De me rijzen in de Tweede Kenner IN TERPELLA TI aan Azië De«izvestia» over verkiezingen in geheei Duitsland De Amerikaanse hulpverlening WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Het bezoek van het «Waspada» over verklaring van ZweedseKonmgspaar |\jecjerjandse Hoge Commissaris Herziening proces tegen «tweede rangs communisten» in de V.S.? Communistisch China en de Veiligheidsraad Premiers van Gemenebest eens gezind inzake de kwestie-Formosa Ridgway tegen inkrimping van landstrijdkrachten WOENSDAG 2 FEBRUARI 1955. 10e Jaargang No. 3371 De zone van het Suez- kanaal Amerikaanse hulp voor Formosa HetlegervanZuid Vietnam Westduitse regeringspar tijen tegen volksstemming Hansen premier van Denemarken De strijd nabij China Meer deviezen voor Franse reizigers Argentijnse goeverneur neergeschoten Koning van Nepal Heeft hartaanval in woningblok te Amsterdam (New-York) op onder op onder v.m. n.m. 2 8.22 17.30 12.19 4.3T 3 8.21 17.32 13.22 5.42 Frankering bij Abo nnement Terneuzen ilrecïeur-Hoofdredacteur J- van «ie Sanue Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal: per maand 1,80; per week «43 cent. Losse nrs a ct. v/n Firma F. J. van de Sande. Terneuzen Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. Advertentieprijs: per mm 15 et.; ncninuu';. pfe advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 -egel» L— iedere regel meer 20 cent. Vermelding: 3rieven onder nummer, of: Bureau van dit Blad 20 cent. meer. Inzending advertenties tot 's namiddags "HU. Voor het Maandagnumrner: Zaterdags 10 uoz. De h>eer Drocsen (K-V.P.) heflft Dinsdagmiddag in de Tweede Kamer de minister van Landbouw, Visserij_ en Voed selvoorziening geïnterpelleerd over de melkprijzen. Z.i. heeft 't volk recht op 't oor deel der Kamer en op 'n nadere toelichting van 't beleid der rege ring. De aankondiging van de venho ging van de consumentenprijs sloeg in als een bom, omdat er geenszins op gerekend was, ge zien vroegere mededelingen van de minister. Anderzijds meende men er op te mogen re kenen, dat de laatste loonronde, die bezien werd al® 'n welvaarts- loonronde, geen prijsverhogingen zou meebrengen. Het ogenblik, waarop de maatregelen genomen werden - imMden in de winter was z-i. minder juist gekozen. Bovendien is de druk gelegd op hen, die hem het minst kunnen dragen. Eén derde van het volk draagt voor twee-derde van het volk de last, die op 50 millioen is te stel le»:. Spr. vreest, dat speciaal de gro te gezinnen de nadelen zullen on. der vónden. Hij; meent, dat hier sprake is van een gevaar voor de volksgezondheid. Hij vraagt of de minister be schikt over gegevens nopens de teruggang in het gebruik. Voorts vraagt hij inlichtingen over de besprekingen die achteraf zijn gevoerd met de Stichting voor de Landbouw. De interpellatie wordt toege staan. De vragen van de heer Droesen luiden als volgt: 1. Op grond van welke over wegingen 'heeft de minister toe gestemd in een zó aanzienlijke verhoging van de consumptie prijs van 'n belangrijk volksvoed. sel, als de «melk is en welke fac toren liggen aan die verhoging ten grondslag? 2. Waarom is het gebruikelij ke overleg met het bedrijfsleven In aangelegenheden, die de loon en prijspolitiek betreffen, in dit geval achterwege gebleven? 3. Was het wel nodig tegelij kertijd met de prijsverhoging tengevolge van de stijging van de kostprijs, een verlaging van het consumentensubsidie door te voe ren en is de minister niet bereid deze verlaging weer ongedaan te maken? 4. Houdt de minister ook con trole op de bewerkings- en distri- butiekosten en kan hij de verze kering geven, dat deze de con- sumptiemelk niet duurder maken dan strikt noodzakelijk is? 5. Is de minister van mening, dat de voor het melkjaar 1955 gegarandeerde minimum produ centenprijs, en de in het vooruit, acht gestelde toeslag, voldoende zijn voor de instandhouding der agrarische bedrijven op de zand gronden en tevens sociaal ver antwoord zijn jegens de onderne mers? 6. Is de minister niet van oor deel, dat het telkens kiezen van een andere garantiebasis grote onzekerheid en onrust verwekt in het agrarische bedrijfsleven en waarom is thans afgeweken van de voor het vorig melkjaar gegeven garantie ter hoogte van de gemiddelde kostprijs (met een surplus) op de zandgronden? 7. Waarom heeft de minister, afgezien van de hoogte van de garantieprijs, het systeem voor gesteld door de Stichting voor de Landbouw, waarmede het geor ganiseerde bedrijfsleven zich verenigd had, niet overgenomen en waarom is geen overleg ge pleegd met het georganiseerde bedrijfsleven, alvorens over te gaan tot een principieel geheel ander systeem? 8. Hoe motiveert de minister zijn uitgangspunt voor het toe kennen van toeslagen op de min der goede gronden, dat de pacht prijzen daar eigenlijk te hoog zijn, terwijl deze, met nairrae ten aanzien van de gebouwen, toch nauwelijks voldoende zijn om het agrarische areaal in stand te hou den? 9. Vreest de minister niet, dat het uitkeren van toeslagen in na. der aan te wijzen gebieden tot enorme administratieve moeilijk heden en grote onbillijkheden za! leiden en ware om die reden de geruisloze interne verrekening volgens 't systegm van de Stich ting voor de Landbouw niet verre te verkiezen? 10. Is de minister voornemens maatregelen te nemen, die leiden tot een verkleining van het ver schil in de kostprijs van melk in de goede weidegebieden enerzijds on op de zandgronden anderzijds en zo ja, welke maatregelen heeft hij daarbij op het oog? Minister Mansholt geeft hierna de lijnen aan van de vraagstuk- ken, dio verband houden met de prijsvorming voor de melk. Ingaande op de vragen ver klaart de minister, dat de stij ging van de kostprijs aanleiding heeft gegeven tot de verhoging van de consumptieprijs. Hij her innert er aan, dat in Mei de sub sidie met 0,95 cent is verhoogd tot 3,95 cent per liter. Het zuivel- fonds, een verrekenfonds, beoogt door middel van een verreken- prijs de consumptie melkprijs een vast niveau te geven. Vóór Mei was de verrekenprijs 22,6 cent na de loonsverhoging 23,4 cent. Door de stijging van de kost prijs moest de verrekenprijs ge bracht worden op 25 cent, waarin begrepen is een bedrag van 2,Id cent ais een redelijke winst. De verrekenprijs is dus gestegen met 1,6 cent. Tengevolge van andere daarmee verband houdende fac toren moest men komen tot een verhoging met 2,37 cent. De vraag was nu of hier afgerond moest worden tot 2 of tof 3 cent- Op grond van verschillende over wegingen is gekozen tot een af ronding naar boven. Spr. betoogt, dat het niet moge lijk is de subsidies belangrijk te verhogen in verband met de Be- nel ux-samenwerking. Het verdrag voor de economi sche unie zal dit jaar. of begin 1956 tot stand kunnen komen. De landbouw is het enige vraagstuk, waarop de zaak vast zit. Deze maand vangen de onderhandelin gen aan. Het is onmogelijk de landbouw in behandeling te ne men in Benelux-verband als de regering de subsidies belangrijk zou verhogen. Ten aanzien van de vraag inza ke het overleg, zegt de minister, dat hij het betreurt, dat gehan deld moest worden als is ge schied. Het zou beter zijn geweest als de Stichting van de Arbeid vóór de publicatie was ingelicht. De minister verklaart, dat het niet mogelijk is de verlaging van het consumentensubsidie onge daan te maken. De vierde zegt de minister be vestigd te kunnen beantwoor den al heeft hij de indruk, dat in sommige streken de verhoging vroeger is ingegaan dan nodig was. De minister beantwoordt de vijfde vraag eveneens in bevesti. gende zin. Met betrekking tot de zesde loon dat van de landarbeider pief vraag zet de minister uiteen, dat haalt. Dat is niet bevredgend en voor de zandgebieden een zodani-kwpstie ge garantie wordt gegeven, dat deze gemiddeld gelijkwaardig is aan die van voorgaande jaren, terwijl de weidegebieden door de garantie een beloning ontvangen voor efficiënte bedrijfsvoering. De minister merkt oa. op, dat 't voorstel van de Stichting voor de Landbouw per jaar 37 mil lioen zou vorderen, welk bedrag uit de staatskas zou moeten ko men. Deze som zou terecht ko men bij weidebedrijven, die het niet nodig hebben. Dat was de z.i. moet de minister deze kwestie grondig doornemen met het Land bouwschap. Over het systeem van de Stich ting voor de Landbouw ware na der te praten. Men zou daar de scherpe kanten van hebben kun nen afnemen. De moeilijkheden van het nu toegepaste stelsel zijn z.i. groter. Spr. vraagt of de mi nister niet wil overwegen over te gaan tot 'n gewijzigd systeem. Len uitspraak der Kamer acht spr. nodig over de extra verho ging van de melkprijs tengevol- Het officieel bezoek van hunne majesteiten de Koning en Konin gin van Zweden aan H. M. de Ko ningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden is thans nader vast gesteld op Dinsdag 26, Woensdag 27 en Donderdag 28 Apnl, zo deelt het ministerie van Buiten landse Zaken ons mede. Het vorstelijk paar blijft daar na nog een dag onofficieel in Ne derland en vertrekken op de avond van 29 April v/eer naar Zweden. Aanvankelijk was het bezoek een dag eerder vastge steld. doorslaggevende overweging om goef^op bijzondere wijze zijn getroffen en over de vraag over het systeem alsnog overleg te plegen met het Landbouwschap. Om tot deze uitspraak te kun nen geraken dient de heer Droe sen een motie in. De motie. het systeem van de Stichting af te wijzen. Na zijn standpunt ten aanzien van de toeslagen voor de zand gronden, te hebben toegelicht zegt de minister, dat er inderdaad administratieve bezwaren zijn, maar 't systeem van de Stichting heeft die naar zijn oordeel even zeer en dan geeft hij de voorkeur aan zijn eigen stelsel. Wat de tiende vraag aangaat zegt de minister, dat het daar ge noemde vraagstuk uitermate be langrijk is en dat alles erop moet worden gezet om het tot een op lossing te brengen. Het is een heel complex van vraagstukken, waarbij niet alleen de overheid 'n taak heeft. Hij hoopt, dat het in enkele jaren tot oplossing kan worden gebracht. De heer Droesen zegt van oor deel te zijn, dat men meer gerust gesteld zou zijn geweest, als het bedrijfsleven behoorlijk was in. gelicht en had kunnen deelne men aan de voorlichting. Het overleg met het bedrijfsleven had dan echter inhoud moeten heb ben. Het gaat er bij spr- niet in, dat de éne cent er niet af zou kunnen en dat de verhoging niet op 2 ct bepaald had kunnen worden in plaats van op 3 cent. Op de compensatie-mogelijkhe den wil spr. niet nader ingaan. Hij zal die verschuiven naar een nader debat over de loon- en prijspolitiek. Maar een tegemoet koming aan de grote gezinnen is z.i. op dit ogenblik hard nodig. Hij betoogt, dat een grote groep op de zandgronden produceert tegen een prijs, waarbij het eigen Het te Medan verschijnende Uit dergelijke diplomatieke blad van de PJSf.I. „Waspada" taal", aldus het blad, „kan men schrijft over de verklaring van allerlei gevolgtrekkingen maken, de Nederlandse hoge commissa- Het is mogelijk dat Nederland, ris, dat men zich in Nederland zoals met Amerika het geval is, meer ongerust over Indonesië van richting wenst te vei anae- maakt dan de Nederlanders, die ren, van een hard standpunt ten in Indonesië wonen, dat dit ,,het opzichte van Indonesië naar een gevoel wekt, alsof de hoge com- zacht standpunt. Het is een gro- missaris toenadering zoekt, om te vraag, of deze verandering in maar niet te zeggen, dat hij pro beert de mensen te doen verge ten, wat hij bij zijn vertrek naar Nederland heeft gezegd". De motie, ingediend door de heer Droesen, luidt als volgt: De Kamer, overwegende, dat het jongste melkprijsbeleid der regering be denkingen ontmoet, nodigt de regering uit: 1. Tot omstreeks 1 Juli a.s. de jongste subsidieverlaging op de consumptiemelk ad 0,65 ct per liter terug te nemen en dit be. drag naar boven af te ronden tot 1 ct per liter. 2. Voor de door de resterende prijsverhoging onevenredig ge troffen consumenten, met name de kinderrijke gezinnen en de be jaarden, maatregelen te treffen ter tegemoetkoming in de hen on evenredig zwaar drukkende last. 3. Ervoor te waken dat op de minder productieve gronden in derdaad een toeslag van 1,7 ct per kg wordt uitbetaald, voorzover de garantieprijs van 22 ct niet wordt overschreden. 4. Alsnog overleg te plegen met het Landbouwschap over het thans gekozen garantie-systeem voor de door de boeren afgele verde melk, zulks reeds met het oog op de aan de uitvoering van dit systeem verbonden grote moeilijkheden. Harvey Matusof, getuige van de openbare aanklager in het pro ces tegen de dertien „tweede rangs-communistische leiders" in de Verenigde Staten, die verleden jaar wegens .samenzwering tot bepleiting van een gewelddadig omverwerpen der Amerikaanse regering" tot gevangenisstraffen van één tot drie jaar en hoge boe ten werden veroordeeld, heeft thans verklaard zijn getuigenver klaringen gedeeltelijk in samen werking met Roy Cohn, voorma lig raadgever van de destijds on der leiding van MacCarthy staan- verband staat met de komende Afrikaans-Aziatische conferentie. Maar ondanks dit veranderde Nederlandse beeld mogen wij niet de factoren vergeten, die ons sterken in onze overtuiging, dat Nederland een destructieve kolo niale politiek voert". Het blad noemt als voorbeelden hiervan: de „campagne, die Ne derland tegen ons voert in. ver. band met de arrestaties van Ne derlanders in Indonesië; de faci liteiten, die Nederland aan de de senaats-ondercommissie voor r.m.S. verleent en de infiltra- onderzoekingen, „en ten. dele in ties". Dit zijn volgens „Waspa- strijd met de waarheid", te heb- <ja" enkele zaken, die bewijzen, ben opgesteld. dat Nederland jegens Indonesië De „gefabriekte" verklaringen zjjn koers niet veranderd heeft". van Molotof sloegen op twee der veroordeelden. De mogelijkheid bestaat, dat thans een nieuw pro ces tegen de dertien Amerikaan se communisten zal worden ge voerd. Toen Cohn, op zijn advocaten kantoor te New York, om com mentaar op Matusofs verklaring werd gevraagd, zeide hij; „Ik zal mij niet verwaardigen commen- De 150-0 Britten, die na de mi litaire ontruiming van de zone van ihet Suezkanaal zullen ach terblijven voor onderhoud van ide installaties, zullen worden beschermd door drie bataljons Egyptische militairen, aldus is Maandag in Londen bekendge maakt. De militaire ontruiming- van de zone zal tegen het einde van het volgende jaar voltooid zijn. In de 600 tot 800 Britse burgerdes kundigen, met vrouwen en kin deren, naar Egypte vertrekken. Naar gemeld wordt, zijn Ame rikaanse functionarissen begon, nen plannen uit te werken om nationalistisch China te helpen de te verwachten vluchtelingen taar "te'geven"op'welke verkla-1 van de Tatsjen-eilanden te voe ring dan ook vein dit individu" 1 tp kleden en te huisvesten. j den, te kleden en te huisvesten, 'ffij^gde hieraan tóe"dit hij Naar verluidt gaat het om zich, op het tijdstip dat Matusof 20.000 burgers, grotendeels vis- zijn getuigenissen aflegde, in sers en hun gezinnen, en o „e Europa had bevonden. veer 12.000 militairen. Harold Stassen, directeur voor de Amerikaanse hulpverlening aan het buitenland, heeft giste ren verklaard, dat het voorgeno men steunprogramma voor Azië zal afwijken van het plan-Mar shall, dat heeft bijgedragen tot het herstel van Europa. Hij noemde de volgende punten van verschil 1- in de eerste 3 jaar van het plan-Marshall werd een bedrag van 12 milliard dollar uitgegeven. Dergelijke bedragen worden niet voor Azië overwo gen daar een dergelijk bedrag niet nodig zou zijn en ook niet met goed resultaat besteed zou kunnen worden. 2. de doelein den zijn anders het plan-Mar shall voor Europa beoogde het herstel van een modern indu- striëel apparaat, doch in Azië, met uitzondering van Korea, is het probleem niet de wederop bouw van een door de oorlog verwoeste industrie, doch het verlenen van hulp bij de opbouw van een economische structuur, welke in vele landen nog slechts in het beginstadium verkeert; 3. er is ook verschil in tijds duur oje economische ontwik keling van Azië zal veel meer jaren vergen dan het plan-Mar shall. Volgens Stassen zal het in het belang van alle industrielanden der vrije wereld zijn, deel te ne men aan een Aziatisch ontwik kelingsprogramma. Hij wees er op, dat de bruto nationale pro ductie voor alle landen ter we reld tezamen wordt geraamd op 900 milliard dollar, waarvan het aandeel der Verenigde Staten met slechts 6 van de wereld bevolking, ruim 350 milliard dol lar bedraagt of ongeveer 40 Het aandeel van het Sowjet-blok en communistisch China be draagt 160 milliard dollar. Toch produceert het Aziatische gebied, zich uitstrekkend van Japan tot Pakistan, slechts 8 CU van de we- reldgoederproductie, terwijl dit gebied ongeveer 30 van de wereldbevolking omvat. „De Sowjet-Unie is nog steeds niet van mening dat het noodza- lijk is algemene verkiezingen in geheel Duitsland onder interna tionaal toezicht te doen houden. Zij heeft echter hiermede inge stemd, om tegemoet te komen aan dringende verzoeken van de drie Westerse mogendheden en W est -D u i ts land aldus schrijft het Sowjetrussische officiële dag blad „Izveistia". Zijn eerste commentaar op de vijftien Januari afgelegde Sow jetrussische verklaring over Duitsland, zegt de „Izvestia" dat de Sowjet-Unie het houden van verkiezingen in geheel Duitsland als een binnenlandse aangelegen heid van het Duitee volk be- schouwt, die het heel goed zelf tot oplossing kan brengen. Het blad merkt voorts op dat het Russische voorstel van vijf tien Januari overeenkomt met 't De Verenigde Baten. Frank rijk en Zuid-Vietnam zijn over eengekomen het Zuidvietname- se leger dit jaar te verminde ren van 217.000 man tot 150.000 goedgeoefende mensen. De Amerikaanse generaal Col lins had aanvankelijk 90.000 man voorgesteld, maar hij gaat nu accoord met de argumenten voor een grotere strijdmacht. Eén van die argumenten is, dat een grotere inkrimping ernstige werkloosheid zou kunnen ver oorzaken. Het nieuwe leger is 'bestemd voor de handhaving van de orde en het herstel van het gezag in de 'krachtens de bestan df over eenkomst van Genève door de Vietimirih ontruimde gebieden. Het is niet in staat tot of ver antwoordelijk voor de verdedi ging /van Zuid-Vietnam tegen een aanval van buiten af. Er blijft echter ook een Frans expeditleleger in het land. Bovendien kan Zuid-Vietnam zich in geval van nood wenden tot de acht landen van de Z.O.A.V.O. Amerika zal Vietnam helpen bij de oefening van het leger onder verantwoordelijkheid van de Franse generaal Paul Elv. Opperbevelhebber van het Vietnamese leger wordt de Viet namese stafchef, generaal Le van Ty. plan, dat de Britse minister van Buitenlandse Zaken Eden n jaar geleden op de Berlijnse bespre kingen der „grote vier" heaft ge daan. „De Westduitse bondskanselier dr Konrad Adenauer, stelt geen belang in hereniging van Duits land, daarin, indien er wezenlijk vrije verkiezingen in gans Duits land worden gehouden, zijn rege ring geenszins kan rekenen op 'n meerderheid in een volksverte genwoordiging voor het gehele land", aldus besluit de „Izvestia" Communistisch China heeft Dinsdag doen weten, dat het geen afvaardiging naar de Veiligheids- Mei zullen de eerste van raad zal zenden ter bespreking van de Nieuw-Zeelandse resolutie betreffende Formosa, maar dat het besprekingen op basis van het Russische voorstel zal aan vaarden. Volgens het blad van de Chi nese communistische partij, het „Volksdagblad", is het Nieuw- Zeelandse voorstel slechts een dekmantel voor Amerikaanse agressie tegen China. De Russi sche resolutie daarentegen neemt de oorlogsdreiging weg en be antwoordt „aan de gemeenschap pelijke aspiraties en eensgezinde wens van al degenen die werke lijk vrede wensen", aldus het blad. De Westduitse regeringspar tijen zijn tegen een volksstem ming over het „Duitse mani fest", dat Zaterdag op een grote bijeenkomst van tegenstanders van de Parijse verdragen in de Paulskerk te Frankfort is opge steld. Vo' vens de coalitiepartijen kan dc volkswil in West-Duitsland zich slechts laten gelden in par lementsverkiezingen. Bij de kort na de ondertekening van de Parijse verdragen gehouden landdagverkiezingen heeft de grote meerderheid van het kie- zerckoups zich avenals bij de bondsdagverkiezingen in Sep tember 1953 achter de buiten landse politiek; van de bondsre gering gesteld, zo menen zij. De Deense minister van Buiten landse Zaken, H. C. Hansen, (so ciaal-democraat) heeft uit handen van de koning zijn benoeming tot premier ontvangen. Hij blijft te vens minister van Buitenlandse Zaken. De huidige crisis werd door het blad alleen toegeschreven aan de grootscheepse concentratie van vliegtuigen en schepen bij For mosa en de bij de Chinese kust gelegen eilandjes, In deze om standigheden is eike poging om over een staken van het vuren te onderhandelen bedrog. De premier van de landen van het Britse gemenebest, die op 't ogenblik in Londen bijeen zijn, zijn, naar Dinsdagavond in be voegde kringen werd vernomen, ,in zeer grote mate eensgezind" met betrekking tot hun benade ring van de Formosaanse crisis. In deze kringen werd hieraan toegevoegd, dat de premiers, die hun besprekingen Maandag zijn begonnen, het over het algemeen eens zijn over het vitale belang dat het gemenebest en de Ver enigde Staten een gezamenlijk standpunt innemen. Volgens te Hongkong ontvan gen berichten onderhoudt het ge schut op het kortgeleden door de communisten veroverde eiland Ji Kiang Sjan, de „voorpost" der Tatsjen-groep, een ononderbro ken vuur op het nationalistiseh- Chinese hoofdkwartier op één der eilanden dezer groep. Dit, ter hoogte van de kust van Tsjekiang gelegen eiland, begint thans snel een belegerde vesting te gelijken. Voorts wordt vernomen dat na- tionalistisch-Chinese vliegtuigen de geschutsstellingen der com munisten op Ji Kiang Sjan in de nacht van Maandag op Dinsdag opnieuw hebben gebombardeerd. Vernomen wordt, dat een 2000 ton metend schip der communis ten in het zeegebied rondom de Tatsjen-groep bij aanvallen van nationalistisch-Chinese bommen werpers ernstig is beschadigd. In antwoord op een vraag werd in deze kringen nog gezegd dat „India een enigszins ander" standpunt innam dan de andere leden van het gemenebest. Het bedrag in buitenlands geld, dat Franse reizigers naar het buitenland mogen meene men, is verhoogd van de tegen waarde van 30.000 francs tot die van 35.000 francs. Evenals in de afgelopen jaren het geval was, zullen de Franse toeristen ten hoogste tweemaal per jaar een toewijEing van reisdeviezen ontvangen. Koning Tribhoevana van Nepal heeft Maandag in Nice een hart aanval gekregen. In een medisch bulletin wordt verklaard, dat de koning „voor lopig" het bed moet houden. Het bulletin geeft geen verdere bij zonderheden. De koning bevindt zich onge veer twee weken voor rust aan de Rivièra. Kroonprins Mahendra Vir Vi- kram Sjah treedt tijdens de af wezigheid van zijn vader op als staatshoofd. Tot voor enkele jaren was ko ning Tribhoevana nog nooit bui ten zijn land geweest. Hij kwam in 1911 aan het bewind, doch ge durende 44 jaar was hij in feite een gevangene in zijn paleis. Het land werd in die periode be- l stuurd door de Rana-familie, die het erfelijk premierschap bezat. De laatste Rana trad in 1951 af. I Koning Tribhoevana werd toen een constitutionele koning. De gouverneur van de Argen- tijnse provincie Eva Peron, Ana- Brand nia, is Maandag zwaar gewond door twee revolverschoten op het ogenblik dat hij een krans legde bij het hoofdkwartier van de Ar- Bij een brand, die Dinsdag- Hlochtend vroeg in een woning- gentijnse vakvereniging in San- blok in Amsterdam in de Ameri- ta Rosa, de hoofdstad van de pro- kaanse staat New York is uitge- vincie. broken, zijn tenminste zes per- De aanslag werd gepleegd door sonen, onder wie vijf kinderen de voormalige minister van Open- oma het leven gekomen. Er zijn bare Werken van de provincie, vier gewonden. Men gelooft, dat Tierno, die drie maanden gele- nog zes kinderen zijn opgesloten, den na een meningsverschil met Er woonden tien gezinnen in de gouverneur moest aftreden. Tierno is door de politie aange houden. Honderden mensen, die naar de kranslegging waren komen kij ken, waren getuige van de aan slag. De gouverneur is onmiddel lijk naar een ziekenhuis overge bracht, Waar hem bloedtransfusie is toegediend. Generaal Ridgway, stafchef. Vermindering van de strijd- van het Amerikaanse leger, j krachten, aldus Ridgway. zou heeft Maandag in de commissie een grote hergroepering voor de strijdkrachten van het Amerikaanse troepen in de^ ge- Huis van Afgevaardigden ver- (klaard, dat de door de regering voorgestelde inkrimping van de landstrijdkrachten de veilig heid der V. S. in gevaar brengt. De oommissie stelt een onder zoek in naar mogelijke inkrim ping van het militaire personeel in het komende jaar. der ge- helet wereld met zich meebren gen. het woningblok. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. WEINIG VERANDERING. Zwaar bewolkt met opklarin gen en plaatselijk enige lichte regen. Overwegend matige zui delijke wind. Dezelfde middag- temperaturen of iets lagere. DONDERDAG 3 FEBRUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.18 10.53 11.33 11.43 n.m. 11.04 11.39 12.19 12.2i Volgens het regeringsvoorstel zou het leger te/gen het einde van het belastingjaar 1956 on geveer 140 000 man minder tel len. Het telt thans 1.170.000 man. ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1