Uit de Provincie De blauwe auto Grote belangstelling voor C.J. M. V.-bondsdag. KERKDIENSTEN Nicolaas Kroesjes Binnenhofje verbrand. NAEIJE's PANG *t)e pan demste zang. Ü2C3 HG Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. WONINGINRICHTING Merkwaardig avontuur van de „Waterman" TERNEUZEN. Vrouwen in San Marino eisen stemrecht. AGENDA EEDE. i MIDDELBURG. PHILIPPINE. STOPPELDIJK. VOGELWAARDE. President Tito over betrekkingen met Rusland De overval op de Roemeense legatie te Bern Kenya OP Tweede Paasdag zal Kapel- Ie C-J-M.V.-dorp worden. Dan mallen de straten van dit dorp «cd zijn met C.JJM.V.-ers. In de veilinghal zal het feest van 50 jsaar C.J-M.V .-(bondsdagen in Zealand, werden gevierd. Ongetwijfeld hebben de orga nisatoren er goed aan gedaan dit feestelijk gebeuren te vieren in de Kapel se veilinghal want hierin kunnen geanajeaefijk 1500 goede zitplaatsen worden ge smakt. En de Prov. Commissie rekent er op dat het heel druk aal worden, gezien de reacties welke overal op de verenigingen *$n vernomen. Drukke voorbereidingen. De organisatie voor deze dag draait thans op volle toeren. Ban zeer groot aantal genodig den zullen er komen. Alle Zeeuwse jeugdorganisaties wor den gervraagd afgevaardigden te sturen. Verder zullen er vele kerkelijke en burgerlijke autori teiten zijn. Alle predikanten *an de Herv- en Vrij Evangeli sche kerken in Zeeland zijn eveneens uitgenodigd. Onnodig te zeggen dat'er aan een en ander veel werk vast zit. AUe toezoekers moeten straks op stoelen kunnen zitten. De programma's moeten tijdig bij de deelneimers zijn. De geluids versterking moet prima zijn. gelingscommissie een oplossing Allemaal dingen waar de re- voor moet vinden. Het programma. Het programma voor deze da gen komt dezer dagen van de pers. Wij zagen de drukproef hiervan en kunnen vaststellen dat het aantrekkelijk is, zowel jtjan uiterlijk als üe inhoud. Op de omslag staat een prachtige «foto van de toren van Kapelle, omgeven door bloesems der vruchtbomen, symbool van de verbondenheid van Kapelle met de fruitteelt. In een hartelijk welkomst woord roept burgemeester H. G n&n Suylekcm de bondsdaggan- gers het welkom in Kapelle toe Het voorwoord is geschreven door het oudste ere-lid van de Prov. Commissie, de heer C. Duvekot te Goes. De bondsdag begint om tien uur precies met een wijdings- en gebedssamenkemst onder leiding van de heer M. Allefwijn te HoedekenSkerke. Om kwart voor elf begint de afficielë morgenvergadering. •Hierin is het optreden van het strijkorkest „Apollo" uit Krui dingen o.l.v. de heer Adr. B Holster. De bondsdagrede wordt uitgesproken door de ere-voor- aitter van het C.J.M.V., ds. A- Veen uit Utrecht en heeft als onderwerp ,B vrijding". De middagbijeenkomst begint 6 uur. Er is dan een vlot en vrolijk programma waarvan ongetwijfeld het hoogtepunt zal zijn de opvoering Vc.n het to neelstuk „Een zomerzotheid" gesohre.en naar de gelijknami ge roman van Cissy van Marx- veld. Dit vrolijke en blijde spel wordt opgevoerd door een toneelgroep uit 's Gravenpolder o.l v. drs. A. P. Cornet te Goes- Verder zal er twee keer het optreden zijn van het ensemble van de mandolineclub „Excel sior" uit Kmiiiingen o.l.v. de heer B. Leys. De gymnastiek vereniging „Luctor et Emergo" zal demonstraties geven van paard, brug en vrije oefeningen. Voorts zal er gezongen .worden door een koor uit Kapelle-Bieze- linge o.l.v. de heer D. Burger. Eert hoogtepunt van de mid dagbijeenkomst zal verder zon der twijfel zijn de aanbieding tvan de jiubileumgift welke ter is bijeengebracht door de leden, gelegenheid van deze bondsdag de kerkeraden van Heirv.- en Evangelische gemeenten en be langstellenden in het C.J.M.V.- wenk. Bij de commissie welke zich de vorming van deze jubi- leumgift ten doel stelt, komen thans vele gaven binnen. DONDERDAG 10 MAART. (Biddag voor het Gewas.) NED. HERV. KERK. Axel: 10 uur Vicaris S. den Blaau- wen. Hoek: 10 uur Ds. D. A. ten Haaft. Sluiskil: 7 uur Ds. Joh. W. Star- renburg. Terneuzen: 7 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt. Zaamslag: 9.30 u. Ds. G. Jansma. GEREFORMEERDE KERK. Terneuzen: 3 uur Ds. D. Middel koop, van Zaamslag; 7 uur Ds. H. Pestman. GEREFORMEERDE KERK. (Onderh. Art. 31 D.K.O.) Terneuzen: 3 uur Ds. C. J. Breen; 7 uur Ds. v. d. Jagt. GEREFORMEERDE GEMEENTE Vloos wijkstraat. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. Aangeenbrug. Axel: 10 uur en 3 uur Ds. L. Rfjk- sen van Middelbyrg. GEREFORMEERDE GEMEENTE (Gebouw „Pro Rege".) Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. T. Cabaret, van 's-Gravenpolder. OUD-GEREF. GEMEENTE. Bij ons vindt U de grootste sor tering KINDERWAGENS BOXEN LEDIKANTJES enz. TERNEUZEN Tel. 2124 - 2404 AXEL Tel. 763 Bezoekt onze speciaalzaak: VLOOSWIJKSTRAAT 5 Veel kostbaar antiek en een aantal dieren zijn in de nacht van Maandag op Dinsdag in de vlam men verloren gegaan, toen tus sen 3 en 5 uur de gehele voorzij de van Nicolaas Kroese's „Olde Binnenhofje", een klein eethuis je aan de Singel niet ver van de Munt te Amsterdam, uitbrandde. Onder de dieren, die in de vlam men zijn omgekomen bevinden zich de sprekende papegaai van dit restaurant, wiens stem via de aether in alle delen van Amerika gehoord is, een aantal pasgebo ren krokodilletjes en wat duiven. Nicolaas Kroese sliep boven het restaurant. Hij werd om drie uur gewekt, nadat men van de straat af de rookontwikkeling had waargenomen. Het binnen hofje is verzekerd. Het voorste gedeelte van dit restaurant, dat pas verbouwd was, werd geheel verwoest. Achterin bleef „moe- der's keuken" gespaard. Als vermoedelijke oorzaak neemt men een brandende siga ret aan, die mogelijk door bezoe kers van het „Love nest" bij het sluiten van de zaak op de grond is achtergelaten. Het „Love nest" was één van de kleine hokjes, op de eerste verdieping rondom langs de muur liep. Van die ga lerij uit konden de gasten het zaaltje geheel overzien. Vier brandwachten onwel. Even voor kwart voor drie Dinsdagnacht kwam de melding bij de brandweer binnen, die di rect naar de Singel uitrukte met twee motorspuiten en een lad derwagen. Precies drie uur later kon commandeur A. Hartog, die de leiding van de blussingswerk- zaamheden had, het sein „brand meester" geven. Men had toen met 'behulp van vier stralen het vuur kunnen localiseren tot het restaurant gelijkvloers en het middengedeelte van de eerste verdieping. Tengevolge van de grote rookontwikkeling zijn vier brandwachten, ondanks hun zuurstofmaskers, onwel gewor den en uit 'het gebouw gedragen. De G.G. en G.D. heeft de mannen Wat doe je als gezagvoerder, wanneer er 's avonds tegen elven een schok door je schip gaat, dp uitkijk daarna rapporteert, dat er „iets" voor de boeg ligt en er ten slotte blijkt, dat je twee mijl min der maakt dan normaal is. Da» ga je kijken wat er aan de hand is. Zo deed ook kapitein P. Olivier, toen hij met de „Waterman" ver leden week op weg was van Australië naar Soerabaja. m ging in de nachtelijke duisternis, met een sterke electrische lamp voor zich uit, poolshoogte nemen en zag tot zijn verbazing iets, dat naar hij meende alleen een Oli vier mét Adriaan als compagnon konden beleven: een vis van een kleine 15 meter lengte en zeker 3 a 4 meter middellijn lag dwa» voor de boeg het schip als het ware tegen te houden, de kop met een drietal meters romp naai" bakboord, de rest met een gewd- dige staart eraan naar stui*- boord. De vorm van de kop was niet goed te onderscheiden, doch scheen meer spits dan plat te zijn. door het toedienen van zuurstof dier had donkerrode en don- gebouwd in de lage galerij, die den beschouwd. bij kennis gebracht. Omtrent de oorzaak wordt nog een onderzoek ingesteld. De natolussin-gswerkzaamheden konden eerst om half tien Dins dagochtend als geëindigd wor- ZEEUWSE RINGRIJDEES NAAR DE E-55. Op de Zeeuwse dag op de E-55 te Rotterdam, welke voorlopig is vastgesteld op 18 Juni a.s., zul len Zeeuwse ringrijders naar alle waarschijnlijkheid demonstraties geven. Er is voor de ringrijders dit seizoen heel wat te doen. De Zeeuwse ringrijders vereniging, die dit jaar haar eerste lustrum hoopt te vieren, wil de wedstrij den voor de eerste klasse op 11 Juni in Amemuiden laten ver rijden, die voor de tweede klasse op 25 Juni te Aagtekerke en de derde klasse kampioenschappen op 28 Juli te Middelburg. Dit wordt tevens een jubileum wed strijd. Op 21 Juli is er te Middel burg een ringrijderij in versierde sjezen. Getracht zal worden wat meer uniformiteit in de kleding te brengen. Uiteraard wordt gepro beerd zoveel mogelijk de Wal- cherse dracht te handhaven, maar omdat dit niet over de hele linie meer mogelijk is, omdat het Walcherse costuum snel ver dwijnt, wil men het nu gaan zoe ken in de richting van een wit sportcostuum. In geen geval wil men het costuum een samen raapsel doen zijn van burgerkle ren en hoerendracht. Jaarverg. „Oranjekwartier". In het Jeugdgebouw aan de fbruari 1955 door totaal 2820 per sonen bezocht. Welke mogelijkheden bieden land- en luchtmacht aan de werknemer? «jan twee uur en duurt tot ruim Kerkhoflaan ^hield^<te buurtver eniging „Oranjekwartier" haar jaarlijkse algemene ledenverga dering. Door het afscheid van de voorzitter, de heer H. Heideman, VeiOUGaiae HO®Sldróeg deze vergadering een bij- zonder karakter. Na het afwer- Maak een eind aan dat ken van de diverse punten van gekuch. Zuiver Uw de agenda, waarop o.a. voorkwa- uchtwegen van gevaar|ijkemen de 5-Meiviering en de Plan- nen tot herdenking van het 10- jarig bestaan der vereniging in ziektekiemen met de •-» I b. i Iie> ïi £1 i De vrouwen in de dwergrepu- toliek San (Marino eisen stem- techt voor de parlementsver kiezingen. ffien emancipatie-commissie, bestaande uit vrouwen van mid den- en rechtse partijen, heeft Maandag de dag voor de inter nationale vrouwendag, om hiulp verzocht van andere landen en vrouwenorganisaties voor de venwerkelijlking van haar doel. De socialistische-communisti- sehe meerderheid die het repu. Wiekje sedert de oorlog toe .Stuurt, heeft tot dusver de eis «au de vrouwen afgewezen met het argument, dat de vroulwen nog niet „politiek rijp" zijn. (Het staatje San Marino, gele gen op een bergtop in de Ape- nijnen, is 1680 jaar geleden gesticht door een kluizenaar ■alt Dalmatië, Sint Marinus. Het telt 15.000 inwoners. t WOENSDAG 9 MAART. TSRNEUZEN: Gemeentehuis re 10 uur: Aanbesteding van ciolerings- en bestratingswer- ken in de kom van Driewe gen. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Z.V.U., opvoering van het blij spel „Welterusten". het najaar van 1955, kwam het afscheid van de voorzitter aan de orde. Het woord werd eerst gevoerd -siroopi door de penningmeester de heer D. Frelier, die de voorzitter prees om het vele werk, dat hij voor de groei en de bloei der vereniging had verzet. Onder aanbieding van een tweetal fraaie boeken aan de voorzitter en bloemen aan me vrouw Heideman sprak hij woor den van afscheid. De heer F. Leroux, regisseur en leider der toneelclub „Oranje kwartier" dankte de heer Heide man voor de (grote steun, die hij steeds van hem heeft mogen on dervinden. Mevr. Heideman kreeg woor den van dank en waardering voor het werk dat zij als lid van de to neelclub heeft verricht. De heren Thijssen en Van Wel spraken als leden woorden van dank voor de wijze waarop de heer Heideman steeds gedurende de zes en een half jaar van zijn voorzitterschap zijn beste krach ten heeft gegeven. De heer Thijssen stelde voor de heer Heideman tot ere-voorzit- ter te benoemen en mevr. Heide man ere-lid van de toneelclub en hen beiden voor de viering van het 10-jarig bestaan uit te nodi gen. Met ontroering dankte de voor. zitter, mede namens zijn echtge note, voor de woorden van waar dering en het mooie geschenk. Ik voelde mij altijd zeer tevreden, aldus de voorzitter, wanneer ik na een uitstapje of op een St Ni- colaasavond al die blije kinderge zichten zag „want de buurtver eniging is er toch hoofdzakelijk voor de kinderen, aldus de schei dende voorzitter. Na afloop kwamen de aanwezi gen de scheidende voorzitter en diens echtgenote vóór hun ver trek nog eens de hand drukken Door wachtmeester Van der Vliet der sectie personeelsvoorzie ning bij het ministerie van Oor log werd Maandagavond in café „La belle vue" in een voorlich tingsavond de plaatsingsmoge lijkheden bij land. en luchtmacht uiteengezet voor een niet talrijk doch aandachtig gehoor. De candidaat-beroepsmilitair zal, nadat hij medisch en psycho logisch geschikt is bevonden, Ne derlander is en in het vaderland woonachtig, een verbintenis van 6 of 7 jaar, zulks naar gelang van de duur der opleiding, kun nen aangaan, waarbij dan als regel geldt, dat de betrokkene zich, na een proeftijd van 1 jaar, uit de dienst kan terugtrekken. Tot degenen die thans als be roepsmilitair kunnen worden ge plaatst, behoren ex-sergeanten en ex-korporaals tot en met 35 jaar bij de landmacht, soldaten-groot verlofgangers voor de functies van chauffeur en kok, alsmede personen in de leeftijd van 19 24 jaar voor het wapen van de Kon. marechaussee, terwijl er voor jongens in de leeftijd van 16 tot en met 20 jaar (met opleiding Ambachtsschool of M. U L. O.- diploma) de kans is, geplaatst te worden op de onder-officiers- school. Practisch is het zó, dat ieder jongmens dat aan de ge noemde eisen voldoet een dienst verbintenis kan aangaan. Het wapen der Kon. marechaus see is een militair politiecorps, dat zowel te vinden is bij de land en luchtmacht als de marine. De taak, die dit wapen heeft te ver vullen, is veelomvattend en inte ressant. Men kent de grens-, ha ven en vliegveldbewaking en de heel belangrijke en eervolle taak te zorgen voor de veiligheid van de leden van het Koninklijk Huis. De eisen welke worden gesteld zijn niet zwaar, want diegenen die de lagere school met goed ge volg hebben doorlopen en min stens 1,75 m lang zijn en geen bril dragen, komen voor plaat sing in aanmerking. Vervolgens werd een overzicht gegeven van de sociale voorzie ningen in dienstverband. Daaron der vallen dan de volgende tak ken: huisvesting en voeding, ge neeskundige verzorging, kleding- toelagen, pensioenen en bewe gingsvrijheid. Gehuwden die niet in staat zijn tijdens de dienst we kelijks in huiselijke kring te ver blijven, hebben aanspraak op gratis huisvesting en voeding, terwijl het ministerie van Oorlog eventueel medewerking verleent bij het zoeken naar een woning in zijn standplaats. Ook de medi sche verzorging van de gezinnen is geregeld. Onder het nuttigen van een kopje koffie werden de heer v. d. Vliet enige vragen gesteld, die door hem uitvoerig werden be handeld. Door hond gebeten. Dinsdagmorgen werd het 7-ja- rig zoontje van de heer Pyfferoen zodanig door een Duitse herders hond in een been gebeten, dat geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Door dokter Rijk uit Aardenburg werd de grote vleeswond gekramd. Aanbesteding woonhuis, Voor rekening van de heer O. Debbout alhier werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis staande aan de Graaf Jansdijk. Hoogste inschrijving was van de firma E. Verhulst ad ƒ18.990; laagste inschrijver was de heer A. Standaert voor 18.100, aan wien het werk werd gegund. Tehuis voor bejaarden ver toonde gebreken. In het in 1951 gereed gekomen tehuis voor bejaarden „Terman- telinge" tussen Oostkapelle en Domburg, van de stichting „Ver- pleeg- en Rusthuizen Walche ren" zijn begin vorig jaar verzak kingen en scheuren geconsta teerd, die zich vrij ernstig lieten aanzien. Zij waren voor 't bestuur der stichting aanleiding een on partijdig onderzoek door deskun digen te doen instellen naar de oorzaken van deze gebreken. Bo vendien rees de vraag wie de her- stelkosten moest betalen. Het bouwwerk had 6% ton gekost. Er waren scheuren ontstaan (bij de ziekenafdeling en een on derzoek wees uit, dat twee pila ren van ondeugdelijke fundering waren voorzien. De fundering is nu versterkt. Voorts was in de kelder een verzakking ontdekt en hier zijn, waar nodig, de tegels verwijderd en vervangen door beton. Pla fondplaten zijn opnieuw met ko per genageld en balconhekken zijn versterkt. De kosten, die dit werk meebracht, zijn volledig door de aannemer voor zijn reke ning genomen, de architect was bereid tien procent op zijn hono rarium te laten vallen. Een deel van deze zaak is voor de raad van arbitrage in de bouwbedrijven geweest. Dit ge beurde, omdat de aannemer een gedeelte van 'het werk niet vol gens Ibestek had uitgevoerd, wel goed, maar met goedkoper mate riaal. In plaats van eiken roeden waren n.l. grenen roeden ge bruikt. Als gevolg daarvan is door de uitspraak van de raad van arbitrage een korting op de aannemingsom toegepast. Als scheidsman bij de onderhande lingen trad op ir. P. J. 't Hooft te Goes. Het gebouw is nu weer geheel in orde en de oude scheu ren, die nog te zien zijn, zullen deze zomer wprden dichtgestre- ken, als „Termantelinge" op nieuw wordt geschilderd. De oor zaken moeten in 'het algemeen worden gezocht in het hoge tem po van werken bij de bouw. Viering 450-jarig bestaan. Voor een aandachtig gehoor, dat het parochiehuis geheel vul de, hield de heer J. Ch. Comelis, geboortig uit deze gemeente, zijn causerie over „Stad en land van Philippine in de historie". Spreker begon zijn rede met de stichting van de stad door rid der Jeronimus Laurijn, heer van Watervliet, die in 1505 van Phi lips de Schoone, vader van Karei de Vijfde, octrooi verkreeg om de Philippinepolder in te dijken en daarin een stad te stichten van dezelfde naam. Het gebied en de stad kregen heerlijke rechten, maar vóórdat de stad zich begon te ontwikkelen werd zij door de zee vernield. Later stichtte Parma terzelf der plaats het fort Philippine, hetwelk, na in 1600 door Maurits op zijn tocht naar Duinkerken in Ibezit te zijn genomen en weer verlaten, in 1633 door Frederik Hendrik voorgoed onder de Sta ten werd gebracht. De lotgevallen van het vesting stadje werden uitvoerig bespro ken. Zeer 'belangrijk was zijn uit eenzetting omtrent de ontwikke ling van de mosselhandel en de geleidelijke structuurverandering van de bevolking. Na een korte pauze las spre ker ter kennismaking een paar fragmenten voor uit het boekje over de historie van Philippine, dat binnenkort in druk zal ver schijnen ter gelegenheid van de viering van het 450-jarig be staan. Met enkele humoristische jeugdherinneringen besloot spr. zijn met veel interesse gevolgd betoog. Een hartelijk applaus dankte hem voor zijn lezing. De 'burgemeester, die de spre ker had ingeleid, wekte het pu bliek op, een waardige herden king samen te stellen. De dagen 13, 14 en 15 Aug. zijn bijzonder gunstig voor de feestelijkheden. Als attentie bood hij de heer Cornelis een doos sigaren aan, versierd met een (bandje waarop: Philippine 450 jaar. Door auto gegrepen. Bij het plotseling oversteken van de Dorpsstraat werd het 7- jarig dochtertje van de fam. P. gegrepen door een juist passe rende auto. Hoewel het meisje nog een aantal meters werd mee gesleurd, liep dit ongeluk, won der boven wonder goed af. Dok ter Du Fuy, die spoedig ter plaat se was, constateerde slechts lich te verwondingen. kergele strepen en spikkels op de bovenhuid, maar de buik wa6 blank. Kapitein Olivier krabde zich achter de oren. De befaamde zee slang kon het niet zijn, want «Be duikt niet meer op sinds vilegen- de schotels de aandacht zijn gaan vragen. In ieder geval was het zaak het monster zo spoedig mogelijk kwft te raken. Eerst werd er vaart ge minderd, maar dat hielp niet Dan maar volle kracht achteruit. Het effect was verrassend. Toen de „Waterman' nagenoeg stil wan komen te liggen zwom het mon ster met een nerveuze maar ele gante slag aan bakboord weg en verdween uit het gezicht. Het eerste wat kapitein Olivier vervolgens deed was een boefc over zeedieren naslaan. Toen kwam hij tot de cnoclusie, dat hi| enige tijd gechaperonneerd was geweest door een zeldzaam voor komende walvishaai. Let op de naam RANG op het beschermende omhulsel Jaarvergadering Iv.A.B. De jaarvergadering van de plaatselijke afdeling van de K. A. B. werd druk 'bezocht. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat het ledental in het afgelopen jaar met drie is teruggelopen tot 192. Deze afname was een ge volg van vertrek van leden naar elders. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de af deling een gezonde financiële ba sis heeft. Na de bestuursverkiezing, die wegens periodiek aftreden van een viertal leden plaats had, ziet het bestuur er als volgt uit: Voorzitter: J. van der Veeken; secretaris: F. Remorie; penning meester: G. de Schepper; leden: P. de Rijk, C. Dobbelaar, A. Vink en C. de Klerk. Als spreker op deze avond trad op de heer Asham, propagandist van „Herwonnen Levenskracht". Op duidelijke wijze schetste deze vlotte spreker het werk van „Herwonnen Levenskracht" bij de bestrijding van tuberculose en andere volksziekten. Nu de tuberculose haar karakter van volksziekte meer en meer begint te verliezen, zijn het weer ande re ziekten die onze aandacht ko men vragen, zoals kanker en rheuima. Ook aan de bestrijding van deze volksziekten zal „Her wonnen Levenskracht" actief deelnemen en spreker achtte het daarom van veel belang om zo veel mogelijk donateurs voor deze prachtige instelling van de K.A.B. te winnen. Met een verloting werd deze goed geslaagde vergadering ge sloten. 1 President Tito heeft Maandag twijfel uitgesproken ten aanzien van de Russische bedoelingen tot het normaliseren van de betrek kingen met Zuid-Slavië. Hij verklaarde in een redevoe ring in het parlement dat de communistische partij en 't volk in die landen wordt verteld, dat Zuid-Slavië zijn fout heeft inge zien en tracht deze fout te her stellen, „en meer van dergelijke nonsensverhalen". De president noemde dit „een poging om de werkelijke feiten voor de Russische en Oosteun»- pese volkeren verborgen te han den, nogmaals ten koste vau ons". Volgens buitenlandse waarne mers is dit de eerste maal sinds het begin van het normaliseren van de betrekkingen na de dood van Stalin, nu twee jaar geleden, dat Tito openlijk de Russiaafce leiders heeft becritiseerd. DONDERDAG 10 MAART. TERNEUZEN: Hotel Centraal, 8 uur: Alg. vergadering Coöp. Bakkerij- Verbruiksveren. „Ons Belang* GOES: Hotel Centraal Jaarl. algem. vergadering N.V. Zaadhandel en Boomkwekerij - Wed. P. de Jongh, Goes. '1 Opbrengst collecte. De in de week van 28 Febr. 5 Maart gehouden collecte voor de kinderbescherming heeft op gebracht 206,48. Gemeentelijke badinrichting. De gemeentelijke badinrichting erd in de afgelopen maand Fe- 73) door A. H. VAN OMMEN (Nadruk venboden.) Bak verliet met' een korte groet de kamer om zich van z'n nieuwe opdracht te Kwijten. „We zullen vanavond een beetje vroeg in de stad dineren," zei Bijlman, ,,'t Lijkt .mij niet onaardig om tegen zes uur nog eens een kijkje in .Belle Vue" te nemen, als het hele stel aan de dis zit. Een paar vragen hier en daar, zo links en rechts voor het vuistje weg gesteld, en wie weet, of we niet een paar tegen strijdige verklaringen ontdek ken. Erg lang zullen we daar niet kunnen blijven, want jij moet zorgen tegen negen uur bij Bulder te zijn, terwijl ik van avond „Nieuiw Lido" met mijn aanwezigheid zal vereren." „Hm, hm, hm," deed Drost. „Tja vent.zélf zoek ik na tuurlijk de beste en aangenaam ste baantjes op," zei Bijlman met een toreed! handgebaar. „Maar in ieder geval zullen Bak, jij en ik vanavond op drie voorname punten vertoeven en 't moet al erg gek gaan, als we geen van drieën enig succes hébben. Verdraaid, we moeten nu toch eindelijk eens enig hou-vast krijgen. Als ik morgen weer bij de commissaris met het smoesje kom aanzetten, dat ik nog steeds geen draad in han den heb gekregen, gaat ie kan keren. En reken er dan maar op, dat de kranten wel zullen zorgen, dat er geen stuk meer Van de politie, en vooral van mij, heel blijft! Dergelijke din. gen wil ik liever voorkomen, be grijp je?" „Zeker. Maar zullen we nu dan maar ergens een lekker dinertje proberen op te scharrelen? „Uitstekend!" riep de ander opspringend. „En dan zwammen we het eerste uur niet meer over deze geschiedenis. We heb ben momenteel met drie groe pen van verdachten te doen en ik zal blij zijn als ik er maar één over heb." ,Roe bedoel je dat.drie groepen?" „(De groep Van Bennekom Zosveld Elly van Bennekom en-haar-moeder. Vervolgens de tweede groep Job 'Bulder Benny de Kraker en de derde groep de gasten van pension Belle Vue", bij wie ik ook Bel fort réken. Voorlopig wil ik groep één geheel uitschakelen, ofschoon Elly en haar moeder. Zie je wel., nou begin ik wéér!' viel Bijlman zichzelf in de rede. .jEten.fijn eten gaan we en ik wil d'r geen woord meer over 'bomen HOOFDSTUK VI Waarin Mefisto een goede heurt maakt en Mickey Tienhoven moet hoesten. Bijlman is in een goede hui en gaat dansen. Precies half zejven stopte het „Gele Dondert je" op de Amstel voor het tuinhek van artisten- pension „(Belle Vue". De huis. deur iwas niet in het slot en zonder commentaar trad Bijl man de hal binnen en opende de deur van de conversatieka mer, op de voet gevolgd door Drost. „Goede avond en smakelijk eten," zei hij tot de aan tafel zittende pensiongasten, terwijl hij. het veprtrek binnentrad. Een onderdrukt gemompel steeg op, doch daar bovenuit klonk de vrolijke stem van de humorist Bruggeman: „Ook goede avond Mr Sherlock Hol mes! Maar dat „smakelijk" eten kl-oipt niet.We hebben 't zowat allemaal binnen.' ,,Dan zeg ik: dlat 't u wel be kome,-" antwoordde Bijlman. „Dat is de vraag, als een paar inspecteurs van politie direct na het diner je met hun bezoek overrompelen," klonk de stem van de beeldhouwer. „Iets dergelijks kan ik mij in denken als men een schuldig geweten heeft," antwoordde Bijlman. De beeldhouwer lachte even, „Dat heeift er niets mee te ma ken, inspecteur. Schuldig of on schuldig het zien van de poli tie geeft altijd zo'n wee gevoel. Als u dit de gasten één voor één zou vragen dan De Roemeense anti-commu nisten die vorige maand het Roemeense gezantschap te Bern bezet gehouden hebben, hadden het plan de overval in Novem ber reeds te plegen, aldus is Maandag door "het Zwitserse de partement van Justitie en Poli tie bekendgemaakt. De vier mannen waren via West-Duite- land Zwitserland binnengeko men. Zij worden gevangengehouden in de gevangenis te Thorfberg, 25 (km van Bern. Zij deelden, aldus de politie, mede, dat hun voornaamste doel was geweest Roemeense communistische (documenten buit te maken. (Zij krwamen Zwitserland met wapens binnen en kregen in de bondstaat geen hulp. De verklaringen van de man nen komen gedeeltelijk overeen met de lezing van het personeel yian de legatie over het gebeur de in de nacht van 14 op 15 Februari. Deze feiten zijn, aldrus het departement, gebleken bij het vooronderzoek in de zaak van de overval. (Wordt vervolgd.) ontvreemd. Een woordvoerder van het Brit se hoofdkwartier in Oost-Afrika heeft Maandag te Nairobi mede gedeeld, dat er militairen en po litiemannen uit andere delen van Kenya naar Mombasa worden gezonden, waar stakende Afri kaanse havenarbeiders blanken imet stenen zouden (bekogelen. Aan de staking, die de gehele bedrijvigheid In de havens van Mombasa verlamd heeft, nemen 10.000 arbeiders deel. Er is in de nacht van Zondag op Maandag ingebroken in een protestantse kathedraal voor blanken te Nairobi, aldus is giste, ren door een predikant medege deeld. Volgens hem „leek het of er bij het altaar een soort plech tigheid, mogelijk van de Mau Mau, heeft plaats gevonden'. Er waren enige voorwerpen w

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2