Israël en Arabië De toestand in Zuid- Boodschap van Eisenhower aan premiers van landen der W. E. U. Paus spreekt op massale audiëntie Pinay pleit voor aanvaarding van de Parijse overeenkomst WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Botsing van twee tijdperken Arabisch feodalisme ziet bedreigd :ich Verklaring in Londen, Parijs en Bonn met voldoening ontvangen Prinses Margaret naar Schotland VRIJDAG 11 MAART 1955. 10e Jaargang No. 3403. Toestand van Prinses Beatrix Casey over verklaringen Eden en Dulles van Verklaring van Nuschke De rol van Uw bakker lURKSTRA Zes doden bij overval in Algerijë Israël berispt Twee Britten in Polen vrijgelaten Frankrijk en de ratificatie der Parijse accoorden Twee Amerikaanse vliegtuigen vermist Frankering bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Njordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum ff** advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1, iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: AdrOi Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. de executie spionnage in •pnieuw zijn, na van twee wegens Cairo veroordeelde Joden en de Israëlische overval op Gaza, waarbij 42 doden vielen de ge moederen in het Nabije-Oosten tot het kookpunt verhit. In dit verband is de hierbij afgedrukte brief, die wij ontvingen van onze correspondent te Jeruzalem, die dezer dagen is teruggekeerd van een reis door drie Arabische sta ten, van actuele betekenis. JSyria free country. Syria very clean country No Jews, no communists" (Syrië vrij land. Syrië zeer schoon land. Geen Jo den, geen communisten). I>it zei ons in zijn gebroken Engels on ze gids, een geboren Syriër, ter wijl wij op een heuvel van het prachtige uitzicht op de Syrische hoofdstad genoten. Tegelijk maakte hij met zijn armen een trots gebaar, alsof hij het on vergelijkelijk schone, in donker- gtbene cypressen gevatte Da mascus met zijn honderden slan ke minarets zelf had gebouwd. Het was één van die opmerkin gen, die wij op onze reis door de drie Arabische landen Libanon, Syrië en Jordanië steeds weer te horen hadden gekregen. De Sy rische gids drukte op zijn primi tieve wijze slechts dezelfde haat tegen de jonge staat Israël uit, die zijn minister-president Faris EJ-Koeri kort tevoren in deze woorden had verkondigd. „Een vréde met Israël is onvoorstel baar. Wij, Arabieren, hebben de eénpte ronde verloren, maar wij bereiden ons op de tweede ronde voor. Wij, Arabieren, zullen geen vrede sluiten zolang de Joden in het hart van de Arabische we reld leven".' En in eenintérview met het Egyptische blad ,,A1 Ahram", zei Faris El-Koeri: „De oplossing van het probleem zal pas dan tot stand komen, wanneer wij mi litair zozeer zijn versterkt, dat als Moslems, de heilige oor log kunnen wagen". Intussen levert het Westen zo wel aan de Arabische staten als aan Israël de wapens 200 FAMILIES. Ben reis zelfs slechts door drie der Arabische landen is een be levenis die zwaar op het ge moed drukt. Hoewel met onder linge verschillen (Libanon bijv. is half Christelijk en er is iets beter aan toe), zijn deze landen sociaal-economisch yer achter gehleven bij de ontwikkeling in Westelijke landen. Men ontmoet er een middeleeuws feodalisme, waaronder de brede massa's in onbeschrijfelijke ellende leven. Geheel Syrië behoort aan on geveer tweehonderd families, die óch hebben omgeven met een sprookjesachtige Oosterse luxe; de brede massa der bevolking daarentegen vegeteert op de raad van en in vele gevallen ook nader het bestaansminimum. Het is deze situatie, die veel meer dan religieuze, nationale of zelfs „rassische" factoren, de Arabische vijandschap tegenover Israël verklaart. De profiteurs van deze maatschappelijke „orde ning" ergeren er zich bont en blauw aan, dat voor hun deur 'n moderne, sociaal vooruitstreven- medegedeeld door het KJN.M.L te De Kit, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. Hogere middagtemperoturen. Droog en zonnig weer, maar in de ochtend plaatselijk mist of laaghangende bewolking. Zwak ke tot matige wind uit noordelij ke richtingen. Hogere middag- temperaturen dan gisteren. ZATERDAG 12 MAART. de staat is komen te liggen. En nog ergerniswekkender voor hen is, dat in die staat nog altijd 85.000 Arabieren leven, die ta riefionen ontvapgen, niet als minderheid worden behandeld, maar van het recht op onderwijs af tot dat van pensioen toe vol komen gelijk worden behandeld aan wie het dus, kort gezegd, naar Oosterse verhoudingen uit stekend gaat. HET GOEDE VOORBEELD... Om de maat vol te maken, zijn die onwaarschijnlijk energieke lieden in Israël ook nog begon nen met diezelfde woestijn, waar op in de Arabische landen de Bedoeïnen hun magere schaaps kudden van grashalm naar gras halm drijven, vruchtbaar te ma ken, aldus aan de Arabieren to nend, wat er in hun land te be reiken zou zijn, indien hun lei ders hun conservatisme en ego ïsme eens opgaven. De waarheid is, dat een verge lijk tussen Arabieren en Israë liërs zeer goed mogelijk zou zijn zoals in Israël zelf ook wel blijkt maar dat deze door de meeste Arabische leidende figu ren wordt tegen gewerkt. Helaas vinden deze daarbij een bondge noot in de massa der uit Palesti na gevluchte Arabieren, wier lot, dat door de Verenigde Naties slechts weinig wordt verbeterd, inderdaad tragisch is. Maar slaagt men er m, dit vluchtelingenprobleem op te los- sèn, dan zal de weg naar een Arabisch-Israëlischei samenwer king, die voor de beide partijen vruchtbaar zal zijn, zeker open komen te liggen, want de Arabi sche leiders zullen hun landen niet heel veel langer in de greep van het feodalisme geklemd kun nen houden. Het is in dit opzicht dubbel zonde en jammer, dat de Israë liërs zich tot het incident bij Ga za hebben laten verleiden. Daar mede hebben zij namelijk een gunstige ontwikkeling, die zich juist begon af te tekenen, op zijn minst genomen sterk afgeremd. Het sluiten van het Turks- Iraakse defensieverdrag had ten minste reeds een Arabische staat, v.m. n,m. Breskens 3.59 4.20 Terneuzen 4.34 4.55 Hens weert 5.14 5.35 Walsoorden 5.24 5.45 ZON MAAN op onder op onder v.m. n.m Mrt 11 7.08 18.36 22.27 7.32 12 7.06 18.39 23.36 7.52 13 7.03 18.41 8.17 14 7.01 18.43 0.43 8.4f 15 6.59 18.45 1.44 9.26 10 6.57 18.46 2.39 10.13 17 6.54 18.48 3.24 11.10 Prof. dr J. F. Nuboer deelt met betrekking tot de toestand van H. K. H. Prinses Beatrix het vol gende mede: „H. K. H. Prinses Beatrix heeft weer een uitstekende nacht ge had. De temperatuur is normaal. Indien zich geen bijzonderheden voordoen, zal geen verder com muniqué worden uitgegeven". Prinses Mariike en Prinses Irene hebben Woensdag een be zoek gebracht aan hun zuster. Irak, gebonden aan het Israël niet vijandig gezinde Turkije; bovendien was daarmede een breuk geforceerd in het sterk an ti-Israëlische kamp van de Ara bische Liga. Het ziet er thans naar uit, dat het incident bij Gaza de scheur in de Arabische wereld die in feite een doorbraak naar moder ner, Westerse opvatting is voorlopig weer heeft gelijmd. (Nadruk verboden.) De Australische minister van Buitenlandse Zaken, Caseij, heeft Donderdagavond verklaard, dat hij „geen principiële tegenstrij digheid" ziet in de door minister Dulles en minister Eden afgeleg de verklaringen over de toestand rondom Formosa. Er is verschil in „voorstelling en benadering" in de verklarin gen van de beide ministers van Buitenlandse Zaken, maar „bei den wensen boven alles te ver mijden, dat de huidige toestand overgaat in een actieve oorlog". Cassey deelde dit voor de radio mede, nadat hij in Australië was teruggekeerd na deelneming aan de conferentie van Bangkok en zijn reis door Zuid-Oost-Azië. De Oostduitse vice-premier Nuschke heeft de vertegenwoor diger van de Evangelische kerk bij de Oostduitse regering, Gru- ber, telegrafisch doen weten, dat de door de algemene synode van de Evangelische kerk te Espel- berg aangenomen houding de be trekkingen tussen deze kerk en de Duitse democratische repu bliek kan verstoren, aldus werd Donderdag uit Berlijn vernomen. De besluiten van de synode hebben grote verbazing in Oost- Duitsland gewekt, zo zeide Nusch ke. Het feit, dat dr. Heinemann niet is herkozen tot voorzitter van de synode schijnt te betekenen, dat de synode de politiek van kanselier Adenauer aanhangt. Als bereider en leverancier van ons dagelijks brood speelt hij een Hoofdrol in ons Jéven. En iedere dag Heeft hij "Turlcstra" beschuit vérs voorradig. BESCHUIT HET REUZE PAK MET IN DE ZAK Het Parijse avondblad „France Soir" heeft Donderdag uit Saigon gemeld, dat de Vietnamese rege ring.. bijna het gehele Vietnamese geregelde leger in de strijd heeft geworpen tegen afgescheiden re ligieuze secten. De kop boven het bericht luidde: „Begin van een burgeroorlog in Vietnam". Vrijdag maakten de drie parti culiere legers in Vietnam bekend, dat zij hun twisten hadden be graven om een regering van na tionale eenheid te helpen vormen ter vervanging van die onder lei ding van Ngo Dinh Diem. Alge meen werd gedacht, dat dit een voorspel was tot de terugkeer van het Zuidvietnamese staats hoofd Bao Dai uit Frankrijk. De drie particuliere legers, die tezamen ongeveer 25.000 man tel len, zijn van de religieuze secten Bao Dal en Hao Hoa en de groep Woensdag is in het gebied van Biskra (Algerije) een kleine ka ravaan muilezels, die dadels ver voerden, overvallen. Zes Aralbi- sche begeleiders van de karavaan die zich teweer stélden, werden gedood. Acht ezels en hun last werden door de overvallers mee gevoerd. De Franse minister van Bui- ging van de overeenkomsten niet tenlandse Zaken, Antoine Pinay, heeft de commissie van buiten landse zaïken van de raad der re publiek dringend verzocht, de Parijse verdragen zonder enige nieuwe voorwaarden of vertra gende clausules te aanvaarden. Pinay verwierp een amende ment, dat Woensdag door een an dere commissie van de Franse Senaat werd aangenomen en dat de uitwisseling van de ratifica tiedocumenten zou ophouden tot dat een Europese bewapenings gemeenschap zou zijn opgericht. Een dergelijk amendement, af komstig van de commissie voor industriële productie, zou groot tijdverlies meebrengen en twijfel wekken omtrent Frankrijks be doelingen, aldus Pinay. Hij voegde er aan toe, dat hoe wel de werkgroep ter bestude ring van de Franse voorstellen voor een bewapeningsgemeen schap tot dusver slechts plannen voor een overgangsperiode tot volgend jaar had goedgekeurd, de technische studie van de des kundigen had aangetoond, dat de moeilijkheden niet onoverkome lijk waren. Volgens Pinay kon bekraehti- uitgelegd worden als het opge ven van het denkbeeld van onder handelingen met de Russen. Het was noodzakelijk, dat de Weste lijke bondgenoten zich aaneen- schaarden om hun de kracht en macht te geven bij de gewenste onderhandelingen. Het voornaam ste was, Duitsland aan West- Europa te verhinden en het de waarde van een duurzame over eenkomst te laten voelen. De Sowjet-Unie zou de Westelijke wereld zonder oorlog overwin nen als het Westen verdeeld zou zijn. „Zonder een Duitse bijdrage zouden wij onszelf aan de Rijn moeten verdedigen", zo (besloot Pinay. Pinay las een brief voor, die premier Churchill van Engeland op 12 Januari aan de voormalige Franse premier en minister van Buitenlandse Zaken, Mendès- France, had gezonden. Daarin wordt gezegd, dat Engeland er grote waarde aan hecht, dat Frankrijks plaats bij internatio nale conferenties niet onbezet wordt gelaten. Indien dat zou ge beuren, aldus Churchill, zou er gevaar toestaan, dat deze plaats doör en andere natie bezet werd. Binh Xuyen. Bij de bekendma king van de overeenkomst de vo rige week, zeiden zij, dat als een maal een regering van nationale eenheid zou zijn gevormd, zij de particuliere legers bij de leger macht van de Vietnamese rege ring zouden aansluiten waardoor een enkel nationaal leger zou worden gevormd. Acht maanden lang heeft Ngo Dinh Diem het bewind gevoerd over het niet-communistische Zuid-Vietnam als waarnemend staatshoofd met volledige steun der Verenigde Staten. Gezaghebbende kringen in Sai gon verklaarden na de proclama tie van de drie legers, dat Bao Dai waarschijnlijk een regering van nationale eenheid zou vor men met zichzelf als premier. Vertegenwoordigers van twee groepen, die Binh Xuyen en de Hoa Hoa, zijn volgens A.F.P. Woensdag uit Saigon naar Parijs vertrokken om Bao Dai een be zoek te brengen. De speciale correspondent van „France Soir" meldt, dat premier Ngo Dinh Diem, in de hoop de oppositie te vernietigen, bijna het gehele Vietnamese leger in de strijd geworpen heeft, die vooral geleverd wordt in de Annamese provincie Quantry en in het wes ten van Cochin China. Volgens het Parijse blad trach ten 32 bataljons van het Vietna mese leger ongeveer 20.000 man een opstand van 10.000 aanhangers van de leider van een van de Boeddhistische Hoa Hao- secte afgescheiden groep, ten Z. van de rivier de Mekong in Co chin China te onderdrukken. De opstandelingen zouden de plaats Sadek belegeren. In Annam zouden twee com pagnieën van een door premier Diem uitgezonden divisie, ter on- onderdrukking van een opstand van 1000 leden van de nationalis tische Dai Viet-partij, gedeser teerd zijn. Deze partij heeft de premier verweten, als een dicta tor op te treden. „France Soir" verklaart, dat Bao Dai een botsing met de Fran se troepen, die de orde in Viet nam moeten bewaren, wil vermij den en een laatste poging wil doen om tot een soort overeen komst met Diem te komen. Daartoe had hij zijn echtgenote, een vurige Rooms-Katholiek en (behorende tot de intieme vrien denkring van de Vietnamese pre mier, naar Saigon gezonden waar zij Maandag wordt verwacht. Diem zou voorzorgsmaatrege len treffen tegen aanslagen op zijn leven, nadat deze week een dodelijke val voor hem in zijn werkkamer was ontdekt, aldus 't Parijse blad. De Israëlisch-Jordaanse be standscommissie heeft Israël be rispt wegens de moord op vijf Jordaanse Bedoeïnen op Vrijdag j.L, zo heeft een Israëlische mili taire woordvoerder bekend ge maakt. President Eisenhower heeft gis teren opnieuw verzekerd, dat de Amerikaanse strijdkrachten in Europa en ook Duitsland, zullen blijven, als de Parijse overeen komsten over Westduitslands her bewapening en de Europese een heid zouden worden bekrachtigd. De president schetste het be leid der V. S. t.a.v. de voorge stelde nieuwe Westeuropese Unie in een boodschap aan de premiers van de zeven landen, die de over eenkomsten hebben getekend, t.w. België, Frankrijk, Luxem burg, West-Duitsland, Nederland en Engeland. De uiteengezette politiek is ge. lijk aan die welke de president bekend maakte voordat het vori ge jaar het denkbeeld van de Eu ropese verdedigingsgemeenschap schipbreuk leed. Naast de garantie van het hand haven van Amerikaanse troepen in Europa, indien overeenkom sten inzake de nieuwe Westeuro pese unie worden bekrachtigd, geeft de president de volgende verzekeringen: 1. De V. S. zullen in de Navo werkzaam blijven en overleg ple gen met de andere leden omtrent kwesties van gemeenschappelijk belang, waaronder de omvang van de strijdkrachten van de on derscheidene Navo-landen die ter .beschikking van de opperbevel hebber in Europa gesteld zullen worden. 2. De V.S. zullen desgewenst met de Westeuropese landen overleg plegen tot het uitoefenen van toezicht op de bewapening „en het verhinderen van onge rechtvaardigde militaire voorbe reidingen Ibinnen de unie". (Dit schijnt betrekking te hebben op de Franse vrees voor een onge controleerde Westduitse herbe wapening) 3. De V.S. zullen medewer ken aan de ontwikkeling ,yan de nauwst mogelijke samenvoeging van de aan de Navo toegewezen strijdkrachten in West-Europa, waaronder die welke door West- Duitsland zullen worden gele verd. 4. De V. S. zullen verder sa menwerken in het belang van de beveiliging van het Noordatlan- tische gebied door het uitwisse len van gegevens, mede betrek king hébben op het militaire ge bruik van atoomwapens voor zo ver het Congres hiervoor toe stemming verleent. 5. De V. S. zullen „iedere actie van welke zijde dan ook, welke 't onderling verband of de eenheid van de Westeuropese unie be dreigt, beschouwen als een be dreiging van de veiligheid van de landen, die lid zijn van de Noord- atlantische verdragsorganisatie, welke een beraadslaging noodza kelijk maakt, in overeenstem ming met de voorzieningen van het verdrag". De verklaring van de president is in Londen, Parijs en Bonn met grote voldoening ontvangen. Een woordvoerder van het „foreign office" in Londen ver klaarde, dat hieruit opnieuw het belang van West-Europa blijkt. In gezaghebbende kringen in Parijs sprak men van een aanpas sing aan de nieuwe toestand, ontstaan door het vervangen der De 61-jarige Brit Stephen Green wood heeft Reuter telefonisch uit Lodz (Polen) meegedeeld, dat hij en zijn 58-jarige broer Fred, Dinsdag zijn vrijgelaten na een gevangenschap van bijna drie jaar in Polen. Zij zijn in September 1952 tot vijf en zes jaar gevangenisstraf veroordeeld op grond van „hun belangstelling voor bepaalde ideologiëen". De Greenwoods zijn in Polen géboren en bezitten 'n fabriek te Lodz. B/1 Voor het eerst sedert zijn ern stige ziekte van drie maanden geleden heeft Paus Pius XII gis terochtend op 'n massale audiën tie gesproken. De Paus ontving 1500 geestelijken op de tweede verdieping van het Vaticaan. De geestelijken werden geleid door kardinaal Micara. Behalve de Romeinse pastoors en andere leden van de Romein se geestelijkheid bevonden zich onder degenen die door de Paus werden ontvangen, de medewer kers van de pater der Jezuieten Lombardi, „Gods microfoon" die de „beweging voor een betere wereld" leidt. De Paus had vorig jaar in de vastentijd wegens ziekte niet het woord op een audiëntie van gees telijken kunnen richten. Het hoofd van de Rooms-Katho- ïieke kerk sprak twintig minuten over de taak van de geestelijk heid. Zijn stem, die helder en vast was, verried niet, dat hij in December 'n ernstige crisis heeft doorgemaakt. De Franse regering heeft Don derdag haar eerste overwinning behaald in haar campagne voor snelle ratificatie van de Parijse accoorden. De commissie van (buitenlandse zaken van de nationale vergade ring heeft nl„ na een uiteenzet ting van de minister van Bui tenlandse Zaken, Pinay, gewei gerd voorrang te geven aan een motie van de Gaullist Jacques Vendroux, een zwager van gene raal De Gaulle, waarin uitstel van de ratificatie werd geëist tot van de Verenigde Staten en En geland opheldering zal zijn ver kregen over hun houding t.a.v. de Saarkwestie. Dit betekent dat, voorzover de nationale vergade ring betreft, het Gaullistische voorstel in feite van de baan is. Toen de geestelijken opstonden nadat zij de Pauselijke zegen had den ontvangen, juichten zij de Paus toe met de woorden „Viva il Papa" (leve de Paus). De Paus gaf gedetailleerde in structies over de wijze waarop geesetlijken hun parochies moe ten leiden. De door de Paus ge geven richtlijnen waren conci- lianter dan die bij voorgaande gelegenheden van dergelijk ka rakter, aldus Reuter. Allen die blijk gaven te willen terugkeren tot de kerk, dienen vriendelijk ontvangen te worden. In vroegere toespraken had de Paus gewezen op de besluiten van de Heilige Stoel, dat actieve communisten de sacramenten niet mogen worden toegestaan. mislukte E.V.G. door de West europese unie. In politieke kringen in Bonn wees men er op, dat de Ameri kaanse garantie overeenkomst met de wens van de bondsrepu bliek, dat de Westduitse verdedi ging zoveel mogelijk zal worde* georganiseerd in het kader van de Europese en Noordatlantische gemeenschap. Een woordvoerder op het Witte Huis verklaarde dat in de bood schap van de president nogmaals met nadruk de Amerikaanse po litiek wordt uiteengezet en dat de garanties geen essentieel ver schil vertonen met die, welke verleden jaar werden gegeven toen de regering van president Eisenhower hoopte op de instel ling van een Europese defensie gemeenschap. In zijn boodschap zei de presi dent o.m.: „De Westeuropese unie en daarmee verbonden rege lingen, waarover in Parijs over-' eenstemming is bereikt, zijn ont worpen om een duurzame basis te vormen voor een consolideren van de Atlantische betrekkingen als geheel. Ik toen van mening dat de voor gestelde regelingen, wanneer zij, in werking zullen zijn getreden, in Europa de éénwording zullen bevorderen en de landen nader tot elkander zullen brengen, wier geschillen in het verleden tot oorlog hebben geleid en ernstige verliezen hebben toegebracht aan de Europese bevolking en de materiële en morele kracht van Europa". In Eisenhowers boodschap werd voorts nog gezegd, dat de Parijse accoorden voorzien in controle van het bewapeningspeil en dat zij verzekeren, dat de strijdkrachten van de deelnemen de landen in Europa niet' ge bruikt worden voor nationalistic sche agressie of anders dan ter beveiliging van de Noordatlan- tische verdragsgemeenschap. In Washington ziet men in de brief van de president een poging om de ratificatie van de Parijse verdragen in Frankrijk en West- Duitsland gemakkelijker te ma ken. De boodschap bevat geen enke le verwijzing naar de kwestie van een Amerikaanse garantie van de regeling der Saarkwestie. Vol gens Reuters correspondent in Washington, Paul Scott Rankine, is dit met opzet gedaan, omdat elke officiële verklaring van de Verenigde Staten op dit punt. zelfs een zo neutraal mogelijke, onvermijdelijk argumenten moet Verschaffen aan tegenstanders van de verdragen in Frankrijk of West-Duitsland. Men verwacht, dat de Parijse accoorden heden met ruime meer derheid door de Italiaanse Senaat zullen worden bekrachtigd. De Italiaanse minister van Buiten landse Zaken, Martino, verklaar de Donderdag bij het besluit van het debat in de Senaat, dat Italië geen neutraliteitspolitiek kan volgen zoals India, omdat dat het einde van de Italiaanse onafhan kelijkheid zou betekenen. „Italië kan zichzelf niet isoleren. Daar voor is dit land niet klein of groot genoeg", zo zei hij. De verdragen zijn reeds gerati ficeerd, door Engeland en Luxem burg. West-Duitsland, Frankrijk, België en Nederland moeten de ratificatie nog voltooien. Prinses Margaret, van wie gezegd wordt, dat zij van plan is te trouwen met een 40-jaar-oude officier van de Britse luchtmacht, zal waarschijnlijk haar 25e ver jaardag in Augustus in Schot land vieren, aldus verklaarde 'n woordvoerder op Buckinghampa- leis Donderdag. Indien de geruchten over het voorgenomen huwelijk enige ba sis hebben zou de verjaardag op 21 Augustus een bijzondere betekenis hebben. Op basis van de wet op huwelijken van leden van het koninklijk huis kan prin ses Margaret zonder toestem ming van haar zuster, koningin Elizabeth, niet trouwen voor haar 26e jaar. Als zij echter, zodra zij vrij is, haar eigen wil wenst te volgen moet zij 12 maanden van te voren de „privy council" hier van op de hoogte stellen. (De „privy council" is het hoogste ór- ,gaan van constitutionele advi seurs van de koningin). De woordvoerder op Bucking- hampaleis wees erop dat de ko ninklijke familie de zomermaan den altijd doorbrengt op Balmo ral Castle in Schotland en dat èr in de plannen voor dit jaar geen veranderingen zijn gebracht. In de Amerikaanse staat Utah worden twee vliegtuigen ver mist, die in totaal tien personen aan boord hebben. Men vreest, dat de toestellen in de bergen van Utah zijn verongelukt. Het betreft hier een vier-moto- rige B.-25 van de Amerikaanse luchtmacht en een particulier toestel.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1