14W s iel. 2195 mm m m unas Wij étaleren vandaag LEESBOEKEN N.V. Fa P. J. van de Sande HARPE-PIETERS i Gemeenteraad van Terneuzen PROEF EN VERGELIJK! UNIC is UNIEK POSTZEGEL- FOTO- POËZIE- RECEPTIE- N.V. Fa P. J. VAN DE SANDE Albert Standaert De Sanbeila Corset Industrie I f I Kraamverzorgster KNLCHT-AREEïDER Imm iëife u Als Secre taresse x het lekkerste lekkers Voortaan roken U en ik UNIC. K* oop m B I G G E L A A R'S PRO D U C T Boekhandel Noordstraat Terneuzen I X X X (Slot.) S. Voorstel tot het onbewoonbaarverklaren van woaing.cn. De heer Weterings: Ligt het in de bedoeling mettertijd deze woningen te gaan slopen? Ik ben hang, dat er in die buurten ongedierte gaat komen. De heer De Vos: Door die woningen onbewoon baar te verklaren wordt de gemeente geen eige naar, dus wij hebben niets te slopen. Het is de be doeling om te voorkomen dat deze woningen nog worden bewoond. De eigenaars-bewoners kunnen er in blijven, doch wanneer zij er uit gaan, worden #e woningen aan de bewoning onttrokken. Dit voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 9. Voorstel tot intrekking van zijn besluit tot het vragen van voorziening bij de Kroon, in zake de gemeenschappelijke regeling Bouw en Woningtoezicht en Gemeentewerken in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer Van Langevelde: Indien wij dit besluit intrekken en gedeputeerde staten keuren het wij- ■giagsbesluit niet goed, wat gebeurt er dan? De Voorzitter: Dan komt er zeker een ander voorstel. De heer Henry: Wordt deze regeling au torna- tiach van kracht voor de gemeenten, die hier tegen waren? De Voorzitter: Wanneer 2/3 deel der gemeenten heeft besloten, en de besluiten door gedeputeerde staten zijn goedgekeurd, zullen de overige gemeen ten mee moeten doen. Deze regeling kan ingaan op 1 April. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit voorstel somen. Voorstel tot het verlenen van een tegemoet koming ingevolge artikel 13 van de Lager Onderwijswet 1920. Voorstel tot het verlenen van een voorschot voor vergoeding vakonderwijs nuttige hand werken. Deze voorstellen worden zonder bespreking of hoofdelijke stemming aangenomen. 18. Voorstel om in principe te besluiten tot het instellen van een helicoptère-dienst. De heer Van Langevelde: Ik heb de desbetref fende brief van de Kamer van Koophandel gelezen ea ook even becijferd. In de pers is gepubliceerd, dat met deze dienst ongeveer 4 a 6 personen per keer zullen kunnen worden vervoerd, en dat een retour Rotterdam 30 zal kosten. Wanneer ik dit bereken, zal er dus 90 bijgelegd moeten worden. Wij krijgen dan een verhouding die niet gezond is. Ik geloof derhalve, dat deze dienst zeer weinig levensvatbaar is. Het zou hierop neerkomen, dat SS uit eigen middelen en 75 door de gemeen schap moet worden betaald. De vervoers-eapaci- teit is zeer gering, terwijl de vervoerskosten hoog zjjn. Wij zullen ons terdege de consequenties moe ten indenken. Volgens de summiere cijfers kun nen wij dit bijna niet voor onze verantwoording nemen. Of er moeten andere cijfers komen, óf er moet op een andere manier geëxploiteerd worden. Het verbaast mij dat men met een dergelijk voor stel komt. Voor mjj is het moeilijk hier vóór te stemmen. De heer Henry: Ik geloof dat het inderdaad de moeite waard is bij dit punt even stil te staan. Het is merkwaardig dat Zeeuwsch-Vlaanderen, dat zel den belangstelling vanuit Noord-Nederland geniet na plotseling de gelegenheid krijgt om opgenomen 19. 11. Ie worden, zij het dan door een buitenlandse maat schappij, in een helicoptèredienst. Wjj juichen het initiatief dat hier genomen is toe. Ik vind het erg prettig dat Sluiskil, het centrum van ds industrie, vermoedelijk als beginpunt van deze lijn zal kun nen worden genomen. Natuurlijk is het niet alles goud wat er blinkt. De vervoerskosten voor één persoon bedragen 117,waarvan 87, subsi die verstrekt wordt en de reiziger zelf 30,be taalt. Wij moeten deze dienst echter zien als een begin sn het is belangrijk dat Zeeuwsch-Vlaanderen hier in is opgenomen. Vanuit de raad zijn verschillende malen suggesties gedaan in deze richting. Wij mo gen nu eenmaal niet verwachten, dat de „Sabena" filantropische neigingen heeft. Wanneer wij hier- er een groter aantal passagiers zal komen en een Westelijk Bolwerk. De junioren-elftallen niet. De geringer verlies. In principe zijn wij verplicht hier- „Terneuzense Boys" kunnen geen vriendschappe- aan mee te doen. Ik zou er persoonlijk geen be- lijke wedstrijden meer spelen. Toch is het moei- zwaar in zien, dat de raad reeds aanstonds een be- lijk de volgende competities in te gaan zonder drag zou noemen van de bijdrage. voorafgaande vriendschappelijke wedstrijden. De De heer De Feijter: Ik kan met het voorstel in- „Terneuzense Boys" hebben dan ook gevraagd ge- stemmen als het bij wijze .van proef voor één jaar bruik te mogen maken van het sportterrein naast is. Ik geloof niet, dat het aantal passagiers storm dat van de H.B.S. Dit terrein wordt weinig be- zal lopen. Eerlijk gezegd geeft de becijfering van speeld. Het terrein van de H.B.S. wordt 7 dagen 0,16 per inwoner niet veel zekerheid. De gemeen- in de week bespeeld en op dit veld mogen de ten in het Oosten van Zeeuwsch-Vlaanderen heb- junioren-elftallen niet komen. Zij kunnen zich ben geen behoefte aan een luchtverbinding met dus niet verder ontwikkelen. Misschien kan er Holland. In West Zeeuwsch-Vlaanderen zit men ook overleg gepleegd worden met de v.v. „Ter- waarschijnlijk ook niet te springen om van Ter- neuzen". neuzen naar Rotterdam te kunnen vliegen. De be- De Voorzitter: In het college hebben wij de langstelling van degenen, die een bedrijf langs het door U eerst genoemde mogelijkheid reeds bespro- pan deelnemen betekent dit, dat het de gemeente kanaal Terneuzen—Gent hebben, zal waarschijn- ken. Het wedstrijdterrein van de v.v. „Terneuzen" Terneuzen 2240,zal kosten. Wellicht is- het mogelijk dat de industrie iets meer bijdraagt. Dit kunnen wij evenwel later bezien. Ik hoop van harte dat deze dienst succes zal hebben. De heer Ilol: De heer Henry noemt voor de ge meente Terneuzen een bedrag van 2240,Er zal echter toch rekening mee gehouden moeten worden dat alle gemeenten in Zeeuwsch-Vlaande ren waren berekend met 0,16 per inwoner deel te nemen. In Vogelwaarde heeft men dit reeds afgestemd. De heer De Vos: Er zijn ook gemeenten waar 0,08 per inwoner bijgedragen zal worden. De heer Hol: In principe zijn wij er voorstan ders van, doch Terneuzen dient hiervoor toch niet al te zware lasten te dragen. De heer F. Dieleman: Ik kan mij geheel aan sluiten bij het betoog van de heer Van Langevelde. Ik ben er vóór dat Zeeuwsch-Vlaanderen uit zijn isolement verlost wordt, maar niet op deze ma nier. Wanneer een zakenman b.v. om 10 uur op de Beurs in Rotterdam moet zijn, is dit voor hem niet onoverkomelijk. Nu het voor Terneuzen zo duur wordt, kan ik hieraan mijn stem niet geven. De heer Hol: Van deze dienst zal wel in hoofd zaak gebruik gemaakt worden door industriëlen en handelsmensen. Ik had liever gezien dat de totaalcijfers anders hadden gelegen en wij minder subsidie zouden moeten verstrekken. In de heli- coptère is plaats voor 6 personen, doch het is best mogelijk dat zij niet vol komt. De Voorzitter: Het is van het allergrootste be lang, dat wij nu eindelijk gehoor krijgen op ons herhaaldelijk verzoek om uit ons isolement verlost te worden. Dat hét direct niet zo gemakkelijk gaat, kunnen wij afleiden uit de verschillende vergeefse pogingen, die wij vóór de oorlog gedaan hebben om luchtverbinding te krijgen. Er zijn vérgaande onderhandelingen geweest met de K. L. M. Er is een terrein uitgezocht dat geschikt zou zijn voor landingsterrein. De K. L. M. stelde als- nadrukke lijke eis een bepaald aantal passagiers te garan deren. Niemand durfde dit aan, zodat er niets van is gekomen. Toen werd een veel groter bedrag van de gemeente gevraagd, in samenwerking met de provincie, dan wat hier nu van ons gevraagd wordt. U bent verbaasd, dat dit voorstel er nu is, doch dat ben ik ook. Ik ben zeer verheugd, dat een zakelijke onderneming als de „Sabena" toch blijkbaar iets ziet in een verbinding van Zeeuwsch- Vlaanderen met Rotterdam. De „Sabena" ziet in deze luchtverbinding van België met Nederland een belangrijke voeding van haar verdere lucht- verbindingen. Als deze het de moeite waard vindt om het nadelig saldo bij de dienst Antwerpen Terneuzen te dragen, dan verbaast het mij niet, dat zij er toch nog kans toe ziet in de toekomst deze luchtlijn rendabel te maken. De vervoersca- lijk het grootst zijn. mag niet vaker gebruikt worden dan alleen voor Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel wedstrijden, aangenomen. i De heer De Vos: Wanneer een voetbalveld hele- De heer F. Dieleman wenst geacht te worden maal stuk gespeeld wordt, moet het omgeploegd tegen te hebben gestemd. en ingezaaid worden en dan duurt het weer enige 13. Idem tot het verlenen van garantie voor een jaren voor wij een goed veld hebben. Ik zie e geldlening voor de bouw van 19 woningen niets van komen om een noodveld in te zaaien door de Woningbouwvereniging „Werkmans- om 1 of 2 iaar te gebruiken. Als het moet worden belang" ingezaaid, zou het veld zeker niet voor volgend jaar bespeeld kunnen worden. De Voorzitter: Het voorstel wordt aldus aange-i p>e Voorzitter: Wij zoeken een oplossing in nauw vuldDe lening bestemd voor de financiering van overjeg met (je besturen van de voetbalverenigin- 19 woningen, wordt gelezen, de lening is bestemd „en weten hoe nijpend de toestand is. voor de grond- en stichtingskosten voor 8, 14 en 19 p>e heer De Vos: Men zou een bestaande weide woningen. Het bedrag ad z3o.OOO,-— wordt moeten zjen krijgen. ƒ500.000, Het rentepercentage wordt dan 3% heer Van Langevelde: Men is daar reeds op Zonder hoofdelijke stemming wordt dit voorstel verschil!ende plaatsen naar wezen kijken, aangenomen. Meneer de Voorzitter, Terneuzen zal aan de ten- 14. Idem tot wijziging van de begroting dienst toonstelling E 55 te Rotterdam deelnemen. Nu 1954 en 1955. heb ik gelezen, dat de provincie hier maar 10.000 Zonder bespreking of hoofdelijke stemming wordt voor uitgetrokken heeft, hetzelfde bedrag dus als dit voorstel aangenomen .Terneuzen, terwijl Vlissingen slechts ƒ2700 hier voor beschikbaar stelt. Zal het bedrijfsleven te 15. Omvraag. Terneuzen, zo nodig tezamen met de gemeente De heer Van Langeveld: Meneer de Voorzitter. ook nog ingeschakeld worden? U hebt zojuist in uw rede gezegd dat het wenselijk De Voorzitter: Voor zover het bedrijfsleven niet is, dat de raadsleden zo mogelijk de rapporten van in een andere sector meedoet, voelen de bedrijven de gemeentelijke dienst voor maatschappelijke er weinig voor hieraan mee te doen. zorg lezen. Inderdaad zijn deze rapporten zeer be- De provincie heeft hierover een bespreking ge- langrjjk om te bestuderen en te lezen. Is het mis- voerd, hetgeen tot resultaat heeft gehad, dat de schien mogelijk deze te stencillen en aan de raads- provincie een stand krijgt toegewezen. Het is de leden toe te zenden? Het is zeer tijdrovend deze bedoeling, dat verschillende gemeenten hierin ook op het gemeentehuis te lezen. verschijnen. Van de provincie heeft men iemand De Voorzitter: Dit heeft indertijd de heer Henry aangewezen, die als architect het geheel moet be- ock reeds gevraagd. Het stencillen van de rappor- kijken. Deze zal hier komen bespreken in hoe ten geeft echter zeer veel werk. Wanneer deze verre Terneuzen hierin vertegenwoordigd kan wor- aan de raadsleden toegezonden worden, hebben den. De stand welke de provincie krijgt is erg deze misschien ook de neiging de rapporten op te klein. Het totaalbedrag dat de provincie moet be- bergen bij de stukken die zij reeds hebben. talen wordt ponds-pondsgewijze, naar gelang de De heer Henry: Kan er misschien een roule- ruimte, gedistribueerd, ringssysteem ingesteld worden? De heer De Vos: Terneuzen krijgt niet veel De Voorzitter: Er moet dan op gelet worden dat vierkante meters van het beetje dat de provincie de stukken op tijd doorgestuurd worden. Wij zul- kriigt. Het zal dus wel geen 10.000 kosten, len dit bekijken in het college. De Voorzitter: Verschillende provincies krijgen De heer De Feijter: Ik zou het zeer op prijs stel- een stand, dus ook Zeeland, en wij kunnen in dit len, indien de rapporten aan ons toegezonden wer- standje van Zeeland een klein gedeelte krijgen, den. Deze kunnen dan later vóór de behandeling De heer Henr.v: Bij de aanvang van deze ver van een bepaald onderwerp nog eens thuis be- gadering hebt U de hoop uitgesproken, dat de keken worden. bouw van de 45 woningen van de heer v. d. Peijl De heer De Vos: Het stencillen is niet op één voortgang zal kunnen vinden. Gezien de voorbe- dag te doen, aangezien dit veel tijd in beslag reidingen die getroffen zijn en de verwachtingen neemt. die gewekt zijn, hoop ik dit met U. Kunt U mis- De heer Van Langevelde: Door de v.v. „Terneu. schien, gezien de besprekingen die U ongetwijfeld zense Boys" is mij gevraagd of het mogelijk is een zult hebben gevoerd, iets meedelen over de ver- nood-voetbalveld aan te leggen. Op het land van wachtingen, die op dit punt bestaan? Wanneer de heer J. Huijssen zou een veld ingezaaid kunnen komt er een beslissing? worden voor 2 jaar. Indien er in Maart ingezaaid De Voorzitter: Ik vermoed per 1 Maart zou worden, kan het veld in September bespeeld De heer Henry: In verband met de aanstaande paciteit van 6 personen moeten wij zien als een 'worden. De situatie is nu zó, dat het 1ste en 2de bouw van een rijkskantorengebouw, zijn er moei- aanloop. De „Sabena" heeft de verwachting, dat elftal van de „Terneuzense Boys" hun competitie- /lijkheden ontstaan voor de bewoners van de Rose- zij in de loop van de tijd vaker zal gaan vliegen en wedstrijden spelen op het z.g. tweede veld aan het gracht, o.a. voor Ir. Neeteson en voor de heer Baard. Ik heb gehoord, dat de zaak van de heer Baard in Mei a.s. met de grond gelijk gemaakt zal moeten zijn. Dat brengt voor deze man enorme moeilijkheden met zich mee. Misschien ligt het op de weg van de gemeente hem, indien mogelijk, zo veel mogelijk te helpen. De Voorzitter: De gemeente doet alle mogelijke moeite om de heer Baard te helpen. De heer Baard heeft dit echter toch ook geweten toen hij het contract met domeinen aanging. De domeinen kennen op dit punt geen pardon. De heer Henry: Hebt U reeds een bepaalde op lossing op het oog? De heer De Vos: De beste oplossing zou zijn, dat de woning van Dr. Boland vrij komt, doordat het ziekenhuis een woning voor hem bouwt. De heer Hol: Dit onderwerp zal in de eerstvol gende bestuurvergadering van het ziekenhuis een punt van bespreking uitmaken. Mijn persoonlijke mening is, dat er een wening voor de geneesheer directeur zal moeten gebouwd worden, gelet op het feit dat hierbij gebruik gemaakt kan worden van de -premieregeling. De heer De Vos: Ik geloof dat dit geen kosten voor het ziekenhuis zal meebrengen. Wanneer ge bruik kan worden gemaakt van de premieregeling worden de kosten door de huur gedekt. De heer Henry: Dat er een woning voor de ge- neesheer-directeur gebouwd moet worden ben ik met U eens. Of het inderdaad mogelijk is de kos ten van deze woning, wanneer de premie er afge trokken is, door de huur te dekken, weet ik nieb De heer De Vos: Dit is toch wel de bedoeling van de premieregeling. De Voorzitter: De belangen van de heer Baard zouden gebaat zijn bjj een spoedige beslissing. Voor deze gevallen hebben wij apart om een bouw volume gevraagd. De heer Hol: Meneer de Voorzitter, kunt U mij al inlichtingen verstrekken, inzake het plaatsen van een licht op de watertoren? De Voorzitter: Dit is nog niet onderzocht. Het lijkt mij zeer onwaarschijnlijk, dat dit toegestaan zal worden, doch wjj willen hiernaar wel infor meren. De kop van de watertoren heeft evenwel een andere bestemming. De heer Hol: Het verslag van de raadsvergade ring van 23 December 1954 heeft eerst onlangs in de plaatselijke krant gestaan. Hiermede ging een tijdsverloop van een maand gepaard. Ik weet niet aan wie het ligt, doch mocht het soms aan de zijde van het gemeentebestuur liggen, dan verzoek ik U te bevorderen, dat de verslagen wat eerder wor den opgenomen. Ik begrijp wel dat dit niet op 1 of 2 dagen kan, doch een redelijke termijn acht ik toch wel mogelijk. De heer De Waal: De notulen moeten toch eerst vastgesteld zijn. De heer Hol: Wij krijgen de concept-notulen pas, nadat ze in de krant geplaatst zijn. De Voorzitter: Wij zullen proberen dit te be spoedigen. De heer Oliebelt: Op het ogenblik zijn de mensen op het terrein van de klein-industrie volop bezig de opslagplaatsen leeg te maken. Zij kunnen ech ter de afval ni<". kwijt raken. Is het misschien mogelijk daarvoor een stortplaats aan te wijzen? Het gaat hier om uien, aardappelen e.d. Zij mogen hiervoor niet naar de vuilnisbelt. De heer De Vos: Wij weten daarvoor ook geen stortplaats. De beste oplossing zou zijn dit naar het land te brengen. Degene op wiens grond wij onze vuilnis storten, is niet bereid die uien te ont vangen. De heer Ollebek: Dit is momenteel een moeilijk probleem, omdat het land reeds geploegd is. De Voorzitter: Wij zullen dit bekijken. De vergadering wordt gesloten. Waarom is chocolade het lekkerste lekkers? Om dat bekwame en vakkundige werkers van cacaobonen en suiker een edel product vervaardigen, dat uit munt door een heerlijk aroma. Op elk uur van de dag zal chocolade ook voor U een opwekkende lekkernij zijn. Tracteer Uzelf en anderen op een zeer mooie sortering Als ik shag koop, dan moet het UNIC wezen. Want die is toch we zó lekker, dat ik met recht zeg jé halfzware. Dus afgesproken: (Super RONEVA STREPEN met de bijpassende effen kleuren). Deze compose's lenen zich voor vele mogelijk heden. Verder een gedeelte van onze VOORJAARSCOLLECTIE waarbij wij diverse modellen exposeren. per 50 gram ZOEKT U IETS IN K*ixwwwwa* www Gevraagd: een alle werk verstaande inwonende L. RUISSEN, Weg van Ongenade 21 post Emmeloord, N.O.P TE KOOP vanaf Dinsdagmiddag 2 uur MEUBILAIR EN HUIS HOUDELIJKE ARTIKELEN w.o. een Bureau, Slaapka mer ameublement, enz. PLEIN 48 ZAAMSLAG Te huur een Pakhuis, even tueel Werkplaats, gelegen in binnenstad van Terneu zen Inlichtingen Vlooswijk- straat 11 of 14, Terneuzen. Te koop: Kodak Flitshou- der, type B. Geschikt voor Brownie E. Als nieuw, 13. C. DE PUTTER, Boerengat C 40e. Te koop een i. g. s. z. Piano. Adres te bevragen Bureau van dit Blad. Te koop een Kinderwagen. Adres: Narcisstraat 51, Ter neuzen. Te koop gevraagd Blank- eiken Schrijfbureau. Brie ven onder Nr. 67 aan het Bureau van dit Blad. kom je veel met mensen in aanraking. Op je uiter lijk wordt zeer gelet. Vandaar dat de keuze van een brilmontuur zo belangrijk is. U hierin te adviseren is ons een erezaak. Dank zij de tegenwoordige ziekenfondskorting en opticiënskorting zijn de aanschaffingskosten uiterst gering. maakt bekend dat haar Corsettière, mej. VER LINDE, voor het geven van alle gewenste in lichtingen en het maatnemen voor Corset of B.H. WOENSDAG A.S., van 2—5 uur, aanwezig is bij: Noordstraat 28 Terneuzen terwijl daar alle courante modellen steeds voor radig zijn. CORSETTEN vanaf 7,50 - B.H.'s vanaf 1,50 Bij voldoende deelname zal een nieuwe cursus aan vangen voor opleiding tot Dames, die de leeftijd van 20 jaar hebben bereikt, kun nen zich aanmelden bij Zr. OP 't LAND, Groene Kruis- gebouw, AXEL, Oosterstraat 2, Telef. 425, alwaar ook inlichtingen zijn te verkrijgen. Belanghebbenden in Terneuzen worden er op attent gemaakt, dat Zr. Op 't Land aldaar spreekuur houdt in het Juliana-Ziekenhuis, iedere Woensdag van 14—15 uur.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 4