Documenten bewijzen aandeel van T. N. I. in infiltratie in Nieuw-Guinea Wat is Geelzucht? Door merg en been BALATUM NAEIJE's WONINGINRICHTING Wat brengt de Radio De blauwe auto VULPENNEN Nederlandse Hoge Commissaris overhandigt fotocopieën in Djakarta Een aandoening van de lever Dreigende arbeidsmoeiiijkheden bij Belgische kolenmijnen Pulvno-Baiify TWEEDE BLAD Zaterdag 5 Maart 1955 10a Jaargang No. 3398 Prinses Margaret terug in Londen De uitwijzing van Pater George Bissornette Uitvoeraardappel „Bintje" kan uit de markt genomen worden Klachten over kerkschennis Oost-Duitsland Verdwaald in Noordpoolgebied Medische rubriek Aardbeving op Hawaï eist slachtoffers Tumult in de Belgische Kamer van volksvertegenwoordigers Nieuw gebied voor atoomproeven in Australië HELPT SNEL EN STEEDS Heeft Canada atoomwapens kunt U bij gezellige U tot niets V. S. gaan accoord met ontbinding van Koreaanse bestandscommissie Het Ministerie van Buiten landse Zaken deelt mede: „Medio October van het vorig jaar landde in de Etna-baai op Nederlands Nieuw-Guinea een groep uit Indonesië afkomstige militair geëncadreerde personen, die, naar het bleek, ten doel had den een op omverwerping van het Nederlandse gezag in dit ge bied gerichte actie te gaan voe ren. Tegen deze flagrante schen ding van Nederlands grondge bied werd op 6 November 1954 bij de Indonesische regering te Djakarta een krachtig protest ingediend. Ter staving van hetgeen bij die gelegenheid onder de aan dacht der Indonesische regering werd gebracht, en ook in ver band met sedertdien door Indo nesische autoriteiten afgelegde verklaringen, waarbij catego risch werd tegengesproken het geen van Nederlandse zijde met betrekking tot deze infiltratie was medegedeeld, heeft de Hoge Commissaris thans in opdracht van de Nederlandse regering aan het ministerie van Buitenlandse Zaken te Djakarta 'bij nota foto copieën overgelegd van bij de in filtranten aangetroffen docu menten, welke duidelijk bewij zen, dat het hier betrof een vanwege het commando van het 25e regiment-infanterie van de Indonesische landmacht georga niseerde actie, uitgevoerd door een onder dit militaire comman do ressorterende eenheid. Bij deze documenten bevindt zich o.a. een foto van een door het bureau uitrusting van de staf van R. I. 25 opgestelde en ondertekende lijst van een lui tenant Dimara (de commandant van de infiltranten) uitgegeven Prinses Margaret is Donder dagochtend na een reis van een maand door Brits West-Indië bruingebrand in Londen terugge keerd, waar zij wegens de kou haar bontmantel nauw om zich heen sloeg. Koningin Elizabeth, de hertog van Edinburgh en hun kinderen, de koningin-moeder en een grote menigte waren ter begroeting aanwezig. Pater George Bissonnette, de Amerikaanse R. K.-geesteljjke die Woensdag aanzegging kreeg dat hij de Sowjet-Unie moet ver laten, heeft Donderdag wenend voor de 'laatste maal in Moskou de Mis opgedragen voor Katho lieken onder de buitenlandse di plomaten in de Russische hoofd stad. Tijdens de Mis in de kleine ka pél, die pater Bissonnette in zijn woning in Moskou heeft inge richt, deelde hij mede, dat hem geen reden voor zijn uitwijzing is opgegeven en dat hij niet weet of de Amerikaanse ambassade van deze reden op de hoogte is. Hij had zijn uitreisvisum reeds aangevraagd, doch hij wist nog niet, wanneer hij zou vertrekken. Men gelooft in Moskou, dat pa ter Bissonnette is uitgewezen, omdat de Amerikaanse autoritei ten hebben geweigerd de ver blijfsvergunning van de verte genwoordiger der Russische kerk in de Verenigde Staten, de exarch Boris, te verlengen. Het zal de handel mogelijk zijn in beperkte mate de klei" aardappel „Bintje" in uibvoer- krvaliteit aan de Stichting in- en verkoop van aardappelen „Siva" te verkepen. Dit is het resultaat vlan een bespreking bussen de minister van Landbouw, de (heer S. L. Mansholt en vertegenwoordi gers van het landbouwschap. De maatregel is genomen, om dat het met de uitvoer van klei-aardappelen niet vlot, waar door de uitvoerhandelaren en hun leveranciers in moeilijkhe den zijn geraakt. De aankopen van de ..Siva" mogen niet leiden tot verhoging van de thans geldende aard appelprijzen. wapens, op de tranten van welke later een deel gevangengenomen infil- werd aangetroffen. Van enige wapens werden tevens foto's overgelegd. Sommige fo to's tonen de wapens met inge- grifte nummers, welke overeen stemmen met de op de lijst ver melde kenmerken. Verder werd aan de nota toegevoegd een no- minatieve opgave van de gevan gengenomen infiltranten. Hier op komen onder meer voor de leider der infiltranten, de luite nant Dimara, 'n twaalftal leden van de afdeling „kadervorming", welke de actie moest uitvoeren, alsmede achttien bewoners van de aan Nieuw-Guinea grenzende, Aroe-eilanden; deze waren vóór het vertrek naar Nieuw-Guinea aan de militaire kern van de groep toegevoegd. De overigen van de 42 infiltranten zijn ge durende de tegen hen door de Nederlandse militaire autoritei ten op Nieuw-Guinea onderno men actie omgekomen. De Nederlandse regering heeft in een nota, waarbij deze docu- in De kerkelijke autoriteiten in de Oostduitse provincie Saksen maken zich bezorgd over de toeneming de laatste tijd van beschadigingen van kerkgebou wen. Het Evangelisch-Luters kerke lijk weekblad „Der Sonntag" uit Dresden heeft zijn lezers aan gespoord, op him hoede te zijn. Het blad heeft een opsomming van recente gevallen van plun deringen, inbraak en „geheim zinnige branden" in kerken. menten aan de Indonesische re gering werden toegezonden, haar eerder uitgebracht protest met nadruk herhaald en daarin opnieuw op genoegdoening aan gedrongen. Tenslotte wordt in de nota nog uiting gegeven aan het dringend verlangen en de stellige verwachting, dat de hoofdagent van politie Van Krieken, die door de infiltranten werd ontvoerd en naar Indone sisch grondgebied overgebracht, zeer spoedig de gelegenheid zal worden gegeven zich ter beschik king te stellen van het Hoge Commissariaat der Nederlanden In Indonesië". Te Cape Dorset, een handels nederzetting 1600 km ten N. van Montreal bij de monding van de Hudson, zijn Woensdag een employé van de „Hudsons Bay Company" en zijn Eskimo-gids aangekomen, die 47 dagen had den rondgedoold in het barre Noordpeolgebied. De 22-ijarige Donald Baird en de Eskimo Ootochie waren op 15 Januari uit Cape Dorset ver trokken naar de luchtbasis te Frobischer Bay in het Noord poolgebied, een afstand van on geveer 480 km, die met een hon denslee normaal in tien dagen wordt afgelegd. Zij raakten echter uit de koers, wat zij pas bemerkten toen zij hun eigen spoor kruisten. In de felle kou de met zware sneeuwstormen en belaagd door wolven moesten de mannen naar hun uitgangs punt terugkeren. Om in leven te blijven slachtten zij vijf van de elf honden. Tengevolge van de bergachtigheid van het ge bied waren de mannen niet ont dekt door vliegtuigen, die wa ren opgestegen om hen te zoe ken. N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE BBIHininiHUilLIIIIIIIHII!lllllllllllllllliIlllHlillllllllllllllHHIII[UIIIIIHIIIiUIIHHHHH!iaiil Het komt nogal eens voor, dat een kind of een volwassene zich enige dagen of weken lang on prettig voelt, over buikpijn en een totaal gebrek aan eetlust klaagt, zonder dat daarvoor een bepaalde oorzaak te vinden is. Dat gaat zo door, totdat de dok ter bij het stellen van de diag nose ineens op het goede spoor wordt geholpen, doordat zich bij die zieke op de huid veelal nog eerder in het wit van de ogen een gele verkleuring gaat vertonen. Gewoonlijk wordt die kleur steeds intensiever, zodat zij ook de patiënt zelf en zijn omgeving gaat opvallen. De lijder heeft veel last van jeuk over het ge hele lichaam, voelt zich slap en verliest aan gewicht. CONCENTRATIEKAMPEN. In gunstige verlopende geval len worden de klachten na en kele weken minder erg, dikwijls treedt spoedig daarna volledig herstel op. Er kunnen zich echter in het verloop van geel zucht ook allerlei onplezierige verwikkelingen voordoen. De geneeskundigen plachten vroe ger derhalve reeds te zeggen: men weet wel hoe icterus (geel zucht) begint, maar nooit hoe het eindigt. Wij willen hier een ogenblik je stilstaan ;bij de zogenaamde epidemische geelzucht. Dat Is een ziekte, die wel te allen tijde over de gehele wereld is voor gekomen, maar die sedert de laatste wereldoorlog veel vaker voorkomt. Voornamelijk daar, waar veel mensen bijeen waren, bjv. bij de strijdende troepen rondom de Middellandse Zee maakte de epidemische Icterus veel slachtoffers. Maar ook bij de burgerbevolking werd deze ziekte in de oorlogsjaren nogal eens geconstateerd, o.a. In de Duitse en Japanse concentra tiekampen. GOEDE BEHANDELING. Een aandoening van de lever, veroorzaakt door een virus (smetstof), is de oorzaak van dit alles. De behandeling be staat uit het voorschrijven van een dieet, dat arm is aan vet, doch rijk aan eiwitten en kool hydraten moet zijn. Verder moeten de patiënten strenge bedrust houden. Vooral deze absolute rust is uitermate belangrijk voor de beste kansen op een vlotte genezing. Te vroeg opstaan, te vroeg hervatten van dé'werkzaamheden, alsmede het doormaken van zorgen en emo ties hebben een ongunstige in vloed op de mogeijlkheld tot ge nezing. dr. H. W. SCAELONGNE. (Nadruk verboden) Woensdagavond zijn twaalf landarbeiders om het leven ge komen bij een aardbeving in het /vulcanische gebied van het eiland Hawaï. Er ontstond een scheur van anderhalve kilome ter op de oostpunt van het eiland waaruit gesmolten lava meer dan 60 meter omhoog- spoot. Donderdagochtend deden zich opnieuw aardschokken voor, 500 personen hebben hun woningen verlaten. Volgens sommige be richten, die echter door andere worden tegengesproken, zou de lavastroom het dorp Kapoho, dat in 1924 door een aardbe ving werd verwoest, reeds ver zwolgen hebben. De Belgische Kamer van Volks vertegenwoordigers is Donderdag het toneel geweest van een hevig tumult, toen de minister van Eco nomische Zaken, Jean Rey, Rooms-Katholieke onderwijzers van inbreuk op de wet beschul digde wegens hun weigering spaarbrieven van leerlingen aan te nemen. De vergadering moest worden onderbroken. De onderwijzers hadden de in zameling van de spaarbrieven ge weigerd uit protest tegen de schoolpolitiek van de socialistisch -liberale regeringscoalitie. De minister werd door de Rooms-Katholieke oppositie over schreeuwd, terwijl socialisten en liberalen riepen „Werpt hen alle maal in de gevangenis". Kort nadat de Kamer weer bij eengekomen was, verlieten de Rooms-Katholieken de zaal. De zitting moest worden gesloten, omdat het quorum niet meer aan wezig was. De door de nationale commis sie voor de mijnen besloten ver hoging der lonen van de Belgi sche mijnwerkers, brengt een grotere uitgave voor de mijnen met zich van fr. 205 millioen, namelijk fr. 1550 millioen aan lonen en fr. 50 millioen voor de hiermee gepaard gaande stijging der sociale lasten. De regering zou van dit bedrag fr. 140 mil lioen voor haar rekening nemen, De aangekondigde Brits-Aus tralische atoomproefnemingen dit jaar zullen worden gehouden in een nieuw gebied, dat is gelegen tussen Deakin, op de grens van West-Australië en Kingconya, na bij Woomera. Dit onbewoonde ge bied werd vroeger door de in boorlingen als heilig gebied be schouwd en alleen betreden voor religieuze plechtigheden. Alle re ligieuze objecten van de inboor lingen zijn thans uit dit gebied verwijderd en de inboorlingen, die zelf ook naar andere gebieden zijn overgebracht, hebben de ver zekering gekregen dat de „gees ten" uit dit gebied zijn verban nen, teneinde te voorkomen dat zij naar het gebied zullen terug keren. A.F.P. verneemt in regerings kringen dat de keuze van de juis te plaats voor de proefnemingen zal worden besproken met de Britse atoomspecialist sir William Fenney, die deze maand in Aus tralië wordt verwacht. terwijl de mijndirecties fr. 65 millioen zouden bijdragen. Om aan hun verplichtingen te kun nen voldoen tegenover de mijn werkers, hebben de mijndirec ties de hoge autoriteit der kolen- en staalgemeenschap te Luxem burg verzocht hun prijzen met fr. 3 per ton te mogen verhogen. Dit verzoek is evenwel in strijd met de politiek der Belgische re gering, die juist probeert de steenkoolprijs te verlagen ter stimulering van de industriële productie. Het gevolg is dan ook geweest, dat de hoge auto riteit de gevraagde verhoging heeft geweigerd. De mijndirec ties zijn thans van oordeel, dat zij onder deze omstandigheden de lonen niet kunnen verhogen, waarop de regering heeft bekend gemaakt, dat ook zij zich dan niet meer door de betreffende conventie gebonden acht. De Belgische mijnwerkers heb ben inmiddels besloten op 7 Maart in het gehele land het werk te zullen neerleggen Indien op dat tijdstip niet een bevredi gende oplossing voor hen is ge vonden. (Advertentie.) gaat die hoest, die verhin dert rustig te slapen en te werken. Wees verstandig en laat PULMO U helpen. de meest verkochte anti- hoestdrank ter wereld. Vraag nog heden een fles aan Uw apotheker of dro gist. Ralph Camphney, de Canadese minister van Defensie, heeft in het Lagerhuis op een schriftelijke vraag geen aanwijzing willen ge ven of Canada wel of geen atoom wapens bezit. Canada heeft er geen belang bij een dergelijke inlichting aan bui tenlandse mogendheden te geven, aldus voegde de minister er aan toe. (Advertentie.) 200 cm breed, ƒ3,10 per meter TERNEUZEN, Tel. 2124 - 2404 AXEL, Tel. 763 ZONDAG 6 MAART. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.18 Lichte muziek; 8.50 Caus.; 9.05 Gram, met comm.; 9.45 Cau serie; 10.00 Voor de kinderen; 10.30 Ned. Herv. kerkdienst; 12.00 Sportspiegel12.05 Gram.; 12.35 Even afrekenen, heren; 12.45 Gr.; 12.55 Rep. wereldkamp. ijshockey; 13.00 Nieuws; 13.05 Meded. of gr.; 13.10 Voor .de militairen; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Kamerorkest; 15.10 Hoorspel; 15.35 Disco-caus.; 16.15 Lichte muz.; 16.30 Sportre- vue; 17.00 Gesprekken met luis teraars; 17.20 Caus.; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Sportjournaal; 18.15 Nieuws; 18.30 Lichte muz.; 19.00 Radiolympus; 19.30 Cabaret; 20.00 Nws; 20.05 Act.; 20.15 Cabaret; 20.55 Hoorspel; 21.35 Operamuz.; 22.00 Lichte muz.; 22.30 Strijk kwartet; 23.00 Nws; 23.15 Gram.; 23.25 Idem. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.15 Orgelspel; 8.30 Morgenwij ding; 9.15 Gram.; 9.30 Nws; 9.45 Gram.; 9.55 Plechtige Hoogmis; 11.30 Gram.; 11.45 Kamerorkest; Uit welingelichte kring in Wa shington is vernomen dat de Ver. Staten Zweden en Zwitseland er van op de hoogte hebben gesteld dat zij accoord gaan met het voorstel van die landen om de neutrale bestandscommissie in Korea te ontbinden. De regeringen van Zweden en Zwitserland zijn hiervan op de hoogte gesteld in nota's, die door het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zijn over handigd op de diplomatieke ver tegenwoordigingen van die lan den in de Amerikaanse hoofdstad. In de nota spreken de Ver. Sta ten de hoop uit dat Zweden en Zwitserland in hun komende on derhandelingen over deze kwestie met de Chinese communisten overeenstemming zullen kunnen bereiken over het ontbinden van de commissie. 70) „Ik wilde ii nog het volgende vragen, mijnheer Bruggeman. U verliet eergisteren avond tegen half elf „Nieuw Lido", nietwaar? Juist!.. Was juffrouw Sylvia Snaibel toen nog aanwezig, of had zij het cabaret vóór u ver laten?" „Zij was er nog. Ik had het laatste optreden van het duo Snabel geannonceerd en ben mij toen gaan verkleden. Toen ik het cabaret verliet, had het duo zijn optreden juist beëindigd." „En toen u om half twaalf terugkwamWas ze er toen nog?" „Nee. Ik zag haar niet eerder dan tegen half één in deze ka mer". „Hoe was zij op dit ogenblik gekleed? Ik (bedoel hiermede, of u aan haar kleding kon consta teren, dat ze pas thuisgekomen was." „Ze had haar hoed en mantel nog aan." ook gezien aanhad?" door A. H. VAN OMMEN. (Nadruk verboden.) „Hebt u bijgeval welke schoentjes zij „Als ik juffrouw Snabel hier om half één 's nachts huilend aan tafel zie zitten, dan komt het niet bij mij op om te kij ken, welke schoentjes zij draagt en of ze soms huilt, omdat die een paar maten te klein zijn." Zijn toon klonk iewat minach tend en Bijlman meende er de onuitgesproken gedachte in te horen: wat een idiote vraag stel je me nou. „Dat is dan alles, mijnheer Bruggeman. Als u weggaat, wilt u dan even vragen of mijnheer Belfort hier wilt komen?" „Zeker mijnheer Sherlock Holmés.. morgen, herenOh inspecteur, al dat gezeur, gaat ime hartelijk vervééééélenen zijn nieiiwe schlager blèrend met 'n lange uithaal verdween hij in .de gang. .Brgo weten we nog niet, of Sylvia Snabel die avond haar dansschoentjes aan heeft ge- „Tjaaaa.wel en niet. Ik durf houden, toen ze het cabaret ver liet," zuchtte Bijlman. „Als ik het goed bekijk weten we eigenlijk nog niets," conclu deerde Drost op zijn potlood kauwend. „Zo is 't precies.ah, daar is mijnheer Belfort." „Succes gehad, mijnheer Bijl man?" vroeg Belfort hem, ter wijl hij een stoel bij tafel trok en plaats nam. Bijlman schudde spijtig het hoofd. „Weinig of niets," ant woordde hij naar waarheid. „Ik kan mij ook werkelijk niet indenken, dat in mijn pension een moordenaar verblijf houdt. Alle gasten zijn werkelijk zeer fatsoenlijke mensen, voor zover ik ze ken." ,jNet wiat u zegt: voor zover u ze kent! A propos, heeft mijn heer Hazelaar zijn kamer nog opgezegd?" „Ja. Hij wil niets meer met mijn huis en de gasten te ma ken hebben, zegt hij. Over drie dagen gaat hij weg. Moet hij we ten de maandhuur en het pen sion heeft hij vooruitbetaald en van mij krijgt ie geen cent te rug." Hij streek even onrustig met de hand langs zijn kin. „Vindt u het geen verdachte omstandigheid, dat hij juist nü het pension wil verlaten?" vroeg hij plotseling. echter niet te beweren, dat hij daarom in mijn ogen méér ver dacht is dan de anderen. Tot nog toe lijkt hij mij zelfs do minst gevaarlijke van het gehe le stelletje. Nee, Iaat u hem maar rustig vertrekken en ik zal hem geen haar in de weg leggen, als hij mij maar zijn toekomstig adres opgeeft. En bovendien, mijnheer Belfort.in drie da gen kan nog héél wat gebeu ren!" „Natuurlijk!" beaamde deze. Bijlman stak zijn hand in z'n zak en diepte daaruit een revolver op, welke hij Belfort over tafel toestak. „Zie eens hier>uw eigendom terug. Ik heb geen reden dit wapen vast te houden, aangezien u vergun ning hebt tot het in huis hebben van een revolver." Belfort glimlachte blij-verrast „Dank u voor het vertrouwen, inspecteur en ik geef u de ver. zekering, dat ik er niet meer op.katten zal schieten." „Dat is een zeer verstandig voornemen. Nu.eh moet ik u een zeer vertrouwelijke medede ling doen. Ik vraag uw erewoord, hierover met geen mens ook zelfs niet met uw vrouw te spreken." (Wordt vervolgd.) 12.20 Apologie; 12.40 Gevar. lied jes; 12.55 Caus.; 13.00 Nws; 13.10 Lunchconcert; 13.40 Boekbespr.; 13.55 Gram.;' 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Omroepork.; 15.15 Viool en piano; 15.40 Klankbeeld; 16.00 Gr.; 16.10 Kath. Thuisfront overal!; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Jeugdmeeting; 18.15 Klankbeeld; 18.45 Caus.; 19.00 Kerkelijk nws; 19.05 Boekbespr.; 19.15 Godsd. volksliederen; 19.30 Caus.; 19.45 Nieuws; 20.00 Cabaret; 20.40 Act.; 20.55 De gewone man; 2100 Sym- phonette ork.; 21.30 Gram.; 21.35 Hoorspel; 22.20 Strijk-octet; 22.40 Caus., hierna avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 12.05 Beiaardconc.; 12.10 Weense muz.; 12.30 Weerbe richt; 12.34 Gram.; 12.40 Weense muz.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Opera- en Belcan- to-conc.; 15.30 Gram.; 16.00 Sport; 16.45 Gram.; 17.00 Sopraan, luit, gitaar en viola d'amore; 17.45 Nws; 18.05 Omroeporkest; 18.30 Godsd. progr.; 19.00 Nws; 19.30 Omroepork.; 20.30 Gevar. progr.; 22.00 Nws; 22.15 Verzoekprogram ma; 23.00 Nws; 23.05 Dansmuziek. MAANDAG 7 MAART. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gram.; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 8.50 Idem: 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Morgenwijding; 10.00 Gram.; 11.10 Schoolradio; 12.00 Musette-ork.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 In't spion netje; 12.38 Orgelspel; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Lich te muziek; 13.55 Koersen; 14.00 Hersengym.; 14.20 Kamermuziek; 14.50 Schoolradio; 15.10 Gram.; 16.05 Wetenswaardigheden; 16.30 Gevar.' progr.; 17.30 Voor de jeugd; 17.45 Gram.; 17.50 Militair comm.; 18.00 Nws; 18.15 Lichte muz.; 18.45 Discussie over het examineren; 19.00 Orgelspel; 19.15 Planotrio; 19.45 Regeringsuitz.; 20.00 Nws; 20.05 Radioscoop; 22.50 Causerie; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. 23.25 Idem. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Een vaste burcht; 7.13 Gewij de muziek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Sportuitsl.; 8.25 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 „Mastklimmen"; 10.05 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.20 Gevar. muz.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land en tuinbouwmeded.; 12.33 Amus. muz.; 12.53 Gram. en act.; 13.00 Nws; 13.15 Zigeunerkwintet; 13.40 Gram.; 14.05 Schoolradio; 14.35 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Harpspel; 15.35 Gram.; 16.00 Bij bellezing; 16.30 Hobokwart.; 16.50 Gram.; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Regerings uitzending; 18.00 Kerkkoor; 18.20 Sport; 18.30 Gram.; 18.40 Engelse les; 19.00 Nws; 19.10 Orgelconc.; 19.30 Causerie; 19.45 Blaasmuziek; 20.00 Radiokrant; 20.20 Salonork.; 20.50 Hoorspel; 21.45 Gram.; 22.00_o^. Strijkork.; 22.45 Avondovercjkaanse king; 23.00 Nieuws; 23.15 Gt^ctje 0p 23.45 Het Evangelie in EsperLmoeten ,12 pro- Dip. nn. BRUSSEL: 11.45 Gram.; i>jgf orl. Omroepork.; 12.30 Weerberikatoen- 12.34 Voor de landbouwers; lz..,- „e Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Rhythm, muz.; 13.30 Gram.; 13.45 Rhythm, muziek; 14.00 Schoolradio; 15.00 Pianorecital; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nws; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Franse les; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nws; 19.40 Nws; 19.40 Gram.; 20.00 Operettemuz.; 20.30 Symph. ork.; 21.25 Kunstkaleidos- coop; 21.40 Symph. orkest; 22.30 Nws; 22.45 Gram.; 22.55 Nws.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5