Uit de ELK RAAK! Shot vei* laa&d aiweer DE SCHEEPSBOUWER Provincie raak van smaak RECHTSZAKEN m MARKTBERICHTEN GEMEENTE TERNEUZEN Gemeenteraad van Zaamslag mr -v Beursoverzicht TERNEUZEN. HOEK. EEDE. SCHOONDIJKE. Afluistercentrale van New Yorkse telefoon ontdekt Grote DE MEEST GEBRUIKTE OPLOSBARE KOFFIE JntiÏKf KONING VAN ZWEDEN BEZOEKT RAMPGEBIED. Zoals reeds is medegedeeld, zal de koning van Zweden tijdens het staatsiebezoek hier te lande zich o.m. naar enkele plaatsen in het rampgebied van Februari 1953 begeven. Thans kan worden medegedeeld, dat daarbij een be zoek zal worden gebracht aan Zierikzee, waar een nieuw, door het Zweedse Roode Kruis ge» schonken ziekenhuis zal worden gebouwd en de nieuwe dijk bij Ouwerkerk. SSlmavond Nederl. Chr. Reis- wereniging. Ai vliegen de sneeuwvlokken ons nog dagelijks om de oren, het lengen der dagen kondigt het na derend voorjaar aan en daarmede komen de plannen voor het a.s. reisseizoen meer op de voorgrond. De reisverenigingen, die in de wintertijd niet hebben stilgezeten, maken zich gereed om de stroom van aanvragen van vacantiegan- gers op te vangen en de diverse reizen samen te stellen met alle voorbereidingen daaraan verbon den. Om de reislustigen een beeld te geven van de overtalrijke aanbe velenswaardige vacantietrips, in overeenstemming met de beschik bare tijd en beurs, worden door de reisverenigingen in tal van plaatsen filmavonden georgani seerd. Zo zal de Nederl. Chr. Reisvereniging op Donderdag 3 Maart in het gebouw Pro Rege alhier een filmavond worden ge geven van door toeristen veel be zochte vacantie-oorden. Deze op de rolprent te aanschouwen is al een voorproefje van het vele moois, dat de reislustigen te wach ten staat. Vergadering Volksonderwijs. Voor de Zaterdagavond in hotel 's Lands Welvaren alhier gehou den vergadering der afd. Hoek van Volksonderwijs bestond wei nig belangstelling, waarover de voorzitter, de heer J. Meertens, die de aanwezigen verwelkomde en in 't bijzonder de heer en mevr Van de Woude uit Goes, zijn te leurstelling uitsprak. Spr. had gaarne gezien, dat de voorstanders van het openbaar onderwijs in flinke getale aanwe zig waren geweest, temeer daar de heer Van de Woude zich bereid had verklaard op deze avond een causerie te houden over hetgeen de Franse grotten over de aller oudste tijden onthulden. Vóór de heer Van de Woude zijn causerie over genoemd onderwerp aanving, sprak deze begaafde spreker een propagandistisch woord voor Volksonderwijs, dat zich, ondanks de lauwheid van vele voorstanders van het open baar onderwijs, in een voortdu rende groei mag verheugen. De vereniging telt thans 140.000 le den en spreker hoopt, dat, als straks het 90-jarig bestaan van Volksonderwijs wordt herdacht, het 150.000ste lid zal zijn inge schreven Dit moet mogelijk zijn, want Volksonderwijs strijdt voor een ideaal, doch bestrijdt me- mand. Spr. hoopt, dat ook Hoek, waar vele voorstanders van het openbaar onderwijs zijn, in de ledenwerf-actie een steentje bij zal dragen. Hierna behandelde de heer Van de Woude zijn onderwerp van deze avond. Op hoogst boeiende wijze gaf spr. de aanwezigen een inzicht hoe uit in z.g. cultuurgrot ten, die zeker 200.000 jaren oud zijn, gevonden geraamten en op de rotswanden aangebrachte te keningen gegevens bekend zijn geworden van de allereerste be woners der aarde. Voortdurend worden door natuurvorschers ont dekkingen gedaan en wordt daar uit geconstrueerd de ontwikke ling der mensheid in de loop der eeuwen. De voorzitter bracht de heer Van de Woude dank voor zijn bij zonder interessante lezing over het grijze verleden. Zij, die deze avond niet hebben bijgewoond, hebben zeer veel gemist. Aanbesteding woonhuis. Voor rekening van de heer M. Buijck alhier werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Biezenstraat. Hoogste inschrijving was van de firma Standaert De Roover voor 25.050; laagste was van de firma Vlaeminck Verhulst al hier voor 22.250, aan wie het werk werd opgedragen. Rijkslandbouwwinterschool Ouderavond. Vrijdag j.l. werd in hotel „De Zwaan" te Schoondijke de jaar lijkse ouderavond van de Rijks landbouwwinterschool gehouden. Na een welkomstwoord van de voorzitter van de commissie van toezicht, de heer M. J. Verbrug- ge, burgemeester van Waterland kerkje, gaf deze de verdere lei ding van de bijeenkomst over aan de directeur van de school, de heer L. van Dijk. Alleereerst sprak deze er zijn voldoening over uit, dat de leraar, de heer A. P. de Roo, die door langdurige ernstige ziekte zijn werk niet kon wciornemen, zover hersteld is, dat hij deze ouder avond kon bijwonen en binnen- Elke SHOT sigaret is een „halfzware" voltreffer. Waarom? Omdat in SHOT de lichte en zware tabakken zo volledig gemengd zijn. Dèt maakt Niemeijer's SHOT tot de allerlekkerste halfzware shag! De Newyorkse commissie tegen de misdaad, een particuliere in stelling, heeft medegedeeld, dat de politie op 11 Februari een ille gale afluistercentrale van het te lefoonnet van een groot gedeelte van de Newyorkse zaken- en rijke woonwijk heeft ontdekt, waar door bijna ieder gesprek van de oostzijde van Manhattan afgeluis terd kon worden. De politie had de zaak voorlopig geheim gehou den. Twee employé's van de tele foonmaatschappij, Carl Ruh en Walter Asmann, zijn gearres teerd. Zij worden ervan beschul digd de „centrale" te hebben aan gelegd. Zij was duizenden dollars waard. De afluistercentrale werd ge bruikt voor zakendoeleinden en voor afpersing. Volgens genoem de commissie zou de kort geleden vermoordde millionnair Rubin stein van de luisterpost gebruik hebben gemaakt. De commissie eist een wetgeving tegen deze af- luisteringstechniek. De republi keinse senator voor New York, Irving Ives, heeft er op gewezen, dat de ontdekking van een derge lijke „centrale" wijst op een ern stig gevaar voor de staatsveilig heid. Nadat de voorzitter, burge- Waterleiding Mij en zal men er meester H. D. Trimpe, de verga dering geopend had met het uit spreken van het gebedsformulier en de notulen waren vastgesteld, informeerde de heer De Feijter naar het voornemen om in geheel Zeeuws-Vlaanderen waterleiding te brengen. De voorzitter deelde mede, dat het plan bestaat om alle percelen in Zeeuws-Vlaanderen aan te slui. ten. Dit groots plan zal worden uitgevoerd met rijkssubsidie. Vol- gende maand zal er weer een ver gadering zijn van het bestuur der BUURMANS HOND OPGEHANGEN. De Alkmaarse politierechter, mr. N. Alblas, heeft J. P. H. uit Zwaag bij verstek wegens dieren mishandeling conform de eis van de officier van justitie tot 100 of 60 dagen veroordeeld en een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier weken met een proeftijd van drie jaar. Verdachte, die in een brief aan de rechtbank zijn spijt over het gebeurde had betuigd, had begin Januari het hondje van zijn buur man, dat hem, toen hij aan het wandelen was, wilde bijten, ge grepen en in een schuur achter zijn woning opgehangen, tenge volge waarvan het dier was ge storven. De eis van schadevergoe ding van 250 door de eigenaar gevraagd werd afgewezen. gens dank aan de verschillende leerkrachten van zuster- en an dere onderwijsinstellingen, die tijdens de afwezigheid van de heer De Roo de lessen hebben ge geven, inzonderheid aan de heer Ir. J. Versteeg, directeur van de R.L.W.S. te Goes en de heer P. de Rijk, hoofd L.L.S. te Schoondijke, beiden in deze vergadering aan wezig. Na een gedetailleerd verslag over de gang van zaken aan de school werd door de heer L. C. C. Cam- maert uit Sasput namens de com missie voor het nazien van de boeken op geestige wijze rapport uitgebracht over de situatie van het ouderfonds. De heer Van Dijk hield daarna een boeiende rede over de waar dering van het platteland, vroe ger en nu. Aan de hand van uit gebreide historische gegevens toonde spreker aan, hoe de ont wikkelingsgang is geweest en wees hij op het vele, dat ten goe de is veranderd. Na de koffiepauze, waarin de dus wel meer van te weten ko men. Tal van ingekomen stukken werden voor kennisgeving aange nomen, terwijl de raad accoord ging met de door Ged. Staten voorgestelde 6 verhoging van de bezoldiging der gemeente-se cretaris, gem.-ontvanger en amb tenaren Burg. Stand, zulks in gaande 1 Jan. 1955. Bij de behandeling van de sub sidie-aanvrage door het Humanis. tisch Verbond ten behoeve van haar militaire tehuizen verklaar den de heren Florussen, Van der Beek en De Visser zich hier vóór, doch bij stemming werd de aan vraag overeenkomstig het voor stel van B. en W. afgewezen, zulks met 73 stemmen. Het bekende verzoek van de Ka mer van Koophandel en Fabrie ken om een bijdrage in de exploi tatiekosten van een helicopter- dienst Zeeuws-VlaanderenRot terdam werd door de voorzitter nader toegelicht. De heer Florussen zou het ver zoek niet direct willen afwijzen, doch dit willen aanhouden tot er meer gegevens bekend zijn. I De heer Van Hoeve zag in deze gehele verbinding geen enkel nut voor Zaamslag. Mogelijk kan dit zo zijn voor enkele grote indu strieën in de kanaalzone. Ook de heer De Kraker was van oordeel, dat er bij de al of niet tot standkoming van deze dienst geen enkel Zaamslags belang be trokken is, en kon zich verenigen met het afwijzend voorstel van B. en W. De heer Florussen vond dat men deze dienst niet plaatselijk moest beoordelen, zoals trouwens met meerdere gevallen het geval is. De heer De Visser zeide, dat al zou deze luchtverbinding er ko men, Zeeuws-Vlaanderen daarme de niet uit zijn isolement wordt verlost; daarvoor is heel wat meer nodig. Spr. dacht hierbij aan uitbreiding van de veerdien sten met daarop aansluitende bus. verbindingen. Bovendien hoe weinigen zullen van deze snelle doch kostbare luchtverbinding gebruik maken? Z.i. zal hiervan alleen gebruik ge maakt worden door zakenlieden en de best gesitueerden, doch hiervoor behoeft de gemeenschap toch niet bij te dragen? Het voorstel van B. en W. om, gezien het geringe gemeentelijke belang dat er bij betrokken is, het verzoek af te wijzen, werd z.h.s. aangenomen. Vastgesteld werden de pensioen grondslagen van de ambtenaren van de Burgerl. Stand, de heren J. C. Eijke en J. W. Kusee. Ingevolge de lager onderwijs wet 1920 werden de voorschotten voor de lagere scholen als volgt ouders de leerkrachten over hun jongens konden raadplegen, werd vastgesteld: een serie interessante en leerza- Ver. tot bevordering van Geref. me films gedraaid, die bij alle L. onderwijs: school Riemens- aanwezigen zeer in de smaak vie- straat 4364,81; school Reuzen- len. Aan het slot van de avond hoek f 2702,67school Othene bracht de heer Verbrugge dank 797,29. voor het gebodene op deze ge- i Ver. voor Chr. Volksonderwijs: slaagde ouderavond. school Polderstraat 5675,60. De Voorzitter deelde mede, dat in het college van B. en W. be sprekingen zijn gevoerd om de 12 woningen in de Axelsestraat van closets te Voorzien. De kosten hiervan zijn begroot op 5000, welke uitgaaf voor rekening van de gemeente zou komen. Wordt echter aan elke woning 'n schuur tje gebouwd, zou dit kunnen ge schieden met toekenning van een rijksvoorschot, terwijl een kleine huurverhoging hiervoor kan ge vraagd worden. De raad ging er mede accoord, dat B. en W. worden gemachtigd in deze naar bevindt van zaken te handelen. Alsnu kwam in behandeling het voorstel van B. en W. om, gehoord de hoofdingenieur-directeur van de Wederopbouw en Volkshuis vesting, de volgende woningen onbewoonbaar te verklaren. Met een ontruimingstermijn van 6 maanden de percelen Terneu- zensestr 11, Koepoortstr. 3, C 87, C 88 en C 140. Met een ontruimingstermijn van 1 dag de percelen Plein 24 (hulp postkantoor), Plein 32, Axelsestr. 113, Terneuzensestr. 15, Koepoort str. 5, Koepoortstr. 9, B 93, B 120, B 125, C 70, C 78, C 171 en D 70. Zonder opzeggingstermijn het perceel D 84. De heer De Visser vroeg of de betrokken eigenaren en bewoners van deze woningen van een en ander zijn verwittigd en of deze woningen niet meer bewoonbaar gemaakt kunnen worden. De Voorzitter antwoordde, dat volgens de inspecteur der Volks huisvesting dit laatste niet het geval is. In de naaste toekomst zullen nog meerdere woningen onbewoonbaar verklaard worden. De heer De Visser was van me ning, dat er nog wel woningen bij zijn, die opgeknapt kunnen worden. De heer De Feijter vond het een zeer onaangename zaak. Het is wel gemakkelijk om te zeggen, dat de bewoners er over 6 maan den uit moeten, doch waar moe ten die mensen onderdak vinden? De Voo zitter verklaarde, dat de ontruimingstermijn met 6 maan den verlengd kan worden. van Hoeve informeer de of die onbewoonbaarverklaring geschiedt, omdat verdere bewo ning een gpvaar voor de bewo ners oplevert. De Voorzitter zeide, dat de toe stand van die woningen van dien aard is, dat zij ongeschikt voor bewoning zijn. Er zullen dan ook borden van onbewoonbaarverkla ring aan worden bevestigd. De raad besloot een beslissing over dit agendapunt aan te hou den tot de volgende vergadering. Bij de omvraag vroeg de heer De Feijter om meer verkeersbor den o.a. bij de scholen te plaat sen en vroeg welk een verkeers overtreding wordt gemaakt als er geen waarschuwingsbord staat. De Voorzitter antwoordde, dat een ieder dit voor zijn eigen ver antwoording heeft te nemen. De heer Van Hoeve zou gaarne zien, dat er op Othene bij bak ker Wisse een lichtpunt werd ge plaatst. De heer Florussen vroeg maca- u dam te strooien onder de dijk op de Reuzenhoek en informeerde naar de plannen voor de bouw van een nieuwe openbare school. De heer De Visser wenste te we ten wanneer de bestratingswer- ken zullen worden aanbesteed. De Voorzitter, de gestelde vra gen beantwoordend, zegt dat het aanbrengen van een lichtpunt te )thene nader zal worden bekeken, de macadam onder aan de dijk te Reuzenhoek zal worden gestrooid ofschoon de gemeente hiertoe niet verplicht is. Wat betreft de schoolbouw deelde de voorzitter mede, dat de tekening en de be groting gereed zijn, doch er moet verder nog veel gebeuren. Hier aan Wordt echter met spoed ge werkt. Dan zal nog een besluit moeten worden genomen of men tot verbouw van de bestaande school zal overgaan, dan wel een nieuwe school te bouwen. De uitvoering der bestratings- werken wacht op een beslissing van Ged. Staten. Zodra de goed keuring hiervan binnen is, zal be slist moeten worden of men hei werk in zijn geheel zal aanbeste den, dan wel in twee gedeelten zuiKs in verband met de kosten. De Voorzitter sloot hierop de vergadering door het uitspreken van het dankformulier. Na afloop der vergadering deel de de burgemeester mede, dat hij de raadsvergadering op deze dag had uitgeschreven om afscheid te kunnen nemen van de heer Wie- land, die de gemeente gaat veria- - makkeliiker ten. Spreker is overtuigd, dat er ma J heel wat in de heer Wieland moet zijn omgegaan vooraleer hij defi nitief hiertoe besloot. Namens B. en W. bracht spr. de heer Wie- land dank voor de wijze waarop hij als raadslid de belangen der gemeente heeft behartigd en hoopte dat zijn opvolger de voet sporen van de heer Wieland zal volgen. Spr. hoopte, dat het de heer Wieland en zijn gezin in de nieuwe woonplaats goed moge gaan en wenste hem toe, dat God AARE APPELBEURS ROTTERDAM. 21 Februari. Klei-aardappelen 35 mm op waarts: Eigenheimers 10,50 12,50; Bintjes 66,75; Al pha's ƒ5,75—ƒ6,—Bevelanders 10,50—11,50; Furore ƒ9,— tot 9,50. Meerlanders en IJselster geen noteringen. Zandaardappelen: geen note ringen. Voeraardappelen 3,504,25. De prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wa gon, schip of auto. De handel was zeer kalm. GRAANBEURS ROTTERDAM. 21 Februari. Binnenlandse granen, officieu ze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe: Rode op vochtconditie tot ƒ27,70. Voedergranen op de verlaagde prijzen nog weinig handel. Zomergerst naar kwaliteit en vochtgethalte 27,tot ƒ28,50; geschoonde gedroogde daarboven. Haver naar kleur en vochtge halte 25,— tot ƒ26,—; extra blanke tot 26,50. Rogge doorsneekwal. 21,50 22,bakrogge 23,75. Peulvruchten zeer kalm en iets Groene erwten tot 77,50 Schokkers tot 107,50. Bruine bonen onveranderd tot 57,50. VEEMARKT ROTTERDAM. 21 Februari. Aangevoerd werden in totaal 1943 stuks vee, n.l. 1275 vette koeien, 633 varkens en 35 lam meren. Prijzen per kg: hem nabij zal mogen zijn. Vette koeien: le kw. ƒ2,60 Namens de rechtse fractie sloot 2,74; 2e kw. ƒ2,30ƒ2,50; 3e de heer De Kraker zich bij de kw. 1,952,05. wóórden van de burgemeester Varkens (lev. gew.): le kw. aan, terwijl ook de heer Florus- ƒ1,90; 2e kw. ƒ1,88; 3e kw. ƒ1,86 sen de heer Wieland dank bracht Overzicht. Vette koeien: aan- voor de ondervonden vriendschap, voer als vorige week; handel De heer Wieland dankte voor de welwillende woorden tot hem gericht en hoopte, dat het de bur gemeester en de raadsleden en ook de gemeente Zaamslag in de toekomst wel zal mogen blijven gaan. kalm; beste beesten iets stijver in prijs, verder onveranderd, enkele I puma's boven notering. Varkens: iets groter aanvoer; handel redelijk; vooral afloop minder in prijs, enkele zware I varkens boven notering. 86. Als Eric bijkomt is Branwen bezig om zijn schouders te ver binden en zit Erwin met een rood hoofd voor hem. „We hebben het alle maal op het nippertje gehaald," zegt de knaap, „maar de Sak- sers staan nu voor de poort, honderd en vijf tig man sterk en zjj maken voorbereidse len om van vier, vijf kanten tegelijk aan te vallen." Dat houden we nooit, denkt Eric bezorgd, terwijl hij overeind komt. Zijn hoofdwonde bezorgt hem gelukkig niet veel last meer, alleen de schouderwonde doet flink pijn. Doch dit belet hem niet de za ken weer in handen te nemen. Een luid gehuil kondigt aan, dat Edzars trawanten de aanval heb ben ingezet. Vlug verdeelt Eric ©1955" b<AMfi G KR5«a. ding van hemzelf, Biar en Svein. het zoeken naar een uitweg, de eni- levend in handen van de Saksers yuii*eeav.a .^un, die vuo.aun kórt ziin" lessen weer zal kunnen zfln mannen in drie groepen van hervatten. Spreker bracht vervol- .omstreeks tien krijgers, onder lei- Maar de Noorman beseft, dat het een vrijwel hopeloze zaak is, want zijn handjevol krijgers kan nooit de gehele borstwering bezetten. De Saksers beuken de pallisaden, klimmen op eikaars schouders om een levende ladder te maken en po gen de brug neer te halen. Vertwij feld pijnigt Eric zijn hersens met ge mogelijkheid lijkt hem terug te zouden vallen is immers honderd- trekken op de rotswoningen, waar maal erger dan deze dood. de scheepsbouwer zich reeds be vindt. De rotskamers zijn door gan gen met elkaar verbonden en daar kunnen zjj tenminste de overmacht het hoofd bieden; want vechten zullen zij, tot de laatste man. Het lot dat hen te wachten staat als zij Snel roept Eric al zijn getrouwen bijeen. Slechts met de grootste moeite weet hij Svein te overreden ook de strijd te staken, als een luid gekraak verraadt, dat de Saksers de borstwering doorbroken hebben. „Grijpt ze levend, mannen!", „Dan kunnen we ze laten boeten voor hun streken op een manier, die wij voor hen uit zullen zoeken". I En zeiis Eric kan een lichte hui vering bij deze woorden niet onder drukken... Dan stormen de Saksi- ische aanvallers brullend en jui- ehend op hen toe... VERKOOPGOLF OP LONDENSE EFFECTENBEURS. Maandag ging een nieuwe ver- koopgolf over de Londense effec tenbeurs. De aandelenkoersen daalden opnieuw sterk. Tijdens de laatste transacties toonde de markt tekenen van herstel en werden de aanvankelijk geleden verliezen in enkele gevallen ver minderd. De koersdaling, die vrij wel de gehele dag duurde, trof bijna alle afdelingen van de markt, waarbij de meest vooraan, staande en „veiligste" industrie fondsen, waarvan de waarde in vele gevallen in het afgelopen jaar verdubbeld was, enkele van de grootste koersdalingen te zien gaven. Het door Reuter berekende in dexcijfer voor industrie-aandelen, dat op 3 Februari j.l. de record hoogte van 232,3 bereikte, tegen 157,7 een jaar geleden, bedroeg vorige week Maandag nog 230,4 en was Vrijdag gedaald tot 216,8. Prijshoudende stemming, Philips iets beter. Al met al is de stemming gis teren op de Amsterdamse effec tenbeurs niet tegengevallen. De affaire was echter niet bijster groot. Het buitenland liet verstek gaan en ook de meeste kantoren in het zuiden waren gisteren en vandaag gesloten wegens car naval. Kon. Olie stelde enigszins te leur. Dit fonds opende drie pun ten lager wegens de flauwere stemming voor Shells in Londen. Gesloten werd op 546% (550Mi). Unilever en A.K.U. wisten zich aardig te handhaven. Philips op nieuw gevraagd en 2 punten ho ger. De scheepvaartafdeling gaf voor het merendeel kleine koers- verbeteringen te zien. Ook hier was de activiteit echter zeer ge ring. Scheepvaart Unie kwam van 178 op 179 en K.N.S.M. van 185% op 187. De Indonesische sector trok zich weinig aan van de berichten, waarin melding ge maakt wordt van vernielingen van de aanplant. Verenigde Deli verbeterde zelfs een punt en kwam op 140%. H.V.A. en Am sterdam Rubber slechts een,frac tie luier. Op de beleggingsmarkt ging het zeer rustig toe. De conversie lening 1947, waarin het meest wordt gehandeld, bracht het pas tegen slot tot een notering. De koersen bleven vrijwel in een doen met Vrijdag. Voor de emis sie van Arnold Gilissen bestaat zeer veel belangstelling. De claims hebben een theoretische waarde van 265, doch werden geadvi seerd op 325. Dit betekent in feite een koerswinst van c.a. 12 procent voor de aandelen. Pro longatie 2% procent. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Terneuzen maken bekend, dat bij hen is ingekomen een ver zoek om een ver-of A, voor de verkoop van zwak-alcoholische drank in het klein, zowel voor ge bruik ter plaatse, waarvoor het verlof geldt, als voor gebruik el ders, van C. BILDERlLlK, van beroep dansleraar, wonende te Terneuzen, voor de bovenlocali- teit van het perceel Dijkstraat 10. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, kan ieder tegen het verlenen van het verlof schriftelijk bezwaren in dienen bij Burgemeester en Wet houders. Februari 1955. wethouders 19 en Terneuzen, Burgemeester voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter. A. J. DEES, Secretaris.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 3