HET WEER IN EUROPA Binnenlands nieuws Ulal al® Sire&asiflsfitt De blauwe auto O ViLTZESL NU 1, NU NU Indonesische woordvoerder over veiligheid in West-Java v\eX<vC Amerikaanse torpedojager zou op Chinese vliegtuigen geschoten hebben BALANS Havenarbeiders ageren tegen hogere lonen voor rechters Tegenspraak van Prins Aly Khan De zwendel der verval en Belgische bankbiljetten AANSLAG OP VROUW TE GRONINGEN. Oproep van socialistische internationale R.A.F. staaki naspeuringen naar vermiste vliegtuigen Gevechten tussen politie en studenten in Damascus AGENDA Acht jaar dwangarbeid voor ex-nazi-burgemeester Eisenhouwer vraagt ver lenging van dienstplicht VERBETERING ZEEDIJK TE OOSTERLAND. TERNEUZEN. AXEL. GOES. WAARDE Australische versterkingen naar Malakka Pleger van aanslag te Ancona berooft zich van het leven 98 2 20 2 50 I Verschillende delen van West-tuur daalde er tot 31 graden Cel- Buropa worden op het ogenblik sius onder nul. geteisterd diooir overstromingen In Noorwegen zijn Woensdag ais gevolg van zware regenval avond twee mannen om het le en smeltende sneeuw. |ven gekomen door een lawine, I» de Oostenrijkse Alpen is, als toen zij huiswaarts keerden met gevolg van de piotselinge dooi, 'n medicijnen voor het tien maan- waarschuwing van kracht voor den oude dochtertje van één van bawines. Verscheidene belangrij- hen, dat ernstig ziek lag met ke wegen zijn reeds door lawines versperd, waaronder ook de Arl- bergpas. Andere wegen zijn door aardverschuivingen geblokkeerd In de Alpen valleien worden ver scheidene dorpen door overstro mingen bedreigd. Ook in Oost-Frankrijk hebben overstromingen vele verbindin gen verbroken. Volgens de laat ste berichten is ook het spoor wegverkeer tussen Dyon en Rijs- sel stopgezet, doordat de Marne buiten haar oevers is getreden. In de buurt van Genève, in Zwitserland, hebben zware re gens en smeltende sneeuw over stromingen veroorzaakt. Uit het fcanton Valais worden lawines gemeld, terwijl vele bergwegen door aardverschuivingen zijn ge blokkeerd. In Duits1and is de koude Don derdag weer teruggekeerd. In Frankfort vroor het gisteren 5 graden Celsius en ijzel bemoei lijkt het verkeer op vele wegen in het midden en zuiden van W. Duitsland. In dit gebied wordt meer sneeuw verwacht. Te Irsina in Zuid-Italië verplet terde een grondverschuiving Don. «ierdag een huis, waardoor een w*an en twee Jongens om het le ven kwamen. In Zweden was het Donderdag ochtend zeer koud. De tempera- Havenarbeiders in Sydney zijn een „bliksemstaking" begonnen uit protest tegen een aanzien lijke verhoging van de salaris sen van rechters in Australië. EöJ verklaarden dat de rech ters zelf steeds looneisen van arbeiders met lage lonen ver werpen. (In Australië doet een hof van arbitrage, bestaande uit aes rechters, uitspraak als werk gevers en vakbonden het niet eens kunnen worden over loon eisen.) longontsteking. De Orkaden, ten N. van Schot land zijn geïso'eerd door een zware sneeuwstorm. In Schot land is het verkeer tot stilstand gekomen. Telefoon- en electrici- teitskabels geraakten onklaar. In het N. van het land liepen Woensdagavond verscheidene passagierstreinen vast in de opge waaide sneeuw. De passagiers van deze treinen zijn Donderdag in de loop van de dag door een .speciale hulptrein opgehaald. Prins Aly Khan heeft Woens dagavond berichten tegenge sproken, volgens welke hij had verklaard, dat hij zijn vader, de Aga Khan, zou cc Volgen als leider van de twintig millioen Mohammedanen omvattende Iamaili-secte. Hij noemde de (berichten „vals en kwaadaardig". „Het Is onver draaglijk. dat dergelbke verkla ringen aan mij worden toege schreven, daar het mijm innig ste twens is, dat hij (de Aga Kahn) ons volk nog vele jaren zal leiden." Hij sprak ook tegen, dat hij en zijn vader enig me ningsverschil hadden gehad. JEUGDIGE VOLENDAMMERS OVER ZWAK IJS NAAR MARKEN, Woensdag zijn 20 jeugdige Vo- lendammers op de schaats de Gouwzee overgestoken naar het AUTOBESTUURDER AANGEVALLEN. Naar eerst thans is bekend ge worden heeft een tot nu toe on bekende jongeman Dinsdagavond een aanslag gepleegd op een be- eiland Marken. Zij reden onge- woner van het Zuiderpark te Gro- veer 50 meter naast de vaargeul, ningen. Deze bewoner stapte om waarin de bootdienst nog onder- ongeveer half acht in zijn auto en houden wordt tussen 't eiland en werd, tppn hij wilde wegrijden, het vasteland. met een hard voorwerp op het Hoewel de schaatsers ook de te- hoofd geslagen. Onmiddellijk ver- rugweg zonder ongelukken afleg- dedigde de aangevallene zich door den, werd van politiezijde mede-de aanrander bij de keel te grij- gedeeld, dat het een zeer onver- pen. Er ontstond een worsteling antwoordelijke onderneming was, waarbij de aangevallene het be daar het ijs in de Gouwzee nog wustzijn verloor. De dader is er vandoor gegaan en is tot op he den spoorloos. Het slachtoffer maakt het thans redelijk wel. Het In de zaak van de zwendel in vervallen bankbiljetten is thans ook een lid van de Mechelse ge meenteraad, Leo Wuyts, aange houden. De heer Wuyts was tevens als ambtenaar werkzaam op het mi nisterie van Economische Zaken Brussel. goals men weet, heeft het par ket de opheffing gevraagd van èe parlementaire onschendbaar heid van de liberal senator De Stobbeleir uit Mechelen, die even eens bij deze zaak betrokken zou aipn. Notaris Huysmans die de lei ding van de handel in vervallen bankpapier moet hebben gehad, is nog steeds in verzekerde be waring. Bij deze zaak is eveneens een ambtenaar van 't ministerie van Financiën betrokken, die zou hebben zorggedragen voor het weer geldig maken van de na de bevrijding ingetrokken bankbil jetten. zeer zwak is. ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Woensdagavond heeft zich op de weg HardenbergCoevorden een botsing tussen twee auto's voorgedaan, tengevolge waarvan de twee bestuurders ernstige ver wondingen opliepen. Een hunner is Donderdagochtend overleden. Omstreeks half zes Woensdag middag zijn de auto bestuurd door de arts G. uit Coevorden en de stationcar bestuurd door de 43- jarige Van B. uit 's-Gravenhage door nog onopgehelderde oorzaak met elkaar in botsing gekomen. De arts is opgenomen in het zie kenhuis te Coevorden; de heer Van B., employé van P.T.T., is vervoerd naar het ziekenhuis te Hardenberg en daar gistermor gen overleden. In de nacht van Woensdag op Donderdag heeft de 40-jarige A. V. in de Sledemennerstraat te Groningen een aanslag gepleegd op een vrouw van middelbare leeftijd. De man had zich al de hele avond in de buurt van het huis der vrouw opgehouden en poogde in contact te komen met de dochter. Toen moeder en doch ter zich om half een 's nachts op straat begaven, stoof V. op hen toe en stak de moeder met een mes in het bovenlichaam. De da der is door de politie gegrepen en opgesloten. De vrouw werd naar het academisch ziekenhuis ge bracht. Zij kon, na behandeld te zijn, naar huis terugkeren. De re cherche stelt een onderzoek in. motief van de aanslag is vermoe delijk roof, hoewej hieromtrent nog geen zekerheid bestaat. De socialistische internationale heeft alle socialistische partijen en alle „vrijheidslievende men sen' opgeroepen zich te scharen achter een protest tegen de arres tatie en gevangenhouding van socialisten in Roemenië. In een verklaring van Morgan Phillips, voorzitter van de socia listische internationale, en Julius Brauthal, secretaris, in het bulle tin van de organisatie wordt ge zegd, dat volgens „niet tegenge sproken" persberichten ongeveer 150 socialisten in Roemenië zijn gearresteerd, de meesten reeds in Mei 1948, en dat zich onder de gearresteerden alle leiders van de onafhankelijke sociaal-democra tische partij, die in 1946 door Ti- tel-Petrescu werd gesticht, bevin den. Titel-Petrescu werd onlangs in het geheim veroordeeld tot 25 jaar zware dwangarbeid, aldus de verklaring, waarin nog een aan tal namen van veroordeelde socia listen wordt opgesomd. De R.A.F. heeft Donderdag, tengevolge van het steeds slech ter wordende.weer boven de At lantische Oceaan, de naspeurin gen naar twee vermiste R.A.F.- toestellen stopgezet. De vermiste toestellen van het type „Shackleton", die op een verkenningsvlucht waren, ver dwenen Dinsdagavond ongeveer 100 mijl ten zuid-westen van Ier land. Woensdagavond was er hoop, toen een Brits oefenvliegtuig meldde lichtsignalen en iets wat op een vliegtuigreddingsvlot leek gezien te hebben in het gebied, dat werd afgezocht. Het toestel schoot vuurpijlen af en stelde een uitgebreid onderzoek in, doch er werd niets gevonden. Een uiteenzetting over de vei-het liigheid in West-Java, heeft een zij, woordvoerder van het militaire commando voor West-Java, ma joor Nawawi Alief medegedeeld, dat in 1954 weliswaar het aan tal terreurdaden groter is ge weest dan in het daaraan voor afgaande jaar, doch dat met betrekking tot de sterkte der benden en de totale schade, die zij hébben aangericht, met ze kerheid kan worden gezegd, dat in 1954 het leger een (belangrijk succes heeft geboekt in de strijd tegen het .bendewezen. Door een intensieve patrouillegang van Da Duitse kloosterzusters in Silezië Naar eerst nu vernomen wordt ■ijn in Augustus 1954 de Katho üeke Duitse ordezusters uit haar kloosters in Opper- en Ne der-Sliezië, dat sedert 1954 Pools gebied is, verdreven en door de Poolse autoriteiten in de buurt van Posen en Krakau onder on gunstige arbeids- en levensom standigheden geïnterneerd, al dus meldt het Westduitse pers bureau D.P.A. De Katholieke 'bisschop van Berlijn, Wilhelm WestJkamip, heeft onlangs, toen hij in een Oostberlijns ziekenhuis de Pool se vicarissen van Breslau en Kattowitz ontmoette, deze hoog- /weardigheiddbekleeders ver docht om steun voor de kloos terzusters. In (Damascus is de politie Donderdag slaags geraakt met studenten die demonstreerden tegen een bezoek van de minis ter-president van Turkije, Adnan Menderes. Acht studenten en één poli tieman liepen verwondingen op. De studenten bekogelden de politie met stenen toen deze trachtte hen te beletten hun onderwijsgebouwen te verlaten. Premier Menderes wordt he den op weg van Beiroet naar Bagdad in Damascus verwacht. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur; „Slaven der hartstocht ZAAMSLAG: Zaal R. van de Veke, grote keuring van dui ven op vliegwaarde. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor-Theater, B uur: „Slaven der hartstocht" Concertgebouw, 8 uur: £„Captai* Kidd and the Slave Girl". Café ,,'t Soheepje", Ten toonstelling van duiven. AXÉL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Fernandel weet 't te verkopen". HOEK: ,,'s Lands Welvaren": Prijskaarting. ZAAMSLAG: R. J. v. d. Veke grote keuring van duiven op vliegwaarde. Dr Robert Ernst, de vroegere nazi-burgemeester van Straats burg gedurende de Duitse bezet ting van de Elzas in de tweede wereldoorlog, is Donderdag door een militair gerechtshof in Metz veroordeeld tot acht jaar dwang arbeid. Hij zal, naar wordt ver wacht, bijna onmiddellijk in vrij heid worden gesteld, omdat hij al acht jaar in Franse gevangenis sen heeft doorgebracht. Hij heeft zeven jaar gevangen gezeten op beschuldiging van hoogverraad totdat een hof van appèl verleden jaar Januari be sloot dat Ernst geen Fransman was en daarom geen hoogverraad jegens Frankrijk kon hebben ge pleegd. De dag na zijn invrijheids- stelling werd hij, onder beschuldi ging oorlogsmisdaden te hebben begaan, gearresteerd, toen hij op het punt stond de Duitse grens over te gaan. Ernst is gisteren uit de gevan genis ontslagen en zal naar Duits land terugkeren. Indonesische leger, hebben aldus deze woordvoerder, de macht, waarover zij in be paalde gebieden aan het begin van 1954 nog beschikten, voor goed moeten prijsgeven. Zij kun nen thans niets anders meer doen dan kleine terreurdaden verrichten, en dat alleen in Oost-Pr iangan. In 1953 werden 15.999 wonin gen in brand gestoken, tegen 8.652 in 1954. Het aantal gevan gen genomen bendeleden was in beide jaren resp. 3.985 en 3 914. Gedood werden in 1953: 2239 en in 1954 1502 bendele den, aldius genoemde woord voerder. President Eisenhower heeft Donderdag het Congres gevraagd de wet op de militaire dienst plicht voor de tijd van vier jaar te verlengen. Ook vroeg hij salarisverhoging voor beroepsmilitairen en het scheppen van een machtige mili- In een spoedeisende vergade ring hebben de ingelanden van het waterschap Oosterland en Sir Jansland met algemene stemmen besloten de zuidelijke zeedijk, van de boerderij Schoof af tot aan het voormalig dijkgat Oos terland, te herstellen en te ver beteren en wel op zodanige wijze, dat de buitenberm wordt ver hoogd en een kistdam wordt ge plaatst. Dit werk vordert be langrijke bedragen, maar de in gelanden zijn overtuigd van de noodzakelijkheid van de uitvoe ring van dit werk. Een algehele verhoging der dijken werd nood zakelijk geacht, maar het water schap aoht zich hiertoe finan cieel niet in staat. BENOEMINGEN BIJ WATERSCHAPPEN. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland: tot lid van het bestuur der wa terkering van de calamiteuze Zimmermanpolder de heer H. J. Sentse te Rilland-Bath; tot gezworene van de Molen polder de heer J. Rouw te Yer- seke. DRIJVENDE MIJN IN DE SCHELDEMONDING. Donderdagochtend is de scheep vaart gewaarschuwd voor een drijvende mijn, die zioh bevond in de monding van de Schelde. DE AANVAL OP DE DIJKEN IS MEEGEVALLEN. Voor zover thans bekend is, hebben de storm en het hoge water in de nacht van Woensdag op Donderdag nergens enige schade van betekenis aangericht.. Het dijkleger was overal paraat. Woensdagnacht omstreeks één uur was in het district Zuid het telegram voor beperkte bewaking uitgegeven. De bevolking is ech ter bijna overal rustig gaan sla pen. „Het was deze keer niet zo erg. De stoifft" viel erg mee", zo luidde het geruststellende com mentaar uit vele plaatsen. DIJKVAL TE SCIIARENDIJKE. In de naoht van Woensdag op Donderdag is in de zeewering bij Scharendijke, aan de noordelijke kust van Schouwen, een dijkval opgetreden. De verzakking is 12 tot 15 meter diep en 20 tot 25 meter lang. De dijkwacht, die bij de beperkte bewaking was opge roepen, heeft de dijkval proviso risch hersteld. Er bestaat bij het komende hoogwater geen gevaar voor de dijk. „Voor U" by het Spaarfonds. Met gepaste trots vertelt Rens van Dorth in zijn feestprogram ma van zijn nieuwe revue-show „Voor U" over zijn werkzaamhe den gedurende zijn 15-jarige loop baan en deze zijn niet zo gering meer. Begrijpelijk kan 't bestuur van het Terneuzense Spaarfonds zich dan ook gelukkig achten met de keuze van dpze revue, die een ensemble van „5 jaar" voor het voelicht brengt. Gedurende drie achtereenvol gende avonden heeft dit program ma voor de ongeveer 1500 leden van het Spaarfonds in het Con certgebouw gelopen en de bezoe kers hebben er plezier aan be leefd. Rens van Dorth draagt voor 'n Het décor was sober, maar uiterst smaakvol. Zonder twijfel zullen velen dit gezelschap graag terug zien, ge tuige de bijzonder hartelijke ova ties die het telkens in ontvangst mocht nemen. Technische hogeschool. Te Delft slaagde voor het can- didaatsexamen scheikundig inge nieur de heer P. D. Marijs, alhier. Nieuw koelhuis op Noord-Beve land geopend. Te COlijnsplaat op Noord-Be veland is Woensdag een nieuvr koelhuis geopend, dat is ge bouwd voor rekening van de Gocjp. Vereniging Koelhuis Colijïisplaat G. A. In tegenwoor digheid Van de burgemeester A. Schuit van Kortgene en zijn wethouders alsmede talrijke genodigden heeft de voorzitter van de vereniging, de heer C. M. Hanson de opening verricht door een draai aan een knop. Het gebouw, waarover men acht maanden heeft gebauwd heeft een oppervlakte van 830 vierkante meter. Het belviat tien cellen met een gezamenlijke ca paciteit van 1000 ton. Het is een vorstvrije bewaarplaats met kuikwanden en gewapend beton constructie. De bouw van dit koelhuis werd vooral bespoedigd door het feit, djat vorig jaar cp Ko«td-Be«c iand veie nard&ppeïem tteer vors* eifn bedorven. Woensdagmorgen werd in op dracht van de herverkaveling? commissie Zeeland aanbesteed het bouwen van een bemaiinj»- gebouw voor de polder Waards Hoogste inschrijver was erven L J. Boere te Rotterdam voor ƒ251.009,en laagste inschrijver J. A. Leys te Kapelle voor 196.080.— Naar uit officiële kringen ver luidt Euilen binnen enkele maanden Australische verster kingen naar Malakka gezonden worden ter bestrijding van de opstandelingen. Reeds herhaal delijk (hébben Australische offi cieren (Malakka bezocht om de vechtteehniek in het oerwoud te bestuderen. Thans zijn er ongeveer 40.000 man Britse troepen. Toz-ameh met de plaatselijke politie en antiopstamdelingentroepen staan ongeveer 100.000 tman te genover vijif- tot zesduizend communistische opstandelingen, die zich in het oerwoud ver schuilen. Een Amerikaanse torpedo- boot jager heeft één dezer dagen op vliegtuigen van cammunis- tischOhina geschoten nabij het eiland Nantsji, dat in handen van de nationalisten is. Dit is meegedeeld door nationalisti sche verslaggevers die van het nationalistische eiland Tatsjen te Taipéh zijn teruggekeerd. Volgens de verslaggevers werd geschoten, toe:J de communis tische vliegtuigen een nationar listisch landingsvaartuig waar op zij reisden met een escorte van torpedojagers, achtervolg den. De Vliegtuigen vlogen as ven maal over het curuvooi. maar schoten niet, ondanks het feit dat men oo de torpedoboot jagers het vuur opencïe. De escorterende torpedoboot - jagers, aldus de verslaggevers, waren tran de Chinese nationa listen, maar een Amerikaanse tarpedofcctotjager, de in de na bijbeid patrouilleerde, had ook het vuur geopend. De Amerikaanse autoriteiten té Taipeh hébben Inmiddels ontkend, dat één harer oorloge e-hepen oo Chinese vliegtuigen zon hebben geschoten. taire reserve, die in staat moet Ti - zijn af te rekenen met elke ,/aan-groot gedeelte dit rijk gevarieei valler die de misdadige domheid r"° "ocro,ori "71 atoomaanval te begaat om eein ondernemen". De man die Zondag vier grana ten wierp in een bioscoop in An cona, Michèle Cannarozzo, heeft zich met een revolver van het leven beroofd. Zijn lijk werd ge vonden in een rivier bij Summaga in de omgeving van Venetië. programma wat niet zeggen wil, dat de overige leden van het en semble niet een goede partij heb ben geblazen. Cora Ville en Silvia Sylvestra hadden enkele zeer aantrekkelij ke nummers en als wij terloops „De modegril" van Cora Ville noemen, willen wij daarmee geenszins de prestaties van Silvia Sylvestra op het tweede plan brengen. Cas Oosthoek heeft weer eens laten horen en zien wat pianospe len is en met Ted Valerio bleek hij ook op de accordeon goed Door de aanslag in de bioscoop thuis te zijn. Dick Binnendijk en werden twee personen gedood en Tonny Huygen waren uitstekend bijna vijftig gewond. I in hun nummers. 27) 26) (Nadruk verboden.) door A. H. VAN OMMEN. (Nadruk verboden.) „Met de assistentie van Bijl man zal ik een heel eind ko men," deed Drost gemaakt ge wichtig. „Precies,.zónder die assis tentie breng je d'r niks van te recht en zie ik je in staat om een gezellig bakje leut met de moordenaar te drinken, zonder dat je 't weet", ketste Verraart terug. „M'n tante zou zeggen. „Help.ik ben al weg," riep Verraart opspringend en hij hol de de kamer uit. „Zeg Jansen," zo wendde Bijlman zich tot Drost, „begin jij maar vast aan je rapport. Ik ga intussen even een be leefdheidsvisite bij Job Bulder afleggen. Job en ik zijn oude vrienden, zoals ik je verteld heb en ik snak er gewoonweg naar de kennismaking te hernieu wen. Als jij nu erg je best doet, mag je na de lunch met me mee naar mijnheer Zonsveld in de Van Breestraat. Ik kan die man wel hier laten komen, maar ik zoek 'm liever in zijn hok op." „Als je hem dan maar thuis treft." Bijlman dacht een ogenblik na. Ik zal hem een briefje laten sturen met de mededeling, dat hij vanmiddag ons geacht be zoek tegemoet kan zien. We be hoeven bij hem geen overrom- pelings-tactiek toe te passen zoals gisteravond bij Van Ben- nékam. Die zal zijn compagnon inmiddels van de hele geschie denis op de hoogte hebben ge bracht en dus is Zonsveld tóch al op ons bezoek voorbe reid." „Mogelijk weet hij er nog niets van. Hij zit immers in Haarlem, volgens Van Bennekom?!" „Niet kwaad...", mompelde Bijlman nadenkend. „Nou ja, duvelt niet.als die Zonneveld werkelijk een alibi in Haarlem heeft, kunnen we hem meteen uitschakelen, en we zullen er maar vast op rekenen, dat z'n alibi klopt als die beroemde bus. Ajuus Drost.doe je best," en weg was Bijlman. Bijlman startte z'n trouwe Betsy en tufte op zijn gemak door de Leidsestraat naar de Kromme Nieuwpoortsteeg. De frisse Octoberlucht streek hem verkoelend langs het hoofd en het gevoel van slaperigheid, dat die morgen als een lichte hoofd pijn door z'n bovenkamer had gedwarreld volgens hem de naweeën van de ferme tik van gisteravond, plus een t.' korte nachtrust verdween als bij toverslag. Via Koningsplein en Spui be reikte hij de N.Z. Voorburgwal en pas na de (kruising Rozen gracht zette hij de motor in een stalling en ging te voet de Kromme Nieuwpoortsteeg in. „Kunt U mij het café wijzen van Job Bulder?" vroeg hij een vrouw, die haa? stoepje stond te dlwljlen. ,,'t Café van Job de Bokser (bedoelt U zeker, meheer? Kijk U es., 't derde buis achter de kromming rechts. D'r hangt een bord buiten met „De Witte Muis" er op en daar woont Job." Bijlman dankte met een vriendelijk knikje en slenterde met de handen in de zakken van z'n leren jas de steeg door. Hij passeerde een paar groeze lige huizen, een sigarenwinkel tje, een karrenverhuurderij en na de aangeduide kromming zag hij opeens het uitgangbord voor zich. „De Witte Muis" stond er op en daaronder was een witte plek geschilderd, die het midden hield tussen een witte beer en een handmof, doch geenzins leek op een muis. Bijlman trachtte door (het smalle raam naar binnen te kijken, doch een dik rood gor dijn belette hem dit. Hij gluurde even door een kier, maar de inkt-awarte duisternis daarbin nen maakte hem niet veel wij zer. Resoluut greep hij de deur knop, opende de deur en trad het café binnen. Ergens achter ringelde een belletje. Het licht, dat door de geopen de deur naar binnen viel, be lichtte een paar stoelen en ta feltjes en aangezien Bijlman geen zin had bij een volgende stap in de ingewanden van dit donkere hol de nek te breken, liet hij de deur openstaan. „Wie daar!" klonk opeens een hoge stem ergens van achter uit het café. ,,'n Oude bekende, Job.Geef me' s gatuiw een lichtje of schuif die gordijntjes open," riep Bijl man terug. ,,'n Ouiwe bekendeouwe be kende? Wie mot dat nou zo vroeg al wezen?.Je stem komt me bekend voor. vader, maar tcrh (ken ik je niet thuisbren gen," klonk de hoge stem weer. (Wordt vervolgd.) Partij EXPORT YILTZEIL 183 cm breed per meter Een kleine party TILTZEIL is tijdens het vervoes Bekt beschadigd. Daarom verkopen wjj deze rollen niet voor *.95 en 3.20 per meter 183 cm breed 200 cm breed per per Boeter NOORDSTRAAT 58-60* TERNEUZEN* TEL 2091

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2