n COSÏA Rit A JEUK Sowjet-Unie biedt West-Duitsland normale betrekkingen aan D.D.D. WEERSVERWACHTING HOOGWATER Londen en Parijs in de mist De Nederlandse vakcentrale over de melkprijs ZON- en 1AANSTANDEN Sowjet-aanbod aan V. N.-atoomcommissie Vogels in nood salons „robent' Koningin en Prins feliciteerden Dr. Alb. Schweitzer Spaak over de Franse voorstellen voor een Westeuropese wapenpooi De militaire toestand MAAR SCHIPHOL NIET op onder op v.m. Boodschap van Prof. Dr. J. A. Veraart na auto-ongeval overleden Nieuwe president Panama in Spaans schip ter hoogte van Belgische kust in nood JSTSSS?»® r/OiOtOi aan Japan: Sleepboot „Witte Zee" naar hem Uitvinder van stofzuiger overleden President Syngman Rhee ziek zSJn- Zuiveringsactie bij Rabat I rmjJrerlr.e btl Abonnement: Terneuzen Olrecteur-Hoofdredaeteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Temeuzen fcedactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per neaand 1.80; per week 43 cent. Losse nrs 8 et. DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 17 JANUARI 1955. 10e Jaargang No. 3357. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regel* f Li iedere regel meer 20 cent Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer.. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur fffkcpper roef hefopartecoduf markt 16 brouwerijstraat 9 lerneuzen Het Sowjetrussische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Za terdagavond op een persconferen. tie een Sange verklaring uitgege ven, waarin aan West-Duitsland normale betrekkingen met de Sowjet-Unie worden aangeboden. J>(> Sowjet-Unie biedt aan de iNwuterepubliek ,,de zelfde vriend schappelijke betrekkingen" aan, die zij met de democratische was- Duitse republiek (Oost-Duits- land) onderhoudt. De Sowjet-Unie, aldus de ver klaring, is van mening, dat het herstel der Duitse eenheid een van de belangrijkste vraagstuk ken is. Om dit probleem op te los se* dient een vier-mogendlieden- eonferentie bijeengeroepen te werden. Nu de Sowjet-Unie er niet in geslaagd is, om de ratificering door de Franse nationale verga dering te verhinderen, gebruikt zij wederom ,,een oude methode op een nieuw terrein, namelijk West-Duitsland". Men drukte zijn verbazing te Londen er over uit, dat de verklaring n.a.v. het onder- (houd Adenauer—Mendès-France REACTIES. Mochten echter de accoorden In diplomatieke kringen te Bonn werd Zaterdagavond de me ning geuit, dat diplomatieke be trekkingen met de Sowjet-Unie geen ruilobject voor een ratifice ring van de accoorden van Parijs vormen. Een werkelijk aanbod zou het geweest zijn, als de Sow jet-Unie vrije verkiezingen in ge heel Duitsland met een daarop volgende hereniging voorgesteld van Parjjs worden geratificeerd,1 zou hebben, dan zou een dergelijke conferen-! Thomas Dehler (Vrije democra- - tendie zich in verband met de tie onmogelijk en bovendien zin loos worden. In dat geval zou de Sowjet-Unie „het nodige doen" en niet slechts de „vriendschappelij ke banden met de Duitse demo cratische republiek aanhalen doch tevens haar aandeel aan de versterking van vrede en veilig heid van Europa brengen door een gezamenlijke krachtsinspan ning van de vredelievende Euro pese landen". De vereniging van de beide delen van Duitsland diende te geschieden op de basis van vrije verkiezingen in geheel Duitsland. West-Duitsland had nu de keus tussen hereniging van Duitsland en een normalisering van zijn be trekkingen van alle landen van Europa enerzijds en het betrok ken geraken van het Duitse mili tairisme anderzijds. Een normalisering van de be trekkingen tussen de Sowjet-Unie en West-Duitsland zou het weder zijds begrip bevorderen en de kansen vergroten op het vinden van een weg naar hereniging van het land. Als de Parijsé accoorden echter geratificeerd zouden wor den zou er een andere toestand intreden. Indirect, zo merkt het Franse persbureau A.F.P. hierbij op, stelt de Sowjet-Unie de normalisering der Sowjetrussisehe-Westduitse betrekkingen afhankelijk van een afzien van de ratificering van de accoorden van Parijs. Het Sowjet-voorstel, dat gedaan is in de vorm van een officiële verklaring en niet in die van een nota, daar de Sowjet-Unie geen diplomatieke vertegenwoordiging in West-Duitsland heeft, zegt, dat de overeenkomsten van Parijs te gen de belangen van het Duitse Volk indruisen en de verdeeldheid van Duitsland nog vele jare-n zul len bestendigen. De Sowjet-Unie zegt niet alleen te staan in haar mening: ook Tsjecho-Slowakije, Polen, Honga rije, Oost-Duitsland, Roemenië en Bulgarije dachten er hetzelfde over, evenals Albanië, continen taal China en enige andere lan den. Sommige waarnemers in Mos kou, aldus Reuter, zien in de Sow- jet-verklaring een tweede stap tegen de ratificering van de ac coorden van Parijs in 48 uur 'n duidelijke poging om de West- duitse bondsdag tegen de accoor den te beïnvloeden. In welingelichte Britse kringen, aldus A.F.P., noemt men de Sow- jetverklaring een „manoeuvre op het elfde uur". In feite houdt zij niets nieuws in, zo zegt men, en verandert slechts de partij, waar aan zij gericht is. megedeeld door het K_\'.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond: Sneeuwbuien, Wisselende bewolking met sneeuwbuien. Krachtige tot ma tige, maar langs de kust aanvan kelijk nog harde Noordwestelijke wind. Temperatuur om hét vries punt. DINSDAG 18 JANUARI. accoorden van Parijs herhaalde lijk voor contact met de Sowjet- regering heeft uitgesproken, zei de Zaterdagavond, dat het Sow In politieke kringen te Parijs verwacht men niet. dat de ver- j klaring de Franse houding ten aanzien van de ratificatie zal be ïnvloeden. De verklaring geeft echter „propagandavoedsel" aan die conservatieven en Gaullisten, die verklaard hebben, dat de rati ficatie vier-mogendhedenbespre- kingen over Duitsland onmoge lijk zou maken. De eerste reacties in Washing- tonse politieke kringen luidden ook: „Manoeuvre tegen de ratifi catie van de accoorden van Parijs door het Duitse parlement". De Sowjet-Unie had gewacht tot na de bespreking van Adenauer en Mendès-France en het voorstel gedaan, toen bleek, dat het resul taat van deze conferentie een goed voorteken voor de ratifice ring vormde. Volgens diplomatieke kringen te Londen schijnt de Sowjet-ver- klaring in de richting van de Westelijke voorwaarden voor het houden van verkiezingen in ge heel Duitsland te komen. De Sowjet-verklaring vraagt vrijheid voor aale „democratische voor verzorgd kapwerk en ook voor betere toiletartikelen. Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben Vrijdag ter ge legenheid van zijn 80ste verjaar dag aan dr. Albert Schweitzer in Lambarene (Frans West-Afrika), een telegram gezonden van de volgende inhoud: „Ter gelegenheid van deze grote dag bieden wij U onze beste wensen aan voor uw werk en uw persoon, en onze diepgevoelde dank voor uw voorbeeld in de wereld." De Belgische minister van bui tenlandse Zaken heeft zijn Neder landse en Luxemburgse ambtge. noten doen weten dat België de Franse voorstellen voor het vor men van een Westeuropese wa penpooi aanvaardbaar acht, zo. lang de doeleinden er zijn: 1. Standaardisering der bewa pening. 2. Rationalisering der wapen productie. 3. Verlaging der wapens. van de kosten Costaricaanse luehtlandings- tuigen in te willigen als de O.A.S. troepen, die in noordelijke rich machtiging tot deze transactie ting oprukken na bij Liberia te geeft. ziin geland, hebben nog geen De raad van de O-A.S heeft de contact met de opstandelingen jV.S gemachtigd de vliegtuigen te San aan Costa Rica te leveren. De raad keurde een resolutie goed, waarin alle regeringen van de O.A„S. verzocht wordt hulp aan Costa-Rica te verlenen. gekregen, aldus werd José vernomen. De commissie heeft de raad van de organisatie van Ameri kaanse staten Vrijdag verzocht een beroep op Nicaragua te doen om zijn actie tegen Costa Rica stpp te zetten. De commissie verzoekt voorts, dat de raad, binnen het raam van het verdrag (van Rio de Janeiro (betreffende wederzijd se verdediging), alle mogelijke De minister heeft Zaterdag j.L tegenover de Nederlandse ambas- maatregelen zal nemen om de jet-aanbod „niet gelegen" kwam. j partijen" om deel te nemen aan Twee Duitse diplomaten in Mos-verkiezingen, die onder „pas. kou zouden een onmogelijkheid send internationaal toezicht" zijn. Een dergelijke figuur zou slechts de nadruk op de verdeling van het land leggen. De West- duitse regering diende op een ge heel andere basis te pogen, om met Moskou in contact te komen. Volgens Fritz Heine, bestuurslid van sociaal-democraten (opposi tie) zeide in het Sowjet-voorstel een teken te zien van de ernst, waarmede Moskou poogde met de Westerse mogendheden tot on derhandelingen over de kvvestie- Duitsland te geraken. Men dien de het voorstel ernstig te onder zoeken en het te gebruiken om een vier-mogendhedenconferentie te bewerkstelligen. Van rege ringszijde betrachtte men een grote terughoudendheid. Men achtte het in Bonn van be lang, dat dit de eerste maal was, dat de Sowjet-Unie zich recht streeks tot West-Duitsland richt te „over de hoofden der Westelij ke geallieerden heen". waarmee de regeringen van Oost en West-Duitsland aceoord gaan, zouden worden gehouden. Moskou heeft tot nog toe de Westelijke voorstellen voor inter nationaal toezicht pogingen ge noemd tot „niet te rechtvaardi gen buitenlandse inmenging" in Duitsland binnenlandse aangele genheden. Maar het Westen stelt als voor waarde voor verkiezingen het opstellen van een kieswet door de vier bezettingsmogendheden, welke zou voorzien in volledige meningsuiting en beweginsvrij- heid van de candidaten in geheel Duitsland. In genoemde kringen verwacht men niet, dat het Westen via de diplomatieke kanalen de Sowjet voorstellen zal beantwoorden, daar deze niet officieel zijn ge daan, maar slechts te berde zijn gebracht tegenover de pers sadeur te Brussel, mr B. Ph. baron van Harinxma Thoe Sloo- ten, een uiteenzetting gegeven van het Belgische standpunt ter zake. Drie en twintig passagiers, die Zaterdagmiddag van familie of kennissen afscheid hadden geno men en welgemoed in het lijn- vliegtuig der K.L.M. van vlucht K.L. 131 stapten, waarmede zij om kwart over drie van Schiphol vertrokken naar Londen, hebben ondervonden, dat zelfs de zeer na bije toekomst moeilijk te doorzien is. Precies vier uur later stapten ze tegen hun verwachtingen in op dezelfde luchthaven uit en moes ten van hun luchtreis naar de En gelse hoofdstad voor Zaterdag af zien, want London Airport „zat dicht". Het toestel arriveerde 1 Vu uur na het vertrek boven Londen, doch kon wegens de mist niet lan den. In de hoop, dat de mist zou optrekken, bleef de gezagvoerder een uur lang boven Engeland rondvliegen, doch tevergeefs. Toen keerde hij terug naar Schip hol. Dit lot was niet alleen K.L.M.-machine besehoren, Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.02 9.37 10.17 10.27 n.m 9.52 10.27 11.07 11.07 ZON 17 8.43 17.02 3.03 18 8.42 17.04 4.09 19 8.41 17.05 5.12 20 8.40 17.07 6.09 21 8.39 17.08 6.57 22 8.38 17.10 7.36 4S 8.36 17.12 8.06 maan onder n.m. 11.45 12.14 12.51 13.37 14.34 15.40 Het bestuur van de Nederlandse Vakcentrale heeft zich beraden over dè recente beslissing van de minister van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening met be trekking tot de melkprijzen. Als resultaat van dit beraad heeft het bestuur zich Zaterdag met een brief tot de minister raad gewend. Daarin wordt in de eerste plaats opgemerkt, dat de doorberekening van de laat ste, zomede de tussentijdse loons verhoging in de landbouw geen verrassing vormt, gezien de daar op betrekking hebbende gege vens, welke voorkomen in de in 1954 door de S. E. R. uitgebrach te nota inzake een eventuele loonsverhoging. Daaruit bleek n.l. dat de landbouw een loonsverho ging slechts dan zou kunnen doorvoeren, indien een doorbere keningsmogelijkheid bestond. Nochtans is het bestuur van oordeel, dat een prijsverhoging van de melk ten bedrage van 3 k 4 cent per liter bezwaarlijk in overeenstemming kan worden gebracht met het algemene prijs beleid van de overheid. Met name betekent deze prijsstijging een da ling van het reële inkomen van die werknemers, die niet geprofi teerd hebben van de laatste loon- ronde. Dit nu acht het bestuur van de N. V. C. niet aanvaard baar in een tijd van een uitzon derlijke hoogconjunctuur. Daar de verhoging van de melkprijs, met die van margarine, de kos ten van levensonderhoud met ca 1 heeft doen stijgen, heeft het bestuur de regering verzocht een algemene loonsverhoging van 1 te overwegen voor die werkne mers, die niet door de laatste loonsverhoging in de toeneming van de algemene welvaart heb ben gedeeld. Voorts heeft het bestuur ver klaard, dat het hoewel instem mende met het beginsel, dat ge streefd moet worden naar een ge leidelijke afschaffing der over heidssubsidies op levensmidde len in het onderwerpelijke ge val een tijdelijke verhoging van dit subsidie prefereert. Tegelijk met de aanstaande huurverho ging zou de bestendiging dezer .verhoging dan nader bezien kun- Het bestuur is namelijk van oordeel, dat door directe afwen teling der melkprijsverhoging op de consument, in het bijzonder de werknemer in wiens voedings pakket de melk immers een belangrijke plaats inneemt - zwaarder wordt getroffen dan wanneer deze lastenverzwaring door een uit de belastingopbreng sten d.w.z. door de gehele be volking, doch dan naar draag kracht te financieren subsidie verhoging ware opgevangen. Ook de tijdelijke margeverho ging voor de detailhandel had, naar het bestuur meent, beter kunnen worden opgevangen door subsidieverhoging. Nu de rege ring daartoe naar minister Mansholt de vorige week heeft verklaard niet bereid is, ver zoekt het bestuur om garanties, dat deze margeverhoging inder daad slechts zullen gelden voor het eerste halfjaar van 1955, voor opgesteld, dat uit een daartoe in gesteld onderzoek de noodzaak van deze margeverruiming blijkt. vernemen wij uit Londen. Niet minder dan 26 binnenkomende toestellen moesten door de ver keerstoren aldaar naar andere vliegvelden worden gestuurd om te landen. Intussen werden op Schiphol alle vluchten naar Londen, maar eveneens naar Parijs, waar de luchthaven ook in dichte mist ge huld was, geannuleerd. vrede en veiligheid te herstellen. De commissie verklaarde, dat „ten minste een aanzienlijk deel van het oorlogsmateriaal", dat Costa Rica is (binnenge bracht uit Nicaragua is geko men. De ambassadeur van Costa Rica te Washington zegt dat er in Santa Rosa, niet ver van Libe ria, gevechtswagens opereren. Hij heeft dit meegedeeld aan de raad van de O.A.S., die op dat ogenblik juist bijeen was. Te Washington is officieel mee gedeeld dat de Verenigde Staten bereid zijn het Costaricaanse ver zoek om levering van vier vlieg- Zaterdagavond is in zijn woning te Wassenaar prof. dr J. A. Veraart, hoogleraar aan de tech nische hogeschool te Delft, in de ouderdom van bijna 69 jaar aan Volgens berichten, die in Ma nagua, Nicaragua, zijn ontvan gen van het „algemeen hoofd kwartier der revolutionaire strijdkrachten van Costa Rica zullen, als de opstandelingen sla gen, Teodore Picado, de zoon van de vorige Costaricaanse pre sident, Mlario Eehiandi, opposi tieleider, en Hijo Roberto Tttnioco een „driemanschap" vormen om het land te besturen. Nederlandse sleepboot voor hulpverlening uitgevaren. Het Spaanse schip „Cobetas" meldde Zondagavond op een po sitie, zes mijl ten W. van de Bel gische haven Zeebrugge, in nood te verkeren en dringend sleep boothulp te behoeven. Het stuur loos geworden vaartuig dreef in de richting van de kust af. Nader werd gemeld dat de Ne derlandse sleepboot „Ebro" uit Vlissingen was vertrokken, om de „Cobetas" te helpen. Omstreeks kwart vóór elf had |de sleepboot „Ebro" aan de „Co- kj I I r I O betas" gemeld, dat de sterkere toekwam. Ongeveer een kwartier later verliet de sleepboot „Zeehond" de haven van Ostende. Ook de reddingboten uit Ostende en Zee- brugge waren naar het Spaanse schip uitgevaren. Terwijl al deze schepen nog on derweg wanen naar de „Cobetas" seinde dit schip, dat het geen as sistentie meer nodig had. Het was op weg naar Vlissingen. Al les was wel aan boord. Een kwartier later, om 23.35 uur, seinde de „Cobetas' tenslotte, dat het koers zette naar Dover. Volgens het Japanse blad „Nip pon Times" heeft de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Molotof, een boodschap aan Ja pan gezonden, waarin de Russi sche bereidheid om de normale betrekkingen met Japan te her stellen opnieuw wordt uitgespro ken. Molotof drong er op aan, dat Japan de eerste concrete stappen zou nemen om tot ope ning van diplomatieke bespre kingen te komen. De vorige maand had Molotof een dergelijke verklaring in Mos kou afgelegd. Tussen Japan en de Sowjet- Unie bestaat technisch nog de staat van oorlog, aangezien de Sowjet-unie niet het vredesver drag van San Francisco heeft ge tekend. Niet krabben. De helder vloeibare D.D.D. kal meert de jeuk In enkele seconden, doodt de ziek tekiemen en geneest tot diep in de huldpoiiën. overkomen den. De Delftse hoogleraar had zich op de morgen van die dag per auto met mr Jonker uit Den Haag naar Eindhoven begeven, teneinde daar een receptie bij te wonen. Kort vóór Eindhoven slipte de wagen en prof. Veraart werd er door de botsing uit geslingerd. Hij hleef enige tijd verdoofd in de sneeuw liggen. Door een passerende automobi list werd hij naar Eindhoven vervoerd. Na een polyklinisch on- derzoek aldaar had men geen be zwaar tegen vervoer naar Was senaar. Nadat prof. Veraart al daar per trein was gearriveerd, is hij tegen middernacht aan de gevolgen van inwendige bloedin gen overleden. K.L.M. VLIEGT WEER OP SAN JOSE EN MANAGUA. Het Westindische bedrijf van de K.L.M. heeft de diensten op de Midden-Amerikaanse hoofd steden San José en Managua, die enkele dagen geleden werden gestaakt in verband met de po litieke toestand, hersteld. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM ZEEF De Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren heeft uit Friesland en uit de streken rond om het IJsselmeer een noodkreet ontvangen om hulp voor de we gens de vorst in noodverkerende vogels. 16.52 nen worden. Vrijdag is te Londen de uit vinder van de stofzuiger, Huiiert Cecil Booth, overleden. Hij is 83 jaar geworden. Zijn uitvinding dateert van 1901 Zijn eerste machines waren op een door het paard voortge trokken wagen gemonteerd. Het hanteerbare model is van 1905 In 1914, toen Booths patenten afliepen, begon overal ter we reld de productie op grote schaal. ge- als sa- Genoemde vereniging heeft reeds enige tijd geleden een ver gadering belegd met de Neder landse vereniging tot bescher ming van vogels, de vereniging tot bescherming van natuurmo numenten en de Covaco. Het re sultaat van deze besprekingendrie dagen de eerste elcctrische Op een persconferentie in Mos kou is Vrijdag bekendgemaakt, dat de Sowjet-Unie bereid is haar kennis op het gebied van atomi- sohe krachtstations, die sedert Juli in Rusland in werking zijn, bekend te maken aan de interna tionale conferentie over vreed zaam gebruik van atoomenergie, die dit Jaar gehouden zal worden. Het hoofd van de afdeling Voorlichting van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Mos kou, Iljoetsjef, verklaarde tegen over dè correspondenten, dat de Sowjet-Unie dit wil doen in het belang van het vreedzame bruik van atoomenergie en bijdrage aan internationale menwerking op dit gebied. Op 30 Juni van het vorige jaar meldde radio-Moskou, dat sedert was een schrijven aan alle Ne derlandse burgemeesters. Op dit schrijven werden tot he den 150 antwoorden ontvangen, waaruit bereidheid bleek mee te werken om vogels die door de vorst in moeilijkheden verkeren, te helpen. De actie zal door de dierenbe scherming in samenwerking met de bovengenoemde verenigingen worden gevoerd. In verscheidene plaatsen zijn reeds comités opge richt. Meelfabrieken zullen tegen ge reduceerde prijs voedsel verstrek ken en de politie zal bij de verde ling daarvan haar bemiddeling verlenen. centrale in de Sowjet-Unie die werkt met atoomenergie, in wer king was. De centrale zou een capaciteit van 5.000 kilowatt be zitten. De Sow jet-academicus D. V. Skobeltsyn is benoemd tot Sow- jet-vertegenwoordiger in de V.N. commissie, die op 17 Januari bij een zal komen ter voorbereiding van de internationale conferentie over vreedzaam gebruik van atoomenergie, die, volgens een besluit van de algemene vergade ring der Ver. Naties, dit jaar zal worden gehouden. Op deze confe rentie zou het Russische verslag over de atoomeentrales bespro ken kunnen worden. De nationale vergadering van Panama heeft Zaterdagochtend besloten president José Ramon Guizado van zijn ambt te onthei fen in verband niet een onder zoek naar beschuldigingen, vol gens welke hij betrokken Ls ge weest bij het vermoorden van pre sident Antonio Remon op 2 Ja nuari. De tweede vice-president van Panama, Ricardo Arias Espi- nosa, is gekozen als opvolger van Guizado. Hij heeft reeds een men we regering samengesteld. Guizado, die dertien dagen ge leden president werd, staat se dert Vrijdag onder huisarrest. Aan deze maatregel is een golf van arrestaties in het land voor afgegaan. Volgens telegrammen uit Pana ma heeft de nationale vergade ring ook besloten Guizado te la ten arresteren en in staat van be schuldiging te stellen. Een Panamese advocaat, Ruoen Miro, heeft, aldus meldingen van New Yorkse radiozenders, bekend president José Antonio Remon te hebben vermoord. De bekentenis werd voorgelezen in de nationale vergadering. Miro verklaarde, dat de aanslag op 2 Januari was gepleegd op aansporing en medeweten van 1 Guizado, diens zoon en een zekere Rodolfo. Volgens latere berichten van de Amerikaanse zenders zei de Miro echter dat hijzelf 't plan tot de aanslag had gemaakt en noch Guizado noch iemand an ders in de details had ingewijd. Wel was Guizado met de samen zwering op de hoogte. Ook werd, aldus de New York se zenders, een bekentenis van een student, Eduardo Teia, voor gelezen. waarin hij verklaarde het machinepistool dat bij de moord werd gebruikt, voor 150 dollar aan Miro te hebben ver kocht. Volgens welingelicht Koreaan se kringen in Seoel zou de presi dent van Zuid-Korea reeds tien dagen wegens ziekte het bed moe. ten houden. In andere kringen doet het ge rucht de ronde dat de president in het Amerikaanse ziekenhuis in Seoel een operatie zou hebben In Westelijke kringen in Mos kou ziet men in het Sowjet-aan- bod een poging om het initiatief i ondergaan, doch van de zijde van op het gebied van de internatte-t ^ekgnhuis weigert men zich nale atoompohtiek te henvinnen.QVer d Gestie uit te laten. De meeste waarnemers juichen I De geruchten over de ziekte het Russische aanbod toe. Tot op de president .schijnen te wor heden zijn de Russen op het ge-jden ^^estigd door het feit dat bied van atoomenergie nog terug-president gedurende de af ge-, houdender geweest dan het es- j week niet éénmaal in het ten. Hoewel men gelooft, dat de',^7' - ,;OK,uonm „iel Russische inlichtingen waar schijnlijk niet veel belangrijke i publiek is verschenen, zelfs niet bij de plechtigheden in Taegoe nieuwigheden zullen bevatten die het Westen niet reeds bezit, ge loven de waarnemers, dat de-se leger. ter gelegenheid van het negen-ja rig bestaan van het Zuid kor man- Sowjet-stap mogelijk kan leiden I Tot dusverre heeft men in of- tot uitwisseling van gegevens tus- J f'ciele sen Oost en West, hetgeen op de duur zou kunnen bijdragen tot vermindering van het wederzijd se wantrouwen en de spanning in de wereld. LAND EN LUCHTMACHT BRACHTEN BIJNA ƒ47.900 BIJEEN VOOR VLUCHTELINGEN. De militaire van land- en lucht macht hebben van de actie ten bate van de vluchtelingen 46.785 gulden bijeengebracht. Het bur gerpersoneel dat onder het mi nisterie van Oorlog ressorteert, stond 15.227 gulden af. Deze be dragen zullen worden gevoegd bij het totaal bedrag van Zuidkoreaanse kringen ontkend dat de president ziek zou zijn. Een woordvoerder van de Zuid- kereaanse regering heeft Zondag morgen ontkend dat president Syngman Rhee ernstig ziek zou Hij zei dat de president „in goe de gezondheid" verkeerde en dat de geruchten over zijn ziekte „on gegrond" zijn. Hij voegde eraan toe dat de president Zaterdag met verscheidene ministers be sprekingen had gevoerd. De politie heeft een, wat zij noemt terroristen centrum in de het nabijheid van Rabat Frans-Ma- rijkspersoneel. Dit totale bedrag 1 rokko) opgeruimd door de arres- zal, zoals is gemeld, door het rijk tatie van 38 personen. De politie worden verdubbeld. nam 40 geweren in beslag.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 1