Sii Éjrito Binnenlands Nieuws Halt, Douane! Wat brengt de Radio De blauwe auto De coördinatie van de andbouwpolitiek in de Benelux Conclusies der speciale Benelux-commissie in Rotterdam aangekomen „Sunny Prince" beschadigd Over de gehele wereld woedt een felle sfrijd tussen douaniers en smokkelaars TWEEDE BLAD Donderdag 17 Februari 1955 10e Jaargang No. 3384 Hearst brengt verslag uit aan Sir Winston Deutsche Lufthansa begint 1 Apnl met internationale dienst LüMt van ernnwen Amerikaanse communist veroordeeld Soldaten nemen bewaking van Roemeense legatie over WtLKE PLAAi AL VItN, VV'J OP DE WERELD IM Eind vorig jaar werd,door de speciale Benelux-commissie aan de regeringen van de drie Bene- lux-ianden een advies uioge- toractnt inzake de coördinatie van de landbouwpolitiek in het (kader van de Benelux. De spe ciale Benelux-commissie, welke is ingesteld ingevolge afspraken, gemaakt tijdens de ministercon ferentie van 14 October 1952 te Knocke, toestaat uit (vertegen woordigers van het bedrijfsleven van België, Luxemiburg en Nederland. Nadat eerst uitvoerig melding wordt gemaakt ivan de stand punten van de vertegenwoordi gers van de landbouw in de commissie, trekt de speciale commissie aan het slot van haar advies een aantal conclusies. De ze hebben in hoofdzaak betrek king op «de verhouding België/ Nederland. Opmerkelijk is, dat deze conclusies van een eensge zind standpunt van de commis sie. blijk geven, hoewel, zoals algemeen bekend is, het Bene lux Jandioouw-vraagstuk in de deelnemende laruden nogal wat tegenstellingen pleegt op te roepen. Direct al komt de commissie tot de belangrijke uitspraak, diat de verschillen tussen België en Nederland- inzake vrucht baarheid, klimatologische om standigheden en andere techni sche productievoorwaanden, niet van wezenlijke aard zijn en dientengevolge geen belemme ring Ivoor een instelling van een gemeenschappelijke markt vor men. Als zodanig worden wel aangemerkt het gebrek aan (harmonisatie van de kostprij zen door een nog onvoldoende coördinatie der algemene econo mische 'politiek in de Benelux- landen en het ontbreken van overeenstemming over het als Benelux-landen gezamelijk te voeren agrarische marktbeleid. De Britse premier sir Winston Churchill en minister van Buiten landse Zaken Anthony Eden heb ben Maandagavond van dp voor zitter van de Amerikaanse Hearst dagbladen-combinatie William Randolph Hearst Jr., uit de eerste hand inlichtingen gekregen over de nieuwe Russische regering. Zoals bekend bevond de Ame rikaanse krantenmagnaat zich in Rusland ten tijde van het af treden vann Malenkof als pre mier. De Britse premier en de minis ter van Buitenlandse Zaken on derhielden zioh beiden afzonder lijk ongeveer een uur lang met Hearst en twee leden van zijn staf. De Westduitse „Lufthansa" zal op 1 April met vier Convairs ge regelde lijndiensten openen naar Londen, Parijs en Madrid, aldus is Maandag in Keulen bekendge maakt. Begin Maart zullen de eerste proefvluchten op deze internatio nale lijnen worden gemaakt. La ter in de zomer hoopt de nieuwe maatschappij een lijndienst te openen op Noord-Amerika en volgend jaar op Zuid-Amerika en het Midden-Oosten. De „Luft hansa" zal dan de beschikking hebben over vijftien vliegtuigen, waaronder acht Super-Consteila- tions. Wat dit tweede punt betreft, pleit de speciale commissie voor een uaesuudering van de grond slagen van een gemeenschappe lijk Beneiux anarKiiMeieid voor ue agrarische sector. Het uit gangspunt van een dergelijk be leid zal moeten zijn, dat de Bel gisch. Neoeriands-iLuxempuirgse unie als geheel exporteur zal zijn voor verscheidene agrari- scne producten. Het overgaan tot een gemeenschappelijk marktbeleid in de agrarische sector houdt) volgens de specia le commissie in, of gelijke sys temen van marktordening in elk der landen, of in elk igeval een grote mate van coördinatie tussen de toegepaste systemen. Wat het punt aer kosupi ijzen betreft, acht de speciale com missie toepassing van een land- bouwprotoool alleen toelaatbaar voor zover i dit tot doel heeft verschillen te elimineren, welke voortvloeien uit een gebrek aan harmonisatie van de algemene economische politiek der lan den. Elke gedachte aan protectie, bijv. in verband met verschillen in natuurlijke productievoor- waarden en beroepsbekwaam heid, dient te zijn uitgesloten. Aansluitend bij deze gedach te beveelt de speciale commis sie met (betrekking tot de toe passing van het 'huidige land- bouwiprotocol aan, voor de deel nemende landen een gelijk commissie het niet nodig, dat, zoals bij het huidige lanJbouw- protocol het geval is, daarenbo ven nog eens de mogelijkheid wordt geopend onder bepaalde omstandigheden de grenzen voor de inivoer van sommige agrarische producten in het ene (B melux-land uit het andere te sluiten. Ten slotte verzoekt de speciale comm'ssie de regeringen ge meenschappelijk de duur te be palen van een overgangsperiode, na afloop waarvan het e.ono- mische beleid, alsmede de land bouwpolitiek, zouden moeten zijn geharmoniseerd. Tegelijk met het advies is door het secretariaat van de speciale commissie een docu mentatie-nota overgelegd, waar in tal van gegevens zijn samen gebracht met betrekking tot de positie van de agrarische sector in de afzonderlijke Benelux- landen. wij heDben de hoogste landbouwproductie pe» ha. inde wereld onze handelsvloot is m grootte de7p der werelo f t - teitv wi i zijn het 6e land ter we reld met ons percentage inwoners datin steder woon! wij zijn het te land tei wereld inhpl schriivpr van briever wij ziii^^Ü^ind ter wereld in het aantal ril- wielen per inwoner wij zijn hei 2e land ter wereld in oe oesterteelt whw^iet lend ter wereld met ons aantal museumbezoeker-s wm zijnhet8plandtprwe r-eld met het aantal nieuw verschenen boeken OPSLAGPLAATS VAN PAPIER BRANDDE UIT. Een flinke middelbrand die in de nacht van Dinsdag op Woens dag kort na half twee in de Am sterdamse Jordaan werd gemeld heeft een grote opslagplaats van lompen en papier (dér firma G. Jong-ebloet, Palmstraat 14) in de as gelegd. Binnen een uur na het brandalarm kon de brandweer, onder leiding van hoofdbrand- schema van kostprijs-elementen meester. G. F. Kooiman, „brand nmst te stellen en de minimum meestef" aankondigen, maar het prijzen, die tot doel hebben de nablussingswerk heeft nog tot ver verkoopprijzen van sommige (je nieuwe dag geduurd. Een agrarische producten in het im porterende land te handhaven op een minimumniveau, uit sluitend volgens dit schema'te bepalen. Indien de minimumprijzen op deze wijre worden wstge steld en voris waarfb rgen brandwacht, de 51-jarige heer C. Nel'ng die door stenen die uit een muur vielen in de rug getroffen werd, moest vermoedelijk met enige gebroken ribben, naar het W.G. worden getransporteerd. De brand woedde over de ge hele oppervlakte van het pand, kunnen worden verschaft dat. omstreeks 40 bij 20 m, en lever deze niet met behulp van kor- de aanvankelijk gevaar op voor tinken en premies zullen worden de woonhuizen rondom. Maar ontdoken, dan acht de speciale met zeven stralen en het water- D'nsdagavond heeft aan paal acht in de Maashaven te Rotter dam het 5375 b.r.t. metende Noor se m.s. „Sunny Prince" dat Maan dagmorgen op de Noordzee een aanvaring heeft gehad met het 1088 b.r.t. metende Duitse s.s. „Hoheweg", ligplaats gekozen. Zoals bekend is het Duitse schip daarbij gezonken, de gehele bemanning slaagde ei in aan boord van de Noor te komen. Bij aankomst in Rotterdam bleken zij echter in Dover al aan wal te zijn gegaan. „Gezond en wel, zo als de kapitein van de „Sunny Prince", I. Gitmark, verklaarde.- Niemand had enig letsel opgelo pen. Verder wilde de kapitein niets zeggen. Over de toedracht van de aanvaring zou hij metter tijd wel voor de raad voor de scheepvaart vertellen, zo zei hij. Terugwandelend over het schip bekeken wij de schade: aan bak boordzijde een gat in de voor- piek. „Viel niet tegen" meende iemand van de bemanning, die voor een gedeelte uit Nederlan ders bleek te bestaan. Het Duitse schip was volgens hen ongeveer in tweeën geweest voor het zonk. De Noor had zijn neus er midden in geboord. Om kwart over zeven 's mor gens was het gebeurd. Ongeveer dertig mijl ten W. van Boulogne sur Mer. Hoe? Niemand wist het te vertellen. Een lid van de bemanning zei, dat de „Sunny Prince" een defect aan de stuurinrichting fcou heb ben gehad, maar een ander sprak' het weer tegen. In ieder geval was het niet mist'g geweest, er was goed zicht. Het was allemaal zo vlug gegaan, vertelden allen. De enorme schok, kijken wat er aan de hand was, mee helpen de 23 opvarenden van de „Hogeweg" met touwladders aan boord te krijgen geen van hen is in het water terecht gekomen en b'n - nen een paar minuten was alles bekeken. De „Hoheweg", een ongeveer 50 jaar oud schip, zonk meteen. Wel iswaar zonder mensen meer aan boord, maar met de bezittingen die allen hadden moeten achter laten. Velen van hen waren slechts gekleed in pyama. De „Sunny Prince" is ongeveer 30 jaar oud. Het schip werd tot Vlaardin- gen gesleept door de zeesleepboot „Maas" waar twee havensleep boten deze taak overnamen. Het is niet bekend hoe lang het schip voor reparatie in Rotterdam zal liggen. kanon werd hij van vier kanten teruggedreven door een ploeg van 1 dertig brandwachts. Een gunsti ge omstandigheid was dat de wind door een stenen omheining aanzienlijk werd verzwakt. Het blussingswerk werd uitge voerd door de afdelingen Prin sengracht, Rozengracht en Haar lemmerplein, met drie auto's, een ladder-, een gereedschaps- en een personenwagen. Kort na het uitbreken van de brand konden uit een loods twee auto's in vei ligheid worden gebracht. On danks de felle koude en de grote rookontwikkeling waren vele buurtbewoners getuige van het ongewone nachtelijke tafereel. Een textielhandelaar in het ge alarmeerde blok huizen voorzag tientallen betrokkenen, brand wachts, polit'e-agenten, pers, on ophoudelijk van warme kofïie. GEEN SIGARENBANDJES NAAR HET ROODE KRUIS. Het Nederlandse Roode Kruis krijgt de afgelopen weken her haaldelijk sigarenbandjes toege stuurd met het verzoek deze voor een liefdadig doel te be stemmen. Sigarenbandjes heb ben geen enkele ge dswaarde en zijn alleen van nut voor de ver zamelaars. Daarom verzoekt het Roode .Kruis hoe erkentelijk ook voor de geste de toezen ding van sigarenbandjes te staken. PERSCONFERENTIE CANADESE AMBASSADEUR. In de persconferentie die de Canadese ambassadeur de heer Thomas A. Stone ter gelegen heid van zijn driedaags bezoek aan Amsterdam gistermorgen in het stadhuis heeft gehouden sprak hij ven het ontstaan van een steeds- sterkere betrekking tijssen Canada en Amsterdam die te da raken is aan de 20.000 Amsterdammers die sands 1948 naar Canada zijn geëmigreerd, en als een welkome bijdrage worden beschouwd temidden van het totale contingent Nederlan ders ten bedrage van 115.000. De ambassadeur behandelde diverse actuele onderwerpen, zoals Canada's behoefte aan nog andere vaklui dan landbouwers (die nu het merendeel der immi granten bes aan), de „geweldige _T I in- en uitgingen. niers, die rustig met elkaar ston- Voor velen is de douane-ambte- Denken wij bijvoorbeeld aan de den te praten. Eén van de jonge naar n impopulaire tiguur. Men douaniers in andece landen, die mannen zag de knappe vrouw en vindt hem lastig en de meeste een verbeten strijd voeren tegen waagde een oogje aan haar. Tot grensoverschrijders vinden het de internationale smokkelaars in zijn verwondering kreeg hij een dikwijls slechts korte oponthoud verdovende middelen, een strijd, schichtige blik en bijna onmerk- hinderlijk en een onnodige ver- die ons aller waardering en res- traging van hun reis. peet verdient, terwijl weer elders i Niets is echter minder waar de douane voorkomt, dat extre- dan dat en het is eigenlijk droe- me elementen zich van wapens uit het buitenland voorzien, waar door zij een revolutie zouden kun nen ontketenen. En wanneer wij den zijn, deden de jongeman hals ne-ambtenaar verdient meer hierbij zien hoe coulant de doua- over kop in zijn beroepsplicht te- waardering en slechts zij, die ne-ambtenaar zijn zeer moeilijke rugvallen en samen met zijn col eens een kijkje achter de scher- taak volbrengt en steeds tracht lega hield hij de dame aan. Bij men hebben kunnen nemen, kun- reizigers zo min mogelijk over- grondige visitatie bleek zij en'ge nen nemen, kunnen hierover oor- ]ast aan te doen, dan moeten wij ponden verdovende middelen in delen. 'toch eerlijk bekennen, dat hij de dubbele bodem van haar kof- Om ons eigen land als voorbeeld njet lastiger is, dan strikt nood- fer te vervoeren, te nemen. Dat wij financieel en zakelijk is. Een kleinigheid uit eigen land economisch na 1945 zo snel weer, tfïktttt» geeft ons ook een kijkje op de op de been kwamen, danken wijl UUK u± moeilijke taak van de douanier, voor een groot deel aan onze Door de gedragingen van vele Een Nederlander, komende uit douane, die een scherp oogje grensoverschrijders, is de doua- Duitsland, werd gevisiteerd en de hield op de zaken, die ons land nier wel verplicht in een ieder 'n ambtenaar vond in zijn koffer een mogelijke smokkelaar te zien. pracht fototoestel. Natuurlijk was Daar kunnen de Nederlandse dit niets bijzonders. De heer kon grensambtenaren van meepraten, echter geen identiteitsbewijs van Wat zegt u bijvoorbeeld van een toestel ove leggen en ook geen lief, oud dametje van 76 jaar, dat kwitantie. Hij beweerde het twee op het punt stond naar Zwitser- jaar geleden in Amsterdam ge land te vertrekken en bij wie de kocht te hebben en het ding zou douane in practisch ieder onder- dus zijn rechtmatig eigendom deel van haar bagage bankbiljet vig, dat er nog zoveel mensen gevonden worden, die het nut van deze dienst niet inzien. De doua- baar versnelde zij haar pas, ter- w;jl haar hand krampachtig rond het handvat van haar koffer kneep. Deze kleinigheden, die bijna ieder normaal mens ontgaan zou- en opwindende conceptie" van Amsterdams nieuwe bouwpro- jecten, de mogelijkheid om van juni a.s. af zonder stoppen in Montreal rechtstreeks naar Van couver te vliegen, zijn bezoek, in gezelschap van de burgemees ter, aan een bekend Amsterdams calbaret („Max Tailleur") en ten slotte de Amsterdamse grachten „Ik zou niet graag een gracht van Amsterdam willen missen. Mijin zienswijze isbehoud de grachten en wees tevreden met een trager verkeer. Trouwens, mijn ervaring is dat zelfs een ondergrondse de moeilijkheden van het verkeer niet zo snel ver werkt als zij toenemen". BINNENBANDLOZE BUITENEAND GEEN LUCHTBAND? De K.N.A.C. heeft zich tele- ten aantrof? Op die manier gaat toch het vertrouwen in de men sen voor een douanier verloren? Dergelijke staaltjes maakt hij re gelmatig mee en toch merkt de reiziger betrekkelijk weinig van hem. Dat dit mogelijk is, vindt zijn oorzaak in het feit, dat de doua ne-ambtenaar eigenlijk een apart soort mens is. Buiten een grote parate kennis over in- en uitvoer- bepalingen, moet hij ook over een geweldige mensenkennis beschik ken enove- een fijne neus. In stinctief moet hij kunnen aanvoe len wanneer er iets niet in orde is. Laten wij niet vergeten, dat bijna alle smokkelaars of smok- kelaarsters van formaat prima ac teurs of actrices zijn, waaraan de douane op 't oog niets bijzon- de s zal ontdekken en toch moe ten zij in staat zijn deze mensen tussen alle andere gewone reizi- zijn, dat hij op reis had meegeno men. NIET TE KOOP. Iedereen zou verontwaardigd ge weest zijn, toen de douanier het toestel in beslag nam en de mijn heer adviseerde eerst thuis de kwitantie maar eens op te zoe ken, waarna hij zijn toestel kon terughalen De heer was woedend maar toen hij vertrokken was, schudde de douane-ambtenaar zijn hoofd en mompelde: „Twee jaar geleden was dit type toestel "elfs in Duitsland nog niet te koop en momenteel is het in Ne derland nog niet te krijgen". Hier uit blijkt, dat de douanier door zijn gedegen vakkennis dus dade lijk deze man ontmaskerd had. Hij probeerde het kostbare toe stel te smokkelen. De ambtenaar had hem echter niet laten mer ken en was uiterst correct en be leefd gebleven. Hij had enkele dingen genoteerd en het fototoe- grafisch gewend tot de minister fjfw he' ^ennen en veelal ge- ste^ wer(j jn kluis opgeborgen. van Verkeer en Waterstaat met het dringend verzoek de defini tie voor luchtband, zoa s deze in de beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat van 26 April 1927 wordt gesteld, ten spoedigste te willen dioen her zien. in deze -beschikking wordt van luchtbanden de vol-gede defiritie gegeven „Luchtbanden zijn luchtbanden de volgende definitie -buitenband en een binnen band...". Auto's, uigerus-t met binnen ■bandloze buitenbanden zouden, aldus de K.N.A.C., dus moeten worden beschouwd als rijdende imiet massieve banden, waarvan het gevolg is, dat hiervoor 60 meer motorrijtuigenbelasting (wegenbelasting) is verschul digd). In sommige inspecties, met name in Arnhem, wordt met be trekking tot de uitvoering van de motorrijtuigenlbelastingwet, het verhoogde tarief ten aanzien van auto's, uitgerust met hin- neraband.oze banden, reeds toe gepast. Mijnhard t'« fcouwiabletiea helpen U er overheen lukt dit. In de meeste gevallen maakt de smokkelaar een of andere fout, die hem of haar noodlottig wordt. Een enkele blik kan soms al vol doende zijn om bij de douanier 'n mod lampje te doen branden. DUBBELE BODEM. Dit ondervond een mooie jon gedame van gemengd Chinees- Europese afkomst, die in New York het schip wilde verlaten. Zij was de visitatie reeds gepasseerd en kon zich volkomen veilig voe len, doch zij passeerde twee doua- Zo zien we, dat de goede doua nier een wel zeer bijzonder mens moet zijn met wetskennis, een grote wetenschap over duizend en één zaken a's technische artike len, stoffen, chemicaliën, dieren enz., 'n zesde zintuig en... een on gelooflijke hoeveelheid mensen kennis en tact. Zolang er grenzen bestaan, zul len de douane-ambtenaren rood- zake'ijk blijken te zijn en latera wij niet vergeten, welk een moei lijke taak deze mannen volbren gen in ons aller belang. Zwitsersesoldaten hetotoen Woensdagmorgen de toewaiking van de Roemeense legatie in Bern van de politie overgeno men. (De 'hiulp van het leger is ingeroepen omdat de politie van Bern ook van andere Oosteuro- pese legaties verzoeken heeft durend^de nacht'^n'^118' Een neger' de 41-jarige Claud crpihlnvAn TV- ™!lti u pf rustig Lightfoot, is tot vijf jaar gevan- L] nor-Vit t e ge~ genisstraf en een boete van 5000 „o a L rondom het gebouiw dollar veroordeeld op beschuldi- ,de Roemeense legatie gepa- ging Van het behoren tot een trcxuilleerd cm te voorkomen dat groep, welke het geweldadig ora- ïemand in de duisternis uit het verwerpen van de Amerikaanse gefbouw zou ontsnappen. regering propageert. *->e (Zwitserse^ regering is Lightfoot, die secretaris der Woensdagochtend toiieenereweest communistische der communisti- om met politie-autoriteiten de sche partij in de staat Illinois onderhandelingen, die Dinsdag was, is de eerste beklaagde op met de vier' mannen zijn ge- wie een bepaling van de wet- Moerd, te toespreken tmith van toepassing werd ver- Leden van de 'legatiestaf heb- klaard. In welke bepaling wordt toen Womsdavo-htend een her- gezegd, dat het behoren tot een idershond, die één der ant.i -com. organisatie, die het gewelddadig mumisten uit een zijdeur de tuin omverwerpen der regering pro- in had gelaten, meegenomen. I pageert, een misdaad is. 56) Maar> ja.mijn vrouw is een dure vroinw, en dergelijke din gen 'bemerk je pas, als je goed en wel getrouwd bent. Ze is de gescheiden vrouw van een juwe lier, een vrouw dus, die weet wat juwelen en diamanten zijn en ik kan haar geen groter ge noegen doen, dan haar zo nu en dan eens met een juwelen han ger of ring te verrassen. Maar waar af gaat en niet-bijkomt. We toesloten een soort bijver dienste te i zoeken en jiuist, toen ik mijn geld in huizen wilde toe- leveen. 'kwam villa „Belle Vue" leeg te staan. Mijn vrouw opper - de het plan-een pension te be- «inneh en zij als oud-artis- te dacht direct aan een artisten pension. Kort en goed. Ik kocht het oude lompe ge bouw, liet het interieur vertoou wen en de zij ramm di-htmetee ko-ibt op veilingen het meu bilair en reeds na i drie mn an den bonden we ons o-enrion openen. Dit ris nu ongeveer een paar maanden geleden en ik moet eerlijk zeggen, dat Ik er dooi A H. VAN OMMEN (Nadruk verboden.) geen spijt van heb. (Het huis-is op één kamer na geheel,bezet en we maken goede pensionprij- z>en. Uit de aard der zaak heeft mijn vrouw nog veel kennissen in de arristen wereld en -daar om voelt zij zich echt thuis tus sen haar vroegere collega's. Maar Inspecteur, nü komt mijn grote vraagwat heeft uw onderzoek inzake de moord op de Kalfjeslaan nu,eigenlijk VRIJDAG 18 FEBRUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.33 Gram.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.45 Voor de huisvrouw; 9.00 Gym. yoor de vrouw; 9.10 Gram.; 9.35 Water standen; 9.40 Schoolradio; 10.00 Causerie; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Voor de kleuters; 10.40 Lu;t- muziek; 11.00 Voordracht; 11.20 Gram.; 11.35 Orgelsp.; 12.00 Amus. muz.; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Sport en prognose; 12.48 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Meded. of gram.; 13.20 Amus. mu ziek; 13.55 Koersen; 14.00 Kamer- tolijiven, want op dit ogenblik met mijn kind gedaan hetotoen werd de deur geopend en tradz.n nu bent u hier voor onder een knappe vrouw de kamer binnen. „Mag ik u even voorstellen, in specteur: mijn vrouw. Hélène, dit is inspecteur Bijlman," zei Belfort en zijn stem klonk kort en -bijtend. „Bent iu hier voor het onder zoek naar mijn dochter?" vroeg ze Bijlman, terwijl ze hem een slap handje gaf. Gedeeltelijk mevrouw," ant- zoek in de moord. Natuurlijk, dit staat in nauw verband met de ontvoering van mijn dochter, maar ik toegrijp het vertoand niet. U wist niet, dat Elly mijn dochter was, toen u hier kwam, dus moet u hier uitsluitend voor het onderzoek in de moord ge komen zijn. Maar wat hebben wij met de moord te maken?" vroeg ze. Büliman toegreeo direct, dat woordde Bijlman. „Mijn eigen- hij met een scherpzinnige vrouw lijke onderzoek betreft de moord, die gisterenavond in de Kalfjeslaan is gepleegd." Mevrouw Belfort liet zich moedeloos in een fauteuil neer vallen. Zij was een tamelijk kleine vrouw van moeilijk te bepalen leeftijd. -Bijlman «ch^t- met mijn pension te maken? te haar hoogstens 40 jaar. Het nachtelijkerond- mijn tuin?" be- Waarom uw dolingen in rioot hij. Bijlman was direct ap zijn hoede. Wist Belfort werkelijk niets van de moord af, of deed hij. alsof? Wilde hij met deze vragen uitlokken, of Bijlman hier alleen was om te ontdek ken op wie hij (Belfort! giste renavond geschoten had Of 1st Bolfort meer -van de moord do h trachtte hij door een voorgewende onwetendheid van hem te weten te komen, wat hij (Bljtarmi »o -*■)-">- Hij kon het antiwoord schuldig zwarte haar, de grote donkere ogen en de licht getooeen nQus eav-en haar een Spaans uiterlijk, terwijl de rood-geverfde mond met de dunne liroipen haar tot een fanatieke vrouw stempel den. Men vertelde mij op het hoofdlbureani, dat u nog niet wist, dat Elly mijn dochter is. "te to ektoen nog geprobeerd u ap uw -kamer te bereiken, -maar e°n "oltog-a zei, dat -u juist weg was. "bain m'fn man **al u wel -rites Tteld hetotoen.Nog geen spoor hetotoen ze gevonden." Ze zucht te. „Wat zullen 'de schurken koor; 14.15 Boekbespr,; 14.35 Cel lo en piano; 15.00 Gram.; 15.15 Gevar. progr.; 16.00 Gram.; 16.30 Voor de jeugd; 17.00 Gram.; 17.20 Muz. caus.; 18.00 Nws; 18.15 Act.; 18.20 Lichte muz.; 18.45 Caus.; 19.00 Voor de jeugd; 19.10 Gitaar- ens.; 19.25 Vara-varia; 19.30 Stem- menspel; 19.50 Berichten; 20.00 Nieuws; 20.05 Boekbespr.; 20.10 Pianorecital; 20.30 Causerie; 20.40 Idem; 21.00 Amus. muz.; 21.35 Buitenl. weekoverz.; 21.50 Spaan se volksliederen en dansen; 22.20 lichte muz.; 22.0 Causerie; 22.45 Avondwijding; 23.00 Nws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muz.; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 12.30 Land- en tuin- bouwmeded.; 12.33 Gram.; 12.53 Gram. of act.; 13.00 Nws; 13.15 Prot. Interkerkelijk Thuisfront; 13.20 Promenade-ork.; 14.00 Voor de jeugd; 14.30 Kamerork.; 15.25 Voordracht; 15.45 Gram.; 16.00 Reportage; 16.15 Gram.; 16.30 In strumentaal trio; 17.00 Voordr.; 17.20 Sopr., bas-bariton en p'ano; 17.40 Beursberichten; 17.45 Stem men van overzee; 18.00 Gram.; 18.10 Een goed woord voor een goede zaak; 18.15 Gram.; 18.25 Reportage; 19.00 Nws; 19.10 Re- geringsuitz.; 19.30 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Gram.; 20.30 ts doen had „Ik meende, dat een spoor naar uw pension leidde," zei hij voorzichtig. „Waarom?" vroegen Belfort en zijn vrourv toilna tegelijk. „Daar kan ik u nog geen ant- Hoorspel; 21.00 Opera; 21.50 Fluit woord op geven En zich tot en clavecimbel; 22.00 Weense mu- mei rouw Belfort wendend, zjek; 22.30 Vocaal ensemble; 22.45 vroeT h'j. .Mevrouw u heeft Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; natuurlijk geen idee, wie de 23.15 Kunstrubr.; 23.45 Gram. daders van de overval of de ontvoerders van uw dochter kunnen zijn" „Geen enkel idee. Dat heeft men mij lom het toureau ook ge vraagd. Miin kind ontvoerd toch, ik komt wel ze.. Ha,., wanneer en toó° -krijg ik Filv terug". Tr,n->n wedden in haar ogen op en ze - T- m ->t haar hand over he+ "orhco"d. BRUSSEL: 12.00 Orkestconc.; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 13.30 Gevar. muz.; 14.00 Schoolradio; 15.45 Gram.; 16.02 Operamuziek; 17.00 toen er kapot van. Ze Nws; 17.10 Lichte muz.; 18.00 Gr.; weer terug, zeggen 18.10 Voordracht; 18.20 Gram.: 18.30 Voor de soldaten: 19 00 Nws; 19.40 Volkszang; 20.05 Volksdan sen; 20.15 Orkestconcert; 21.05 Kunstkaleidoscoop; 21.20 Orkest conc.; 22.00 Nws; 22.15 Int. Radio universiteit; 22.30 Gram.; 22.55 Nieuws. (Wordt vervolgd.)

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 5