Uit de Provincie DE SCHEEPSBOUWER VOETBAL Officiële Publicatie GEMEENTE TERNEUZEN Advertenties Algemene ledenvergadering afd. Axel der Z. L.M. Beursoverzicht GOES. TERNEUZEN. AXEL. BIERVLIET. OOSTBURG. ZAAMSLAG. AGENDA r\TV\ü~ÓWlJ^nl\ fU T ZWIN VOOR DE BELGISCHE TELEVISIE. Voor de Belgische televisie heeft mirgemeester Lippens van Knok te een uiteenzetting gegeven in take het Zwin. Met toto's en films lichtte hij de situatie in het na tuurreservaat toe. Hij sprak als djn mening uit, dat de internatio nale dijk versterkt dient te wor den, opdat de Zwingeul open zou kunnen blijven. Inmiddels heeft de internatio- aale Zwincommissie in haar laat ste vergadering aan twee leden Opgedragen te rapporteren om went de zeeweringen rond het Zwin en omtrent de mogelijkheid 5ot afsluiting van de Zwinmon- «Ütog. Aan twee andere leden der tommissie is gevraagd te rappor ieren omtrent de instandhouding in de Volkshogeschool volgde. Na de pauze demonstreerde de Edy wasmachinefabriek haar nieuwste machines. Wethouder van St Laurens door trein gedood. Op de onbewaakte overweg aan de Lange Zuidweg te Borssele is gistermiddag omstreeks twee uur een personenauto met twee inzit tenden door een diesel-electrische «eau de zoutwaterflora. Volgende locomotief gegrepen en meege- maand denkt men deze rapporten sleurd. De beide inzittenden, de la een vergadering te kunnen be- heer K. Wouterse, wethouder van spreken, waarna een standpunt St Laurens bij Middelburg, en zal kunnen worden ingenomen, diens plaatsgenoot, de heer J. De mogelijkheid is groot dat het Willemse, hepen zware inwendi- dandpunt van de commissie door ge kneuzingen en een schedelba- de Nederlandse en Belgische rege- sisfractuur op. Zij zijn naar het ringen zal worden besproken om ziekenhuis Oostwal te Goes ver tot overeenstemming te geraken, voerd. Gistermiddag om 6 uur is Technici van de rijkswaterstaat de heer Wouterse overleden, lebben inmiddels besprekingen De heren Wouterse en Willem- geVoerd met Belgische technici. se waren op weg naar Ellewouts- Zaterdag te Goes te houden Ka merkringvergadering besproken. Verschillende leden gaven zich op deze vergadering te bezoeken. De vergadering werd na dank zegging door de heer Heijboer, door de voorzitter gesloten. Propaganda-avond „Volks onderwijs". Door de afd. Zaamslag van zangcursus, welke z,| te Bersen PWSauda-avond geheu- 20 personen komen uit het Noor den van Wales. Tot bestuursleden werden ge kozen mevr. C. Saloméde Hullu en mevr. LuteijnLuteijn. Mej. J. Minderhoud uit Mid- V erkeersonge val. Gisternamiddag te ongeveer half zes kwam ter hoogte van het magazijn van de firma Ribbens in de Dijkstra at dc wielrijder J. M. J. uit Terneuzen in botsing met de bromfietsberijder P. PI., eveneens uit Terneuzen. Hierbij kwam eerstgenoemde iüdanig met zijn hoofd op de trot toirband terecht, dat dokter Van 'ie Griek, die de eerste hulp ver leende, een lichte hersenschud ding constateerde. Per ambulance, auto werd J. naar zijn woning /ervoerd. Fraai resultaat De St. Nicolaas-actie alhier sheeft een schitterend resultaat opgeleverd voor de Stichting Vluchtelingenhulp 1954, n.l. een batig saldo van ƒ1950, De winkeliersvereniging „Axel Vooruit" heeft uit eigen midde len dit bedrag opgevoerd tot ƒ2000,hetgeen een voorbeel dig succes mag worden ge noemd. „Asaf" weer in de aether. Op 28 Februari a.s. zal onze plaatselijke gemengde zangver eniging „Asaf" weer optreden wx>r de N.C.R.V.-microfoon, dit- waal met het in de Kerstuitvoe ring vertolkte „Magnificat" van Dietrich Buxtehude. Vroege bootverbindingen. Naar wij vernemen is de 2LV.T.M, zo mogelijk van plan bij de a.s. zomerdienstregeling Bier vliet vroege verbindingen naar Breskens te geven, zodat uit die plaats aansluiting wordt verkre gen op de boot van 6.45 en ver volgens uit Breskens. Indien dit plan kan worden verwe zenlijkt, worden dagreizen naar Rotterdam, Den Haag en Amster- fem weer mogelijk. Algemene vergadering Bond van Plattelandsvrouwen. Demonstratie wasmachines en een lezing over zingen. Hoe het bovenstaande goed ge- mbineerd moest worden met elkaar, wasi ons eeni groot raad sel, temeer daar de agenda voor léese middag bovendien nog een bestuursverkiezing vermeldde. Onder de bekwame leidintg van mevr. W. van Veenvan Loghem fs mten er in geslaagd deze bonte agenda tot een harmonisch ge heel te maken. Mevr. Van Veen opende de zieer druk 'bezochte jaarvergadering met de prettige mededeling, dat feet ledental met 65 pet. was toe genomen. Ondanks de grote moeilijkheden, die men in de aan vang had, was er een batig saldo. Uit het jaarverslag van mevr. A liuteijn-van Cruijningen bleek, Sat de vereniging een gezonde activiteit ontplooit. Naar aanleiding van de be stuursverkiezing merkte de voor zitster o.m. op, dat op de statu ssen, die deze verkiezing regelen, "aeel wat aanmerkingen zijn ge smaakt. Zij zijn echter juist erg belangrijk, omdat men door de verplichte aftreding bereikt, dat aiemand zich onmisbaar gaat welen. Ook de zo groot mogelijke ver' acheidenheid van vrouwen, welk igd kunnen worden van de Bond voor plattelandsvrouwen, werd tótvoerig besproken. De penningmeesteresse, mevr. Sbsseeuw—Cornells, bracht haar financieel verslag uit. Begonnen mei een tekort van 4,96, eindig de bet jaar met een batig saldo ijsan 319,92. De totale inkomsten «aren ƒ1930,95, de totale uitga ven ƒ1621,03. De cursus spreken im het open- S&attLT alsmede de ontvangst der Engelse gasten werd' besproken. Er zal een groep van ongeveer dijk waar zij een koopdag wilden bezoeken. Bij de overweg be draagt het zicht zeker 1500 meter. Vermoedelijk hebben zij juist een kaart geraadpleegd, omdat ze ter plaatse niet bekend waren. Zij hebben daardoor de locomotief niet opgemerkt. De locomotief kwam over de z.g. ringlijn van Borssele af naar Driewegen. Vol gens een ooggetuige reed de trein niet hard. Desondanks werd de auto ongeveer 90 meter meege sleurd en in elkaar gedrukt. De raad komt bijeen. De raad dezer gemeente komt Maandagmiddag in openbare ver gadering bijeen. De agenda ver meldt o.m. de volgende punten: Vaststelling pensioengrondsla gen; Vaststelling voorsdjotten op de gemeentelijke veragpaing 1955 ingevolge de Lager Onderwijswet 1920; Voorstel onbewoonbaarver klaring diverse woningen; Wijzi ging begrotingen 1954 en 1955; Aanbieding gemeenterekening Vergadering C.H. Kiesver. Dinsdagavond kwam de C.H. Kiesvereniging onder voorzitter schap van de heer H. K. Markus- se bijeen. Na opening en gebed werd ge lezen Jozua 23 6—16. Uit het verslag van de penning, meester, de heer J. van Cadsand, bleek, dat het jaar 1954 sloot met een klein batig saldo. Bij de gehouden bestuursver kiezing werd de heer A. Koster bij acclamatie herkozen. In verband met het vertrek van de heer Wieland bracht de voor zitter hem dank voor hetgeen hij als raadslid voor de C.H.U. heeft gepresteerd en hoopte dat zijn op volger in hetzelfde voetspoor zal treden. Tevens sprak de voorzit ter de hoop uit, dat de heer Wie- land ook in zijn nieuwe woon plaats zal mogen werken in het belang van de C.H.U. Hierna hield de heer Heijboer een causerie over „Zijn wij poli tiek gericht op de gemeenschap?" Hij belichtte het verschil tussen gemeenschap en samenleving aan de hand van de gemeenschap in het huwelijk en het goede gezin. Spr. stelde tegenover elkaar de verhouding „ik gij", waarbij de een zich verantwoordelijk voelt voor de ander en de „ik ding" verhouding, waarbij geen verantwoordelijkheid voor de an dere wordt gedragen en waarbij het uiteindelijk gaat om zelfhand having. In het licht van bet evan gelie moet de „ik ding" verhou ding worden tot „ik gij" ver houding en moeten wij zó gericht worden op de gemeenschap en op de naaste en deze gemeenschap moet ook in de C.H. worden be tracht. Aan twee belangrijke voorwaarden moet worden vol daan: trouw zijn en delen met elkander. Het is niet voldoende alleen C.H. te stemmen, maar in woord en daad moet 't C.H.-zijn beleefd worden. Bij de rondvraag werd de a.s. den. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer Brakman, zijn voldoening uit over de grote be langstelling voor deze avond, waarbij hij in het bijzonder ver welkomde de ereleden D. Heijboer en J. C. Kaijser. Volksonderwijs telt thans 140.000 leden en verwacht wordt dat in 1956 het 150.000e lid zal worden ingeschreven. In Zeeland zijn thans 4.000 leden, terwijl de afd. Zaamslag 80 leden telt, welk aan tal zeer zeker voor uitbreiding vatbaar is. De voorbereidingen voor een nieuwe school nemen steeds vastere vormen aan en zal eerlang een grote aanwinst voor het openbaar onderwijs zijn, waarvoor spreker vooral de jon geren opriep om propagandisten te zijn. Tot slot deelde de voorzitter mede, dat de onderwijzeres mej. C. van der Peijl, die zo'n groot aandeel heeft gehad in de voorbe reiding van deze avond, door ziek. te was verhinderd aanwezig te zijn. Door de leerlingen werd daarna opgevoerd het kinder-toneelspel Onder presidium van de heer W. Koster Jiz. hield de atd. Axel Dinsdagmiddag op de bo venzaal (van het hotel „Het Gulden Vlies" haar alg. jaari. Ledenvergadering, die drukker bezocht was dan ooit,hetgeen v.n.l. wel zijn oorzaak zal vin den in de beduidende leden winst van de laatste maanden, waardoor het ledental steeg tot rond de 150. De voorzitter verheugde zich in de zeer grote belangstelling voor deze vergadering, temeer daar er de laatste tijd een zeke re vergaderingsmoeheid viel te constateren. In het bijzonder verwelkomde hij de vertegenwoordiger van de P.V.C., 'de heer Burger, de voor zitter van de Kring Axel der Z.L.M., de heer Afor. Haak, de Streekvoorzitter van de L. J. G„ de heer De Putter, de voorzitter der afd. Axel der L.J.G., de heer Murre, en de pers. Derg ewoonte getrouw wenste hij allen namens het bestuur van de afdeling aan het begin van een nieuw landbouwproductie jaar, veel geluk en voorspoed toe voor U zelf en Uw gezinnen. Moge 1955 ook voor Uw bedrij ven een jaar van welvaart zijn Hierna' gaf de heer Koster een overzicht van 'het afgelopen jaar. Tengevolge van de contri butieverhoging, die de algemene vergadering in 1954, op voor stel van het bestuur heeft niet zo gemakkelijk als bij denaar uit, dat hier van 't voorjaar najaaruveemankt, die weer eenverbetering in komt. Wat we van eclatant succes mocht worden de aardappel gezegd hebben, genoemd. Ongetwijfeld ligt nog geldt in mindere mate van de vers in het geheugen de gran- suikerbiet; normale kg-ob- dioze beivrijdingsherdenking, die brengst, laag gehalte, veel tarra, onze plaats in 1954 heeft ge- hoge vervoer- en rooikosten en vierd. Ook de landbouw heeft tengevolge van het lage gehalte zich hier niet onbetuigd gelaten een navenante prijs, en het was een prettige verras-1 De peulvruchten hebben onge- sing, dat de Axelse L. J. G. in twijfeld een goed tot zeer goed oe praalwagencptocht beslag resultaat te zien gegeven. Be- beslag mocht leggen op de le hoorlijke onbrengstein, dito prij- prijs. Natuurlijk is ook in het zen; soms zeer hoog. De bruine afgelopen jaar de elektrificatie boon ós helaasi door vele ziekten en de drinkwatervoorziening aangetast geweest, wat op som- „De betoverde halsdoek", dat vlot goedgekeurd, kan men met de werd opgevoerd en na elk bedrijf ter beschikking staande gelden met een welverdiend applaus behoorlijk rondkomen en staan werd beloond. I ruimere mogelijkheden ten dien- Na afloop hiervan bracht de ste om door subsidies e.d. het al- heer H. W. Houg dank aan mevr. gemeen landbouwbelang beter te Brakman, die zich ten zeerste ver- bevorderen, dan in het verleden dienstelijk heeft gemaakt bij het het geval was. voorbereiden van deze avond, waarvoor hij haar namens de le den een bloemstuk aanbood, ter wijl ook de heer Brakman een geschenk werd aangeboden en mej. Van der Peijl dit na haar herstel zal worden overhandigd. Het muzikaal gedeelte werd verzorgd door mevr. Leenhouts Houg en de jongeheer K. Diele- In cle pauze werden een tulband en taart verloot en een taart bij Het ledental van de afdeling is in het afgelopen jaar aanmerke lijk gestegen door de toetreding van nieuwe leden en bedraagt thans 143. Het getal 150 ligt in de naaste toekomst ongetwijfeld binnen bereik Spreker constateerde, dat de manier, waarop de zusterorga nisatie, de C.B.T.B., haar leden- werfactie voert, o.a. door huis bezoek bij een sterke morele opbod verkocht, welke ƒ21 op! Jessie opverschillendeZ L;.M- bracht leden, geen enkel resultaat ge- Aan het slot van deze geslaag- bo®kt!_ - de avond dankte de heer Brak- Paasveemaikt is in 1954 man namens het bestuur allen weer gehouden en de indruk die hun medewerking: hadden ver- 1S» ae belangstelling hier- leend, in het bijzonder de ouders v°or groeiende is, al ligt dit dan der leerlingen en de familie Van de Veke, waar tal van repetities werden gehouden. Verg. Melkcontrole-vereniging. De controle-ver. Zaamslag en Omstreken hield Dinsdag in hotel Van de Veke onder leiding van de voorzitter, de heer J. Tollenaar, haar jaarvergadering, die vrij goed bezocht was. De voorzitter verwelkomde de bezoekers, in het bijzonder de hoofdcontroleur de heer Stroo en de heer Lantinga, assistent A van de rijkszuivelconsulent. Uit het verslag van de secreta ris, de heer C. A. Dees, bleek dat het ledental iets is gedaald, n.l. tot 110. De aftredende secretaris werd bij acclamatie herbenoemd. Uit het verslag van de penning meester, de heer L. Huijssen, - bleek dat ontvangen is 4593.41 stand °P 4~0 bracht en uitgegeven ƒ4361,17, alzo een batig saldo van 232,24. De totale bezittingen van de vereniging be dragen thans 750. De controleur Joh. Jansen bracht verslag uit van de door hem gecontroleerde koeien. De heffing voor 1955 werd gebracht van 1.10 op 1,20 per koe en per controledag. Het voor stel van het bestuur om voor de niet gecontroleerde koeien van de leden een extra bijdrage te heffen van 5,per koe, werd goedge keurd. De bij de rondvraag gestelde vragen werden door de heer Stroo beantwoord. Hierna kreeg de heer Lantinga het woord, die een overzicht gaf van het ontstaan van de N. H. zwartbonten en het ontstaan van het Nederlands rundveestamboek. Aan het slot dankte de voorzit ter de beide sprekers en de aan wezige leden, waarna hij deze vlot verlopen jaarvergadering sloot. BondselftalReims 40. Voor een 20.000 toeschouwers heeft het voorlopig Nederlands elftal in het Olympisch stadion te Amsterdam een verdienstelijke 40 overwinning op de vermaar de Franse prof-club Reims be haald, na met de rust de leiding te hebben gehad met 10. Het doelpunt vóór de rust werd in de dertiende minuut gescoord door Cor van der Gijp. In de 4de minuut van de tweede helft scoorde linksbuiten De Har der het tweede doelpunt, Lenstra maakte het derde doelpunt in de 35e minuut en het was Timmer mans, die in de 41e minuut de COOP. VRUCHTENVEILING ZEEUWSCH VLAANDEREN TERNEUZEN. Veiling van 16 Februari. GROENTEN. Per bos: Selderij 8 ct. Per kg: Rode kool 2830 ct; Savoye kool 1734 ct; Waspeen 2732 ct; Prei 4151 ct; Sprui- I 9—22 ct, K 13—18 ct, F 3--4 ct. Boerekool 425 ct; Koolraap 10 14 ct. FRUIT (per kg). AppelenGolden Delicious K 26 38 ct, F 9—14 ct; Goudreinet- ten K 17 ct, F 1018 ct; Jonathan I 9—22 ct, K 13—18' ct, F 3—4. Peren: St Rémy K 1214 ct, F 8 ct. ten plattelande weer in bespre king geweest De'ZJLjM. heeft voor onderzoek van de mogelijk heid tot aansluiting van de'zgn. onrendabele gebieden aan het electrisch net een'commissie in gesteld, waarvan de Kringvoor zitter, de heer Haak, voorzitter is. Het is allen vermoedelijk be kend, dat er tevens een plan is om geheel Zeeuws-Vlaanderen, ook tot in de verste uithoeken, o-p aannemelijke voorwaarden aan te sluiten aan de waterlei ding. In de toekomst dient aan de discrimunatie, die op dit ge bied nog bestaat snel een einde teworden gemaakt. Ook het fbodemgebnuik is in verschillen de vorm in discussie geweest. Onomstotelijk staat wel vast, dat de Fetor.-ramp van 1953 in dit opzicht voor1 Zeeland een dubbele ramp geweest Is. Het is nu eenmaal'zo, dat tengevol ge van de inundaties het aantal boeren, dat met voorrang aan een bedrijf in één onzer nieuwe polders moet worden geholpen, ontzaglijk veel groter gewor den is, waardoor de reeds 'ge ringe kansen voor boerenzoons uit het niet'overstroomde ge bied voorlopig vrijwel nihil ge worden zijn. Veel besprekingen zijn gewijd geweest aan de moeilijkheden betreffende de arbeidsvoorzie. ning, moeilijkheden, waarvoor oorzaken van uiteenlopende aard zijn aan te wijzen geweest, zoals de slechte weersomstandigheden en de toch al krappe arbeids- imarkt. Gelukkig is door inscha keling van het B. O. nog veel in orde gekomen, al waren de kos ten dan ook vaag hoog. De vaste kernen hebben in het afgelopen jaar hun nut wel bewezen, even als een regelmatig bouwplan. Het „loonpeil" Is ook het afge lopen jaar weer gestegen; ener zijds is het een landbouwbelang van de eerste orde, dat de rela tieve gelijkstelling met de ver gelijkbare lonen in andere be drijfstakken gehandhaafd blijft, anderzijds wordt afgevraagd of de landbouw, nu de doorbereke ning in de prijzen veel aam waar de heeft ingeboet, dit blijvend zal kunnen dragen. De P.B.O. in de landbouw, het landbouwschap, is werkelijkheid geworden. De Stichting van de Landbouw, die na de oorlog, met al zijn gebreken, voor onze va derlandse landbouw van grote betekenis is geweest, heeft opge houden te bestaan. Als we een terugblik werpen op het jaar 1954 zelf, kunnen we in zijn algemeenheid zeggen, dat dé klimatologische omstandig heden zeer ongunstig zijn ge weest. De kosten zijn hierdoor zeer gestegen, zodat de netto opbrengst over het algemeen tegenvalt. De tarwe heeft meestal een be hoorlijk goede kg-opbrengst ge geven, maar het vochtgehalte van de meeste partijen is zeer hoog, ook dus van die partijen, die op de ouderwetse manier geoogst zijn, in de schuur opge borgen en deze winter gedorst. De gerst heeft ongetwijfeld een zeer goede opbrengst gegeven, maar hiervan was de prijs laag. De andere granen leverden insge lijks alle een zeer behoorlijke oogst. Dank zij de combines is veel van het grote oogstrisico van vroeger weggenomen en de graandrogers zijn dit jaar aan hun trek gekomen. De aardappe len hebben een flinke opbrengst geleverd, maar in sommige par tijen heeft de phytophthora be hoorlijk hulsgehouden; de prijzen waren slecht en het ziet er niet mlge percelen tot sterke oogst- depressies aanleiding heeft ge geven. Vlas is tegengevallen, zowel wat de kg-opbrengst als de kwa liteit en de prijzen betreft. De fijne Zeiden, vooral blauwmaan- zaad en karwij zijn goed uit de bus gekomen, speciaal wat de prijzen betreft. De ui heeft het bij herhaling laten zitten. Voor de ruwvoeders hooi en stro zijn beste prijzen bedongen kunnen worden. De veehouderijsector is in het afgelopen jaar weer minder gun stig geweest. Tengevolge van de hoge fourageprijzen brokkelden de prijzen nog verder af. De melkkwestie liet spr. buiten be schouwing. Hierover is van rdet- deskundige zijde reeds meer dan noeg gezegd. Het kabaal, dat door zovelen In den lande over een paar luttele melkcenten wordt gemaakt, be wijst, dat het Nederlandse volk in zijn algemeenheid uit de jaren '40'45 weinig lering heeft ge trokken. Bij vele mensen heerst vrees voor de toekomst, vrees om vele redenen... oorlogen, rampen, cri sisEn er zijn zeker vul tekenen in die richting aan te wijzen. Gelukkig daarom die mens, die ook in deze tijd met de dichtere» Jacqueline van der Waals heeft leren zeggen: Wat de toekomst brengen [moge, Mij geleidt des Heeren hand; Moedig sla ik dus de ogen Naar het onbekende land. Hierna stelde de voorzitter de agenda aan de orde, waarbij de gewone pliohtsplegingen ge schiedden en de secretaris, na voorlezing der zonder op- of aak merking goedgekeurde notulen nog mededeling deed van enkele ingekomen stukken. De financiële commdsle bracht bij monde van de heer S. van der Hooft rapport uit over het onder zoek van de rekening en besdhei den van de penningmeester, de heer Iz. de Feijter, die daarop tn zijn kwaliteit van sècretaris- penningmeester rapporteerde over de financiële toestand. De ontvangsten bedroegen in 1934 3841,37 en de uitgaven 3670,93, zodat het batig saldo bedroeg 170,42. Voor zijn richtig beheer werd de penningmeester daarop gedéchargeerd. Met overgrote meerderheid werd tot bestuurslid herkozen de heer P. B. van Hoeve. Verder werden herkozen ais afgevaardigden naar de Z.L.MI vergaderingen de heren W. X- den Hamer, P. B. van Hoeve en Adr. Scheele; als bestuursleden van de Kring Axel der Z.L.M. de heren W. Koster en Adr. Scheele, als plaatsvervangende leden In het Kringbes tuur de heren W. L. den Hamer en li de Feijter (Slot volgt j Met ingang van 18 Februari zui len de afdelingen hoger onderwijs en wetenschappen en lichamelijke opvoeding en sport van het mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gevestigd zijn in het gebouw der Bllllton Mij, Mauritskade 39, 's-Gravenhage, tel. 185090. Voorts zullen in dit ge bouw gevestigd zijn: het bureau van de bouwkundig hoofdinspec teur en het secretariaat der com missie van voorbereiding voor de 2e technische hogeschool. De afdelingen vorming bui tee schoolverband en voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs van genoemd ministerie blijven gehuisvest op het huidige adres Prinsessegracht resp. 19, 20 en 22 Het bureau organisatie congres sen blijft gevestigd op het huidig» adres Lange Voorhout 50, tel 116040. De andere afdelingen van het ministerie blijven gehuisvest in het hoofdgebouw Nieuwe Uitleg 1Prinsessegracht 15i tel. 185090 Vaste stemming, Philips willig, Het Damrak is gisteren zijn eigen weg gegaan en heeft zich niets aangetrokken van Wall- street, waar de koersen Dinsdag per saldo slechts fractioneel hoger waren. Hier 'bleef de stem ming de gehele middag vast en vrijwel alle rubrieken kwamen op een 'hoger niveau. De inter nationale soorten profiteerden het meest vaan de gunstige stem- ming. Philips ging hier voorop met een stijging van 331% tot 34014. Enerzijds bestond er be langstelling uit Amerika, ander zijds werd deze stijging in ver band gebracht met de vaste stemming voor aandelen Gene ral Electric. Deze maatschappij heeft, naar -bekend, een nieuwe methode ontdekt om kunstmatig diamant te maken. Kon. Olie kwam van 547 op 55114. Ook Unilever steeg 4 punten. A. K. U. was aanvankelijk goed op peil, maar later kwamen ook hier de kooporders los, waar door de koers van 284 op 288% kwam. Ook de Indonesische fondsen lagen gisteren wat opgewekter. Verenigde Deli heeft Dinsdag de grootste individuele omzet be- haald, 184.000 op een totaal DRANKWET, van 3.8 millioen. Ook gisteren Burgemeester en Wethouders ging er in de tabakshoek weer van Terneuzen brengen inge- een en ander cm, waarbij de volge artikel 16, eerste lid, der prijs van Deli 2 punten steeg tot Drankwet 1931, Stbl. 476 ter 14214. H. V. A. eveneens2 p. hoger openbare kennis: op 14314. Rubber daarentegen dat bij hen is ingekomen een een puntje lager, wegens de verzoek om een slijtvergunninj flauwe stemming in Singapore, voor de verkoop van sterke drank Ook de Amsterdamse rubber- in het klein voor gebruik elders termijnmarkt was dientengevol- dan ter plaatse van verkoop van ge gistermiddag zeer flauw. L. BAREMAN, van beroep win Voorts bestond er enige belang stelling voor de Indonesische tramwegobligaties en de han delsondernemingen. De scheepvaartafdeling was minder levendig. De belangstel ling voor soheepvaartpapieren was gistermiddag geluwd en de actieve soorten sloten voor het merendeel een fractie luier. Gul densbeleggingen tenslotte stil en onveranderd. De markt bood de gehele middag een vrij leven dige aanblik. 'De activiteit scheen iets groter te zijn dan Dinsdag en gesloten werd op vrijwel het hoogste punt van de dag. Prolon gatie 2% pet. MORGEN: TERNEUZEN: Concertgebouw, 19.15 uur: Blijspel „Sproeten- kopje". Bouwkundig Bureau Fraan- je, aanbesteding bouwen van een woon- en winkelhuis met bijbehorende werken. 82. Eric kan niet an ders dan Biar geliH geven; het ziet er in-] derdaad vri) hopelooS( voor hen uit. Een ge-|>j vecht tegen een tien-jf voudige overmacht heeft geen zin en hun lot ook dat van de oude scheeps bouwer schijnt be zegeld. Vol angstige span ning slaan ze de lan ding gade van de zee rovers, die hun boot nu gezien moeten heb ben. De reusachtige gestalte van Edzar is duidelijk te onder scheiden en koortsachtig werken Eric's hersens om een uitweg te vinden. Doch er is er geen. Zelfs keiier, wonende te Terneuzen, voor de lokaliteit (pakhuis) van het perceel De Blokken 16, alhier. Bmnen twee weken, nadat deze bekendmaking is geschied, kan leder tegen het verlenen van deze vergunning schriftelij ke bezwaren indienen bij Burge meester en Wethouders. Terneuzen, 16 Februari 1955. Burg. en Weth. voornoemd, P. TELLEGEN, voorzitter. A. J. DEES, secretaris. heel gering is. Er is echter geen keus en hoe- wel Erwin hem eerst nog van zijn als het hun zou gelukken, zich in plan tracht af te brengen, weet hij de uitgehouwen rotswoningen te verschansen, dan nog zullen zij, door honger gedreven, zich tenslot te moeten overgeven. Eén mogelijkheid is er toch, weet de Noorman, een mogelijkheid, die al eens eerder in een soortgelijke benarde toestand redding bracht, maar waarvan hij ook weet, dat de kans van slagen op dit moment zijn volgelingen eindelijk te over tuigen; hij zal Edzar tot een twee kamp dwingen! Voor alle zekerheid draagt hij zijn makkers op de oude man ginds in veiligheid te brengen in één der rotsholen, vóór het gevecht een aanvang neemt. Dan springt Eric boven op een heuveltje en begint, aldus goed zichtbaar voor de verblufte Sak- sers, Edzar toe te spreken. Hij roept, dat er geen kunst aan Is, met zijn overmacht een handjevol mannen in de pan te hakken. „Als ge een kerel zijt, waarvoor ge U uitgeeft, dan zult ge er niet tegen opzien, een eerlijk tweege vecht te laten beslissen. Ik daag U hiertoe uit. Vecht met mij en de uitslag zal beslissend zijn. Zo ge het aandurft Door hun voorliefde voor een goed tweegevecht en doordat zij, die zijn vorige gevecht nog niet vergeten zijn, luide bijvalskreten laten horen, blijkt wel, dat de kerels voor Eric's plan gewonnen zijn. Edzar is razend, dat hem de macht zo uit de hand wordt gesla gen, maar kan niet weigeren. Hij eist echter, dat hem de keuze der voorwaarden gelaten wordt. Ook dit weerhoudt Eric niet en trots richt hij zich op, terwijl zijn stem krachtig: „Aangenomen!" laat horen. Nog éénmaal doen zijn vrienden een poging, hem van zijn driest plan af te brengen. Zijn hoofdwon de is nog niet eens genezen, zijn krachten niet op peil en voor de oersterke Edzar is hij nu geen partij. Doch Eric stoort er zich niet aan. En met angst en wan hoop in het hart zien zijn getrou wen, hoe hij onder doodse stilte langzaam van het duin naar be neden schrijdt, zijn vijand tege moet. Heden overleed onze Man, Vader, Behuwd-en Grootvader, DIRK DE WITTE, Echtg. van Anna Staal, Drager van „La Croix Civique" le Klasse (1914—1918), in de ouderdom van 73 jaar. Terneuzen: A. DE WITTESTAAL R. DE BRUIJNE— DE WITTE R. DE BRUIJNE Bussum: J. HEETEBRIJ— DE WITTE L J. HEETEBRIJ Gouda: A. STEKETEE DE WITTE J. STEKETEE Terneuzen J. VAN DER SCHANS- DE WITTE A. VAN DER SCHANS en Kleinkinderen. Familie DE WITTE Familie STAAL Terneuzen, 16 Febr. 1955. Donze-Visserstraat 117. Begrafenis Zaterdag 19 Febr. te 2 uur op de Al gemene begraafplaats.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2