Omwenteling met grote gevolgen fi Veiligheidsraad komt Maandag bijeen fa#*' Belgisch Episcopaat schoolkwestie over de WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN KOU? Napai VULPENNEN Wekelijkse wereldschouw RHEUMIN] Twee ministers ontslagen in Nikita Kroestsjef greep de macht Mendès-France verloor haar Bezoek H. M. de Koningin aan de vlootrevue te Scheveningen Ag a Khan weer ziek Costa Rica gevoelt zich opnieuw door agressie bedreigd Australische troepen naar Malakka China meldt schending van het luchtruim De oorzaak van de ongelukken met de „Cornets" Verlies landbouwgronden Biesbosch Perzische commuristischs jeugdleider gedood Doodstraf in Engeland blijft Baranes in hongerstaking Ruilverkaveling Russische troepen in Port Arthur worden teruggetrokken Proef met snellere eerst® postbestelling De regeringsvorming in Frankrijk Z Dt situatie „Katinga van Wegen geblokkeerd door lawin®# en aardverschuivingen Maarschalk Tito terug in Joego-Slavië West-Duitsland en de verdragen van Parijs Brits schjp bij Flambo Rough Heatf gestrand Frankering bij Abo nnement Ter neuzen ï&recteur-HooMredacteur I. van de Sands Noordstraat 55-57 Temeuzen feeda olie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5.35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent Losse nes 8 et. DE VRIJE ZEEUW ZATERDAG 12 FEBRUARI 1955. 10e Jaargang No. 3380. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/n Firma F. J. van de Sacae Temeuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; mlrtimuai fs? advertentie f 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regel» L Iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: AAms Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 teï. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 In oen opzienbarende zitting van tie Opperste Sowjet, die ver vroegd bijeenkwam, heeft Georgi Malenkof zijn premierschap moe ten overdragen aan maarschalk Nicolai Boelganin, die zijn plaats inneemt in het na de dood van Stalin ingestelde driemanschap. Hen driemanschap, dat thans wel in naam aan het hoofd staat van de Sowjet-Unie, doch in feite niet meer is dan een wassenbeelden spel van Nikita Kroestsjef. Kroestsjef is tot dusver de grote man gebleken. Hij heeft in de vergadering van de Opperste Sowjet eenst het agrarische be leid scherp aangevallen en dui delijk doen verstaan, dat de periode na Stalin's dood1, waarin meer aandacht werd geschonken aan de consumptie-industrie dan aan de zware industrie, voorbij is. Het valt op, dat in de thans vastgestelde begroting de defen sie-uitgaven 12 hoger zijn dan vorig jaar (voorzover men uit een Russische begroting de cijfers kan destilleren). De uit gaven voor binnenlandse voor zieningen zijn met 25 gedaald. Kroestsjef's invloed blijkt ook uit de nieuwe koers in de buiten landse politiek zoals deze ont vouwd' werd door Molotofde soepele houding van Malenkof is verleden tijd, Moskou heeft meer steun beloofd aan de on verzoenlijke politiek van Peking, Rusland zal ook weer een stug gere houding tegenover het Wes ten aannemen. De omstandigheid dat Kroestsjef op deze dag voor aan Liep in de rij der groten, die ter vergadering verschenen, duidt er reeds op dat zich een omwenteling heeft voltrokken, waarvan alle gevolgen nog niet kunnen worden overzien, doch die onmiskenbaar wijst op een terugkeer naar de eenhoofdige dictatoriale machtsuitoefening. BESPREKING ROND FORMOSA. Ten opzichte van Formosa is er deze grote verandering, dat de uitnodiging, die de op Nieuw-Zee- tamd's initiatief bijeengekomen Veiligheidsraad richtte tot rood- China, door deze feitelijk is ver worpen. Formeel in zoverre, dat verworpen is, mede te spreken over de toestand in de wateren rondom Formosa in het alge meen. Rood-China is bereid deel te nemen aan de bespreking van het daarna kamende Russische voorstel om Amerika verdere „agressie" inzake Formosa te verbieden daaraan verbindt het echter de voorwaarde, dat natio nalistisch China uit de Veilig heidsraad moet verdwijnen. Aangezien dit alles voor Ame rika onaannemelijk is, staat China's antwoord met een weige ring gelijk. In plaats van liet be dorven kind, gelijk men rood- Ohina moet beschouwen, nu aam zijn lot over te laten en eigen verantwoordelijkheid te laten medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. WISSELENDE BEWOLKING. Wisselende bewolking met plaatselijk enkele sneeuw- of ha gelbuien. Zwakke tot matige ver anderlijke wind. Ongeveer dezelf de temperatuur als gisteren. ZONDAG 13 FEBRUARI. Breskens v.m. 5.42 n.m. 6.06 Terneuzen 6.17 6.41 Hansweert 6.57 7.21 Walsoorden 7.07 7.31 MAANDAG 14 Februari v.m. n.m. Breskens 6.20 6.51 Terneuzen 6.55 7.26 Hansweert 7.35 8.06 Walsoorden 7.45 8.16 ZON MAAN op onder op onder v.m. n.m. 14 8.01 17.52 1.53 10.15 15 7.59 17.54 2.58 10.48 16 7.57 17.56 3.57 11.30 17 7.56 17.58 4.49 12.22 18 7.54 18.00 5.31 13.24 19 7.52 18.02 6.05 14.33 20 7.49 18.04 6.33 15.47 21 7.47 18.05 6.56 17.03 dragen, worden nieuwe pogingen gedaan om het toch vooral zoet te houden. Wat men daarmede anders denkt te bereiken dan dat b.v. ook in de Veiligheidsraad de verhouding tussen Amerika en dit rode China nog wordt ver scherpt, is niet wel begrijpelijk. Onder dekking van de Ameri kaanse vloot en luchtmacht wor den nu de Tatsjen-eilanden door Tsjiang Kai Tsjek ontruimd. Van een aanval op het Chinese vaste land, die Mao Tse Toeng steeds zegt te vrezen, kan dus voorlopig geen sprake zijn. Maar wat Ame rika ten opzichte van Kwemoi en Matsoe, die recht tegenover Foentsjin en Amoy op het Chine se vasteland liggen, wil doen, geeft Eisenhower nog niet duide lijk te kennen. Engeland en Rusland verkeren in een soortgelijk geval. Enge- land's machtige bondgenoot Amerika doet anders dan Enge land graag zou willen en China, Rusland's vriend, anders dan Rusland wil. De Engelsen heb ben de Commonwealth te Lon den bijeen deze heeft reeds een vergeefs beroep op Peking ge daan om toch naar de Veilig heidsraad te komen. Er worden nieuwe onderhandelingen voor bereid, alles min of meer in het geheim, waarbij natuurlijk Nehroe een belangrijke rol speelt. Deze blijft echter op de achtergrond zodra het in de Com monwealth gaat over de gemeen schappelijke defensie, ten op zichte waarvan de „Times" be pleitte, dat er ditmaal eens vol komen openhartige taal zou wor den gesproken. NIEUWE PREMIER IN FRANKRIJK. De regering van Mendès-Fran ce is gevallen. Niet over het on derwerp dat aan de orde was, d.w.z. de hervormingen in Algiers en Tunis, maar over allerlei bij komstige aangelegenheden, waarin de door de premier ge volgde politiek de gemoederen der politici verontrustte. Zij nemen hem zijn ietwat autocra tisch optreden kwalijk de rech terzijde vreest zijn sociale en eco nomische voorstellen men is er niet zeker van of de kiesrecht hervorming wel gunstig voor de partijleiders zal werken enz. enz. De motie van vertrouwen, door een van Mendès-France's radi cale partijgenoten voorgesteld, zou niet met 319 tegen 273 stem men verworpen zijn, indien niet in het laatste deel van het debat René Mayer (in de radicale par tij een persoon van gewicht) zich gekeerd had tegen de pre mier, die tevoren van andere regeringsgezinden reeds scherpe opmerkingen had te verduren gehad. Mayer sleepte een aantal zijner partijgenoten mede, juist genoeg om de kleine meerder heid, waarop Mendès-France nog mocht hopen, te vernietigen. President Coty heeft nu voor de tweede maal een nieuwe rege ring moeten aanwijzen. De grondwetsherziening maakt nu niet meer nodig, dat er eerst een formateur in de Nationale Ver gadering komt, die haar zegen krijgt en dan zijn ministerie samensteld Pinay is onmiddel lijk aan het werk getogen om ministers te vinden en hoopte deze week reeds zijn volledige regering aan de Nationale Ver gadering voor te stellen, van wel ke hij slechts een gewone meer derheid behoeft om tegelijk te beginnen. Pinay zinde op een nationale regering. Hijzelf is geen tegen stander van de Parijse accoorden, stemde zelfs voor de E. D- G„ maar onthield zich uit tactische overwegingen bij de stemming over de accoorden. Zijn program ma, gelijk hij het in enkele alge mene lijnen aan de pers schetste, ziet er prachtig uit, maar het zal hem niet gelukken het uit te voe ren. Frankrijk is opnieuw in de achting van het buitenland ge daald. ONENIGHEID IN DE LIGA. De crisis in de Arabische Liga in 'het Midden-Oosten is inmid dels duidelijk. Egypte wil geen unie, waarin een lid, ditmaal Irak, andere verbintenissen sluit, en Noerie, de Irakse premier, ge steund door het parlement, denkt er niet over het met Turkije ge sloten verdrag op te zeggen. Nasser, die de poging van de Libanese premier tot een vriend schappelijke bespreking met Noe rie uit de hoogte afwees, heeft daarin nu toegestemd, maar onder voorwaarden, waarvan het geenszins zeker is, dat Noerie die zal aanvaarden. De Turkse diplomaten gaan inmiddels rus tig door. Het bezoek aan Italië heeft Ankara nauw met Rome verbonden. Israël slaat dit alles met meer dan gewone belangstelling gade. Het weet wel, dat Egypte zijn ergste vijand is, maar ziet toch als gevolg van de Turks-Irakse overeenstemming, dat Amerika nu ook Irak gaat bewapenen, cn het weet natuurlijk nooit met zekerheid tegen wie zich op oen kwaad ogenblik deze wapenen zullen richten. VAN DER MANDERE. (Nadruk verboden) Het comité „50 jaar Scheve- ningse haven" heeft onlangs Ko ningin Juliana uitgenodigd tot bijwoning van de vlaggetjesdag op 21 Mei a.s. Deze dag zal het hoogtepunt vormen van de feest- week ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Scheve- ningse haven. De Koningin heeft liet comité medegedeeld, dat zij in de ge legenheid hoopt te zijn op 21 Mei een deel van de festiviteiten mee te maken. Naar alle waarschijnlijkheid zal Hare Majesteit dan ongeveer te 14.00 uur arriveren. Zij zal slechts enkele uren ter beschik king hebben voor haar verblijf. In verband hiermede zal haar be zoek uitsluitend kunnen betref fen de te organiseren tentoon stelling over de Seheveningse vis serij en folklore in het haring- afslaggebouw aan de Vissers havenweg. en de vlootrevue. De Kahn heeft een lieihte bronchitis,, aldus is Vrijdag In Caïro bekendgemaakt. Door de ze ziekte zullen de feestelijkhe den, die op 20 Februari in Caïro zouden worden gehouden ter gelegenheid van het platina jubileum vani de Aga Kahn, geen doorgang vinden. De Costaricaanse gezant te Pa rijs, dr. Francisco de Mirandes Miranda, heeft verklaard dat Costa Rica opnieuw door een aanval van buitenaf wordt be dreigd en dat de instigator hier van deze maal Otilio Ulate, oud president van Costa Rica, is. Dr. Miranda, die zeide namens zijn regering te spreken, ver klaarde dat Costa Rica een „nood sein om hulp" aan de wereld uit zond, om de aandacht te vestigen op de nabijheid van het gevaar, waardoor het wordt bedreigd. „Na de korte oorlog, die wij verleden maand tegen de Costa Rica binnengevallen rebellen heb ben gevoerd, is ons land 3 dezer opnieuw door uit Nicaragua bin nengevallen opstandelingen aan gevallen", aldus dr. Miranda. Te Canberra is meegedeeld, dat Australië meer militairen gaat opleiden voor de oorlogvoe ring in het oerwoud. Waar nemers zijn van oordeel, dat het de bedoeling is, Australiërs op te leiden voor dienst in Malakka. ERGER HELEMAAL Het communistisch-Chinese pers bureau „Nieuw China" zegt in een te Londen ontvangen bericht dat vier Amerikaanse vliegtuigen van het type F86 Vrijdagoch tend het Chinese territoriale luchtruim voor de kust van de provincie Liaoning, in het N.-O. van het land, hebben geschonden. De vliegtuigen zijn door de Chi nese luchtmacht verjaagd, aldus het persbureau. Een officieel Hof van onderzoek in Engeland is tot de slotsom ge komen, dat een constructiefout in de drukcabine, veroorzaakt door metaalmoeheid, de oorzaak "is ge weest van het verongelukken van een passagiersvliegtuig van het type „Cornet", dat een jaar gele den bij Elba in zee stortte. Het Hof achtte het „op zijn minst mogelijk", dat het neerstorten in de Middellandse Zee van een tweede „Cornet" in April 1954 aan dezelfde fout is te wijten. Bij de twee ongelukken verlo ren in totaal 56 personen het leven. Zoals bekend is sinds het twee de ongeluk een startverbod voor de „Cornets" van kracht. JAN HAD SSgigSSgE 20 tabletten 65 cent Hi'lVlP dwff xiv;-. Het Tw eede Kamerlid de heer Van Meel heeft aan de minister president, minister van algemene zaken de volgende vragen schrif telijk gesteld: 1. Is het de minister bekend, 'dat tengevolge van de storm vloed van 2324 December 1954 waardevolle landbouwgronden in de Biesbosch verloren zijn gegaan en dat door het toenemen van het aantal stroomgaten en de verbre ding en verdieping van de be staande stroomgaten het verlies van landbouwgronden steeds gro ter wordt? 2. Wanneer vraag 1 bevesti gend wordt beantwoord, kan de minister dan mededelen, of de re gering voornemens is het verdere verlies van landbouwgronden in de Biesbosch tegen te gaan en de reeds verloren gegane landbouw gronden terug te winnen? Zo ja. welke maatregelen is dé regering daartoe voornemens te treffen? Eén der leiders van de jeugd organisatie der Perzische com munistische „Toedeh"-partij, Daghdajan, is Woensdagnacht ge dood bij een vuurgevecht met de politie. De schietpartij, waarbij voorts twee agenten van de Perzische militaire veiligheidsdienst ge wond werden, ontstond op straat in een der noordelijke wijken van Teheran, toen Daghdajan zich door een vlucht aan arrestatie trachtte te onttrekken. In een officiële bekendmaking is verklaard, dat Daghdajan „on langs uit het buitenland" naar Teheran was teruggekeerd. De Veiligheidsraad van de Ver enigde Naties zal Maandag om half zes Ned. tijd bijeenkomen om de kwestie-Formosa te be spreken, aldus is Vrijdag offi cieel in New York bekend ge maakt. De agenda zal dezelfde zijn als dé op 31 Januari goedgekeurde. De raad besloot toen voorrang te geven aan een Nieuwzeelands voorstel om de mogelijkheid van Het) Britse Lagerhuis heeft met 245 tegen 214 stemmen be sloten de 'doodstraf te handha ven. De afgevaardigden waren in deze kwestie vrij te stemmen zoals zij wilden, dus onafhan kelijk ivan de mening van de partijleiders. In stemming kwam een voor stel om, bij wijze van proef, de doodstraf wegens moord voor een periode van vijf jaar af te schaffen. André Baranes, één der be klaagden in de zaak van het uitlekken van defensiegeheimen in Frankrijk, is in hongersta king gegaan als protest tegen de wijze, waarop het onderzoek tegen hem geleid wordt. Hij spreekt van „discriminatie". Baranes heeft voorts besloten op geen enkele vraag meer te antwoorden. Zijn verdedigers hebben de rechter van instruc tie meegedeeld, dat het hun niet langer mogelijk is zldh met de verdediging van hun cliënt te belasten. Zij noemden een aan tal personen tegen wie ook be schuldigingen zouden zijn inge bracht, maar die niet gevangen genomen zijn noch ook maar verhoord worden. een staakt-het-vuren in de Stras: van Formosa te bespreken- Als tweede punt staat e® ae agenda een Sowjet-voorstel c-sr de Verenigde Staten te veroorde len wegens „agressie tegen CM na". De Sowjet-Unie wil, dat <dc raad aan de Verenigde Stater vraagt de Amerikaanse strtjt krachten uit het gebied van, For mosa terug te trekken. De bijeenkomst voor Maanafcg is uitgeschreven door dr Bei au r de (Peru), die deze maand vo«r zitter van de raad is. Enige dagen geleden verluidOtG dat de Westelijke mogendbeder in de raad meenden, dat het géer zin had verder te gaan met bra oorspronkelijke plan am de nuafi te verzoeken een oproep tot ees staken van het vuren uit te vaar digen, aangezien communistisch China geweigerd heeft aan de be spreking van de kwestie deel rf nemen. Staatsblad no. 45 bevat een Koninklijk besluit, waarbij is be paald, dat de ruilverkavelings- wet 1954 in werking zal treden op 15 Februari a.s. „Alle Sowjetrussische troepen zullen vóór eind Mei a.s. uit Port Arthur worden teruggetrokken", aldus een door radio-Peking om geroepen mededeling van de com munistisch-Chinese minister van gezondheid en vice-president van de vereniging voor vriendschap tussen de Chinese volksrepubliek en de Sowjet-Unie, mevrouw Lee Teh Tsjoean. De terugtrekking geschiedt overeenkomstig een in October j.l. tussen communistisch China en de Sowjet-Unie gesloten over eenkomst. De kon. raad van state van Nepal heeft Vrijdag twee minis- Iters uit het kabinet van minis ter-president Koirala ontslagen. Koirala, leider van dé natio nale democratische partij, had verzocht cim minister zonder portefeuille, Tanke Prasad en minister van Verbindingen, Bbadrakali Misra, die beiden tot de Praja Parisjad partij be horen, te ontslaan. De raad 'van state handelt namens koning Trlbhosvan, die zich ap het ogenblik in Nice be vindt. De twee betrokken minis ters hadden verklaard dat het geen zin had hun ontslag te ne men omdat Koirala op 31 Januari het ontslag van het gethele kabinet heeft aangebo den naar aanleiding van een nederlaag in de adviserende De Belgische bladen maakten Vrijdagmorgen de tekst bekend van een verklaring van de Belgi sche bisschoppen waarin gepro testeerd wordt tegen de school politiek der liberaal-socialistische regering-Van Acker, in het bij zonder tegen de wetsontwerpen die de soc. minister van onderwijs Collard zo juist bij het parlement heeft ingediend met betrekking tot het middelbaar, technisch en normaalonderwijs, „Wij oordelen dat het ogenblik is aangebroken", zo heet het in deze verklaring, openlijk de stel lingneming van de katholieke kerk te doen kennen tegenover de schoolpolitiek, die door de re- gering wordt gevolgd en die zij voornemens is door de wetgever te doen bekrachtigen". Hierna wordt gewezen op een schrijven dat de Belgische bisschoppen reeds op 14 Augustus van ver leden jaar aan de eerste minister hebben toegezonden betreffende de schoolkwestie. In dit schrijven spreken de bisschoppen hun on rust uit over de toekomst van het katholieke middelbare onder wijs in België en bezweren zij de regering geen strijd te ontkete nen, die het land in een verdeeld heid zou storten, welke veel die per zou gaan dan een partij twist. De regering-Van Acker ant woordde op dit schrijven, dat zij geenszins voornemens was de oorlog te verklaren aan het ka tholieke onderwijs en bereid was met de geestelijke overheid alle vraagstukken te onderzoeken die het voorwerp van haar bezorgd heid uitmaakten. „Daar wij de sehoolvrede wen sen te bewaren zijn wij ingegaan op het verzoek van de regering", zo heet het in de Vrijdag gepu bliceerde verklaring der bisschop pen, „en wij hebben de regering laten weten welke de minimum voorwaarden zijn om het bestaan van onze katholieke instellingen te waarborgen. Wij moeten thans echter vaststellen, dat het inge diende wetsontwerp niet in het minst rekening houdt met onze rechtmatige voorstellen. Het wij zigt integendeel grondig de tra ditionele toestand van het onder wijs in ons land en zulks tot groot nadeel van het katholieke onderwijs". raad. Het ontslag van het kabi net is echter niet aanvaard, om dat de raad van state geen be slissingen kan netmen zonder de koning te raadplegen. Kroonprins Mahendra Vir Vikram Sjah is Intussen naar Nice vertrokken om de koning te ontmoeten.. In 'Delft en Tilburg neemt cte P.T.T. thans proeven om. öc postbestelling vlotter te late® uitvoeren. Men wil dit bereikev door in de eerste bestelling géess druk sverlken ('behalve rouwkaar ten), zoals tijdschriften enz- f*r te nemen. Ter voorbereiding van at proef is in Delft al enige dagen .olgens het nieuwe «ysteesz, gewerkt. Het doei daarvan war een dienstregeling voor het per soneel op te stellen. Pierre Pflimlin heeft Vrijdag avond besloten te trachten eer. regering te vormen. De socialisten, die de sterkste partij in de Franse nationale ver gadering zijn, hebben geweigerd deel te nemen aan een regering Pflimlin. De radicalen hebben zich daar entegen voor deelneming uitge sproken. Flimlin kan dus rekenen op de steun van de radicalen, op «Be van zijn eigen partij (MRP1 cn op een deel van de Gaullisten. Verwacht wordt, dat hij Maant dag of Dinsdag met een kabinet voor de nationale vergadering zal komen. Woensdagochtend zijn de bei de sleepboten van de< firma Wijsmuller uit IJmuiden, de „Cycloop" en de „Nestor", weer uitgevaren, om het contact met dé gestrande „Katingo" te her stellen. Dinsdagmiddag hadden de sleepboten met tegenslag te kampen, doordat twee trossen braken. Toen Dinsdag een waar schuwing voor stormachtig weer werd gegeven zijn alle verbin dingen met bet schip verbroken en de sleepboten naar IJmuiden President Tito is Vrijdag vanteruggekeerd. In verband met :n reis van twee maanden aan m°Selij'xe ge/vaar Ivan om slaan of verder afdrijven wer den de ruimen en ballasttanks van de „Katinigo" met water Tengevolge van een gewekfi- ge aardverschuiving zijn het weg- en spoorverkeer tussen Martigny en de grote Sint Bern- hard gestremd, aldus te Genèvc ontvangen berichten. Tien da zend kubieke meter aarde, ste nen en bomen is naar beneden gekomen, waardoor de eleetzt- sche bovenleiding van de spoor weg over grote afstand werd vernield. In Zuid-Zwitserland zijn ver scheidene wegen door lawinct geblokkeerd. Op sommige plaat sen ligt de' sneeuw zes mete hoog. Tot dusverre hebben zich gei* persoonlijke ongevallen voorge daan en er wordt ook niet var? grote schade melding gemaakt een reis van twee maanden aan India en Birma in Joegoslavië teruggekeerd. Hij arriveerde aan boord, van, het marine-opleidingsvaartuig „Oaleb" in de haven van Rijeka,scmP Noord-Joeuoslaviië. ligt nu tussen de eerste en tweede zandbank Maarschalk Tito verklaarde Paisll!e' me.t VolSens bij aankomst in antwoord op de bergers is dit iniet van grote vragen tot betrekking tot ge-i betekenis, omdat daar geen ruchten 'dat de politiek van vaarKeul Is gegraven. Z'Uid-lSldvië veranderd zou zijn e yc^K>ï> de „Nestor „onder (invloed van het Oosten" .^nf Woensdagochtend begonnen dat geen veranderingen zijn ge- Arefg?n naar de sleep- komen „in de Zuidslatvische ^nen' Met *ïet Woens- De Westduitse parlemenïalw begrotingscommissie heeft de ac coorden van Parijs goedgekeurd Thans hebben zes commissfea deze accoorden goedgekeurd. 23| moeten nog door twee eommi* sies afgedaan worden. Later werd vernomen, dat de commissie voor de veiligheid h» sloten heeft geen advies inzake de Parijse accoorden uit te bren. gen. vredespolitiek en politiek van vreedzame samenwerking met dagmorgen stond voldoende wa ter nondccn het schip om het vlot te de volkeren op 'basis van gelijk-1L£..brengen. Men had de held" {hoop bij deze waterstand niet Hij 'sprak tot een menigte van worden teleur^e- ongeveer 50.000, die was bijeen- gestroomd om hem te begroe ten. Over zijn bezoek aan India en Birma zei de maarschalk: „We hebben gezien dat'deze landen onze waarlijke bondge noten en onze grootste vrien den zijn". N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE imiiiniiuiHiiiniHuiniHiumwi'niunHiimmiiuiHniiiuHiimwHiiitwniuiimHiimmij! Het Britse schip „Frlargate" te in de nacht van Donderdag op Vrijdag bij Flamborough aan de Engelse Oostkust ten N, va» Huil aan de grond gelopen. Op verzoek van het gestrande sch» koos een reddingboot zee om de „Friargate" assistentie te va- lenen. Het gestrande schip meet 24fc ton.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1