Uit de Provincie Binnenlands nieuws De blauwe auto West-Duitsland en de Parijse verdragen PROEF EN VERGELIJK! UNIC is UNIEK "AKKSRTJES' KERKDIENSTEN Hoofdpijn ,Het atoom - hoop voor de toekomst Voortaan roken U en ik UNIC Kóóp m. 'n BIGGELAAR PRODUCT Amerikaanse Pacific-luchtstrijdkrachten worden versterkt AXEL. Conlict bij Australische luchtvaartmaatschappij BRESKENS. BOSCHKAPELLE. PHILIPPINE. SLUISKIL. IJZENDIJKE. Grens tussen dooi en vorst boven ons land ZEEPOST, Roemeense chauffeur mag in Denemarken blijven De verdediging van het Midden-Oosten Russische hulp voor slacht offers van overstromingen COOP. VRUCHTENVEILING ZEEUWSCH-VLAANDEREN TERNEUZEN. Het in de bondsdagcommissie voor buitenlandse zaken uitge sproken verlangen naar toelating van de bondsrepubliek tot het hoogste militaire orgaan der Noordatlantische verdragsorga- •ïisatie, de „standing group", heeft in geallieerde kringen een ■zeer koele ontvangst gehad. Van officiële Britse zijde is op gemerkt, dat het opnemen van de bondsrepubliek in di# orgaan op de conferenties in Londen en Parijs niet ter sprake is geweest. De woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken kon ook niet zeggen of de kwestie in overweging genomen sal worden, wanneer Duitsland eenmaal lid van de Navo zal zijn. l«a haar rapport aan de bonds dag heeft de commissie van bui tenlandse zaken geadviseerd de bondsregering te verzoeken, op neming in de „standing group" te verlangen. De bondsregering seif heeft zich tot dusver over de samenstelling der „standing »roup" in zoverre geuit, dat naar •vaar mening ook dit orgaan zo- i samig dient te zijn ingericht, dat ran discriminatie der bondsrepu bliek niet gesproken zal kunnen worden. Op het ogenblik zijn al leen de Verenigde Staten, Enge land en Frankrijk in de „standing group" vertegenwoordigd. De opneming van Duitsland in feet leidende militaire orgaan oer N.A.V.O. is één der wensen, s».e door de bondsdag zullen wor- »aen uitgesproken, wanneer hij deze week aantreedt om de rati ficatie van de Parijse verdragen te voltrekken. Er worden nog al- t$d pogingen in het werk gesteld baj deze gelegenheid ook tot een gezamenlijke demonstratie van aüe fracties voor de Duitse een heid te komen. Het is evenwel tot nog niet gelukt een voor alle fracties aanvaardbare tekst op te stellen voor een resolutie, die de wens bevat, dat de grote mo gendheden tot een nieuwe confe rentie over het Duitse probleem aullen besluiten. Terwijl de Chris, gelijke partij van dr Adenauer deze resolutie zeer algemeen wil üouclen wensen de socialisten er de bereidheid in te zien neerge legd, de Westelijke militaire bin- riHng op te geven. Wanneer dat aodig zou zijn om tot een natio nale eenheid te komen. De libe- "Talen nemen een tussenpositie in. !De bondsdag zal hedenochtend oaet de tweede lezing der verdra- g«n beginnen. Dr Adenauer iboopt nog deze week de derde en beslissende lezing te kunnen doen braden, doch hij zou op ernstige tegenkanting sluiten, wanneer de nieuwe Franse regering zou to nen geen haast met de ratificatie te willen maken. In dat geval zou den de liberale afgevaardigden namelijk in meerderheid voor uit stel der beslissing zijn. De frac ties zuilen niet minder dan vijf tig sprekers in het veld sturen. Hoe zij zullen stemmen is intus sen reeds een uitgemaakte zaak. Men rekent op een meerderheid van twee-derden voor de verdra gen, die de politieke en militaire status van de bondsrepubliek re gelen, en op een kleine meerder heid voor het hier zeer onpopu laire Saaraccoord, dat ook door de commissie voor buitenlandse zaken als een bittere pil is ge kenschetst. '*rïZe*?N? Dat is vanwege m'n UNIC. Weer of geen weer - UNIC houdt me fit. Je leeft er gewoon van óp, wilt U dat wel geloven I 't Is en blijft jé halfzware. Neem de proef en... ik zie U lachen. Dus afgesproken: gram Mobiele tentoonstelling in de hoofdstad. De mobiele tentoonstelling „het atoom - hoop voor de toekomst" bevindt zich thans op de Dam te Amsterdam. Het doel van deze «zpositie is „een beeld te geven van internationale samenwerking süj de toepassing van kersenergie :net vreedzame oogmerken, in de *eest van d6 rede van president Eisenhower voor de algemene vergadering der Verenigde Naties op 8 December 1953". Zij is tot stand gekomen door samenwerking van de Ameri kaanse voorlichtingsdiensten de Nederlandse regering, geïnstal leerd door Franse technici, heeft reeds tienduizenden bezoekers getrokken in België en enkele Nederlandse steden, komt 10 Maart a.s. in. Rotterdam, 22 Maart Sa Utrecht, in de Paasweek te <3roningen en reist daarna door verscheidene Westeuropese lan- Men krijgt een aanschouwelijk «eld van de potentiële kracht, Je in het atoom ligt verborgen *b die met name van het ura- nïum-atoom reeds veelvoudig -wordt benut. De thans bekende vindplaatsen van deze stof kun- T3&n voldoende atoomenergie leve- uöi voor de eerstkomende 6000 3®ar- Men ziet toepassingen van atoomenergie in landbouw, in dustrie en bovenal medische wetenschap. Alles wordt getoond in voor welhaast iedereen begrijpelijke foto's en modellen. In enkele stands geven werkstudenten ove rigens desgewenst toelichting. Belangwekkende vragen van bezoekers worden op een band '-♦Benomen, op een nader bekend te maken tijdstip voor de radio herhaald en deskundig beant woord. ,JDe Amerikaanse luchtstrijd- "MWnhten in het gebied van de taille Oceaan worden thans ver- aldus een mededeling na de bevelhebber er van. bri- jade-generaal Smith. Hij voegde hieraan toe: „Onze aörijdkrachten zijn sterk genoeg voor de eventualiteit van een communistische aanval. De Amerikaanse luchtstrijd- crachten in het gebied van de tHilp Oceaan beschikken over ba- •es, die zich uitstrekken van Ha- «tü tot Zuid-Oost-Azië". Brigade-generaal Smith besloot Tiet de mededeling, dat de Ame .asaanse luchtstrijdkrachten in de Philippijnen weldra ook onder ®jn bevel zullen komen. Axelse Revue .Anders dan Anders!" met top-momenten en knal-effecten. In afwijking van een jarenlan ge traditie heeft Dinsdagavond „Concordia's" toneel- en klein- kunst-ensemble onder de begaaf. de leiding van de heer J. Tiersen een revue voor het voetlicht ge bracht die zijn wedergade in Axel nog niet vond op het gebied van dilettantenprestaties en dan ook is uitgegroeid tot één gran dioos succes. Want, de conferencier drukte het na de vrolijke entré-acte zo kernachtig uit, men leverde deze avond een bewijs dat ook Axel in staat is met de sleur te bre ken en met eigen krachten een avond saam te stellen die kan wedijveren met de vlotste „ar- tiisten"-revue's! Dus, nop-stop rechtdeü! zoals hij het ih zijn ty pisch Axels uitdrukte. En: anders dan anders! Direct zette de Boerenkapel met een frisse melodie er de nodige vaart in. Uit de muil van een reusachti ge, monsterlijke kop met angst wekkend rollende ogen, betraden onder de tonen dezer kapel de deelnemende „artisten" het to neel. Reeds deze ongewone intro, ductie in een entourage van een prachtig Alpen-landschap was een forse greep naar het succes dat deze avond zou leveren. Weldra was het de Axelse „Ria", die met haar welluidende sopraan baar „jodel"-refreinen door de zaal deed galmen. Onmiddellijk vormde 'n Spaan se senor en senordta de aandacht van het auditorium der gevulde 7«al met een opwindend-rytbmi- sche dans. In de oer-komische klucht „Ge vecht met drie vrouwen" was ge legenheid te over voor dolle pret en gijn over de „kantoor-pedel" die door het lot plotseling zoveel „sjans" krijgt, dat hij zich om ringd ziet door een drietal al te vurige aanbidsters. De gevolgen bleven niet uit, zodat hij tenslot te de verzuchting slaakt, liever alléén naar het Notense schorre- tje te trekken! Opnieuw werdi daarop de aan dacht gevorderd voor „The Four Lads" met een serie schlagers. Het „Adjonyo-emsemtole bracht ons de openbaring dat mej. Joan Tiersen ook op het gebied1 van Het passagiers- en vrachtver voer door de Australische na tionale luchtvaartmaatschappij wordt belemmerd door het feit, dat piloten, die zijn aangesloten bij de bond van vliegeniers, wei geren Dc-3 toestellen te vliegen, zolang niet „als veiligheidsmaat regel" het maximum-vliegge- wicht wordt verminderd. Zeventig piloten zijn geschorst. vocale prestaties in het voorste gelid prijkt. De creatie die deze Axelse „bal lerina" leverde in de ballet-scène „Illusie" was superieur. Na de pauze bereikte de stem ming haar climax, toen Joan Tiersen bij herhaling haar „Ster vende zwaan" uitvoerde. Aan het applaus scheen geen einde te komen. Deze gratievolle jongedame verstaat deze kunst tot in de perfectie en mag voor onze ganse streek dan ook gel den als een „rijzende ster!" In de dolle klucht „Ridder zon der vrees of blaam" toonde de Axelse super-komiek Den Beer zich een pantoffelheld in het quadraat. Deze spectakel-scène liet „Het Centrum" meermalen schudden: van de lach-uitbarstin- gen. Het „Tido-Duo" bracht een briljant Tango-maskerade-num mer, terwijl de Axelse conferen cier zich met zijn dochter nog in een extra-nummer in de vorm van een duet deed horen. Een toegift liet niet op zich wachten. Aan het applaus kwam bij de meeste programpunten eerst na langen duur een einde. In een finale (op tekst van de heer W. P. de Ridder) werden nog eens de hoedanigheden van „Concordia" met de veelvormige dilettantenkunst opgehemeld en het einde bracht een glorieuze ovatie, die beëindigd werd met een dankwoord aan al de manne lijke, zowel als vrouwelijke exe cutanten. Natuurlijk deelden daarin de onvolprezen „Aêrpel- kappers" en alle andere muzika le en vocale medewerkens/sters, doch inzonderheid de artistieke leiding van de heer Tiersen, met de toneel-decorateur-grimeur de heer Rein Kolijn en de heer W. P. de Ridder. Het is voor de „Concordia"-ar- tisten een klinkend succes gewor. den. dat èn voor het instrumen tenfonds èn voor de toekomst gro. te verwachtingen inhoudt. Onder leiding van de conferen cier-ceremoniemeester volgde een prettig bal, dat tot in de kleine uurtjes duurde. Jaarvergadering muziek vereniging. In het café van de heer J. v. d. VeldeKeijmel hield de muziek vereniging „Uit het Volk, voor het Volk" haar algemene jaarver gadering. In zijn welkomstwoord memo reerde de voorzitter het overlij den van een werkend- en een bestuurslid der vereniging, name lijk de heren J. Duin en Jac. Keij mel. Ter nagedachtenis werd een minuut stilte in acht genomen. Uit het jaarverslag bleek, dat er op muzikaal gebied mooie re sultaten zijn geboekt. Zo wisten de heren W. v. d. Walle en A. Versprille beiden een eerste prijs te behalen op het solistencon cours te Terneuzen, waarbij eerstgenoemde zelfs nog een ex tra prijs werd toegekend. Ook be haalde de vereniging op 't Bonds- concours te Zuidzande een 1ste en een extra prijs. Uit het financieel verslag bleek dat er een batig saldo van 30,09 is. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. Visser en I. de Hulster herbenoemd en in de 2 vacatures benoemd de heren Iz. Faas en Z. Risseeuw. Na de rondvraag sloot de voor zitter de vergadering. Prijspiering. De prijspiering ten bate van de missie van pater Colsen, die in café Ottjes werd gehouden, is een mooi succes geworden. Er werd druk gepierd en ook pater Colsen gaf van zijn belangstel ling blijk. Hij slaagde er zelfs in enkele prijzen, de derde en de zevende te winnen. De hoofdprijs, een varken, werd gepierd door de heer Z. Ottjes. In totaal maakte de pierbol 1375 rondjes, zodat het organiserend comité met dit re sultaat zeer tevreden kon zijn. Jaarvergadering St Cecilia. Vastenavondviering. In het parochiehuis werd Dins-' dagavond door het bestuur van het R.K. Jeugdwerk een vasten avondviering gehouden. Vele jongelui', zowel uit de eigen pa- roehie ais van elders hebben zich daar kostelijk weten te verma ken. De vastenavondstemming zat er weldra in. De stemming werd nog vergroot door een band die hef mogelijk maakte dat op de vastenavondviering een dans je kon worden gedraaid. Het uur van gaan was voor velen te vlug aangebroken. Uitvoering muziekvereniging. De plaatselijke muziekvereni ging gaf in het Hofzichttheater haar jaarlijkse vastenavonduit voering. De zaal was geheel be zet, toen de voorzitter, de heer A. Termote, de aanwezigen een welkom toeriep. Hij feliciteerde de twee werkende leden Jan An thonisse en Cyr. de Smit met het grote succes dat zij op het solis tenconcours te Roosendaal heb- Onze fanfare St. Cecilia hield hen behaald, haar negende jaarvergadering. I Het muzikale gedeelte werd on- In zijn openingswoord deeide her leiding van Jasper Anthonis- de voorzitter meue, dat de fan- se subliem uitgevoerd, hl et nu m- fare voortaan de repetities zal mer rtmipi houden hij de heer Kiaassen. I waarin de kleme tamboer Camiel Ook moest de voorzitter zee Krijger zijn kunnen op mees een dat er een depressie ovfr teriijke wijze toonde, mocht een gen dat er een aeipressie over gewel(jjg appiaus ontvangen. de vereniging gekomen is, door. Na d* p^uze bracht de Bier. dat enkele van de jongste leden vbetse toneelvereniging „Jacob thuis met voldoende studeren van Lennep» het blijspel „Om en de oudere muzikanten met wiUe van de smeer" op de plan- of onvoldoende kunnen volgen; ondanks de grote inspanning van de directeur Cornells. De heer Cornelis deed een krachtig beroep om de achter stand in te halen. Hij is ten allén tijde bereid de jongens apart les te geven. Onlangs moesten weer twee leden in militaire dienst en ver trekt er tweer één der beste le- defn naar elders. Hierna gaf de secretaris, de heer Botoeleyn, traditiegetrouw een keurig verslag van het afge lopen jaar. De penningmeester, de heer Guilliet, bracht een duidelijk overzicht van het financiële be heer. Ware de vereniging zo muzi kaal als het financieel sterk is, dan kon de fanfare onder de besten gerekend worden. Buiten de instrumenten en uniformpetten heeft de we.reni ging voor ruim 1200,aan verlichting-artikelen, tenten enz. Bij het 10-j:arig bestaan zal tegelijk met het muziek en tuin feest in Juni a.s., muzikaal; luister (worden bijgezet. Het K.N.M.I. deelt mede: In Frankrijk is het in de afge lopen daigen belangrijk zachter geworden, evenals in het Alpen gebied. In Zuid-Frankrijk steeg de temperatuur Dinsdag tot 15 graden. Noord- en Midden- Europa toevinden zich nog stevig i'n de greep van de winter. In Scandinavië vriest het in de nacht 15 tot 25 graden. Ook in Denemarken en Midden-Duits- land kwamen in de afgelopen nacht temperaturen van 20 gra den onder nul voor. Dinsdagnacht breidde de war mere lucht boven Frankrijk zich langzaam naar het Noorden uit. Daarmee samenhangend nam de neerslag in het overgangsge bied tussen dooi en vorst in om- van? toe. Uit België werd gistermorgen sneeuw, regen en ijzel gemeld. Later in de ochtend viel ook in het Z. van Nederland wat regen en sneofuw. De komende 36 uur zal ons land juist in het over. gangsgetoied komen te liggen tussen de warmere lucht in het Zuiden en det koude in het Noorden. Met de volgende schepen han zeepost warden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn be zorgd, staam, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip ver meld. Indonesië: nusL „Oranje" 11 Mrt), m.s. „Karirimun" (3 Mrt). Ned. Nieuw-Guimea: s.s. „Tomi- ni" (3 Mrt), s.s. „Perseus" (10 Mrt.). Ned. Antillen: s.s. „Boskoop" (3 Mrt), s.s. „Bennekom" (8 Mrt), Suriname: s.s. „Trajanus" <9 Mrt). Unie van Zuid-Afrika en Z. W. Afrika: mjs. Arundel Castle" (26 Fetor.), m-s. „Carnarvon Castte" (8 Mrt.). Canada: s.s. „American Attor ney" (26 Fetor.), m.s. West er- dam" (3 Mrt.), s.s. „Maasdam" (9 Mr.). Argentinië en Brazilië: s.s. „An des" (26 Febr.), mus. „Uruquay Star" (1 Mrt), m.s. „Highland Brigade" (7 Mrt.). Australië: s-s. „Strathmore" (3 Mrt.), m-s. „Jothan van Oldentoar- nevelt" (9 Mrt.). Nieuw Zeeland: via Engeland (26 Febr., 5 Mrt en 12 Mrt.). Inlichtingen betreffende de ver- zendingsdiata van postpakketten geven de postkantoren. EVERT VERMEER PARTIJVOORZITTER. Bij enkele candidaatstelling is de heer Evert A. Vermeer (Naar- den) door de congresvoorzitter, ir H. Vos, tot voorzitter der Partij van de Arbeid verklaard. Hij volgt in deze functie de heer Koos Vorrink op, die van de op richting der partij af voorzitter geweest. Met een zeer lang ken. Deze vereniging beschikt over prima krachten, die vlot en geestig spel lieten zien. Als belo ning mochten de opvoerenden na elk bedrijf een hartelijk applaus in ontvangst nemen. - Een geanimeerd bal besloot de- dung applaus gaf het congres ze geslaagde avond. I zijn instemming te kennen. Aan Jon Cimpoe, ex-chauffeur van het Roemeense gezantschap te Kopenhagen, die heeft ver zocht als politiek vluchteling Sn Denemarken te mogen blijven, is medegédeeld, dat zijn verzoek is ingewilligd, aldus een medede ling van het Deense ministerie van Justitie. De Roemeense klacht, dat hij zich zou hebben schuldig ge maakt aan diefstal van een be drag van 6000 kronen, zal wor den onderzocht. In afwachting van de uitslag van dit onderzoek zal Ctimpo in hechtenis blijven. De Britse minister van Buiten landse Zaken, sir Anthony Eden, heeft tegenover de Egyptische premier, kolonel Atodel Gamal Nasser, Zondag in Cairo de hoop uitgesproken, dat het Turks- Iraakse verdrag spoedig gete kend zal worden. Van ambtelijke zijde te Londen is Dinsdag verklaard, dat Eden het kolonel Nasser volkomen duidelijk heeft gemaakt, dat de Britse regering de voorgestelde Turks-Iraakise verband, hetwelk zij een constructieve factor acht in de plannen voor de verdedi ging van het Midden-Oosten, blijft steunen. Zoals bekend, is Egypte sterk tegen het onderhavige verbond gekant. Een „barstende" hoofdpijn, een tergende kiespijn, een slopende zenuwpijn overvallen U op het meest ongelegen ogen blik. Neem dan één of twee ...die helpen direct! J ZWARE BINNENBRAND IN SCHEVENINGEN. Woensdagmorgen om half aeht is brand ontdekt in een kantoor van de luchtmacht, gelegen bo ven de galerij' op het Gevers Dey- nootplein te Scheveningen. Aan vankelijk liet deze brand zich niet ernstig aanzien, maar bij na der onderzoek bleek, dat vele tussenmuurtjes, z.g. Brabantse muurtjes aan het smeulen waren en vlam hadden gevat. De brand ontstond in een muur tje, dat op de eerste verdieping naast een brandende kachel Stond. Van daaruit vrat het vuur door over de gehele eerste en een deel van de tweede verdie ping tot in het dak. De Haagse brandweer ver scheen al spoedig met groot ma terieel, waaronder twee ladder wagens en drie spuiten. Men slaagde erin het vuur meester te worden, doch door de ongelukkige toouw van het com plex was men nimmer geheel zeker of men het vuur overal had bereikt. Een deel van het dak werd gesloopt en enige tussen- door A. H. VAN OMMEN. 62) „John Amerika, Rodney, geboren in tap-dancer van be roep," antwoordde een aware stem. Hij was een man van on geveer 30 jaar, groot en slank van gestalte. Hij had een fris blozend gelaat en het donker blonde haar was glad achterover gekamd. Het viel Bijlman dade lijk op, dat Rodney uitstekend Hollands sprak, zij het met een vreemd accent. „Wilt u mij uw doen en laten van eergisteren avond eens ver tellen?" „Wel mijnheer.Bijlman, ik treed op in het City-theater in beide voorstellingen. Dat is on geveer half negen en half elf. Daarna ben ik nog een poosje de stad ingeweest." „Waar," wilde Bijlman weten. „Wel, zo hier en daar.Ik ken al die dingen In Amsterdam nog niet zo goed, dat ik direct de naam kan zeggen. Maar ik weet wel, dat ik zo ongeveer half twaalf op mijn kamer kwam (Nadruk verboden.) een beetje eh.. tipsy. Oh yes, kan de beste gebeuren, niet?" „Heeft iemand u thuis zien komen?" „No no., mijn kamer is di rect bij de voordeur. Niemand gezien." „Hm hmMaakt u 's mor. gens vaak zo'n ochtendwande ling door de Kalfjeslaan?" „Sorry., ik begrijp u niet." Zijn verbazing leek oprecht. „Ik bedoel, of u 's morgens wel eens in alle vroegte een ochtendwandelingetje maakt?" kleedde Bijlman zijn vraag nu enigzins minder direct in. „Oh no no no, mijnheer Bijl man. Wij artisten komen vaak laat 'thuis en blijven 's morgens lang uitslapen. Vanmorgen moest ik vroeger op als anders, daar ik om tien uur in Carré moest zijn voor het afsluiten van een contract." „Ah juist." Bijlman keek eens nauwkeurig naar zijn geruite demi. „Mooie das heeft u daar. Past u maar oji, dat ze 'm niet stelen.Hij kuchte even, niet wetend, hde hij zijn vraag zou inkleden. „Waar hangt u die jas altijd, als u op uw kamer bent?" „Wel eh.bijna alle gasten hangen hun overjassen beneden in de gang aan de kapstok, en dat doe ik ook," klonk verwon derd het antwoord. „Zeer begrijpelijk," vond Bijl man. „Bent u al lang in Hol land?" ,,Drie jaar geleden verliet ik Amerika en kiwam hier in Hol land aan. Maakte een toer door de grote steden, trok daarna half Europa door en ben nu een drie maanden geleden weer in Amsterdam teruggekeerd. Van alle steden toevalt Amsterdam mij' het beste. Veel beter dan Chicagodaar is 't zo very zeer onrustig., you know?" „Dat zal wel," knikte de in specteur. „Mijnheeir Rodney, ,u kimt gaan en ik wens u veel succes bij het afsluiten van uw contract." „Thank you. Morning mijn heer Bijlman., mijnheer Drost, als ilk goed gehoord heb.Veel succes bij uw onderzoek." Hij zette de pet op en verliet de 'ka mer. „Let op mijn wgorden: de ali bi van al die artisten zullen al len even vaag en oncontroleer baar blijken als dat van die tap- muurtjes werden weggeslagen om zekerheid te krijgen. Het complex werd van binnen zwaar beschadigd. Omstreeks tien uur kon het grote materieel inruk ken, doch er bleef nog een com mando van de brandweer met ladderwagen en twee spui ten achter om op eventualiteiten voorbereid te zijn. KANTOORBEDIENDE VERDWEEN MET ƒ1700. Een 18-jarige kantoorbediende- genaamd B. S., die voortvluchtig is, wordt er van verdacht een geldkistje met 1700 van zijn werkgever, een ijzerhandelkan toor aan de Rozengracht te Amsterdam, te hebben gestolen. Toen de procuratiehouder terug keerde van een kortstondige af wezigheid bleek zowel S. als het kistje te zijn verdwenen. RESTEN VAN „SPANKER" BRACHTEN RUIM 80.000 OP. In hotel „Amerika" te Hoek van Holland zijn gisteren de wrakres- ten van het Engelse s.s. „Span ker" publiek verkocht. In de bio scoopzaal van het hotel waren zeer veel belangstellenden aanwe zig, De opbrengst bedroeg ruim dancer!" barstte Bijlman los, ƒ80.000. nadat Rodney verdwenen was. De 1177 ton metende „Spanker „Maar we zetten nog geen is vorig jaar in de avond van de streepje door die kerel," conclu- 7e Augustus op het uiteinde van deerde Drost „Ga eens na Bijl- het noorderhoofd te Hoek van tje:na half elf weet ie niet Holland gelopen. De rijkswater- meer waar ie uitgehangen heeft, staat heeft op Tipsy., ja, dat kan m'n tante óok zeggen. Dan z'n mooie ge ruite jas en de grijze sportpet! Vergeet niet, dat de kerel uit Chicago komt en vergeet niet, dat je zelf hebt verklaard, dat de overval een Amerikaans tin tje heeft! Nou jij." ,Jk vergeet niets, Drost," ant woordde Bijlman. „Maar vergeet jij niet, dat als die beroemde tante van jou ook in dit pen sion woonde, dat zij óók 's mor gens vroeg in Rodney's geruite jas had kunnen wandelen, als dat ding open en bloot in de gang hangt!" „Middem in mijn oog," gaf Drost toe. „Dus 'n streep er door?" .iBen je razend! Na half elf is zijn lalilbi vaag, zéér vaag zelfs er tussen half elf en half to aolf kan Rodney heel wat uit gespookt hëttoen. Hij zei zelf, dat ie om half twaalf thuis kwam, dus behoefde ik hem niet te vragen, of hij het schot in de achtertuin heeft gehoord. Zowie volgt?" De Russische ambassadeur in Djakarta de heer D. A. Zhukov, heeft minister-president mr Ali Sastroamidjojo Woensdag een bedrag van Rp. 40.000 aangebo den, dat afkomstig is van het Russische Rode Kruis en de „Rode halve maan" en is bestemd ter leniging van de nood van de slachtoffers van de overstromin gen in Indonesië. De Russische ambassadeur betuigde hierbij van de sympathie van zijn land voor het Indonesische volk. Minister-president mr Ali Sas troamidjojo verzocht de ambas sadeur de dank van de Indone sische regering en het Indonesi sche volk aan de regering en het volk van de Sóvjet-Unie over te brengen. DONDERDAG 24 FEBRUARI. Oud-Geref. Gemeente. Terneuzen: 7 uur Ds. A; de Reu ver. (Win ter lezing.) (Wordt vervolgd.) kenwet beslag laten leggen op het schip en dit door Van der Taks bergingsmaatschappij laten slo pen. LAAG WATER OP DE WADDEN. De „Brakzand", de rijksveer boot van de dienst Oostmahorn- Sohiermonrukoog is Woensdag door te lage waterstand op de Wadden blijven steken. De klei. nere boot „Ameland" heeft de passagiers overgenomen en naar Oostmahom gebracht. FELLE BRAND OP SCHIP. Gisteravond omstreeks half ne gen is een felle brand uitgebro ken op een koelschip, dat bij J. en K Smit's scheepswerven en ma chinefabrieken N.V. te Kinderdijk wordt afgebouwd. Het is bestemd voor Rusland. De brandweren van Alblasserdam, Nieuw-Lekker- land en Kinderdijk en de bedrijfs brandweren van L. Smit en J. en K. Smit bestreden het vuur. De Rotterdamse brandweer arriveer de later met een autospuit en 2 blusboten. Omstreeks 10 uur was men het vuur nog niet meester. Veiling v,an 23 Februari. GROENTEN. Per bos: Selderij 67 ct. Per kg: Rode kool 33 ct; Sa- voye kool 2834 ct; Waspeen 21 28 ct; Prei 3157 ct; Knolselde. rij 9—30 ct; Spruiten 3056 ct; Uien H 7—11 ct; Witlof 40—59 ct; Boerekool 1734 ct; Breek- peen II10—17 ct; Koolrapen 10 12 ct. FRUIT (per 100 kg). Appelen: Golden Delicious H I ƒ35—ƒ43, K ƒ15—ƒ30, F ƒ6- ƒ11; Goudreinetten F ƒ11; Jona than A 33—39, H I 13—25, H II 10, K ƒ14—ƒ17, F 4 11; Lombard Calville Hl/ 2&20 25, K 15,20—22, F 7. Peren: St Rémy K 8—13, F 3-/10. Een fontein op de oude markt te Kopenhagen zal elke Zondag middag limonade geven voor kin deren van acht tot twaalf jaar, die naar hartelust zullen kunnen drinken. Dit plan is van de orga nisatie „Red barnet" (Redt het kind). Een Siamese tweeling, de zus jes Joan en Margaret Gray, die 30 November j.l. in Keighley in het Engelse graafschap Yorkshi re waren geboren, zal naar Lon den worden overgebracht. Chirur gen zullen trachten de tweeling, die aan de schedel is vergroeid, te scheiden. De geboorte van de meisjes was geheim gehouden.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2