Stormweer over Nederland Brand Duits de lading van schip POTHOVEN NIEUWJAARS- ADVERTENTIES Zaterdag 1 Januari De bijeenkomst van de rranse Nationale vergadering in Sulvia krijgt Kerstgeschenken van St. Nicolaas Op avontuur naar het Vreemdelingenlegioen WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN De dokter zei: zalf gebruiken, maar... Controleuse stal nieuwe biljetten bij drukkerij van waardepapier WOENSDAG 22 DECEMBER 1954. 10e Jaargang No. 3336. Christenen op Ambon kunnen ongestoord Kerst feest vieren DRIE UIT ROTTERDAM VERTROKKEN SCHEPEN TERUGGEKEERD. a 1.25 Actie van postbeambten op Parijse stations De en Amerikaanse hel negers communisme Bij een goed verzorgd Kerstmaal behoort een onberispelijk gedekte tafel Schitterkaarten zijn taboe Garanties tegen onwet- o veilig tige aanhouding in China Zestien leden van de Mohammedaanse broederschap veroordeeld Irmgard Schmidt veroordeeld Dreigende staking bij Britse spoorwegen zor: •^•nikerlng OH Abonnement: Temeuzen Directeur Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Temeuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 ea 2510 Né 5 uur uitsluitend 2073 Oh onuiTimer 38150 Abonnementsprijs: 5-35 per kwartaal; per maand f 1.80; per week 43 cent Losse nrs 8 ct. Verschijnt dageiijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum pet advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 tgeia —4 iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, at: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 3 uur Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. Bten Krachtig gebied vaii hoge jurtitoruk, dat reeds sinds Kon zijn stempel op het weer in West-Europa drukte, zorgde op hef noordelijk deel van de Atlan tische oceaan voor een westelijke luchtstroming, die tamelijk war- wc lucht bevatte, afkomstig van zuidelijke breedten. Een diepe de rm "essie bij Noord-Noorwegen tfccld in het zeegebied tussen ®r»enland en Scandinavië juist een koude noordelijke stroming in stand. Ia het overgangsgebied tussen beièe luchtstromingen ontwikkel de zich Maandag bij Zuid-Groen land een actieve depressie. In de loop van Dinsdag trok deze met ren flink tempo en snel in diepte toenemend, via IJsland naar Zuid .Scandinavië. Op de nadering ervan begon nen in geheel West-Europa de ba rometers snel te dalen, omdat het zoëven genoemde hogedrukge- hied zich onverminderd handhaaf de. werden de luehtdrukverschil- lan over de Noordzee, de Britse eünuden en West-Europa zó groot De toestand op Ambon is thans weer zo normaal, dat de christe nen op het eiland ongestoord de kamende Kerstdagen zullen kun nen vieren. Dit heeft luitenant- kdlonel Sukawati, de comman dant van het 25c regiment infan terie op Ambon, medegedeeld. Hij zeide, dat dank zij het op treden van leger en politie men de critieke toestand, die begin December bestondt te boven is gëkomen. „Wij zijn in het offen sief gekomen door de onruststo kers te omsingelen op de eilanden Ambon, Ceram en Haruku". Bij deze omsingelingsacties zijn drie infiltranten gearresteerd. Bij ver hoor verklaarden zij dat hun be loofd was, „dat Nederlandse steun op korte termijn zou vol gen", aldus overste Sukawati. dat er een. westerstorm opstak. Deze ruimde naar noordwest na dat een koufront van de depres sie, dat met grote snelheid uit het noordwesten was komen opzet ten, in de avond met zeer zware windstoten en regen-, hageL en onweersbuien over ons land trok. Het vliegveld Leeuwarden b.v. meldde omstreeks half acht wind stoten van 40 meter per seconde, d.i. iets meer dan 140 km per uur. Achter het front woedde een zeer zware noordwesterstorm die zich in de loop van Dinsdagmiddag snel over de Noordzee had uitge breid. In de loop van de dag zal de wind in ons land geleidelijk in kracht afnemen, daar de depres sie wegtrekt en in diepte gaat af nemen. tDrie schepen die Maandag avond uit Rotterdam vertrokken, zijn Dinsdag naar de Maasstad teruggekeerd. Het 493 b.r.t. me tende Engelse kustvaartuig „Stork", evenals het 499 b.r.t. metende (Nederlandse kustvaar tuig „Hoop", keerde terug in ver. band met 't slechte weer op zee. Het 10.240 b.r.t. metende Britse tankschip „Southern Atlantic" kwam weer naar Rotterdam we gens lichte machineschade. t)e drie schepen lagen Dinsdagmid dag nog te Rotterdam. BOOT VAN FOLKESTONE NAAR CALAIS IN MOEILIJKHEDEN. Een-en-dertig passagiers, die Maandag met de ,,Cote d'Azur" uit Folkestone naar Calais wa ren vertrokken, 'n overtocht van anderhalf uur, bevonden zich Dinsdagavond nog aan boord van het schip en troffen voorberei dingen voor de tweede nacht op zee. Het 4037 ton metende schip liep Maandagavond op een zand bank. Sleepboten slaagden er in het vaartuig vlot te krijgen, maar ze moesten het schip wegens een storm opgeven. Voor deze storm kon de „Cote d'Azur" Dinsdag avond de haven van Calais niet binnenlopen. Hij ging op een be schutte plaats bij Calais voor Hnkcr. Van de kust af kon men door een gat in de scheepswand, dal Maandag door een botsing met een havenhoofd van Calais was ontstaan, de passagiers zien. Ha venautoriteiten zeiden, dat het schip geen gevaar loopt. MIJNENVEGER „ONVERSAAGD" IN ROT TERDAM BINNENGELOPEN. H. M. S. „Onversaagd", de tweede van de door de Verenigde Staten geschonken serie Oceaan- mijnenvegers, die in ons land is aangekomen, is gisteravond om negen uur te Rotterdam gearri veerd. Wegens de storm is afgezien van het plan, naar de rede van Texel op te stomen. voor het nummer dat des morgens zal verschijnen kunnen weder geplaatst wor den Voor Nieuwjaarswensen of ■gedichten groter dan 10 re gels zal 1,25 meer worden gerekend voor elke daarop volgende 10 regels of gedeel ten daarvan. INZENDING KAN GESCHIE DEN TOT UITERLIJK DINSDAG 28 DECEMBER VOORLOPIGE REGELING ZIEKENFONDSHONORERING APOTHEKERS. De algemene vergadering van de Kon. Ned. Mij ter bevordering der pharmacie heeft Dinsdag haar goedkeuring gehecht aan de voorstellen, die met betrekking tot de ziekenfondshonorering tus sen de vertegenwoordigers van de maatschappij en van de zie kenfondsorganisaties waren uit gewerkt. Op deze wijze is het conflict, dat per 1 Januari 1955 dreigde te ont staan, vermeden. De partijen kwamen overeen, 'n voorlopige regeling te treffen. Inmiddels wordt naar de spoe dige totstandkoming van een de- finitieve regeling met kracht ge streefd. De afgevaardigde Soustelle, die zeide, dal in de Duitse préauthi*!** dikwijls het standpunt van gene raal De Gaulle aanhangt, heeft Dinsdag in de Franse nationale vergadering verklaard, dat de Parijse verdragen het Noordat- lantisch verdrag van een defen sieve tot een offensieve organisa. tie maken. Door West-Duitsland lid te la ten worden van de N.A.V.O. wordt een land toegelaten met territoriale eisen, waarvan een deel waarschijnlijk alleen door een nieuwe oorlog kan worden verwerkelijkt, aldus Soustelle. Hij Advertentie) Postbeambten op de belang rijkste Parijse stations zijn Dins dag een campagne begonnen, waarbij zij geen overwerk willen doen, om hun looneisen kracht bij te zetten. Men verwachtte Dins dagavond te Parijs, dat door deze actie de Kerstpost op de stations vertraging zal ondervinden, ten zij men meer mensen laat komen. De beambten zijn leden van communistische en onafhankelij ke vakbonden. Ook vorig jaar hebben de post beambten op de Parijse stations een dergelijke actie gevoerd. De Rotterdamse brandweer heeft Dinsdagmiddag middelarm gegeven voor het Duitse schip „Kandelfels", dat, zoals wij meld den, Maandagavond ligplaats koos in de Merwehaven te Rot terdam met brand in een deel van de lading. Deze bestond uit Sesainkoeken, een oliehoudend veevoederproduct, dat groten deels in ruim drie was onderge bracht. Behalve de reeds aanwezige autospuit en blusboot, heeft de brandweer nog twee autospuiten, een gereedschapswagen, een schuimbluswagen en een blus boot naar de Merwehaven gediri geerd. Dinsdagochtend was men met het lossen begonnen, doch het toen aanwezige materiaal behoef de geen dienst te doen. Dins dagmiddag echter ontdekte men (Advertentie) De commissie van het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigde die belast is met het onderzoek naar on-Amerikaanse activiteit, heeft een rapport opgesteld, waarin vijftien jaar van onder zoek naar communisme in neger kringen is verwerkt. De conclu sie is, dat de communisten bij de negers weinig succes hebben ge had, een bewijs, aldus het rap port, „dat de zwarte Amerikaan een getrouw en integer staats burger is". TAFELLAKEN 100 X 110 cm damast wit ƒ5,50 TAFELLAKEN 130 X 160 cm satijn damast 6,95 TAFELLAKEN, extra groot, 160 X 200 cm, damast 7,50 Bijpassende SERVETTEN. ook apart verkrijgbaar, 1,45, 1,55 enz. Een leuk Kerstgeschenk is een DINERSET, bestaande uit Damast-tafellaken met 6 servetten. In alle prijzen natuurlijk bij: TEXTIÉL WONINGTEXTIEL NOORDSTRAAT TEL:2356 TERNEUZEN De achtjarige Sulvia Grif fiths te Bath in Engeland zal met Kerstmis een pakket krij gen Man St. Nicolaas uit Neder land. Het meisje, dat de teletvi- ste tultoendlng toad gezien van de aankomst van de goede Sint in Nederland, had een 'brief ge schreven, geadresseerd aan „St. Nicolaas, pa Nederland". Zij schreef (hierin, „Beste Sinfl, wilt iu mij, aangezien imijn paippie invalide is, een grote ■tpeelgoedaap eenden? Mijn pappie hielp uw land bevrijden in 1944. Hij is nu ongeneeslijk inrvalide. Van Sylvia". De brief ikwam in handen van postbeambten te Rotterdam, die de hoofden bij elkaar sta ken. Al spoedig hadden eaj ge noeg geld verzameld om Sylvia behalve haar speelgoedpop een boek. een tasje, zeep, eau- de-ooliogne en snoep te zenden. Bij het pakje deden zij een brie|f. ondertekend: met „Sint N*w*aas", waarin zij schreven: „Als je dit pakje krijgt, zul je ■begrijpen dat je brief aan St. Nicolaas in Nederland het goe de adres bereikte. Ik hoop dat de inhoud naai' je zin is. Je kunt je vader vertellen, dat dit pakje bedoeld is als vergoeding van een klein gedeelte van het geen wij in Nederland aan hem en zijn kameraden verschuldigd zijn. Hij zal het begrijpen." Opdat Sylvia voor haar kerst geschenken geen invoerrechten zal behoeven te betalen, hebben de Nederlandse postbeambten er een briefje bijgevoegd, ge richt aan hun collega's te Lon den. om met hen een regeling te treffen aangaande de (beta ling hiervan. Nader verneemt het A.N.P., dat de Rotterdamse postbeamb ten liever geen ruchtbaarheid hadden willen geven aan hun vrijgevigheid, enerzijds uit be scheidenheid en anderzijds om dat er zoveel kinderbrieven voor de Sint binnenkomen, die niet allemaal kunnen worden beant woord. Voor dit geval had men een uitzondering gemaakt, ge zien de omstandigheden. een vuurhaard. Thans wordt met één straal getracht de brand te overmeesteren. Het zou kunnen, dat er zich nog meer vuurhaar den bevinden in de lading. De brandweer neemt een afwachten de houding aan, daar men het niet aandurft de gehele lading aan de buitenlucht bloot te stel len. Op het ogenblik is de Rotter damse brandweer met zes stra len water van de blusboot „Ha vendienst I" en twee nevenstra len bezig de brand te bestrijden die woedt in ruim 4. De brand gaat met een grote rookontwik keling gepaard en de brandweer lieden moeten gebruik maken van zuurstofmaskers. Men be strijdt de brand thans in het on- derruim, waarin volgens de eer ste berichten mais en rijst ligt opgeslagen. Het reeds genoemde materiaal is nog ter plaatse. De gehele avond heeft de Rot terdamse brandweer een verbe ten strijd gevoerd tegen de brand die, behalve de door ons reeds vermelde producten, ook een la ding katoen aan boord heeft. Met ruim twintig stralen heeft men gewerkt en per minuut werden twintigduizend liter water in het schip gespoten. De brandweerlie den werkten in het schijnsel van tientallen lampen en het vele wa ter gaf het effect van een water val. Omstreeks kwart over elf heeft men het blussen stopgezet om 'n nader onderzoek in te stellen. Men hoopte evenwel de zaak te hebben geklaard. Ieder jaar komen cnnstfveeks Kerstmis en Nieuwjaar bij de post tal van -prentbriefkaarten binnen, waarvan de postwet de bezorging vei biedt. Het betreft de kaarten, welke voorzien zijn van een sc-hitter-oppervlak, dat veroorzaakt wordt door fijn glas tof .mica. Het) is namelijk bij herhaling voorgekomen, dat postbeambten bij het sorteren verwondingen opliepen. De kaarten worden daarom in de pc31wet onder de rubriek „ver boden zendigen" in een adem genoelmd met ontplofbare stof fen. De kaarten worden, -wanneer de afzender bekend is, terugge stuurd. De meeste komen echter terecht bij de afdeling rebuten van (het hoofdkantoor in Den Haag', waar zij worden bewaard tot afzender of geadresseerde ernaar informeert. Verzending van de bedoelde kaarten kan alleen in een enveloppe geschie den. ize baby van drie weken kreeg zalf voor een infec tie. De dokter zei: „Met deze zalf zullen de luiers wel beder ven. Er komen vlekken in, die er niet meer uitgaan". En het resultaat? Ik ben heel gewoon doorgegaan met de luiers in Casteila Parels te wassen en er bleef geen vlek in! Driewerf hoera voor Castei la Parels! U üliegf nu door i i de was heenl Zo schrijft ons één van de vele tienduizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische resultaten die zij bereiken met Casteila Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Casteila Parels strooit men zó in het water en direct ont staat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoe len is genoeg. Door de veel kor tere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu eindelijk eens een 100 'I wasmiddel. En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met op de Saarovereenkomst wordt gezegd, dat de Duitse regering geheel Duitsland vertegenwoor digt binnen de grenzen van W December 1937. Deze eisen >p vroegere Duitse gebieden, wiaa* van de helft nu Pools is zal te recht een aantal Ocsteuropese landen verontrusten. Het Franse parlement dient, «f dus Soustelle, de verdragen «I leen goed te keuren, indien de on derstaande voorwaarden zullen zijn ingewilligd: 1. Het Europese wapenbureau moet „bevredigende" bevoegdhe den worden toegekend. 2. Het Saarakkoord moet bevredigende wijze door West Duitsland zijn aanvaard, en 3. Eerst moet onderhandeld worden om de mogelijkheid vast te stellen van een modus Vivendi tussen het oosten en het westen Een bondgenootschap met Rus land is een aardrijkskundige en historische noodzaak voor Frank rijk, ongeacht de politieke vtel- sels in beide landen. Duitse her bewapening is slechts een betreu renswaardige noodzaak, indien ni - ie pogingen om tot een verstand houding met Rusland te komen, zijn mislukt, aldus betoogde Sou stelle De pers in communistisch China heeft Dinsdag nieuwe be palingen gepubliceerd, die waar borgen bevatten tegen aanhou ding zonder arrestatiebevel en Casteila Parels. Volg de beste - raad, die U ooit werd gegeven: itegen hmszoeking waartoe geen haal nog vandaag Casteila Pa rels (47 ct. per pak) in huis? Het volksgerechtshof in Cairo heeft Dinsdag zestig leden van de Mohammedaanse broederschap veroordeeld tot gevangenisstraf fen wegens samenzwering tegen de regering. Twee veroordeelden kregen levenslange dwangarbeid. Elf be klaagden werden vrijgesproken. Met inbegrip van de Maandag veroordeelden zijn de afgelopen maand bijna 200 leden van de Mohammedaanse broederschap naar de gevangenis gezonden. Zestien hebben de doodstraf ge kregen, maar in enkele gevallen is deze straf veranderd in levens lange gevangenisstraffen. Een gerechtshof van de Ame rikaanse hoge commissie te Ber lijn heeft de 24-jarige Oostduitse Irmgard Schmidt tot een gevan genisstraf van vijf jaren veroor deeld. Zij werd er van beschuldigd inlichtingen voor de Russen te hebben ingewonnen en doorgege ven. Ook zou zij getracht hebben de Russen bijzonderheden mee te delen over persoonlijke gegevens, diensttijden en opleiding van de „American military intelligence department", een afdeling, die zich bezig houdt met inlichtingen over de sterkte en de opstelling van de Russische troepen. Zij zou bovendien in November j.l. getracht hebben gegevens te krijgen over de geheime dienst van het Amerikaanse leger. Zij werd op 1 December gear resteerd. De leiders van de Britse „Na tionale unie van spoorwegarbei ders", waarbij 400.000 van de 650.000 werknemers bij de Britse j spoorwegen zijn aangesloten, heb ben besloten de arbeiders op te roepen voor een staking, die 9 Ja. nuari a.s. te middernacht moet beginnen en die bedoeld is om kracht bij te zetten aan niet in gewilligde eisen tot loonsverho ging. De „Britse vervoerscommissie", die het beheer voert over de gena tionaliseerde spoorwegen in Groot-Brittannië, heeft in het af gelopen jaar twee maal 'n loons verhoging toegestaan. Zij ver klaart, dat het bedrijf de kosten vaa een derde loonronde niet kan dragen. De gevraagde loonsverhoging zou acht millioen pond sterling (ongeveer S5 millioen gulden) kosten. De leiders der spoorwegarbei - ders hebben de regering verzocht een gedeelte van de 124 millioen pond (ƒ1.314.400.000) winst, die zij maakte in de periode 1940 1947, toen de staat het bedrijf der spoorwegen van de particuliere tiezitters had gehuurd, ter be schikking te stellen van de hui dige bedrijfsleiding. De regering is hier echter niet op ingegaan. AANTAL AANGEGEVEN GEVALLEN BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Blijkens een opgave in de Staatscourant zijn in de week van 5 t/m 11 December aangegeven 7 gevallen van paratyphusb, 179 gevallen van roodvonk en 28 ge vallen van diphtherie. machtiging is verleend. - Er moet voortaan niet alleen een arresta tiebevel worden overgelegd, maar ook de reden van de aan houding moet worden bekendge maakt. De garanties gelden niet voor personen van wie ontdekt wordt dat zij „voorbereidingen treffen om een misdaad te begaan die een misdaad aan het plegen zijn of worden gearresteerd onmid dellijk nadat een misdaad begaan is". In die gevallen moet de arrestatie binnen 48 uur worden gesanctionneerd. Vader was er ook geweest en dus vond de zoon, soldaat O. W. uit Amsterdam, het nodig om zich ook maar bij het Franse vreemdelingenlegioen te melden. Hij trok met een vriend naar Pa rijs, kreeg er papieren en kwam in het aanmeldingsdepót terecht Daar kreeg hij echter de schrik beet. Het bleek hem dat de toe standen er wel een beetje anders waren, dan in liet Koreadetache- ment, waarin hij zich als krijgs man goed had gedragen, maar disciplinair minder fraai. Er was ook daar al haast geen land met hem te bezeilen geweest, zodra hij achter het front was. Het tochtje naar Parijs en de vlucht terug naar Nederland vait nu eenmaal onder het begrip de sertie. De vrijgevochten vogel werd door de krijgsraad tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en ontslag uit de dienst veroordeeld. W. vond deze straf erg hoog en kwam in beroep bij het hoog militair gerechtshof. Hij was dan toch maar vrijwillig teruggeko men. Dat maakte naar oordeel van de advocaat-fiscaal de desertie ei niet minder om. Bevestiging van het vonnis werd gevorderd. Op 28 December zal het hoog militair gerechtshof uitspraak doen. De 23-jarige mej. J. M. L., uit Amsterdam, wier proces wegens diefstal van bankbiljetten enige maanden geleden voor het uit brengen van een psychiatrisch rapport werd aangehouden, heeft Dinsdagmiddag opnieuw voor het Amsterdamse gerechtshof te recht gestaan. Zij was in April j:l. door de Haarlemse rechtbank tot 2 maanden veroordeeld, om dat ze als controleuse in dienst bij de drukkerij N.V. Enschedé Zn te Haarlem, biljetten had weggenomen, toebehorend aan de Nederlandse Bank. Deze bil jetten werden er gedrukt om later als geldige bankbiljetten uitgegeven te worden. Het totale bedrag, dat zij dan waard zou den zijn, was ƒ1100, (11 bil jetten van 100) Reeds op de vorige zitting van het Hof had de raadsman, mr G. A. J. Dolk, aangevoerd, dat zijn inziens de dagvaarding foutief was opgesteld. Daarin werd liet meisjq nl. diefstal van bankbiljet, ten ten laste gelegd. Volgens qleiter had er moeten staan: diefstal van papier der Neder landsche Bank. „Iedereen is het er over eens wat een bankbiljet is", betoogde hij. „Dat is een biljet, waarop de Nederlandsche Bank aan toonder het erop ver melde bedrag in specie uitbe taalt. Voor het door dit meisje gestolen papier zou de Bank des tijds geen cent gegeven hebben, want ze waren toen nog niet gel dig". Ter zitting van Dinsdag haal de hij dit verweer in liet kort op nieuw aan. De president mr E. H. F. W. van Schaeck Mathon, ging voorts de levensgang van het meisje na. In het psychia trisch rapport werd gezegd, dal haar verstandelijke ontwikkeling beneden normaal was en dat zij verminderd toerekenbaar moet worden geacht. In het reclasse- ringsrapport stond vermeld, dat het meisje in verwachting is, doch dat haar voorgenomen hu welijk onderhevig is aan gefor ceerd uitstel, aangezien haar ouders, die katholiek zijn, geen toestemming willen geven, om dat haar verloofde niet katho liek is. „Ik ga wel trouwen", zei ze Dinsdagmiddag, „doch dat moet voor de kantonrechter geschie den en het duurt erg lang". In het rapport drong de R.K. reclassering aan op een voor waardelijke straf met streng toe zicht. De procureur-generaal, mr J. F. Hoeffelman, achtte termen aanwezig dit advies op te volgen en requireerde 3 maanden voor waardelijk. Mr Dolk hield het op vrij spraak, aangezien hij rotsvast meende, dat hier geen sprake is geweest van diefstal van bank biljetten, zoals in de dagvaarding vermeld. Mocht het Hof hem hierin niet willen volgen, dan verenigde hij zich verder met de eis van de procureur. De uitspraak volgt op 4 Jan. a.s. medegedeeld door het K.N.M.i. ie De Bilt, geldig van Woensdagoeh tend tot Woensdagavond. Guur weer. Langzaam tot hard of krachtig afnemende noordwestelijke wind. Wisselend bewolkt met af en toe een bui. Iets kouder dan gisteren. DONDERDAG 23 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 0.34 12.48 Terneuzen 1.09 1.23 Hansweert 1.49 2.003 Walsoorden 1.59 2.13 MAAN op onder op onder Dec. 22 8.46 16.31 6.20 14.13 23 8.47 16.31 7.21 14.53 24 8.47 16.32 8.14 15.44 25 8.48 16.32 8.58 16.44

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1