De afkondiging van het Statuut Het debat in de Franse Nationale Vergadering De conferentie der Colombo-land en ONZE ZAAK GESLOTEN Honderden Japanners zijn nog in Nieuw-Guinea Maximum consumentenprijs voor suiker vervalt WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- cd HAANSTANDEN GlNRlCV* Revolutionnair bevrijding „Irian volksfront voor rabat" gevormd Communistisch China wordt uitgenodigd IS VRIJDAG 31 DECEMBER WEGENS VOORBEREIDING OPRUIMING Mendès France wint vertrouwensmotie Het verblijf der Koninklijke Familie in Sankt Anton Echtscheidingen in West-Duitsland Het vleesverbruik in België OP onder op Dec. 30 8.49 16.37 11.00 31 8.49 16.38 11.17 Jan. 1 8.50 16.40 11.36 2 8.50 16.41 11.56 «XutJcertn»? n« Abonnement* Terneuzet Directeur Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5.35 per kwartaal; per maand f 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 30 DECEMBER 1954. 10e Jaargang No. 3342. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum pee advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1—4 iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddaga 2 uur, Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur IN SURINAME. In een plechtige buitengewone vergadering van de Staten van Suriname is Woensdag het sta tuut voor het koninkrijk, dat op 15 December door Koningin Ju liana werd bevestigd, in Surina me afgekondigd. Gouverneur Klaasesz, de waar nemend voorzitter der staten, K«iader, en minister Juglall (onderwijs) spraken daarbij rede voeringen uit. Vervolgens was er een militai re parade, een receptie bij de gouverneur en een défilé van versierde voertuigen. In de middag zongen school kinderen een cantate. 's Avonds werd er o.m. een gondelvaart gehouden. De regeringsraad stelde voor het feest 28.000 gulden beschik baar. Tien samenwerkende orga nisaties gaven een verklaring uit, waarin zij verklaarden zich afzij dig te houden van het feest naar aanleiding van de door de sta te» aanvaarde amendementen op het kiesreglement. stellen. Het is onze taak de ba sis van onderling vertrouwen te verbreden, opdat hieruit voorko- me het geloof in eigen kennen en kunnen. Hij besloot: Excellen tie: de staten verzoeken U de tolk der bevolking te willen zijn en dank over te brengen aan de Koningin, alsmede aan Prinses Wilhelmina en een felicitatie aan minister Kernkamp. REDE GOUVERNEUR. De gouverneur verklaarde in een rede, dat nimmer tevoren in de geschiedenis van het konink rijk een staatsstuk van deze be tekenis tot stand was gekomen. Hij vroeg: Zouden wij het bij zondere van ons statuut niet mo gen zien in de samenbundeling in één staatsstuk van deze tenden- zen: het verlenen van vrijheid, de afstand van souvereiniteit in vrij heid en een geheel vrijwillig over en weer geven van de be lofte van hulp en bijstand. Het statuut is meer een stuk mense lijke geschiedenis dan een staats stuk. Terecht heeft de Koningin het statuut gezien als een levend organisme. Het zal verschillende voedingsbodems moeten trekken, die een sdhutse in de verschillen de landen zal moeten vinden te gen koude en wind, tropenregens en tropenzin, het zal geen kas plant moeten zijn, die met kunst middelen een tijdlang in leven wordt gehouden. Hij eindigde met de bede: Mo gen onze handen bereid zijn de zware arbeid te verrichten voor de verdere opbouw en mogen die handen zich weten te vouwen om de almachtige steun en kracht te vragen zonder welke het scho ne doel niet bereikbaar is. REDE WND. VOORZITTER STATEN. De wnd. voorzitter van de sta ten zag in zijn rede deze dag als de geboorte van een nieuw rijk. waarin ongetwijfeld zullen gel den gelijke vrijheden en rechten voor zijn inwoners, ongeacht de eosmopolitisdhe samenstelling. De wereld kijkt op, omdat mo gelijk is gebleken, dat een wet kan gelden voor drie landen, zo verschillend in bevolking, ligging en zielental. Waar tot nog toe on derwerping door middel van wa pengeweld, overmacht en oorlogs tactiek opgeld doen, laten deze drie landen aan de wereld een lichtend voorbeeld van verdraag zaamheid en onderling vertrou wen na. Het is geboden met man en macht te werken aan land en volk met de middelen, die de partners ons ten dienste zullen REDE MINISTER JUGLALL. Minister Juglall bracht in zijn rede lof aan „alle voortrekkers en voorvechtérs om de offers in het verleden en de volharding in een ongelijke strijd". Hij gaf een overzicht van de constitutionele ontwikkeling en zei, dat een wereldoorlog nodig was om tem po te zetten achter het formule ren van het nieuwe. Hij merkte op: Er zijn critici, die menen, dat w ijniet genoeg baas in eigen huis zijn. Doch welk land in het hui dige tijdsbestek is volkomen baas in eigen huis. Elke samenwer king eist binding en opoffering van een deel van de eigen macht. Hij bracht dank aan Prinses Wil helmina, aan Koningin Juliana en de grote vriend van Suriname, minister Kernkamp, „aan wiens stuwende kracht en tactvolle lei ding de totstandkoming van het statuut voor een belangrijk deel te danken is". Hij besloot met een driewerf hoera op Nederland, Suriname en de Nederlandse An tillen. IN NEDERLAND. In Nederland heeft na de bevestiging op 15 December de afkondiging van het statuut zich bepaald tot een proclamatie in een gisteren verschenen bui tengewoon nummer van de Ne derlandse Staatscourant, „hou dende plechtige afkondiging van de nieuwe rechtsorde voor het koninkrijk, zoals deze is vervat in het statuut voor het koning rijk der Nederlanden". Vervolgens is in deze buiten gewonen Nederlandse Staatscou rant de tekst opgenomen van de acte van bevestiging en het sta tuut in zijn definitieve vorm. Tegelijk is verschenen nummer 596 van het Staatsblad, dat de zelfde inhoud heeft als het bui tengewonen nummer van de Staatscourant. rast met een bloemenhulde, door dankbaar Suriname aangeboden wegens het feit, dat de Prinses destijds Koningin in haar koninklijke rede van 7 December 1942 de autonomie der rijksdelen in het vooruitzicht stelde, waar door gisteren het statuut voor het Koninkrijk in Suriname en de Ned. Antillen kon worden afge kondigd. iDe bloemen werden door het „Wilhelmina-comité" per vlieg tuig naar Nederland gezonden, waar er een fraai bloemstuk van werd gemaakt. Het stuk was sa mengesteld uit inheemse bloe men, namelijk vuurrode ixora s, die in Suriname bekend staan als vurige liefde" en zaeht-rose pha- comeria's. Het geheel werd ge completeerd door een bladertak van crotton, die een rijke kleur schakering toont. Linten in de na tionale kleuren, afgezet met goud sierden de enorme mand, waar van het rietwerk speciaal moest worden vervaardigd. BLOEMEN VOOR PRINSES WILHELMINA. H. K. H. Prinses Wilhelmina is gisteren op paleis Het Loo ver- DE PLECHTIGHEID TE WILLEMSTAD. De afkondiging van het sta tuut in de Ned. Antillen heeft, door de besluiten die de rege ringsraad Dinsdag heeft geno men, een aanzienlijk plechtiger karakter gedragen dan aanvan kelijk werd verondersteld. Na vcorlezing van de acte van bevestiging in de vergadering der staten, heeft de gouverneur, mr. A. A. M. Struycken, een korte toespraak gehouden, waarin hij de Ned. Antillen gelukwenste dat thans datgene is bereikt, waar naar zo vele jaren is gestreefd. Moge zeide de gouverneur dit statuut ten voordele strekken van de Ned. Antillen, ook in dier voege, dat het zal bijdragen tot het persoonlijke geluk van ieder i zijner bewoners en vooral tot nut van het algemeen. I Mr. Struycken weidde uit over de twee methodes, waarlangs de I grootste machten ter wereld de onwikkeling der volkeren leiden: De methode van dwang en de methdiek der vrijheid. Daar, waar de vrijheid is gekozen, be rust de verantwoordelijkheid voor de staatkundige ontwikke ling op ieder lid van de volksge meenschap. Wij zullen, aldus de gouver neur, de wereld moeten tonen, dat deze gekozen methodiek de juiste is voor het geluk en de ontwikkeling der volkeren. Mijn wens is, aldus besloot mr. Struycken, dat met Gods hulp deze gemeenschap de wil en de kracht daartoe moge vinden. Na de gouverneur sprak de voorzitter der staten, de heer J. E. Yrausquin. Hij noemde de af kondiging van het statuut de laatste stap op de weg naar het zelfstandig maken van dit rijks deel. Deze weg was niet altijd effen, al is er een intensief en vreedzaarh overleg gepleegd, waarbij zoveel mogelijk rekening is gehouden met de belangen der deelnemende landen. Door het hanteren in de volle omvang van zijn grondwettelijke bevoegdhe den, heeft het huis van Oranje hierbij leiding gegeven. De met hodiek der dwang is het Neder landse volk zozeer vreemd, dat er nooit aan zou kunnen worden gedacht deze weg te volgen. De dag van heden stemt ons ernstig, omdat hij ons bewust maakt van onze verantwoorde lijkheid, maar wij weten, dat wij iets goeds zullen bouwen, aldus de heer Yrausquin, die de gou verneur tenslotte verzocht, het getuigenis van aanhankelijkheid en dankbaarheid van de bevol king der Ned. Antillen te willen overbrengen aan de Koningin. Hij besloot zijn rede met een driewerf „hoezee" op de Konin gin, dat door alle aanwezigen uit volle borst werd overgenomen. In de vergaderzaal der staten waren bij de afkondiging verte genwoordigers van handel en nij verheid, van de geestelijkheid, de rechterlijke» en de militaire macht, statenleden, de voltallige rege ringsraad en vertegenwoordigers van de eilandengebieden aanwe zig. De vijf premiers van de Aziati sche landen, die in Bogor confe reren, hebben besloten communis tisch China uit te nodigen voor de conferentie van Aziatische en Afrikaanse landen, die in April in Indonesië zal worden gehou den. NOORDSTRAAT 58-60TERNEUZEN* TEL. 2091 n„ Franse nationale vergade-1 toe onder applaus van een groot ring is Woensdagmiddag om pre- deel der af,levaai-digdem In. Bandung is een „retvolutfio- nsjir rvlolksfront voor de bevrij ding van Irian Barat" gevormd. In een Dinsdag gehouden bij eenkomst izette dit front zijn doelstellingen uiteen. Het werkprogram van dit front, dat naar de voorzitter mededeelde, tot dusver 2000 le den telt, waaronder, zoals hij hieraan toevoegde, „helaas wei nig intellectuelen" zijn, bevat In Tokio zijn plannen in voor bereiding om pamfletten uit te werpen boven de ontoegankelijke gebieden in Nieuw-Guinea om honderden Japanse militairen, die naar men aanneemt zich daar nog steeds verbergen, mede te de len, dat de oorlog 10 jaar geleden is geëindigd en een beroep op hen te doen zich over te geven. Een aantal Japanse ambtenaren en vrijwilligers zal naar wordt ver wacht op 12 Januari hiertoe uit Tokio vertrekken. Een van hen, Koichi Obata, heeft medegedeeld, dat naar schatting tussen een en twee dui zend „achterblijvers" zich nog in de binnenlanden van Nieuw-Gui nea bevinden. Van de 14.000 Ja panners, die destijds in het ge bied tussen Hollandia en Aitape (in Australisch Nieuw-Guinea) waren gelegerd, zijn er slechts 2.000 teruggekeerd, aldus Obata. De rest is „spoorloos". Obata zeide, dat vier Japanners die zich kortgeleden hebben over gegeven, dachten, dat de oorlog nog steeds aan de gang was. Zij hadden in 10 jaar niemand anders ontmoet en de eenzaamheid deed hen besluiten hun schuilplaats te verlaten. Vele militairen, die in d.e ber gen zijn gaan zwerven of zijn ge deserteerd, hebben mogelijk be sloten in Nieuw-Guinea te blijven en een nieuw leven te beginnen. Gedurende de oorlog heeft Oba ta vele hrieven en gedichten van militairen ontvangen, waarin ge zegd werd, dat zij „in vrede in de bergen" wilden leven. Obata, die tijdens de oorlog in Nieuw-Gui nea kapitein was bij het Japanse 18e leger, zeide, dat in de oorlog de militairen op goede voet ston den met de Papoea's. Een aantal heeft zich nu waar schijnlijk volkomen geassimileerd met de bevolking en neemt wel licht een leidende positie in door dat de militairen veel aan de be volking, die nog nooit mensen van buiten haar gebied had ont moet, konden leren. Obata verklaarde, dat het plan om pamfletten uit te werpen nog op financiële moeilijkheden stuit te. De regering van Japan finan ciert de expeditie, maar zegt niet de ongeveer 3000 gulden te kun nen geven, die nodig zijn voor het huren van een vliegtuig. Hij zeide te hopen het benodigde geld Australië te kunnen krijgen. p.a. de volgende punten, ver breking ban de diplomatieke betrekkingen met 'Nederland, tot West-ttrian zal zijn bevrijd. Andere ipunten zijn.De rege ring dient een radicale revolu tionaire politiek te voeren te gen de Nederlandse regering en het Nederlandse imperalisme en tegen alle elementen in Indone sië, die reactionnair en kolo niaal van aard zijn". Voorts: instelling van een be stuur Ivoor de provincie West- Irian. gezeteld te Doibo in de Kei-eilanden, Ihet uitvaardigen van een wet inzake defensie en mobilisatie van het volk. De voorzitter van het front noemde het tenslotte ^betreu renswaardig, dat er bijna geen Nederlanders in Indonesië zijn, die van pian zijn de repulbliek Indonesia daadwerkelijk te steunen". „Waarom zwegen de Neder landers, toen de kwestie „Irian Barat" voor de Ver. Naties werd behandeld?", zo vroeg hij. lUi^ O" a - cies 4 uur bijeengekomen onder voorzitterschap van André le Tro- quer om zich uit te spreken over de twee vertrouwenskwesties die door premier Mendès-France zijn gesteld. Doordat de Gaullistische alge vaardigde Leon Noël een eerder ingediend voorstel introk, werd op het laatste ogenblik het wets ontwerp waarover gestemd moet worden, gewijzigd. Dit ontwerp bestond n.l. uit J delen: Het eerste deel keurde West- duitslands toetreding tot de West. europese unie goed, het tweede benoemde een commissie van na- tionale vergadering en senaat, die door de regering zou moeten wor den geraadpleegd vóór de Duitse bewapening verhoogd zou kun nen worden tot meer dan twaalf divisies en het derde voorzag in gelijktijdige deponering van de ratificatie-oorkonden van de Pa- rijse overeenkomsten en het Frans-Duitse Saaraccoord. Het tweede deel, over de benoe ming van de commissie van nat. vergadering en senaat, was op voorstel van Noël ingelast. Het H.M. de Koningin en de Prin sessen Beatrix, Irene en Mar griet hebben Dinsdagmorgen hun intrek genomen in hotel „Post" te Sankt Anton. Zoals is gemeld was de extra-trein die H.M. de Koningin naar Sankt Anton bracht in de nacht van Maandag op Dinsdag daar aangekomen. De nacht verbleef men in de trein. De Koningin en haar dochters genieten er thans van het prach tige weer. De sneeuw is welis waar wat hard, maar er is reeds intensief op ski's geoefend. Ook heeft de Koningin verscheidene afdalingen gemaakt o.a. van Gal- zig en van St. Christof uit. De Koningin en de prinsessen heb ben dezelfde gidsen die zij twee jaar geleden hadden. Zij verge zellen haar op de ski-tochten. De aanwezigheid van Britse troepen op het vasteland verze kert volgens Mollet, dat de Duit se divisies niet voor agressie ge bruikt zullen worden. Mollet wees op het defensieve karakter van de (verdedigings)- organisatie en sprak de hoop uit, dat Frankrijk elke gelegenheid zal aangrijpen om met de Sowjet- Unie te onderhandelen en het Oosten ervan te overtuigen, dat het Westen slechts in „vrede en vrijheid leven wil". De volksrepublikein Billemaz zei, dat hij weigerde te kiezen tussen een Russische en een Ame. rikaanse vrede. Hij zou tegen de accoorden stemmen. Volgens de onafhankelijke af gevaardigde Pierre André, die eveneens' zou tegenstemmen, be tekende het „neen zeggen tegen de Duitse weermacht nog niet een neen zeggen tegen het Atlan tisch bondgenootschap en de toe nadering tussen Frankrijk en Duitsland". Een twintigtal afgevaardigden heeft, kort voordat de vergade ring tot half tien werd verdaagd, werd een motie ingediend, waar moties al of niet nog 24 uur moet worden uitgesteld. Eerder, onmiddellijk na de her vatting, had de rechtse afgevaar digde Francois Quilici, tegenstan der van bewapening van West- Duitsland, betoogd, dat het ver slag van de vorige vergadering onjuist was. Op grond van het reglement van orde was de voor zitter verplicht deze kwestie in stemming te brengen. De algeme ne vergadering sprak zich tegen de bedenkingen van Quilici uit. Mendès-France heeft de stem ming over de tweede vertrou wensmotie met 287 tegen 256 stemmen gewonnen, aldus werd officieel medegedeeld. Behalve toelating van West- Duitsland tot de N. A. V. O., be treft de stemming over de twee de vertrouwensmotie een instruc tie van de Nationale Vergadering aan de regering tot gelijktijdige deponering van de ratificatie-oor konden van de Parijse accoorden en de Saarovereenkomst. COMMUNIQUé VAN DE CONFERENTIE. De vijf Aziatische premiers, die te Bogor confereren hebben be sloten 25 landen uit te nodigen voor het bijwonen van de Afri kaansAziatische conferentie, die volgend jaar in April in Ban dung zal worden gehouden. Tot die landen behoren o.m. commu nistisch China en Japan. Tot de onderwerpen, welke op deze con ferentie zullen worden behandeld, behoren economische samenwerking algemene stappen om de wereld spanning te verminderen en de atoombom. De uit te nodige landen zijn vol gens het verstrekt communiqué van de 5 premiers: Afghanistan, Cambodja, de federatie van Cen traal Afrika, de Chinese volksre publiek, Egypte, Ethiopië, de Goudkust, Iran, Irak, Japan, Jordanië. Laos, Libanon, Liberia, Lybië, Nepal, de Philippijnen, Sa- oedi-Arabië, de Soedan, Syrië. Thailand, Turkije, Noord-Viet. nam, Zuid-Vietnam en Yemen. In het communiqué wordt voorts gezegd, dat aan de landen, die uitgenodigd worden, verzocht zal worden de minister-president, of de minister van Buitenlandse Za ken te zerden. Het communiqué dat de vijf Aziatische premiers Woensdag avond hebben uitgegeven, bevat ook een paragraaf, gewijd aan West Nieuw-Guinea. Deze para graaf, de 12e van 17 paragrafen, luidt als volgt: In verband met hun genoeg zaam bekende houding jegens het kolonialisme, hebben de eerste ministers aandacht gewijd aan de kwestie-West Irian. De eerste ministers van Birma, Ceylon, In dia en Pakistan hebben zich ge steld op het standpunt, door In donesië in deze aangelegenheid ingenomen. Zij hebben de ernsti ge hoop uitgesproken, dat de Ne derlandse regering bereid zal zijn de onderhandelingen terzake te heropenen, ter uitvoering van de verplichtingen die op haar rusten uithoofde van de plechtige over eenkomst, die tussen haar en In- denosië is gesloten. voorsrei van isuei mgcio.-,,. wciu kwam echter te vervallen doordat j over na de vertrouwensmoties ge- deze zijn voorstel op het laatste stemd zal moeten worden en ogenblik weer introk, zodat het wetsontwerp nu slechts Duits- lands bewapening goedkeurt en gelijktijdige deponering van de ratificatie-oorkonden van de Pa rijse verdragen en het Saarac coord vereist. Even ontstond nog de vraag, of premier Mendès-France nu op nieuw de vertrouwenskwestie zou moeten stellen (waarmee uitstel van de stemming voor 24 uur ge paard zou gaan), doch de voor zitter van de vergadering bepaal de, dat dit niet nodig was. Vóór de stemming sprak nog een aantal afgevaardigden. Gene raal Aumeran (onafhankelijk) sprak zich nogmaals tegen bewa pening van Duitsland uit. De boe- renafgevaardigde Loustanau-La- cau eiste, evenals Jacques Ba- rouds, onderhandelingen tussen Oost en West. De oude radicaal-socialistische leider Edouart Herriot verklaar de, dat het Frans-Russische ver drag aansluiting van Frankrijk bij een coalitie tegen de Sowjet- Unie verbood en dat dit verdrag geëerbiedigd moet worden. De boerenafgevaardigde André Liautey wees op de gevaren te gen bewapening van Duitsland. Guy Mollet verklaarde namens de socialistische fractie, die 105 afgevaardigden telt, dat bewape ning van Duitsland nodig is ge worden door de „expansionisti sche politiek van de Sowjet-Unie sedert 1945". De enige manier waarop Sowjet-agressie kan wor den afgeschrikt is handhaving van Amerikaanse troepen in Europa, zo voegde hij hieraan waarin de „onverbrekelijke ver bondenheid" van de nationale vergadering „met de fundamente le en ondeelbare beginselen van de Franse politiek" wordt beves tigd. Als beginselen worden ge noemd „handhaving van de At lantische eensgezindheid, ver sterking van de samenhang in Europa, en onvermoeid streven naar begrip tussen de staten". De twintig afgevaardigden be horen tot alle fracties op de com munistische na. OPNIEUW 24 UUR UITSTEL? De voorzitter van de algemene vergadering heeft na hervatting van de zitting om half tien mee gedeeld, dat misschien moeilijk heden zullen voortvloeien uit het reglement van orde. De agenda commissie van de algemene ver gadering zou na het debat bijeen komen om te beslissen of de stemming over de vertrouwens- In de bondsrepubliek zijn in 1953 48.000 echtscheidingen vol- trdkiken. Het grootste deel daar van, namelijk 29.000 werd ont bonden op verzoek van de vrouw. In 18.000 gevallen trad de man bij echtscheidingspro cedures als klager op. Volgens statistische gegevens van de Kredietbank eten de Bel gen per hoofd der bevolking jaarlijks 42,2 kg vlees (Neder land 35,8 kg), de Verenigde Sta ten 69,8 kg. De vleesproductie bracht de Belgische landbouw in 1953 bijna fr 12.9 milliard op, hetgeen 30 procent betekent van de bruto inkomsten. De Belgen geven ongeveer 20 procent van hun levensmiddelen budget aan vlees en vleeswaren uit. België telt 23.000 slagerijen. talsuiker door bereiders van suiker te worden gehandhaafd. In de beschikking is dan ook nu deze prijs niet meer door de thans vernietigde prijzenver- ordening suiker wordt bepaald, een artikel opgenomen, krach tens welke bereiders van verac- cijnsde kristalsuiker tegen ten hoogste 72 per 100 kg netto voor de soort melis 1, resp. 72,27 per 100 kg netto voor de soort melis superior mogen verkopen. De beschikking treedt op 1 Januari 1955 in werking. In het voedselvoorzieningsblad en in de Nederlandse Staatscou rant van Woensdag is een be schikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening afgekondigd, krach tens welke de prijzenverordening suiker van het bedrijfschap voor suiker wordt vernietigd. Dit be tekent, dat de maximumconsu mentenprijs voor suiker vervalt. De minister heeft dit besluit genomen op grond van de volg- gende overwegnigen: Met ingang van 1 Januari 1955 brengt de wijziging van de om zetbelasting-wetgeving tevens wijziging in de heffing van om zetbelasting op suiker. Op grond van deze wijzigingen kan de prijs van 82 cent per kilogram, waar tegen kristalsuiker van de soor ten melis 1 en melis superior in gevolge de prijzenverordening suiker ten hoogste aan consumen ten mag worden verkocht, reeds niet worden gehandhaafd. Deze maximumprijs tendeert voorts naar een vaste prijs. Daarom is het in het kader van het huidige prijsbeleid van de i-egering niet langer gewenst een maximum prijs voor suiker te handhaven. Het bedrijfschap voor suiker is, blijkens een ingediende wijzi gingsverordening, slechts bereid in de maximumprijs ten dele re kening te houden met de uit de wijzigingen in de heffing van de omzetbelasting voortvloeiende mogelijkheid tot verlaging van die prijs en is niet bereid de ma ximumprijs af te schaffen. Onder deze omstandigheden kan de prijzenverordening suiker niet in stand blijven. Met het oog op de effectuering van de prijsgarnatie aan telers van suikerbieten dient een vaste prijs voor de aflevering van kris- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Iets minder zacht. Zwaar bewolkt met verspreide opklaringen en overwegend droog. Hier en daar mist. Weinig wind. Iets minder zacht. VRIJDAG 31 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.28 6.03 6.43 6.53 n.m. 5-54 6.29 7.09 7.19 ZON MAAN onder 22.50 0.10 1.30

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1