d Binnenlands nieuws TAFELKLEDEN Sportnieuws De blauwe auto Sneeuw en overstromingen belagen Europa Kantongerecht te Terneuzen Si *5» 9.75 19.50 36.75 12.95 36.50 SCHAKEN VOETBAL WIERENNEN Duizenden personen in Schotland geïsoleerd Agenda BALANS - .og DUIVENSPORT SNEEUWVAL BELEMMERT TREINVERKEER. DE „RIJNDAM" KEERDE TERUG NAAR SOUTHAMPTON DE ROL VAN NAGUIB. De Britse marine en lucht macht hebben Dinsdag de han den ineen geslagen, om een aan tal dorpen en gehuchten in Noord-Schotland, die door de zwaarste sneeuwval in dit ge bied sinds mensenheugenis al bijna een week van de buitenwe reld zijm afgesneden, van voed sel te vooTzien. Intussen heeft in West-Duits- land het water van de Rijn het parlementsgebouw en het ge bouw van de Amerikaanse hoge commissie in Bonn overstroomd. Langs de kust van West-Italië heeft de zee verscheidene gebie den in een moeras veranderd en in Frankrijk heeft het water van de buiten haar oevers getreden rivieren opnieuw honderden per sonen uit hun huizen verdreven. Het water in de Rijn in Duits land steeg Dinsdag gedurende de gehele dag en bereikte kort na de middag een hoogte, die slechts één meter verschilt van het ramppeil. Men verwacht, dat het water in de Rijn hedenochtend vroeg zijn hoogste punt zal be reiken. Eenheden van de Amerikaanse genie-troepen in Duitsland heb ben Dinsdag meer dan 18.000 zandzakken overgebracht naar een aantal bedreigde punten tus sen Ludwigshafen en Germers- belm. Het water in het meer van Neuchatel in Zwitserland is in de afgelopen zeven dagen bijna twee meter gestegen en stond Dinsdag bijna 40 cm boven het gevaarlijke punt. Rondom het meer staan huizen en wegen on- óter water. In Italië bouwden vrijwilligers sn leden van de brandweer giste re» muren van zandzakken op Bedreigde punten langs de west kust tussen La Spezia en Livor- ne Huizenhoge golven, opge zweept door een zware storm, sloegen over de dijken en zetten huizen en straten in Marina di Massa en Marina di Pisa onder water. Nabij Lyon trad de Rhóne gis teren buiten haar oevers en over stroomde een buitenwijk van deze stad, waardoor 186 mensen hun huizen moesten ontruimen. Het water in de meeste rivieren in Frankrijk is nog steeds stij gende en men verwacht de hoog ste waterstanden a.s. Zondag. Uit Zweden wordt opnieuw zware sneeuwval gemeld. In de Zuidelijke provincie Scania wer den de scholen gesloten. IJsbre kers proberen op het ogenblik 30 schepen vrij te krijgen, die op het Vaenernmeer, nabij Gothenburg, zijn ingevroren. Ook uit Oostenrijk wordt verse sneeuwval gemeld. In Tyrol wa ren sleden de enige vervoermid delen, die op de meeste wegen werden gezien. Duizenden mannen, vrouwen en kinderen in geïsoleerde delen van Schotland zochten gisteren de lucht af, in de hoop vliegtui gen te ontdekken, die hun voed selvoorraden zouden komen aan vullen. De luchtmacht en de ma rine werken op het ogenblik samen in een grootscheepse hulp actie aan de bevolking van ge- isoleerde gebieden in Noord- Schotland. De gehele dag door vlogen helicopters met voedsel en medicamenten over dit dun bevolkte gebied. Ook het 13.000 ton metende vliegdekschip „Glo ry" is naar Schotland onderweg, om deel te nemen aan de hulp verlening. Van verscheidene dor pen en gehuchten is al sinds bij na een week niets méér verno- nomen. Men vreest in het bijzon der voor het leven van families, die alleen op afgelegen boerde rijen wonen. In Noorwegen is het zeer koud. De temperatuur varieerde er Maandagnacht van 17 gra den Celsius in Oslo rat 38 gra den in het Valdresdal in het Zui den van het land. In een voorstad van Lyon moes. ten Dinsdagochtend 18o mensen hun huizen verlaten, omdat de dijk die de voorstad beschermt bezweek onder de druk van het water in de Rhone. Ook Dinsdag steeg het water in de Seine te Parijs nog. Door overstromingen is Dins dag water binnengedrongen in het parlementsgebouw te Bonn In dit gebied staan wegen in de omgeving van de Rijn blank. Het 13.190 ton metende Britse vliegdekschip Glory" zal var Glasgow naar Rosyth bij Edin burgh worden gezonden om dienst te doen a]s „vooruitge schoven drijvend vliegveld" voor hefschroefvliegtuigen. Deze toestellen zijn ingescha keld bij de bevoorrading van in gesneeuwde dorpen en gehucb ten in Schotland. Sommige plaatsen zijn reeds een week ge ïsoleerd. Het slechte weder be lemmert echter ten zeerste de be voorrading door de lucht. Op de Buiten-Hebriden zijn _on geveer honderd mensen geïso lseerd in een opbouwkamp van de Britse regering. Hun voorraden raken uitgeput. Men zal trach ten de mensen per schip te eva cueren. Vliegtuigen kunnen bi; het kamp niet landen door de hoog opgewaaide sneeuw. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „Avontuur in Tanger". Concertgebouw, 7.30 uur: Harmonie Terneuzen, muziek- en toneeluitvoering. MORGEN: TERNEUZEN: Café „Du Commerce": Openbare verko ping van een huis met erf. Concertgebouw, 7.30 uur: „Harmonie Terneuzen", Mu ziek- en Toneeluitvoering. BRESKENS: Café van de heer Valk, Scheldekade, 4.30 uur: Openbare verkoping bij instel en toewijzing van een woon huis met erf en tuin. A. M. D., vrachtrijder te IJtzen- G. J. de V., bakker te Kijkuit, dijke, werd op de openbare weg was op zekeren dag met zijn aangehouden waarbij bleek dat verdachte niet in het bezit was van een kentekenbewijs van zijn vrachtwagen. Eis: 10 of 6 dagen. Daar gebleken is, dat D. nog steeds niet in het bezit is van het ontbrekende papier en toch Volkswagen de baan op om zijn klanten de vers gebakken brood, jes te bezorgen. Toen V. op een gegeven ogenblik naar zijn auto terug liep en juist het 'linkervoor- portier opende om in te stappen, reed een personenauto met grote snelheid achter hem lang® en blijft rijden met deze vrachtauto, j greep zowel bakkers broek als veroordeelde de kantonrechter hem tot 50 of 15 dgn, waarvan 40 of 10 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. E. L. W., bierbrouwer te Hulst, parkeerde zijn bestelwagen te Hulst gedeeltelijk op het rijwiel pad. Eis en vonnis 2 of 1 dag. GEHEIME ZENDER OPGESPOORD. In samenwerking met de »jgkspolïtie van Züidbroek en Muntendam hebben ambtenaren van de opsporingsdienst van de P.T.T. te Muntendam de eige naar van de geheime zender „De zwarte madonna", C.M., op he terdaad betrapt, toen hij bezig was met het uitzenden van ver zoekplaten in het huis van zijn ouders. Proces verbaal werd op gemaakt tegen C. M. en de ge heime zender werd in beslag ge nomen. RBI SBONNEN ACTIE HEEFT SUCCES. De reisbonnenactie welke en kele maanden geleden door de Utrechtse kellner Jan Kuyper is begonnen heeft een vlot ver loop. Inmiddels heeft zich een comi- gevormd dat de heer Kuyper >ij het verzamelen van de reis- ionnen ten bate van het Neder lands sanatorium te Davos as- Er werden tot nu toe 567Q3 km vergaard, waarvoor ±30 patiën. ten naar Davos kunnen. Op 1 Maart wil men de actie sluiten en dan hoopt men 80.000 kilometerbonnen bijeen te heb ben gebracht, een afstand geüjk aar, twee maal de wereld rond. De eerste patiënt vertrok reeds op 14 December naar Da ves op door Jan Kuyper en zijn Collega's bijeen gespaarde reis- bonnen. Het treinverkeer wordt in ons land hier en daar ernstig belem merd door de aanhoudende sneeuwbuien, van grote vertra ging is> evenwel nog geen sprake doch wanneer tegen de avond uren de sneeuw zal gaan bevrie zen moet rekening gehouden worden met aanzienlijke vertra gingen. Het zal dan namelijk niet uitgesloten zijn dat wissels gaan vastzitten en seinpalen moeilijk te bedienen zullen zijn, ao vernemen wij van de Ned. Spoorwegen. Uit Maastricht wordt ons voorts giemelil, dat d!e expresi- trein uit Amsterdam, die om 9.49 uur had moeten aankomen, vijftig minuten te laat was. VUURBOL WAS METEOOR. Op verschillende plaatsen in een snelheid van 50 km per se conde naar de aarde valt. Door deze snelheid wordt de lucht rondom de eigenlijke meteoor steen tot lichtgeven gebracht en er ontstaat rond de steen, die zelf maar een doorsnee van 10 k 20 cm heeft, een gasbol van een doorsnee van 100 meter en een staart van enkele kilometers. De steen moet op de aarde zijn neergevallen, doch hiervan zal men wellicht niets kunnen weervinden, omdat de steen Voordat deze de aarde bereikt heeft, reeds volkomen verpul verd is. Dit is de eerste meteoor van het jaar 1955. Hij kreeg dan ook van de Utrechtse sterrewacht het nummer 1955 a. In het afgelopen jaar heeft men enkele tientallen meteoren waargenomen, doch geen van de het land o.a. Zeist en Haarlem, (heeft men Maandagavond om streeks tien minuten over acht, bi de lucht een vuurbol waarge nomen. De bol, zo werd door ve le waarnemers aan de Utrechtse sterrewacht medegedeeld, was *og helderder dan de volle maan. te meeste waarnemers beweer- gen de vuurbol in Westelijke richting te hebben zien verdwij nen. Van de zijde der Utrechtse sterrewacht vernemen wij hier over dat het hier een meteoor betreft, die zich uit het wereld ruim heeft losgemaakt en met deze hemelstenen was zo duide lijk waarneembaar als die welke Maandagavond in verschillende delen van het land zichtbaar was. De Utrechtse sterrewacht ver zoekt degenen die deze meteoor Maandagavond gezien hebben en in staat zijn gedetailleerde gegevens te verstrekken over be. gin- en eindpunt van de meteoor- baan dit aan haar mede te delen. De „Rijndam" van de Holland Amerika Lijn, die Vrijdag j.l. van Rotterdam was ertrokken, heeft na het aanlopen van Sout hampton door het zware weer technische moeilijkheden onder, vonden. In verband daarmee is het schip naar Southampton te ruggekeerd, waar het voor on derzoek in dok zal gaan. De di rectie verwacht, dat het opont houd slechts van korte duur zal zijn. ONAANGENAME ONTVANGST VAN HILVERSUMSE ZENDERS. Luisterend Nederland heeft Zondagavond, voor zover het had afgestemd op de Hilversumse zenders, enkele uren een zeer gestoorde ontvangst gehad. Omstreeks kwart over negen begon het geluid met snelle on derbrekingen door te komen, hetgeen een borrelend effect had en het luisteren hinderlijk maak te. De oorzaak van het onaange name en wonderlijke verschijnsel moet in Lopik worden gezocht. Daar trok over het zenderpark een laaghangend, zeer geladen wolkendek, dat zich op de be sneeuwde tuien van de masten ontlaadde. Het gevolg hiervan was, dat de electrische energie niet regelmatig de aether inging, doch via de tuien weer naar de aarde terugkeerde. De masten waren „versierd" met talloze blauwe vlammetjes. „Het lijkt wel Kerstmis hier" raporteerde een der technici uit Lopik, naar de studio's in Hilversum. Een dergelijk samenspel van de natuurkrachten is voorzover men zich in Hilversum kan her inneren, nog nimmer voorgeko men. DE VERGIFTIGINGS VERSCHIJNSELEN IN GRONINGEN. Het onderzoek naar de oorzaak van de vergiftigingsverschijnse len, die zich enige tijd geleden voordeden bij schilders, werk zaam in een van de lokalen van het scheikundig laboratorium aan de Bloesemsingel te Gronin gen, is nog steeds aan de gang Van de door het Groningse schil dersbedrijf gebruikte kunsthars lak, welke lak voorgeschreven is door de rijksgebouwendienst, zijn monsters genomen. Deze worden nu scheikundig onderzocht. Zoals bekend is, is een van de schilders, de 55-jarige J. Ritsema ten gevolge van vergiftigingsver schijnselen overleden. Twee an deren moesten worden opgeno men in het Academisch zieken huis. Zij zijn inmiddels weer zo ver hersteld, dat zij het zieken huis hebben kunnen verlaten. Een mogelijk verwijt aangaan de het niet gebruiken van mas kers wordt door het schildersbe drijf van de hand gewezen, aan gezien maskers alleen voorge schreven worden vóór spuitbe drijven. In dit geval is de lak normaal met de kwast aange bracht. De verwerkingsvoor schriften zijn dezelfde als bij nl- tro-celluloselakken. Voor schil dersbedrijven geldt het voor schrift van goed ventileren. En dat is, zo werd aan het A.N.P. verzekerd, goed nageleefd. Ge werkt werd in een groot lokaal met elf ramen met geopende bovenlichten, elf zuurkasten met werkende ventilatoren en aan beide zijden openslaande dubbele deuren. Elf schilders waren hier aan het werk, bij drie schilders deden zich vergiftigingsverschijn selen voor. De werkgever heeft zelf, tezamen met een voorman, alk voor gebruik gereed Een kleine greep uit onze grote collectie. In deze opruiming voor een zeer speciale prijs. o TAFELKLEED, kwaliteit „Napoleon" 140 X 170 cm NU TAFELKLEED, kwaliteit „Asta" 140 X 170 om NU TAFELKLEED, kwaliteit „Kelim" 140 X 170 cm NU TAFELKLEED, kwaliteit „Pluche" 140 X 170 cm NU TAFELKLEED, kwaliteit „Moquette" 140 X 170 cm NU het geopende portier met zich mede. Verdere ongelukken deden zich wonderlijk genoeg niet voor. Eis 15 of 8 dagen. De kantonrechter was echter van mening dat, hoewel verdach te V. beter had gedaan even te wachten met oversteken' tot de naderende automobilist was ge passeerd, laatst genoemde weg gebruiker meer in overtreding is geweest omdat aldaar de weg 6 meter breed is en dus volop ruim te was om te passeren. De kan tonrechter sprak V. dan ook vrij van het hem tenlaste gelegde. S. D., chauffeur te Axel, ver oorzaakte met zijn vrachtwagen bij het achteruitrijden bij de los plaats van de Coöp. Suikerfabriek te Sas van Gent een aanrijding met een andere vrachtwagen. Eis en vonnis 20 of 10 dagen. R. M., fabrieksarbeider te Sas van Gent en G. V., grondwerker te Philippine, werden resp. te Sas van Gent en Philippine op de openbare weg dronken aange houden. Eis en vonnis voor ieder 30 of 15 dagen. J. J. V., chauffeur te Terneu zen, reed met een lijnbus op de smalle Vogelfortseweg te Vogel waarde een vrachtwagen, ge laden met gresbuizen, tegemoet Doordat de chauffeur van de vrachtauto een aanrijding wilde voorkomen, stuurde hij zijn wa gen op de zachte berm van deze weg. Wel werd hierdoor inder daad een aanrijding voorkomen, maar de vrachtwagen gleed de berm af en kantelde de dijk af. Verdachte V. werd ten laste ge legd, niet voldoende rechts uit geweken te hebben om zodoende de passage mogelijk te maken. Eis: 30 of 15 dagen. De kantonrechter sprak ver dachte vrij bij gebrek aan bewijs. Ook de chauffeur C. J. V. te Terneuzen, moest voor een der gelijk geval verantwoording af leggen. V. kwam op de verkeers weg ZaamslagPerkpolder een 'bestelwagen met aanhangwagen tegen. Hoewel er geen aanrijding geschiedde, begon de bestelwagen na de bus gepasseerd te zijtm te slingeren en kwam tegen een lange de weg staande boom tot stilstand. De bus-chauffeur had hiervan niets bemerkt en reed dus door naar zijn bestemming. De ambtenaar van het O. M. merkte hierbij op, dat hoewel de zaaa veel gelijkenis vertoonde met de vorige zaak, hier toch wel degelijk sprake moet geweesi zijn van te weinig naar rechts uitwijken bij naderend verkeer. Hij eiste 40 of 20 dagen. Het ten laste gelegde van te veel in het midden van de weg gereden te hebben', achtte de ambtenaar niet 'bewezen en ver zocht hiervoor vrijspraak. Conform de eis luidde de uit spraak 40 of 20 dagen. V gemaakt. Onderzocht wordt waarom juist bij deze drie schil ders zich vergiftigingsverschijn selen openbaarden, en of stren gere veiligheidsvoorschriften bij gebruik van deze lak wellicht noodzakelijk zijn. De kunstharslak is een indus triële lak, die uitsluitend in labo ratoria gebruikt wordt om in strumenten en wanden van labo ratoria tegen zuren bestand te maken. De verf is in een Neder landse fabriek gefabriceerd en bevat o.m. grondstoffen welke uit Duitsland geïmporteerd zijn. <40 10 10 NOORDSTRAAT 58-60* TERNEUZEN* TEL. 2091 School-schaakoom petitie- In de school-schaakcompetitie speelde j.l. Zaterdag de Techni sche school alhier zijn tweede wedstrijd en wel tegen het Kon. Wilhelmina Lyceum te Oostburg. De partijen werden gespeeld in hotel „Des Pays-Bas" en leverden een 51 overwinning voor Oost burg op. Aan de afzonderlijke borden was de uitslag als volgt: Terneuzen Ooetburg J. de KoeijerC. Jansen 0—1 W. A. Vervaet A. Meulendijk 01 J. C. VosB. Bruggeman 01 M J. Lindhout F. Gittenberger 01 P. C. de Waal—W. v. Gorsel 1—0 N. de SmetI. de Hulster 01 Totaal 1—5 Duivenver. E.MJVL, Terneuzen Door de vereniging „E. M. M." van de Bond van Zaterdagvlie gers werd j.l. Zaterdag een ten toonstelling gehouden, waarvoor 218 duiven waren ingezonden. De uitslag was als volgt: Oude doffers: C. van der Hooft. Oude duivinnen: G. Hamelink. Jaarling doffers: W. v. d. Linde Jaarling duivinnenG. Hame link. Jonge doffers: D. Deurwaarder Jonge duivinnen: J. Dhaeze. Mooiste duif van alle klassen: G. Hamelink. Mooiste uitslag: G. Hamelink. Meeste prijzen: C. v. d. Hooft. 31) door A. H. VAN OMMEN. (Nadruk verboden.) Wat ie heeft staan smoezen, weet iik niet. In de eerste plaats kan je d'r niks van horen, ook al leg ie met allebei je oren te gen die cel en in de tweede plaats hen ik niet nieuwsgie rig opgevoed." „Weet je heel zeker, dat die man alleen maar opgebeld werd en dat hij niet zelf een nummer heeft aangeslagen?" vroeg Bijl man. De ander maakte een breed gebaar met de armen. ,,Dat zou 'k U niet toanne zeggen, inspec teur. Als ze in mijn telefooncel staan, kanne ze heel Amster dam opbellen, zonder diat ik er maar een sikkepit van bemerk." ,X>at is wel eigenaardig," vond Bijlman. „Hoe kan je dan con troleren of je klanten je het juiste aantal gevoerde gesprek ken terugbetalen?" „Niks terug te betalen. Asse ze op willen bellen, gaan ze d'r gang maar. Die paar centen voor een gesprek maken mij niet rijker. Da's gratis, inspec teur, onder het motto surre- vies," was het antwoord. Bijlman, die er honderd pro cent van overtuigd was, dat Jeb hem zat voor te liegen, deed alsof hij deze „service-prin cipes" huldigde en ging op het telefoneren niet verder in. Voor eerst was hij1 er van overtuigd, dat Job niets met de moord uitstaande had althans niet de dader kon zijn doch dat hij geheel onkundig wtas van de overval, dat wilde er niet bij hem in. Bulder zat natuurlijk in het complot en hoopte te zijner tijd z'n aandeel in de buit te krijgen, zoals vooraf reeds was geregeld en bespro ken. Derhalve hield Bijlman re kening met het feit, dat deze overval niet acse-er het werk ■was van één of twee personen, doch van een groter aantal mannen, die hij in een .bende" wilde samenvatten. Deze con clusie hield hij voor zichzelf en hij liet Bulder in de waan, dat hij hem volkomen ogeloofde en daarom liet hij het telefoon- vraagstuk voorlopig met rust. Hij stond op, knoopte zijn jas didht en (vroeg zo onver schillig mogelijk: „Nu moet je me >nog even vertellen, hoe die man gekleed was, Job. Geef me eens een duidelijke beschrijving van hem." ,;Da's eenvoudig, inspecteur! Ik zien 'm nog zó voor me een lange magere kerel met een bolhoedje op, dat 'm meer in z'n nek dan op z'n kop stond. Dan zo'n platgeslagen gezicht, nèt of ie onder een heimachine had gelegen^, weet U? Verders een paar grijze ogen, 'n lange neus, alsof ie dat, ding altijd in een andermans zaken steekt en daaronder zo'n mal ,kortgeknipt zwart tandenborsteltje. Danne. 's kijken.o ja.een goeie bek met tanden, maar rechts in z'n onderkaak zat subiet een valse! En verders een kin en twee doodgewone oreneen zware stem ennehij sprak een beet je erg langzaam. En z'n kle ding? Wel inspecteur, ik te ken de man zó voor je uit: ,n licht grijs pakkie met een blaulw overhemd en 'n zwart streple d'r door, een twitte boord en een rooie das meteen wit pükkeltje d'r In., zwarte schoenen en bruine sokken nou da's alles, geloof ik," „Een bijzonder duidelijke per soonsbeschrijving," deed Bijl man enthousiast. „Herinner je je z'n haarkleur nog, Job?" /Subiet! Zwart was-t-ledaar doe ik een eed op," antwoordde Job met een dreunende slag op het tafeltje. Tegelijk met het gerinkel van het opverende kop ie op de schotel tingelde het helletie achter in het café en in de deuropening stond een tamelijk kleine, tengere man, die met de deurknop nog in de in de opening hand wijfelend bleef staan, „Ha die Benny!" gilde luid en hoog Job's stem door het lokaal. „Kom binnen kerel kom d'r in en laat Ik je even voorstellen aan m'n vriend, in specteur Bijlman. Een échte inspecteur van .politie!" her haalde hij en het klonk Bijlman in de oren als een S.O.S. aan het adres van de nieuwe 'bezoe ker. De aangesprokene sloot de deur achter zich en trad lang zaam naderbij en zijn lichte tred had ietp van een hyena. Job was intussen van'zijn stoel opgesprongen en terwijl hij zijn hand vriendschappelijk op de schouder van de ander legde, vervolgde hij opmerkelijk luid: „Kerel, Benny, wat heb ik jouw in een tijd niet gezien! Waar heb je de laatste week gezeten?.Ben je van de borrel ajf of heb je een hekel aan lege glaassies gekregep?!En daarna tot Bijlman: „Wat je noemt een fijne vent, inspec teur. Zeker.Benny heeft ook wel 's een keertie in de lik geze ten, nèt als Jób,., maar hij Is oök net als Job weer op het goeie pad teruggekeerd. Hij lust z'n natie en z'n droogje, maar daar zit 't kwaad ook niet in; als je de maat maar weet te houden.wat jou, inspecteur!" BONDSELFT AL- HAMBURGER SPIEL VERSUS AFGELAST. De KJM.V.B. heeft zich genood zaakt gezien de wedstrijd tussen een bondselftal en de Hamburger Spiel Verein (H.S.V.), welke van middag in het Feyenoordstadion zou worden gespeeld, af te gela ten. Op het terrein van het Feyenoordstadion bleek 15 cm sneeuw te liggen. De bondstrai ner Donnenfeldt is DLnsdagmor gen nog een kijkje gaan nemen, maar hij heeft geadviseerd de wedstrijd niet door te laten gaan. omdat zijns inziens en hij heeft grote ervaring op dit punt op dit terrein geen voetbal mogelijk was. De secretaris van de bond, de heer L. Brunt heeft zich telefonisch met Hamburg in verbinding gesteld om H.S.V. te waarschuwen, dat de wed strijd moest worden afgelast, het geen nog juist op tijd kon ge schieden, aangezien zij enkele uren later de trein naar Neder land zouden nemen. De leiders van H.S.V. hebben het feit spor tief aanvaard en onmiddellijk er in toegestemd op een later tijd stip, waarschijnlijk aan het eind van deze maand of in het begin van Februari alsnog naar Rotter dam te komen. BESTRIJDING VAN „DOPING" Het bestuur van de Italiaanse wielerbond heeft in Rome ver gaderd om voorbereidingen te treffen voor het komende weg seizoen. Behalve een strenge reglementering van de reclame, die bij de wedstrijden mag wor den gemaakt, heeft de bestrij ding van „doping" een zeer be langrijk punt van de bespreking uitgemaakt. Er is een overeen komst gesloten met de Italiaan se artsen-organisatie, waarbij o.a. de volgende afspraken van kracht werden 1. de artsen-organisatie krijgt een lijst van alle op handen zijn; de wielerwedstrijden. 2. voor iedere wedstrijd wordt en gncdisch inspecteur" nange wezen, die het recht heeft, de Voedselzak jes en „bidons" van de renners te controleren en de hem verdacht voorkomende ren- ners aan oen klinisch onderzoek te onderwerpen. De inspecteur begeleidt de rennerskaravaan in een eigen, officiële auto en kan onderweg eventueel opnieuw het aan de renners verstrekte voed sel of dranken onderzoeken. 3. De renners, die aanwijzin gen van de medisch inspecteur in de wind slaan of zich tegen diens wensen verzetten, kunnen op elk willekeurig tijdstip wor den gediskwalificeerd of voor schorsing worden voorgedragen. (Wordt vervolgd.) De ex-president van Egypte, ge neraal Naguib, had sedert Madri van vorig jaar plannen gekoea terd tot afschaffing van de raad van het revolutionnaire opperbe vel en tot oprichting van een pre sidentiële raad bestaande uit le- don van de Mohammedaanse Broederschap, Saadisten, Wafdis- ten en constitutionele liberalen, aldus een Zaterdag te Cairo gepu bliceerd artikel van de hand van luitenant-kolonel Anwar Saam, minister van Staat en lid van ut raad van het revolutionnaire op perbevel.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2