Mendès-France verslagen Tatsjen eilanden worden ontruimd WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Pinay aangezocht nieuwe regering te vormen De aanstaande huurverhoging De luchtlijn Canada-Nederland over de Noordpool Incident in BaarSe Hertog MAANDAG 7 FEBRUARI 1955. 10e Jaargang No. 3375. Communistische jagers Dij Korea neergeschoten Bondskanselier Adenauer: internationale toestand ernstig Engelse kinderen naar Nijmegen Koningin was in Leiden Staalkundig Gerei. Partij Amerikaanse luchtbrug op het Verre Oosten sa tons „r obent Oproep tot algemeen gebed in Amerika Einde staking Belgische rivierloodsen Geheimzinnige ontploffing boven Nieuw-Zeeland Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond O m de eenheid Duitsland van Noord-Afrika Vernieuwing van de Amerikaanse luchtmacht Nederlandse millionair geeft feest in Blackpool Ambassadeurs van India en Engeland bij Molotof Jwings" bereikt zou zijn. geroepen Frankering bij Abo nnement Terneuzen Öïrecteur-Hooidredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen feedaetie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 rr DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de bande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum pst advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 cegeia L iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Acsrw» Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddag'. usi Voor het Maandagnummer: Zaterdags <ui Of fideel is Zaterdagmorgen medegedeeld, dat bij de telling na de gehouden stemming Vrij dagnacht is gebleken, clat de re- gering-Mendès-France is versla gen. Blijkens de officiële telling is de regering-Mendès-France bij de stemming over de gestelde mo tie van vertrouwen in het rege ringsbeleid met 319 tegen 273 stemme n verslagen. Reuter geeft de volgende stem menverdeling in de Franse as semblee bij de stemming over de vertrouwenskwestiede 319 tegenstemmers waren: 98 com munisten en communistisch ge zinden, 73 volksrepublikeinen, 20 radicalen, 17 Gaulisten, 77 gema tigd conservatieven, 27 dissiden te Gaulisten, 4 links radicalen en 3 anderen. De 273 vóórstèmmers waren; 105 socialisten, 52 radiea len, 45 Gaulisten, 33 gematigd conservatieven, 5 volksrepubli keinen, 5 dissidente Gaulisten, 18 links radicalen en 10 antieren. 22 Afgevaardigden hebben zich van stemmen onthouden. Tien anderen waren afwezig. Mendès-France is zeven maan den en zestien dagen aan het be. wind geweest. Hij aanvaardde op 18 Juni 1954 zijn ambt. De regering werd met meer stemmen dan de resolutie grond wettelijke) meerderheid van 314 verslagen, zodat zij verplicht was aif te treden. Pinay bereid nieuwe regering te vormen. President René Coty heeft Zon dagavond aan de 63-jarige con «erva+ieve ex-premier Antoine Finay verzocht Frankrijks 31ste na-oorlogse regering te vormen. Pinay verklaarde na zijn onder houd met de president tegenover verslaggevers, dat hij de uitno- ging aanvaardt. Pinay zeide verder, dat hij een regering van nationale eenheid wil vormen. „De jongste parle mentaire debatten hebben zowel de ernst der problemen aange. toond als de urgentie om deze op te lossen". „Frankrijk heeft een regering van alle partijen nodig, die be reid zijn zich te verenigen, ten einde de nationale verdediging te organiseren, onze bondgenoot schappen te versterken, Europa op te bouwen, hervormingen in Noord-Afrika in te voeren, de na tionale economie uit te breiden en te werken voor sociale voor uitgang", aldus Pinay. Hij zal heden met zijn bespre kingen voor de vorming van een regering beginnen. Het lijkt niet waarschijnlijk, dat hij deze vóór Dinsdag kan beëindigen. Antoine Pinay „de red de Franc was vóórdat hij in Maart 1954 premier wera, buiten Frankrijk New Yorkse radiostations ma ken melding van een bericht uit Tokio, dat vliegtuigen van de Amerikaanse luchtmacht ten wes ten van Korea twee aanvallende communistische Mig-toestellen hebben neergeschoten. De twee Mig's zijn neergescho ten door Amerikaanse straalja gers van het type Sabre F-86. He- ze jagers werden door de Mig's aangevallen boven internationaal water ten westen van Korea. Generaal Earle Partridge, com mandant van de Amerikaanse luchtmacht in het Verre Oosten, zei dat de Sabres een RB-45 bege- leidden op een verkenningsvlucht boven de Gele Zee. Vier Mig s-lo vielen het verkenningsvliegtuig aan en vier andere Mig's de escor terende Sabres. De Sabres beantwoordden het vuur en schoten twee Mig's neer. De andere 6 Mig's keerden daarop naar communistisch gebied te rug. De Sabres behoren tot een een heid, die pas kort geleden, nadat de crisis over Formosa een hoog tepunt bereikte, van Japan naai Korea is overgeplaatst. Een woordvoerder van de Ame rikaanse luchtmacht heeft ver klaard, dat de Amerikaanse vlieg tuigen onbeschadigd zijn. Zij had den zich op een normale verken ningsvlucht bevonden. De Westduitse bondskanselier, dr Konrad Adenauer, heeft de in ternationale toestand Zaterdag „ernstig" genoemd en aangedron gen op een spoedige bekrachti ging van de Parijse accoorden. Op een speciale bijeenkomst van de uitvoerende raad van zijn christen-democratische partij, ver klaarde de bondskanselier; „Het communisme, een agressieve macht, heeft haar doel, het ver overen van de wereld, niet opge geven. Het communisme wacht er alleen op dat het Westen zwak zal worden. Het is daarom in het bij zonder nodig dat aan de huidige politiek van consolideren van de Westelijke wereld wordt vastge houden. Dit houdt in een spoedige bekrachtiging van de Parijse ac coorden, wat overblijft als de eni ge manier om de wereldvrede te verzekeren en de eenheid van nauwelijk bekend. Hij was 289 da gen aan de macht één der lang ste regeringsperioden in de vier. de Franse republiek nadat hij een gematigd-rechtse coalitiere gering had gevormd, die zich wijdde aan de stabilisering van de kosten van levensonderhoud. Pinay, een leerfabrikant, werd populair. Hij legde geen nieuwe belastingen op en er kwam tij dens zijn bewind geen arbeids conflict van enig belang voor. Hij voerde een prijsstop in en zijn re. geringsdepartementen deden hun best om deze effectief te doen zijn. Hij moest aftreden naar aan leiding van de wens der Katho lieke volksrepublikeinen (MRP) om de gezinstoeslagen te verho gen. Het Britse legioen van oud-strij ders dat in samenwerking met het Nederlands oorlogsgravenco- mité reeds eerder besloot op 16 April een veertigtal Engelse kin deren van gesneuvelde Engelse soldaten naar Nederland te zen den teneinde een bezoek te bren gen aan de graven van hun va ders, heeft besloten dit aantal te verdubbelen. Het aantal Nij meegse gezinnen, dat aan deze kinderen gastvrijheid wilde ver lenen, bleek zó groot, dat hiertoe kon worden besloten. Het Britse legioen zal nu een tweede passagiersvliegtuig huren. De kinderen zullen allen onder gebracht worden bij Nijmeegse gezinnen. De Britse regering heeft on langs het Engelse oorlogskerk hof „Jonkerbos" te Nijmegen la ten verfraaien met een monumen tale ingang. Zondagmiddag heeft H. M. Ko ningin Juliana als oud-studente van de Leidse universiteit een ge deelte van de diësviering van deze academie bijgewoond, namelijk 't studium generale. Tijdens deze bijeenkomst werd gesproken door prof. dr J. H. Oort. De Koningin arriveerde omstreeks drie uur en verliet de sleutelstad weer om vijf uur. De jaarlijkse algemene vergade ring van de Staatkundig Geref. Partij zal op Woensdag 23 Febru ari onder presidium van het 2e Kamerlid, ds P. Zandt uit Delft, in de grote zaal van „Tivoli" te Utrecht worden gehouden. Het Amerikaanse ministerie t den vergezeld door ruim vijftien van Buitenlandss Zaken heeft Za- j Amerikaanse vliegdekschepen, terdagavond bekendgemaakt, dat1 kruisers en torpedobootjagers. nationalistisch China heeft inge- j De oorlogsschepen zijn Zondag- stemd met een ontruiming van de ochtend vroeg uit de noordelijke Tatsjen eilanden en dat Ameri-Formosaanse haven Keeloeng en klaard dat de Amerikaanse 3a- De directie van de luchtvaart^ maatschappij „Flying Tigers" heeft meegedeeld, dat vijf van haar toestellen zijn ingeschakeld bij een luchtbrug tussen de west kust van de Verenigde Staten en het Verre-Oosten. Eén vliegtuig was reeds met een militaire la ding vertrokken. Over de bestem ming van de vliegtuigen en over het aantal vluchten zou niets worden meegedeeld. rr de kapper me) hef aparte caetiei markt 16 brouwerijstraat 9 lerneuzen voor verzorgd kapwerk en ook voor betere toiletartikelen. Journalisten zullen aan boord van de oorlogsschepen de ontrui- 1 mingsoperatie kunnen gadeslaan. Amerikaanse ministerie van B. Z. over neerschieten van Mig straaljagers. Een woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft Zaterdag ver- Kaohsioeng vertrokken. ontruimingsorder van generallisi mus Tsjiang Kai-Sjek heeft ont vangen. Hierin wordt gezegd dat de weg te voeren troepen gedu rende de gehele operatie volledig geveehtsgereed moeten zijn en De ministers Drees en Van de Kieft hebben in een nota aan de Eerste Kamer geantwoord op de vraag van de commissie van rap porteurs uit die Kamer in het verslag omtrent de algemene po litieke beschouwingen over de be groting 1955 over de aanstaande huurverhoging. De commissie had verklaard het op prijs te zul len stellen, indien de regering vóór de openbare behandeling de verzeKeren en uC I Kamer alsnog wilde mededelen, Duitsland te verkrijgen in vrede inL hoeverre de tenchten A1 en vrijheid". De bijeenkomst werd gehouden ter voorbereiding van een specia le zitting van de federale commis sie van de partij, die gisteren ge houden werd. De Amerikaanse Nationale Raad van Kerken heeft het Amerikaan se volk opgeroepen om „in dit uur dat de vrede van de mens heid in gevaar is," er voor te bid den. dat de huidige crisis zonder oorlog zal worden. De gelovigen in het gehele land worden opgeroepen om er voor te bidden, dat president Eisenho wer en andere regeringsleiders „de wijsheid zullen hebben om middelen te vinder tot handha ving van zowel rechtvaardigheid als vrede." De Nationale Raad van Kerken omvat 30 Protestantse kerkge nootschappen met een ledental van ongeveer 35.000.000. den over een compromis, het kabinet zou zijn bereikt met betrekking tot de huurverhoging en de eventuele invoering van een huurbelasting, waarheid bevatten. De ministers zeggen in hun ant woord te begrijpen, dat de com missie van rapporteurs gemeend heeft de vraag te moeten stellen. Zij moeten echter hunnerzijds aan de commissie en de Kamer begrip vragen voor het feit, dat het voor de regering moeilijk aan vaardbaar is, dat zij naar aanlei ding van persberichten over het geen in de ministerraad zou zijn besloten een uiteenzetting zouden moeten geven omtrent besprekin gen, die nog niet geheel zijn be ëindigd en waarvan de resultaten tenslotte hun neerslag moeten vinden in een wetsontwerp, dat nog de Raad van State moet pas seren en dat daarna in de eerste plaats in de Tweede Kamer aan de orde zal komen. Eerst bij dat wetsontwerp en met overweging van de daarbij te geven toelich ting acht de regering een werke lijk vruchtbaar debat mogelijk. De ministers moeten zich thans bepalen tot de mededeling, dat in de persberichten deze juiste kern zit, dat de regering, gezien de ontwikkeling van lonen en prij zen, tot de conclusie is gekomen, dat zij op dit ogenblik geen huur verhoging moet voorstellen voor woningen met lage huurwaarde en slichts een kleine huurverho ging voor duurdere woningen, hetgeen medebrengt, dat het pro bleem van de huurbelasting, bij handhaving van de gedachte in de Troonrede tot uitdrukking ge bracht, voorshands huiten be schouwing kan worden gelaten. kaanse strijdkrachten opdracht hebben gekregen bjj deze ontrui ming te assisteren. In een officiële bekendmaking, waarvan de tekst vooraf aan pre sident Eisenhower ter goedkeu ring was voorgelegd, werd verder gezegd, dat de Verenigde Staten de nationalistische Chinezen bij zullen staan in de verdediging van met de Tatsjen eilanden „in verband staande posities en ge bieden die zich in nationalistische handen bevinden". In de bekendmaking werd de hoop uitgesproken dat „deze stappen bij zullen dragen tot het beëindigen van de communisti-1 daag aan boord van de evacuatie- sche aanvallen en tot het herstel j schepen zullen gaan van de vrede en veiligheid in het westelijke deel van de Grote Oce aan". De woordvoerder van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, Henry Suydam, weigerde iets aan de officiële verklaring toe te voe gen. Een hooggeplaatste functiona ris van het ministerie van Defen sie verklaarde later dat iedere aanval van de communisten op de Tatsjen eilanden gedurende de ontruimingsoperatie zal worden beschouwd als een verstoring van de Amerikaanse zevende vloot in de uitvoering van zijn missie hulpverlening aan de nationalisti sche Chinese strijdkrachten bij de ontruiming van het gebied. Hij zei dat in de instructies aan de zevende vloot en andere Ame rikaanse strijdkrachten die hulp verlenen bij de ontruiming van de Tatsjen eilanden staat geen aanval van de communistische Chinezen uit te lokken doch ook geen tactisch nadeel te aanvaar den en zich onbaatzuchtig te la ten neerschieten. Hij schatte dat de gehele opera tie tussen de tien en veertien da gen in beslag zou nemen. de haven van Zuid-Formosa bre straaljagers hebben gehan deld volgens hun opdracht óm Van dezelfde zijde wordt nog zich te verdedigen in geval van vernomen, dat de opperbevelheb-een aanval. ber der 20.000 man nationalisti-1 De woordvoerder gaf het vol- sche strijdkrachten op de Tatsjen-1 gende commentaar op het inci- groep, generaal Lioe Liein Ji, de dent„De Amerikaanse regering 4-3nénU fUnnr. non rtnrlflTvnoJr in r»m stelt thans een onderzoek in om vast te stellen waar de Migs van daan kwamen en de nationaliteit van het commando, waaronder de aanval op de Amerikaanse Sabre straaljagers werd uitgevoerd. dat de evacuatie een ordelijk ver-1 Volgens inUchtingen die we nu in loop moet hebben. Te Taipeh is van officiële zijde medegedeeld dat de eerste verde digers der Tatsjen-eilanden van- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Aleer bewolking. Toenemende bewolking, maar tot de avond op de meeste plaat sen nog droog. Zwakke, later overwegend matige, naar zuid krimpende wind. Ongeveer de zelfde middagtemperaturen. DINSDAG 8 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. n.m. 2.31 2.58 3.06 3.33 3.46 4.13 3.56 4.23 ZON MAAN op onder op onder v.m. n.m. 7 8.14 17.39 18.39 8.00 8 8.12 17.41 19.57 8.19 9 8.10 17.43 21.11 8.36 10 8.09 17.45 22.24 8.52 11 8.07 17.47 23.35 9.08 12 8.05 17.49 9.27 Zoals is gemeld heeft de Cana dese „Air Transport Board," de „Canadian Pacific Airlines," een dochteronderneming van de „Ca nadian Pacific Railway," vergun ning gegeven voor een luchtlijn tussen Vancouver en Amsterdam over de poolroute, een traject van circa 7.750 km. Verwacht wordt, dat de eerste vlucht van deze nieuwe wekelijkse dienst op 2 Juni a.s. te Vancou ver zal aanvangen. In dat geval zal het vliegtuig, een Douglas DC 6B, in de vroege middag van Vrij dag 3 Juni op Schiphol aanko men. Dezelfde avond aanvaardt het vliegtuig de terugreis om de volgende ochtend in Vancouver te arriveren. Deze nieuwe luchtlijn zal de af stand tussen Vancouver en Am sterdam met 1000 mijl verkorten. Passagiers uit Engeland, die met de „Canadian Pacific Airlines" uit Amsterdam willen vertrekken. kunnen met een aansluiting op de nieuwe lijn via Vancouver Dinsdagmorgen d.a.v. in Auck land aankomen en later op dezelf de morgen te Sydney. Het is nog niet bekend wie de eerste vlucht zullen meemaken. Volgens de „Canadian Pacific Air lines," die in 1942 werd opgericht, zien de voortekenen er veelbelo vend uit. In Rotterdam hebben zich al 7 gegadigden voor één van de eerste vluchten gemeld. De Canadese luchtvaartmaat schappij hoopt zeer nauw met de K. L. M. te gaan samenwerken. Deze samenwerking zal betrek king kunnen hebben op o.a. pas sagiers-afhandeling, onderhoud enz. Op de reis van Vancouver naar Amsterdam zal een tussenlanding worden gemaakt in Churchill (Manitoba); de terugreis wordt onderbroken in Sondestrom op Groenland. Na de vergadering welke de ri vierloodsen Zaterdagvoormiddag hebben gehouden, heeft een woordvoerder van de stakers ver klaard dat liet werk Zondag te 8 uur zal worden hervat. Op ver zoek van de burgemeester van Antwerpen en van de Scheep vaartvereniging. De heer Van Acker, eerste mi nister, zou aan de heer Craey- beckx medegedeeld hebben, dat de onderhandelingen met de sta kers slechts mochten worden her vat, als de laatsten opnieuw aan het werk gingen. De meer dan 120 loodsen heb ben een week gestaakt. Een reusachtige ontploffing, die gevoeld werd in het gebied van verscheidene honderden vierkan te kilometers, heeft Zondagmid dag de westkust van het zuidelij. ke eiland van Nieuw-Zeeland op geschrikt. Op het ogenblik van de ontploffing werd vanuit uit- eenliggende punten een zilver kleurig voorwerp, dat de vorm had van een sigaar, waargeno men. Zowel de ontploffing als het vreemde voorwerp, dat volgens waarnemers een verblindend licht uitstraalde zijn een mysterie. Er is nog geen officiële verklaring voor deze verschijnselen gegeven. De waarnemers verklaren, dat het vreemde voorwerp zich met duizelingwekkende snelheid voort, bewoog- Het kwam uit het zuid oosten en vloog in de richting van de zuidelijke Alpen, ongeveer 35 km van Greymouth en verloor hoogte naarmate het verder boven land kwam. Grote Amerikaans-nationalis tisch Chinese armada onder weg. Zondag is te Taipeh van ge woonlijk betrouwbare nationalis Van nationalistisch-militaire zij de wordt vernomen dat alle van de Tatsjen-eilanden weg te voe ren militairen en burgers in eer ste aanleg naar Formosa zullen worden overgebracht. Na her schikking zullen de verdedigers der Tatsjen-groep echter naar de ter hoogte van de Chinese kust gelegen eilanden Quemoy en Mat- soe worden overgebracht. Er zullen, blijkens een officiële mededeling, 15.000 man troepen en 19.000 burgers worden overge bracht. De schatting van Amerikaanse zijde, dat de gehele ontruimings operatie tot twee weken kan du ren, wordt van nationalistisch- Chinese zijde te hoog geacht. Men meent in deze kringen, dat het ons bezit hebben deed het inci dent zich voor boven de interna tionale wateren ten westen van Korea. De Amerikaanse Sabre straaljagers die werden aange vallen maken deel uit van eenhe den die kort geleden uit Japan zijn overgeplaatst naar meer vooruitgeschoven bases in dit ge bied, in verband met de huidige toestand in het Verre Oosten. Ik heb begrepen dat de eenhe den van de luchtmacht in dit ge bied opdracht hebben zich te ver dedigen als en wanneer zij wor den aangevallen. Het huidige in cident demonstreert dat deze or ders worden uitgevoerd en onder de huidige omstanigheden zullen worden uitgevoerd". Van 1416 Februari a.s. zal ih geheel in zes dagen zijn beslag, het Zendingscentrum ^te Baarn kan krijgen. jeen jongeren-conferentie voor al Er heerst veel opwinding, doch I gemene ontwikkeling vanwege de geen paniek op de Tatsjen-eilan den. Het moreel is hoog. Vele ver dedigers weenden, toen hun de ontruimingsorder werd voorgele zen. Het Russische blad „Izvestia" schrijft, dat er geen verschil in betekenis is tussen de woorden „controle" en „supervisie" ten aanzien van het houden van ver- tische zijde vernomen dat 'n arma- kiezingen voor geheel Duitsland, da van Amerikaanse en nationa-Zoals bekend, heeft Rusland op listisch-Chinese oorlogsschepen, die bovendien de beschikking heeft over driehonderd vliegtui gen, op weg is naar de Tatsjen- groep. Van nationalistische zijde doen meer dan dertig oorlogsbodems en landingsvaartuigen aan de ont ruimingsoperatie mede. Zij wor- 15 Januari verklaard in te stem men met een „internationale su pervisie" op zulke verkiezingen. „De zogenaamde verwarring in het Westen over de betekenis" al dus het blad, is slechts een po ging om de zaak te omzeilen. Ook het Russische blad „Praw- da" laat zich in deze zin uit. Chr. Jonge Boeren- en Tuinders- bond worden gehouden onder lei ding van drs J. J- Knibbe. Als referenten zullen optreden de heren M. B. W. Biesheuvel met het onderwerp; „Economische as pecten en onderlinge samenwer king van de landbouw in Noord West-Europa; drs C. P. Drie sprong. onderwerp: „Wat zijn de consequenties der huidige indu strialisatie voor de landbouw?" L. Hansma. onderwerp: „De mee werkende jongeren op het bedrijf en de belastingpolitiek"U. D. Kalverkamp, onderwerp„Het organiseren van ploegwedstrijden etc."; drs J. J. Knibbe, onderwerp: „Actualiteiten van het Landbouw'' schap." Een speciale filmavond zal het programma onderbreken. El Abed Boehafa, de vertegen woordiger in de Verenigde Staten van het „comité voor de bevrij ding van Noord-Afrika", heeft te New York op een persconferentie verklaard, dat de val van de re- gering van Mendès-France niet sloeg Van den Eynde de voorruit 'anders uitgelegd kan worden dan van een der auto's van de be-als een provocatie, gericht tegen stuursleden stuk. -de nationalistische beweging van Over een mishandeling met een .Noord-Afrika. Indirect, zo zei hij. bullepees kon door de politie niets worden meegedeeld. Het hele gezelschap werd daar na naar het politiebureau te Baar- le-Nassau gebracht. Zowel van heeft het Franse parlement zich uitgesproken voor geweld en on derdrukking bij de oplossing van de Noordafrikaanse problemen. De reactie van de Neo-Destoer maakt Nederlandse als van Belgische partij in Tunesië (nationalistisch) zijde werd proces-verbaal opge- op de val van de Franse regering is veel gematigder. De onderdi recteur van het politieke bureau van deze partij, Mehiri, verklaar de de val van de regering te be treuren, maar te blijven vertrou wen op de beloften van deze re dering. namelijk interne autono mie voor Tunesië. Hij nam aan. De stafchef van de Amerikaanse dat de onderhandelingen hierover zullen worden voortgezet. Een vliegtuig der West Afri kaanse luchtvaartmaatschappij ,/West African Airways Corpora tion" is Zaterdag j.l. bij 'n vlucht van Enoegoe naar Calabar in Oost-Nigeria (West-Afrika), om. laag gestort, waarbij 13 personen om het leven zijn gekomen. In het omstreden gebied in Baar- le Hertog heeft zich Zaterdag ochtend een incident voorgedaan tussen de eigenaar van de negen huizen, Soois van den Eynde, en de nieuw gekozen voorzitter van de „Seaside-Club." De voorzitter probeerde een on derhoud met de heer Van den Eynde te krijgen, doch deze heeft zijn bezoeker met een bullepees op de openbare weg mishandeld. Daarbij ontstond vrij veel op schudding. De voorzitter van de club heeft zich met een klacht gewend tot de procureur des Konings in de rechtbank van eerste aanleg te Turnhout. De Belgische Justitie heeft zich in dit geval op het standpunt gesteld, dat het nie mandsland Belgisch gebied is en zich bereid verklaard de klacht te accepteren. De Nederlandse Justitie stelde zich op het standpunt, dat het niemandsland betwist gebied is en heeft zich van inmenging ont houden. Van Nederlandse politiezijde wordt nog vernomen, dat de be stuurders van de „Seaside-club" door de portier in het speelhuis peïiers vervanger)1 door straal- w'aarvan de kosten 20.000 pond zijn toegelaten, doch daarna door bommenwerpers De tactische sterling bedroegen. Sooi van den Eynde uit de speel-strijdkracht kreeg een „enorme! Van Leer is directeur van een zaal werden gejaagd. Op straat 'vuurkracht door de toenemende internationaal concern dat fabrie- voorraad aan atoombommen." £.en heeft in Europa en Amerika. Naar zijn mening zou de lucht-i c?r het fees- waren 5 speciale macht voor bovengenoemd doeltremen afgehuurd om de feest 'sterk genoeg zijn als de vóór Juliivler(^ers naar Blackpool te bren- 1957 voorziene macht van 137 ,S®P- De millionair geeft ieder jaar De Sowjet-Unie had hard ge-,ter gelegenheid van zijn verjaar- i werkt aan de ontwikkeling van - cJa" een feest in één van de lan- atoomwapens en deze, tezamen(^on waar hrj fabrieken heeft met haar verbeterde luchtmacht, siaan vormde het grootste gevaar voor het Amerikaanse continent. De Sowjet-Unie werkte thans minder aan de uitbreiding van luchtmacht, generaal Nathan F. Twining, heeft in een toespraak voor de Nationale Raad van Re serve Officieren onder meer ver klaard, dat de doeltreffendheid van de Amerikaanse luchtmacht thans verbeterd wordt, „teneinde iedere vorm van communistische agressie van beperkte tot alge mene oorlog het hoofd te kun nen bieden." Onder meer werden lange-af De Nederlandse millionair Bern- hard van Leer heeft Zaterdag ter gelegenheid van zijn 70ste ver jaardag in Blackpool voor de 2000 JU mman personeel van zijn fabrieken standsbommenwerpers met pro-«n Engeland een feest gegeven. Radio-Moskou heeft meegedeeld, Jatoomwapens en deze, tezamen/ dat de Sowjet-minister van Bui tenlandse Zaken, Molotof, de Britse ambassadeur in Moskou, sir William Hayter, ontboden heeft. De minister heeft ook de zaakgelastigde van India ont. vangen. De radio gaf geen verde re bijzonderheden. Het intensieve gebruik van ka meelhaar tijdens de oorlog is na de bevrijding voortgezet. Sinds het aantal vliegtuigen dan aan1945 hebben de 180.000 kamelen de verbetering van de kwaliteitin Algerië 35 40 ton haar per er van. «jaar geleverd.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1