PHILIPS TELEVISIE Uit de Provincie De blauwe auto Zie 't op zijn best met moerland maart oenemarken moerland-belw Tewaterlating Hr. Ms. mijnenveger „Axel te Slikkerveer. Inval in de speelclub „De negen huizen II sH Overdekte tribune vooraan in Uw eigen huiskamer! IN PRIJZEN VAN f. 495.- TOT f. 2090.- 19 MEI Oeveren-Julius verrichtte de doopplechtigheid. Mevrouw Van Staking aan boord van Brits passagiersschip. AXEL. AGENDA OSSENISSE. ite bedden gemaakt! RETRANCHEMENT. SLUISKIL. SLUIS. ^'v.; .V -• 'S s 5 interland-voetbal - W J ,Slot). I toen het nog een flinke koopstad was, overigens vaak heel wat last Commandeur Valkenburg hield gehad. Ze hebben het menigmaal iaarop een korte redevoering, zowat helemaal verwoest en plat- iwarbi} hij memoreerde dat de gebrand, na de tijd dat het in 1213 «srf De Groot Van Vliet voor vele voorrechten kon. marine behalve een 4-tal bergingsvaartuigen, nog niet «a«l opdrachten ter uitvoering eerden opgedragen. Deze eerste, Ste grotere, opdracht die nu in .-is vaart staat te komen is van «sa speciaal type vanwege de an- a-magnetische constructie, die «tra moeilijkheden oplevert, doordat de „Axel" geheel van aout en aluminium werd ver vaardigd. lijkt dit een teruggang anar de oude tijd, doch dit is voor te moderne oorlogvoering ter aee juist een noodzakelijke me thode Naar de inlichtingen die ütt heeft, is het schip goed ge bouwd en was hierbij een pretti ge geest van samenwerking. Van Meruit tot de zee is er slechts één teug, n.l. de Rotterdamse en dit is ook een aansporing deze op brachten ook aan onze werven te verstrekken. Door de naamgeving ovodt de kon. marine zich sterker A-ftn het Nederlandse volk, het geen gestimuleerd dient te wor den. Spr. hoopte, dat de gemeen te, waarnaar het schip werd ge had bekomen van gravin Johanna van Vlaan deren en reeds in de tijd van Fi- lips van den Elzas (1183) als stad werd genoemd. In die tijden stond Axel vrijwel in directe ver binding met de zee. Een schilderij in het stadhuis geeft het beeld van schepen liggende op de Axel- sg ree! Maar nu hebben wij weinig meer van de zee. We hebben nog wel een Zeestraat en mogelijk hierom is daar ook nog steeds het vermaakcentrum van Axel, dat bestaat uit gezellige kroegjes waar de zeeman bij voorkeur zijn hart ophaalt. Maurits heeft, als eerste wa penfeit, Axel in 1586 veroverd. Maar verder kwam hij niet. En zodoende is het ook aan het zwaard van Maurits te danken, dat Axel in hoofdzaak Protes tants is gebleven met Zaamslag, Terneuzen en Hoek. Axel is nadien grotendeels aan gewezen op het agrarisch ele ment en heeft zich in die richting ook ontwikkeld, hoewel het ook meentebestuur iets wilden aan bieden. Er was er één die zeide: ,Geef een portret van Bouwe Vlas!" (Vrolijkheid). Maar hoe dit alles zij: Axel heeft altijd voor Holland gekozen en ik durf zeggen geen plaats in Zeeuws-Vlaanderen is méér Oranjegezind. Toen het nauwelijks bevrijd was gaven zich spontaan 110 vrijwilligers op om het land te helpen bevrijden. En nog onlangs diepte een Axe laar uit een oud boek het feit op dat in de tiendaagse veldtocht vrijkorpsen tussen Brabanders en Groningers een aparte Axelse compagnie werd genoemd. Nu alzo de kon. Ned. marine naar deze vermaarde plaats een schip heeft genoemd is niet te verwon deren dat dit de band heeft ver sterkt en men nog meer van ons zal horen (Donderend applaus) tolk van de toekomstige beman ning door mevr. Van Oeveren te danken voor dit huldeblijk dat ter gelegener tijd een ereplaats zal krijgen aan boord van de mij nenveger. Burgemeester Nieuwenhuijzen van Ridderkerk wist na deze redevoeringen maar heel weinig meer te zeggen. Hij schetste de po sitie van de 20.000 inwoners tel lende aan Rotterdam grenzende gemeente en hoopte dat hier in Ridderkerk nog vele schepen zul len worden gebouwd en dit aan leiding moge zijn voor de aan trekking van nog meer mensen maar ook tot de toewijzing van meer woningvolume. Daarop werden verversingen rondgediend en bleef men nog ge ruime tijd bijeen, waarna de te rugreis door het merendeel der Axelaars werd aanvaard, die een even vlot verloop had als de heenreis. itóemd. tot in lengte van dagen een groot-industrie op zijn terri- toir heeft die aan 1000 gezinnen brood geeft. De ins'ag van de Axelse bevol king bleef Vlaams, een goed slag volk, dat zich verheugt in een wereld van klank en kleur. Maar ook de strenge kant ontbreekt niet De stroeve en steile „Nordi- sché" geest kan menigmaal ont aarden in „prinzipen-reiterei", zodat men kan zeggen, dat men in Axel het midden houdt tussen de geest van „Pastoor Poncke" en Bemadus Smijtegelt (Vreug de). Maar de humor is er en blijft er, hetgeen nog maar kort geleden weer Week, toen in Axel een nieuwe vlasspinnerij werd gesticht en wij namens het ge net gelegde contact zal handha ven. Rede burgemeester Van Oeveren. Het doet ons waarlijk goed na mens het gemeentebestuur en de ganse Axelse burgerij hier onze tenk te mogen betuigen voor 't feit, dat onze kon. Nederlandse marine een vaartuig onder haar vlag heeft, dat naar Axel werd genoemd. Niet de omstandigheid dat een overigens hiertoe bevoegde zo maar het telefoonboek zou heb ben opengeslagen bij het zoeken van een Nederlandse plaatsnaam voor een schip onzer marine. Wa re dit wél zo, dan moet deze „iemand" toch zeker een oog heb ben dichtgedaan, want de kon. Ned. marine heeft zeer zeker toch «ei enige relaties met Axel, al moet menigeen in ons land dat nog ontdekken. Immers toen men boven de ri vieren nog onder de druk der be- •artter zuchtte en wij reeds maan den bevrijd waren, toen was het «ie tegenwoordige vice-admiraal Slot (toen nog kolonel), die on der onze gemeente zijn hoofd kwartier had en eigenlijk was Axels territoir toen het hoofd kwartier der Nederlandse mari ne in het ten dele bevrijde ge bied Zeker het was alles wat jriniitief: een paar lege villa's een stukgegooide fabriek, «aar dat kon toen niet anders! Verder heeft Axel het vorig aar zijn tweede bevrijdingslus gram op de meest glorieuze wijze gevierd en alle onderdelen van tend-, zee- en luchtmacht waren bserbij vertegenwoordigd en ook twee zusterschepen van de nu te water gelaten „Axel" waren ge- .ueerd op Axels gebied, in Axels vaarwater, n.l. de „Bedum" en de „Beemster". Ik durf u verkla- rai, dames en heren, dat onze re- teties uitstekend waren! En al Na deze rede was het mevr, Van Oeveren, die aan comman deur Valkenburg een prachtig tinnen wandbord aanbood. Op de voorzijde van dit bord staat het stadswapen met daaronder de naam „Axel", terwijl op de ach terzijde staat: „Aangeboden door het gemeentebestuur". Mevrouw Van Oeveren zeide: Op dit wapen ziet u verschillende wapens. Zeker stellen dit de sleu tels onzer stad voor, maar het mogen ook sleutels zijn die onze harten hebben ontsloten, opdat er in de toekomst contact moge zijn tussen de stad Axel en de be manning van de mijnenveger, die wij met het schip goede vaart toewensen en tevens dat er maar weinig mijnen te vegen zullen zijn. Nu het zo geschikt was dat ik deze plechtigheid heb moeten vervullen, heb ik dit maar gedaan en vond ik het dopen met de te waterlating van dit schip een ontroerend moment. Commandeur Valkenburg maak te zich gaarne reeds nu tot ZEEUWSE JOURNALISTEN ONTVINGEN AUTORITEITEN. Een groot aantal Zeeuwse auto riteiten had gehoor gegeven aan de uitnodiging van de Zeeuwse journalisten om aanwezig te zijn in een bijeenkomst, waar dr G. J. Lammers, directeur van de rijks voorlichtingsdienst, sprak over het onderwerp: Overheid en pers. In deze samenkomst, die onder leiding stond van de voorzitter der afd. Zeeland van de N. J. K.. de heer W. Leertouwer, heeft dr Lammers zowel de taak van de journalist als de wijze van voor lichting der overheid uitvoerig belicht. Hij constateerde, dat in de loop van de jaren na 1848 de perstribune in feite belangrijker is geworden dan de publieke tri bune en dat dit niet het gevolg was van de gunst der overheid, maar een noodzakelijk comple ment van het door Thorbecke omschreven beginsel, dat publieke zaken ook publiek behandeld die- Het Britse passagiersschip nen te WOrden. Er is op het punt „Queen of Bermuda" (22.5001 van <je verhouding overheid en Commissaris der Koningin cri tiek op het steeds toenemende euvel allerlei publieke aangele genheden commissoriaal te be handelen. Als voorbeeld noemde hij de behandeling van de begro tingen in tal van gemeenten. Ook vond hij, dat een journalist, die critiek oefent, de te critiseren overheidspersoon gelegenheid moet geven te antwoorden, zo mogelijk nog in hetzelfde num mer van de krant. Wat het eerste betreft, zei dr Lammers, dat er reden is tot het uitoefenen van „inwendige zen ding." Voor het recht van weder hoor was hij niet erg geporteerd. Natio ton) is Zondag zonder passa giers en met slechts een derde van de bemanningsleden uit New York naar de Bermuda- eilanden vertrokken. Twee derde van de beman ning van 415 personen waren Zaterdag van boord gegaan uit protest tegen drie kellners. De 568 passagiers die Zaterdaig aan boord waren gegaan voor een reis van drie dagen, ont scheepten zich Zondag weer. Zij kregen hun geld terug of ont vingen een reisbiljet voor een vliegtuig. doet mij dit niet onderstellen, dat qu iedereen hier weet waar Axel Igt, wil ik nog duidelijker zijn. Axel ligt in Vlaanderen, over die Schelde dus. Men kan er dus nog terecht met Hollandse gul dens,... maar ook met francs! Algemene vrolijkheid). Welnu, Axel ligt dus in Vlaanderen. De imam is een zuiver Noorse! Sommigen nemen aan dat Axel dan ook gesticht is door de Noor- snannen. Zij zijn op hun stroop tochten in deze landen ook tot Axel doorgedrongen en zouden op de plaats waar wij wonen een ne derzetting hebben gevestigd, «aartoe gerede aanleiding ge weest zou kunnen zijn, vanwege Axels (hoge) ligging. (Het bete kent echter ook: sterkte of ver sterkte plaats). Hoe het zij deze «gendarische mening is niet meer te ontraadselen. Maar mocht er een kiem van waarheid ia zijn, zo moge ik, ziende op het bijltje, dat straks een plaats zal krijgen in Axels stedehuis, wan neer ik later met een lastige raad te doen zou krijgen inplaats van de voorzittershamer te hanteren er met die bijl op inhakken en daarmede aan mijn onstuimig Toormannenhart uiting geven Grote vrolijkheid). Maar goed dan, Axel behoorde «dtijds kerkelijk onder de St Saafsabdij van Gent. Van die Gentenaars heeft Axel in de tijd Over de inval Zondagavond in de speelclub „De negen huizen gevestigd in 't gebied te Baarle- Nassau, waar de Belg Sooi van den Eynde de scepter zwaait, wordt nog het volgende verno men: De procureur des konings te Turnhout had reeds verschei dene keren de exploitanten van deze speelclub gewaarschuwd dat de parketten van Breda en Turnhout zouden optreden als de club niet gesloten werd. De heren namen deze waarschuwing even wel niet au serieux, daar het eigendom van Van den Eynde nog steeds als betwist gebied be schouwd wordt.Er bestaat slechts een modus vivendi tussen Brus sel en Den Haag waarbij bepaald wordt dat Belgen tegen hun landgenoten en Nederlanders tegen de hunne en tegen die van derde nationaliteit, kunnen optre den. Deze overeenkomst wordt echter door juristen bestreden, iets waarop de exploitanten van de speelclub kennelijk rekenden. De procureur des konings te Turnhout mr. Le Paige, heeft echter woord gehouden en Zon dagavond deden 20 Belgische rijkswachters en 20 leden van de Nederlandse rijkspolitie een in val. De Belgische politie drong het eerst binnen en nam het ini tiatief door b.v. de deuren open te breken waar zulks nodig was. In het huis bevonden zich 50 personen, namelijk 10 Belgen en 40 Nederlanders. De buit was ge ring, namelijk duizend frank, maar de Nederlandse politie ver zocht ook de croupier en de be- dienden van de club hun per soonlijk geld af te geven, dit in tegenstelling tot de Belgen. De Belgische spelers konden vrij spoedig vertrekken doch de Ne derlanders dienden zich op het politiebureau te melden waar tegen hen proces-verbaal werd opgemaakt. In Nederland zijn immers, in tegenstelling tot Bel gië, ook de spelers strafbaar. Roulettetafel en roulette alsme de eetwaren, werden door de Ne derlandse politie, tafels en stoe len door de Belgische politie in beslag genomen. Verder werd procesverbaal opgemaakt tegen de huiseigenaar Sooy van den Eynde De exploitant van de speelclub John B. uit Den Haag was niet aanwezig toen de inval geschiedde. DINSDAG 8 MAART. TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „lm Weissen Rössl". SLUISKIL: Hotel Meert, 2 u.: Openbare verkoping van een huis met erf en tuin. AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Onsterfelijke melodie". WOENSDAG 9 MAART. "ERNEUZENGemeentehuis te 10 uur: Aanbesteding van riolerings- en bestratingswer- ken in de kom van Driewe gen. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Z.V.U., opvoering van het blij spel „Welterusten". pers sprake van tweeërlei ver antwoordelijkheid, die van de overheid en van de pers. Deze botsen nogal eens. Dit is echter voor beide partijen gezond. Aan de kant van de overheid is er vaak de neiging om de zaken maar „onder ons" te houden en het ontslag van p^g jets te vertellen, als een be paalde zaak „rond" is. Dr Lammers vond de primeur- jacht een belangrijk element in de journalistiek, maar de journa list moet wel bedenken, dat hij daarmee een grote verantwoorde, lijkheid op zich neemt. De voor lichting van de overheid mag nimmer beïnvloeding der publie ke opinie zijn, maar slechts ver klaring en toelichting op 't over heidsbeleid. Na de oorlog is het instituut van perschef ontstaan aan de rijks departementen. Dr Lammers meende, dat het volslagen onmogelijk is voor één man te overzien wat er op een departement te doen is. Zijn taak omvat dan ook mede het in contact brengen van de journa list met de bevoegde ambtena ren. Spr. handhaafde zijn stand punt, dat er een principieel onder scheid is tussen propaganda en voorlichting en stelde vast, dat de waardering en erkenning van de publieke functie van de pers na de oorlog sterk is toegenomen. De eisen, waaraan een journalist moet voldoen, zijn: betrouwbaar, heid, deskundigheid en verant woordelijkheidsbesef Tijdens de discussie leverde de R.-A.-O.-variéte-avond nale Reserve. Vrijdagavond gaf een ensemble, (gevormd uit dienstplichtigen, in „Het Centrum" een variété-avond voor de bij de Nationale Reserve in dienstverband zijnde manschap pen, waarvan velen vergezeld door hun dames. Dit ensemble stond onder lei ding van kapitein Van Ewijk van de Dienst Welzijnszorg Leger te Den Haag en het was de dis trictscommandant der Nat. Re- het zingen van twee coupletten van het „Wilhelmus." Pastoor Van Putte geïnstal leerd. Vrijdag j.l. werd de nieuwbe noemde parochie-herder, de zeer- eerw. heer F. Ph. van Putte, plechtig geïnstalleerd. Onder jubeltonen van de feest klokken arriveerde de nieuwe pastoor om 3 uur aan het begin van de Dorpsstraat, waar hij door de voorzitter van het kerkbe stuur, de heer P. Hiel, werd ver welkomd. Vervolgens heette de burgemeester van Vogelwaarde, de heer F. Hendrikse, de pastoor hartelijk welkom. Spr. wees daar bij op het belang van een goede samenwerking tussen geestelijke en wereldlijke overheid, en zegde in deze alle mogelijke medewer king toe. Namens de parochie sprak de ge meen te-secretaris, de heer R. Her mans, die Gods rijkste zegen af smeekte over het pastoraat. Bruidjes, feestcomité, familie, deken Staal, de geestelijkheid uit het dekenaat en vele gelovigen vergezelden daarna pastoor Van Putte naar zijn nieuwe kerk, waarbij schoolkinderen een ere haag vormden langs de weg, die de stoet volgde. Nadat het koor het „Veni Crea tor" had gezongen, verrichtte deken Staal de installatie, oen serve in Zeeland, majoor sPeek, plechtigheid, die op allen een die die de talrijke aanwezigen, dieP** grotendeels de benedenzaal van 1 (je installatie sprak deken „Het Centrum" vulden, en het vanaf de preekstoel pas- gezelschap verwelkomde. In het. Staal P Voor de geto- bijzonder richtte hij zich tot de UrieTPfe,-H Vva" Ag '(1 "stetèn de installatie duidelijk. Bij d«e deriieér C. Hamelink, de majoor gelegeniieid krijgt de P^^* Hulsman van het reserve-corps le volmacht om zgn geest kJK der marechaussee, de kapitein ambt in de nieuwe p^ochie u De Haas, distr.-commandant te Terneuzen, en verdere militaire en burgerlijke autoriteiten. Spr. deed een klemmend beroep op de aanwezigen de propagan da- en wervingsacties te steunen door toetreding in de gelederen van de Nat. Reserve en door an deren daartoe aan te sporen. Hierna werd het rijk gevarieerd en door een keur van jeugdige artisten uitgevoerd programma aangevangen, dat in een vlot tempo werd afgewerkt. Aan het slot was het majoor Speek, die, zinspelend op de eigenschappen van de oude wijn die geen krans behoefde, ook die van de jonge wijn niet meende te moeten verwaarlozen, gezien de superieure kwaliteit van het door deze jeugdige dienstplichti ge artisten vertolkte programma Spr. hoopte, dat zij nog zeer veel gezelligheid zouden mogen brengen in de gelederen van land-, zee. en luchtmacht. De avond werd besloten met onbeperkte garantie geruisloos binnenvering bed warm H A 2 S I fDDfiN. IN MAIIASSI N-F AltlilCiN TI m moderne SCHUIMRUBBER BED mensen IIVINIIICIN IlliFOOH H. 1 te voeren. Deken Staal wees ver der op de innige band, die moet bestaan tussen pastoor en paro chie. Hij riep de parochianen op tot gehoorzaamheid en onderda nigheid aan hun nieuwe herdei en drukte hen op het hart om hem zowel op geestelijk als op stoffelijk gebied naar beste Ter mogen bij te staan. Met het „Tantum Ergo" en de zegen van het Allerheiligste werd de plechtigheid besloten. Pastoor Van Putte begaf zich hierna naar zijn pastorie, waai hij nog vele gelukwensen in ont vangst mocht nemen. Ossenisse heeft getoond, dat bet zijn priesters kan eren. Moge het pastoraat van de nieuwe herder onder Gods rijkste zegen voor pastoor en parochie een tijd van geestelijke groei en bloei worden. Geslaagde uitvoertag. Zaterdagavond gaven de Ned. Herv. jeugdgroepen een uitroe ring, waarvoor een goede belang stelling bestond. Het programma, dat bestond uit toneelspel, volks dans, gemeenschappelijke zaog en een forum, viel zeer in de smaak De leiding was in handen van wi'ka Wasterval, mevr. en ds Van Bork. Vak examen. De heer J. Leurgans slaagde te Bergen op Zoom voor het rak examen broodbakker. LIBERIAANS TANKSCHIP „CHRSANTHY" BINNENGELO PEN TE HOEK VAN HOLLAND Het Liberiaanse tankschip „Chrysanthy" dat Zondag ter hoogte van Doggersbank in moei. lijkheden kwam te verkeren door de hoge zeeën, is gistermorgen op eigen kracht de Nieuwe Wa terweg binnengelopen. Het schip is naar Rotterdam doorgevaren 72) door A. H. VAN OMMEN. (Nadruk verboden.) Laten we eerst eens de ko mende werkzaamheden gaan verdelen. Drost, zoals afgespro ken, ga jij vanavond een visite afleggen bij Job Bulder." Drost wreef zich vergenoegd in de handen. „Een kolfje naar mijn hand," zei hij vergenoegd. „Stel je d'r niet te veel van voor," waarschuwde Bijlman. „In de kroeg van Job Bulder komen meestal de echte zware jongens en zodra ze merken dat er een vreemde eend in de (bijt is, zijn ze zo gesloten als een bus. Dikwijls zijn ze er op uit met een nieu/we klant ruzie te zoeken en als dit jou ook mocht gebeuren, neem dan mijn raad aan en trek je ongemerkt terug, want in een dergelijk geval krijg je d'r niet één te genover je, maar het hele stel, al heb je nog zulke stevige vuis ten aan je body, Drost, tegen een vier of vijftal zware jongens moet je het loodje leggen. Ik raad je aan je enigzins op de achtergrond te houden. Houd ogen en oren goed open en wat je van enig belang vindt voor ons onderzoek, prent dat in je hersens., tenminste als je die hebt.." Rechercheur Bak verslikte zich in een grote rookwolk en Drost riep gemaakt verontwaar digd uit: „Wel ja Bak, lach jij maar om die leuke bak van je chef! Natuurlijk, Bak houdt wel van een bak." En zich daar na tot Bijlman wendend„Hoe zal ik naar BUlders kroeg gaan?" „In je zwempakkie,' ant woordde Bijlman droog. „Verhip, vent „Nou in ernst, Drost. Van avond laat je je prachtig grime ren en verkleden tot een op-en- top ziware jongen uit donker Amsterdam. Daarvoor hebben we hier een vast mannetje, die je binnen een half uur zó ver anderen zal, dat ik je niet meer zou herkennen, als ik je toeval lig tegen het lijf mocht lopen. Dat mannetje leert je tegelijk enige prachtige hoog Amster damse woorden en uitdrukkin gen, instrueert je, hoe je moet lopen en praten, ja zelfs, hoe je moet pruimen en spuwen „Ja maarre.je kan me toch niet (verplichten met een pruim achter m'n kiezen te lopen," riep Drost quasi verschrikt, met vies gezicht. „Prikkeldraad," grinnikte Bak achter een rookwolk. ,,Zeg eens, jij eeuwig rokende Vesuvius, begin jij óók al? riep Drost. „Ik geef u alleen maar een goede tip, als u niet van pruim tabak houdt," zei Bak onschul dig. „Je verlaat Jobs kroeg uiter- lijk om half twaalf en belt mij dan onmiddellijk op in „Nieuw Lido". Vraag niet naar inspec teur, miaar naar mijnheer Bijl man. Oök al heb je totaal geen nieuws, tóch opbellen, Drost! Ik doe het alleen maar uit een oogpunt van veiligheid. Je kan nooit weten wat er gebeurt, be grijp je? - Thans wendde hi zich tot rechercheur Bak. „En jij vrind Bak, jij begeeft je di rect naar het artisten-pension „Belle-Vue" en neemt daar als gast je intrek onder de naam iVan Peter Kroonder, goochelaar van beroep, toneelnaam Mefisto Vraag maar naar mijnheer Bel fort, die al van je komst op de hoogte is, en hij zal je'op je ka mer installeren." Bak opende vol verbazing z'n mond en de sigaar viel vuur- spattend op de vloer. ,,Wa.wat vertelt u me nou?Ik als goo (goochelaar Mefisto? Wat ïs er daar te goochelen?" ,Aan(wijzingen en feiten bij elkaar goochelen," antwoordde Bijlman droog. „Kom kom Bak, als amateur-goochelaar heb je reeds een goede naam onder je collega's en als je de gasten in „Belle Vue zo nu en dan eens op een onschuldig trucje ver rast, zal niemand enig argwaan koesteren." „Maar de eigenaar, die Bel fort! Die is er van op de hoogte. En |we hefjben zojuist uitge maakt, dat de kerel wis-en- waarachtig op het verdachten- lijstje thuishoort,' riep Bak. „Ik was wel verplicht hem in de arm te nemen, aangezien ik anders nooit beslag had kunnen leggen op die ene vrije kamer Het zal'je spoedig genoeg blij ken, of hij met de anderen het erover heeft gehad. Maar laten iwe d'r niet langer over praten: de tijd is kort.en kostbaar! Ook voor jou is het parool: oren en ogen goed open te houden. Pak ais de drommel je koffer tje en meld je in „Belle Vue" als Peter Kroonder, de gooche laar Mefisto. Je kan er nog dik voor zes uur zijn en dus kan je nog tijdens het diner aan tafel zit.E°** en met de gasten kennis maken. Verder bestaat er een grote kans, dat Drost en ik nog even komen aanwippen. En Bak, yoor de goede orde zal ik je dan een kort verhoor moeten afne men," besloot Bijlman lachend. (Wordt vervolgd.) Ongwal. Toen de bouwvakarbeider J. Ma- chielsen Maandagmorgen per rij wiel de C. N. A.-fabriek verliet, kwam hij tengevolge van de glad heid in botsing met een stilstaan de vrachtauto van de L G. B. Nadat hij door de fabrieks E. H. B O. bijstand was verleend, moest hij door een gebroken pols naar het ziekenhuis alhier voor verde re behandeling. Prijskaarttng. Door de K.A.B. werd in het ka der van haar winterprogram een ontspanningsavond georgani seerd in de vorm van een kaart avond. Een 40-tal kaartliefheb- bers waren naar het parochiehuis gekomen om aldaar in een span nende kamp een van de mooie huishoudelijke prijzen te bemach tigen. De volgende kaarters gingen met 'n prijs huiswaarts: F. Smo- lenaers, F. Bracke, E. G.oe<S mont, Th. van Hecke, F Sijs, H Soemers, W. v. d. Velde, Joe. v. d Velde, J. Vanhtjfte, W. Gelder land en Joh. Bracke. De extra prijs was voor P. Gelderland. Ontspanningsavond op „Ro*en- oord". De rederijkerskamer „De Oran- jebloem" bracht voor de bewo ners van Rozenoord het bekende toneelstuk „De beste jaren van

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2