Binnenlands Nieuws PHILIPS infraphil DE SCHEEPSBOUWER MARKTBERICHTEN SPORTNIEUWS VOETBAL. DUIVENSPORT Beursoverzicht Tweede Haarlemse ui tb» eker gearresteerd. verongelukte auto Oproep van Belgische K atholieke Volkspartij. Wanneer rheumatische spier pijnen u in uw bewegin gen belemmeren, laat Philips „lnfraphil"dan weereen nieuw mens van u maken. Pas Philips „Infraphil" ook toe bij slechthelende wonden en ontstekingen. -Vernier G otev hi dost beroep op Weitduitse arbeiders D schip na aanvaring gezonk sn Tribune ingestort. WAS SMOKKELAUTO. ijverig speuren van de politie heeft tot resultaat gehad dat licht is gekomen in het duistere geval van de verongelukte auto, die Vrijdagnacht op de rijksweg Dor drecht-Rotterdam nabij de Heer- oudélandslaan te Zwijndrecht is bevonden. De auto was volgela den met vaatjes en dozen boter en bleek door de bestuurder en eventuële andere inzittenden ver laten. De politie heeft twee van de bij dit smokkeltransport want dat is het geweest be trokken figuren kunnen arreste ren, en wél de wielrenner A. B. uit Breda, en de Utrechtenaar J. H. de V., die de over de kop ge slagen personenauto voor B. en zijn helpers had gehuurd, omdat zij er zelf in Breda geen hadden kunnen krijgen. Bekend is, dat nog twee personen bij deze smok- kelaffaire zijn bertokken. Van de één weet men de identiteit, van de ander tot heden nog niet. De bekende en op het ogenblik door de politie gezochte is een café houder uit Prinsenbeek bij Breda. Men vermoedt, dat hij de wijk heeft genomen naar België. De twee gearresteerden zijn Maan dag voor de officier van justitie te Dordrecht geleid. AANVARING OP DE NIEUWE MAAS. Door het slechte zicht tijdens een sneeuwbui heeft het 3619 brt metende Turkse s.s. „Odemis" Za terdagmiddag laat op de Nieuwe Maas ter hoogte van de tweede petroleumhaven de 1500 ton grote I anklichter „Esso 35" van de „Es- so A.G." te Duisburg van achte ren aangevaren. De tanklichter liep een scheur op in het achter schip van ongeveer vijf meter lengte. Verder werden o.m. twee tanks lek. Hierdoor ging onge veer 750 liter vliegtuigbenzine verloren. De ,,Esso 35", die 1200 ton vliegtuigbenzine vervoerde, wei-d teruggesleept naar de eer ste petroleumhaven. KB. WERD INGEBROKEN TOEN VADER EN MOEDER UIT WAREN. Toen de heer en mevr. A. uit de Pïeretstraat te Rotterdam Zater dagavond uit waren, bemerkten hun twee zoontjes, van resp. 8 en 11 jaar, die te bed lagen, dat het licht in de woonkamer ontstoken werd. Zij gluurden angstig vanuit de tussenkamer, waar zij lagen, in de woonkamer en zagen de donkere schim van een man, die kennelijk hun vader niet was. Zij durfden echter geen kik te geven. Toen de onbekende man verdwe nen was, haalden zij verlicht adem. De man had echter een ra diotoestel, een tafelkleed en een jongensoverall meegenomen, met een totale waarde van 445. VETERAAN UIT BOEREN OORLOG OVERLEDEN. Eén van de laatste veteranen uit de boerenoorlog, de heer H. D. Hildebrand te Apeldoorn is Vrij dag op 81-jarige leeftijd over leden. De heer Hildebrand, die zich vriendschap van Paul Kruged verwierf, ging ongeveer 5o jaar geleden naar Zuid-Afrika om een betrekking bij de spoorwegen aldaar te aanvaarden. Hij kwam evenwel spoedig terecht in een boerencommando en trok onder andere ten strijde tegen een op standig kafferkoning en daarna tegen de Engelsen. Als krijgsge- vnagene werd hij naar Londen gebracht, waar hij zijn vrijheid terugkreeg op voorwaarde, dat hij de eerstvolgende drie jaren niet meer in door de Engelsen be zet gebied zou komen. Het gevolg van deze voorwaarde was, dat hij zich in Nederland aan het verze keringsvak ging wijden. VN DE MODDER GESTIKT. Toen de 47-jarige J .M. zich in de nacht van Zaterdag op Zon dag naar zijn buiten de kom van Bergen op Zoom gelegen woning begaf, is hij, even vóór zijn wo ning aan de Parallelweg in de sloot langs de weg terecht geko men. Hij is voorover in de sloot gevallen en in de modder gestikt. Zondagmorgen vonden voorbij gangers het stoffelijk overschot. DE ZEISTER MOORDZAAK Het mysterie van de op 24 No vember 1954 op de 29-jarige mevr. Boukje Koster-Visser te Zeist ge pleegde moord Ls opgelost. Er was een kroongetuige in de ze zaak, die door zijn achtervol ging van de toen nog onbekende dader een vrij nauwkeurig signa lement wist op te geven. Aan de hand daarvan is door de rijksdo cumentatiedienst een foto samen gesteld ter verspreiding, en is een beloning op het vinden van de da der uitgeloofd. De foto was van een te goeder naam en faam be kend staande inwoner van Zeist, die enigszins aan het signalement voldeed. De foto werd met diens volledige medewerking geretou cheerd om aan het doel te kunnen beantwoorden. Volgens de substituut-officier van Justitie te Utrecht jhr mr N. Witsen Elias is dit, voor zover hem bekend is, de eerste maal dat in ons land in deze vorm gebruikt is gemaakt van een geretoucheer de foto van een niet-verdachte. In Frankrijk is zoiets wel meer ge beurd Zo is daar na een moord op een dienstbode, waarbij geen foto beschikbaar was die leek op de vermoedelijke dader, een der gelijke foto samengesteld. Niette genstaande grotere technische moeilijkheden moesten worden overwonnen dan nu in de Zeister moordzaak het geval was, is de foto toen goed gelukt en heeft ze ook tot de opsporing van de da der geleid. In het nu opgeloste Zeister my sterie heeft de foto een minder beslissende rol gespeeld. De kroongetuige, de heer Wels, was hier, als enige die enige bijzonder heden omtrent de dader kon ver melden, het belangrijkste. De Zeister, wiens geretoucheer de foto door het gehele land is verspreid, heeft naar wij verne men van zijn bereidwilligheid weinig persoonlijke hinder onder vonden. ernstig werd beschadigd. Hij werd naar het ziekenhuis aan de Zuidwal overgebracht. Hij ver keert evenwel niet in direct le vensgevaar. De politie heeft de zaak in on derzoek en heeft reeds enige ar restaties verricht. TWEE DODEN DOOR GAS VERSTIKKING IN DEN HAAG. De 32-jarige mevr. J. G. v. d. B.- v. d. H., moeder van vier kinde ren, en haar 2-jarig dochtertje zijn gistermiddag in hun huis aan de Soestdijkse kade te Den Haag door gasverstikking om het leven gekomen. Toen de heer v. d. B. gistermid dag tegen half vijf thuis kwam, vond hij zijn vrouw levenloos in een stoel naast de haard. Hun 2- jarig dochtertje lag dood op de grond. In het huis hing een door dringende gaslucht. Volgens de politie moet mevr. v. d B., die grieperig was in haar stoel in slaap zijn gevallen. Het dochtertje heeft daarna, toen zij aan het spelen was, vermoedelijk het gaskraantje naast de haard opengezet. Dit kraantje stond al thans open toen de heer v. d. B. thuis kwam. Het echtpaar laad nog drie kin deren, twee hunner speelden bui ten, het derde vertoeft in Maas tricht. De stoffelijke overschotten zijn naar het ziekenhuis Westeinde in Den) Haag overgebracht. Het nationale comité van de Katholieke Volkspartij heeft een communique uitgegeven, waann wordt verklaard, dat de C.V.U. een onverbiddelijke strijd zal voeren tegen de schoolpolitiek der liberaal-socialisitsche rege ring-Van Acker. Er zal niet al leen op parlementair, doch ook op provinciaal en gemeentelijk vlak een tegenactie worden ge voerd, zo heet het. Het nationale comité roept „alle parlements leden, mandatarissen, militanten en leden van de partij op, vol geestdrift strijd te voeren voor een overwinning der democrati sche gedachte. llts Duitse s.s. „Hoheweg" Prijshoudende markt. Scheepvaart opnieuw ge vraagd. De beurs heeft de nieuwe week met een vrij prijshoudende stem ming ingezet. De orders waren echter niet overstelpend groot en LAGERE KOFFIEPRIJZEN BIO VERBRUIKSCOÖPERATIES „De ontwikkeling der wereld- martkprijzen voor ruwe koffie heeft de Ned. Verbruikscoöpera ties er» toe doen besluiten met een prijsverlaging van dit artikel niet Ie wachten, totdat de goedkopere ruwe koffie in ons land beschik baar zal zijn. De huidige tot on gekende hoogte gestegen koffie prijzen maken het gewenst ten spoedigste een dalende tendentie daarvan te verwerkelijken. Dit heeft de directie van de N.V.C. tot het besluit geleid reeds nu een belangrijke prijsverlaging van de koffie te doen ingaan. Het moet niet uitgesloten worden ge acht, dat in de naaste toekomst verdere prijsverlaging mogelijk aal zijn", zo deelt de persdienst van de N.V.C. mede. In Amsterdam verneemt het A.N.P. nader, dat wel een prijs verlaging wordt verwacht gezien de dalende tendentie op de we reldmarkt. In Amerika is de prijsverlaging al begonnen en die zal stellig ook in ons land merk baar worden. Men verwacht ech ter niet dat hier de detailprijzen al op zo korte termijn omlaag gaan. «EN ZEEHOND TE SCHIEDAM GESIGNALEERD. In het Balkengat, een kleine msteekhaven van de Nieuwe Maas te Schiedam, is een zeehond gesignaleerd. Het is een vrij groot exemplaar. Een week geleden werd er melding van gemaakt door mensen, die beweerden het «Ier gezien te hebben, maar de gegevens waren toen nog te vaag. Thans echter heeft men kunnen vaststellen, dat de zeehond inder daad het Balkengat als toe vluchtsoord heeft gekozen. Enkele jaren vóór de oorlog kwam het vaker voor, dat op de rivier een zeehond werd aange troffen, maar thans is het de eerste maal sinds lange tijd, dat het verschijnen van één dezer dieren gerapporteerd kon worden. DE 10.000 KAARTEN VOOR NEDERLAND—DENEMARKEN De betrekking van de loterij om de 10.000 kaarten, die door de K.N.V.B. voor de landenwedstrijd NederlandDenemarken (13 Maart te Amsterdam) voor het Rode Kruis beschikbaar zijn ge steld, zal vandaag op het hoofd bestuur van het Rode Kruis te Den Haag geschieden. BRANDSTICHTSTER GEARRESTEERD. Na langdurig verhoor is gear resteerd de dienstbode B. uit Ma- riënvelde, gemeente Ruurlo, die heeft bekend brand te hebben ge sticht in de boerderij van haar werkgever, de heer E. te Guiik, gemeente Lichtenvoorde. Zij heeft ook bekend elders brand te hebben gesticht. Zij is in het huis van bewaring te Zutphen opge sloten. De premier van Oost-Duitsland Otto Grotewohl, heeft een beroep gedaan op de Westduitse arbei ders om deel te nemen aan de strijd tegen de Parijse accoorden. ecnter met oversicipenu giwi c De premier heeft tevens de le- de koersfluctuaties bleven in de Het Duitse s s. den van de Westduitse bondsdag meeste hoeken dan ook zeer be- (1088 ton) is Maandagochtend opgeroepen de Parijse accoorden perkt De scheepvaartsector in het Kanaal gezonken na een tP verwerpen en onderhandelm- vorm[je echter opnieuw een uit- aanvaring met, het 5374 ton gen aan te gaan met de Oostduit- zondering. Het Zaterdag ver metende Noorse schip „Sumny se volksrepubliek op basis.van de schenen jaarverslag over 19o4 Prinze" utile bemanningsleden Russische voo stellen, die kort ge- van de k.N.S.M. vertoonde een van "hét Duitse schip zijn door leden zijn gedaan. circa 20 procent h.ogere exploita nt «unnv Prince" gered. De premier deed deze oproepen tiewjnst. Dit lokte vraag uit. De aanvaring deed zich voor in een radio-toespraak ter gele- waarbij vooral het buitenland in?p.ve°r 30 mul ten W. van genheid van een plechtigheid in zich njet onbetuigd liet. Stoom- Rnuloene^sur Mer De Sunny Dresden ter herdenking van het vaart Mij „Nederland" was gis- weg naar .Rotter- feit dat deze stad tien jaar gele- termiddag de favoriet en steeg &a^E=r„borab"demen JONGEMAN IN BIOSCOOP MET MES GESTOKEN. Zaterdagavond is in een bio scoop in de Boekhorststraat te Den Haag de 23-jarige kolensjou wer W. H. tijdens een twist met een mes in de buik gestoken door een 18-jarige jongen. GEDETINEERDE WEEK UIT NAAR DUITSLAND. In de buurt van Cuxhaven, de voorhaven van Hamburg, heeit de adjudant der rijkspolitie B. A. de Weille, van de rijksrecherche- groep te Amsterdam, met de in- specteur van de Haarlemse re cherche C. van Marion, in de nacht van Zaterdag op Zondag de tweede uit het huis van bewaring Amsterdam ontsnapte Haar te - lemse gedetineerde, de 28-jange ■n 18-jarige jongen. j k gearresteerd. Vrijdagavond Door de geneeskundige dienst Februari -n ontvluchtte hij met hij naar het ziekenhuis jian t z„n stadgenoot M. G., uit het huis van bewaring II aan de Haven straat te Amsterdam. Zoals be is .«j - Westeinde overgebracht. Er be staat geen direct levensgevaar. De dader is door de politie gear resteerd. VECHTPARTIJ IN HAAGS CAFE. In een café in de Twentstraat te Den Haag is Zaterdag tegen middernacht een algehele vecht partij ontstaan, waarbij zelfs met tafels werd gegooid. De 43-jarige transportarbeider S. W. B. ontving hierbij zó'n klap tegen het hoofd, dat zijn schedel kend keerde de laatste Dinsdag middag j.l. vrijwillig met het geld voor nog te betalen boeten in het huis van bewaring terug. K. Is Zondag weer in zijn cel op gesloten, waar hij zijn jaar gevan genisstraf plus de tijd, die hij „in vrijheid" heeft doorgebracht zal moeten uitzitten. De man heeft zich onder de rook van zijn woonplaats en de daar speurende Haarlemse re chercheurs, in IJmuiden enige da gen schuil weten te houden, waar hii contact opnam met iemand, die zich bezig houdt met smokke laars van koffie. Daar, aan de mond van het Noordzeekanaal, trof hij de voorbereidingen om naar het buitenland uit te wijken. In een wagen waarmede koffie naar Duitsland wordt gesmok keld, overschreed hij illegaal de grens De recherche werd hiervan op de'hoogte gebracht en de beide politiemannen reisden hem ijlings achterna. En zo kwam de man, die geen papieren noch geld bezat toch op de koffie, want aan de mond van een andere waterweg, de Elbe, werd hij gearresteerd vóór hij kans zag verder van huis af te dwalen. Mogelijk heeft K. in deze Westduitse haven gezocht naar een boot waarop hij zou kun nen emigreren. Als ongewenste vreemdeling gaven de Duitse politie-autoritei- ten de Haarlemmer over aan hun Nederlandse collega's, die hem op zijn onvrijwillige terugreis naar het vaderland begeleidden. K. was werkzaam in de smederij van het huis van bewaring en hij heeft zeer vermoedelijk gezorgd voor de zaag, waarmede de weg naar de vrijheid werd gebaand. ruim 5 punten tot 186. De overige papieren 1 tot 3 punten hoger. Bij de internationale indu strieën was de stemming licht verdeeld. Kon. Olie en Unilever weken niet noemenswaardig van het slotniveau van Vrijdag af. Philips ontmoette enige belang stelling en avanceerde circa 3 punten, zowel voor de oude als voor de nieuwe aandelen. AKU daarentegen opende zonder aan wijsbare oorzaak flauw op 282%. Later herstelde de koers zich tot 285 tegen Vrijdag 287. Op de cul tuurafdeling ging weer uitermate weinig om. Verenigde Deli en H.V.A. wisten zich aardig te handhaven. Amsterdam rubber opnieuw een puntje hoger. Gul densbeleggingen stil en hier en daar lichtaantrekkend. Tegen half drie nam de belangstelling iets toe en gesloten werd op vrij wel het hoogste punt van de dag. Prolongatie 2% pet. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen, officieu ze noteringen per 100 kg franco Rotterdam: Tarwe: rode op vochtconditie tot 27,65. Voedergranen: handel gedrukt. Zomergerst: naar kwaliteit en vochtgehalte ƒ27,50ƒ29,50; ge schoonde gedroogde tot 30, Haver: naar kleur en vochtge halte ƒ25,50—26,25; extra blan ke tot 27,— Roggedoorsneekwaliteit 22,- tot 22,50; bakrogge 24, Peulvruchten: handel zeer kalm; groene erwten tot ƒ80,- Schokkers tot ƒ120,—; Bruine bonen tot 57,50. VEEMARKT ROTTERDAM. 14 Februari. Aangevoerd werden in totaal 1850 stuks vee, n.l. 1281 vette koeien en 569 varkens. Prijzen per kg: Vette koeien: le kw. 2,6? ƒ2,72; 2e kw. ƒ2,28—ƒ2,46; 3e kw. ƒ1,95ƒ2,05. Varkens: le kw. 1,92; 2e kw. 1,90; 3e kw. 1,88. Overzicht. Vette koeien: iets meer aanvoer, handel tamelijk, prijzen iets stijver, enige prima's boven notering, afloop traag. Varkens: aanvoer even minder, vlotte handel en iets hogere prij zen, enige prima's boven note ring, afloop vooral niet hoger. In Villa Humuena (Yucatan- Mexico) is bij een stierengevecht een tribune ingestort, waardoor tenminste veertien personen om het leven zijn gekomen en onge veer 150 personen verwondingen hebben opgelopen. Toen de tribune tekenen er van begon te geven, dat zij het zou be geven, ontstond er een paniek, waarbij velen onder de voet wer den gelopen. AARDAFFELBEUKS ROTTERDAM. Klei-aardappelen 35 mm op waarts: Eigenheimers ƒ11ƒ13; Bintjes ƒ6,75—7,50; Alpha ƒ6— 6,50; Bevelanders ƒ11ƒ12; Furore 9—ƒ9,50; Meerlanders en IJselster geen notering. Zandaardappelengeen note- ring. Voeraardappelen 3,504.25. Prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van con sumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. AZWZaamslajr TI Daar door de wedstrijdleiding echter alle wedstrijden waren al- gelast, is het een oefenpartijtSe geworden, dat door AZW met 71 werd gewonnen. Een blijkbaar niet juist geïn terpreteerd radiobericht omtrent de aflasting van wedstrijden, was oorzaak dat deze wedstrijd een goed half uur na het aangekon digde aanvangstijdstip begon waarna Zaamslag met slechts f spelers het besneeuwde V vzjj - sportterrein betrad. JAARVERGADERING AFD ZEEUWS-VLAANDEREN ZUID-NEDERLANDSE BOND VAN DUIVENHOUDERS. Onder presidium van dokter Col sen uit Hulst werd in zaal Meute man te Sas van Gent de jaarver gadering van genoemde afdeling gehouden. Vertegenwoordigd wa ren 37 maatschappijen, die een zware agenda te verwerken kxe gen, waarvan vele punten vlot werden afgewerkt. Bij de bestuursverkiezing wer den herbenoemd tot voorzitter de heer Colsen en de heren B. Her man, R. van de Veke en J. van Hooye, resp. voor de leringen West, centrum en Oost. Het volgende vliegprogramma werd voor het a.s. seizoen vast gesteld: 17 April, 24 April en t Mei Arras; 8 Mei Breteuil; 15 Mei Dourdan; 19 Mei Arras; 22 Mei Breteuil; 29 Mei Dourdan; 5 Juni Orleans; 12 Juni Arras; 19 Juni Breteuil; 26 Juni Arras; 3 Juli Arras; 10 Juli Breteuil; 17 Juli Dourdan; 24 Juli Arras; 31 Juli Breteuil; 7 Aug. Arras; 14 Aug. Dourdan; 21 Aug. Breteuil; 4 en 11 Sept. Arras. z 80. Langzaam schuurt Eric's boot over het strand en enigstzins verbouwereerd slaan de krijgers op de aan legplaats de beman ning gade, welke in de voorplecht staan te juichen en te wuiven of hun leven ervan af hangt. Er moet toch wel iets heel bijzon ders gebeurd zijn, daar hun makkers waar van zij de voorsten niet duidelijk herken nen kunnen zo'n lawaai maken. Wat zij niet zien zijn de dreigende geheven bogen van Eric, Erwin en Axe, al te laat welke de oorzaak zijn van de ver- Eric, Erwin en Axe springen meende uitlatingen. Nog steeds naar voren met geheven bogen, onder de vrolijkste kreten springen „Eén beweging van jullie en deze de drie over boord en waden naar pijlen doen haar werk," snauwt de land. De rest van' de bemanning Noorman. volgt hen op de voet, maar is aan merkelijk minder uitbundig. Eens Inmiddels sluit Biar, de Heruli, Imet de bevrijde slaven het groepje klaps krijgen de Saksers op het Saksers in. Even is het een fflo- strand de indruk dat er iets niet ment van gespannen stilte, dan in de haak is... maar dan is het I werpen de Saksers op bevel van Eric hun wapens op een hoop en het huzarenstukje is volbracht, i Snel zoekt Eric twee gevangenen uit om hem de plaats van de scheepsbouwer te wijzen. Hij I draagt zijn mannen op, de tierende Saksenbende die nu eigenlijk goed beseffen op welk een goed kope manier zij bij de neus geno- men zijn in hun eigen kwartie- ren op te sluiten; dan haast hij zich met de twee Saksers die hem tot gids dienen naar het midden van het eiland. Hij is echter amper onderweg als zijn zoon hem met een schelle waarschuwende kreet achteropkomt. I „Wij moeten hier weg! De vloot is op komst!" schreeuwt de knaap. De Saksers voelen hun zelfver trouwen terugkeren maar zonder zich aan hun schimpscheuten te storen, dwingt Eric hen, mee te gaan naar een hoge klipen daar zien zij een vloot van vele zeilen, het eiland naderen. „Wel!" hoont een der Saksers, „Wat wilt gij nu nog!? Wij zijn er bij, zo zeker als wat..." En hoe wel hij door niets zijn gedachte verraadt, beseft Eric zonder dat de man gelijk heeft: Zij zitten als rat ten in een val. DE ZESDAAGSE TE GENT. Het Luxemburg*Italiaanse koppel GillenTerruzi over winnaar. De Nederlandse renner Fe ters bij val een rib gebroken. Omstreeks kwart over negen is Maandagavond Peters lelijk ten val gekomen, waarbij hij vermot delrik een rib heeft gebroken. EErj moest opgeven, waarna Schutte, overeenkomstig het wedstrfjdte- 1 glement eveneens de baan' ver liet. De Nederlanders gingen «p het moment van de valpartij sa- men met de koppels GillenTer ruzi en SenfftlebenForlini aan ti et hoofd Vftn het veld, Eerder op de avond hadden Ros seelCouvreur (Belg.) de strijd reeds gestaakt. De Belg Van de Voorde, die last had van zijn knie. verdween van het toneel, zodat zijn maat De Cock uit de course werd genomen. Voorts vielen Von Bueren, die met Flattner een naar vormde, en H. Rijckaert, de ploeg maat van Van de Velde, wegens ziekte "it. waarna 'n nieuw Zwit sersBeluisch koppel Plattner Van de Velde werd gevormd. Her eindklassement luidt: 1. GillenTerruzi 487 p. 2. SenfftlebenForlini 440 p. Op één ronde: 3. Ockersv. Steenbergen 531 p. 4. PattersonStrom 405 p. Op 2 ronden: 5. v. Daele-de Beuckelaere 305 p. 6. ArnoldA. Rijckaert 237 p. De overige koppels volgde» op 3 of meer ronden.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 3