WAARDEBON RADIO? DE SCHEEPSBOUWER h Vrouw en kind bij brand om het leven gekomen Dansende Burgemeesters in de Haagse Dierentuin Gemeenteraad van Philippine VOETBAL SCHAKEN WIERENNEN t Beursoverzicht BURGERLIJKE STAND L00? DER BEVOLKING HARING IN TOMATENSAUS: groot blik van 75 voor 58 ct VLEESWAREN-EXTRAATJE: 1 fij-a geld. woRsr voor 76 ct BONTE AVOND BON No 8: b ij 1 doos schoencrême Ruilovereenkomst Oost-Duitsland tussen en België Het gevaar van radio-actieve straling bij f2,50 aan artikelen met 10 korting flink blik van 36 voor 29 ct met 10 korting en 1 literfles bleekwater 28 ct 27 ct samen 55 ct (en ook nog 10 °/0 korting) Grote keuze voor de boterham (met 10 korting) Zie onze kaassortering en de speciale kaas-aanbietling Wat brengt de Het verongelukte „Sabena "-toestel Kinderverlamming in ziekenhuis te Durban De afgraving van bruirkool tussen Keulen en de Nederlandse grens De ontsnapte leden van het Vreemdelingenlegioen Gisterochtend heeft in een woon huis in de Franklinstraat te Hil versum een ernstige brand ge- Woed, waarbij twee personen om het leven zijn gekomen. De brand ontstond omstreeks half negen in een woning, waar drie gezin nen een onderkomen hebben. De 21-jarige mevr. A. van Boe- gemvan Empelen en haar drie jarig zoontje Fransje zijn tijdens de felle brand in een woning aan de Franklinstraat te Hilversum om het leven gekomen. Zij sliepen boven op zolder in deze grote arbeiderswoning, die Oost-Duitsland en België heb ben 'n ruilhamdelsovereenkomst gesloten voor uitwisseling Van goederen tot een bedrag van 42 millioen mark, zo maakte het Oostduatse nieuwsbureau A.D.N. Dinsdag bekend. België zal wals- -Staalproducten, hout, textiel, che micaliën en landbouwproducten leveren en in ruil daarvoor ont vangen Oostduitse optische- en preeisse-instrumenten, machine rieën, motorvoertuigen en che micaliën. Bij de Amerikaanse proeven met de waterstofbom bij Bikini zijn verleden jaar, behalve een aantal Japanse vissers, 300 inwo ners van de Marshall-eilanden en Amerikaanse militairen gewond door radio-actieve straling. 84 personen werden ernstig gewond, aldus heeft dr. John Bugher, hoofd van de biologische en me dische afdeling van de Ameri kaanse commissie van atoom energie Dinsdag verklaard. Dr. Bugher zei dit op een bij eenkomst van de subcommissie voor de strijdkrachten van de Amerikaanse senaat, die een on derzoek instelt naar bescherming van de bevolking bij atoomaan- vallen. Dr. Bugher zei echter niet precies, hoeveel Amerikanen bij de proeven gewond waren ge raakt. Hij verklaarde, dat als gevolg van radio-actieve besmetting de levensduur van dieren korter wordt. Dit verschijnsel was waar schijnlijk een gevolg van een ver snelling van de veroudering. Het is nog niet bekend, of dit ver schijnsel zich ook bij mensen voordoet. Volgens dr. Bugher is het nog geheel onzeker welke gevolgen mogelijke wijzigingen van erfe lijkheidsfactoren als gevolg van raido-actieve besmetting op het welzijn en de overlevingskansen van hele volken hebben kunnen. De vele voorspellingen op dit ge bied waren, naar hij zei, gegrond op veronderstellingen die onze kennis verre te boven gaan. door drie gezinnen in totaal veertien personen werd be woond. Door de grote opwinding, die direct na het ontdekken van de felle brand in de benedenver dieping ontstond, wist men niet direct of zich nog mensen in het brandende huis bevonden. Toen men in de verwarring eindelijk de jonge vrouw en haar kind miste was het te laat. De brand weerlieden die tenslotte met be hulp van een ladder tot de boven verdieping wisten door te drin gen vonden het lichaam van het kind verkoold. De jonge moeder bleek door de zware rook te zijn gestikt. Het pand, dat zeer snel in lich terlaaie stond, brandde geheel uit. Toen het vuur omstreeks half negen in de morgen ontdekt werd ontstond een grote opwin ding. Mensen vlogen gillend uit de huizen. Een buurman, de heer R. ter Lien, wist van het plat boven de brandende keuken een kind te reddten. Een jonge vrouw wiist zich in veiligheid te stellen door uit het raam van de eerste verdieping te springen. Spoedig was in deze drukke volksbuurt hulp aanwezig. Het ëerst ter plaatse waren mannen van de vrijwillige fabrieksbrandweer van het direct naast het bran dende pand gelegen bedrijf der firma Van Son. Toen zij de bran dende keuken binnendrongen vlogen de vlammen echter reeds omhoog naar de bovenverdie ping, die men niet meer kon be reiken. De Hilversumse brand weer was snel ter plaatse en be streed1 met een groot aantal stralen het vuur, dat spoedig vele meters hoog boven het dak uit laaide. Men wist de brand te be perken tot één woning en de belendende percelen te bewaren, al was de waterschade daar groot. Het getroffen huis werd be woond door de familie van BoegemTerschegget en enkele getrouwde kinderen met hun ge zin. De man en vader van de slachtoffers was in de vroege morgen als chauffeur van een stenen-auto naar het Zuiden des lands vertrokken. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand, die in de benedenkeuken moet zijn ontstaan. De stoffelijke over schotten van de slachtoffers zijn overgebracht naar de Noorder begraafplaats. U spaart bij De Spar met Spar-zegels. Voor elke 200 Sparzegels krijgt U direct een gulden terug. Altijd 10°'» korting in Sparzegels op KOfFIE - THEE - MARGARINE van De Spar DE SPAR Zelfstandi(e kruideniers Opgewekt huppelden) Dinsdag Zuddhofllandse burgemeesters en andere vroede vaderen „de mos selman" in één der zalen van de Haagse dierentuin. Zij speelden ijverig en geanimeerd met bal len en legden een ander, dan het gewicht van hunne magistratuur- lijke ambten in de schaal bij een sportief partijtje touwtrekken. Het gold hier overigens geen athletiekvereniging om de leden en geesten los en lenig te hou den, doch een instructiedag van het nationaal comité viering be vrijdingsdag 5 Mei 1955. Het leek de spel-instructeur Nico G. Vlot gewenst, dat degenen, die straks leiding moeten geven aan een waardige en nationaal getinte herdenking van de vijfde Med, aan den lijve zouden ondervin- VRIJDAG 25 FEBRUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gram. 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.45 Voor de hulsvrouw; 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram. 10.30 Orgel; 10.50 Voor de kleu ters; 11.00 Lichte muziek; 11.15 Kookpraatje; 11.30 Sopraan en piano; 12.00 Lichte muziek; 12.30 Landbouwmed.; 12.33 Sport; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gr.; 13.25 Romantische muz.; 13.55 Koersen; 14.00 Clavecimbel; 14.20 Vbordracht; 14.40 Koormuz.; 15.00 Causerie; 15.15 Lichte muz.; 15.45 Gram.; 16.00 Gevar. progr.; 16.45 Voor de jeugd; 17.15 Lichte muz.; 17.40 Congres Partij v. d. Arbeid; 18.00 Nieuws; 18.15 Act.; 18.20 Dansmuizek; 18.45 Causerie; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Kinderkoor; 19.30 Causerie; 19.50 Berichten; 20.00 Nieuws; 20.05 Boeken; 20.15 Kamerkoor; 20.30 Causerie; 20.40 Causerie; 21.00 Lichte muz.; 21.30 Congres P. v. d. A.; 22.30 Gram.; 22.40 Causerie; 22.45 Avondwij ding; 23.00 Nieuws; 23.15 Lichte muziek; 23.35 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.45 Schoolradio; 10.00 Amus. muz.; 10.30 Schoolra dio; 11.00 Voor de zieken; 11.40 Chansons; 12.00 Angelus; 12.03 Orkest; 12.30 Landbouwmedelin- gen; 12.33 Voor de vrouwen van het platteland; 12.40 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Zang en orgel; 13.40 Gram.; 13.45 ▼oor de vrouwen; 14.00 Orkest; 15.00 Schoolradio; 15.30 Piano; 18.00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.40 Beursberichten; 17.45 Piano; 18.05 Oevar. muz.; 18.30 Vragenbeant- woording; 18.45 Gram.; 18.55 Cawserie; 19.00 Nieuws; 19.10 Causerie; 19.45 Gram.; 20.40 Act., 30.5S De gewone man; 21.00 Poli tiek forum; 21.30 Muz. quiz.; 22.00 MiL kapel; 23.35 Causerie; 22.50 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI.); 11.45 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12.34 Vlaamse muz.; 12.50 Koersen; 12.55 Vlaam se muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Opera; 17.00 Nieuws; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Godsd. progr.; 18.30 Voor de soldatetn; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.15 Orkest; 21.50 Gram.; 22.15 Int. Radio Universi teit; 22.30 Gram.; 22.55 Nieuws. De vergadering waarin alle leden aanwezig waren, stond onder leiding van burgemeester Van Hoek., B. en W. zijn besloten over te gaan tot het instellen van een z.g. dijlkleger, d.iwz. dat perso nen van 17 jaar tot 50 jaar ver plicht kunnen worden om in ge val van rampen persoonlijke diensten te verrichten. De wioning Markt A. 174, be woond door R. van Hulle werd onbewoonbaar verklaard. Ingevolge een verzoek van het bestuur Van het Burgelijk Arm bestuur werd een presentiegeld van 2.50 per lid en verplichte vergadering toegekend. Het verzoelk van de Kamer van Koophandel te Terneuzen om bijdrage inzaike Helicopter- dienst op Rotterdam, werd met algemene stemmen afgewezen, zijnde niet van ibelang voor onze gemeente. De algemene politieverorde ning werd gewijzigd in die voe ge, dat een z.g. zwarte lijst zal aangelegd worden voor perso nen, die geregeld misbruik ma ken van drank of de orde ver storen. Met algemene stemmen werd een premie voor woningver betering toegekend aan de he ren G. B. Capreau en A. Klaas- sen. In vedband met het geven van nieuwe straatnamen, was een schrijven binnengekomen van de heer J Ch. Cornelis te IJzen- dijike. die aan de hand van his torische vegevens van de laatste vierhonderd jaar, als straatna men aanbeval: Kasteitsstraat, Frederiik Hendrikstraat, Kas- teeldreef, Heijdenstraat, Van Doeverenstraat, Koestraat, Prin senstraat enz. Rozemarijnstraat moest be houden blijven. B. en W stelden de raad voor het eerste gedeelte op de voor malige haven, waar de benzine pomp B.P. Ikomt te staan, eerst te doen uitvoqren. De raad kon zich hiermee verenigen. Bij de rondvraag vroeg het lid Klaassen dringend om ver betering van het Olmendijkje. De heer Van Ooteghem vroeg inlichting betreffende de kolen- bijslag voor Ouden van Dagen. Ouder gewoonte deed het lid Van de Broek een boekje epen over de slechte wegen in onze gemeente. Vooral keerde hij zich tegen B. en W over de brandspuit. Hij wenste dit oude ding op te rui men en te vervangen door een nieuwe. Hierna ging de raad over tot een besloten zitting. Bij hervat ting van de openbare vergade ring deelde de voorzitter mede, dat thans de plannen kunnen uitgewerkt worden voor het groots driedaags feest in Augus tus, wegens het 450 jarig be staan van onze gemeentè. De gemeente zal hiervoor een be hoorlijk bedrag ter beschikking stellen. Het voornemen bestaat de heer J. Ch. Cornelis van IJzend'iiike uit te nodigen, over1 het 450-j.arig bestaan een soreeklbeurt te houden. De raad vertrouwt, dat alle inrvoners zullen medewerken iet* hibn-n. ders van dit herdenkingsfeest te malken. I den, wat zij hun medeburgers zouden gaan aandoen. Dat vlotte best. Honderdzestig dames en heren, onder wie 17 burgemeesters van Zuidhollandse gemeenten, woon den deze instructiedag bij. Mr. J. J. R. Sohimial zette als vervanger van de Commissaris der Koningin, aan het begin van de dag uiteen, waarom en in welke geest de vijfde Med natio naal zal worden gevierd. Deze viering zal landelijk noch „eenheidsworst" zijn, noch een dag van botte pret. Het streven is naar een dn de geest gemeen schappelijke viering van het ein de van een gemeenschappelijk gedragen leed. Dit kan onze saamhorigheid versterken. Na deze inleiding werd een reeks vragen beantwoord. Het kernstuk van de viering zal de herdenkingsdienst in de Amster. damse Nieuwe Kerk zijn. Uit Den Haag kwam de sug gestie om de dag in alle gemeen ten met klokgelui in te zetten. Voorts werden voorstellen ge daan over wedstrijden, feest- kranten, het verstrekken van fruit aan zieken en het inschake len van zieken en invaliden bij het maken van versieringen. Daartoe zullen werkbladen wor den uitgegeven. Een Rotterdam se vertegenwoordiger zeide, dat een gedenkschrift in voorberei ding is. Het ministerie van On derwijs, Kunsten en Weten schappen heeft een algemene herinnering in voorbereiding. Voorgesteld werd vrouwencomi- té's ten behoeve van costumerin- gein op te richten en voorts om fakkeloptochten te houden. Tijdens de zeer geanimeerde bij. eenkemst zijn ook instructies gegeven over het inrichten van feestterreinen, het versieren enz. Een sneeuwstorm1 heeft Woens dag de pogingen, om de stoffe lijke overschotten van achttien inzittenden van het boven Mid- den-Italië verongelukte „Sabe- na"-toe.itel te bergen, doen op schorten. De stoffelijke resten der elf andere inzittenden zijn, als gemeld, reeds geborgen. In het Addingtonziekenhuis te Durban zijn noodmaatregelen ge troffen omdat gebleken is, dat 21 verpleegsters kinderverlamming hebben. In de afgelopen drie weken hebben zich onder de ver pleegsters in het geheel 37 geval len van kinderverlamming voor gedaan. Officieel is nader medegedeeld dat ernstig wordt betwijfeld, of de verpleegsters inderdaad aan kin derverlamming lijden. De moge lijkheid bestaat namelijk, dat zij aan een andere ziekte lijden, waarvan de verschijnselen over een komen met een lichte graad van kinderverlamming. Over de voortzetting van de af graving van de bruinkoolvoorra- den in het gebied tussen Keulen en de Nederlandse grens wordt op het ogenblik een verwoede strijd gevoerd tussen de bruin- koolmijnen en de boeren van het gebied van Grevenbroich. Sedert jaren hebben de mijndirecties hier grote plannen op stapel staan om de steeds groter wor dende honger naar bruinkool te kunnen blijven bevredigen. Vele der afgravingen raken uitgeput en de directies achten het nodig de langs het riviertje Erft, bij Grevenbroich liggende diepere lagen te gaan delven. Daartoe hebben zij een plan ontworpen. Dat beoogt een uitgestrekt gebied zodanig leeg te pompen, dat het grondwater tot 300 meter onder het oppervlak zal dalen. De boeren hebben tegen dit plan alarm geslagen, daar zij vre zen, dat uitgestrekte landerijen in een woest gebied zullen wor den veranderd. De mijndirecties noemen deze vrees overdreven. Zij achten hun plan technisch zeer goed uitvoer baar, ook al zal uit het gebied der nieuwe afgravingen viermaal zoveel water moeten worden ge pompt als uit alle mijnen in het Rührgebied tezamen. De laatste beslissing over het plan ligt in handen van de lan delijke regering in Dusseldorp, doch zij is onlangs opnieuw uit gesteld. Het gebied van Keulen produceert thans 85 procent van de Westduitse bruinkolen en het is zeer aan betekenis toegenomen sedert de bruinkoolmijnen ten O. van Brunswijk grotendeels aan de Russische zóne zijn gekomen. Meer dan een kwart van de elec- trische stroom, die thans in de Bondsrepubliek wordt geprodu ceerd, wordt uit bruinkool ge wonnen. In het afgelopen jaar leverden de bruinkoolbedrijven 12,5 milliard kWh stroom. Een ernstig probleem vormt het opnieuw in cultuur brengen van de afgegraven gronden. Veelal worden de daartoe noodzakelijke werken in omvang vergeleken met de grote ontginningen, die thans in het Duitse Eemsland gaande zijn. NEDERLAND—BELGIë JEUGD TE BERGEN OP ZOOII. Zaterdag 2 April zal op het ter rein van M.O.C. 1939 te Bergen op Zoom een wedstrijd gespeeld worden tussen de jeugdploegen van Nederland en België. LANDAU ORGANISEERT „SCHAAK-OLYMPIADE". De Axelse schaakclub „Lan dau" heeft het initiatief genomen tot het uitnodigen voor het bijwo nen van een vergadering van de schaakclub „Terneuzen" te Ter- neuzen, „V.S.V." te Sluiskil, „Jean Jaurès", „Ruy Lopez" en „Het Volk" te Gent. Deze vergadering zal gehou den worden in het clublokaal van „V.S.V." te Sluiskil o.p Maandag 28 Februari a.s. Op deze vergadering zal het reglement worden vastgesteld voor het houden van wedstrijden om een wisselbeker die wanneer een club drie achtereenvolgende wedstrijden of in totaal vijf wed strijden wint, in 'het bezit van deze club blijft. Het eerste jaar zullen de Ne derlandse schakers hun Belgi sche vrienden driemaal ontvan gen en tweemaal de gasten der Belgen zijn. Het daaropvolgend jaar gaah de Nederlanders driemaal naar Gent en zullen de Belgen twee maal naar Nederland komen. ZESDAAGSE TE ANTWERPEN Woensdagavond luidde de stand in de Zesdaagse van1 Antwerpen als volgt: 1. De Beuckeiaer-Von Büren (B./ Zw.) 92 p Op één ronde; 2. Arnold-Patterson (Ausitr.) 294 p 3. v. Steehbergen-Ockers (B) 234 p 4. Van Vüet-Derksen (Ned.) 206 p 5. A. Ryckaert-de Corte (B.) 190 p Schulte-Peters (Ned.) bezetten de 9e plaats (101 p.) met één rorde achterstand op de leiders. Onze landgenoten Van Bst-Voor- ting wiaren 16de met 77 p. en 6 ronden achterstand en Plantaz- Haam 18de met 86 p. en 7 ronden achterstand. Na de Duitser Hörmann, die ziek was geworden, heeft ook zijn partner, Preiskeit, opgegeven. De Belg De Paepe heeft eveneens de Uitrijd gestaakt. Zijn koppelgenoot Severijns rijdt voorlopig nlleen door. 88. Paniek grijpt hen allen aan, Eric niet uitgezonderd. Niemand begrijpt wat die geweldige knal te weeggebracht kan hebben en ergens roept een sidderende stem: „De goden wil len ons allen vernieti gen". Verder en verder splijt de rotswand; grote steenblokken vallen omlaag, gillen de kreten weerklin ken overal, vermengd met het gedonder van de steeds vallende rotsblokken. Het is 'n leven als een oordeel. Zo ver mo gelijk zijn Eric en de zijnen terug drongen in de rotswoning, die nu daar de hele voorwand ge scheurd en naar beneden gekomen is totaal vrij is komen te liggen. Op het kantje af zijn ze aan het geweld van de vlak langs hen heen suizende steenblokken ont komen en slechts één gedachte dringt zich bij allen op de voor grond: het vege lijf te redden voor deze onbegrijpelijke dreiging. Als het geraas verstomt, wordt het angstaanjagend stil en voor lopig' durft niemand de schuilplaats te verlaten. Bijgelovige vrees heeft de man nen te pakken en hier en daar hoort Eric woorden fluisteren als: „Demonen en duivels." Doch dan wordt de angst om haar vader Branwen te machtig. „Vadermijn arme vader", jammert zij. „Ik moet naar hem toe". En hoewel Eric zich even eens verbijsterd afvraagt, wat die vuurstraal was, wat er toch ge beurd kan zijn en ook hem een vreemde vrees bekruipt, volgt hij Branwen, die zich niet laat weer houden en snikkend en roepend over de puinhopen naar beneden begint te klauteren. Van de hele nederzetting is niets meer te zien dan wat versplinterd hout en geknakte balken temidden van het puin. Dan vinden zij de oude man. Klaarblijkelijk heeft hij nog een I poging gedaan terug te lopen, wat hem niet is gelukt. Vertwijfeld van verdriet knielt Branwen hij haar vader neer. „Hij is dood", snikt ze en als Eric naderbij komt, ziet hij, hoe het hoofd van Cendrach slap opzij valt op Branwen's schoot. In Egypte zijn 56 leden van het Franse vreemdelingenlegioen die kortelings van hun boot waren gesprongen, toen deze het Suez- kanaal passeerde, voorwaardelijk tot 50 pond boete veroordeeld, de laagste straf, die gegeven kan worden voor het illegaal binnen komen van het land. Onder hen bevindt zich een Ne derlander, een Belg, een aantal Spanjaarden en 46 Duitsers. Zij blijven op kosten van hun respec. tieve consulaten in hechtenis tot een beslissing over hun toekomst is genomen. Vaste markt. De stemming op de effecten beurs is onveranderd gunstig ge bleven. Wederom werden be hoorlijke koersstijgingen geboekt en ging de grootste aandacht uit naar scheepvaart en Philips. Zonder bepaialde voorkeur was er vraag naar alle scheepvaart- papieren. Er ontstond dan ook een levendige affaire, die door buitenlandse aankopen werd aangewakkerd. Het viel moeilijk te zeggen welk fonds in deae hoek de meeste aandaoht trok, want naast Scheepvaart Unie en de Indonesische lijnen waren ook Koninklijke Boot en speciaal K.P.M. een stuk hoger. Vaarten konden het aanvankelijke avan ce niet volledig behouden en ble ven goed prijshoudend. De acti viteit duurde hier de gehele mid dag voort en stelde bijna die voor Philips in de schaduw, waar zelfs de 355 werd gepasseerd en Dinsdag alleen in de oude gewo- ne aandelen voor 3 ton is omge zet, op een totale affaire in aan delen van ruim 4 millioen gul den. Olie trok aan tot 545 op het lichte herstel van Londen na Woensdagochtend tot 538 te zijn ingezakt. Ook Unilever was vast in sympathie met de Londense markt. A-K.U. overschreed de 291 om in het verdere verloop tot 293 aan te trekken. Ook de andere afdelingen lie ten een aangename stemming zien. Cultures kwamen voor de leidende fondsen algemeen op hoger niveau en ook Vortsenlan- den liet zich niet onbetuigd. Ver enigde Deli viel op door tot 144 aan te trekken. Diverse lokale fondsen waren opnieuw ge vraagd o.a. Nederlandsche Ford. De aandelen Oost-Bomeo waren aangeboden in verband met de passering van het dividend over 1953. Aangezien Wallstreet Dins dag gesloten is gebleven ging het in de Amerikaanse afdelin gen erg rustig toe. Bankaande len prijshoudend, claims Arnold Gilissen 5 gulden hoger op 360 gulden. De Younglening trok aan tot 145. Staatsfondsen prijs houdend met de staffellening iets toeter op 100% bieden. Prolongatie 2% BRESKENS. Huwelijks-aangiften: 3 Jan. Marcellus P. L. van Acker, 42 j. (won. te Moerkerke) en Maria M. S. de Milliano, 30 j. 7 Jan. Jeroom de Groote, 58 j. (won. te Schoondijke) en Elisabeth A. de Winde, 59 j. 28 Jan. Foppe Seek- les, 22 j. en Magdalena Verduijn, 18 j. Huwelijks-voltrekkingen: 6 Jan. Rumon A. A. van Quekelberghe, 27 j. en Sara J. de Kramer, 23 j. 20 Jan. Jeroom de Groote, 58 j. (won. te Schoondijke) en Elisa beth A. de Winde, 59 j.; Cornelis M. de Kruijter, 27 j. en Catharina Vin jé, 19 j. (won. te Groede); Marcellus P. L. van Acker, 42 j. (won. te Moerkerke) en Maria M. S. de Milliano, 30 j. Geboren: 8 Jan. Bastiaan Wil lem Oscar, z. van Dirk C. Mook- hoek en Hendrina Ista; Jacob Dirk, z. van Adriaan Flikweert en Catlina de Bruijne; Henrica Adriana, d. van Albertus P. van Abel en Petronella Veld. 10 Jan. Theo Joseph Irma, z. van Antoi- ne B. de Krijger en Alina M. Cammaert. 11 Jan. Elza Maatje Pieternella, d. van Jozias de Mees ter' en Cornelia D. Groenewege. 24 Jan. Levina Ebrina, d. van Hendrik Flikweert en Anna E. Koster. 25 Jan. Maria Sara, d. van Frangois S. Monjé en Suzanna Baas. 27 Jan. Janneke Machteld, d. van Thomas P. Cambier en Alida M. Streefkerk. Overleden: 12 Jan. Maria Wei- zoet, 72 j. 17 Jan. Elizabeth M. de Veij, 66 j. (won. te Rotterdam). 19 Jan. Kornelis T. Post, 73 j. 23 Jan. Ferdinandus de Kraker, 76 j. BRESKENS. Ingekomen: C. E. Haers en ge zin, Noodplan N 3, van IJzendij- ke; D. A. Dierings en gezin, Vo gelenzang 2a, van Nieuwvliet; Wed. A. M. BentschapKnook, Vogelenzang 2a, van Nieuwvliet; A. J. Poissonnier en echtg., Spui- plein 17, van IJzendijke; S. C. Klaaijsen, Boulevard 114, van Middelburg. Vertrokken: L. A. Cappon, W 51, naar Amsterdam; H. C. Rom- mers, Scheepvaartstr. 23, naar Den Helder; J. S. Christiaansen, Noodplan C 3, naar Boskoop; F. van Helsdingen, Noodplan N 7, naar Haarlem; J. Boekhout en gezin, Noodplan C 13, naar Groe de; G. C. P. Boeckhout en gezin, Noodplan H 8, naar Rotterdam; J. A. J. van de Velde, 2e Zandstr. 23, naar Terneuzen; M. M. S. de Milliano, Van Zuijenstr. 7, naar Moerkerke (B.)

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 3