China wijst de uitnodiging van deVeiiigheidsraad af Nederlands Russische antwoord nota op de De Opperste Sowjet bijeen Mayer zegt vertrouwen op over het regeringsbeleid in Noord-Aréika WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN De kwestie-Formosa Westelijke nota s overhandigd Motorstoring van K. L. M.-vliegtuig «Jacob Maris» Grotere defensie-uitgaven CommunistischChinese aanval op de Tatsjen-eilanden op 15 Febr. Panamees schip in nood De tol die Schotland betaalde Minieter-president slaat eerste paal van het «Willem Dreeshuis,, Vliegtuigongeluk boven India Debat in de Franse Nationale Vergadering i Amerikaans gebied door wervelstorm geteisterd Amerikaans piloot in Middellandse Zee 'gestort en gered Boei in schroef van schip ZEEPOST HET DERDE W ERELD VRIJGEZELLEN CON GEKS. Britte kabinetsvergadering over kwestie-Formosa De sneeuw doode 250.000 schapen Frankering bij Abo nnement Temeiizen Directeur-Hoofdredacteur 1, van de Sanüe Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per •naand f 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW VRIJDAG 4 FEBRUARI 1955. 10e Jaargang No. 3373. Verschijnt oageiijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sarnie, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum V* advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer of: Adf» Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddaga 2 uu? Voor het Maandag nummer: Zaterdags 10 urn Catrnnu nistisch-China heeft Donderdag bekendgemaakt geen vertegenwoordiger te kunnen sturen voor ihet bijwonen van de besprekingen over de kwestie- Formosa. in de, veiligheidsraad* Communistisch-China was hier toe uitgenodigd door de secreta ris-generaal svan de Ver. Naties; Dag Hammairakjoeld. De uitnodiging werd Donder dag afgewezen door de premier Tsjou en Lai. van communistisch-China Comrnunistiseh-China deelde mee wel bereid te zijn een ver tegenwoordiger te sturen om aanwezig té zijn bij de bespre king in de Veiligheidsraad van de 'Russische resolutie waarin de Ver. Staten: „agressor tegen China" wordt genoemd, maar dan nog alleen wanneer ,de Vertegenwoordiger van de kliek van Tsjiang Kai-Sjek uit de Veiligheidsraad is verdreven". In het antwoord wordt verder gtxegd: „De regering van de Chinese volksrepubliek werkt aanhoudend voor het vermin deren wan de spanning in het Verre Oosten en vcor het bevei ligen ivan de internationale vréde. 'De spanning in het ge bied van Taiwan is veroorzaakt door de bezetting van Taiwan door de Ver. Staten en Ameri kaanse inmenging in China s interne aangelegenheden. Alle onvervalste internationa le pogingen om aan de span ning die door de Ver. Staten in dit gébied en in andere ge bieden van het Verre Oosten is /Veroorzaakt, een einde te ma ken of deze spanning te -vermin deren, zullen door de Chinese volksrepubliek gesteund wor- den". (Het communistisch -Chinese antwoord was geadresseerd aan secretaris-generaal Dag Hom- nmrdk joeld met het verzoek ook de voorzitter van de Veilig heidsraad:. Victor A. Belaunde. er van op de hoogte te stellen De meeste premiers van het gemenebest die op het ogenblik in Londen bijeen zijn, toonden zich teleurgesteld over de Chi nese afwijzing. Sommige gedelegeerden bij de conferentie van het gemenebest hadden verwacht, dat communis tisch China zou weigeren deel te nemen aan de bespreking van de motie van Nieuw-Zeeland en aan zou dringen alleen dp Russische ontwerp-resolutie te besoreken of een tegenvoorstel zou indienen. Sommigen maakten de opmer king, dat de Chinese eis voor het uit de Veiligheidsraad zetten van de nationalistische afgevaardigde alvorens tot enige bespreking over te gaan, de deur scheen dicht te doen. In kringen in nauw contact met de premiér van India, Dja- waharlal Nehroe, werd gezegd, dat de Indiase delegaties zeer verbaasd zou zijn geweest als communistisch China de uitnodi ging zou hebben aangenomen. Ook op het hoofdkwartier van de Ver. Naties in New York werd Donderdagavond de afwijzing met teleurstelling ontvangen. De gedelegeerden, die optimis tisch waren geweest ten opzich te van de kansen dat Tsjou en Lai de uitnodiging zou aanvaar den, waren geschokt door de bit tere en vijandige woorden van Tsjou. Ook hier is men van me ning, dat als gevolg van de eisen van communistisch China voor een verwijdering van nationalis tisch China uit de Veiligheidsraad en het brandmerken van de Ver. Staten als agressors de huidige pogingen om door middel van op treden van de Veiligheidsraad tot een staking der vijandelijkheden te komen, zo goed als tot falen zijn gedoemd. De Westelijke gedelegeerden hadden zich er al op voorbereid, dat de regering in Peking be zwaar zou maken alleen te spre ken over de motie van Nieuw- Zeeland en een gelijktijdige be handeling zou eisen van de Rus sische beschuldiging van agressie aan het adres van de Ver. Staten. Men had gedacht die moeilijkheid wel te kunnen oplossen. Weini gen hadden echter de botte wei gering verwacht die vandaag uit Peking werd ontvangen. Intussen meldt Reuter uit Lon den dat, als gevolg van de weige ring van communistisch China een vertegenwoordiger naar de Veiligheidsraad te sturen, de con ferentie van premiers van het Britse gemenebest haar pogingen zal intensiveren om een oplossing te vinden voor de kwestie-For mosa. Het is nu bijna zeker, dat deze kwestie waarvan de bespre king was uitgesteld tot na ont vangst van het Chinese ant woord Vrijdag zal worden be sproken Na de Chinese weigering was men Donderdagavond algemeen van gevoelen, dat de taak om een andere manier te vinden om de spanning in het gebied rondom Formosa te verminderen, thans uitsluitend op de schouders van de leiders van de negen landen van het gemenebest rust. Op het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken in Londen werd Donderdagavond officieel „diepe teleurstelling" uitgespro ken met betrekking tot de Chine se weigering. In diplomatieke kringen in Washington werd de afwijzing gezien als „een zware, en mis schien wel fatale, slag voor po gingen om communistisch-China in de Veiligheidsraad te betrek, ken bij besprekingen over de kwestie-Formosa". De diplomaten toonden zioh te leurgesteld over de „uiterst nega- Cip het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken in Moskou zijn Donderdagmiddag Westelijke nota's overhandigd, waarin de beschuldiging van de Sow jet-Unie wordt verworpen, dat de Parijse overeenkomsten, waarbij de Westeuropese unie wordt gevormd, in strijd zijn met het protocol van Genève van 1925 (e/ver bacteriologische en chemische oorlogvoering). Die beschuldiging was vervat in Russische nota's van 12 Jan. De nota's werden op het Rus sische ministerie bezorgd door koeriers van de Franse, Britse, Italiaanse, Belgische, Neder landse en Luxemburgse ambas sades. Onder luide toejuichingen van veel meer kinderen dan ouden van dagen heeft de minister-pre sident dr. W. Drees Donderdag middag op een terrein aan de Hugo de Vrieslaan in Amster dam-Oost de eerste paal geslagen voor de bouw van een tehuis voor bejaarden, dat de naam „Willem Dreeshuis" zal dragen. Een .Dakota" van de Indische luchtvaartmij. is Woensdag, kort na het opstijgen voor de vlucht NagptoerNieuw-Delhi, wnabij het Vliegveld van Nag- tieve "en" propagandistische aard poer omlaag gestort en in brand van het Chinese antwoord op een gevlogen. De tien inzittenden beleefde uitnodiging". 'zijn om het leven gekomen. Het ministerie van Buitenland se Zaken deelt mede: De Nederlandse regering heeft op 3 Februari 1955 te Moskou een nota van de volgende inhoud doen overhandigen aan de Sov jet-regering als antwoord op de Sowjet-nota van 13 Januari: 1. De Nederlandse regering heeft, tezamen met de andere regeringen welke de accoorden van Parijs tot oprichting van de West-Europese Unie hebben on dertekend, de nota van de Sow- jet-Russisohe regering van 13 Januari bestudeerd, volgens wel ke de accoorden van Parijs van 23 October 1954 onverenigbaar zou den zijn met het protocol van Genève van 17 Juni 1925 inzake het verbod, bij de oorlogvoering, van verstikkende en vergiftige gassen, of soortgelijke gassen, of van bacteriologische middelen gebruik te maken. 2. De Nederlandse regering is van mening, dat deze bewering een verdraaiing is van de wezen lijke doelstelling van de accoor den van Parijs en in geen enkel opzicht gerechtvaardigd is. Deze accoorden brengen in onderlinge overeenstemming, op geheel nieuwe wijze, een systeem tot stand, houdende van en het doeltreffend toezicht door een internationaal orgaan, op bacteriologische en chemische wapens, evenals op andere soor ten wapens. Voorzover de Neder landse regering bekend is, be staat in Oost-Europa geen enkel daarmede vergelijkbaar systeem. 3. Door het instellen van dit systeem van toezicht verplichten de accoorden van Parijs de on dertekenaars daarvan in geen enkel opzicht om deze soort wa pens te vervaardigen, en de Ne derlandse regering ziet geen en kele grond voor de bewering van de Sovvjet-Russische regering dat deze accoorden voorschrijven voorraden van dergelijke wapens te vormen en nog minder voor schrijven ze te gebruiken. 4. Het protocol van Genève heeft, zoals de Sowjet-Russische regering stelt, ten doel, om bij de oorlogvoering het gebruik van chemische en bacteriologische wapens te verbieden. Dit protocol verbiedt de landen echter niet om voorraden van deze wapens aan te houden. 5. In feite hebben verschei dene regeringen, waaronder de Sowjet-Russische regering, bij het bekrachtigen van het proto col van Genève zich het recht voorbehouden om bij wijze van repressaille gebruik te maken van wapens van dezelfde soort tegen elke mogendheid, die het eerst deze wapens tegen hen mocht gebruiken, en zij hebben zich daardoor ook het recht voor behouden om ze te vervaardigen en er voorraden van aan te leg gen. 6. De Nederlandse regering, in overeenstemming met de andere ondertekenaars der verdragen tot oprichting van de West-Europese Unie, zal ook in de toekomst het protocol van Genève op even nauwgezette wijze in acht nemen als tot nu toe. Zij kan de bewe ring van de Sowjet-Russische regering niet aanvaarden, dat er enige tegenspraak zou bestaan tussen de verplichtingen voort vloeiende uit het protocol van Genéve en uit de accoorden van Parijs. Gezagvoerder Schüller van de K.L.M. „Convoir 340" (Jacob Ma- ris) ontdekte gistermorgen, nadat het toestel van het vliegveld van Stockholm naai Kopenhagen was vertrokken, dat zich een onregel- matigheid in een der twee moto de'beperking ren van het toestel voordeed. Uit voorzorg heeft gezagvoerder Schüller de motor uitgeschakeld en de propeller in vaanstand ge zet, daarna heeft hij het vliegtuig op het vliegveld van Norrköping doen landen. De motorstoring wordt daar verholpen. Het vliegtuig had 41 personen Op de tweede dag van het de bat in de Franse nationale ver gadering over het regeringsbe leid in Noord-iAfriika heeft René Mayer (radicaal-socialist), die als eerste het woord voerde, ver klaard, dat (hij aan het eind van het débat niet zijn vertrouwen in de regering z>al kunnen uit spreken. Waarnemers hadden met be langstelling geiwacht op de uit spraak van Mayer, aangezien waarschijnlijk van diens hou ding de positie van een belang rijk deel der radicale fractie zal afhangen. Mayer is een partijgenoot van premier Mendès-France. De kans dat de regering Sn de kwestie Noord-Afrika een overwinning zal behalen, schijnt nu klein. Mayer is parlementslid voor de Algerijnse stad Constantine. Het debat over Noord-Afrika. dat Woensdag begonnen is, wordt als voorwendsel gebruikt voor 'n algemene aanval op de politiek van Mendès-France. Men is van mening, dat de kan sen van de premier thans geheel afhangen van zijn eigen rede in het debat. Het is bekend, dat de onderhandelingen met Tunesië over interne autonomie voltooid zijn. Getekend is er nog niets. Als de premier zou kunnen aantonen, dat een ten val brengen van zijn regering zou kunnen leiden tot een nieuwe serie gewelddaden in Noord-Afrika, zou dat de weeg schaal in zijn voordeel kunnen doen doorslaan. Mayer zei Donderdagmiddag, dat de langdurige onder ha ndelin. gen met de Tunesiërs een slechte invloed hebben gehad op het mo reel van de Franse burgers, Mo hammedaan of niet, in het na burige Algerië. Hij critiseerde de benoeming van de Gauliist Sou- stelle tot gouverneur-generaal van Algerië. Tenslotte viel Mayer de regering aan op haar buiten. De Opperste Sowjet, het Rus sische parlement, heeft Donder dag besloten de internationale politiek en de begroting voor 1955 tezelfdertijd te behandelen. De raad der nationaliteiten, één van de kamers van de Opperste Sowjet, besloot, dat de buiten landse politiek van de Sowjet- Unie zal worden besproken op verenigde vergaderingen met de raad van de unie, de andere kamer van de Opperste Sowjet. De beide kamers zouden Don derdagmiddag in verenigde ver gadering bijeenkomen ter bespre king van de begroting. De raad der nationaliteiten, die 639 leden telt, keurde de onder staande agenda goed: 1. De vooruitzichten voor 1955 met verslagen over de jongste begroting. 2. De internationale toestand en de Russische buitenlandse po litiek. 3. Bevestiging van door het presidium van de Opperste Sow jet aangenomen decreten. Het besluit van de Opperste Stiwjet om over buitenlandse za- kffli te spreken is ongebruikelijk. Westelijke waarnemers geloven, dat de Opperste Sowjet de Fran se en de Westduitse regering zal waarschuwen voor bekrachtiging van de Parijse verdragen. De zitting zal, naar men aan neemt, vijf of zes dagen durerr De openingsvergadering werd Donderdagochtend bijgewoond door Westelijke ambassadeurs. Deze vergadering duurde ruim 20 minuten. De raad van de Unie kwam la ter bijeen en stemde in met het gezamenlijke debat. landse politiek in het algemeen. Hij kreeg veel applaus. MENDES-FRANCE STELT VERTROUWENSKWESTIE. Premier Mendès-France heeft aan de stemming over de rege- ringspolitiek ten aanzien van Noord-Afrika de vertrouwens kwestie verbonden. De stemmink zal hedennacht te middernacht beginnen. De vertrouwensmotie houdt in, dat de assemblée de regerings verklaringen goedkeurt en, met verwerping van alle toevoegin gen, over gaat tot de orde van de dag. Door het aanvaarden van deze motie zou de regering aan kun nen blijven en voorts zouden een aantal tegen de regering inge diende moties van de oppositie worden verworpen. Een wervelstonm heeft het i Naar het A.N.P. uit Noord- Afrika verneemt, is Woensdag een Amerikaanse piloot tussen de Balearen en het Spaanse vaste land in zee gestort. Hij wist zich in zijn vlot te redden en is onge deerd opgepikt door het vaartuig „Sahara". AFSCHAFFING VISA DOOR NEDERLAND EN PORTUGAL. De minister van Buitenlandse Zaken en de minister zonder por tefeuille hebben in een brief aan de Tweede Kamer meegedeeld, dat in 't tractatenbald is geplaatst de tekst van de op 14 December 1954 te Lissabon tussen de Neder landse en de Portugese regering gewisselde nota's inzake afschaf fing van visa. De in de nota's vervatte over eenkomst wordt geacht door de Staten-Generaal te zijn goedge keurd, indien niet ten minste 20 Tweede-Kamerleden of tien Eer- ste-Kamerleden 'n uitspraak ver langen. Het visum zal wederzijds wor den afgeschaft voor tijdelijke be zoekers, mits de duur van het aaneengesloten bezoek een tijds ruimte van maximaal 2 maan den niet overschrijdt. aan boord, n.l. 36 passagiers, twee vliegers, een boordwerktuigkun dige en twee stewardessen. Het toestel was om 12.00 uur van Stockholm vertrokken; 'n kwar tier na de start trad motorstoring op. Om kwart over één stond het vliegtuig op het vliegveld van Norrköping aan de grond. Het vliegtuig was later dan m de dienstregeling staat aangege ven van Stockholm opgestegen, omdat het zicht zeer slecht was. sterkste nationalistische eiland buiten Formosa. Volgens Robert Allen zijn deze inlichtingen verkregen van mili tairen die bij aanvallen op de j Tatsjen-eilanden zijn gevangen genomen en uit „kringen in Chi. 'na zelf". Het Duitse schip „Mai Rick- mers" (4743 brt.) heeft geseind, dat het de boei E.T. 3 (lichtboei) gebied in de omgeving van de ^v^antf ^en eilanden en in October of Novem Volgens Robert Allen, comrnen. tator van de „New York Post", heeft president Eisenhower in lichtingen ontvangen, dat de communistisehe-Chinezen van plan zijn tussen 15 en 18 Februa ri hun grote aanval in te zetten op de nationalistische Tatsjen- eiianden. De commentator voegde hier aan toe, dat zich achter 't scherm van .diplomatiek gemanoeuvreer een grimmige wedloop in tijd" af. speelt tussen het tijdsschema voor een communistische invasie jn de schroef heeft gekregen. Het en een overeenkomst tot het sta- schip heeft om een sleepboot ver ken van het vuren. i zocht. Boei E.T. 3 ligt langs de De communisten, zo zei hij, zijn vaarweg Texel. De sleepboot „Holland" heeft nïaats Ncw AIbanv In d e Ame aanval te doen de Matsoe" de -Mai Rickmers" naar de rede plaats New AtDany, in ae Ame-j «f Novem - van Vlieland gebracht. De begroting van de Sowjet- Unie voor 1955, die Donderdag in de Opperste Sowjet bekendge maakt is, geeft een verhoging van de defensie-uitgaven in ver gelijking met het vorige jaar te zien, alsmede een aanzienlijke verlaging van de uitgaven voor de nationale economie. De defensie-uitgaven bedragen 11.800 millioen roebel meer dan in 1954, toen het totaalbedrag 100.300 millioen roebel beliep. rilkaanse staat Mississippi, ge-1 ^vTot"*rré™7-üê"ên teisterd. Ook boven de staat <>P Que™y, het grootste en Arkansas heeft een tornado ge- Naar het A.N.P. verneemt heeft en de ..General Darby", staan het het 7176 ton metende Panamese schip „Liberator" Woensdag avond noodseinen uitgezonden, dat ter hoogte van ruim drie een breuk is ontstaan die doorloopt tot aan het scheepsmerk. Het schip bevindt zich onge veer 400 km ten Noorden van de Azoren. Het vaartuig vervolgt langzaam zijn koers in Oostelijke richting. De breuk in de romp is niet groter geworden. Twee Ameri kaanse schepen, de „Cape Ann" schip, dat in ballast van Liver pool naar Halifax (Nieuw-Sohct- land) vaart, bij. Er bevinden zich ongeveer 32 bemanningsleden aan boord van de „Liberator". Er waait nog een flinke storm. Het Panamese vrachtschip seinde later, dat de scheur bre der wordt, en dat het gevaar toe neemt. Het schip heeft om escorte of hulp verzocht. Een kotter van de kustwacht en de Nederlandse sleepboot „Zwarte Zee" zijn op weg naar het in nood verkerende scihip. Vast staat, dat hierdoor tot nu toe 23 personen om het leiven zijn gekomen, waaronder negentien inwoners van het na bij New Albany gelegen plaatsje Commerce, waar ook 38 wonin gen werden vernield. Ook een sdhool werd getroffen, waar tenminste drie kinderen om het leven zouden zijn gekomen. De aangerichte schade is aanzien lijk. Er izijn minstens 25 doden, waaronder vele kinderen. Boven Mississippi hébtoen twee wer velstormen gewoed en boven Aikansas één. Een school werd door de twee wervelstormen boven Mississippi getroffen. In Mississippi werden ongeveer 100 personen gewond, waarvan er omstreeks 50 in een zieken huis zijin opgenomen. De sleepboot „Stortemelk" is I naar Harlingen vertrokken om i en duiker te halen, die heden zal trachten de ketting uit de I schroef van de „Mai Rickmers" medegedeeld door het K.N.M.I. te te verwijderen. De Bilt, geldig van Vrijdagoch tend tot Vrijdagavond. MEER WIND. Half tot zwaar bewolkt, met tijdelijk enige regen of regen buien. Matige tot krachtige, langs de kust mogelijk harde Zuidwes telijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de corresponden tie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, achter de naam van het schip vernield. Indonesië: m.s. „Slamat" 10 Febr.; s.s. „Automedon" 12 Fetor. Ned. N,,v.-Giiinea<: m_s. „Sla mat" 10 Febr.; s.s „Tomyii" 3 Mrt. 'Ned. Antillen: m.s. .Helicon" 10 Fébr.; m.s. „Willemstad" 23 Febr. Suriname: m.s. .Stentor" 23 Fetor. Unie rvan Z.-Afrika en Z.W. Afrika: s.s. „Rijndam" 9 Febr. Canada: s.s. .American De fender" 10 Febr.; m.s. „Noor- dam" 17 Fetor. Argentinië: m.s.. „Alhena" 9 Fetor.; m.s. „Altoerto Dodero" 16 Fetor. Braziliëm.s. Alhena"9 Fetor.; s.s. „Highland Monarch" 14 Fetor. Australië: s.s. „Himalaya" 14 Febr. Nieuw-iZeeland: via Engeland 112 Febr. I Inlichtingen betreffende de verzendingsdata van postpak ketten, geven de postkantoren. Het derde vrijgezellencongres te Grevenbicht zal worden gehou den op Zaterdag 30 Juli, Zondag 31 Juli en Maandag 1 Augustus. De stichter van het congres, de heer G. Greijn, heeft bepaald, dat aan het congres slechts kunnen deelnemen mannelijke en vrouwe lijke vrijgezellen, die de leeftijd van 23 jaar hebben bereikt. Zij dienen hun status van vrijgezel aan te tonen door overlegging van een door de wereldlijke of de geestelijke overheid duidelijk ge tekend bewijs. Als belangstellen de Is natuurlijk iedereen welkom. Zoals reeds eerder is gemeld zal Grevenbicht tijdens de con gresdagen feestelijk worden ver licht. De meeste café's zullen wor den omgetoverd in Hollandse kof fiehuizen, bars, wijnstuben, éta blissementen charmant, enz. De Britse premier, Churchill, heeft voor hedenavond een kabi netsvergadering bijeengeroepen ter bespreking van de Chinese crisis. v.m. n.m. 0.08 12.40 0.43 1.15 1.23 1.55 1.33 2.05 ZATERDAG 5 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON MAAN onder n.m. 6.32 7.09 7.38 In Schotland is men begonnen een reusachtig onderzoek in te stellen naar de gevolgen van de grote sneeuwstormen, die de noordelijke helft van Schotland tien dagen lang verlamd hebben. Hare Majesteit „Glory" is voor hulp van de basis in Loch-Eriboll vertrokken en helicopters zijn van het Wick-vliegveld opgestegen. van het millioen, dat Caithness. Sutherland en Ross en Cromar ty bevolkt, omgekomen moet zijn. Dat betekent voor de talloze keuterboertjes, die hier leven, 'n verlies van 2.500.000 pond ster ling. Het werk heeft in dit gebied bij na veertien dagen stil gelegen, ook in de atoomfabriek van Doun- reay. De van de buitenwereld af gesneden dorpelingen hebben hun kippen en varkens moeten af op onder op v.m. 4 8.19 17.34 14.36 5 8.18 17.36 15.57 6 8.16 17.37 17.19 De kleine politiemacht van Caith- slachten om jn ]eVen te kunnen ness is begonnen een huis-aan-1 huis-onderzoek in de 10.000 klei ne boerderijtjes van de graaf schap. Volgens de politiechef zou het dagen duren alvorens men ze kerheid zou hebben over het aan tal doden. Het aantal schapen, dat omge komen is, staat nog niet vast. Maar experts schatten dat min stens een kwart millioen schapen blijven. De afgelegen wonende keuter boeren hebben thans besloten dat ze niet meer zuilen rekenen op de wekelijkse komst van de kruide nier, maar dat ze allen tegen de winter een vat zoute haring en een zak meel in huis zullen ne men, aldus schrijft de „Reynolds News".

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1