Adenauer verwerpt de jongste Russische vertogen tot West-Duitsiand Communistisch-China Noord-Vietnam De overstromingen in Frankrijk Dijk De opperste Sowjet bijeengeroepen WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- ea HAANSTANDEN van Marne in gebied van Parijs doorgebroken Engeland en V. S. in nauw contact met betrekking tot kwestie Formosa Advies vacantiespreiding aan het bedrijfsleven salons j'obèft" België en de Parijse verdragen Arrestaties in Italië Grote brand Port Elizabeth De eilanden voor de Chinese kust Radio-Peking over de verovering van Yi Kiar.g Sjan Communistisch-Chinese reacties op wapenstilstandsvoorstel Politiek asy! voor Russisch soldaat Russische atoomartillerie in Oost Duitsland Nederlandse speelclub- exploitanten in België veroordeeld Russische ambassadeur in Londen naar Moskou vertrokken Generaal Ridway b'ijft in functie r#vlM!rtn« en eon nemer» f: Tenifuicn Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Temeuzer, ftedactie-adres Telefoon 2073 en 2510 NS 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand f 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 24 JANUARI 1955. 10e Jaargang No. 3363. Verschat dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 rebels i iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: A&res Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 3 uw*. Voor het Maandag nummer: Zaterdags 10 uur. Dr Adenauer heeft de jongste Rwasische verklaringen over de mogelijkheid van verkiezingen ia Duitsland en het aanknopen v«n diplomatieke betrekkingen tussen Moskou en Bonn Zaterdag avond in een radiorede geken schetst als een duidelijke poging der Sowjet-Unie, om de verdeling van Duitsland te bestendigen. Adenauer zeide, dat de bonds: regering daarom des te sterker za! vasthouden aan de politiek v*« het bondgenootschap met de Westelijke landen, omdat zij „niet zo dwaas kan zijn de hulp der Atlantische landen bij de hereniging prijs te geven door afwijzing of vertraging der Pa- rfcse verdragen op grond van de Russische uitingen". Hij verklaarde: „Wij zullen niet deelnemen aan overeenkomsten van politieke, economische of nuüitaire aard met de Sowjet- Unie, die stilzwijgend of openlijk de Duitse verdeling bestendigen. In de Russische verklaring wordt dat voor onbepaalde tijd van de Duitsers verlangd. Hier valt niet meer te vragen en niets meer te verduidelijken. De tekst is volkomen duidelijk. en wij doen daar niet aan mee. Het centraal werkcomité vaoan. tie heeft de directies van de col lectief-sluitende bedrijven gead viseerd de vacantieweek 1955 vast te stellen als volgt: Sector 1 (t.w. de provincies Nrd-Holland, Groningen, Fries- laad en Drenthe) van 16 tot 23 Juli 1955. Sector 2 (t.w. de provincies Overijsel, Gelderland, Utrecht en Zuid-Holland), uitgezonderd de plaatsen Hoek van Holland, Maassluis, Vlaardingen, Schie dam, Kethel, Rotterdam en de plaatsen gelegen ten zuiden, resp. ten westen van de grenslijn ge vormd door de Nieuwe Water weg - het Scheurdiep - Nieuwe Maas - de Lek - de plaatsen Ameide en Meerkerk (deze twee plaatsen gerekend tot de 2e sec tor) - Merwedekanaal beneden de Lek - Gorinchem (deze plaats eveneens uitgezonderd) van 30 Juli6 Augustus 1955. (De bouw- vakvacantieweek is vastgesteld van 23 tot 30 Juli). Sector 2 (t.w. de provincies Noord-Brabant, Zeeland, Limburg en van Zuid-Holland de plaatsen Hoek van Holland, Maassluis, Schiedam, Kethel, Rotterdam en voorts alle plaatsen gelegen ten zuiden, resp. ten westen van de grenslijn gevormd door de Nieu- Wij willen geen in tweeën ge deeld, doch een verenigd Duits land". De bondskanselier sprak de mening uit, dat de door de Rus sen aangeboden vrije verkiezin gen niet als „vrij" konden wor den aangemerkt, aangezien de Sowjet-regering de in de Sowjet- zöne bestaande kieswet daar voor als één der grondslagen be schouwt. Dit toonde volgens Ade nauer „geheel onverbloemd en duidelijk" aan, dat de Sowjet. Unie geen vrije verkiezingen zou toestaan. Het feit, dat de Russen voor het eerst de gedachte van een in ternationaal toezicht op de ver kiezingen hadden aanvaard, noemde Adenauer belangrijk, be langrijker echter was volgens hem op welke soort van verkiezin gen toezicht zou worden gehou den. Wat het Russische aanbod van een nationaal leger voor een ver. enigd Duitsland betreft zeide Adenauer dat Duitsland nóch economisch, nóch technisch in staat zou zijn zulke strijdkrach ten op de been te brengen, als voor de verzekering van zijn vei ligheid nodig zou zijn. „Eenvoudig belachelijk" noem de Adenauer de bewering dat de bondsregering een politiek van sterkte zou bedrijven. „Het bezit van 12 divisies maakt werkelijk in de huidige wereld Duitsland niet sterk, maar wat wij nastre ven is het aaneensluiten van de vrije volken van het Westen, met inbegrip van Duitsland, omdat wij er van overtuigd zijn dat dan met de Sowjet-Unie succes belo. vende en verstandige onderhan delingen kunnen worden ge voerd. De mening, dat de bondsrepu bliek in het tegenwoordige sta dium met succes met de Sowjet- Unie over hereniging in vrede en vrijheid zou kunnen onderhan. delen is, volslagen onwerkelijk". Adenauer verzekerde dat het uitstel van de definitieve be krachtiging der Parijse verdra gen door de bondsdag niets heeft veranderd aan de wil der bonds regering om, de verdragen te vol tooien. De bondsdag zal, naar het ds lapper «set let aparte cadet markt 16 brouwerijstraat 9 ^ferneuzen voor verzorgd kapwerk en ook voor betere toiletartikelen. Het Belgisch instituut voor opiniepeiling onder leiding van prof. Jacquemijns, heeft een on derzoek ingesteld naar de me ning der Belgen met betrekking tot de accoorden van Parijs. Op de vraag: „Keurt U de herbewa pening van West-Duitsland goed zich laat aanzien, eerst in Maart zoa^.s deze door de accoorden van LJ nrnn 1 n rAOt"7inr* o t tt, a r\ v- ri cl r\ a.s. zijn laatste lezing der verdra gen kunnen volbrengen. In Florence zijn acht leiders van een neo-fascistische partij gearresteerd. Zij worden er van verdacht gepoogd te hebben de verboden fascistische „Mussoiini- partij" weder op te richten. Genoemde partij, de M.S.I.A., is een dissidente groep van de neo-fascistische partij, die bij de verkiezingen van 1953 anderhalf millioen stemmen won. Genoem de splintergroep is een kleine partij. Uit Arezzo wordt gemeld, dat de provinciesecretaris van Flo rence van de communistische partij en de burgemeester van Arezzo gearresteerd zijn op ver- dinking van fraude met belas tinggelden. Voorts zijn arrestatiebevelen uitgevaardigd tegen een gewezen prefect en een lid van het partij bestuur van Florence. In het ge heel zijn 53 arrestatiebevelen en 16 dagvaardingen uitgevaardigd in verband met deze zaak. In het geheel zijn 42 personen gearres teerd. Parijs is voorzien", antwoordde 54 procent der ondervraagden die een oordeel te kennen gaven van neen. In 't arrondissement Brus sel bleek het percentage tegen standers der Duitse herbewape ning 66,52 procent te bedragen. Van de vrouwen die een beroep uitoefenen verklaarde 2/.i zich tegen deze herbewapening. In de Waalse arrondissementen bleek het aantal tegenstanders 36,78 procent te zijn, in de Vlaamse 48,81 procent. in In Port Elizabeth (Zuid-Afrika) is Zaterdagmorgen een zware brand in de textielfabrieken uit gebroken waardoor volgens een eerste raming meer dan duizend balen wol en grote voorraden textiel ter waarde van meer dan zes millioen gulden in vlammen zijn opgegaan. SPIERPIJN, SPIT... 't Loert overal. De weldadige warmte van de pijnstillende Thermogène verdrijft de sner pende pün. Meer dan duizend hebben Zaterdagochtend op dracht gekregen hun huizen te ontruimen als gevolg van het doorbreken van een dijk van de Marne in de Oostelijke Parijse voorstad Saint Maur. St. Maur ligt nabij de samen vloeiing van de Marne en de Seine, een paar km buiten Pa rijs. Het is een van de vele ar- we Waterweg - het Scheurdiep - beidersvoorsteden, die in het Nieuwe Maas de Lek - de plaatsen gerekend tot de 2e sec tor) - Merwedekanaal beneden de Lek - Gorinchem (deze plaats tot de 3e sector gerekend) van 6 tot 13 Augustus of later. De directies van de niet-colle- tief-sluitende bedrijven is ver zocht de werknemers zonder laagste Oostelijke deel van het Parijjse bekken liggen. Men is met man en macht bezig het gat te dichten. personen water heden, wanneer het de hoogste stand zal bereiken, niet tot het peil van 1924, 7.32 meter, zal komen. 'De meeste schade werd in de voorsteden aangericht, ofschoon in de stad ook bewoners van du re woningen bij het Bois de Bou. logne en in de kelders wonende werkloze Noordafrikanen hinder van overstromingen ondervinden. De zwaarst getroffen voorstad is Creteil aan de Marne, waar 3.000 woningen in het water Grote aantallen ratten verlieten hun holen aan de oevers van de Seine en drongen nabijgelegen huizen binnen. Uit de provincie werd gemeld, dat door overstromingen van de Amerikaans aanbod om het na- Continentaal China zal Noord- Vietnaim (Vietminh) volledig steunen in zijn strijid om de vrede in Indo Chini;, te consoli deren, zo heeft de premier en minister (van Buitenlandse Za ken, Tsjoe en Lai, in een bood schap aan de minister van Buitenlandse Zaken van Noord Vietnam, Rham van Dong, me degedeeld. Hij zegde eveneens steun toe bij het herstel. De vriendschappelijke banden wa ren in de afgelopen vijf jaren zeer versterkt. De boodschap werd verzonden ter gelegenheid van de V'ijfde verjaardag van het aanknopen van diplomatie ke betrekkingen tussen commu- nistisch-China en de Vietminh. Een ,en ander is medege deeld door het communistische nieuwsbureau „Nieuw China". President Eisenhowers speciale ambassadeur in Zuid-Vietnam, gneraal Lawton Collins, is Vrij dag uit Saigon naar Washinton vertrokken. Voor zijn vertrek gaf de Vietnamese premier, Ngo Dinh Diem, een verklaring uit, waarin gezegd wordt, dat de Viet namese, Franse en Amerikaanse autoriteiten het eens zijn gewor den over plannen voor de Viet namese nationale strijdkrachten. Aan Amerika was het verzoek gericht om de volledige verant woordelijkheid voor de steun van Vietnam bij de organisatie en de oefening van de Vietnamese strijdkrachten onder opperbevel van de Franse opperbevelhebber, generaal Paul Ely, op zich te ne men. Thans worden ook plannen be raamd voor de instelling van de eerste nationale vergadering in het land. Het plan bestaat om in Mei 1956 algemene verkiezingen te doen houden. Een en ander zou er op gericht zijn steun bij het volk te winnen in de strijd tegen het communisme. De premier van nationalistische China, Yoei, heeft Zaterdag ver klaard, dat zijn regering „krach tig gekant" is tegen ontruiming van de Tatsjen-eilanden voor de Chinese kust, die in handen van de nationalisten zijn. Hij had niets gehoord over een Chinese nationalisten geprotes teerd tegen het tot zinken bren gen van het Britse vrachtschip „Edendale" (1.717 ton) tijdens de nationalistische bombardementen op Swatou op 19 Januari. Er wordt een onmiddellijk onderzoek en schadevergoeding geëist in 'n nota, die in krachtige bewoordin gen is gesteld. Radio-Peking verklaart, dat bij de verovering van het eilandje Yi Kiang Sjan, voor de Chinese kust, volgens voorlopige berich ten ten minste 1000 man van het Chinese nationalistische leger ge vangen zijn genomen. Er was een hoeveelheid wa pens, waaronder kanonnen, buit gemaakt. Bij de nationalistische aanval op Swatou waren vier nationalis tische vliegtuigen neergeschoten en twee beschadigd. Volgens voorlopige berichten, aldus de radio, zijn bij de aanval vijf burgers gedood en dertig ge wond. Veertien koopvaardij- en visserschepen werden bescha digd. De nationalisten zeggen, dat bij de aanval op Ji Kiang Sjan twee. duizend communisten gedood of gewond zijn. De Amerikaanse militaire auto riteiten te Taipeh hebben het be richt tegengesproken, als zouden eenheden van de Amerikaanse zevende vloot Donderdagochtend slaags zijn geraakt met de mari ne van communistisch China in de buurt van de Tatsjen-eilanden. Volgens het Pekinese „Volks dagblad" is spreken over gebruik, making van de goede diensten van de Vern. Naties om tot een staken van het vuren dn het ge bied van Formosa te komen, n poging tot inmenging in de bin nenlandse aangelegenheden van China en tot uitbreiding van agressie onder de vlag van de Verenigde Naties", aldus meldde radio-Peking Zondag. „Indien de Verenigde Staten werkelijk bezorgd zijn over de vrede in het Verre-Oosten, moe ten zij onmiddellijk hun strijd krachten uit het gebied van For mosa terugtrekken, daar de spanning in het Verre-Oosten is veroorzaakt door hun agressieve daad bestaande uit bezetting van Formosa". Volgens het blad is dit de enige weg. Alle andere zullen leiden tot vergroting van de spanning. Dit is de eerste gezaghebbende commentaar van communistisch China op berichten over bemid deling van de Verenigde Naties om tot een wapenstilstand tussen de twee China's te komen. Volgens het „Volksblad" heeft alleen de aanwezigheid van de Amerikaanse zevende vloot de „bevrijding" van Formosa voor komen. Vrijwilligers miilitairen, ar beiders, brandweerlieden en pad vinders werken thans aan een versterking der dijken op de schoolgaande kinderen vóór half meest bedreigde punten langs de Juli óf na half Augustus vacantie nog steeds wassende rivieren te verlenen. Men dient volgens het comité zoveel mogelijk de pe riode van 15 Juli15 Augustus voor jongeren te blokkeren. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Rustig en vrfi zonnig. Droog weer en overdrijvende wolkenvelden. In de ochtend hiel en daar mist. Weinig wind. In de middag temperaturen om het vriespunt. DINSDAG 25 JANUARI. nog steeds wassende Seine en Marne. Vele fabrieken moesten sluiten waardoor duizenden werknemers buiten werk geraakten. Hieron der bevonden zich ook de reus achtige automobielfabriek van Renault, die op een eiland in de Seine is gelegen. In Zondagachtend vroeg te Parijs ontvangen berichten wordt medegedeeld, dat een driehon derd Franse steden en dorpen op de een of andere wijze van wa tersnood heeft te lijden. Het peil van de Seine stijgt nog steeds, namelijk ruim 2 cm per uur. Het is, met 6 meter 83 cm in het centrum van Parijs, op twee na het hoogste van deze eeuw. In de buitenwijken ten Z.O. van Parijs ontruimen, naar verluidt, 20.000 mensen hun huizen. Ln St Maur stroomt het water Rhöne het zuidelijke stadsdeel van Avignon is geïsoleerd, ter wijl de Garonne een gebied bij Toulousse dreigt te overstromen. tionalistische garnizoen van 20.000 man op de eilanden te hel pen evacueren. Volgens welingelichte nationa listische kringen is men bezig met het evacueren van de burger bevolking op de eilanden om ge reed te zijn voor „bittere gevech ten" ingeval van een aanval. Ook hebben vijf Amerikaanse militai re adviseurs Donderdag de eilan den verlaten. Intussen zetten de nationalis ten hun bombardementen op schepen en militaire doelen voort. De Britse autoriteiten hebben po litiek asyl verleend aan de Rus sische soldaat M. P. Kuptsof, die verleden jaar November van Ulllg^ril lil UCl V*uitl p, OLUCJUCH Cli 111111 Ld 11C UUtriCli Vl/VJIL. staan en 1.757 personen officieel j Y ,naa,rj Wefa-Duitsland is ge- Volgens berichten van de nationa als „overstromingsslachtoffers" f alaus keelt een woord, i listische luchtmacht bombardeer zijn genoteerd. j voerder van de Britse hoge com- den zes golven vliegtuigen Toe- De toestand was Zondagavond •saterdag bekend gemaakt. men en het onlangs door de com- nog critiek in het nabijgelegenvolgens de Westduitse grens- munisten veroverde Yi Kiang St Mau en Choisy-le-Roi. In de ,was Kuptsof, toen hij nabij voorsteden As- o ryll'e<?'- °ver de grens naar West-Duitsland ontsnapte, in een vuurgevecht gewikkeld geweest met een andere Russische sol daat. Deze soldaat heeft hij ge dood. noordwestelijke nieres en Coubevoie zijn 800 hui zen overstroomd of geïsoleerd. In het centrum van Parijs werd de Pont der Invalides Zondag voor 't verkeer gesloten met het oog op scheuren in een steun boog. Sjan. Er zouden acht schepen van vijf honderd ton tot zinken zijn gebracht. Ook waren twee kanon neerboten der communisten ge troffen en acht jonken bescha digd. Engeland heeft Zaterdag bij de v.m. n.m. Breskens 2.39 3.02 Terneuzen 3.14 3.37 Hansweert 3.54 4.17 Walsoorden 4.04 4.27 MAAN ZON op onder op onder v.m. n.m. 25 8.34 17.16 8.52 19.24 26 832 17.17 9.10 20.41 27 8.31 17.19 9.27 21.59 28 8.30 17.21 9.44 23.18 29 8.28 17.23 10.03 30 8.27 17.24 10.25 0.39 31 8.25 17.26 10.53 2.02 Het Westberlijnse dagblad „Der Abend" heeft Zaterdag gemeld dat gedurende de laatste 2 maan den onder zware geheimhouding Russische atoomkanonnen en vèrdragende raketwapens naar Oost-Duitsland zijn overgebracht. Volgens het blad waren uitge breide veiligheidsmaatregelen ge nomen alvorens deze wapens in 25 speciale spoorwegwagons uit iï? Rusland naar Oost-Duitsland werden overgebracht. Een deel van de atoomwapens zou zijn overgebracht naar de omgeving van Schwerin, Erfurt en Maag denburg. Ook zou atoomgeschut zijn aan gekomen in Kummersdorf-Spe- eenberg, ongeveer 60 km ten zui den van Berlijn. Volgens „Der Abend" zouden verder sinds de herfst van verleden jaar in de Russische zóne van Duitsland 600 zware tanks van het type „Staling II" zijn aangekomen. Een aantal verouderde tanks werd gedurende dezelfde periode uit Oost-Duisland naar de Sowjet. Unie teruggezonden. Radio-Moskou heeft medege deeld, dat de opperste Sowjet (raad) der Sowjet-Unie voor drie Februari bijeengeroepen is. De laatste vergadering van de opperste-Sowjet werd in April van het vorige jaar gehouden. De opperste Sowjet het par lement der Sowjet-Unie heeft meer dan 13.000 afgevaardigden. De opperste-Sowjet bestaat uit twee Kamers: 1.) de raad (of Sowjet) van de Unie, die geko zen wordt op basis van een afge vaardigde op iedere 300.000 in woners. Bij deze verkiezingen wordt een „districtenstelsel" toe gepast. 2.) De raad van de natio naliteiten. Bij de verkiezing hier van gaat men ervan uit, dat alle volken en minderheden vertegen woordigd dienen te zijn. De opperste-Sowjet wordt voor vier jaar gekozen. Er kan slechts op candidaten gestemd worden die op de één-partijlijst voorko men. De vergaderingen worden gehouden in het grote paleis van het Moskouse Kremlin, de oude tsarenvesting. De opperste Sowjet komt dit jaar verscheidene weken eerder bijeen dan gewoonlijk. Normaal wordt de jaarlijkse zitting in Maart of April gehouden ter 1 goedkeuring van de begroting en de in het voorafgaande jaar door De rechtbank te Turnhout heeft haar presidium uitgevaardigde de exploitanten van de speelbank decreten „Seasideclub" J. M. en J. K. uit Radio-Moskou deelde niet mede, Den Haag in beroep veroordeeld waarover gesproken zal worden. t°t een voorwaardelijke gevange- Een aantal Westelijke waarne- msstraf van drie maanden en een mers geloofde, dat de opperste geldboete van fr 80.000 of twee Sowjet een nieuwe poging tot maanden. Zij waren in eerste aan voorkoming of uitstel van be- leg wegens het exploiteren van krachtiging van de Parijse ac- deze speelclub te Baarle-Hertog coorden zal doen. w a Westelijke mogendheden om af te zien van een herbewapening van West-Duitsland op basis van de Parijse accoorden. In deze kringen zou men niet verbaasd zijn als Rusland in de komende weken een krachtige po ging zal doen om het ten uitvoer leggen van het plan van de Wes telijken om West-Duitsland te herbewapenen te verhinderen. Het wordt echter evengoed mo gelijk geacht dat bij de besprekin gen in Moskou zal worden uitge gaan van de stelling dat de en uitvoerlegging van de Parijse ac coorden niet kan worden verhin derd, behalve op voorwaarden waar Rusland niet op in kan gaan. In dat geval zullen, volgens deze kringen, de besprekingen waarschijnlijk handelen over de Russische diplomatiek na liet in werking treden van de Parijse ac coorden, als Duitsland dus een souverein lid zal zijn van het Westeuropese verbond. ne bevonden, kon nog gered wor den- Op vele Parijse kaden konden de voorbijgangers zich over de muur heenbuigen en hun hand steken in het modderige water, dat hoger dan de straten staat. In openbare en andere gebou wen worden slaapplaatsen voor de vluchtelingen ingeruimd. Het peil van de Loire. Rhöne en Garonne begint te zakken. Het water in de Seine is Zondag te Parijs tot boven het peil van zeven meter gestegen, maar des kundigen verklaarden, <lat het Een woordvoerder van het Brit se ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Zaterdag verklaard, dat Engeland nog steeds in nauw contact staat met de Verenigde Staten met betrekking tot „alle aspecten van de kwestie Formo sa". Hij weigerde echter commen taar te leveren op aanhoudende geruchten dat de nationalistische Chinezen om Amerikaanse hulp verzocht zouden hebben voor een ontruiming van de Tatsjen eilan den. In diplomatieke kringen in Londen werd Zaterdag gezegd dat het zwaartepunt van het over leg tussen de Verenigde Staten en Engeland met betrekking tot de kwestie Formosa was verscho ven van plannen voor een staking der vijandelijkheden, onder auspi is van mening dat de huidige strijd in de Straat van Formosa een ernstiger bedreiging van de wereldvrede betekent dan enig andere gebeurtenis op het huidi ge ogenblik. Daarom is er in di plomatieke kringen in Londen grote belangstelling voor een mo gelijke ontruiming van de Tats jen eilanden. Naar A.F.P. in Londen ver neemt is ook Nieuw Zeeland bij het overleg met betrekking tot de kwestie Formosa betrokken. In bevoegde kringen verklaarde men dat ook de Franse regering voortdurend van de resultaten van dit overleg op de hoogte ge houden wordt. Volgens A.F.P. betreft het over leg tussen Engeland, de Verenig de Staten en Nieuw Zeeland, dat wordt gevoerd door middel van een telegrammenwisseling tus- ciën van de Verenigde Naties,sen de verschillende hoofdsteden naar een mogelijke evacuatie van de Tatsjen eilanden. De Britse minister van Buiten landse Zaken, sir Anthony Eden, nog steeds de mogelijkheid te ko men tot een staking der vijande lijkheden in de Straat van Formo sa. De Russjsche ambassadeur in Londen, Jakob Malik, is Zaterdag per vliegtuig uit Londen naar Moskou vertrokken om overleg te plegen met zijn regering. Zijn vertrek uit Londen werd door de zware mist meer dan 2 uur vertraagd. Een functionaris van de Russische ambassade ver klaarde in antwoord op vragen of Malik weer naar Londen zou te rugkeren: „Daar weet niemand iets van". De Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Molotof, heeft ook de Russische ambassadeurs in Parijs en Washington voor be sprekingen naar Moskou terugge roepen. In diplomatieke kringen in Lon- den is men van mening dat het overleg in Moskou, wat Europese aangelegenheden betreft, zal han delen over de weigering van de veroordeeld tot 4 maanden ge vangenisstraf en een geldboete 1 van fr 100.000 of 2 maanden. De Nederlandse advocaat mr Van 't Hoff Stolk achtte de goede trouw van beide beklaagden, die wegens ongesteldheid niet waren versche nen, zeer goed aanvaardbaar. Zij moesten immers gemeentelijke en directe belastingen betalen, waar uit zij meenden te mogen opma ken dat het spelen was toege staan. De president van de rechtbank A. Boone sprak de ver wachting uit dat het na deze ver oordeling thans definitief uit zou zijn met de speelbanken. Generaal Matthew B. Ridgway zal na 31 Maart a.s., de datum waarop hij normaal met pensioen behoort te gaan, in functie blij ven als stafchef van het Ameri kaanse leger, aldus is Donderdag avond in Washington bekendge maakt.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1