Uit de Provincie De blauwe auto snsyyvsïs 's.tsv KW-st Het vermiste Sabena-vliegtuig Wat brengt de Radio? KERKDIENSTEN Russische politek niet gewijzigd. Plan voor tehuis vluchtelingen voor bejaarde Drenthe. SAS VAN GENT. SLUISKIL. SLUIS. Gevonden voorwerpen RADIO MOSKOU: Samenzwering tegen Nixon in Mexico TERNEUZEN. ZUIDZANDE. AGENDA Vijfde serie Amerikaanse atoomontploffingen begint heden. Ook Hongaarse «Nieuwe koers». Beschuldiging aan het adres van McCarthy. in De .Saint" gearresteerd. Drie Amerikaanse journalisten over de Russische regeringswijziging ÖE „DOLFIJN" WORDT VERKOCHT. De ^Dolfijn", het douanevaar- tcag nit Hellevoetsluis, dat Zater- éag i Februari in het Brouwers- tarenae gat omhoog voer en zonk ea dat na gelicht te zijn, naar elke n grote apostolische en tümmsse werd vervocrd^i btykt evangeiische waarde heeft, teach- Film in het R. K. Parochiehuis. Op initiatief van het bestuur van de R. K. Kring vertoonde de zeer eerw. pater Martens van de Pa ters Augustijnen te Witmarsum (Friesland) de film getiteld „Het Leven van Jezus." Met deze film, door de stranding scisadïgd te zijn, dat het voor de douanedienst en voor verdere rijksdienst is afgekeurd. Het schip zal drijvende worden genaakt en dan te koop worden aangeboden. Het scihip is afkom- :«&g van de Engelse marine, bleef na de oorlog in ons land en kwam as dienst van de douane. HERSTEL RUNDVEESTAPEL ■»r SCHOUWEN-DUIVELAND. Sa een te Bruinisse gehouden vergadering van de afdeling Dui- leelind van de C.M.M.C. (Coöpe ratieve melk en melkproducten centrale), heeft de heer C. Zee, «acretsris van de Zeeuwse Melk- ederatie, onder meer gesproken ower het herstel van de rundvee stapel op Schouwen-Duiveland. üBb Se ramp van 1 Februari 1953 wide men op het eiland 2900 •itafes melkvee en 8000 stuks nestvee, die verdronken waren •af moesten worden afgemaakt. Op X Januari 1955 telde men al weer 1080 melkkoeien en onge veer 2000 stuks mestvee. In 1952 werd aan de centrale melkfabriek afgeleverd pl.m. 6 TÊBIoen kg melk, in 1953 werd afgeleverd 202.000 kg, in 1954 ■337.000 kg. Frappant is de toeneming van flat verbruik van flessenmelk: in 382 voor het eiland 201.000 fles- «n, in 1954 857.000 flessen. Gepleit werd voor het doen in schrijven van raszuivere dieren kt het Nederlandse rundveestam- tfoek. (MÉ WATERLEIDING OP SCHOUWEN-DUIVELAND. JA een te Zierikzee gehouden ncótengewone vergadering van aandeelhouders van de Waterlei- ■sfiagmü- Schouwen-Duiveland, a mdeelhouders zijn de gemeen «set op het eiland) is kritiek ge oefend op het beleid van de raad vaa beheer in het verleden. In wit saneringsnota werd meege deeld, dat men altijd met verlies aeeö gewerkt en dat deze ver- Baen thans zijn opgelopen tot «en bedrag van 1.200.000. De waterleiding dateert van 1929. Bij «se huidige tarieven bedraagt het jaarlijks verlies rond 180.000, Sen motie van afkeuring, er toe -strekkende, dat de huidige raad wan beheer zou aftreden, werd verworpen met 38 tegen 18 stem men» ös saneringsnota werd als basis i-m verder te werken aanvaard «net 43 tegen 13 stemmen. ten de Paters Augustijnen de mo rele en financiële steun der Ka tholieken te winnen voor hun arbeid in de provincie Friesland. Alvorens tot het vertonen van de film over te gaan, gaf pater Martens een korte uiteenzetting, daarbij de aandacht vestigend, dat deze film gemaakt is uit een keuze van uit de aard religieuse kunst werken van Vlaamse, Italiaanse, Duitse, Franse en Spaanse mees ters der schilderkunst. Zo zag men werken van Quinten Matsijs, een van Eijck, Rubens, Velazques, Holbein, Fra Angelico, Grünewald en nog een vijftigtal anderen, uit een periode van 8 eeuwen (n.l. van de 10e tot de 18e eeuw). Een cineast van mindere kwali teit als de Fransman Marcel Gi- baud, zou zeker niet gepresteerd hebben, hetgeen deze filmkunste naar op het celluloid heeft vast gelegd. De keuze der schilderijen, meestal fragmenten hiervan, heeft hij vaak op verrassende wijze we ten aan te wenden om in een filmcompositie van ruim een uur 'n verbluffende kunstenaarschap te tonen. De zeer eerw. heer pastoor V an Campen dankte in enkele woor den pater Martens voor het ge toonde en sprak er zijn overtui ging over uit, dat dit filmwerk een diepe indruk op de helaas weinige bezoekers heeft achterge laten. Agenda raadsvergadering Morgenavond komt de raad in vergadering bijeen ter bespreking van de volgende agenda: Beëdiging van de gemeente secretaris, de heer G. A. van den Hemel. Ontslagaanvrage van de heer G A. van den Hemel als ontvanger der gemeente Benoeming van een gemeente ontvanger. Benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand. Benoeming commissie van on derzoek der rekeningen en begro tingen in 1955. Benoeming van een commissie uit de gemeenteraad ter voorbe reiding van de bouw van een be jaardentehuis in de gemeente. Vaststelling voorschot vergoe ding voor vakonderwijs nuttige handwerken. Voorstel tot royement van de aan D. J. Mareels c.s. verleende opbouwhypotheek. Verzoekschrift van de stichting centraal orgaan Katholiek blin denwezen (blindentehuis) te En gelen om een subsidie. Idem van de prov. bond „Het Zeeuwse Wit-Gele-Kruis". Voorlopige vaststelling van de balans en winst- en verliesreke ning van de stichting „Het Sasse Zwembad" over 1953. Idem van de gemeentelijke in stelling voor sociale zorg over '53. Voorstel tot verpachting van volkstuinen. Idem tot verhoging van de ge meentelijke subsidie aan het kleuteronderwijs in de gemeente met ingang van 1 Januari 1955 tot ƒ40,per leerling per jaar. Idem tot de bouw van 5 mid denstandswoningen nabij het Bolwerk. Uitvoering „Sempre Avanti." Zondagavond gaf de R. K. To neelver. „Sempre Avanti" een uit voering met het toneelspel ,,Ru- migny" in het kader van het 2e Zeeuws Landjuweel, uitgeschre ven door de Stichting Maatschap pelijk en Cultureel Werk in de provincie Zeeland. De belangstelling was zó groot, dat velen onverricht erzake moes ten terugkeren. Vele leden van zusterverenigingen o.a. uit Hulst, Terneuzen en Sas van Gent gaven acte de présence. Hoewel het stuk vlot voor het voetlicht werd ge bracht, zal de jury wel hier en daar onvolkomenheden hebben ontdekt. Toch kan Sempre Avan ti op een succesvolle avond terug zien. Glasruit aan scherven. Enige onfortuinlijke fuifnum mers, kwamen in café Monopole dusdanig met de grote spiegelruit in aanraking, dat deze met danig gerinkel op de straat terecht kwam. Schieting. Door de brugschutters werd in café Beaard een schieting op de liggende wip gehouden, waarvan de uitslag was hogevogel gescho ten door A. Verschelden uit West- dorpe. Eerste zijvogel door K. Wisse uit de Zandstraat, en 2e zij vogel door P. Kersbulck uit Sas van Gent. De meeste vogels wa ren voor E. Lambert. Verg. biljartver. De Golf. De nieuwe biljartver. De Golf koos in zijn laatste vergadering een definitief bestuur. Dit bestaat uit de heren F. Coppens, voorzit ter; J. Cortvriendt, secretaris; A. D'hoore, penningmeester; J. Smoorenburg en F. Dutré, leden. Er werd voorts besloten contact op te nemen met naburige vereni gingen in Zeeuws-Vlaanderen en België om onderlinge wedstrijden te kunnen spelen. De belangstelling voor de nieu we vereniging is zó groot, dat een tweede speelavond moest worden ingelegd. Gecombineerde vergadering. Het bestuur van de plaatselijke V.V.V. belegde in café Juliana 'n vergadering met de besturen van de plaatselijke sportverenigingen en de muziekvereniging Apollo. Het doel van deze vergaderingen was een zekere eenheid het ko mende seizoen te bewerkstelligen, waardoor bepaalde evenementen kunnen worden gecombineerd en de organisaties niet naast maar mét elkaar met een behoorlijk zo- merprogramma voor de dag ko men. Alle aanwezige verenigingen zegden hun medewerking toe. Een slotvergadering zal de pro gramma's coördineren. TERNEUZEN. De corpschef van de gemeente politie maakt bekend, dat om trent de volgende gevonden voor werpen inlichtingen zijn te beko men aan de daarachter vermelde adressen. Padvindersriem, L. de Koeijer, Steenkamplaan 3; wollen want (geel met zwart), Nelly Buijze, Tholensstraat 12; sleutel, Gerrie Buter, Tramstraat 18; rode da- meswant, C. Stoffels, Tholens straat 16; schaar, De Ridder, Kor te Kerkstraat; 2 muntbiljetten, C. J. Michielsen, Hondiusstraat 20; bruine das, Jan Vermast, Dijkstr. 70; rode kap (mantel), Fini Meeu- sen, Klaassenstraat 1; halsket ting (zilver met steen), G. van Pienbroek, Steenkamplaan 83; portemonnaie, J. Prinse, Narcis straat 45; bruine portemonnaie, Van Raalten, Maragrietstraat 26; grijze hoofddoek, Meijer, Axelse- straat 60; padvindersriem, M. de Jonge, Beatrixstraat 22; geblokte blauwe halsdoek, Kees Hamelink, Schoollaan; blauw grijze jongens pet, Rinus Wisse, Nieuwediepstr. 99; bruine kinderwant, A. Stad houders, Havenstraat 7. Aan het bureau van politie al hier zijn nog gedeponeerd: sleutels, verschillende wanten, linkerbruine want met kap, pas ser in étui, handschoenknijper, Belgisch bankbiljet, wollen das en blauw kinderpetje. BENOEMING ADVIES (COMMISSIE ARBEIDSBUREAUX. BSj beschikking van de minister soa Sociale Zaken en Volksge- «ralfwid zijn herbenoemd tot 1960 *ooratters en leden van de com- jbssSc* van advies voor de direc- jHiia; van de Gewestelijke Ar- «idsbureaux in de provincie Zee- 33Xi Toor het Gewestelijk Arbeidsbu reau Ie Terneuzen zijn herbe- cinsemd de heren mr P. H. W. F. Beliegen, voorzitter, N. F. Diele- ■mn, W de. Feijter, F. B. G. de 9fejfer S. J. Mielen, C. J. Schie- jnan en J. F. van de Voorde, Voor het nevenbureau te Hulst ie heren: F. A. M. G. de Meuri- cfty. voorzitter. N. F. Dieleman, H.'Everaard, B. J. Knieriem, A. 'Staal L. Stroecken en J. de Waal Egsecfaop, leden. Teor het nevenbureau te Oost- "4«rg de herenA. P. Modde, voor zitter. J. Becu, I. de Bliek, K. B. Bknjze, J. J. Leenhouts, A. Luteijn en E. Steijaert, leden. Voor het nevenbureau te Sas tan Gent de heren: A. C. J. C. «an Zantbeek, voorzitter, M. de Gteit, ir C. A. L. Horstmann, H. Kerekhaert, P. de Kraker, E. Sar- BH| en ir M. van Tittelboom, '«sater Een commentator van radio- Moslkou. heeft Maandag in een voor de Ver. Staten bestemde Engelse uitzending ontkend, ;dat de Sowjetrussische buitenland se politiek na de jongste zitting der Opperste Sow jet en het af treden van Malenkof, is gewij zigd. „Amerikaanse bladen hebben geschreven, dat er een wijziging is ingetreden in de ©owjetrussi- sche politiek en dat de Sowjet- Unie niet langer op vreedzame wijze met andere landen wil samenwerken. Volgens dè be trokken schrijvers was dat de geest- der toespraken, die Sow jetrussische leiders op de jong ste bijeenkomst der Opperste Sowjet hetoben gehouden. Doch dit is onjuist. Deze Ame rikaanse dagbladschrijvers kun nen blijkbaar niet goed lezen. Er was niets in de toespraken van maarschalk Boelganin en minister Molotof, om de stel ling dezer journalisten te sta ven. Uit Molotofs rede bleek juist, dat de Sowjetrussische politiek is (gegrondvest op Lenins begin sel van het naast elkander kun nen bestaan van verschillende maatschappelijke! stelsels. De Amerikaanse journalisten „een dynamische figuur" „de toe stand goed in handen heeft". „Maarschalk Boelganin heeft ir) zijn. gesprek met ons «voort durend gehamerd op het belang, dat hij hechtte aan het bestaan van vriendschappelijke betrek kingen tussen de Sowjet-Unie ener- en de Ver. Staten en an dere Westerse mogendheden anderzijds", aldus William Ran dolph Hearst Jr, hoofdredac teur van de bekende Ameri kaanse Hearst-bladen. Hij voegde hieraan toe: „Eén der opvallendste feiten, die ik mij uit ons gesprek met de nieu- we Sowjetrussische premier herinner, was zijn klaarblijkelijk pogen ons duidelijk te maken dat 'de verklaringen, die Sowj et- leiders in de bijeenkomst van de1 Opperste Sowjet hebben af gelegd, niet naar de letter geno men moesten worden. .Boelga- nins houding maakte een veel verzoeningsgezinder indruk, dan de standpunten waarvan Russi sche leiders in de Opperste Sow jet blijk gaven' Kingsbury Smith, directeur voor Europa van de „International News Service", verklaarde dat de Russen „geen enkele neiging ver tonen zich in een conflict te stor- hebiben opzettelijk een verkeer-ten", waaraan hij toevoegde: „De de "uitleg van de Sowjetrussische j Russische communisten leggen politiek gegeven daarmede hopen teit «der Amerikaanse politiek te kunnen verdoezelen, aldus de commentator van radio-Moskou. omdat zij teen zeer wijs recept voorde de agressivi- Westerse verdediging aan de dag. Dit houdt echter niet in, dat zij hun denklbeèld, om de wereld door het communisme te doen beheersen hebben prijs gegeven". „Sabrina." -31et enige trots deelde het cen- iraai bestuur van de Z. V. U. de xaert mede, dat het, niet zonder moeite er in geslaagd was ter jefegenheid van het 10-jarig be staan der Z. V. U. de hand te kun- ti leggen op „hét" blijspel van üt seizoen het uit 4 bedrijven be staande blijspel van Samuel Tay lor „Sabrina." De voorstelling, welke gister avond voor een zeer goed bezet 'Concertgebouw door de toneel groep „Theater" werd gegeven, «miïent qua toneel niets dan lof. De regie van Ko Amoldi, die oonreridien een zeer goede Linus SLaorabie Jr ten tonele bracht, was perfect. Oc hoofdrol was bij Lies Fran- cicen in zeer goede handen. Fris sa ongekunsteld, het jonge meis je boordevol prachtige idealen. Miefce Verstraete, als de moe der, Hetty Beck in haar rol van de reconvalescente tante Julia, Kées Brusse, Johan Walhain, Jo Stemheim en al de overigen, vormden een volmaakt team, dat spel. mimiek en dynamiek gave vertolking te zien ga ven. Hét décor-ontwerp van Friso WSegersma was bijzonder smaak vaL Jammer, dat in tegenstelling mei deze prachtige opvoering, de .ruraal van het stuk ons geens óm; kon bekoren. Jaarverg. afd. Zuidzande der Z.L.M. De afdeling Zuidzande van de Z.L.M. hield een dezer dagen haar jaarvergadering.. De voorzitter, de heer Jac. Kools, noemde in zijn openingswoord de resultaten van de oogst 1954 niet helemaal on gunstig, ondanks de vele tegen slagen met het weer. Spr. gaf als zijn mening te kennen dat het re geringsbeleid de landbouw voor grote moeilijkheden plaatste, en noemde als voorbeeld de verlaag de richtlijnen tegenover de loon- rondes. Hij adviseerde nog meer dan voorheen over te gaan tot het vormen van combinaties die voor gezamenlijke rekening en gebruik landbouwwerktuigen aanschaf fen. De rekening en verantwoording over 1954, die met een nadelig slot eindigde, werd goedgekeurd. De heer J. C. Risseeuw-Aar noutsen werd als bestuurslid her kozen. Bij de behandeling van de Z.L.M.-vraagpunten werd achter eenvolgens gesproken over het ijzeren bouwplan, de bevordering van de rundveefokkerij en de kor ting bij tarra. Bij de rondvraag drongen ver schillende leden aan op vereen voudiging van de nog steeds inge wikkelde loonadministratie. Na deze vergadering verenig den de leden zich met hun dames, alsmede enkele genodigden zich aan een koffiemaaltijd, na afloop waarvan de adjunct-secretaris der Z.L.M., ir Bos, een causerie hield over het regeringsbeleid ten opzichte van de landbouw. Spr. behandelde daarbij voorna melijk de moeilijkheden welke zich rond de prijsvorming voor doen, in verband met de afhanke lijkheid van prijzen in het buiten land. Na deze causerie volgde het jaarverslag, op rijm gezet en ge bracht door de heer Z. C. Salomé. Een warm applaus, een cadeau en een dankwoord van de voorzit ter vielen hem ten deel. Vervolgens kwam ir Bos weer aan het woord in een causerie voer de Engelse landbouw, welke causerie met lichtbeelden werd geïllustreerd. Een filmpje over de Nederlandse zuivelindustrie be sloot het officiële gedeelte van de avond. Men bleef hierna nog tot in de kleine uurtjes gezellig bijeen met hersengymnastiek, declamatie, j zang, spel en dans, alles o.l.v. de heer J. C. Risseeuw-Aarnoutsen. Volgens het Mexicaanse blad „Ultimas Noticias" zijn veertien personen in de Mexicaanse hoofd stad gearresteerd wegens een sa menzwering tegen de Amerikaan se vice-president, Nixon, die op het ogenblik een bezoek aan Mexico brengt. De politie wilde het bericht noch bevestigen, noch tegenspre ken. Het zoeken naar het vermiste vliegtuig van de Belgische lucht vaartmaatschappij Sabena had Maandagmiddag omstreeks 12 uur nog geen enkel resultaat opge leverd Drie Italiaanse en een Ameri kaans militair vliegtuig hebben het zeegebied voor de Italiaanse kust tussen Rome en Civita Vec- chia afgezocht. Groepen carabi nieri en vrijwilligers zoeken in het bosachtige gebied van de Ci- mino, geholpen door hefschroef- vliegtuigen. Men heeft echter nog geen enkel spoor van het Belgi sche vliegtuig gevonden. Volgens latere, nog niet gecon troleerde berichten, zijn de res ten van het toestel ontdekt ten Noordwesten van het stadje Ca- pranica, ongeveer 60 km van Rome verwijderd. Twee hefschroefvliegtuigen van de Italiaanse luchtmacht, die het gebied rondom Capranice hebben afgezocht, zijn zonder resten van het vliegtuig waargenomen te hebben op hun basis terugge keerd. Een Italiaanse vliegboot echter meldde, dat zij ter hoogte van Santa Severa, een kleine vissers haven ten Noorden van Rome, een grote olievlek "in zee heeft ge zien. Een andere vliegboot en een korvet van de Italiaanse marine zetten koers naar de aangegeven plaats. Ondertussen zetten politieman nen in de heuvels ten Noorden van Rome hun speurtochten voort. De nationaliteit der 21 passa giers aan boord van het vermiste toestel is: 14 Belgen, vier Ameri kanen, 2 Fransen en één Ita liaanse. De tweede bestuurder was de Brit Patrick McNamara. Onder de veertien Belgische passagiers bevinden zich drie kinderen. De Italiaanse is een filmster, Marcella Mariani, die in 1953 tot de schoonste van Italië was ver kozen. Mej. Mariani had te Brus sel een door het Belgische mini sterie van Buitenlandse Zaken voor Europese kunstenaars en toneelspelers gegeven bal bijge woond. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 u.: „The Glenn Miller Story" MORGEN: TT RNEUZEN: Luxor-Theater. 8 u.: „The Glenn Miller Story" Jeugdgebouw Kerkhoflaan, 8 uur: Uitvoering „Paolo Sop rani" AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Slaven der hartstocht". Hedenmiddag begint in de woes trjn in de Amerikaanse staat Nevada de vijfde serie atoom (bomontploffingen. De proefnemingen worden uitgevoerd onder leiding van de Amerikaanse commissie voor de de kernenergie en zij worden gehouden op veraoek van het Amerikaanse ministerie van landsverdediging. Deskundigen geloven, dat we: licht een verbeterd atoomontste kingsapparaat voor waterstof bommen zal worden beproefd. Op pest king De oud-communist Harvey Ma- tusow heeft voor een rechtbank te New York, die een beroep van twaalf veroordeelde communis ten onderzoekt, verklaard, dat senator McCarthy hem tijdens de verkiezingscampagne in 1952 heeft aangemoedigd onjuiste ver klaringen af te leggen. Matusow zeide verscheidene malen in zijn toespraken te hebben gelogen op verzoek van MacCarthy. Matusow had tijdens de behan deling van de zaak van de com munisten valse getuigenissen ten nadele van de verdachten afge legd. Het provinciaal bestuur van Drenthe heeft zich tot de burge meesters der 34 Drentse gemeen ten gericht met het verzoek mede te werken aan een Drentse actie voor vluchtelingenhulp. De hoge commissaris der Verenigde Na ties voor de vluchtelingen, mr Van Heuven Goedhart, heeft kortgeleden in Assen voor een aantal genodigden over het vluch telingenprobleem gesproken, waarbij in het bijzonder het leed werd belicht van de categorie vluchtelingen, die door leeftijd of invaliditeit hulpbehoevend zijn. Het streven is er thans op gericht een dertigtal van deze hulpbehoe vende vluchtelingen door geza menlijke inspanning van de Drentse bevolking een onbezorg de oude dag te geven. Gedacht is aan het vormen van een stichting die voorlopig de middelen bijeen zal brengen om aan deze vluchte lingen huisvesting te verschaffen in een pensioenhuis in Drenthe. De jaarlijkse kosten hiervan wor den geraamd op 30.000. De stich ting wil de helft van dit bedrag uit particuliere bijdragen bijeen brengen, terwijl voor 15.000 een beroep op de Drentse gemeenten wordt gedaan, hetgeen een subsi die betekent van 5 cent per jaar en per inwoner. ,,Op deze wijze kunnen wij in Drenthe althans iets van ons toch betrekkelijk rustig en vredig leven, uit een besef van verbon denheid, delen met enkelen van hen, die rust en vrede in lang niet hebben gekend", aldus het provinciaal bestuur. Het gemeentebestuur van As sen zal'een voorstel van B. en W. om volledige medewerking te ver lenen in de Donderdag te houden raadsvergadering in behandeling nemen. een bijeenkomst te Boeda- uitgeschreven ter herden - van het feit dat de Hon gaarse hoofdstad tien jaar gele den werd bevrijd, heeft de Hon gaarse viee-premier Istvan Hiöas verklaard dat „meer nadruk moet worden gelegd op uitbrei ding der socialistische industria lisatie, speciaal wat betreft de zware industrie". Hidas wilde dat meer gelden voor de landsverdediging be schikbaar zullen worden gesteld en dat het Hongaarse leger zal worden uitgebreid. Hij pleitte ook voor „grotere waakzaam heid", dit alles met het oog op „de avontuurlijke plannen der Amerikanen". Radio-Boedapestdat het bovenstaande meldt, voegt 'hier aan toe dat de vergadering werd bijgewoond door ministers en leden der Hongaarse communis tische partij. De Britse politie is er in ge slaagd de „Saint" te arresteren. De man, die zich door de ro mans van Leslie Charteris had laten inspireren tot het achterin ten van een visitekaartje met 't woord „Saint" en het beroemde rudimentaire mannetje er op, ne een inbraak in Nottingham, heeft bekend 'Newton te heten. ■Hij heeft zijn illustere voor. .beeld echter geen eer aangedaan want, afgezien van het feit dat hij in handen van de politie is gevallen, bedroeg de waarde van zijn 'buit in Nottingham slechte 65 gulden. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.33 Gram.; 7.45 „Even opkrikken": 7.50 Gr.; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.50 Voor de huisvrouw; 9.00 Gym. voor de vrouw; 9.10 Gram.; 10.00 School radio; 10.20 Voor de vrouw; 11-00 Gram.; 12.00 Amus. muz.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Amus. muz.; 13.00 Nws; 13.15 Tentoon- stellingsagenda; 13.18 Dansmuz.; 13.50 Gram.; 14.00 Medische kro niek; 14.10 Strijktrio; 14.30 Voor de jeugd; 16.00 Voor de zieken; WOENSDAG 16 FEBRUARI. 16.30 Voor de jeugd; 16.50 Noord- Holl. Philh. orkest; 17.20 Gram.; 17.50 Regeringsuitz.; 18.00 Nws; 18.20 Act.; 18.30 Causerie; 19.10 Klankb.; 19.25 Vara-varia; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws; 20.05 Politiek comm.; 20.15 Gevar. pro gramma; 20.50 Hoorspel', 21.50 Militaire kapel; 22.25 Causerie. 22.40 Rhythm, muz.; 23.00 Nws; 23.15 Socialistisch nieuws in Es peranto; 23.20 Gram. De drie Amerikaanse journalis ten, Hearst, Kingsbury Smith en Connif, die gedurende een verblijf van drie weken in de Sowjet-Unie met verschillende Sowjetrussi sche leiders hebben gesproken, zijn Zondagmiddag te Berlijn aan gekomen. Zij zullen, via Frank fort doorreizen naar Londen, waar zij door premier Churchill en minster van Buitenlandse Za ken Eden zullen worden ontvan gen. Veranderingen in Rusland zijn niet te verwachten. Volgens de drie Amerikaanse journalisten zullen de jongste wijzigingen in de Sowjetrussische regering „nóch de politiek, nóch de propaganda der Sowjet-Unie wijzigen". Zij menen dat de benoeming van maarschalk Zjoekof tot minister van Defensie (als opvolger van zijn premier geworden ambtge noot maarschalk Boelganin) „niet betekent dat de invloed van het leger op de Sowjetrussische poli tiek groter is geworden, doch moet worden opgevat als uiting van het streven der Sowjet-Unie om haar militaire kracht te ver groten". Tenslotte menen de drie Ameri kaanse journalisten dat secreta ris-generaal Nikita Chroesjtsjef door 54) A. H. VAN OMMEN. (Nadruk verboden.) Fransman, doch hij heeft zich ne Verhagen, de gescheMen kort voor mijn geboorte tot vrouw van de juweherVanBen- Nederlander laten naturaliseren, nekom. Waarom zou ik t U niet En als u dit misschien nog in-vertellen?U komt er geleden keerde ik, naar Holland terug en een jaar later trouwde ik en kocht ik deze villa Belfort glimlachte door de ook van zijn sigaret heen. „Met etzelfde recht mag ik u die raag stellen," antwoordde hij. BijLmans gezicht verstrakte en nijdig stootte hij uit: „Mijn heer Belfort, ik verzoek u niet te vergeten, dat ik hier krach tens mijn beroep een onderzoek instel naar een moord, .die gis terenavond in de Kalfjeslaan is gepleegd en,waarvan de spo ren naar pension „Belle Vue" leiden. Uw gehele houding wa,s: gisterenavond reeds verdacht en als ik ronduit wil spreken, moet ik u zeggen,- dat u thans recht streeks onder verdenking staat! Ik verzoek .u dus mijn vragen zonder omwegen te willen be antwoorden: wat deed u in de achtertuin van het Pension?' herhaalde hij staccato. „Uk hoopte Mickey daar te ontmoeten," was het korte niets zeggende antwoord. ,j5at weet ik reeds. Maar had u geen andere redenen om daar in die'tuin te zijn?" „Ik zal mijn vraag, die ik u zojuist stelde en waarover u zich nogal boos maakte, zelf beant woorden, inspecteur: ik bevond mij in mijn eigen tuin!" „Uw eigen tuin?" herhaalde Bijlman verwonderd. „Verklaart U dit eens nader." „In de loop van ons eh aangenaam onderhoud zullen wij weer hierop terugkomen. Ik geef u de verzekering, dat ik uw nieuwsgierigheid volkomen zal bevredigen, maar ik' wil u ver zoeken mij eerst uw andere vra gen te stellen." De sarcastische manier, waar op Belfort zijn antwoorden in. kleedde, deed Bijlman inwendig vaki woede koken. Hij liet hier echter niets van merken en uiterlijk kalm vroeer hij „Beifort is een Franse naam. Bent Vu/Fransman?" „Neen. Mijn vader was een Bijlman kuchte eens. Hij be greep deze plotselinge openhar tigheid/niet en hij besloot iede re komende woordenstroom, die hem ivan de kern van zijn vra gen zou dloen afdwalen, in de kiem te smoren. „U sprak mij gisteren ook reeds over uw vrouw. Ze was toen met usw dochter uit, vertel de u mij. Weet uw vrouw van uw moordzuchtige plannen af?" „Ik heb zo'n idee, dat zij iets vermoedt," antwoordde Belfort met een glimlachje, dat Bijlman bepaald onaangenaam aandeed. En Bijlman geen gelegenheid gevend aan het woord te komen, vervolgde hij dadelijk: „Het zal u waarschijnlijk ock wel inte resseren, dat mijn tvrouw de ge wezen echtgenote is van Van Bennekom, de juwelier „Wat?!" viel Bijlman hem in de rede. Precies zoals ik u zei, inspec teur Bijlman. Mijn vrouw is de vroegere bekende zangeres Hele- e|ven met een kort hm hm hm) lijkt het mij verstandiger open kaart te spelen. Naar uiw grote verbazing te oordelen, schijnt Van Bennekom, die u toch ook wel een verhoor zult hebben! afgenomen, dit voor u verzwegen te hetoben. 'n Zeer Verdacht teken, mijnheer in specteur, hm hm hm.Wel, dan zult u ocik niet weten, dat mijn dochter eigenlijk zijn dochter is Elly van Bennekom, het meisje, dat gisterenavond) door de moordenaars is ontvoerd." Bijlman viel van de ene ver bazing in de andere. Met moei te wist hij zich te beheersen, doch het rood, dat over zijn ge zicht trok, verraadde zijn op winding. ,JEn terwijl de dochter van uw vrouw1 misschien in het grootste gevaar verkeert, ver bergt ui zich in een donkere tuin om een moord te plegen inplaats van alles in het werk te* stellen het meisje terug te krijgen!" luchtte Bijtonan zijn gemoed. (Wordt vervolgd.) HILVERSUM II; 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muz.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Hoorspel; 12.15 Gram.; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.; 12.33 Vocaal ens.; 12.53 Gram. of aet 13.00 Nieuws; 13.15 Lachte muz., 13.45 Gram.; 14.00 Idem; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Gram.; 17.40 Beursber.; 17.45 Orgelspel; 18.15 Kamermuziek; 18.45 Caus.; 19.00 Nieuws; 19.10 Muzikale causerie; 19.30 Buitenl. oVerz.; '19.50 Gram.: 20 00 Radiokr.; 20.20 Radio Phil- harm. orkest; 21.20 Caus.; 21.40 Gram.; 21.50 Lichte muziek; 22.15 Militair ork.; 22.45 Avondover denking; 23.00 Nws; 23.15 Gram BRUSSEL: 11.45 Walsmuziek; 12.15 Orgelspel; 12.30 Weerber.; 12.34 Orgelspel; 12.50 Koersen; 12.55 Orgelspel; 13.00 Nws; 13.15 Gram.; 14.00 Schoolradio; 16.00 Koersen; 16.02 Gram.; 16.05 Ork- conc.; 17.00 Nws; 17.10 Kamer muziek; 17.30 Gram.; 17.40 Idem 17.50 Boekbespr.; 18.00 Voordr. en muziek; 18.30 Voor de soldaten, 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 20.00 Hoorspel; 20.50 Gram.; 21.00 Ork. conc.; 22.00 Nws; 22.15 JazzmUz.. 22.45 Gram.; 22.55 Nieuws. GEREF. GEMEENTE. Woensdag 16 Februari. Axel: 7 u. n.m. Ds. J. B. Bel. van Krabbendijke.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2