Uit de Provincie KANTONGERECHT TE TERNEUZEN De blauwe auto Wat brengt de Radio? Thuisfront van deserterende sergeant deugde niet. SAS VAN GENT. TERNEUZEN. Amerikaanse aviatrice vermist VLISSINGEN. De joden in de communistische staten Nieuw onderzoek in moordzaak-Drummond Schadevergoeding aan Japanse vissers C m Dood van Zweedse gezant in Mexico aan ongeluk te wijten Gevecht met groep vogelvrijverklaarden in Algerië AGENDA Hammarskjoelds reis Het Churchill-fonds. Hoge Egyptische ambtenaren in huisarrest VERBETERING IN ZEEUWSE VEERVERBINDINGEN. Bet werk aan de verbetering van de veerverbindingen over de Westerschelie is in volle gang. Het voorontwerp van de twee grote veerboten, die een capaci teit krijgen van ong. 100 auto's elk, zal waarschijnlijk in April gereed komen. Bovenaien is men bezig met de plannen voor een nieuwe haven in Breskens. Nog deze maand zal in het waterloop, kuncag laboratorium te Delft «sen model van deze nieuwe ha ven worden gedemonstreerd voor itaet provinciaal bestuur van Zee- IsuDct' Dit heeft de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr mr A. K. C, de Casembroot, medege deeld tijdens een bijeenkomst snel enkele persvertegenwoordi gers. Men wil daarnaast trach ten ook voor Kruiningen een steiger met zijlading te bouwen. Mei de Rijkswaterstaat heeft men contact opgenomen om ce steiger in Terneuzen te verzwa ren, waardoor een hier vrij ko mende ponton kan worden ge bruikt voor de haven van Krui dingen. Wanneer de steiger m Kruiningen gereed is wordt over wogen een of meer reserve-sche pen met zijlading te huren. Er bestaat een mogelijkheid om twee Belgische veerboten hier voor beschikbaar te krijgen. Ook .is een veerboot ter beschikking, die thans in Gorkum ligt. Wan- soeer de nieuwe grote boten voor Kruiningen beschikbaar komen, «al daar enige tijd met twee fui ken (aanlegsteigers voor de veerboten) moeten worden geva. to», nl een voor de smalle boten ■«BB de provinciale stoomboot- dierasten en een voor de aanmer kelijk bredere nieuwe boten. De mogelijkheid wordt bestu urd om de dienstregeling voor bet veer Vlissingen-Breskens „om te keren". Wanneer deze re geling er door komt, zullen de eerste drie boten van Vlissingen uit vertrekken om 5.20, 6.20 en 7J20 uur en van Breskens uit om 550, 6.50 en 7.50 uur en daarna vbh Vlissingen uit om 8.25 uur en van Breskens uit om 8.55 uur en zo vervolgens. Dit geeft dan «en nauwere aansluiting op de treinenloop. Men voorziet, dat needs tijdens aanstaande zomer dienst volgens deze regeling zal worden gevaren. De plannen voor de nieuwe veerhaven aan de val te Zierikzee «allien nog dit jaar aanbeste- dlngsklaar komen. Er zal eerst top deze haven een inrichting voor boten met zijlading worden gemaakt. De weg van de haven naar Zierikzee is reeds geprojec teerd. Jubileum C. J. Cutyle, chef- personeel E. N.-C. B. Het was Dinsdag voor de heer C. J. Cuijle, chei-personeel der Eerste Nederlandsche Coöpera tieve BeetworteisuiKerfabrieK een der Koningin jhr mr A. F. C. de Casembroot medegedeeld tijdens een bijeenkomst met enkele pers vertegenwoordigers. De Com- missaris zei voorts, dat de waar- ijiijcle dag, want het was op 4 schuwmgs- en bewakingsdiens-1 januari „o jaar gereden, dat hij ten in Zeeland voortreffelijk zyn eerste schreuen zette in de hebben gewerkt. De onderlinge.suikerindustrie contacten waren goed. Gebleken is, dat het sluiten Met voorbeeldige ijver en ac curatesse vatte hij zijn taak op van de spoorwegcoupures in de .en allengs werd nem meer en dijken nog bijzondere voorzienin- meer verantwoordelijk werk toe gen zal eisen. Dit geldt speciaal voor het traject Kruiningen- Krabbendijke. Men zal hierom trent op korte termijn overleg plegen. De gladheid van de weg. Na de iizige koude in de nacht van Maandag op Dinsdag begon gistermorgen de temperatuur minder koud te worden. vertrouwd, tot zijn aanstelling volgde in de belangrijke func tie van chef-personeei, weike taak hij dusdanig vervuiae, dat zowel de directie als het uitgebreide personeel hem de hoogste lof konden toezwaaien, toen de heer Cuijle Dinsdagmorgen ten kan-! tore van de E. N. C. B., in tegen woordigheid van het dagelijks be stuur, directie en personeel der fabriek en de burgemeester van Te ongeveer 2 uur begon het *jas Y?n Oenït, de heer R. A. J. firvvi Drirvy .r i r\ mnrinrinn .ri/\ /Int I "TIJDENS DE „E 55" HEÏiICOPTERDIENST ROTTERDAMZEELAND. Ter gelegenheid van de grote tentoonstelling „E 55", die dit iaar te Rotterdam wordt gehou den, zal de „Sabena" driemaal per week, n.l. des Donderdags, Vrijdags en Zaterdags, een dienst ■onderhouden Brussel-Rotterdam Via Zeeland. Geland zal worden op Walcheren en Schouwen-Dui- wland, terwijl in overweging is uok Oost Zeeuws-Vlaanderen in deze dienst op te nemen. De „Sabena" zal tijdens de ten toonstelling rondvluchten boven tiet expositie-terrein en Rotter dam. organiseren. SCHADE AAN ZEEUWSE DIJKEN: 1 MILL. GULDEN. Tijöens de Decemberstormen tos voor een bedrag van ongeveer I mïllioen gulden schade aange richt aan de zeeweringen in Zee land Dit heeft de Commissaris De bekende Amerikaanse avia trice mevr. Diana Bixby wordt vermist op een vlucht van Mexico naar de Ver. Staten. Volgens de jongste berichten heeft zij Zon dag wegens benzinegebrek een noodlanding moeten maken in de Golf van Mexico. Nadien is niets smeer van haar vernomen. In 3950 trachtte zij, samen met haar echtgenoot, 'n recordvlucht om de wereld te maken. Zij moest «oen in Calcutta de poging opge ven door motorpech. Diana Bixby en haar echtge- nool Robert onderhielden een luchtlijn voor vrachtvervoer. Bei den vlogen Zondag j.L in afzon derlijke vrachtvliegtuigen boven «en afgelegen gedeelte van Zuid- Californië, toen zij haar man ra diografisch mededeelde gebrek taan brandstof te hebben. Haar laatste woorden waren, dat zij meende 'n landingsplaats te heb ben gevonden. Deden van de kustwacht heb ben later het toestel van mevr. Bixby ter hoogte van de Califor- rdsche kust zien drijven. Er werd jeen teken van leven waargeno men te regenen en werden de straten en wegen als het ware in ijsba nen herschapen, hetgeen nog er ger werd, toen, door het weder dalen van de temperatuur, de regen gevolgd werd door ijzel. Het wegverkeer werd hierdoor lam gelegd, daar het onverant woordelijk was om op deze uiterst gladde wegen verder te rijden. Qp de hoofdwegen werd door de dienst van rijks- en provincia le waterstaat en in de stad door gemeentewerken direct aange vangen met het strooien van zand en kon op deze wegen, zij het met vertraging het verkeer worden hervat, waardoor ook de busdien sten der Z. V. T. M. op de grote verbindingslijnen vrij regelmatig konden worden onderhouden. Qp de zijverbindingen moest de busdienst echter noodgedwongen worden gestaakt. Wij vernamen van vervoerders, die tijdens hun rit door de glad heid van de weg waren overval len, dat zij, ondanks het nagenoeg stapvoets verder rijden, de groot ste moeite hadden gehad hun vrachtwagens op de weg te hou den en collega's zagen, die hope loos langs de weg in het ongerede waren gekomen, daar hulpverle ning onmogelijk was. Er zijn geen berichten van ver keersongelukken binnen geko men, zodat verwacht mag wor den, dat geen personen het slacht offer zijn geworden van de glad heid van het wegdek, al zal wel hier en daar een bulteling zijn gemaakt. Voor de kinderen was het in de buitenwijken echter een onver wacht feest, want het spiegel gladde wegdek bood volop gele genheid zich op de schaats of met de prikslee te vermaken. Gelukkig begon het in de late avonduren te sneeuwen, waar door de ijskorst op de wegen be dekt werd en het te verwachten is, dat hedenmorgen het wegver keer ook op de secundaire wegen hersteld zal kunnen worden, ter wijl obk het strooien van zand voortgang zal vinden. den Boer, cie mededeelde, dat het H. M. de Koningin had be haagd de jubilaris toe te kennen de zilveren eremedaille verbon den aan de Orde van Oranje- Nassau. Nadat de burgemeester deze onderscheiding op de borst van de heer Cuijie had, gespeld, feli citeerde deze de jubilaris op har telijke wijze. Vervolgens werd de heer Cuijle gehuldigd door het dagelijks be stuur en de directie der „Coöpe ratieve," waaruit overduidelijk bleek hoe de superieuren de ar beid van de jubilaris waardeer den, want met de groei van de fabriek, werd de positie van de heer Cuijle verantwoordelijken Het was dan ook een grote vol doening voor 't dagielijKs bestuur en de directie, dat de Maatschap, pij van Nijverheid en Handel be sloot de heer Cuijle de zilveren medaille van genoem.de maat schappij als eervolle onderschei ding toe te kennen. Hierna werd de heer Cuijle na mens het personeel toegespro ken, op zulk een hartelijke wijze, dat daaruit ten volle uiting kwam de goede verstandhouding tussen de chef en het personeel. Het behoeft niet gezegd, dat de toespraken werden besloten met het aanbieden van waardevolle geschenken. Op de hem eigen wijze dankte de heer Cuijle alle sprekers en voor de hoge onderscheidingen en ge schenken, die hem op deze dag werden uitgereikt en bracht we derkerig dank aan het dagelijks bestuur, directie en personeel die hem bij de uitoefening van zijn arbeid zodanig steunden en ter zijde stonden, dat het werk hem nimmer tot een last doch steeds tot een lust is geweest. Onder het aanbieden van ver versingen, en wat er verder bij- hoort, werd nog geruime tijd bij eengebleven, waarbij menig voor val en anecdote de revue pas seerde. Nederlands schip bjj Vlissin gen aan de grond. Het Nederlandse m.s. „Servus" (360 ton), een kustvaarder van W. James te Rotterdam, die om 4 4 uur in de nacht van Maandag op Dinsdag op de Nolleplaat in het Oostgat, nabij Vlissingen aan de grond is gelopen, is om 7 uur 's ochtends op eigen kracht weer vlot gekomen. Het vaartu g keer de naar de rede van Vlissingen terug. Gladheid. In. Vlissingen is het Dinsdag kort na de middag begonnen te regenen, terwijil er 'bij de grond een temperatuur onder het vriespunt! heerste. De gevol gen waren duidelijker zette zich een ijslaag ep alle straten en iwegen af, waardoor het ver keer ernstig werd gestagneerd. Busdiensten naar en van die stad vielen uit. Gemeentelijke diensten rukten in allerijl met wagens en auto's uit om de glad de straten met zand te bestrooi en. Ook in andere plaatsen langs de Zeeuwse kust komen zeer gladde wegen voor. Een commissie van het Ame rikaanse congres heeft in een rapport over de (behandeling der Joden in de Sowjet-Unie en de met haar vertoonden staten in Oost- en Midden-Europa ver klaard dat „de vervolging der Joodse minderheid voortduurt, o<i al wd't het d° wihltn. dat in deze politiek na Stalins over leden een wij ziging is ingetre den". In het rapport, dat de gehele periode van het Sow jet-bewind crver Rusland en dat van de communisten over de landen, die later door Sowj et-Rusland werden beheerst, bestrijkt, wordt gezegd, dat aan de ver volging der Joden „thans min der ruchtbaarheid wordt gege ven, terwijl zij ook niet meer zo openlijk wordt uitgevoerd." De Franse minister van Jus titie, Guerin de Beaumont, heeft besloten een nieuw onderzoek te gelasten in de zaaJk van Gaston Dominici, die veroor deeld is wegens moord op het Japan heeft een Amerikaans aanbod tot schadevergoeding ten bedrage van acht millionn gulden aan Japanse vissers en «Ie visserij voor verwondingen en verliezen door een Amerikaan Britse gezin Drumfmond, aldus se waterstofbomproef op BUdni werd (Dinsdag van gewoonlijk aanvaard. lekkere" levertraan product welingelichte zijde te Parijs ver nomen. De Zweedse ambassade te Pa- Vraag leverancier gratis proefflaeonnatjo Bij een gevecht tussen Franse troepen en een groep van veer tien vogelvrijverklaarden op ze ventig km ten noorden van Ouenza, nabij de grens tussen Algerije en Tunesië, zijn drie op standelingen gedood, vijf gewond en vier gevangen genomen. Aan Franse kart werd een man ge dood, terwijl er drie werden ge wond. In verscheidene delen van Al gerije zijn telefoondraden door- geen geval van moord of zelf- De omteThandelingen over schadevergoeding waren begon nen, nadat in Maart van vorig jaar een Japansie vissersboot overdekt met radio-actieve as een Japanse haven was binnen gelopen. De Amerikaanse ambassadeur in Tokio, Allison, verklaarde Dinsdag, dat nieuwe waterstof- bomproeven, gezien de internatte nale toestand, onvermijdelijk zijn, doch dat in de toekomst be rijs heeft bekend gemaakt, dattere veiligheidsmaatregelen, ge uit het politie-onderzoek is geble- nomen zullen worden, zodat Ja ken, dat de dood van de Zweedse pan geen schade zal lijden, gezant in Mexico, Sven Graf- strom, aan een ongeluk te wijten is geweest. Zoals bekend werd 't stoffelijk overschot van Graf- strom Maandagochtend vroeg op de spoorbaan bij Joigny (Midden- Frankrijk) gevonden. In de verklaring van de Zweed se ambassade wordt gezegd, dat is komen vast te staan, dat Graf. strom, die na een vacantie met zijn gezin te San Remo alleen op weg was naar Parijs, uit een raam van de slaapwagen Is ge vallen, dat plotseling openvloog nadat een eerste poging om het te openen was mislukt. Tenslotte wordt verklaard, dat duidelijk is gebleken, dat het gesneden. moord is geweest. HEDEN TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: ,Van de wal in de sloot' AXEL: Het Centrum, 8 uur: „De charge aan de Rode Ri vier". Gemeentehuls, 2.30 u.: aan besteding maken rioleringen en verharden parkeerterrein. Een voortreffelijk militair, ser geant bij het detachement der Verenigde Naties op Korea, raak te plotseling «Ie kluts kwijt. Tij dens zijn tweede dienstperiode verliet hij als commandant een vooruitgeschoven post en weiger, de terug te gaan, omdat hij die stelling niet verantwoord achtte. Daarna ging hij naar Poesan om te trachten enige persoonlijke zaken te regelen. Het was hem zowel als zijn commandant een raadsel, hoe deze desertie mogelijk was ge weest. De sergeant was een flin ke kerel, die zijn dienst voorbeel dig en toegewijd vervulde. En dan ineens de kluts kwijt?? „U was toch niet bang?", zo werd hem voor het hoog militair gerechtshof gevraagd. „Iedereen kent angst", ant woordde de sergeant, die door de krijgstraad tot zes maanden voorwaardelijk veroordeeld was. „Natuurlijk had ik toen ook angst, maar niet meer dan an ders. Nee, er was iets met mij, dat ik zelf niet verklaren kan. Het kwam door de narigheid thuis". Gedurende de zitting kwam aL le narigheid, die deze man heeft meegemaakt, ter sprake. Hij trouwde eertijds met een vrouw, die reed weduwe was en een kind had. Na dit huwelijk leefde zij naast haar oppassende man maar raak. Schulden stapelden zich op. Om die te kunnen voldoen en zijn gezin in nieuwe banen te leiden nam de man «Jienst voor Korea- De vrouw bleef echter zeer lichtzinnig leven en smeet met het geld van de toelage. De ser geant, die in de strijd gewond werd, tekende voor een tweede jaar om uit de misère van zijn ondeugdelijke „thuisfront" te ko men. Zijn vrouw fuifde de delega ties op en liep tenslotte met een goochelaar weg. Haar kind, ver waarloosd. en verhongerd, werd door de kinderpolitie van de straat opgepakt en naar zijn moe der gebracht. En dat schreef moe der naar haar zoon aan het front, Van die klap raakte hij «ie kluts kwijt. Hij liep weg naar Poesan en trachtte gedaan te krijgen, dat zijn delegatie van zijn vrouw op zijn moeder zou worden overge schreven, niet wetende, dat «ie kinderpolitie zich reeds in ver binding had gesteld met de socia le dienst van het ministerie van Oorlog om dit te bewerkstelligen. De commandant van de ser geant legde geen strafmaatrege len op. „Waarom zou ik dan wel straf eisen", zo zeide de advocaat fiscaal bij het hoog mlitair ge rechtshof. „Deze desertie is een raadsel, hoewel wij de omstan digheden kennen. Het heeft niet de minste zin om in dit geval van verlate Korea-zaken in het belang van de krijgstucht straf op te leg- gten. Ik vraag bevestiging van de voorwaardelijke straialdus de advocaat-fiscaal. De verdediger was het eens met dit standpunt. Hij vertelde nog, dat de sergeant thans tot instruc teur wordt opgeleid en een voor treffelijke staat van dienst heeft. Het hpf doet op 18 Januari uit spraak. Toen óe eerste verdachte Dins dagmorgen voor de balie ver scheen en nadat de kantonrechter het proces-verbaal had voorgele zen, deelde mr P. W. C. C. M. v. Meerwijk mede, dat uit het jaar verslag was komen vast te staan, dat er in de provincie Zeeland nog zeer vele verkeersovertredin gen werden gepleegd. Voorts ver klaarde spreker dat in Zeeuws- Vlaanderen, dat maar 1/3 deel van «deze provincie beslaat, 2x zoveel overtredingen worden ge maakt dan in de rest van Zee land. Hij meende hieruit te moe ten concluderen, dat de opgeleg de straffen in de afgelopen jaren blijkbaar te mild waren geweest. Daarom zag hij zich thans ge noodzaakt om bij deze eerste zit ting van 1955 een begin te maken met het uitspreken van zwaarde re straffen en sprak de hoop uit dat hierdoor het hoge aantal ver keersovertredingen sterk zou teruglopen. J. H., chauffeur te Clinge, haaL de ondanks het drukke verkeer op de Axelsebrug te Terneuzen met zijn vrachtwagen een wielrij. der in. Deze laatste kwam hier door knel te zitten tussen trottoir band en de vrachtwagen. Hoewel de wielrijder viel, gebeurde er ge lukkig geen persoonlijke onge lukken. Wel werd zijn fiets licht beschadigd. Eis 20 of 10 dagen met toewij zing van de civiele vordering groot 2,50. De kantonrechter veroordeelde H. tot 30 of 15 da gen met toewijzing van de civiele vordering. P. v. D„ landbouwer te Honte- nisse, werd op een Zondagmor gen in het veld onder de gemeen te Hontenisse aangehouden met een geladen jachtgeweer. D. bleek geen jachtakte te bezitten. Eis 25 of 12 dagen met voor waardelijke verbeurdverklaring voor een tijd. van 2 jaar van het in beslaggenomene. Daar verdachte bij de politie aldaar zeer gunstig staat aange schreven en hier geen sprake was van stropen, veroordeelde de kantonrechter hem tot 10 of 5 dagen met voorw. verbeurdver- door A. H. VAN OMMEN. 19) „Daarvan Ibent U overtuigd?" „Dit is mijn absolute overtui ging, Inspecteur!" „En wat is de reden, dat U hem zo laat nog met een vol gens Uw zeggen grote collec tie juwelen wegstuurde en in welk verhand staat Uw dodhter daarmee?" „Ja inspecteur, dat is een lang verhaal," antwoordde Van Bennekom, de wenkbrauwen fronsend. Hij nam rustig een paar slokken van de koffie, die de huishoudster zonder een woord te zeggen, had binnenge bracht, presenteerde beide poli tiemannen een sigaar, stak er ook zelf een op en stak toen van wal: „Gistermiddag vervoegde zich ln mijn winikel een heer, die een gouden ring met toril- lant uit wilde zoeken. Toevallig had ik kort geleden een geheel nieuwe sortering ontvangen, dus kon ik hem een prachtige en dure collectie tonen. Hij scheen echter geen keus te kunnen ma ken en vroeg mij, of ik wellicht nog een collectie diamanten (Nadruk verboden.) had, die hij eventueel op een gouden ring kon laten monte ren. De man maakte een zeer betrouwbare Indruk en dus toonde ik hem enige zeer fraaie, grote rose en blauwe diamanten het zal U bekend zijn, dat vooral de laatste soort zeer bij zonder en kostbaar zijn. Daar een dergelijke ring met diamant meestal bestemd is rvoor een dame, kon ik mij zeer goed in denken, dat hij geen keus kon maken, aangezien volgens zijn zeggen ring en steen bestemd waren als cadeau voor een be kend actrice, die haar door enfge bewonderaars op haar 1272-jarig jubileum geschonken zou worden. Tenslotte besloot hij die avond met de dame in kwestie terug te komen, zodat zij zelf haar keus kon bepalen. Zoiets gebeurt herhaaldelijk. De onldërvhiding heeft mij ge leerd, dat velen van mijn man nelijke cliënten moeilijk een keus voor dames kunnen maken, en aldius kemt het vaak voor, dat zij later met hun dame te- klaring voor een tijd van 1 jaar van het in beslaggenomene. Al. de G„ kermisexploitant te Moerbeke, sloeg zonder tijdig te ken in de Westkade te Sas van Gent zó plotseling links af, dat hierdoor een aanrijding ontstond met een achteropkomende perso nenauto die juist wilde passeren. Eis en vonnis 60 of 30 dagen met toekenning van de civiele vordering groot 7,30. Ga. Ka. D„ zonder beroep te Koek, parkeerde de auto van haar vader tijdens marktdag op een verboden plaats in de Nieuw- straat te Terneuzen. Eis en vonnis 6 of 3 dagen. Al. v. M. en W. A. de H„ beiden landbouwers te St Jansteen, re den bij avond te Vogelwaarde met hun met één paard bespan nen landbouwwagen zonder ver lichting op de openbare weg. Eis en vonnis: ieder 2 X 15 of 8 dagen). Ma. Ma. S„ zonder beroep te Sas van Gent en Ia. de K. zonder beroep te Assenede, overschre den bij avond te Sas van Gent de Belgisch-Nederlandse grens an ders dan langs een officiële door laatpost. Eis en vonnis: ieder 10 of 6 dagen. P. V., landbouwer te St Jan steen, werd bij avond te Koe wacht met zijn landbouwwagen op de openbare weg aangehouden waarbij blee.. dat de laadbak niet voorzien was van reflectoren. |Eis en vonnis 10 of 6 dagen. Ad. M. de B„ vlashandeiaar te Axel en J. D., zonder beroep te Axel werden op de openbare weg in kennelijke staat van dronken schap aangehouden. Eis en vonnis: ieder 30 of 10 dagen. G. H. C., landbouwer te Koe wacht, liet zijn hond buiten de kom van genoemde gemeente los lopen, hetgeen aldaar verboden is. Eis en vonnis luidde 6 of 3 da gen. rufkonien. Zijn beslissing vond ilk dan ook niet opvallend noch zijn doen en laten verdacht, vooral niet toen hij .mij een naamkaartje overhandigde." ,Js dit nog in Uw bezit?" viel Bijlman hem gretig in de rede. „Zeker." Hij deed een greep in zijn binnenzak en overhan digde de inspecteur een kaartje. Deze las: Prof. José Piermont de Larger. „Hm, een Franse naam. Sprak de man zuiver Hollands?" „Mmmmm-jaaaaa,hoe zal ilk 't zeggenLaat ik het een nauwelijks melkbaar vreemd accent noemen." „Geeft U mij eens een be schrijving van deze.profes sor." „Een klein tengere man, grijs puntbaartje, enigzins bruine ge laatskleur. Uk schatte hem een vijftiger." „En z'n kleding?" „Gele regenjas, gleufhoed. ik geloof een llcht-grijze." „Prachtig. Gaat U verder met Uw verhaal." „Welnu, goals ik U al reeds zei, zou hij diezelfde avond met de dame in kwestie terugkomen, do-lh ofschoon ik mijn winkel iuist olm 'die reden tot kwart over acht epen hield, kwam hij niet opdagen." „Ik moet U nog maals in de rede vallen: was Uw toediende aanwezig (bij die vooriooige transactie?" „Zeker, inspecteur. Wij laten H. N. v. d. E„ zonder beroep te Sas van Gent, werd op een mis tige ochtend te Sas van Gent aan gehouden toen hij op de verkeers weg naast twee schoolvrienden fietste. Zowel de ambtenaar ais de kan. tonrechter waren van oordeel dat verdachte hierdoor het verkeer zeer in gevaar had gebracht Te- Dag Hammarskjoeld, de secre taris-generaal van de Ver. Natiee, is Dinsdag "er vliegtuig in Ham kou in communistisch China aam gekomen, op weg naar Poking, waar hij zal trachten de vrffÉ ting van elf veroordeelde Ame*i kaanse vliegers te bewerkstelli gen. Op het vliegveld va» Hank©u werd hjj o.m. begroet door ad^n neef Per Hammarskjoeld, de Zweedse zaakgelastigde in Fe king, on plaatselijke Chlncme functionarissen. Hammarskjoeld zal hedenoth tend naar Peking doorreizen. Indische bladen over de reis De secretaris-generaal van dp V". N., Dag Hammarskjoéfe. heeft na zijn bezoek aan Nleuvr Delhi geen onverdeeld gooite pers gekregen in India. De „Hindustan Times" noemt hem te .Dulleagezind" em schrijft dat zijn bezoek aan Fte king alleen zal slagen als hij de nederigheid in acht neemt De „Hindustan Standard" had op de voorpagina een tekening. door Dulles aan wordt opgelaten. De .Indian Expres" zegt, dat men in welingelichte kring» niet veel resultaat van Hammai skjoekA missie verwacht als het uitsluitend om «ie vrijlating van de Amerikaanse vliegers te do» is. politie othSbSÏ hïf^dmgen. Dulle» Eis en vonnis waren dan ook niet mals. Vijftien gulden moest v. d. E. betalen of anders acht dagen brommen. Het Churchillfonds, dat inge steld is ter gelegenheid van zijn 80ste verjaardag zal belastingvrij zijn. Slechts als de premier bin nen het jaar na de instelling van het fonds te overlijden komt zul len success'e-rechten geheven kunnen worden, zo hebben de be lastingautoriteiten meegedeeld. Men neemt aan, dat het fon«is de 300.000 pond begint te nade den (drie mUlioen gulden) en nog steeds blijven gelden van over de gehele wereld binnenstromen. Het zal nog ten minste tot het einde van de maand open blijven voor stortingen. De premier heeft ree<is gelden opgenomen, om zijn huis „Chart- well" in Kent, te doen inrichten als een Churchillmuseum en voorts voor liefdadige doeleinden. In Egypte hefctoen twee onder staatjssecre tarissenMohammed AJboel Ela (Financiën) en Talm el Nimr (Ónderwijs), de secre taris-generaal ivoor stads- e* landzaken, Omar Atoaza, e» kolonel Sadefc el Qarmoety, di recteur van de (burgerluchtvaart, alsmede drie Joodse touite*- larrdso zakenlieden huisarrest gekregen in verfoand met een corruptiezaak, waarbij een toe- drag van een milüoen iEgyptt- sohe sponden is toetrekken. DONDERDAG 6 JANUARI. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7S0 Gram.; 7.50 Dagopenmg; 8.00 Nws; 8.15 Gram.; 9.30 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Morgenwij ding; 10.00 Gram.; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 De Antwoordman; 11.15 Lichte muziek; 11.45 Caus.; 12.00 Orgelspel; 12.25 In 't spion netje; 12.30 Land- en tuinbouw- meded.; 12.33 Gram.; 12.50 Cau serie; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.20 Metropole-ork.; 13.55 Koer sen; 14.00 Hoorspel; 14.45 Kamer muziek; 16.15 Voor de zieke®, 16.00 Gram.; 16.10 Voordr.; 16.5» Araus. mui; 17.00 Voor de jeugd,. 17.45 Regeringsuitz.; 18.00 Nws. 18.15 Voor de jeugd; 18.30 Amu» mui; 19.00 Voor de kindere®, 19.05 Gesproken brief uit Lon den; 19.10 Cabaret; 19.30 Habar nera-ork.; 19.45 Caus.; 20.00 Nw»; 20.05 Journaal; 20.15 Mannen koor; 20.50 Hoorspel; 22.15 Ra<ft» Philharm. ork.; 22.40 Sportnet. 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. onze klanten nooit alleen in de winkel; dat is een prettiger idee vdor de klant, maar ooi vcior ons. Dure stenen houd ik zoveel mogelijk in de (kluis achter in de winkel en als ik daar wezen moet, is Arnold in de winkel, of, yoor de boeren; 12.40 Lunchcon- als hij de klant alleen moet cerj; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 HILVERSUM II: 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kalen der; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram»; 8.25 Hoogmis; 10.00 Gram.; 10.31 Morgenwijding; 11.00 Voor d® zieken; 11.45 Kamerkoor; 12.0# Angelus; 12.03 Lunchconc.; 12.3# Land- en tuinbouwmeded.; 12.3# laten, toen Ik er. Zo deden we dan ook toij de professor." Juist.Gaat U verder." „Tegen negen uiur werd ik op gebeld. De professor moest mij tot zijn grote spijt mededelen, dat de bewuste dame verhin derd iwas voor achten in mijn zaak te komen, en onder veel woorden maakte (hij mij duide lijk, dat ik wel kon toegrijpen, Nws; 13.20 Zang en piano; 13.3# Gram.; 14.00 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Gram.; 15.30 In strumentaal sextet; 16.00 Bijbel overdenking; 16.30 Gram.; 17.0# Voor de jeugd; 17.30 Lichte mu ziek; 17.55 Pianospel; 18.10 Vo caal ens.; 18.30 Boekbespr.; 18.46 Gram.; 19.00 Nws; 19.10 Gram*; 19.20 Sociaal gespr.; 19.35 Gram,. 20.00 Radiokrant; 20.20 Geva». dat een actrice op die tijd op progr.; 22.00 Periodieken parad», het toneel stond. Inspecteur, U, 22.10 Gram.; 22.15 „Weihnachte- ault moeten toegeven, dat dit oratorium" (6e deel); 22.45 Avond- exciuus aannemelijk klonk. Ver der vertelde hij mij, dat een zestal heren, die het initiatief hadden genomen deze toekende actrice (bij haar jubileum te hul digen, die avond een korte bij eenkomst hielden ten huize van professor Van den Bos, aan de Almstel. Tegen half elf zou de overdenking; 23.00 Nieuws; 23.1# Gram. BRUSSEL: 12.00 Omroeporl* 12.30 Weerbericht; 12.34 Gram.; 13.00 Nws; 13.15 Orgelspel; 14.0# Gram.; 14.30 Franse les; 14.4# Klassieke muz.; 15.30 Gitaarmu*. 16.00 Koersen; 16.02 Klassiek» actrice daar ook aanwezig zijn. muziek; 17.00 Nws; 17.10 Gram., en of het nu niet mogelijk was, 17.15 Voor de kinderen; 18.1# dat ik persoonliik even met Zang en piano; 18.30 Voor de soi- mijn collectie diamanten en daten; 19.00 Nws; 19.40 Verzoek- ringen met steen aan dit adres progr.; 19.50 Vrije politieke tri- kor komen bune; 20.00 Verzoekprogr.; 20.1# Klankbeeld; 20.40 Verzoekprogr. (Wordt vervolgd.) 21.00 Radio Ommeganck; 22.06 Nieuws; 22.15 Klarinet en piano; 22.40 Orgelconcert; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1955 | | pagina 2