De Egyptisch-lsraëlische toestand Duits protest te Parijs Syrisch-Egyptische overeenkomst Internationale salon van uitvinders te Brussel Franse verklaring over de Saar-kwestie Commerciële televisie op de E-55 VULPENNEN WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN VULPENNEN Het gebied van Gaza MAANDAG 7 MAART 1955. 10e Jaargang No. 3399. Zeven jaar geëist tegen propagandist van R. M. S. salons sobkrt" Nieuwe geallieerde beschuldiging aan adres van communisten in Korea I tt aa a TA onder op onder v.m. n.m. Verklaring van leider der Wes'duitse liberalen Het eerste bezoek van Koring Boudewijn aan de Congo Liberiaans tankschip in moeilijkheden New South Wales bedreigd door Cycloon Landbouworganisaties steunen de tariefvoorstellen van president Eisenhower Frankeri«g bij abonnement Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande N;ordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum vet advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1. iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: AdTOB Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. De Israëliërs hebben in de nacht van Vrijdag op Zaterdag het vuur geopend op een Egyptische post in de sector van Deir el Balat bij Gaia, aldus heeft de bevelhebber van het gebied van Gaza, gene raal Abdoellah Rifaat, Zaterdag tot verslaggevers gezegd. Door de beschieting, die tien minuten duurde, werd geen Egyptenaar getroffen. De vrouwen en kinderen van de neutrale waarnemers in het ge bied van Gaza zijn Zaterdagoch tend uit dit gebied naar de Ara bische zone van Jeruzaleum ver trokken. De zes vrouwen en tien kinderen worden naar Jeruzalem overgebracht via Israëlisch grondgebied. Het hoofd van de neutrale waarnemers in het ge bied van Gaza, de bataljonscom mandant Giaccomaggi, zeide over deee evacuatie: „Onze positie is tamelijk hachelijk en het gebied is verre van veilig". Generaal Abdoellah Rifaat heeft Zaterdag een afvaardiging van de Palestijnse vluchtelingen in het gebied van Gaza medege deeld, dat de voorgenomen over brenging van de vluchtelingen naar Sinai tot nader order is uit gesteld. Over de eisen van de vluchtelin gen tot militaire opleiding, zeide de generaal, dat deze kwestie nog door de Egyptische regering zal bestudeerd. Zaterdag zijn drie nieuwe inci denten gemeld. In Gaza, waar Itoandag in een veldslag 39 JDgypte naren en 8 Israëliërs sneuvelden, hebben volgens de Egyptische militaire gouverneur kwaëlisehe soldaten een Egypti sche buitenpost beschoten, machtoffers zijn er niet gevallen. Te Amman (Jordanië) is mee gedeeld dat 20 Israëlische solda ten van Jordaans gebied zes Be doekten hebben ontvoerd, van wie zij er vijf hebben gedood. Voorts, dat een Jordaanse pa trouille 'bij Adana is beschoten. Aan de 200.000 Arabische vluch- telingen in de buurt van Gaza, die opstandig zijn na het incident van Maandag, is door Egyptische officieren door middel van luid sprekerauto's aangezegd, dat ge weld met geweld zal worden on derdrukt. De Europeanen mogen er zonder escorte niet over straat. Zondag komt de gemengde be standscommissie in spoedverga dering bijeen ter behandeling van het incident van Maandag bij Gaza. Een Israëlische militaire woordvoerder heeft Zaterdag avond verklaard, dat geen Israë lische legereenheid betrokken was bij het gehele incident waar bij vijf Jordaniërs waren (gedood. Dit was na een onderzoek op last van het Israëlische leger geble ken. Er werd thans onderzocht of mogelijk Israëlisches burgers bij de kwestie betrokken waren ge weest. Volgens een Zaterdagavond door een Israëlische militaire woordvoerder afgelegde verkla ring is in de middag een Israë liër gewond door schoten van Sy rische zijde op een Israëlische ne derzetting. Het vuur werd beant woord, waarop de Syriërs het schieten staakten. Gemende bestandscommissie stelt Israël verantwoordelijk voor incident bü Gaza. De Egyptisch-lsraëlische ge mengde bestandscommissie heeft Israël Zondag verantwoordelijk gesteld voor het grensincident bij Gaza van Maandag 28 Februa ri. Een woordvoerder van het Is raëlische leger, die dit meedeelde, zei verder dat de commissie de Israëlische aanklacht heelt afge. wezen waarin werd gezegd dat een Egyptische militaire eenheid een Israëlische patrouille in een hinderlaag had gelokt en dat dit de aanleiding was geweest tot het incident. Intussen wordt gemeld dat zich Zondag geen nieuwe incidenten aan de Israëlische grenzen heb ben voorgedaan. In onbevestigde berichten, die in Caïro zijn ontvangen, wordt gesproken over Israëlische en Egyptische troepenbewegingen, doch de toestand rondom Gaza was Zondag rustig. Volgens bett-ouwibare kringen in Tel Aviv hebben de Israëlische premier, Mosje Sjaret, en de mi nister van Defensie, Ben Gurion, Zondag aan het Israëlische kabi net verslag uitgebracht over de toestand. Zeven jaar gevangenisstraf heeft de officier van Justitie hij het landgereoht in Makassar ge ëist tegen Willem Albert Manu- hutu, die terecht staat, omdat hij in 1950 en 1951 als propagandist van de R.M.S. is opgetreden in Makassar. De officier van Justitie achtte voldoende bewijzen aanwezig om beklaagde schuldig te verkla ren aan het ten laste gelegde, nl. het treffen van voorbereidin gen voor een opstand tegen de wettige regering van de repu bliek Indonesië en hulp aan de vijand door propaganda. In een onderhoud met verslag gevers, dat tijdens een onderbre king van de zitting door de rech ter werd toegestaan, zeide Manu- butu, dat hij het bestaan van de republiek Indonesië erkent, maar niet haar gezag over de republiek der Zuid-Molukken. Hij voegde daar aan toe, dat hij zich deson danks aan de wetten van de re publiek Indonesië onderwerpt. De Westduitse bondsregering heeft, naar Zaterdag in rege ringskringen te Bonn werd ver nomen, bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken gepro testeerd wegens een Vrijdag door dat ministerie uitgegeven verkla ring over de Saarkwestie. In de Franse verklaring is ge zegd, dat Frankrijk geen reden heeft om aan te nemen, dat de Angelsaksische landen hun in 1947 gedane toezegging, dat zij de Franse eisen met betrekkiri|g tot Saarland bij een toekomstig vre desverdrag met Duitsland zouden steunen, gewijzigd hadden. Bondskanselier Adenauer heeft op 25 Februari bij het ratificatie debat in het parlement verklaard, dat bij een aanvaarding van het Duits—Franse Saarstatuut de toezegging van Engeland en Amerika jegens Frankrijk inzake een politieke autonomie van Saarland met instandhouding van een FransSaarlandse eco- (Advertentie.) de kapper nel hei apartecadwf markt 16 brouwerijstraat 9 terneuzen voor verzorgd kapwerk en ook voor betere toiletartikelen. De militaire bestandscommissie van de Ver. Naties in Korea heeft Zaterdag verklaard, dat de com munisten in Noord-Korea sedert 28 Febr., toen de neutrale com missie van toezicht besloot in- Spectiegroepen te zenden, straal jagers hebben „verwijderd en verborgen". Het besluit tot bet zenden van inspectiegroepen werd genomen op grond van beschuldi gingen, volgens welke de commu nisten hun luchtstrijdkrachten hébben versterkt. Begin Februari waren er min- s-tens 150 straaljagers op zes Woordkoreaanse vliegvelden, maar sinds 26 Februari daalde de activiteit van de straaljagers tot nrf, aldus de geallieerden. Dit bleek uit waarnemingen uit de lucht en door middel van radar. Alle merken N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE iiHHiMMimiiMiiiiiaiuuMuiiitiiwiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiimniiiimiiimiiiiiinnfl medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot Maandagavond. Aanhoudend koud. Veel bewolking met plaatselijk enige sneeuw. Matige tot krach tige noordoostelijke wind. Dezelf de middagtempera turen als Zon dag of iets lagere. DINSDAG 8 MAART. In een gezamenlijke Syrisch Egyptische verklaring, die Zon dagavond in Gaïro is uitgegeven, is bekend gemaakt dat Syrië en Efeypte een overeenkomst hebben bereikt welke betrekking heeft op het versterken van de militai re, politieke en economische structuur van de Arabische we reld. De overeenkomst voorziet in de instelling van een gezamen lijke permanent commando, dat toezicht zal uitoefenen op de op leiding van militaire strijdkrach ten en ze zal bewapenen en or ganiseren, in overeenstemming met de gezamenlijke verdedi- gingspolitiek. Nader meldt radio-Caïro dat Saoedi Arabië zich volledig ach ter het Syrisch-Egyptische ac- coord stelt. De publicatie van de verklaring volgt bijna onmiddellijk op een bezoek dat de Egyptische minis ter van Voorlichting, majoor Sa- lah Salem, en de Syrische minis ter van Buitenlandse Zaken, Say- yed IKhaled el Azem, aan de hoofdstad van Saoedi Arabië, Raid, hébben gebracht. Men verwacht dat ook over de besprekingen in Raid spoedig 'n verklaring zal worden uitgege ven. Majoor Salem en de Syrische minister van Buitenlandse Za ken hebben ook Amman, de hoofdstad van Jordanië, bezocht. De nieuwe Syrisch-Egyptische overeenkomst is gericht tegen het Turks-Iraanse verdedigings. verdrag. De beide regeringen hebben be sloten de voorzieningen, die zijn opgenomen in de overeenkomst, te zullen voorleggen aan de re geringen van de andere Arabi sche landen. Deze landen zullen dan tevens worden uitgenodigd deel te nemen aan een nieuwe al gemene conferentie van de Ara bische landen, die nog deze maand zal worden georganiseerd. Alle Arabische landen zullen worden uitgenodigd zich op deze komende conferentie te laten vertegenwoordigen door hun pre miers, ministers van Buitenland se Zaken, Financiën en Defensie en hun stafchets. In de overeenkomst verplich ten Egypte en Syrië zich: 1. Geen lid te worden van het onderlinge verdedigingsverdrag tussen Irak en Turkije, of enig ander „buitenlands verbond". 2. Een defensie-organisatie op te bouwen en een gezamenlijke Arabische raad voor economische samenwerking in te stellen „met het oog op het afslaan van iede re agressie van buitenaf tegen de landen in het Midden-Oosten". 3. Een permanent gezamenlijk commando in te stellen, dat toe zicht zal houden op de opleiding van militaire strijdkrachten, die hieronder zullen worden ge plaatst, en dat deze troepen zal bewapenen en organiseren, in overeenstemming met de geza menlijke verdedigingspolltiek. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 1.43 2.18 2.58 3.08 n.m. 2.06 2.41 3.21 3.31 ZON MAAN Mrt. 8 10 op 7-17 7.15 7.12 7.10 7.08 7.06 703 7.01 18.31 17.36 6.23 18.32 18.51 6.41 18.34 20.04 6.57 18.36 21.16 7.14 18.36 22.27 7.32 18.39 23.36 7.52 18.41 8.17 18.43 0.43 8.48 Een toestel voor het opvangen pools alle millioenen in de wacht te slepen. Wie meent dat op huishoude lijk gebied reeds alles uitgevon den is komt bedrogen uit. Hier is o.m. een wasmachine te zien, die werkt door persing en opzui ging van het water en die dus geen enkele slijtage veroorzaakt aan het wasgoed. Een grappen maker heeft de oudste burger van Brussel, het manneke, om getoverd in een sigarettenaanste ker, terwijl kinderen die 's nachts hun bedje nat maken, genezen kunnen worden door 't „systeem pipi-stop". Een alarmsignaal voor -de ouders. Een Belg heeft voorts een ver nuftig systeem uitgevonden voor het stallen van auto's. Het is een soort torengarage, waarin niet minder dan 3.000 auto's plaats vinden. Een Fransman toont hier verder een das, die uit verschil lende stukken bestaat, zodat men zelf allerlei variaties kan maken. Er behoort bovendien een das speld bij die een parfum bevat... van de energie van het zonlicht, een apparaat voor het meten van uitstralingen der hersenen, een verlicht polshorloge, een geweer dat 100 schoten achter elkaar kan afgeven, een schaaf die zo wel voor- als achteruit schaaft, armbanden die cosmische stralen opvangen en geneeskracht zou den bezitten, deze en nog 500 an dere uitvindingen zijn te zien op de internationale salon van uit vinders die thans te Brussel wordt gehouden. Niet minder dan 125 Fransen, 120 Belgen, 80 Ita lianen, 25 Spanjaarden, 20 Fin nen, 60 Duitsers en een aantal Zwitsers, Nederlanders en Zwe den stellen hier hun geesteskin deren ten toon. Van een te Brussel wonende Nederlander is de reeds bekende fiets te zien, die wordt voortbe wogen door een sterke stalen veer in het achterwiel. De uitvin der beweert dat, na eerst over een afstand van 200 meter de veer te hebben opgewonden zijn fiets zonder trappen in staat is een afstand af te leggen van 40 km. Het is alleen maar jammer, dat nog nooit iemand deze won derf iets heeft zien rijden... Antoine, de koning der Brus selse schoorsteenvegers, heeft 'n soort stofzuiger uitgevonden, waarmee hij, gebruik makend van de wind, in staat is een schoorsteen in enkele ogenblik ken schoon te vegen. Een vlie gende schotel voorlopig nog slechts in tekening welke aan gedreven wordt „door de centri fugale kracht van 't water" trekt ook veel belangstelling van de zijde van de bezoekers. Zeeziekte is voortaan uitgesloten indien men gaat liggen in een luie stoel die alle schommelingen van het schip opvangt. Een Italiaan heeft een systeem uitgedacht dat u on feilbaar in staat stelt bij voetbal- nomische unie, in een toekomstig vredesverdrag zou komen te ver vallen. Naar een regeringswoordvoer der Zaterdag te Bonn verklaarde, blijft men van Duitse zijde bij de verklaring van Adenauer. Een woordvoerder van het Britse ministerie van Buitenland se Zaken heeft naar aanleiding hiervan verklaard, dat redelijker wijze kan worden aangenomen dat, wanneer de Saarkwestie ter sprake komt op een vredesconfe rentie, Engeland geneigd zal zijn een oplossing te steunen, die be rust op de instemming van alle partijen de bevolking van Saarland en de betrokken rege ringen. Volgens de diplomatieke com mentator van het Franse blad „Information", mevr. Tabouis, zou de Amerikaanse regering en kele weken geleden de toenmali ge Franse premier, Mendès-Fran- ce, beloofd hebben. Frankrijk te steunen in zijn poging om de po sitie van het Saaigebied als het vredesverdrag met Duitsland te verankeren. Mevr. Tabouis herinnert er aan. dat Engelands belofte om het Saarstatuut te steunen tot het ogenblik van het tot standkomen van een vredesverdrag in 1947 werd gedaan en in 1950 her nieuwd tegenover de Franse mi nister van Buitenlandse Zaken van destijds: Bidault. De premier van de Saar, Hoff man, en de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pinay, zul len waarschijnlijk morgen bijeen komen om een nieuwe economi sche overeenkomst tussen Frank rijk en het Saargebied uit te wer ken, waarin zal worden bepaald hoe het handelsverkeer tussen Duitsland en het Saargebied kan worden vergroot met inachtne ming van de Frans^-Saarlandse economische unie. Een geleidelijke uitbreiding van het Duitse aandeel in 't handels verkeer met de Saar is voorzien in de Frans—Duitse Saarovereen- komst van 23 October. De secretaris-generaal van het Franse ministerie van Buiten landse Zaken is uiteengezet, be vestigde tegenover de Duitse zaakgelastigde in Parijs, Hausea- stein, die Zaterdagavond een on derhoud met Massigli had. De leider van de vrije democratische Westduitse partij, dr Dehler, heeft Zaterdag op een partijcongres te Kiel verklaard, dat West-Duitsland te allen tijde bereid moet zijn tot onderhands lingen met het Oosten, omdat de wereld niet eenvoudig verdeeld kon worden in „fatsoenlijke men sen en schurken". Waar het voor West-Duitsland op aan kwam was, te weten wat er in Moskou gebeurde. De regering had ver standiger gedaan, het verbinden van de Parijse verdragen ter be wapening van West-Duitsland als een souvereine staat met het statuut voor een internationaal bestuur in het Saargebied %e vermijden, aldus Dehler. Dehler zei op een bijeenkomst van zijn partij te Hamburg, dat de vrije democraten het met de sociaal-democratische oppositie eens zijn wat betreft de noodzaak van onderhandelingen met de Sowjet-Unie over de Duitse een heid. Onze partij heeft er altijd bij bondskanselier Adenauer op aangedrongen te streven naar dergelijke onderhandelingen, daar de Duitse eenheid alleen met steun van de Russen verwe zenlijkt kan worden, aldus Dehler. "Koning Boudewijn van België zal 15 Mei uit Brussel vertrekken voor zijn eerste bezoek aan de Belgische Congo, dat ongeveer 'n maand zal duren, aldus een be kendmaking van het koninklijke paleis te Brussel. Het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd dat Frankrijk geen reden heeft om aan te ne men dat de Ver. Staten en Engeland van gedachten zijn veranderd over hun steun voor het Franse plan om de huidige stutus van de Saar te doen op nemen in een toekomstig vre desverdrag met Duits'and. Het Liberiaanse tankschip „Chrysanthy," 7243 b.r.t., is on geveer ter hoogte van Doggers- bank in moeilijkheden. Het heeft zware schade tengevolge van de hoge zeeën. Het schip komt hal ve kracht varend naar Rotter dam. Het schip heeft geseind in zeer zware zee enkele scheuren in het dek te hebben opgelopen. Het vaartuig heeft tot dusverre nog geen directe assistentie nodig en zet haar reis naar Rotterdam voort. De scheuren aan dek lo pen -ran de stuurboord railing naar de pompkamer en de vers water-tank. Zoals bekend is te Rotterdam opgericht de stichting televisie E-55, die zich ten doel stelt h.et bevorderen van de televisie. Men wil uitzendingen gaan verzorgen op de nationale tentoonstelling E-55 te Rotterdam, doch de tele visie-ontvangst zal beperkt blij ven tot het tentoonstellingster rein en tot de duur van de expo sitie. Dit vertelde de heer J. M. Brandei, directeur van genoemde stichting, op een bijeenkomst, die de „Publicityclub Rotterdam" had belegd in 't groothandelsgebouw. Daar het bestuur van E-55 van meaning is, dat de electronische industrie op de E-55 niet mag ontbreken, is men naar „Het Zui den" gegaan om de vraag te be spreken of het niet mogelijk zou zijn een televisiezender in wer king te laten zien, aldus spr. Het resultaat is, dat op de expositie een studio met 450 toeschouwers plaatsen zal komen, met daar naast een televisiemast opgesteld. Verder krijgt men de beschikking over een reportagewagen. Over het terrein zullen honderden tele visietoestellen (in alle belangrij ke stands, in alle café's e.d. en ook overdekt in de open lucht) worden opgesteld. Men kwam op het idee zelf programma's te gaan maken en daar deze gefinancierd moeten worden, is aan reclame gedacht. Spr. stelde zich op het standpunt, dat de televisie er niet is voor de reclame, maar om goe de programma's te brengen en daarnaast gelegenheid te geven reclame te maken. Het bestuur heeft zich volgens spr. gebaseerd op de televisienota van minister Cals, waarin gezegd wordt, dat de reclame beperkt moet blijven tot kleine mededelingen buiten het programma om. Op de E-55 wil men 's middags van 13.00 tot 19.00 uur gaan uit zenden. Ieder programma krijgt een maximumduur van tien mi nuten, omvattend negen minuten ontspanning en één minuut re clame, een verhouding zoals an dere landen waar commerciële televisie bestaat, die kennen. Ieder programma zal dertig keer worden herhaald, d.w.z. geduren de dertig dagen en wel omdat er dagelijks toch een wisselend pu bliek zal zijn en om de kosten voor adverteerder en de techni sche en artistieke kosten zo laag mogelijk te doen zijn. Voor de uitzendingen zijn vijftig technici nodig, aldus vervolgde spr. Men wil twaalf programma's per dag gaan geven, te weten o.m. een lunchconcert, uitzendingen voor de vrouw en voor kinderen, variété, toneel, kleinkunst, caba ret, ballet, een poppentheater en nieuws, en sportuitzendingen. Ook wil men bestaande filmpjes gaan gebruiken. Tussen de tien minuuts-uitzendingen, die gedeel telijk „live" worden uitgezonden, komt twintig minuten pauze, die men denkt te vullen met o.m. beelden van de expositie, mede delingen en ook hierin kunnen kleine adverteerders gedurende dertig seconden een z.g. „spot" kopen. Enkele filmondernemin gen (Geesink, Toonder, Profilti, Multifilm en Cefima, die spreker noemde) hebben zich verenigd in de „verenigde film producenten" om films voor deze uitzendingen te gaan maken. Verder komt er een program macommissie, die het bestuur bij het kiezen van programma's be hulpzaam moet zijn. Programma leider wordt Erik de Vries, Mies Bouwman zal als omroepster op treden. Er werd de aanwezigen een filmpje vertoond, „een werkco- py" zoals de heer Brandei het uitdrukte, waarmee men een in druk wilde geven van de opzet. Verder werd een film van een Amerikaans televisieprogramma vertoond, naar aanleiding waar van de heer Chl. Hutchings, di recteur van de televisie-afdeling van „Erwin and Wasey Company, Ltd." te Londen, iets vertelde over de Amerikaanse televisie. Hij wees o.m. op de contröle op de stations en besprak de verhou ding televisie-krant. Tenslotte merkte hij nog op, dat sommige van de beste televisiefilms, die in Amerika vertoond worden, in Europa gemaakt zijn. Het ministerie zeide dat Frankrijk naar letter en geest zal blijven vasthouden aan de Frans-Duitse overeenkomst in- zake de Saar van 23 October, die de instemming van de rege ring (Van de Saar heeft gekre gen. De Franse regering is van mening dat het belangrijkste i,s zo snel mogelijk het Europese statuut in te stellen, waarin de overeenkomst voorziet en waar in onherroepelijk de politieke autonomie van dit gebied wordt vastgelegd. De verklaring vervolgde: „De Franse regering heeft geen re dan om aan te nemen dat er enige verandering heeft plaats gehad in de standpunten die zijn ingenomen of de verzeke ringen die sinds 1947 zijn gege ven door zijn bondgenoten met betrekking tot de Saar en de economische unie tussen Frank rijk en de Saar. „Alleen.de overeenkomst van 23 October kan volledig uitvoe ring geven aan deze verzekerin gen en verklaringen omdat deze eveneens deze twee basis-voor- waarden oimvat, dat zowel door Frankrijk als de federale repu bliek is aanvaard", aldus de verklaring. De Westduitse bondskanselier Adenauer heeft op 25 Februari in de hondsdag verklaard, dat de Britten en Amerikanen hem toegezegd hadden, een belofte om de Franse eisen inzake het Saargebied te steunen te zullen opgeven als eenmaal de Frans- Duitse Saarovereenkomst be krachtigd zou zijn. De staat New South Wales (Australië), die pas is geteisterd door grote overstromingen, wordt thans bedreigd door een cycloon die uit zuidoostelijke richting op Austalië aankomt. Men vreest dat door de cycloon nieuwe overstromingen zullen worden veroorzaakt. Uit verschil lende gebieden wordt reeds zwa re regenval gemeld Boodschap van Koningin Juliana aan inwoners van van New South Wala» Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben in een bood schap aan koningin Elizabeth uiting gegeven aan hun oprecht medeleven met de slachtoffers van de overstromingsramp in New South Watós, Australië, al dus is Zondag in Canberra verno men. Koningin Elizabeth van Enge land heeft in een boodschap ge antwoord ervan overtuigd te zijn, dat de inwoners van New South Wales deze boodschap van het Nederlandse koninklijke huls, welke is doorgezonden aan de Australische gouverneur-gene raai, sir William Slim. zeer zul len waarderen. (met gouden pen) vanaf 6,25 tot 66,50 N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE l De twee grootste Amerikaanse landbouworganisaties hebben te kennen gegeven, dat zij de voor stellen van president Eisenho wer inzake verlaging van de douanetarieven steunen. De organisaties het American Farm bureau en de National Grange deelden de financiële commissie van de Senaat, die t.hatns de wetsvoorstellen van president Eisenhower behandeld, mede, dat zij prijs stellen op een meer liberale handelspolitiek. Zij verklaarden, dat de Ameri kaanse landbouwers in belang rijke mate afhankelijk zijn van 'buitenlandse markten voor de afzet van hun producten. Opge merkt werd, dat de Amerikaanse landbouwers hun productie op ingrijpende wijze zouden moeten beperken, tenzij ongeveer 12 pro cent van de tarweproductie, on geveer éénderde van de katoen - productie en een nog groot ge deelte van de rijstproductie kan worden geëxporteerd. Een woordvoerder van de Na tional Farmer's Union verklaar de voor de commissie, dat zijn organisatie aanbeveelt regerings subsidies aan de Amerikaanse producenten te betalen, indien de invoer schadelijk is voor een sector van de landbouw, bijv. voor de zuivelproducenten

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1