Vrijdag ging een veertiental stu denten er zelfs toe over het Leu vense stadhuis te bezetten waar bij zij vanuit de vensters op ba zuinen bliezen en grote spandoe ken neerlieten met opschriften als „Weg met Collard" en „Tijl zegt neen". In het stadhuis raak ten de studenten prompt in ge vecht met de socialistische bur gemeester Thielemans en de stadsarchitect. Dit handgemeen eindigde slechts toen de politie arriveerde, die er met veel moei te in slaagde het stadhuis te ont zetten. Burgemeester Thielemans moest zich laten verbinden. Inmiddels demonstreerden de studenten in het centrum van de stad waar het verkeer geheel was stilgelegd. Uit protest tegen de arrestatie van de studenten die het stadhuis hadden bezet, begon nen zij een zitstaking op de Gro te Markt waaraan politie noch rijkswacht een einde kon maken. De situatie werd echter pas ern stig toen de studenten het politie bureau trachtten te bestormen, waar hun vrienden opgesloten za ten. Er vielen toen heel wat har de klappen en de geneeskundige dienst had volop werk. Tot laat in de avond moest de rijkswacht charges uitvoeren waarbij zij door de studenten op een regen van aardappelen en eieren werd onthaald. De praeses van het Vlaamse Studentenverbond heeft inmiddels aangekondigd dat de studenten deze week naar Brus sel zullen trekken om daar even eens te manifesteren. Inmiddels heeft het socialisti sche comité „Gemeenschappelijke Actie", dat alle socialistische or ganisaties verenigt, 'n communi qué uitgegeven waarin wordt op geroepen „met vastberadenheid op te treden tegen de clericale provocaties" en waarin wordt verklaard, dat de socialisten vast besloten zijn hun schoolpolitiek zoals deze is neergelegd in de ge amendeerde wetsontwerpen (S>1- lard te doen zegevieren. Na afloop van de protestver vergadering, die Vrijdagavond In het Jozefieteneollege werd ge houden, dreef de rijkswacht en de politie de groepen studenten: uiteen, die ziioh in het stadscen trum hadden gevormd. Bij de op stootjes van 's namiddags liep een zevental gendarmen verwon dingen op. Vrijdagavond te 23 uur werden nog steeds 19 stu denten vastgehouden. Het ver bod van samenscholing van meer dan vijf personen zal nog enige tijd van kracht blijven. Dienvol gens is de massabetoging van de studenten, die voor 24 Maart voorzien was, verboden. ontspanning zijn. Werkelijke worden overwogen, waarna be- vrede vereist ook een werkelijkesprekingen over de toekomstige oplossing, maar om daartoe te status van Formosa zouden kun ren. in de fractie zou mogen terugke-l de internationale I spanning komen, anders kunnen J er nooit vruchtbare toesprekin- gen gehouden worden. Wat kan1 er nu gedaan worden om deze spanning te verminde ren? De punten, die dat onmid dellijke gevaar met zich mee brengen, zijn natuurlijk de natio nalistische eilanden, die vlak bij de kuist van het rode-China lig- gen. Een werkelijke aanval op Formosa zelf Is praktisch onmo- gehjk onder de huidige omstan digheden. Tussen Formosa en de kust van communistisch-China bevindt zich een honderden kilo- •Julius Raab, de Oostenrijkse kanselier, heeft er Zondag in een radiorede opnieuw bij minister Molotof op aangedrongen de Sowjet-voorwaarden voor een Oostenrijkse staatsverdrag be kend maken. Verwijzend naar recente ver klaringen van Molotof over de kwestie-Oostenrijk vroeg Raab cao precisering van de soort ga ranties die de Sowjet-Unie eist om te verhinderen dat Oostenrijk militaire bondgenootschappen shut of dat het tot een nieuwe „antschluss" met Duitsland komt. Raab zeide voorts, dat hij een garantie van de onschendbaar heid van Oostenrijks grenzen door de Grote-Vier zou toejui chen. Hij wenste zo spoedig mo gelijk een conferentie van de Grote-Vier en Oostenrijk over de Oostenrijkse-kwestie. Een derge lijke conferentie zou volgens hem echter slechts kans van wel slagen hebben, als de Sowjet- Unie van te voren haar voor waarden ten aanzien van een staatsverdrag duidelijk uiteen zette. nen beginnen" Het ls niet een volkomen onmo gelijke „gedragslijn". Zijn Kwe moi en de Matsoe-eilanden van zoveel belang, dat ze een uitge breide oorlog waard zijn? Aan de andere kant is de toestand, zoals die op het ogenblik is, on houdbaar. Elk ogenblik kan er een strijd' ontbranden, die de meest rampzalige gevolgen kan hebben. Zolang er niemand in de we reld een andere uitweg, die meer kans van slagen heeft, ziet, ver dient dit plan ernstige overwe ging. (Nadruk verboden.) WEEKEINDE IN BARBIZON BEËINDIGD. Onder voorzitterschap van, Prins Bemhard is 20 Maart de laatste bijeenkomst gehouden van het weekeinde te Barbizon, waar op initiatief van Prins Bernhard vooraanstaande perso nen uit het zakenleven, de weten schap, internationale organisa ties, de politiek en de arbeidsbe- weging gesproken hebben over Een woordvoerder van het En gelse ministerie van Buitenland se Zaken heeft medegedeeld, dat Engeland tegen de publicatie is van de documenten van de confe rentie van Potsdam. Op de conferentie werden de plannen voor de bezetting van Duitsland opgesteld. Zij werd na - de 'Duitse capitulatie ini 1945 ge- de verbetering van de verhou- houden. Stalin, president Truman ding tussen de Amerikanen en de en de Britse premier namen er Europeanen. In een slotcommuniqué wordt gezegd, dat de aanwezigen als particulieren spraken en geen land, organisatie of groep verte genwoordigden. Tot de genodigden behoorden personen uit de Verenigde Staten en Canada en Westeuropese lan den. KOE WAS N. S. TE DOL. ,Een dolle koe op de lijn", meld de Vrijdagavond tegen half zeven de 'baanwachter van de post Groenekan-West op het baanvak U tr echtBiltho ven Vier treinen moesten terwilie van de koe voorzichtig rijden. Het dier werd doodgeschoten en van de spoorlijn verwijderd'. Het Finise verbond van zeelie den heeft Zaterdag verklaard, dat overeenstemming is bereikt met de bemanning van de Finse tan ker „Aruba" om 't schip tot de Ni- eobaren (in de Golf van Benga len) te brengen. Het schip zal echter geen haven aandoen, maar even buiten de territoriale wate nen wan de Nicoibarein' op verdere instructies wachten. Het bestuur van de centrale van hogere rijksambtenaren is Zater dag in vergadering bijeen geko men om zich nader te beraden in verband met de Vrijdag mislukte salarisonderhandelingen met de regering. Na afloop werd het vol gende medegedeeld: „Er van uitgaande, dat de rege ring ziende blind en horende doof is, omdat moet worden vastge steld, dat met name aan de hoofd ambtenaren .door de maatschap- pelijke ontwikkeling en de daar- is het niet aannemelijk te achten, dat met name bekwame krachten op de geldende salarisbasis tot de rijksoverheidsdienst zullen toe treden. Het bestuur heeft daarom be sloten een buitengewone vereni gingsraad van de centrale van hogere rijksambtenaren bijeen te roepen op 2 April 1955 in Amici- tia, Westeinde te 's-Gravenhage. In deze vergadering zal het be stuur opening van zaken geven aan deel, eerst in de persoon van Churchill en toen in de persoon van Attlee, na de Labour-over- wiinning in Engeland. De woordvoerder van 't Engel se ministerie zeide, dat Engeland een zelfde houding tegenover dit nieuwe Amerikaanse plan innam als tegenover de publicatie van de documenten van Jalta. Enge land achtte een publicatie van bij- zondenheden zo kort na de confe rentie en tijdens het leven van deelnemers niet gewenst. In bevoegde kringen, aldus Reuter, heeft men de hoop uitge sproken, dat de ontstemming over de publicatie van' „Jalta" zo als die uit reacties in vele landen is gebleken, het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken er van zal weerhouden, om de do- Het Zweedse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Zater dag een 'bericht van Tass tegen gesproken volgens hetwelk de Zweedse veiligheidspolitie de flat had doorzocht van een Rus sische ingenieur, een zekere Ko- rowjakowsky, die in Stockholm verblijf houdt om zakelijke rede nen. Volgens het Zweedse ministe rie is uit een onderzoek geble ken, dat niet Zweedse politie agenten, doch zullen bepalen tot de strikte uit oefening van het door hen aan vaarde ambt, voor zover dat bin nen de officiële geldende werktijd uitvoerbaar is en voor zolang verdergaande salarisverbeterin gen zullen uitblijven. dieven rich toe-1 naaste toekomst zal toenemen g»»g tot de flat hebben veschaft. I Naar het oordeel van het bestuur mede gepaard gaande toenernpn 6?i?e* voorstel doen, dat de leden de befasting vin het mZel VerV°'-g ^sluitend heidsapparaat, alsmede door het grote aantal vacatures van hoofdambtenaarsfuncties en van die van middelbaar en lager per- soneel overtuiging toegedaan, dat de verlangens tot rechtvaar dige salarisverbetering, aan de regering zeer wel bekend en me de gebaseerd op de inkomens in de particuliere sector, alleszins verantwoord zijn, mede vanwege de vele extra uren buiten de offi ciële werktijd, welke zij onder de ze omstandigheden in het alge meen belang geven zonder extra honorering. Het bestuur moet voorts con stateren, dat de regering zo wei nig het belang inziet van een re delijke bezoldiging van de amb tenaren, dat op de vervulling van vele vacatures niet mag worden gerekend. De steeds sterker op tredende overgang van hoofd ambtenaren naar de particuliere sector zal er in tegendeel eerder toe leiden, dat de overbelasting van de hoofdambtenaren in de cumenten van Potsdam uit te geven. Reuter tekent hierbij aan, dat evenals op de conferentie van Jal ta op de conferentie van Potsdam geen gemeenschappelijk rapport werd' opgesteld. Iedere delegatie maakt haar eigen aantekeningen. Waarschijnlijk zou Amerika de Amerikaanse aantekeningen wen sen te publiceren. Tot de belangrijkste 'besluiten van Potsdam behoorden die be treffende de verdeling van Duits land in vier bezettingszones, het toevoegen van bepaalde Duitse gebieden bij Polen, het sluiten van vredesverdragen met Fin land en andere Oosteuropese lan den, welke thans onder commu nistisch bewind staan alsmede die betreffende het vredesver drag met Italië. Ook de proeessen van Neuren berg werden voorbereid. De mi litaire leiders hielden in Potsdam geheime vergaderingen. Maarschalk Leonid Govorof, die in de tweede wereldoorlog aan het Duitse beleg van Leningrad een einde maakte, is Zaterdag na een langdurige en ernstige ziek te in de ouderdom van 58 jaar overleden, aldus is door het cen trale comité der Sowjetrussische communistische partij en de mi nisterraad bekendgemaakt. Maarschalk Govorof, die plaats vervangend minister van Defen sie was, kwam uit een familie van intellectuelen. Nadat hij eerst als soldaat in het tsaristische le ger had gevochten, trad hij in 1920 toe tot het rode leger. In het begin van de oorlog met Duits land werd hij artUleriecomman- dant in een van de sectoren van het front. Toen de Duitsers Le ningrad insloten kreeg hij op dracht de blokkade van de stad te breken. In Januari 1944 kon hij melden, dat hij de verslagen te genstander achtervolgde naar de grens van Estland. Voor deze prestatie kreeg hij de orde van Soevorof eerste klasse. Het stoffelijk overschot van de maarschalk zal met staatseer op het Rode Plein worden bijgezet INBRAAK BIJ RUSSISCHE TECHNICUS TE STOCKHOLM. Het Russische nieuwsagentschap „Tass" heeft Vrijdagavond ge meld, dat twee onbekend geble ven personen een inbraak hebben gepleegd in de appartementen van een Russische technicus in Stockholm en „al zijn eigendom men overhoop hebben gehaaid". In het bericht werd gezegd dal; de inbraak werd toegeschreven aan „Stockholm agenten". De po litie heeft de daders nog niet kun nen opsporen. Volgens Tass" wer den slechts enkele onbelangrijke dingen gestolen. De naam van de Russische technicus is Koroviakowsky. Hij bevond zich, volgens „Tass", in Zweden „met een officiële op- diacht om producten in ontvangst te nemen, die in opdracht van de Russische regering in Zweden zijn gemaakt". De hoofdingenieur van de Ant werpse haven, ir Kesel, heeft zich in een voordracht over het onder werp „Is het Deltaplan een Bel gische aangelegenheid?", verzet tegen de opvatting van prof. ir J. Th. Thijsse, directeur water loopkundig laboratorium te Delft, volgens welke door de voorgeno men afdamming van de Zeeuwse zee-armen de stand van het water in de Westerschelde zou zakken. Ir Kesel wees erop, dat de laat- De heer J. L. Krefft is de enige (door men een overzicht heeft ee- Nederlandse immigrant, die tij- kregen van de aangerichte schade en het aantal slachtoffers. De materiële schade die aan eigendommen van verscheidene Nederlanders werd aangericht is aanzienlijk. dens de recente overstromings ramp In Nieuw Zuid-Wales is om- gekomen. De Nederlandse immigratie-at taché in Canberra heeft in een telegram aan de commissaris voor de emigratie medegedeeld, dat 't onwaarschijnlijk is dat meer Ne derlandse slachtoffers zijn te be treuren. De verbindingen met het ramp gebied dijn weer hersteld, waar- In de volgende plaatsen zijn geen Nederlanders getroffen: Bingara, Coonamble, Gleen In- nes, Grafton, Inverall, Kempsey, Manilla, Muswellbrook, Maitland, Nyngan, Narromine, Pt. Macqua- rie, Wellington, Walgett, Walcha en Warren. ste 50 jaar het waterpeil van de Westerschelde gemiddeld met 18 cm is gestegen. Het is volgens de Antwerpse ingenieur dan ook duidelijk dat de afdammingen, die door Nederland worden over wogen, het waterpeil nog aan zienlijk zouden doen toenemen. Uit de mond van Nederlandse deskundigen heeft men kunnen vernemen, aldus ir Kesel, dat men bij de berekeningen betref fende het Deltaplan heeft ge steund op de bevindingen die werden opgedaan bij de uitvoe ring der Zuiderzeewerken. De hoofdingenieur van de Antwerp se haven is echter van oordeel, dat het afsluiten van de Zuider zee en de afsluiting der zee-ar men niet met elkaar vergeleken kunnen worden. Spreker wees verder yooral op het gevaar van verzanding van 't Oostgat waar door thans meer dan de helft der schepen, die de Antwerpse haven aandoen, hun weg zoeken. Uit de bescheiden wijze waarop aan Bel gische zijde het Deltavraagstuk wordt behandeld, zo besloot ir Kesel zijn causerie, die door vele persoonlijkheden uit de Ant werpse havenwereld werd bijge woond, mag niet worden afgeleid dat de Nederlandse initiatieven mer niet met de allergrootste aandacht worden gevolgd. DE „PRAWDA" OVER JALTA Het Russische blad „Prawda" schrijft Zondag, dat de Verenigde Staten de grondslagen van de na oorlogse samenwerking tussen de Grote Drie, zoals omschreven in de overeenkomsten van Jalta, hebben verworpen. In een commentaar op de pu blicatie van de documenten van Jalta in de Verenigde Staten schrijft het blad in een hoofdarti kel, dat de Amerikaanse stappen om zich van deze overeenkom sten te ontdoen, „de internationa le spanning" verder zullen doen toenemen. Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft volgens het blad aangesloten bij de campagne van senator McCar thy tegen de accoorden. STEVENSON OVER DE PUBLICATIE. De voorzitter der Amerikaanse democratische partij, Adlai Ste venson, heeft verklaard dat het publiceren van de documenten van Jalta alleen maar de bezorgd heid van de bondgenoten der V.S. over de betrouwbaarheid van de Amerikanen heeft doen toene men. Stêvenson zei dit toen hij te Albany aankwam voor een onder houd met de democratische gou verneur van de staat New York, Averell Harriman, die, als Ame rikaans ambassadeur te Moskou tijdens de oorlog, aan de confe rentie van Jalta heeft deelgeno men. Amerikaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken heeft Zaterdag verklaard, dat de V.S, ongeveer een jaar geleden de goedkeuring van de Sowjet-Unie hebben ge vraagd en gekregen voor de pu blicatie van de drie overeenkom sten over de na-oorlogse bezet ting van Duitsland in de Jalta- documenten. De woordvoerder identificeerde de documenten niet verder. DE SOWJET-UNIE EN DE JALTA-DOCUMENTEN. Een woordvoerder van het medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Toenemende bewolking. Toenemende bewolking met voornamelijk in het Zuiden kans op wat lichte regen of sneeuw. Matige tot vrij krachtige wind tussen Zuid en Oost. Middagtem- peraturen van 4 tot 8 graden. DINSDAG 22 MAART. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden van. njn. 0.43 1.08 1.18 1.43 1.58 2.23 2.08 2.33 ZON MAAN Mrt. 21 22 23 24 op Ti.m. 6.45 18.55 5.18 15.57 6.43 18.57 5.37 17.16 6.40 18.58 5.55 18.37 6.38 19.00 6.14 20.01

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1