Uit de Provincie KERKDIENSTEN DE SCHEEPSBOUWER meer mans! ZÖDAGDIENST ARTSEN het lekkerste lekkers het lekkerste lekkers Voor de Zondag LEZERS die schrijven TERNEUZEN. AXEL. OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZONDAG 20 FEBRUARI. NED. HERV. KERK. GOES. ST. KRUIS. OUDELANDE. MIDDELBURG. YERSEKE. ZAAMSLAG. Amerikaans-Mexicaans grensincident AGENDA Een reep tussen het werk door. Choculade-strooisel op het brood. Chocolaadjes bij de thee. En 's avonds bonbons. Chocolade overal en op elk uur van de dag. Waarom? Omdat niets, maar ook niets, die zuivere, edele, pittige smaak van zacht-smeltende chocolade kan vervangen. Tracteer vandaag weer eens - op het lekkerste lekkers Gedenk mijner, mijn God, ten goedeen verschoon mij naar de veelheid Uwer goedertierenheid. Neh. 13 22. Aandoenlijk is die bede van Ne- fietnia de landvoogd. Hij kwam ia Jeruzalem met blijde verwach ting, om de stad Gods te helpen herbouwen en de vijand te ver drijven. En hij vond er zoveel misbruiken en ongereehtige han delingen onder degenen, die de wet Gods kenden en nochtans r,vertreden hadden. Wel verre van uit de hoogte neer te zien op de overtreders, vereenzelvigde hij zich met zijn volk, om met hen de schuld voor God te brengen. Nu gevoelt hij, dat zij Gods zegen, Zijn helpende band, verbeurd hebben, dat zij Aanbesteding bouw woon- en winkelhuis. Door het Bouwkundig Bureau J. Fraanje werd gistermiddag voor rekening van de heer R. van Heyghen te Zelzate aanbesteed het bouwen van een woon- en winkelhuis aan de Noordstraat. De begroting was 35.175. Hiervoor werd als volgt inge schreven: Voor de massa: Gebr. Simons ƒ35.800. Voor perceel I Metselwerk: M. W. Nieuwelink 22.837; Chr. van de Velde te Zaamslag ƒ22.700; P. de Rooy te Stoppeldijk-Veer 21.300; J. F. van Breen 21.200; P. W. Nieuwelink ƒ21.200; A. J. Verstraaten te St Jansteen 20.150; Gebr. De Bruijn 19.690. Voor perceel II Timmerwerk: M. Galle te Zaamslag 12.520; A. J. van Minnen 11.712; A. J. Her- reweg te Lamswaarde 11.700; L. W. Hamelink te Zaamslag mij, niet omdat ik er recht op 10.998; P. A. Mangnus te Bosch- heb maar omdat Gij Uw verbond kapelle ƒ10.900; P. Rlnders te houdt." Hoek 10.570; Firma Hermans te Meer dan Nehemia past ons de Boschkapelle 10.500; P. Mat- belijdenis, zo menige dag van ons thijssen te Axel 10.500j H. P. nana, veiueuiu iicuucu, mi geen recht hebben op enige bij- on i£n- f£, stand. Maar hij legt nochtans de ■aede voor zich en zijn volk voor Gods aangezicht en pleit op ge bade alleen: „Verschoon mij, niet omdat ik het verdiende, maar om. dat Gij goedertieren zijt. Help leven: Here, ik heb mijn weg be dorven, maar Gij kunt die ten goede keren. Ik was vaak een weerspannig kind, maar Gij zijt *?en goedertieren God, die de al- keringen geneest. Ik zie mijn levenstaak voor mij als een hoge berg, waar ik niet over heen kan. Maar Gij kunt alle bergen neer werpen en ons de kracht ver- lieuwen. Doe aan ons dit teken ten goede, dat Gij onze arbeid wilt zegenen. Groot zijn Uw weldadigheden, Ja, van eeuw tot eeuwigheden. Heb ik dikwijls overtreên, 'k Denk aan Uw gena alleen. Uit: „Nieuw Bijbels Dagboekje.") Freijser te Terhole 10.370. Perceel I en II gecombineerd: J. H. Rijnberg ƒ32.000; A. J. de Visser te Zaamslag 31.900; Gebrs De Theije te Terhole ƒ31.880; J. Kolijn ƒ31.500; Gebrs Simons ƒ31.000; G. de Ruijsscher te Hoofdplaat 30.990; Gebrs Van Steenbergen te Philippine ƒ30.500; A. J. Goossen te Wals oorden 29.000. Perceel III Loodgieterswerk: C. Guequierre 2431; M. Wieland te Hoek ƒ2345; J. de Groot ƒ2140; J. M. de Zeeuw te Zaamslag 2030. Perceel IV schilderwerk: P. van Tatenhove ƒ2253; Gebr. Calle ƒ2200. Waar geen woonplaats is ver meld wonen de inschrijvers te Terneuzen. De gunning werd aangehouden. Ten bate van het Instromen- tenfonds. Nog altijd is de voorziening van het instrumentenfonds met liqui de middelen een aangelegenheid van gedurige zorg voor het be stuur der harmonie „Concordia". Dies stemt het tot bijzondere voldoening, dat een aantal enthousiaste en kunstlievende leden, wier kern hoofdzakelijk uit donateurs bestaat, het heeft aan gedurfd na zeer intensieve voorbereiding een programma van klein-kunst aan de lopende band samen te stellen, dat op zeer experimentele wijze verwerkt is tot een revue met de titel: „An ders dan anders". Dit non-stop-programma met een uitgesproken Axelse inslag werd in elkaar gezet en zal wor den uitgevoerd door Axelaars. Muziek, zang, dans en toneel, met al wat een in onze dagen veeleisend publiek eist, zal op Dinsdag 22 Februari in „Het Cen trum" te genieten vallen! En dat zo durven wij zonder overdrij ving zeggen van een gehalte dat toehoorders en toeschouwers zal doen vragen: „Hoe is het mo gelijk, dat doodgewone Axelaars op deze wijze een avond met kunst en amusement vullen? G. M. van Meenen, allen te Axel; E. P. Lansu te Clinge; A. H. P. v. d. Klundert te Graauw; J. A. Millenaar en E. P. A. Seghers te Hulst; R. B. T. Heije te Klooster- zande; V. M. J. de Smet te Rapen burg; M. Y. d' Hondt, T. de Moor, M. B. Roelofs en E. H. M. Verwil- ligen te St. Jansteen en A. T. Her- reman te Zuiddorpe; en de heren J. Dieleman, R. J. Koene, E. P. de Kort, W. P. Maas en G. P. Vioen te Axel; W. W. Bosch en W. A. Buijsse te Hulst. Axel: 10 uur Vicaris S. den Blaau- wen (Kerkkoor)2.30 uur Ds. P. J. Pennings. Hoek: 10 uur Vic. Van Embden, van Temeuzen; 2.30 uur Ds. D. A. ten Haaft. Hontenisse: 10 uur Ds. P. J. Pen nings, van Axel. Hulst: 10.30 uur Ds. J. Homan. Philippine: 2.30 uur Ds. A. C. Hon- ders. 3as van Gent: 10 uur Ds. A. C. Honders. Sluiskil: 10 uur en 2.30 uur Ds. Joh. W. Starrenburg lt Terneuzenr 10 uur Ds. J. Scholten, 3 uur Vic. G. J. van Embden. 10 uur: „Bethel" (dienst, voor longeren van 12 t/m 15 jaar) de heer J. C. Groenenberg. 7 uur: Vicaris G. J. van Embden Jeugddienst). Saamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. G. Jansma. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZATERDAG 19 FEBRUARL Schoondjjke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 20 FEBRUARI. Aardenburg10.30 uur Ds. L. S. St Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. "Biervliet: 10 uur Ds. W. S. Even huis. Bcêskens: 10 uur Ds. D. A. ten Haaft, van Hoek; 6.30 uur Ds. J H. van Beusekom. A Cadzand: 10 uur Ds. A. C. W. ten Groede: 10 uur Ds. J. H. van Beu sekom, van Breskens. Hoofdplaat 10 uur Ds. J. Eugen- daal. (Bed. H. Doop.) Nieuwvliet: 10 uur Ds Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. n, T Aetranchement6.30 uur Ds. J. B van Bork. T 3ehoond\jke: 10 uur Ds. M. J Schopenhauer. Sluis: 9.30 uur Ds. L St Anna ter Muiden: L P. W. Groenveld. Waterlandkerkje: 4 uur WikaR. Wasterval. (Gecombineerde ge- C.'Blomaard. atódzandV. 10 uur Ds. H. Kuijlman. GEREFORMEERDE kerk. SSoék: 10 uur en 2.30 uur Ds. F. L, Schalkwijk. ti Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. H. j&aimsïag9.30 uur en 2.30 uur Ds. D. Middelkoop. EVANGELISATIE OTHENE. Uthene: 7 uur Ds. D. Middelkoop. GEREFORMEERDE KERK. (Onderh. Art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. K. Deddens. Terneuzen: 10.30 uur Ds. Kryten- burg, van Zaamslag; 5 uur Ds. K. Deddens, van Hoek. CHR. GEREF. KERK. Saamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. H. van Leeuwen. Axel* 7 uur Ds. H. van Leeuwen, in de Chr. Bewaarschool Ds. Jan Scharpstraat. GEREF. GEMEENTE. Vlooswijkstraat. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. Aangeenbrug. Hoek: 9.30 uur en 2 uur lees- dienst. GEREF. GEMEENTE. (Gebouw „Pro Rege".) Terneuzen dienst. 78-jarige Wethouder dient zijn ontslag in. De 78-}arige heer J. Strauto, wethouder voor de C. H. U. te Kloetinge, heeft Donderdag avond bij de raad een schriftelijk verzoek ingediend om ontslag. Dit verzoek komt Maandagavond in de raadsvergadering van Kloetinge aan de orde. De be weegredenen tot dit ontslag zijn, naar wij vernemen, een diep gaand verschil van mening met de overige leden van het college van B. en W. en alle raadsleden, inzake de algemene zaken van de gemeentepolitiek. De me ningsverschillen hebben er toe geleid, dat hij zijn ontslag moest indienen. lande werd deze middag nog een bijzondere verrassing bereid. Zij ontvingen nl. van Drs P- WalmaVan der Molen, uit Den Haag, secretaresse van de Ned. Lond van Vrouwen met Acade mische vorming, namens die bond tal van geschenken. Mevr. Walma zei dat de kinderen zo de opening van dit gebouw niet licht zullen vergeten. De kleu ters waren voordien gehuisvest in een lokaal bij de kerk. Aanbesteding bouw boerderij. Voor rekening van de heer Noë werd gister aanbesteed het bou wen van een boerderij met stal lingen. Hiervoor werd het hoogst inge schreven door de firma Verweij te Oostburg voor 59.990; laag ste inschrijver was de heer L. A. Hoomix te Aardenburg voor 52.100. De gunning werd aangehouden. 10 uur en 3 uur lees- OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. A. de Reuver. LEGER DES IIEILS. Terneuzen: Samenkomsten om uur en 7 uur. J. van de W. p. W. Groen- 11 uur Ds. 10 Uitvoering Chr. Gymnastiek vereniging „Voorwaarts". Voor een uitverkochte zaal gaf de Chr. gyimnastiekver. „Voor waarts" een geslaagde avond. De heer F. Hoekstra opende als voorzitter de avond met gebed, waarna de uitvoering begon met een „opmars-ouverture", waarbij de hele vereniging zich voor het forum der zaal opstelde. Het weltoezette programma be vatte allerlei vrije- en orde-oefe ningen. Zelfs de jongste genera tie toonde hoe er in deze vereni ging wordt aangepakt om tot goede resultaten te komen. Me nige vader en moeder stond dan ook perplex over de acrobatische vaardigheid hunner kinderen. Na de pauze kwam de oudere garde op het toneel. Zij debuteer den met 'n „Vlinderdans" die la ter nog vervolgd werd met een ,Tyroler-dans". Tal van jongens, maar vooral de jonge dames blonken uit in grondgymnastiek. Ongeveer drie uur lang heeft deze vlotte en sportieve vereni ging de toeschouwers doen genie ten. De voorzitter eindigde deze welgeslaagde avond met dankge bed. Machinesclirijven. Voor het diploma machineschrij- ven slaagden alhier de dames D. A. Antheunis, E. M. C. en M. E. A. Jesoirens, M. E. C. de Kort en ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur, 8.30 uur en 10 uui H.H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uui en 10.30 uur H.H. Missen. Philippine: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sluiskil: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10.15 uur H.H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Dorpshuis met steun van Zuid-Afrika gebouwd. Donderdagmiddag heeft de Com missaris der Koningin in de pro vincie Zeeland, jhr mr A. F. C. de Casembroot, te Oudelande een dorpshuis geopend, dat be halve een verenigingsgebouw ook een badhuis en een kleuter school herbergt. Dit gebouw Kwam tot stand met steun van de Transvaalse stad Vanderbijl- park, de adoptiegemeente Vrie- zenveen en door giften van de dorpsbewoners zelf. Burgemees ter W. N. van Liere vertelde in zijn openingswoord, dat het be drag van 10.000,— dat door de Transvaalse stad werd geschon ken aan Oudelande, niet zo gemakkelijk los te krijgen was. Dit bedrag was n.l. in het natio nale rampenfonds terecht ge komen en pas met de steun van Prins Bemhard en vele bewijzen uit Vanderbijlpark en met steun van het ministerie van Binnen landse Zaken is het gelukt het geld vrij te maken. De Commis saris van de Koningin zeide, dat hij niet meer dan een dorpshuis per rampgebied zal openen. Hij betreurt het, dat er een ramp nodig is geweest om de gelden voor een dergelijk gebouw bij elkaar te krijgen. Dat Zuid. Afrika hier zo mild heeft gege ven, acht hij een bijzondere be koring, want hij kent dit land en hééft bespeurd hoezeer Zuid- Afrika met Nederland meeleeft. Hij overhandigde aan de burge meester een sleutel, met welk gebaar hij het gebouw symbo lisch in gebruik stelde. Gelukwensen werden nog uit- esproken door de inspectrice van het kleuteronderwijs, mej. Glas. Voor de kleuters van Oude- Uitwisseling Folkestone Middelburg. Al verscheidene keren zijn Mid. delburgse sportlui een week naar de Engelse badplaats Folkestone geweest en omgekeerd, hebben enkele malen gasten uit Folke stone bezoeken aan Middelburg gebracht. Lag de eerste tijd het accent op de sport, de laatste jaren komen steeds meer andere zaken aan de orde. Vorig jaar ging een grote groep Middelbur gers naar Folkestone en dit jaar (van 22 tot en met 30 Juli a.s.) komen de Engelsen op bezoek in de Zeeuwse hoofdstad. Deze uit wisseling wordt voorbereid en ge organiseerd door de adviescom missie voor sportaangelegen- heden. Het maximum aantal Engelse gasten is gesteld op 170. Een de putatie van Middelburgers gaat hen Vrijdag 22 Juli in Oostende afhalen. Op Zaterdagmorgen worden zij officieel door het ge meentebestuur ontvangen en des middags zijn er internationale zwemwedstrijden in het nieuwe zwembad, dat omstreeks Mei zal worden geopend. Des avonds is er een voetbalwedstrijd. Op Zon dagmorgen zal een Engelse kerk dienst worden gehouden en des middags zijn er diverse sportwed strijden en -demonstraties. De Maandag is gereserveerd voor een trip rond Walcheren en een hengelwedstrijd aan het Vrouwenpolderse strand. Op Dinsdag gaan de Engelsen naar Brugge of de E 55, op Woensdag zijn er tafeltenniswedstrijden, op Donderdag wordt de provin ciale ringrijderij bezocht, waarna des avonds in de openlucht een herhaling wordt gegeven van de „AU English night" van Woens dag daarvoor. De Vrijdag is een vrije dag en Zaterdagmorgen wordt de terugreis aanvaard. Bezoek van minister Manshott. Inbraak in arbeidsbureau De gemeentepolitie heeft twee mannen aangehouden, de 21- jarige J. C. M. en de 26-jarige D. G„ beiden uit Middelburg, die Dinsdagavond J.l. inbraken in het kantoor van het Gewestelijk Ar beidsbureau en daar een zakje met los geld en muntbiljetten wegnamen. Zij gingen het geld in Vlissingse café's opmaken, 's Nachts kwamen zij tot de ont dekking, dat de bus niet meer reed Eerst stalen zij een leren jas uit een café en daarna werd een fiets uit een schuurtje weg genomen. Daarop maakten zij de terugtocht naar Middelburg. Het tweetal wordt Vrijdagmorgen voorgeleid. NEEM PER MAN DRIEKWART KAN Op Vrijdag 25 Februari zal de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzining de heer Mansholt een bezoek brengen aan Yerseke, teneinde zich per soonlijk op de hoogte te stellen van de problemen, die voor de oester- en mosseloultuur en aan verwante bedrijven zijn verbon den aan een eventuele afsluiting van de zeegaten, speciaal de Oosterschelde. De minister zal vergezeld wor den door de heren ir Lienesch, directeur der visserijen, drs van Dijk, voorzitter van het bedrijf schap voor visserijproducten en dr ir Mesu, adveserend lid van de Delta-commissde. Omstreeks 10 ur zullen de be zoekers te Yerseke aankomen en door de commissie tot behar tiging van de belangen der oes ter- en mosselcultuur op het gemeentehuis aldaar worden ont vangen. Het ligt in de bedoeling om diverse bedrijven te bezoeken en daarna een bespreking te hou den. Kindles cursus „Spreken in 't openbaar". Voor de Donderdagavond bij de heer R. J. van de Veke gehouden openbare eindles van de door de heer Beket uit Den Haag alhier gehouden cursus „Spreken in 't openbaar" bestond grote belang stelling. Nadat een der cursisten, de heer F. K. Haak, de aanwezigen had verwelkomd, in het bijzonder burgemeester Trimpe en enige cursisten uit Kruiningen en Goes, zeide hij dat ditmaal de lei der van de cursus maar eens moest luisteren naar hetgeen de cursisten op deze slotles hadden te zeggen. Hierna werd door ieder der cur sisten een onderwerp ingeleid, waarna burgemeester Trimpe zei de met genoegen deze eindles te hebben bijgewoond. De gave der welsprekendheid, aldus burge meester Trimpe, gold vooral als een kenmerk van ontwikkeling en beschaving. Daarbij ging het ze ker niet uitsluitend of in hoofd zaak om de veelheid van woor den, maar veel meer om de wijs heid, die in die woorden tot uit drukking kwam. In dit verband wees hij op de inhoud van Hande lingen 17, waar sprake is van de rede van Paulus te Athene op de Areopagus, dat was de plaats waar de inwoners en de vreemde lingen bijeen kwamen om „iets nieuws" te zeggen en te horen. De rede die Paulus daar houdt is kort en prachtig van woordkeus en inhoud, een juweel, evenals diens rede, later gehouden voor Herodes Agrippa. De tijd van het gesproken woord ligt vóór de uit vinding van de boekdrukkunst, toen boeken kostbaar en zeld zaam waren. Toch bleef dat ge sproken woord ook nadien zijn waarde behouden en vooral thans, nu het leven steeds ingewikkelder en de strijd om het bestaan moei lijker wordt, is men zich van die waarde ten volle bewust. Daarom is het zo verblijdend dat dergelij ke cursussen worden gehouden en dat de deelname daaraan zo groot is. Het was een genot om de spre kers te horen en zeker zifllen de cursisten van het geleerde kun nen profiteren in hun verdere le ven en ook de gemeenschap meëï dan tot nu toe van dienst kunnen zijn. Spreker heeft zich niet kunnen losmaken van de gedachte dat hij hier terecht was gekomen in het hol van de leeuw. Toch heeft hij gaarne voldaan aan het verzoek om zijn woordje te voegen bij dat van de cursisten, zulks in de hoop, dat hij onder het critische oog en oor van zijn gehoor niet al te ver beneden de middelmaat zal worden geclasseerd. Aan het slot van de avond dankte de heer Beket burgemees ter Trimpe voor zijn blijk van be langstelling in deze cursus en de bereidheid om ook alhier het woord te voeren. Na ook de ove rige belangstellenden dank te hebben betuigd voor hun aanwe zigheid, deelde hij mede, dat bin nen korte tijd een nieuwe cursus zal worden gehouden. De heer J. Wisse Az. sloot hier na de openbare eindles, daarbij dank brengend aan de heer Haak die het initiatief nam voor het or ganiseren van deze cursus en aan de heer Beket voor de prettige wijze waarop hij deze cursus heeft geleid. Van Zaterdagmiddag 12 uur t®t Maandagmorgen 8 uur zal de praktijk van de artsen worden waargenomen door dokter P. J Nijsten, Tel. 2324. Apotheek open: Hamann, Noord straat 69. Vier Amerikaanse politieman nen hebben Dinsdag op Mexi caanse grondgehied, te Agua preita in de staat Sonora, een Mexicaanse boer gedood. Het Mexicaanse ministerie van Bui tenlandse Zaken maakte Vrijdag bekend, dat in Washington een protest zal worden ingediend, DE EERSTE SPINAZIE. De tuinder G. van Mil te Maas land heeft Donderdag de eerste spinazie aan de veiling aldaar aangevoerd. Het partijtje bracht 1,06 per kilo op. VROUWEN EN MOEDERS VAN TERNEUZEN Voor de derde en laatste maal komen wij in de volgende week een beroep op Uw vrijgevigheid doen voor de vluchtelingen in Karinthië. Reeds twee maal hebt gij Uw medeleven met deze arme ongelukkigen op een werkelijk prachtige wijze getoond en wij weten zeker, dat U ook deze laat ste keer zeer spontaan zult wil len bijdragen voor diegenen die niet, zoals wij, beschikken over een eigen thuis met heerlijk war me haard, voldoende kleding en voedsel, zelfs niet voor hun lieve kleinen. De vorige collecte heeft opge bracht ƒ571,02, zodat we nu in totaal bijeen hebben 1963,40. Komt, Vrouwen en Moeders van Terneuzen, tast komende week nog eens diep in Uw beurs, zodat we straks over een groot bedrag kunnen beschikken om één of meerdere gezinnen te helpen. Wij hopen hierop later nog te kunnen terugkomen, maar nu reeds allen die tot het welslagen van deze prachtige actie hebben bijgedra gen, namens onze vluchtelingen hartelijk dank! De Besturen van alle Terneu- zense Vrouwenverenigingen. C 1946 WM D «uil 84. Vol spanning heb ben Eric's getrouwen het verloop van de strjjd vanaf hun heu veltop gadegeslagen. De onverwachte uit slag doet hen her ademen, maar toch blijven zij op hun hoe de, want het is de vraag wat de zee rovers nu zullen doen. Eensklaps zien zij Sanno naar voren ko men. Erwin slaakt een waarschuwende kreet, maar te laat..., het werpmes heeft zijn doel reeds getrof fen. Razend van woe- de heft Axe zijn boog en Eric's aanvoeren en de eerste die er aan oude kwelgeest stort met een pijl [gaat is deze vervloekte Noor in het verraderlijke hart dood ter aarde. Alles is zo snel in z'n werk ge gaan, dat de piraten eerst niet weten, wat er aan de hand is maar dan springt Ator zich schreeuwend naar voren. De manier waarop Eric hem en zijn veertig man om de tuin geleid heeft zit hem nog steeds dwars en woedend schreeuwt hij: „Sla ze allemaal neer, de schurken. Ik zal jullie Een luid geschreeuw is het ant woord; de troep wil niets liever dan wraak nemen op het handje vol getrouwen van de Noorman, waarbij zich bovendien nog de enige Noordelijke Saksers bevin den. „Stop!" buldert eensklaps een stem en de machtige gestalte van Sveln Langtand stelt zich met een getrokken zwaard voor de troep, die al klaar staat Eric koelbloedig te vermoorden. „Het was een goed en eerlijk gevecht," schreeuwt Svein, „en dat zal het blijven ook!" „Is het soms ook eerlijk, dat die schurken onze Sanno vermoord hebben?" Hè?" antwoord Ator even luid bulderend. „Sanno kreeg zijn loon!" snauwt Svein dreigend; „het is een gemene streek om een overwinnaar van achter neer te steken." De toestand onder de mannen wordt gespannen en het groepje op de heuveltop houden hun wapens gereed, terwijl zij behoedzaam af dalen om te trachten Eric in vei ligheid te brengen. Dan vervolgt Ator weer: „Dat tweegevecht was gewoon oplichte rij! Het was voorbij voordat ik tweekeer gekeken had! Het was een handigheidje van die Noor; die kerel zit vol met handigheidjes. Sanno had groot gelijk om een eind aan die viseter te maken!" „En ik zeg, dat het tegen de regels van een goed gevecht is!" buldert Svein weer. „De Noorman had eerlijk gewonnen; zoals hij ook tegen mij eerlijk gewonnen had. Wie het waagt zijn vinger naar deze weerloze kerel uit te steken, zal dat dan over mijn lijk moeten doen. Inmiddels hebben Erwin en Bran, wen Eric haastig opgenomen en terwijl Axe voor alle zekerheid een pijl op de pees legt, staat Svein Langtand tegenover de morrende troep, gereed om het met hen allen uit te vechten JÉBJftïf-" - Zaterdag 19 Februari: TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Onteerde Meisjes". Concertgebouw: 8 uur: „Duivelsvallei". Terrein West Bolwerk, 4 uur: Tern. Boys I tegen Mevo 1 (Zierikzee). Café „Scaldis", 7 uur: Eier- prijskaarting. Café „Kolkzicht", 7.30 uur: Prijskaarting. HOEK. Café „'s Lands Welva ren", 7 uur: Lezing Volkson derwijs. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „De Sluier van Bag dad". Zondag 19 Februari: TERNEUZEN. Luxor-Theater, 8 uur: „Onteerde meisjes"; 2 uur: „Devils Canyon"; 4.30 u.: „Onteerde meisjes". - Concertgebouw, 8 u.: „Dui velsvallei". Café „Scaldis", 7 uur: Eier- prijskaarting. - AXEL. Het Centrum, 4.15 uur: „De sluiers van Bagdad"; 8 u.: „Strassenbekanntschaft".

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2