Binnenlands Nieuws RADIO? sta ■opH sflRllRB! SPORTNIEUWS DE SCHEEPSBOUWER lA I ft VOETBAL DAMMEN SSÜS OLyZSZ *2 Wat brengt de Sigge Ericsson wereldkampioen schaatsen Het beste uit He Virginia oogst Incidentlin Osnabruck Otto Strasser mocht vliegveld niet verlaten Amerikaanse communistische leider wil naar Polen Hailstein verzoekt om vrijlating van meer oorl ajsmisdadiqers What Peking steunt Sowjet- voorstel voor Formosa-conferentie Incident bij N*n Tsji Sjan Perzische Prins uit Rome naar Zwitserland vertrokken MAKKER VROUWEN BEDREIGDEN GEMEENTEWERKLIEDEN. Toen de burgemeester van Marken deze week een bevel tot ontruiming van een woning had gegeven, waarin een pas ge trouwd paar zijn intrek had ge nomen, kwamen alle vrouwen van de Kerkbuurt in het geweer. Zij vatten post bij het huisje, waar gemeentewerklieden reeds doende waren een transport voor te bereiden. Toen een dres soir naar buiten werd gedragen werden er zovele bedreigingen geuit, dat de gemeentewerk lieden de order van de burge meester niet verder uitvoerden. Tot een verdere oplossing is het oog niet gekomen. STAP U MAAR IN. Toen dezer dagen de 40-jarige loswerkman H. J. W. van S. uit een gesloten sigarenwinkel ln de Hiobbemastraat in Den Haag ter een luid getoeter van schip en sleepboten had verwacht, kwam bedrogen uit: De .Katin go vertrok even geruisloos als zij twee maanden geleden was gekomen. Het vlotibrengen werd zeer vergemakkelijkt door het feit, dat het schip Vrijdag reeds hon derd meter zeewaarts was ge bracht. Kapitein M. De Koe, die de leiding van de bergings werkzaamheden had, had des middags reeds de verwachting uitgesproken dat men 's avonds succes zou hebben. Zijn optimis me is inderdaad gerechtvaar digd gebleken. De „Katingo", gesleept door de sleepboten „Nestor," „Cycloop en „Stentor," daarbij geëscorteerd door de „Hector," is te Rotterdam aangekomen. NIJMEEGSE RECHERCHE VERRICHTTE ARRESTATIES. De recherche te Nijmegen heeft pplitiejeep staan, agenten hem mtaodlgden maar - ambachtsman, allen nog in te stappen. Buren hadden de mannen, die verdacht zijn man enige tijd te voren door n van de inbraak in een winkel aan zijdeur de gesloten winkel zien de Molenstraat te Nijmegen, etende dat de waarby honderden guldens en waarschuwden vgel buitenlands waardepapier en buffetbediende, een koopman tsman, allen nog die verdacht zijn binnengaan. Wetende eigenaar uit was de buren de poliltie, die een jeep zond. Van S. had een gouden ring, een hangertje, 47,— en20 pak jes sigaretten als buit bij zich. Verdacht van medeplichtigheid werd in zijn woning aangehou den de 55-jarige loswerkman L. W. van de N. Het slot van de zijdeur van de winkel was met een breekijzer geforceerd. DE „KATINGO VLOT". De „Katingo", groot 7200 brt.. eén van de grootste schepen, dat ooit op de Nederlandse kust is gestrand, is in de nacht van Vrijdag op Zaterdag, omstreeks tien over half één vlotgebracht door sleepboten van de ber gingsmaatschappijen Wijsmul ler en Gebr. G.iedkoop. Het schip heeft twee maanden op de kust gezeten, sinds 22 Decern- werd gestolen. Tevens is een man gearresteerd, verdacht van tex- tieldiefstal. De laatste tijd werd er in verschillende panden inge broken. VOORRUIT VAN AUTO IN SPLINTERS. Dat de voorruit van een auto plotseling totaal vernield kan wor. den, zonder ae minste aanrijding of botsing, ondervond controleur Pijpers van de Raad van Arbeid te Maastricht. Ter hoogte van Mamel is op de rijksweg naar Vaals gebeurde dit mysterieuse voorval. Het gebeurde zó onvei- wachts en zó snel, dat de contro leur nauwelijks tijd had om te schrikken. Behoudens een klein plekje on breekbaar glas bleek de ruit vol komen ondoorzichtbaar. De be stuurder, die geen letsel bekwam, moest de wagen met grote voor- ber van het vorig jaar Kapi- h id n&aar een garage in T\o ITno Hio fiAimPS HP her j tein De Koe, die names de ber gingsmaatschappijen het bevel over het vlotgebrachte schip voert, meldde om tien over half één over de scheepsradio, aan de agent van de rederij, dat de pogingen van de sleepboten succes hadden gehad en dat de ,jKatingo" gereed was om de reis naar Rotterdam, te aan vaarden. De „Katingo" is Vrijdagnacht om precies 27 minuten over tiwaalf vlotgetrdkken door de sleepboten „Cycloop", „Kastor", Hector" en „Stentor". Ondanks het late uur en de koude waren vele belangstellenden naar het strand getrokken om het -vlot ibrengen van het schip gade te slaan. Een gejuich werd aange heven, begeleid door het afste ken van enige voetzoekers, toen de poging was gelukt. Wie ech- Maastricht rijden. ZES VOSSEN EN VIJF WILDE ZWIJNEN GESCHOTEN. BRAND BIJ TEXTIELGEOOT- HANDEL TE ROTTERDAM. Zondagmiddag om kwart over drie werd -brand ontdekt bij de textielgroothandel Schuurs en Veiltarief, die gevestigd is in een woonhuis aan de Matehenesser- laan te Rotterdam. De brand woedde boven het sousterrain. Op deze verdieping bevindt zich aan de voorzijde het kantoor, terwijl achter textiel- goederen lagen opgeslagen. Daar boven liggen de woon- en- slaap verdieping van de eigenaar, zijn vrouw en zeven kinderen. De brandweer was spoedig met groot materieel ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat het kantoor en -het magazijn uitge brand zijn. De brand woedde het hevigst in het magazijn. Na on geveer drie kwartier begon men aan het nablussen. De politie vermoedt, dat de brand ontstaan is, doordat de -kinderen imet vuur hebben ge- speeld. Toen de brand uitbrak was de edgemaar van de textiel groothandel ter kerke. Persoonlijke ongevallen heb ben zioh niet voorgedaan. De schade, waarvan de omvang niet bekend is, wordt door de verze kering gedekt. WRAAK TEGEN BAAS OP DIENS VEESTAPEL GEKOELD? De rijkspolitie te Vorden (Gld) heeft de ruim 20jarige land- bouwersknecht B. gearresteerd, die er van wordt verdacht een pink, enkele kalveren en var kens, alsmede een dozijn kippen van zijn baas te hebben gedood. Bij zijn verhoor heeft de jonge man tegenover de politie bekend de beesten met een hamer te hebben gedood. Het was in de ■buurt bekend, dat de landbou wer en zijn knecht nogal eens ruzie hadden, en daarom wordt verondersteld dat wraak het mo tief voor het doden van de die ren is geweest. De laatste tijd deed zich onder de veestapel van de landbouwer een aantal sterfgevallen voor. Aanvankelijk werd gedacht aan vergiftiging van de -beesten. Toen echter bleek, dat hier geen spra. ke van kon zijn viel de verden king op de knecht en stelde de rijkspolitie een onderzoek in. De sahade bedraagt ongeveer 1000. In Osnabrück in Neder-Saksen is het Vrijdagavond op een bij eenkomst van de christen-demo cratische partij tot incidenten ge komen. Ongeveer 400 tegenstan ders van de Parijse accoorden drongen de zaal, waar de bijeen komst werd gehouden, binnen en trachtten de federale commissa ris voor de veiligheid, Theodore Blank, die het woord voerde, het spreken te beletten. De politie verwijderde de in dringers. Verscheidene personen Hepen lichte verwondingen op. In enkele dagen tijds werden in en om de bossen te Heyen, by Gennep, niet minder dan zes vol wassen vossen geschoten door 2 j agers. In de sneeuw waren de sporen van de dieren duidelijk te volgen. In de bossen bij Vijlen (Vaals) wist een drietal jagers vijf wilde zwijnen neer te leggen. De land bouwers in deze streek ondervon den veel last van de dieren. HAARLEMMER TE ROOSEN DAAL GEARRESTEERD. Na een lange zwerftocht door diverse landen van Europa is de zer dagen bij de douanepost te Roosendaal aangehouden de 23- jarige Haarlemse administrateur van een bouwkas J. M. C. J. Hi, wordt ervan verdacht 2700 te hebben verduisterd, die hij ver leden jaar April op een bank in Haarlem moest storten. Dit was niet gebeurd. Toen de politie hem trachtte op te sporen, bleek J. het land te hebben verlaten. Dr. Otto Strasser, die op weg van Canada naar Zwitserland Vrijdagochtend vroeg op het Lon- dense vliegveld aankwam, heeft geen toestemming gekregen het vUegveld te verlaten. In een cel heeft hij, onder politiebewaking, zijn ontbijt genuttigd, terwijl hij op aansluiting naar Zwitserland wachtte. Toen Strasser uit het vliegtuig, waarmee hij uit Canada kwam, stapte, werd hij opgewacht door officieren van de immigratie dienst en inspecteurs van Scot land Yard, die hem naar hun bu reau geleidden. Later werd hij overgebracht naar een cel op het vliegveld, een cel met tralies voor de ramen en een politieman voor de deur. Daar gebruikte Dr. Strasser zijn ontbijt. DINSDAG 22 FEBRUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30 Gr.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwij ding; 10.00 Gram.; 10.30 Congres van de P.v.d.A.; 12.45 Pianospel; 13.00 Nws; 13.15 Meded. of gr.; 13.20 Dansmuz.; 13.55 Koersen; 14.00 Gram.; 14.40 Schoolradio; 15.00 Bariton en piano; 15.30 Voor de vrouw; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17.45 Jordaanzangers; 18.00 Nws; 18.15 Pianosp.; 18.30 Gram.; 19.00 Voor de kinderen; 19.05 Paris vous parle; 19.10 Amateurprogr.; 20.00 Nws; 20.05 Journaal; 20.15 Gevar. progr.22.20 De Ant woordman; 22.35 Koorconcert; 22.55 Ik geloof, dat"; 23.00 Nws; 23.15 New York calling; 23.20 Re portage; 23.15 Gr.; 23.50 Sport. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.45 Morgengebed en liturg, kal.; 8.00 Nws; 8.20 Gr.; 9.00 Voor de vrouw; 9.40 Caus.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gr.; 10.45 Idem; 11.00 Voor de vrouw; 11.30 Schoolradio; 11.50 Caus.; 12.00 Angelus; 12.03 Metropole- ork.; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Gram.; 12.55 Zon newijzer; 13.00 Nws; 13.20 Gr.; 14.00 Gevar. progr.; 15.00 School radio; 15.30 Ben je zestig?; 16.30 Ziekenlof; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Felicitaties voor de jeugd; 17.40 Beursber.; 17.45 Regerings uitzending; 18.00 Voor de jeugd; 18.20 Sportpraatje; 18.30 Amus. muz.; 19.00 Nieuws; 19.10 Lichte muz.; 19.30 Gram.; 20.40 Amus. muziek; 21.15 Carnaval-progr. 22.00 Gevar. liedjes; 22.30 Gram.; 22.45 Avondgebed en liturg, kal.; 23.00 Nws; 23.15 Limburgs Pro menade orkest. BRUSSEL: 11.45 Operaconcert; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; (om 12.50 Koersen); 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.00 Koersen; 16.02 Sport; 16.50 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Symph. ork.; 17.40 Strijk kwintet; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Volksliederen; 19.50 Caus.; 20.00 Orgelsp.; 20.30 Gram.; 20.40 Idem; 21.00 Omroep orkest; 22.00 Nws; 22.15 Piano recital; 22.55 Nieuws. GOEDE GREEP VAN DE HILVERSUMSE POLITIE. Een rechercheur van pohtie te Hilversum heeft in een tuin van een villa aldaar een man aange houden, die vertelde aangebeld te hebben, omdat de bewoner een vriend van zijn vader zou zijn. Na onderzoek bleek deze verklaring niet juist te zijn. Weliswaar had de man, de 23-jarige H. Hopman uit Amsterdam, geen strafbaar feit gepleegd, doch bij onderzoek door de politie kwam aan het licht, dat de man werd gezocht voor een inbraak in Bloemendaal. Hij is naar deze gemeente over gebracht en bekende op 2 Febru ari ingebroken te hebben in een villa aldaar. De buit bestond uit een tape-recorder ter waarde van 1000, een regenjas en 'n broche. De tape-recorder en de regen jas zijn in beslag genomen. Twee Haarlemmers zijn aangehouden onder verdenking van heling. H. was in Januari uit de gevan genis ontslagen, waar hij een straf wegens inbraak had uitgezeten, De Amerikaanse communisti sche leider Irving Potash, die zich in beperkte vrijheid bevindt, heeft de wens te kennen gegeven zich naar Polen te begeven. De Poolse ambassade in Washington heeft hem Vrijdag een visum ver strekt. Potash zal op 4 Maart a.s. uit de Verenigde Staten vertrek ken. Potash werd in 1951 tezamen met tien andere communistische leiders veroordeeld en heeft tot 9 December verleden jaar in de gevangenis gezeten. Indien hij in de Verenigde Staten zou blijven, zou hij op 1 Maart a.s. opnieuw voor de rechter moeten verschij nen onder beschuldiging „volledig op de hoogte" te zijn geweest van subversieve doelstellingen van de communistische partij in de Verenigde Staten. Voor 'n uitverkocht stadion heeft de 24-jarige Zweed Sigge Erics son de Russische rijders op eigen terrein verslagen en het wereld kampioenschap gewonnen, na 2 weken geleden beJlag gelegd te hebben op de Europese titel te Falun. De nieuwe titelhouder kreeg na de bekendmaking van zijn overwinning geen gelegen heid zijn ererondje te rijden, want de enthousiaste menigte bestormde de baan en droeg hem in triomf rond. Shilkov had de leiding na de eerste dag. Voor de eerste maal in dit sei zoen viel er in Moskou natte sneeuw, afgewisseld met regen en hagel en deze uitzondering op het Moskouse weer vond juist plaats op de eerste dag van de wereldkampioenschappen in het hardrijden, welke in het Dynamo stadion werden gehouden. Het kwik steeg tijdens de wed strijden tot om het vriespunt. De rijders die bij het begin van de 500 meter slechts met mist en 'n lichte sneeuw te kampen hadden, kregen het later in de avond steeds zwaarder te verduren toen de sneeuw overging in ijzel en hagel. De baan werd hierdoor Het hoofd van het Westduitse departement van Buitenlandse Zaken, Prof. Hailstein, heeft Don derdag de Westelijke mogend heden verzocht meer Duitse oor logsmisdadigers vrij te laten. Hailstein zeide in de bondsdag: „Indien wij de wereldvrede en eenheid willen verzekeren, moe ten de andere volkeren vergeten en vergeven. Er is geen recht vaardigheid zonde^ vergiffenis De Westelijke möfeeftdheden houden volgens Hailstein nog 152 oorlogsmisdadigers in West- Duitsland gevangen. Bovendien zitten nog 157 Duitsers in de Westelijke landen in de gevan genis wegens oorlogsmisdaden van wie een deel nog op berech ting wacht. In de vier-mogend- gevangenis te Spandau bevinden zich nog zes oorlogsmisdadigers. Hailstein zeide dit naar aanlei ding van vragen van de rechtse Duitse partij en de vluchtelingen- partij. Het verzoek van deze par tijen om een algemene amnestie voor Duitse oorlogsmisdadigers wees hij als „onrealistisch" van de hand. Dc Duitsers moeten denken aan de „psychologische toestand" in andere landen. De bondsdag heeft de behande ling van de kwestie van de oor- Het nationalistisch-Chlnese ïogsmisdadigers verdaagd tot ministerie van Defensie heeft volgende week. bekendgemaakt, dat nationalis tische oorlogsschepen Vrijdag morgen in een zeeslag, 32 mijl ten Z. van het eiland Nan Tsji Sljan .en 80 mijl ten Z. van de ontruimde Tatsjen-eilasideh, zeven communistische Chinese landingsvaartuigen tot zinken hebben gebracht. Een communistisch schip werd in brand geschoten en drie kanonneerboten zijn waar schijnlijk gezonken, aldus een nationalistische militaire woord voerder. De luchtmacht deel. Het gevecht ontstond bij de Tatsjen-eilanden bij de kust van de provincie Foekian, toen een aantal nationalistische oorlogs schepen meer dan tien commu nistische kanonneerboten en landingsvaartuigen ontmoette. Na een gevecht van enige uren vluchtten de overgebleven com munistische schepen. De natio nalistische schepen liepen geen schade op bij heit vuurgevecht. Onder de nationalistische schepen bevonden zich twee torpedofoootjagers van 1620 ton, die drie weken geleden door de Amerikanen aan de nationalis ten waren overgedaan. Volgens nationalistische be richten vervoerden de commu nistische landingsvaartuigen, die ongeveer 400 ton maten, elk 200 militairen. zwaar en traag te berijden en on danks het feit dat er tijdens de 5000 meter pauzes werden inge last om de baan schoon te ma ken, werd het ijs moeilijker naar mate de tijd verstreek. De eerste plaats in' het klasse ment na de eerste dag viel ten deel aan de Russische favoriet, Boris Shilkov. Toch had Shilkov nóch de 500 nóch de 5000 meter gewonnen, maar zijn uitstekende tijd op de 500 meter van 42,9 sec. waarmede hij tweede werd ach ter de Fin Salonen, bezorgde hem een puntenvoorsprong vóór de andere 5000 meter specialisten. Shilkov, zelf wereldrecordhouder op de 5000 meter, bracht het op deze afstand niet verder dan de 9e plaats met 8 min. 45,3 sec., ruim 12 seconden meer dan de Noorse kampioen, Knut Johan nessen had laten afdrukken. De nieuwe Europese kampioen, Sigge Ericsson stond in het klassement na de 500 en 5000 me. ter op de 2e plaats. Met de uit stekende tijd van 8 min. 35,4 sec. alleen Johannessen was met 8 6. Elvenes 198 708 pnt. 7. Cronshey 199.110 pnt. 8. Aas 199.533 pnt. 9. Andersen 199.678 pnt. 10. Sjoelin 201-060 pnt 11 Broekman' 201.290 pnt. 12. Offenberger 201.987 pnt Communistisch China steunt het Sow jet-voorstel voor een tien mogendhedenconferentie over Formosa zonder deelneming van nationalistische afgevaardigden. Het officiële regeringsorgaan „Peking Volksdagblad" verklaar de Vrijdag, dat de nationalisten door het Chinese volk zijn ver worpen en niemand kunnen ver tegenwoordigen. In deze eerste Chinese reactie op de Sowjet- voorstellen verklaarde het blad voorts, dat de gevaarlijke toe stand rondom Formosa een direct gevolg is van dc „Amerikaanse bezetting van Chinees gebied, in menging in Chinese binnenlandse aangelegenheden, oörlogsuitda- ging en agressie". min. 33 sec. sneller dan de Zweed had hij zijn zwakke 500 meter (45 sec.) volkomen inge haald, zodat zijn puntentotaal slechts weinig met dat van Shil kov verschilde. Kees Broekman won zijn rit tegen de Zweed Olie Dahlberg, ln 8 min. 39,8 sec., een tijd welke hem de 5e plaats op deze afstand bezorgde achter Johannessen, Ericsson, Cronshy en Andersen. In het klassement na de eerste dag stond Broekman als 19e ge noteerd, achter Maarse. Op de tweede dag sloeg Erics- son zijn slag. Tot de laatste rit op de 10.000 meter 'bleven de wedstrijden vol komen open, want Shilkov bezet te na de 1500 meter nog steeds de eerste plaats in het klasse ment met 'n geringe voorsprong op Ericsson, terwijl Gontsjaren- ko door een schitterend gereden 1500 meter (2 min. 20,6 sec.) een gevaarlijke derde was geworden, die evenals Shilkov en Ericsson aanspraken op de titel mocht maken. De 10 ta imoest de beslissing brengen. Shilkov startte in de tweede rit met de Oostenrijker Offen berger. Zijn tijd van 17 min. 47,9 sec, waarmede hij achter Broek man en Aas, die in de eerste rit hadden gereden, werd geplaatst, vergrootte de kansen van zijn concurrenten Gotsjarenko kwam in de vier. de rit, waarin hij tegen Sjoelin reed, in 17 min. 19,9 sec. rond, de snelste tijd tot dat ogenblik gemaakt, en Sakunenko en Elve nes die als 6e paar startten, ver- i beterden deze prestatie niet, Het laatst kwamen Ericsson en Johannessen aan de beurt. De Zweed en de Noor gaven elkaar niet veel toe en met 2,1 sec. ver schil bereikte Ericsson het eerst de finish in...17 min 9,8 sec, ruim tien seconden binnen de tijd door Gontsj'arenko genoteerd, wat ZATERDAGVOETBAL. EERSTE KLASSE. NieuwdorpKrabbendijke 14, GEEN COMPETTITEVOETBAL. In verband met de gesteldheid der terreinen zijn gisteren alle competitiewedstrijden afgelast. De programma's van 19 en 20 Februari, zowel van de eerste klasse als die van het amateur voetbal (2e, 3e, 4e en reserve- klasse en het ZaterdagvoetbaH worden verschoven naar Zater dag 26 en Zondag 27 Februari. Prins AU Patrick Pahlevl, dehem tevens de eerste plaats be- 1 -nivirllrl O Ctwmont 7-jarige zoon van de verongeluk- zorgde in het eindklassement, te broer van de sjah van Perzië,1 Johannessen behaalde met 17 prins Ali Reza Pahlevl, Is Zondag min. 11,9 seconde een wrdiende in gezelschap van zijn moeder, tweede plaats op de 10.000 meter, een Francaise van geboorte, zijn' Van onze landgenoten was halfbroer en een vertegenwoor- Broekman de enige die tot de 12 nationalistsche van de perzisehe regering rijders behoorde, die voor de 10 nam aan de strijd vliegtuig naar Genève ver-km waren aangewezen. Hij start. trokken. te met Roald Aas als het eerste De jonge prins zal een schoolpaar, zodat Broekman nog geen te Gstaad bezoeken. Via de Per.vergelijking kon maken met de zische ambassadeur te Bern zal1 tijden van de andere rijders. Met de sjah gevraagd worden, of bijna 5 sec. verschil won onze Christiane Cholewsky Pahlevi, de landgenoot van de Noor, maar TOCH EEN OMPKTITIE IVEDSTRIJD. Alle voetbalwedstrijden in Ne derland waren Zondag afgelast, zelfs in de allerhoogste semF „prof" regionen. Alle wedstrijden, op één na. Want in Noordwijker- hout werd gespeeld tussen de plaatselijke vierde klasser WSB, die met niet minder dan 25 pun ten uit dertien gespeelde wedstrij den ongeslagen aan de kop staat en „Tëylingen" uit Sassenheim dat de derde plaats op de ranglijst inneemt. Beide ploegen stelden er veel prijs op, eindelijk weer eens te voetballen. VVSB b.v. had door verschillende omstandigheden al in geen twee maanden gespeeld, hetgeen men allerminst bevor derlijk achtte voor de vorm. Met goedvinden van Teylingen vroeg men Vrijdagmorgen het bestuur van district West n toestemming onder alle omstandigheden te mo gen spelen. WSB zou er voor zor gen. dat het terrein sneeuwvrij gemaakt werd. Deze toestemming werd eigenlijk een beetje te vroeg verkregen. Want in de loop van Vrijdag werden de wed strijden voor het „lagere voetbal" en masse afgelast en de K.N.V.B wenste daarin consequent te zijn Omdat WSB te goeder trouw was geweest en al van te voren onkosten had gemaakt, gaf de bond bij hoge uitzondering zijn fiat. Zo genoten bijna 3000 toeschou wers Zondagmiddag op het ter rein aan de Zeestraat van een spannende semi-plaatselijke ont moeting, die WSB met 3—2 won. En zo was het werk van de en thousiaste clubleden en suppor ters, o.a. patiënten van een nabij gelegen inrichting, niet tever geefs geweest. Zij waren er trots op, de enige competitiewedstrijd in Nederland op deze Zondag mo gelijk te hebben gemaakt. moeder van de prins, bij de jon gen mag blijven. Aanvankelijk had de moeder met haar kinderen naar Frank rijk willen reizen, omdat zij prins Ali te Gstaad slechts twee maal per maand zou mogen be zoeken. De Italiaanse politie stond echter niet toe, dat zij haar hotel te Rome met de prins ver. liet. In afwachting van de 'beslis sing van de sjah zal de prins met zijn moeder veertien dagen te Genève blijven. Zoals bekend verblijven de sjah en koningin Soroja op het ogenblik in Londen. zijn tijd van 17 min 40,2 sec werd in de andere ritten door zes rij ders verbeterd, die allen beneden de 17 min. 40 sec. bleven. In het eindklassement bezet Broekman 'de 11e plaats vóór de Oostenrij ker Offenberger, maar achter al le andere rijders die voor de 10 km geklasseerd waren. Het eindklassement. Het eindklassement luidt: 1. en wereldkampioen Sigge Ericsson 194.996 punten. 2. Gontsjareriko 195-831 pnt 3. Shilkov 195.858 pnt. 4. Sakunenko 196.276 pnt. 5. Johannessen 196.695 pnt. 85. Er heerst een mo ment stilte na Svein Langtands uitdagende woorden. De piraten aarzelen en kijken een beetje op hun neus, want om 't met Svein Langtand aan de stok te krijgen een der meest geduchte vech ters daar voelen zjj niet veel voor. „Komaan kerels", poogt Svein te sussen. „Onze Edzar is dood; we hebben geen aan voerder meer. Laat de Noorman dat worden! Hi) is een kerel uit één stuk; sterk en listig. Dan doen we wat recht is!" „Ik zeg jullie, dat ik nu aanvoer der ben!" schreeuwt Ator er tus sen door, maar een andere stem valt in„Ik wil niets met je smoes je te maken hebben: ik kies de zij de van Svein en de Noorman zal mijn aanvoerder zijn". Groke, de tweede van Erics vroe- S G.kTcS&E OOK IN RELGIE GEEN COMPETITIE. Ook in België werd Zondag niet gevoetbald. Alle competitie wedstrijden van de K.B.V.B. zijn wegens de slechte gesteldheid van de terreinen afgelast. OOK ROODE KRUIS-KAABTEN VOOR NEDERLAND—BELGIE? Naar wij vernemen wordt door het bestuur van de K.N.V.B. em stig de mogelijkheid overwogen om, evenals dat voor Nederland- Denemarken 't geval is geweest, ook voor de wedstrijd Nederland België (3 April; een aantal kaarten door bemiddeling van het Nederlandsche Roode Kruis voor het publiek beschikbaar te stel len. In verband met het feit dat 8500 kaarten voor België moeten worden gereserveerd zal het aan tal eventueel echter niet 10.000 bedragen, zoals voor de wedstrijd tegen Denemarken, maar ver moedelijk 5.000. De bedoeling is naar men weet dat candidaten voor een kaartje een toeslag ten bate van 't Roode Kruis betalen, dat de toewijzing der plaatsbewijzen zal regelen volgens een bepaald systeem. Mocht de keus wederom vallen op een loterij dan zal hiervoor uiter i aard vooraf toestemming van de minister van Financiën moeten worden verkregen. gere tegenstanders treedt naar vo ren. Ook hij is een geweldenaar en zo volgen er nog twee. De rest schaart zich achter Ator en nu volgt een scheldpartij over en weer, die reeds in handtastelijkheden overgaat als Svein er een eind aan maakt, door eensklaps een wilde uithaal te doen met zijn zwaard. Hij schreeuwt zijn mannen toe het op een rennen te zetten en daar mede is de strijd ontbrand. De man. nen van Edzar zijn verre in de meerderheid en zij, die de zijde van Eric hebben gekozen de twaalf voormalige slaven, de rest van de Noordelijke Saksers en Svein met zijn gevolg trekken zich al vech tende terug op de heuvels. Erwin en Axe schieten de ene pijl na de andere tussen de aanvallers en me nig Sakser bijt hierdoor in het zand. „Terug naar de nederzetting!", brult Biar, die als vanzelf de lei ding heeft genomen en zo hard ze kunnen zetten allen het op een lo pen, op de hielen achtervolgt door de tierende Saksers, Eric en Bran- wen zijn reeds veilig achter de pal- lisaden, maar terwijl Svein, Biar en Axe de aftocht dekken vragen zij zich bezorgd af, of zij nog op tijd de beschutting van de nederzetting kunnen bereiken... ZOUTE SPUI—DE GOEDE ZET. De damclub van Zoute Spui speel de een vriendschappelijke ontmoe ting tegen de Hulsterse damclub De goede zet". De Hulstenaren boekten een éclatante 313 over winning. De revanchematch wordt in Maart te Hulst gespeeld. De gedetailleerde uitslag: Spui De goede zet D. DielemanL. de Boojj 11 L. de Regt-rD. Kayser 0—2 S. DekkerE. Freijser 02 D. RiemensB. Picavet 02 J. de RegtJ. Bruijnooge 02 P. DeesE. Blommaert 02 C. VerhelstJ. Leeraert 02 D. DeesP. de Bruijn 20 Totaal uitslag 313

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 3