Uit de Provincie Wat brengt de Radio De blauwe auto Van Nelle Thee... 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen Gemeenteraad van Biervliet. Buitenlands nieuws AXEL. OOSTBURG. mijfiê* Daar gaat de krant voor opsij m li SLUISKIL. waarschuwen tegen Hoogwater bij Rouaan. Terroristisch complot in Havanna Generaal McArthur pleit voor afschapffing van oorlog De gestrande „Minorca ZEEUWSE MUZIEKSCHOOL START OP 1 FEBRUARI. De Stichting Zeeuwse Muziek school zal op 1 Februari a.s. star ten in de plaatsen Middelburg, Vlissingen, Goes, Zierikzee, Tho- len, Oostburg en Hulst, waar vol ledig muziekonderwijs zal wor den gegeven aan 800 leerlingen. De Stichting wordt gevormd door de provincie en genoemde gemeenten. Directeur is de heer Henk Stam. Per inwoner betalen de gemeenten dit jaar een subsidie van 20 cent. De volledige inrich tingskosten der schoolgebouwen komen eveneens te haren laste. Er zijn 34 leerkrachten benoemd, van wie 6 van buiten Zeeland afkomstig zijn. De anderen zijn in de provincie wonende compe tente muziekleraren. De deelne- nemende gemeenten hebben tot heden tussen de 30 en 40.000 gulden uitgegeven voor muziek instrumenten, die ter beschik, king van de Zeeuwse muziek school zijn gesteld. Het ligt in de bedoeling met ingang van 1 September a.s. in de buitengemeenten algemeen vormend muziekonderwijs te gaan geven op de scholen. Aan de betrokken gemeenten wordt gevraagd de administratiekos ten te dragen. Ook de vakoplei ding zal ter hapd worden geno men en verwacht wordt, dat er over een aantal jaren voldoende leraren beschikbaar zullen zijn oan overal in de provincie mu ziekonderwijs te geven. Men kan onderricht krijgen in solozang, in het bespelen van de gebruike lijke instrumenten, in de theorie en de geschiedenis der muziek, in de opleiding tot koor- of or kestdirigent, in bewegingsscho ling en in ballet. De resultaten van een landelijke studie zullen worden afgewacht, voordat eventueel wordt besloten de amusementsmuziek in het les programma op te nemen. Elke muziekschool, met uitzondering van Tholen, heeft een onder directeur. In de provinciale bi bliotheek bevindt zich sinds kort een volledige verzameling stan daardwerken van de muziek- litteratuur. Er wordt bovendien gewerkt aan deopbouw van een bibliotheek voor de algemene muziekbeoefening en aan een verzameling meer exclusieve muzieknummers, die via de mu ziekschool aan de leerlingen zul ten word^p uitgeleend. KERSENBOOMGAARDEN IN ZEELAND WORDEN GEROOID. Voor het derde jaar achtereen worden thans op Zuid-Beveland vete kersenboomgaarden ge rooid. Deze teelt is de laatste ja. ren namelijk steeds minder io nend geworden. Hierbij komt dat de kersen teelt een bijzonder arbeidsinten sieve teelt is. Alleen het plukken van de kersen kan op 20 cent per toe worden gesteld. Bovendien worden er de laatste jaren zeer veel kersen uit België op de Ne derlandse markt aangevoerd en meestal tegen prijzen die belang rijk lager zijn dan die welke hier eeOok'zljn bij de kersenteelt de weersomstajidligheden van zeer grote invloed. Bij veel regen, zo. üs in het afgelopen jaar, wordt ie kwaliteit spoedig slecht en de productiekosten stijgen. Al deze {actoren maken de kersenteelt je laatste jaren steeds verlies gevend. Daarom nemen steeds Seer kwekers het besluit hun kersenboomgaarden te fooien. Ook thans verdwijnen er weer vele hectaren kersenbomen, ter wijl geen worden ingeplant. In 1953 werden in Goes en Kapelle- Btezelinge nog 316.536 kg kersen feteiirto ll54 was dit xm. teruggelopen tot 243-622 Kg. Xrbtt wil de hagelsohade en de ielé regen wel van invloed, maar voornaamste oorzaak is toch de afneming van het areaai Eeu proces dat ook thans dwrgaat. Voorlopig zullen er mZeetend noc wel kersen blijven, maa lang niet meer in zulk een over- vloed als enkele jaren geleden. VERKEER OVER ZEEUWSE STROMEN IN 1954. De provinciale stoomboot- diensten in Zeeland hebben het vorige jaar meer dan 4 rmllioen passagiers en meer dan 6 <9.000 auto's overgezet. De juiste cijfers waren resp. 4.141.063 en 679.406. In 1953 waren deze getallen 3-737.649 passagiert en 516.075 auto's, maar toen kon geruime tijd niet of veel minder worden gevaren tengevolge van de Fe. bruariramp. In verge.ijking met 1952 liep het passagiersvervoer iets terug (van 4.407.228), maar steeg het aantal overgezette auto's van 604.421. VlissingenBreskens is verreweg het drukste passagiers- veer: er werden 2.381.7i5 perso nen vervoerd. Tussen KruinLn- gen en Perkpolder, dat op 1 Mei 1953 weer ging functionneren, werden 742.338 reizigers en 191.275 auto's overgezet. Het aantal vervoerde passagiers tus sen Katseveer en Zierikzee over. schreed de 200-000. Jaarvergadering- Afd. Ave) Bond Ouden van Dagen. Onder voorzitterschap van de heer M. G. de Krijger had de jaar lijkse algem. vergadering plaats van bovengenoemde afd. in de bovenzaal van „Het Centrum". Nadat diverse mededelingen door de voorzitter waren gedaan betreffende verschillende acties ten behoeve van de vereniging, bracht de secretaris, de heer F Deij, verslag uit over de toestand over 1954. Door de bond zijn cn verse verzoeken aan de raad ge richt en tevens werden bij tal van belangrijke jubilea (kroonjaren en gouden jubilé's) van gehuwde leden door de bond cadeaux ge geven en belangstelling betoond. Het uitvoerig verslag werd met instemming ontvangen. Ook het verslag van de pen ningmeester was gunstig en leverde een behoorlijk voordelig kassaldo op. Daarop had een periodieke be stuursverkiezing plaats, wegens aftreding van de heren M. G. de Krijger en M. Lindhout. Laatst genoemde had bedankt als secre taris. Bij eerste stemming werd de voorzitter met op één na al gemene stemmen herkozen. Hij nam zijn herbenoeming onder dankzegging aan, evenals de heer C. G. Heijnsdijk, die eveneens werd herkozen. In de functie van de heer Lind hout werd eerst gekozen de heer P. Dieleman, doch deze nam de benoeming niet aan, waarna de heer H. Kotvis als 5de bestuurs lid werd gekozen. De afdeling telt thans 112 leden. Een groot aantal ingekomen stukken werd daarna nog behan deld, waarna tenslotte de voor zitter de vergadering sloot. Aanvulling gemeenteraadsver- slag inzake voorstel B. en W. vermakelijkheidsbelasting. De heer Oggel trok tenslotte zijn voorstel in, waarna het voor stel van B. en W. in stemming kwam. Dit werd aangenomen met 10 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heren Oggel, Pijpelink en Tollenaar. Premie-hengstenkeuring Kon. Ver. „Het Nederl. Trekpaard." Begunstig door prachtig win terweer werd de jaarlijkse heng- stenkeuring gehouden. De jury, welke bestond uit de HEDEN: CERNEUZENKantoor der Vennootschap, 2 uur: buiten gewone vergadering van aan deelhouders N.V. Transport Mij „Terneuzen". Luxor-Theater, 8 uur: „Zo lang jij bij mij bent". MORGEN TERNEUZEN. Luxor-Theater, „Zolang jij bij mij 8 bent uur: „Te- Concertgebouw, 8 uur; xas onder terreur". Lokaal Dhert: keuren en koppelen van duiven. CLINGE: Gemeentehuis, 10 u. a r. .-.besteding bouwen berg plaats. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „De Prins Piraat". Het Centrum: Toogdag van <ie Zeeuwse Chr. Plattelands- meisjesbond en Chr. Jonge Boeren- en Tuindersbond. Hoe belangrijk het nieuws ook mag zijn, éérst zo'n geurig kopje Van Nelle thee! Dat drink je echt met aandacht om volop te gemeten van de fijne smaak, en be* krachtige aroma. Verreweg de plezierigste verkwikking na een vermoeide dagtaak! u h '4' V •'Jd I P.8. Er Is Van Nelle Thee voor leden smaak: Van Nelle Thee 1. Afternoon (het bekende rode pakje) 2. Golden Cup (Ceylon Melange) 3. Plantage-thee t A i ik. heren H. Boonen te Neer en D. J. den Hartog Jager uit Hereveld, zeide ons na afloop der keuring met veel pietier zich van haar taak te hebben gekweten, want er was prachtig materiaal, wat veel beloofde voor de toekomst. Goedgekeurd werden: 3-jarige hengsten. Robby v. Al- stein, eig. A. J. E. Temmerman te Hoofdplaat; Xeres d'Amice, eig. dezelfde; Frits v. St. Kruis, eig. C. N. den Hamer te Schoon- dijke; Solon, eig. Stallen De Dob- belaere te IJzendijke; Marquis v. Aardenburg. eig. Mare. d'Hoore te Sluis en L. J. M. Blondeel te Aardenburg; Theo v. Dierken- stein, eig. Gebr. De Milliano te Waterlandkerkje; Successeur, eig. Stallen De Dobbelaere, vnd.; Nico v. Groede, eig. Mare. d'Hoo re vnd. 4-jarige hengsten. Eglon v. Er- va (opgen. in Keurstamboek), eig. Mare. d' Hoore, vnd, L. J. M. Blondeel, vnd. en R. J. de Mil liano te Oostburg; Mare v. d. Li ter (opgen. in Keurstamboek), eig. C. N. den Hamer, vnd. en G. van Hal te St. Kruis; Urbain v. Sassing, eig. dezelfden; Walon d'Amice, eig. Mare. d'Hoore, vnd. Oudere hengsten. Quarreé, eig. Stallen De Dobbelaere, vnd. en Adr. J. Catseman, vnd.; Gudo v. d. Belt, eig. Adr. J. Catseman, vnd.; Nico v. IJsselsteijn, eig. Mare. d'Hoore, vnd. en J. C. J. v. d. Velde te Kamperland; Gladon, eig. L. J. M. Blondeel, vnd. en Cam. Rammelaere te Heille-Sluis. Goedgekeurd voor 4 jaar. Jaap v. 't Paviljoen, eig. G. Modde te Oostburg; Indigène d'Ahea, eig. Adr. J. Catseman te Biervliet. Opgen. in Keurstamboek. Ven- geur d'Amice, eig. A. J. E. Tem merman, vnd.; Brillant v. Zee- dlijk, eig. Adr. J. Catseman, vnd. De raad kwam Donderdagmid dag bijeen onder Voorzitterschap van burgemeester A. P. Kostense. Na de begroetingswoorden gaf de voorzitter een terugblik op het jaar 1954. Wat betreft de bouw activiteit kon hij mededelen, dat 6 woningen, 2 boerderijen met bijbehorende woningen en 3 land- bouwschuren werden voltooid. Begonnen werd aan 8 wonin gen, 3 complete boerderijen en 1 iandbouwschuur en voor de ge meente aan 4 woningwetwonin gen. De Markt werd verbeterd, alsmede de Noordstraat. Het ge meentehuis werd voltooid en tij dens de Braakmanfeesten op 2 en 3 Juli in gebruik genomen. Deze feesten zijn bijzonder geslaagd. Het jaar 1955 begon voor Bier vliet met enige emoties, n.l. het ongeval van de gemeente-werk man en het verschrikkelijke vlieg tuigongeluk, waarbij de oud-inge zetene Theo Blomme het leven verloor. Ons medeleven gaat uit naar de nabestaanden. Wat betreft de woongelegen heid laat 1955 zich niet zo roos kleurig aanzien. De herbouw raakt ten einde en er is geen bouwvolume meer voor woning- wetbouw of particuliere bouw. De gemeente telt vele krotwoningen Benoeming. De heer J. de Kleijn, technisch ambtenaar bij de P.Z.E.M. alhier, is met ingang van 1 Januari j.l. benoemd tot chef van het district Z. O. Zeeuws-Vlaanderen van de P.Z.E.M. en tevens bevorderd tot technisc'h-ambtenaar le klas. ZATERDAG 29 JANUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.33 Gram. 7.45 Even opkrikken; 7.50 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gym.; 9.10 Gram.; 10.00 Causerie; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Voor de arbei ders in de continubedrijven; 11.35 Gram.; 12.00 Orgel; 12.30 Land- bouwmed.; 12.33 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Varia; 13.20 Lichte muz.; 13.45 Voor de jeugd; 14.20 Sport; 14.35 Lichte muz.; 15.00 Hawaiianmuz.; 15.25 Causerie; 15.40 Viool en piano; 16.00 Van de wieg tot het graf; 16.15 Kamer orkest; 17.00 Weekjournaal; 17.30 Dansmuziek; 18.00 Nieuws; 18.20 Amus. muz.; 18.45 Causerie; 19.00 Artistieke staalkaart; 19.30 Passe partout; 19.40 Causerie; 19.55 Deze week; 20.00 Nieuws; 20.05 Gevar. progr.; 22.00 Socialistisch commentaar; 22.15 Weense muz.; 22.40 Hoorspel; 23.00 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Koorzang; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.00 Voor de vrouw; 9.55 Voor de kleuters; 10.00 Hoogmis; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Landbouwmeded. 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieusw; 13.20 Gram.; 13.45 Accordeon; 14.00 Boekbespreking, 14.10 Gram.; 14.20 Engelse les; 14.40 Gram.; 15.05 Kron. van let teren en kunsten; 15.40 Opera koor; 16.00 De schoonheid van het Gregoriaans; 16.30 Voor de jeugd, 17.00 Harmonie-orkest; 17.20 Voor de jeugd; 18.00 Nederl. liedjes; 18.15 Joum. weekoverzicht; 18.25 Gram.; 18.30 ParL overz.; 19.30 Avondgebed; 19.45 Orkest; 20.40 Act.; 20.55 De gewone man; 21.00 Gevar. progr.; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.25 Orkest; 23.50 Gram. BRUSSEL (VI.); 11.45 Gram.; 12.00 Orkest; 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Muz. almanak; 14.30 Instr. trio; 15.15 Gram.; 15.45 Accordeon; 16.30 Gram.; 16.45 Engelse les; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.20 Gregoriaanse zangen; 17.30 Or gel; 18.15 Koorzang; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Omroep-ommeganck; 21.15 Verz. progr.; 22.00 Nieuws; 22.15 Zigeu- nermuziek; 22.40 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek. Als u geregeld laxeermiddelen slikt, la er nu een manier om er ran af te komen. S3 ran de 100 personen lukte het: u kunt het ook. En wel zo: Drink ln de loop Tan elke dag enkele glazen water en bepaal een Tast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carters Leverpilletje*. 2e Week - elke avond één. 8e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter s Leverpilletjes stellen uw Ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te reel eten het tempo van uw Ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Leverpllletjesom u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet ln de laxeer middelen-gewoonte. Haal direct Carter's LeverpUlstjes. f 1.20 per flacon *0 door Het verkeer op de rivier de Seine is Donderdag te Rouaan stilgelegd, toen de kaden door de hoge waterstand onderliepen. Volgens ambtenaren te Rouaan kunnen zeeschepen nog gebruik maken van de haven. 39) A. H. VAN OMMEN ONadruik verboden.) ,Dus U hebt daar gelogeerd?" „Ui hotel „Het Viaduct," voor kwam hij Bijlmans vraag en hij voegde er aan toe: „daar logeer ik meestal, als ik in Haarlem ben. 'n Klein maar keurig hotel letje en de baas kent mij als een vaste klant. Ik heb daar waarschijnlijk op m'n kamer mijn notitie-boekje verloren, maar let op,als hij 't vindt, stuurt hij 't mij thuis. En als 't U soms nog interesseert, in specteur; ik had kamer 9," besloot hij. „Prachtig, prachtig! Nog een vraag: hebt U enig vermoeden, ■wie de dader of daders kunnen zijn? Heeft Van Bennekom naar Uw weten, vijanden?" „Beide vragen moet ik ont kennend beantwoorden". „Kent U zijn dochter?" „Ik ken Elly zeer oppervlak kig." „Wat soort meisje is zij?" „Oh ja.., dat vertelde Van -Bennekom mij ook nog.Dat kind is verdwenen of ontvoerd, is 't niet? Hij scheen er niet erg over in de put te zitten. Zijn juweeltjes gaan hem denkelijk meer aan het hart.Maar hoe ik haar taxeer? Wel, als een akelig arrogant kind, verbeel ding voor tien, een flirt en ten slotte in ieder opzicht een iirrouw." „Wat bedoelt U met die laat ste woorden." „Je kan haar nooit doorgron den," klonk het openhartig. Bijlman en Drost schoten on willekeurig in een lach. „Ik mag daaruit dus concluderen, dat zij nieS Uw volle sympathie heeft," zei Bijlman. „Geraden, inspecteurAls ik geweten had, dat ze gisteren avond bij hem thuis was, was ik niet eens gekomen." „Maar U bent toch niet ver der dan de winkel geweest?!" „Weet ik welMaar ik loop zelfs niet gaarne het minste risico haar te ontmoetten." „Heeft U.eh misschien wei eens een kwestie met haar ge had. Een persoonlijke vete of iets dergelijks?" lie vervanging behoeven, alsmede een 18-tal noodwoningen. Op kor te termijn zal dus het woningpro bleem niet opgelost worden. Ten slotte sprak de voorzitter de wens uit, dat in 1955 in eendrach tige samenwerking veel in het be lang van de gemeente tot stand zat mogen komen. De leden van de adviescommis sie woonruimtewet 1947, bestaan de uit zr Wijna en de heren E. Maenhout, Th. de Boevere, A. de Meijer en J. W. Verplanke heb ben hun benoeming aangenomen. Blijkens een schrijven van de minister van Financiën is de oor logsschade aan de R.K. bijzondere lagere school vastgesteld op 5730,82. G.S. hebben de gemeente-reke ning 1950 thans definitief vastge steld. I b i f xv Geen bezwaar had de raad te gen het voornemen van G.S. de 6 salarisverhoging toe te pas sen op de wethoudersjaarwedden en de bezoldiging der gemeente secretarissen, -ontvangers en ambtenaren burgerlijke stand. De jaarweddeverordening amb tenaren ter secretarie en gemeen tewerklieden werd gewijzigd in verband met de 6 jaarwedde- verhoging ingaande 1 Januari 1955. Op het verzoek van de Kamer van Koophandel te Temeuzien be sloot de raad, op voorstel van B. en W., 8 oent per inwoner be schikbaar te stellen voor de he- licopterdienst SluiskilRotter dam, Besloten werd, G. S. goedkeu ring te vragen de openbare school B. op de wijk Driewegen in stand te houden. Ten behoeve van de aansluiting op het electrlclteitsnet verleende de raad aan de heer H. Baecke een subsidie ad 225, welk be drag de gemeente voor elk aan- sLuitbaar perceel in een onrenda. bel gebied beschikbaar stelt. Op diens verzoek werd aan J. den Oude te Biervliet de grond welke 'hij bij de aankoop van een gedeelte van het arbeidslogeer- kamp in erfpacht had gekregen, k 50 cent per vierkante meter verkocht. De prijs van de grond welke aan de Sehoollaan gelegen is en welke als bouwgrond aan gemerkt moet worden, werd be paald op 1 per vierkante meter. Naar aanleiding* van een ver zoek van de Ned. Herv. Kerk voogdij werd na enige discussie besloten 20% der restauratiekos ten, welke geraamd worden op 7000 uit de gemeentekas te be talen tot maximaal 1400. B. en W. stelden aanvankelijk voor „ik weet niet in hoeverre de ze vraag met Uw onderzoek te maken heeft, inspecteur. Toch ■wil ik deze vraag'beantwoor den: we mogen elkaar niet, af gelopen. Zij is in alles precies haar moeder en da'} zegt ge noeg. Als ik soms niet duidelijk ben, spijt het mij zeer voor U, maar als U hieromtrent meer wilt weten, zult U zich bij Van Bennekom moeten vervoegen. Dat betreft een zaak, die hem aangaat) en ik heb niet het recht U daarover verder in te lichten," besloot Zonsveld enig zins wrevelig. Dit kon Bijlman, niet tegen spreken en dus besloot hij dit onderwerp voorlopig te laten rusten. „Mijnheer Zonsveld," hernam hij, „U sprak zojuist over U<w zaken. U zou ons daar verder over inlichten. Ik moet eerlijk 'bekennen, dat U mij nieuwsgierig heeft gemaakt." Zonsvelds gelaat klaarde ge heel op en met een uitnodigend nandgebaar in de richtiing van de schuifdeuren, vroeg hij: „Als de heren mij even willen volgen aal ik ze mijn laboratorium la ten tien." Hij schoof de deuren open en beide inspecteurs volg den hem naar de achterkamer. De aanduiding laboratorium was wel een beetje te mooi ge kozen, ofschoon een groot aan tal flessen met gekleurde in houd, enige ketels en mengipan- nen het interieur een ietwat we- 700 of 10 te vertenen. Het verlichtingspian van het Marktplein werd nog eens uit voerig besproken. Uiteindelijk werd besloten acht lantaarns te plaatsen van een nieuw dcora- tief type. De kosten bedragen rond 5000. Dokter J. C. Hage werd op diens verzoek, wegens vertrek uit de gemeente, eervol ontslag verleend en in diens- plaats met algemene stemmen tot gemeen te-arts benoemd dokter C. Kalk man. Een nieuwe instructie voor de gemeente-arts werd steld. Aan B. en W. werd machtiging verleend tot het aanschaffen van een sneeuwploeg en een kunst- mest- of zandstrooier ter bestrij ding van de gladheid der wegen. De politie van Havanna heeft vier studenten gearresteerd, on der wie de voorzitter van de stu dentenfederatie van Havanna, José Antonkxn Echevariaa, om dat zij zouden zijn betrokken bij een terroristisch oompiot. Het bestaan vein het complot werd ontdekt na de arrestatie in Ciudad Matanzas van een stu. dent, Gregorio Iglesias, die voor een garage een „helse machine" had geplant. Deze student be kende na zijn arrestatie in ver binding te staan met studenten in Havanna, die deel uitmaakten van een terroristisch complot. Het doel van het complot zou zijn onrust te zaaien en een aan val op president Batista voor te bereiden. Het wordt niet uitgesloten ge acht dat de leiding van het oom. plot in handen is van Aureliand Sanchez Arango, die vroeger mi nister van Onderwijs was in de regering van president Carlos Prio. Ah Generaal Douglas Mac Artlmj een Amerikaanse oorlogsheld uk de tweede wereldoorlog, heeft tijn 75ste verjaardag te Los Ai geles gepleit voor afschaffing van de oorlog. „Wij moeten breken met bei dwangbuis van het verleden. Br moet altijd één zijn die voorgaat en dat moeten wij tijn. Wij die vastge- ixren ons thans bereid te verkto ren om in samenwerking met de grote mogendheden van de we reld de oorlog of te schaffen". De leer van „wederzijdse pa raatheid" en collectieve veiligheid werden door hem verworpen. Ver der zeide hij, dat internationaal toezicht op de bewapening niet. noodzakelijk een vereiste is voor de afschaffing van de oorlog. Deze stap betekent, zo zeide de generaal, niet dat alle strijdkmeh ten worden afgeschaft. Haar taak zou dan echter liggen op het ter rein van de handhaving van* de internationale orde. De militaire toestand rondom Formosa toont de zwakheid, dte onafscheidelijk verbonden is aaa de theorie van collectieve veMg heid, aldus Mac Arthur. De kapitein van de aan de Ierse kust bij Cahore gestrande Ne derlandse kustvaarder „Minor ca", de heer E. van der Molen, heeft Donderdag verklaard niet te verwachten, dat zijn schip vóór de vloed van Vrijdag vlot zal komen. De „Minorca" zal waarschijnlijk worden geholpen door de sleepboot „Turmoil". De kapitein bracht de nacht van Woensdag op Donderdag aan boord van het schip door, terwijl de vier bemanningsleden in Ca hore overnachtten. tenstihaippelijk aanzien gaven. Op een lange tafel, links in het ruime vertrek, stonden lange rijen flesjes en rechts, waar de muur geheel in 'beslag genomen werd door een open kast, die in vakken verdeeld was, stonden dezelfde flesjes, thans voorzien van verschillende etiketten, wel ke alle netjes op kleur waren gerangschikt. „Mijn laboratorium en tevens mijn fabriek. Hier worden de bekende gekleurde inkten gefa briceerd, die onder de naam Zonsveld in de handel zijn,: mijne heren", verklaarde Zons veld niet zonder trots. „Vijftien jiaar geleden kiwam ik zonder een cent op zak uit het buiten land en nu ben ik er bovenop! Het geld, dat ik in Van Benne- koms zaak hop gestoken, is met deze inkten verdiend, heren. Aan één kant ben ik blij, dat dit bedrag vastgezet is, want kortgeleden heb ik een gevoeli ge klap gehad door speculaties. Ik wilde mijn kapitaaltje ver groten en waagde mij aan spe culaties, waar ik net zoveel verstand van héb als van dia? manten. Ik kreeg een gevoelige les, dus blijft mij niets anders over, dan de omzet van „De Zon"-kleur-inkten te vergroten," (Wondt vervolgd.) fjt V<*óm Op een particulier vliegveld ten noorden van Stockholm woedt een grote brand. Alk' brandweerlieden met verlof tijn per radio opgeroepen. „REIS MET MELK". De nieuwste slagtin van cte Weetduitse spoorwegen is vol gens „Ons Platteland," orgaan van de Ned. Chr. Boeren- en Tui» dersbond, „Reis met melk". m De spoorwegdirectie heeft i» meltjk voorgeschreven, dat op ieder Westduits spoorwegstatkih verse, melk te koop moet zijn. Bi zijn. volgens het blad op verschel de stations al „mükibains" ver schenen. Het station München heeft een dagomszet van 800 liter melk, he* Station Stuttgard van 1D00 liter en het station Hamburg zelfs ang meer. DE UITWERKING VAN HBT ROKEN OP HET LICHAAM. De Amerikaanse tabak verveer kende bedrijven hebben opnieuw een bedrag van een half millioew doBar beschikbaar gesteld vooa de op haar initiatief gevormde oommissie, die een onderzoek in stelt naar de uitwerking van hei roken op het lichaam. Verleden Jaar was de oommis sie een zelfde bedrag ter beschik king gesteld, met de toezegging indien nodig, nog meer geteter w-rden verstrekt. FAMILIELEDEN VAN AM. VLIEGERS NIET NAAK CHINA. Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft aan de familieleden van zeventien Amerikanen, die in commuuvj tisch-China gevangen zitten, mee gedeeld, dat tij geen bezoek aèit de gevangenen kunnen brengen Tot dit besluit was men „met tegenzin" gekomen. ZEEVOGELS KOMEN IN OLIE OM. Duizenden meeuwen, eencte* en andere zeevogels, overdekt met die, drijven dood of halfdood naar het strand van de Noord friese eilanden Sylt en Arum Hun veren zitten zó vol olie, dat tij zich niet meer kunnen bewe gen. De olie is afkomstig van de leeggepompte Deense tank boot „Gerd Maersk", die voor de Elbe mond aan de grond liep. De 6.000 ton olie vormt pen „olietapijt" van ongeveer 1.600 vlerkante kilometer, dat in de nacht van Woensdag op Donder dag Sylt en Arum bereikte. De oliestank op de eilanden is. bijna ondraaglijk.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2