De kent zijn Duitser wereld niet Uit de Provincie Binnenlands nieuws DE SCHEEPSBOUWER f ré m yt m 3 tot 4 pCt VULPENNEN I Daling van het melkverbruik Luxe Schrijfmappen Bij 17 pCt is „der Führer" nog in aanzien 36 pCt meent dat ministers het belastinggeld opmaken en 72 pCt weet niet, door wie het volk geregeerd wordt TERNEUZEN. KLOETINGE. Onderzeeër loopt op waterstofperoxide SLUIS. SLUISKIL. STOPPELDIJK. De in Egypte ontsnapte leden van het Vreemdelingenlegioen Influenza-epidemie in Beieren eist slachtoffers Gaston Dominici naar ziekenhuis IJZENDIJKE. Amerikaanse visserschepen door Peru opgebracht STRAATROOF IN AMSTERDAM. TREIN OP VERKEERD SPOOR TE HOEK VAN HOLLAND. ZAAMSLAG. Het verongelukte Belgische vliegtuig «Parelconflict» opgelost L W.r. uit zijn „Wahlkreis" heet. Bedenkelijk is ook nog dit: een groot deel der ondervraagden (een percentage is niet ge noemd) meent, dat één partij voor een land eigenlijk genoeg is. Toch bleken de mensen, die deze mening verkondigden het waren zander uitzondering sleoht-geïnlormeerden" over het algemeen geen naüonaal- socialisten te zijn... (Nadruk verboden) fc'P.A.) Cijfers zijn lang niet nemen, slechts 19 procent wist altijd saai, zelfs niet wanneer zij wat men onder het begrip komen van een zo oer-ernstige „bondsregering" verstaat en nog instelling als het Westduitse geen derde deel was er van op „Institut für Demosikopie". Ver- j de hoogte, hoe de afgevaardigde haast het u bijvoorbeeld niet, dat drie van elke vijf Duitsers slechts bij benadering weten, wat er In de wereld en zelfs in hun eigen land omgaat? En die ver bazing moet wel veranderen in bezorgdheid, wanneer men leest, dat deze grote massa van slecht- gelnformeerde lieden het sterkst geneigd is, het oor te lenen aan 4e politieke kwakzalver. ■Zeker, dit „radicalisme der ■swetenden' sluimert op het ogenblik nog onder de opper vlakte. Communisme nóch neo- fascicme hebben er zich tot dus ver van meester kunnen maken. Mmt het is dan toöh maar aan- ■wezig en vormt een kolossaal bk>k dat misschien slechts een klein stootje bijvoorbeeld een economische achteruitgang be- i'Mjeft, om de democratie in Duits land opnieuw te verpletteren. Oe zojuist verschenen studie von het genoemde instituut voor het grootste deel bestaande «Jt de resultaten van een op velerlei gebied over een reeks .an jaren ingestelde opinie- aïuferzoek bevat ook hoopge vender cijfers. Zo is de verwachting, dat nu hst oorlogsleed zo langzamer hand in het vergeetboek is ge raakt, de herinnering aan Hitier ï»et het kleed der legende zou «orden omhangen, niet in ver- valling gegaan. Integendeel. Ge loofden in Juni 1952 nog 22 van fflke 100 ondervraagden, dat Hit- Ier een uitstekende staatsleider mx geweest, in December 1953 dit aantal nog slechts 17. Ook aan de hand van andere vragen heeft men een voort schrijdende daling van het aan- ssen des „Führers" vastgesteld. Dat de Duitsers, op politiek gSbiei dan misschien onvolwas sen, in ieder geval op andere ter- rc«inen bollebozen zouden zijn, is overigens ook een misvatting «ableken. Slechts 14 procent der andervraagden was in staat, een toch zo belangrijk water als de Qrote Belt op de landkaart aan wijzen; bij de Maas was dit met 38, bij de Memel met 40 pro cent het geval. DIE MINISTERS HEBBEN HET GEDAAN! fan weinig inzicht in de be staande verhoudingen getuigt verder, dat 36 van elke 100 on dervraagden meenden, dat de Bcrinistersalarissen de staat wel het meest geld zouden kosten; üechts een kwart wist, dat in «werkelijkheid de sociale uitgaven •Se grootste post op het budget wtmen. Dp een andere interessante wcaag: „Gelooft u, dat de Duit- ssn, in het buitenland bemind of ijBfcemind zijn?,, antwoordde 38 sEoeent met ^bemind", 34 pro- osmt met „onbemind"; de rest had geen mening. Verder was 4en meerderheid er van over- rjujferi, dat de Duitsers wegens &un goede eigenschappen (het buitenland is op ons jaloers) in «£e wereld niet zo bijster gezien a^n. Het bedroevendst is echter vonder wijfel, dat zijne majesteit he burger, van wie wordt veron dersteld, dat hij in de democra tise de drager is van de staat, zo aStter weinig van >rzijn" staat af weet (en dat waarschijnlijk niet a Duitsland alleen!). Van de in Duitsland ondervraagden wist 58 procent niet, welke partijen de huidige regering deel- STAKING BIJ DE NOORSE RADIO. Programmaleiders, redacteuren en omroepers van de Noorse ra dio zijn de afgelopen nacht te 12 uur in staking gegaan om, hun eisen tot salarisverhoging kracht bij te zetten. De Noorse radio zal tijdens de staking uitsluitend weerberich ten, symphonie-concerten en gra- mofoonplatenprogramma's uit zenden. De ontevreden personeelsleden, in totaal 72, verwierpen Dinsdag avond een compromisvoorstel van de regering. De 408 andere per soneelsleden blijven werken, maar zeiden de stakers te zullen steu nen door de functies van de sta kers te „blokkeren." KLEDING WASSEN MET GELUIDSGOLVEN. Dezer dagen is in Londen een revofutionnair tijpe wasmachine gedemonstreerd. De wasmachine werkt volgens het principe van geluidsgolven die het water door het weefsel van de wasgoederen spoelen en dit binnen de twintig minuten grondig reinigen. De machine kost ongeveer een der de van de normale wasmachine. Verg. Comité Ouden van Dagen. Onder voorzitterschap van de heer P. F. Standaert vergaderde het comité Ouden van- Dagen. Na de rekening en ver an two or. ding van de kascommissie wer den de plannen voor de komende reis vastgesteld. Besloten werd voor de ouden van dagen op Woensdag 27 April een filmvoor stelling te geven. Door de heer Standaert werd een filmvoorstel ling aangeboden, waarvan de op brengst geheel ten bate van de kas voor de deze zomer te ma ken reis komt. Het comité rekent op de mede werking van alle ingezetenen om ook dit jaar onze oudjes weer een gezellig uitstapje te kunnen aanbieden. Wethoudersverwisseling na menigsverschil. Ben zuster-onderzeeboot van 4e „Explorer", de eerste onder zeeër van de Britse koninklijke marine die waterstof-peroxide jtts brandstof gebruikt, zal op 25 'februari in Barrow-in-Furness «ai stapel lopen. De nieuwe onderzeeër, de ,,Ex- salfbur" is gebouwd door Vi- stosrs Armstrong. to een verklaring van de ad- ssmraliteit wordt gezegd, dat deze «nrierzeeërs behalve met diesel- «Sectromotoren ook zijn uitge cast met turbines, waarvoor de energie wordt geleverd door die selolie in opgeloste waterstof- (öopoxide. De gemeenteraad van Kloetin- ge heeft Maandagavond de heer M. Reynhoudt (C.H.) benoemd tot wethouder in de plaats van de heer J. Straub, die als zodanig ontslag heeft genomen. Na afloop van de raadsvergadering, die door zeer veel belangstellenden werd bijgewoond, heeft het oudste raadslid, de heer R. Buitenhuis (A.R.), een uiteenzetting gegeven van de redenen, die geleid hebben tot 't ontslag van de heer Straub. In de voorlaatste openbare raadsvergadering, zo zette de heer Buitenhuis uiteen, werd met al gemene stemmen een voorstel van B. en W. aanvaard en het was reeds gedeeltelijk tot uitvoe ring gebracht, toen in een daar opvolgende vergadering de heer Straub met een voorstel kwam, het eerder aangenomen voorstel weer in te trekken. Hij was, om dat hij met de overige leden van B. en W. geen ruggespraak had gehouden, hiertoe niet gerechtigd. Een dergelijke handelwijze, aldus de heer Buitenhuis, brengt de on derlinge vertrouwelijke samen werking in gevaar. Bij de laatste raadsvergadering is dit dan ook besproken en zijn er woorden ge vallen, die zeker niet gesproken hadden mogen worden. De heer Straub uitte enkele beschuldigin gen en betrok hierin ook de se cretaris, de heer P. van de Bosse, die volgens de heer Buitenhuis overigens geen enkele blaam treft. Toen naderhand bovendien nog bleek, dat de samenwerking in B. en W. ook niet was zoals zij behoorde te zijn en ook de bur gemeester, mr. H. N. baron Schimmelpenninck van der Oye, onrechtvaardige beschuldigingen had te incasseren, besloot de raad éénparig, dat er recht moest wor den gedaan en dat aan de moei lijke situatie een eind moest ko men. Men vroeg toen de heer Straub zijn beschuldigingen in te trekken. Toen deze weigerde, diende men een voorstel in om het vertrouwen in deze wethou der op te zeggen. Dit voorstel werd echter in de Maandagavond gehouden raadsvergadering inge trokken, omdat de heer Straub, inmiddels had besloten zijn func tie als wethouder neer te leggen. Hiermede is dus een einde geko men aan het wethouderschap van deze 78-jarige, die sedert 1919 lid van de gemeenteraad van Kloe- tinge is geweest en van 1938 af wethouder. Vergadering weegbrugvereni- ging. In hotel Centraal alhier vond een vergadering plaats van land. bouwers, welke aangesloten zijn bij de coöp. weegbrug, welke op gesteld staat bij hotel Centraal. De administrateur van de ver eniging, de heer S. A. van Hal, legde rekening en verantwoor ding af van zijn beleid. De weegbrug, die thans in het bezit van de vereniging is, vol doet niet meer aan de gestelde eisen en werd onlangs afge keurd. Daar bovendien hotel Cen traal in verband met het uitbrei dingsplan van de gemeente ge sloopt moet worden, weet men eigenlijk niet waar men met de weegbrug moet blijven en werd er besloten deze maar te verko pen. In verband hiermee rees de vraag of het dan nog wel wense lijk is de vereniging voort te zet ten. De vergadering was, op een' enkele uitzondering na, de mening toegedaan dat een' weeg brug voor de gemeente wenselijk is en de vereniging moet blijven bestaan. Later zal men dan nog altijd de mogelijkheden tot aan schaf van een nieuwe weegbrug onder ogen kunnen zien. financieel verslag uit. De aftre dende bestuursleden, de heren F. A. Kolijn en Joh. de Bruijne, werden met algemene stemmen herkozen. Besloten werd een excursie te houden voor de leden met hun dames naar de energietentoon stelling 1955 in Rotterdam. Na afloop van het huishoude lijk gedeelte hield de algemeen secretaris van de Z.L.M. Mr. Schlingemann een inleiding over de publiekrechterlijke bedrijfsor ganisatie in de landbouw en ver toonde nog een aantal lichtbeel den over zijn recente reis naar Scandinavië. Bijzondere drukte. In de haven van de C.N.A. lig gen thans twee zeeboten voor de kade. Het zijn het s.s. Irmgard Pleuger en het s.s. „Masaborg", beide om kunstmest te laden. Bij laatstgenoemd schip wordt met behulp van een drijvende kraan van de N.V. Aug. de Meijer Zonen uit lichters kunstmest in de Masaborg overgeslagen. Oudermiddag. Voor de ouders van leerlingen der R.K. lagere school werd in 't verenigingsgebouw een ouder middag gegeven. Na een inlei dend woord van deken Staal, sprak kapelaan Rombouts over de problemen, die zich bij de op. voeding van de jeugd voordoen. In het bijzonder besprak de ka pelaan de verhouding tussen school en thuis. Na dit ernstige gedeelte van de middag kwamen de leerlingen zelf aan bod. Verschillende to neelwerkjes werden opgevoerd o.a. Kleinduimpje. In deze voor drachten zetten de kinderen hun beste beentje voor en konden de ouders volop genieten van fraai spel. Er was voor deze oudermid- diag veel belangstelling. De 56 leden van het vreemde lingenlegioen, die Maandag ont snapt zijn van het troepenschip „Pasteur", toen dit door het Suez- kanaal voer, zullen vandaar voor de rechtbank te Port Said moeten verschijnen. Nadat de mannen door de Egyptische politie waren aangehouden, zijn zij in volledige afzondering gehouden. Over hun identitent is niets bekend ge maakt. Volgens de Egyptische pers gaat het om 46 Duitsers, vier Ita lianen, vier Spanjaarden, een Ne derlander en een Belg. Van offi ciële zijde kon evenwel geen be vestiging hiervan worden gekre gen. Een influenza-epidemie heeft 37 slachtoffers gekost, zo heeft 't Beierse ministerie van Volks gezondheid bekend gemaakt. De agfelopen week hebben zich 26.000 nieuwe gevallen voorgedaan, vooral in het noordelijke deel van de staat. Gaston Dominici, de Franse boer die ter dood is veroordeeld wegens de drievoudige moord op het Engelse gezin-Drummond, is in het ziekenhuis van die Marseil- laanse gevangenis „Les Baumet. tes" opgenomen. De 77-jarige boer zou aan voed selvergiftiging lijden. Uitvoering „De Oranjebloem" De rederijkerskamer „De Oran jebloem" bracht in café Lam- minsvliet voor een uitverkocht huis het toneelstuk „De beste ja ren van ons leven", een stuk be werkt naar het bekende Ameri kaanse boek „Grory forme" van Mac. Kinley. Het stuk, dat goed vertolkt werd, werd door het publiek met de grootste aandacht gevolgd. Het was een spel, dat aan de spelers bijzondere zware eisen stelde. Toch was het niet te hoog gegre pen. Alles bij elkaar heeft de uit voering van de rederijkerskamer een zeer goede indruk gemaakt. Jaarvergadering Z.L.M., afd. Sluis. In hotel „De Stad Sluis" vond de jaarvergadering plaats van de afdeling Sluis van de Z.L.M. De voorziter van de afdeling, de heer H. van Iwaarden, gaf een overzicht over de gebeurtenissen in 1954 op agrarisch gebied. Hier bij zei hij, dat het wisselvallige weer de oogst aanvankelijk ern stig dreigde te beïnvloeden, maar dat later toch alles nog was mee gevallen. De secretaris-penningmeester de heer F. A. Kolijn, bracht een Raadsvergadering. De raad van IJzendijke zal op Donderdag 24 Februari, 's avonds 7 uur, in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda bevat 17 punten, w.o. een voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling van het ontwerp herziening uitbreidings plan; voorstel van Burg. en Weth. om de weg naar de Belgische grens de naam te geven van Pas- sageulestraat; enkele verzoeken om premie in de kosten voor wo ningverbetering; een voorstel van Burg. en Weth. tot uitbreiding van het badhuis en enige voor zieningen te treffen voor verbe tering brandweergarage. De kos ten hiervan zullen plm. 8000, bedragen; verder is er nog een voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling van een verordening op de persoonlijke diensten inge val van dreigen of plaats grijpen van rampen. „Rust-Roest" vergaderde. In de zaal van de heer A. Lie- vens kwam de vereniging van paardenfokkers in West Zeeuws- Vlaanderen „Rust Roest" in alge mene vergadering bijeen, onder voorzitterschap van de heer Joh. de Feijter. In het jaarverslag van de se cretaris kwam tot uiting, dat bij de gehouden keuringen in het af gelopen jaar het aantal voorge brachte dieren is verminderd. Het financiële gedeelte liet een vro lijker geluid horen: er was een batig saldo van 512,26. Tot leden van de financiële commissie wer den benoemd de heren J. Wijf fels te IJzendijke, C. Almekin- ders te Retranchement en als plaatsvervanger Ars. Haverbeke te IJzendijke. Door het bestuur zijn voor de keuringen de volgende datums vastgesteld: veulenkeuring op Woensdag 6 Juli en de najaars keuring op Dinsdag 29 November. Hierna kwam men aan de ver kiezing van bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heren A. P. Modde en Joh. de Feijter, welke laatste niet herkiesbaar was. De heer Modde werd herko zen terwijl in de plaats van Joh. de Feijter werd gekozen de heer A. J. Catseman uit Biervliet. Tijdens de rondvraag bracht de heer A. J. Temmerman uit Hoofdplaat dank aan de scheiden de voorzitter voor het zeer vele dat hij in zijn bestuursloopbaan voor de vereniging en de gehele paardenfokkerij heeft gedaan. Zaterdag zijn acht Ameri kaanse vissersschepen door de Peruviaanse marine aangehou- den en naar de haven Tatara gebracht, daar zij zich hadden opgehouden in de stroolk van 200 mijl uit de kust, die door Peru is vastgesteld als het ge bied van zijn territoriale wate ren. Vier schepen, die zich niet lieten praaien, worden door Peruviaanse militaire vliegtui gen gezocht. Wegens carnavalsviering, die elke officiële activiteit in Peru tot stilstand heeft gebracht, kunnen de Amerikaanse autori teiten voor heden geen enkele stap doen in deze kwestie. DE HONDERDUIZEND IE ER UIT. Lot no. 8995 waarop Dinsdag in de staatsloterij de honderddui zend is gevallen blijkt in de serie A geheel onverdeeld het eigen dom te zijn van een ingezetene van Amsterdam die niet genoemd wenst te worden en zich over zijn plannen met de zojuist verwor ven 85.000,nog niet heeft wil len uitlaten. Te Leiden is het lot verkocht in drie kwart loten, twee tiende loten en een twintigste lot. Het gehele lot van de B-serie no. 8995, waarop de honderddui zend is gevallen, was in het bezit van de collecteur C. C. van Es te Hilversum. Hij deelde mede drie kwart lot, dus 15 twintigjes, te hebben verkocht aan de loterij club van 17 arbeiders van de Veneta-tapijtfabrieken, die dus gezamenlijk 63.500,— krijgen uitbetaald. Een tiende lot was in het bezit van een clubje van ar beiders bij de Gooise melkcen- trale. Bovendien waren twee twin tigjes verkocht aan twee particu lieren in Blaricum en één twin tigje was in het bezit van een klein Hilversums zakenman. In Hilversum is het lot dus goed be steed geweest. In Roermond is de honderddui zend gewonnen door een loterij clubje van 11 leden, die geregeld samen komen in café „De Zwar te Ruiter" aan de Roerkade. In Roermond wordt op het ogenblik volop carnaval gevierd en dus was dit een extra meevaller. On der de 11 winnaars waren er drie die ook voor hun vrouw een aan deeltje hadden gekocht. Er waren er echter ook drie, die enige we ken geleden hun aandeel hadden opgevraagd en dit lot dus aan hun neus voorbij zagen gaan. De winnaars konden deze mee valler best gebruiken. Drie uit het Rijksopvoedings gesticht te Amersfoort ontvlucht te jongens hebben gisteravond in de Vijzelstraat te Amsterdam een rol gespeeld bij een toneeltje van straatroof, dat weliswaar geen ernstige gevolgen had, maar toch vrijwat opschudding heeft veroorzaakt. Een hunner, de 18- jarige kok J. W„ ontrukte op de hoek van de Kerkstraat een hand tasje aan een van twee dames, die daar voorbijkwamen op korte afstand van haar echtgenoten. Terwijl de rover zich uit de voe ten maakte, liepen zijn metgezel len de achtervolgers in de weg, maar de politie is er niet zeker van dat hier van opzettelijke medeplichtigheid kan worden ge sproken. Eenmaal in zijn vaart gestuit door een fiets, die hem door een voorbijganger voor de voeten werd geworpen, kon de vluchte ling door een agent van politie worden besprongen en overmees terd. Naar de twee anderen wordt nog gezocht. Het blijkt dat een hunner, die 4 bezat, op een reisje naar Amsterdam had ge- tracteerd. De gedupeerde, de 63-jarige mevrouw S., is ongestoord met haar gezelschap èn haar tasje naar huis gekeerd. De electrische trein, die Dins dagmiddag om 12.19 uur uit Rot terdam C.S. naar Hoek van Hol land was vertrokken, is om 12.51 bij het binnenkomen van het sta tion Hoek van Holland op ver keerd spoor terecht gekomen en in botsing geraakt met een ran- geerdeel. De locomotor van het rangeer - deel en de electrische trein liepen schade op. Naar het A.N.P. uit Hoek van Holland verneemt zijn er enige lichtgewonden. Het rangeerdeei bestond uit een motorloc., een ba gagewagen en een wagon van een internationale trein. In deze laatste wagon waren vrouwen bezig met schoonmaak- werkzaamheden. Twee dezer zgn poetsvrouwen, zo heeft men bij navraag bij de N. S. bevestigd, zijn door de schok der botsing gewond.. Zij liepen een horsen schudding en- een sleutelbeen breuk op. Ook een slaapwagen- conducteur, die zich in de wagon van de internationale trein be vond, is gewond en voor onder zoek naar een ziekenhuis ge bracht. De motorloc. is vernield, de ba gagewagon is van één van de on derstellen gescheurd en gekan teld. De wagonvoerder van de per sonentrein heeft, toen hij be merkte dat er een botsing zou volgen, de remmen aangezet en is naar achteren gerend. Op zijn weg heeft hij de drie reizigers die zich in de 2de klasse coupé achter de wagenvoerderscabine bevonden aangeraden zijn voor beeld te volgen. Zij vielen bij de botsing allen tegen de grond, maar werden niet gewond. Volgens berekeningen van de Alg Ver. voor Melkvoorziening A.M.V. (Westen des lands) mede op basis van landelijke C.B.S. cij fers, is het verbruik van drink- melk in ons land na de verhoging van de prijs gedaald met drie tot vier percent. (met gouden pen) vanaf 6,25 tot 66,50 N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE Rectificatie raadsverslag. Het verslag van de Maandag ge houden raadsvergadering behoeft een aanvulling en een rectificatie. Tegen het voorstel van B. en W., om de subsidie-aanvrage van het Humanistisch Verbond af te wij zen, dat met 73 stemmen werd aangenomen, stemden de heren Florussen, Van der Beek en Van Cadsand. Gezien de korte periode na de prijsverhoging kan deze daling nog niet als een definitief cijfer worden beschouwd. Aan het einde van 1954 werd trouwens bij steekproeven reeds een geringe daling van het melk verbruik in vergelijking tot het jaar 1953 geconstateerd. Mede daarom is thans geen absoluut zuiver beeld te krijgen van de da ling van het verbruik, die uit sluitend het gevolg zou zijn van de prijsverhoging. De patrouilles, die Dinsdagoch tend uit verscheidene plaatsen rond de berg Terminillo zijn ver trokken, zijn inmiddels op de plaats aangekomen, waar de DC- 6 van de Belgische luchtvaartmij. de Sabena onlangs is veronge lukt De ploegen zijn uitgerust met al het nodige materieel voor de berging van slachtoffers, die evenwel zeer belemmerd wordt door ongunstige weersomstandig heden. Nader is bericht, dat tot dusver Wat betreft de onbewoonbaar- 11 lijken zijn geborgen. Het tran- verklaring van verschillende wo ningen, werd zulks door de raad goedgekeurd, met uitzondering van de woning Plein 32, waarover de beslissing tot de volgende ver gadering werd aangehouden. sport hiervan zal met muilezels geschieden. De lijken van 18 slachtoffers zijn nog niet gevonden. Te Rietl wordt een „chapelle ardente" in gericht. De heer R. Uges, directeur van let „Apollo"-theater te Den Haag wede optredende namens de di rectie van het „Rex"-theater al daar, heeft in een onderhoud met ■rertegenwoord igers van de Haag. se kring van dagbladdirecteuren e» de federatie van Nederlandse journalisten verklaard, dat het Tiet in zijn bedoeling heeft gele ien de in het „Parel-conflict" be srokken recensenten overlast te jben bezorgen. Mocht dit het ge- zijn geweest, dan heeft hij r/i 87. Haastig trekken zij zich terug in de schaduwen van de rotswoningen. Hier in de smalle gangen kun nen de Saksers niet veel gebruik maken van hun overmacht. Eric, Biar en Svein vechten als altijd in de voorste ge lederen en al weten ze menig Sakser buiten gevecht te stellen, en weren zij zich als dui vels, het mag niet ba ten wederom moeten zij terug, steeds meer achteruit om te voor komen, dat de rovers hen langs een der zijgangen in de rug aangrijpen. Verhit, vermoeid, duizelig en met een stekende pijn in zijn ml zijn geweest, dan neeit nij schouder vecht Eric door tot het herover zijn spijt betuigd en de bittere einde, denkt hv, grimmig, w betreffende journalisten er-1 Blijkbaar zijn er toch nog heel kennis gesteld. Met deze wat van Edzar's mannen in de ^klaring hebben de besturen strijd gebleven want op een ge noegen genomen zodat dit con- geven ogenblik is er van de aan- f£Tu!t df wereld is. vallers mets meer te merken. ,1 Deze adempauze maken zij zich snel te nutte, door zich op de gun stigste plaatsen opnieuw op te stel len. Hijgend ligt Eric op de loer nabij een plaats, vanwaar hij meer dere gangen overzien kan. Hij hoort de Saksers in de duis ternis scheeuwen en bevelen uit delen, waarna vele dreunende voetstappen verraden, dat de aan val weer ingezet wordt. Op dat moment ziet de Noorman i „Kom hier, Vendrach roept eensklaps een gebogen gestalte uit Eric, „ge loopt de vijand in de ar- x- v«->- men!" Ook Branwen heeft haar vader een der gangen te voorschijn ko men. Hij schrikt, als hij de oude scheepsbouwer herkent Wankelend gaat de man voort, in de ene hand een fakkel, in de andere een vreemde, dikke buidel. Bij het flakkerend licht van de toorts ziet Eric 's mans ogen koortsachtig schitteren. gezien, ze slaakt een gil en springt op om,hem achterna te gaan Dan klinkt plotseling de stem van Vendrach de scheepsbouwer, hol weerkaatsend tegen de rots wanden: „Terug, als Uw leven U lief is Terug Snel En vóór zij van hun ontsteltenis zijn bekomen, is Vendrach in de duisternis van de gang verdwenen. Haastig zetten Eric en Branwen hem na, doch vóór zij drie stappen gedaan hebben, klinkt een schelle kreet. Dan volgt een hevige knal, een grote steekvlam schiet langs de muren en met een donderend geraas begint de rotswand te splij ten DRIEJARIG MEISJE VERBRAND. Dinsdagmorgen om half elf is ten huize van de militair C. B. aan de Korteweghof in de Water graafsmeer te Amsterdam brand uitgebroken in de slaapkamer, toen de bewoners niet aanwezig waren. Hun driejarig dochtertje, dat in de kamer in haar bedje lag is in de vlammen omgekomen. De brand is vermoedelijk ont staan doordat een electrisch kacheltje achter een deur was ge zet waaraan de was aan een rek te drogen hing. Deze zal door de hitte-uitstraling vlam hebben ge vat. Het bedje van het kindje stond vlak bij het kacheltje. Voorbijgangers, die het vuur zagen, hebben getracht met een tuinslang de brand te blussen. De inmiddels gewaarschuwde brand weer kon weinig meer uit de slaapkamer redden. Nader is gebleken, dat zich in de brandende slaapkamer in het huis van de familie B„ ook nog een 5-jarig jongetje bevond. De 27-jarige slagersknecht D. J. Bou. man zag uit het huis rook komen en kon door het intrappen van een deur het huis binnendringen. In de gang kwam het knaapje hem tegemoet. Nadat hij het kind naar buiten had gebracht probeerde de heer Bouman de slaapkamer binnen te dringen, waarvan de deur door het kind was dichtgetrokken. Door de vele rook moest hij ech ter terug en heeft met enkele an dere voorbijgangers de brand pro- beren te blussen met een tuin slang. De vader was op het moment van de brand in de kazerne, de moeder was bij de buren. Het ge zin heeft vijf kinderen, waarvan er drie buitenshuis waren. OUD-PENNINGMEESTER V.V.V. EGMOND AAN ZEE GEARRESTEERD. De oud-penningmeester van de V.V.V. te Egmond aan Zee, de heer A. van der S. is door de rijkspolitie gearresteerd en op vermoeden van valsheid in ge schrifte en verduistering voor de officier van justitie te Alkmaar, jhr. mr. J. Reigersman, geleid. Bij de heer Van der S„ die tevens plaatselijk bureauhouder van de Egmondse V.V.V. is, werd enkele maanden geleden een kastekort geconstateerd van ruim ƒ5000. Door het bestuur werd hij daar om van zijn functie als penning meester ontheven en ontslagen als bureauhouder, doch de leden vergadering liet een onderzoek instellen en kwam daarbij tot de conclusie, dat het tekort te wij ten was aan slordig beheer van de boekhouding. Het tekort werd inmiddels door de heer Van der S. uit eigen middelen weer aan gezuiverd. Daarop verzocht men hem zijn functie weer te willen innemen. Het bestuur trad daar op en bloc af en werd door een ander vervangen. Een klacht van één der V.V.V.-leden leidde nu tot een onderzoek door de rijkspoli tie, hetgeen tenslotte tot gevolg had, dat de heer Van der S. nu in het huis van bewaring te Alk maar is ingesloten. N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2