De kwestie Indo-China Nationale vergadering de Sowjet-nota aan Engeland De kwestie-Degrelle in De atoomwapens en de Navo Abnormaal verloop suikerbietencampagne SiSTeT-var NIEUWJAARS ADVERTENTIES WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON-en HAANSTANDEN Mendès-France krijgt meerderheid Zaterdag 1 Januari 1.25 Emigratiemogelijkheden voor landbouwers naar Canada verruimd De ratificatie der Parijse accoorden Brits wachtschip „Dvora aan de ketting gelegd De Koreaanse kwestie Kardinaal Mindszenty in vrijheid President Soekarno doet oproep tot het houden van Nationaal congres ,,voor terugkeer West-irian Aantal U.L.O.-onderwijs krachten dalende De zonne oven in Algiers is voltooid Slecht jaar voor telers en industrie De Paus maakt wandeling Stakingsdreiging bij B.E.A' en B.O.A.C. opgeheven? Grootste hangbrug in Europa voor verkeer geopend Een nieuwe Egyptische grondwet —mtsmme* Ernstig verkeersongeluk in Mexico Boemelende olifanten Baltimore Sun over het gebruik van atoomwapens De „Prawda' over de Navo-conferentie te Parijs Nieuwe salarissen voor verplegend personeel Spionnageproces te Boekarest •tf&ukertriB b* Abonnement: len^UM Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 et. DINSDAG 21 DECEMBER 1954. 10e Jaargang No. 3335. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum p« advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels ƒ1 1 iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adre* Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur document zou aanhalen om zijn bewering te staven. Vóór de stemming over de be groting voor Indo-China, waar- aam de vertrouwenskwestie is verbonden, heeft premier Men dès-France in de Nationale Ver gadering verklaard, dat zijn pol;- tiefc ten aanzien van Indo-China een ramp voor de Franse troepen aldaar heeft afgewend. Hij ontlokte kreten van protest aan leden van-de M.R.P., toen hij gisteren sprak van ,,aeht jaren vaat fouten" in Indo-China, vóór dat hij in Juni aan de macht kwam. De volksrepublikeinen be schouwen dit als een blaam voor hun partijgenoot Jean Letour- neau, die vele jaren als minister voor Indoehinese zaken is opge treden. Mendès-France zag er zeer ver moeid uit, toen hij zijn beleid ver dedigde, na vijf dagen van inten sief internationaal overleg, waar bij er voor nachtrust niet veel tijd was geweest. De crisis over de begroting voor Indo-China heeft reeds het debat over de bekrachtiging van de Parijse overeenkomsten aan gaande de Westduitse bewape ning vertraagd, dat gisterochtend had moeten beginnen. De minister-president zeide tot Bij de eerste telling' van de stemmen over de vertrouwens kwestie in de Franse nationale vergadering J>leek, dat Mendès- France een ruime meerderheid had gekregen. 310 stemmen zijn voor de rege ring uitgebracht en 172 tegen. De begroting voor de verbon den staten in Indo-China is dus thans in haar geheel goedge keurd. Om 18.20 uur is het debat over de ratificatie van de Parijse verdragen begonnen. De commissie van Overzeese getóeden van de Franse nationa- zijn critici, dat zij hem een ramp- Ie vergadering heeft zich Maan- zalige militaire toestand in Indo- daeochtend met 11 tegen 9 bij 5 China hadden nagelaten; toen hij i f I lzumTYl Y OI CTÉ»rt Q orktioudingen uitgesproken vóór rattficatie van de accoorden van Parijs. Tot op heden hebben, behalve de commissie van Overzeese ge bieden, de commissies van Buï- 1enland.se Zaken, Industriële pro ductie en Economische Zaken Verdedi leld aldus spreker. Er kwamen opnieuw protesten voor het nummer dat des morgens zal verschijnen kunnen weder geplaatst wor den Voor Nieuwjaarswensen of •gedichten groter dan 10 re gels zal f 1,25 meer worden gerekend voor elke daarop volgende 10 regels of gedeel ten daarvan. INZENDING KAN GESCHIE DEN TOT UITERLIJK DINSDAG 28 DECEMBER aan de regering kwam. Volgens rapporten van Franse generaals uit die tijd werd de Franse expe- ditionnaire strijdmacht in Indo- China bedreigd door een werkelij ke catastrophe. ,,Er bestond ge vaar, dat zij in een val zouden worden gevangen en vernietigd, een manifestatie ter ere van De deelneming door de vroe gere rexistenleider Leon Degrel- te te Madrid aan de zijde van enkele Spaanse ministers aan uit eesnroken ten gunste van 1 Dit was het resultaat, waartoe .vrijwilligers der Spaanse blauwe i onht van fouten hadden se- rf inn si p Hip fLzm het' Oostfront rrjKtsies van Nationale 0iMg en Financiën. Het 533 ton metende Britse vrachtschip „Dvora" is in de ha ven van St. Johns (Newfound land) aan de ketting gelegd. Volgens Reuter is van de zijde van de rederij van het Neder landse tankschip „Elizabeth B", •dat de „Dvora" verscheidene da gen bijstond toen dit schip .zon der brandstof door een hevige steiTU in nood verkeerde, vergoe ding geëist. De „Eliziabeth B" had getracht het vrachtschip de haven binnen te slepen. Van juridische zijde wordt ver nomen. dat de „Dvora" de haven sdet mag verlaten, zonder dat een borgsom van 17.800 dollar ge start is. van de volksrepublikeinen, toen Mendès-France sprak over de rol, welke de volksrepublikeinse oud minister van Buitenlandse Zaken Georges Bidault op de conferen tie van Genève heeft gespeeld. Volgens spreker had de Franse delegatie te Genève, die door Bi dault werd geleid vóórdat Men dès-France zelf de leiding op zich nam, zich reeds in beginsel ver tinden tot het uitschrijven van vrije verkiezingen ten einde de territoriale eenheid van Indo-Chi na te bewaren. De verdelging van het land bij de wapenstilstand was opgevat als een zuiver mili taire regeling. Bidault interrumpeerde om dit tegen te spreken, doch Mendès- France repliceerde met de mede- divisie, die aan het' Oostfront heeft gestreden, heeft grote verontwaardiging gewekt in brede lagen der Belgische be volking. Men wijst erop hoe de Spaanse regering sedert 1945 verscheidene malen plechtig heeft verklaard dat Degrelle zich niet in Spanje bevond dit ondanks het feit dat ver scheidene Belgen beweerden hem daar gezien te hebben en er dus geen enkele aanlei ding bestond hem uit te wijzen. Men vindt het hier vooral er gerlijk dat Degrelle een inter view heeft kunnen toestaan aan het weekblad „El Espagnol" waarin hij de positie van Rex en zijn eigen houding tijdens de oorlog tracht te rechtvaardigen. De gewezen rexistenleider verklaarde zich tijdens dit in- te keren, indien aan zijn proces de grootst mogelijike publiciteit gegeven zou worden. Het Katholieke Kamerlid Be- hogne heeft thans besloten de minister van Buitenlandse Za ken Spaak, na diens terugkeer uit Parijs, bij ordemotie een ivraag te stellen in de Kamer over de aanwezigheid van de in België bij verstek ter dood ver oordeelde rexistenleider Leon Degrelle in Spanje. Een uitleve ring van Degrelle zal wel niet mogelijk zijn, omdat er tussen Spanje en België geen uitleve- ringsovereenkomst bestaat. In dien men om Degrelle te kun nen uitleveren een dergelijke overeenkomst wil aangaan, het geen hoogst onwaarschijnlijk is gezien de grote populariteit diie hij in Spanje geniet, dan zou Spanje op grond daarvan na melijk ook de uitlevering kun nen eisen van Spaanse socia listen. die in België asylrecht genieten. De Sowjet-Unie heeft Maandag in een nota aan Engeland ge dreigd het Brits-Russische ver drag op te zeggen als de Parijse verdragen over West-Duitsland worden goedgekeurd. Het Brits-Russische verdrag werd in 1942 gesloten. In de door de Russische plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken Gromyko aan de Britse ambas sadeur te Moskou, Hayter, over handigde nota wordt gezegd, dat „alle verantwoordelijkheid hier voor zal rusten op Engeland, op de Engelse regering". De nota is bijna identiek aan de waarschuwing aan de Franse regering van 16 December. Uit de nota blijkt niet of de Sowjet- Unie goedkeuring door het parle ment als reden voor opzegging van het verdrag beschouwt. Na bekrachtiging van de Parij se verdragen zal de Sowjet- regering geen andere keus heb ben dan een voorstel tot opzeg ging van het verdrag in te dienen bij het presidium van de opperste Sowjet van de Sowjet-Unie, al dus de nota. Het hoofd van de persafdeling van het departement van Buiten landse Zaken, Iljitsjef, heeft op een persconferentie in antwoord op de vraag of de nota slaat op de bekrachtiging van de verdra gen door alle ondertekenaars of alleen door Groot-Brittannië, ge zegd: „De nota is tot de regering van Groot-Brittannië gericht". Iljitsjef zeide, dat uit de nota blijkt, dat het verdrag zal wor den opgezegd ..indien de daad van de bekrachtiging is voltooid". In Westelijke kringen te Mos kou was men van oordeel, dat de tekst opzettelijk zo vaag was ge houden. In deze kringen dacht men ook, dat de nota eigenlijk meer voor Parijs dan voor Lon den bestemd is. In Parijs begon Maandag het debat over de be krachtiging van de verdragen. De waarschuwing aan Groot-Brit tannië werd niet voor het debat in het Lagerhuis gedaan, aldus zeide men in genoemde kringen. De Sowjet-Unie zou van plan zijn de Franse nationale vergadering niet alleen verantwoordelijk te stellen voor opzegging van het Frans-Russische verdrag, maar ook voor het Brits-Russische. Krachtens de staatsrechtelijke practijk in Groot-Brittannië wordt een verdrag geratificeerd door een daad van de regering. Het Hoger- en Lagerhuis hebben de Parijse verdragen reeds be krachtigd, maar de bekrachtiging is nog niet geschied. In een verklaring van het communistisch-Chinese ministe rie van Buitenlandse Zaken, die door radio-Peking is omgeroepen, wordt opnieuw aangedrongen op een conferentie van alle landen die bij de Koreaanse kwestie be trokken zijn. Het vraagstuk kon niet onopgelost blijven. De resolutie van zestien lapden, die door de algemene vergade ring van de Verenigde Naties is aangenomen en waarin over vrije verkiezingen onder internationaal toezicht wordt gesproken, wordt door China „een belemmering voor een vreedzame regeling van de kwestie" genoemd Het Rooms-Katholjeke nieuws bureau te Wepen deelt mede, be lichten van ooggetuigen te heb ben ontvangen, volgens welke kardinaal Joseph Mindszenty in vrijheid is gesteld en te Boeda pest woont. Volgens het bureau is zijn vrij lating mogelijk een gevolg van het communistische streven naar coëxistentie met het Westen. In Wenen ging al verscheiden dagen het gerucht, dat de 62- jarige aartsbisschop was vrijge laten. In Februari 1939 is hij op beschuldiging van verraad, spion- nage' en valuta-overtredingen tot levenslange gevangenisstraf ver oordeeld. Het bericht van zijn vrijlating is nog niet officieel bevestigd. deling, dat hij verder een officieel terview bereid naar België terug De toekomstige plaats van het Mulo in het Nederlandse onder wijsbestel en de nijpende perso- neelsschaarste hebben de bijzon dere aandacht gehad van het be stuur van de Vereniging voor Christelijk Mulo, aldus -het jaar verslag van 1 November 1953 tot 1 November 1954 van deze ver eniging, dat thans is verschenen. Ten aanzien van het eerste punt werd in het verslagjaar een me morandum ten departemente in gediend. Wat betreft het perso neelstekort werd een enquete ge houden, waaruit bleek, dat de in 1952 en 1953 gesignaleerde ach teruitgang niet tot staan was ge komen, doch zelfs nog bleek te zijn toegenomen. Met diverse in stanties werd dan ook in het af gelopen boekjaar een nauw con tact onderhouden. Het aantal leden steeg van 1528 tot 1650, het aantal voorstanders van 65 tot 79, terwijl het aantal afdelingen met 22 gelijk bleef. In 1954 namen 15.644 candida- ten aan ihet Mulo-examen deel tegen 15.212 in het jaar daarvoor. Hiervan waren er voor rekening van de Vereniging voor Chr. Mulo 7135. Van deze candidaten slaag den voor het A-examen 83.65 procent; voor het B-examen 76.63 procent en voor het aanvullende diploma 70.30 procent. President Soekarno heeft het Indonesische volk opgewekt bin nenkort een groot nationaal con gres, „All Indonesia Congress te houden van alle partijen en groeperingen in de maatschappij, „met het uitsluitende doel geza menlijk te strijden voor de terug keer van West-Irian in het Indo nesische grondgebied". De president deed deze oproep in een rede, die hij hield op een receptie van het P.N.I.-congres, dat in Bandoeng wordt gehou den. Hij zei: „Alleen door te ver klaren, dat onze aanspraak op West-Irian rechtmatig is zal' dit gebied niet tot het Indonesische grondgebied terugkomen. Wij moeten een eigen macht op de been weten te brengen en ons niet afhankelijk maken van de Verenigde Naties. Wij moeten op eigen kracht bouwen". Op een openbare bijeenkomst, die Zondag in Bandoeng door de PJM.L werd gehouden, zei de voorzitter van de P.N.I., Sidik: „Wij zullen blijven doorwerken om de kwestie-Irian op vredelie vende wijze op te lossen, maar indien dat niet meer mogelijk is, dan zullen wij zonodig geweld ge bruiken". Sidik vroeg daarop zijn gehoor, of zij bereid zou zijn met geweld op te treden tegen Nederland om Irian in bezit te krijgen. Hij ontving op die vraag ^instemmend antwoord- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdagoch tend tot Dinsdagavond. Nu en dan buien. Flinke opklaringen, afgewis seld door enkele regen- of hagel buien, vooral in het noorden van het land. Tot vrij krachtige afne mende en naar west of zuidwest krimpende wind. Kouder dan gis teren. WOENSDAG 22 DECEMBER. v.m. n.m. Breskens 11.51 12.06 Terneuzen 0.26 12.41 Hansweert 1.06 1.21 Walsoorden 1.16 1.31 Hansweert 1.16 1.31 ZON MAAN OP onder op onder Dec. 21 8.46 16.30 5.14 13.41 22 8.46 16.31 6.20 14.12 23 8.47 16.31 7.21 14.53 24 8.47 16.32 8.14 15.44 25 8.48 16.32 8.58 16.44 De zonne-oven van de Bouzarea dicht bij Algiers, is klaargeko men. Het bouwen van de over, die veertig ton weegt, heeft on geveer twee jaar geduurd. Het richten van de spiegel geschiedt door twee kleine 3 pk electrische motoren. Dank zij de uurwerkbe weging die van het sousterrain uit wordt geleid, blijft de spiegel constant naar de zon gericht. Sa mengesteld uit 144 aluminium- elementen, elechtronisch gepolijst waarvan de totale bruikbare op pervlakte 50 vierkante meter be draagt, produceert de spiegel door de convergentie van de zon- nestalen in het brandpunt van het toestel een vlek zo groot als een bord waarvan de tempe ratuur ongeveer 4000 graden be draagt. Deze hitte doet in luttele seconden een stalen plaat van een dikte van 25 mm smelten. Het overschakelen van de strijd-machten, die over atoombommen krachten der Navo in Europa beschikken. van gewone op atoomwapens zal zeer geleidelijk verlopen en pas omstreeks 1960 goed op gang ko men, aldus is in militaire kringen in Parijs verklaard. Men verwacht, dat de heruit rusting van de strijdkrachten pas in 1957 een belangrijk onderdeel zal uitmaken van het jaarlijkse Navo-program. Bij het opstellen van de strate gische plannen kan men wel reeds rekening houden met de atoomartillerie van in West- Duitsland gelegerde Amerikaan se eenheden en de Britse en Amerikaanse tactische lucht- De suikerbietencampagne heeft, zoals bekend, dit jaar een zeer abnormaal verloop. Tot begin November hadden de fabrieken te kampen met onregelmatige aanvoer, als gevolg van de slech te weersomstandigheden. Ze zijn dan ook latëV begonnen dan oor spronkelijk in de bedoeling lag en hebben in het begin niet op volle capaciteit kunnen draaien. Indien alles normaal was verlo pen zouden de fabrieken haar campagne zeker ongeveer half December hebben beëindigd. Thans is het einde pas nu in zicht. De eerste fabrieken zullen dezer dagen afdraaien en de laat ste tussen Kerstmis en Nieuw jaar. Men verwacht in totaal, zo ver neemt het A.N.P. van bevoegde zijde, plusminus 3.100.000 ton sui kerbieten met een gemiddeld ge halte van 15.45 procent, waaruit circa 380.000 ton suiker zal wor den geproduceerd. Het bietge wicht is zeer laag, n.l. tot op he den ongeveer 740 gram per biet. De tarra is zeer hoog (veel kiel aan de bieten door het regenach tig weer) en komt gemiddeld op ca 25 procent. Gezien deze om standigheden is dit jaar voor de telers en voor de industrie slecht te noemen. Het ziet er naar uit, dat de animo voor het verbouwen van suikerbieten het volgende jaar tenzij er iets aan de prijs wordt gedaan aanzienlijk zal dalen. De Paus heeft Maandag een wandeling van een kwartier in de tuin van het Vaticaan gemaakt. Hij werd hierbij ondersteund door twee artsen. Dit was zijn derde wandeling in. drie dagen en de artsen verklaren, dat deze li chaamsbeweging hem kennelijk goed doet. Van bevoegde zijde wordt verklaard, dat de Paus nog steeds zeer zwak is en dat hij af en toe geplaagd wordt door hik- aanvallen. Hij wordt echter met een nieuwe medicijn behandeld, die het hikken onderdrukt. Hier door kan hij halfvast voedsel tot zich nemen. De hoge pols, die de laatste tijd aanleiding tot onge rustheid heeft gegeven, loopt te rug. De stakingsdreiging van het personeel der onderhoudsdiens ten van de Britse luchtvaart maatschappijen B.E.A. en B.O-A. C. op de luchthaven van Londen schijnt nu definitief opgeheven. Het merendeel van de 315 ont slagen mecaniciëns van de grond dienst heeft besloten het werk te hervatten op de door de maat schappijen gestelde voorwaar den, die o.m. alle agitatie onder de arbeiders die niet is goedge keurd door de officiële vakver eniging, verbieden. Te Duisburg is de grootste hangbrug in Europa, met een lengte van 625 meter, voor het verkeer opengesteld. Hierdoor komt 'n verbinding over de Rijn tot stand tussen DuisburgRuh- rort en Homburg. Dagelijks zullen ongeveer 6000 voertuigen rijden over de brug. die onder meer uit 7000 ton staal is gebouwd. De Belgische minister van Bui tenlandse Zaken, Paul Henri Spaak, verklaarde Zaterdag na de vergadering van de Navo- ministerraad, dat in geval van een atoomaanval van het Oosten op het Westen de kwestie van regeringsveto op tegenaanvallen met atoomwapens niet zal rijzen, omdat de regeringen dan een stemmig voor dergelijke tegen aanvallen zullen zijn. De militaire autoriteiten gelo ven, dat zij, in geval van een ge wone aanval over land, vroeg genoeg gewaarschuwd zullen wor den om Navo-overleg mogelijk te maken en gebruik zonder on derscheid van atoomwapens door plaatselijke bevelhebbers wat atoomaanvallen van de vijand zou kunnen uitlokken te ver hinderen. VLUCHTELINGEN ACTIE BEREIKT DE 2'/2 MILLIOEN GULBEN. De opbrengst van de actie voor de vluchtelingen heeft Maandag de 2V2 millioen gulden bereikt. De afgelopen dagen is 53.000 gulden binnengekomen. Gevoegd bij de ƒ2.447.000, die al waren ontvan gen, levert dit een totaal bedrag op van 2.500.000. De Egyptische premier, Gamal Abd el Nasser, heeft verklaard, dat de Egyptische ministerraad vandaag zal beginnen met de be studering van de toekomstige grondwet en de overschakeling naar een „normale constitutionele toestand". Onder meer zal de ont- werp-grondwet in overweging worden genomen, welke in 1953 door een commissie van 50, waar in alle schakeringen der openba re opinie waren vertegenwoor digd, is samengesteld. De toekomstige grondwet aal als uitgangspunt hebben de grondwetten van Nederland, Bel gië en Frankrijk. Voorts zal de ministerraad de taak hebben de datum en de wijze van de toe komstige algemene verkiezingen te bepalen en bestuurshervormin gen voor te bereiden, welke bij het einde van de „overgangstoe stand" nodig zullen zijn. Niet ver van de stad Mexico is een autobus in een ravijn gestort waardoor 40 personen om het le ven zijn gekomen en een tiental passagiers gewond is. Van de om gekomenen werden 22 op slag ge dood. De anderen overleden tij dens het vervoer naar het zieken huis. De bus, die bestuurd werd door een dronken chauffeur, ver voerde arbeiders van een stuw dam in aanbouw. De tien over levenden zijn zó zwaar gewond, dat men ook voor hun leven vreest Mogelijk zal een aangeschoten feestvierder wel eens het verhaal van de witte olifanten hebben ge daan, die op zijn weg passeerde. Weinigen zullen echter het ver haal kunnen vertellen van de nuchtere jachtopziener, die een kudde dronken olifanten heeft gezien. De olifanten hadden zich te goed gedaan aan overrijpe vruch ten van de borassus palm, die in overrijpe toestand veel alcóhöl bevatten. De dikhuiden waggel den tegen elkaar aan, liepen te gen bomen op en een dier rukte zelfs de koorden van de tent van de opziener mee. De vrees van Nederland, België en Denemarken voor het gebruik van atoomwapens door het Navo- bevelhebbers is begrijpelijk, zo shrijft het Amerikaanse blad „Baltimore Sun". „Hun steden zouden een ge makkelijk doelwit zijn en hun lot zou afhangen van een besluit van militairen", aldus het blad in een hoofdartikel. Het burgerlijK gezag over het gebruik van deze verschrikkelijke wapens zou even wel niet verloren gaan bij een nauwomschreven delegatie van bevoegdheden aan verantwoorde lijke militaire autoriteiten. De Canadese regering heeft be sloten de selectienormen voor landbouw-emigranten naar Ca nada te verruimen. Tot nu toe was het zó, dat men alleen voor emigratie als landbouwer naar Canada in aanmerking kwam, wanneer men op het tijdstip van aanmelding voor de emigratie ge durende tenminste 5 jaar in de landbouw werkzaam was. De be palingen zijn thans in deze zin gewijzigd, dat in het algemeen voldoende landbouwervaring wordt vereist, maar dat de perio de, waarin deze werd verworven niet meer behoeft te liggen in de periode onmiddellijk vóór de emi gratie. Wel moet de adspirant- emigrant het ernstige voornemen Het blad van de Russische communistische partij „Prawda", heeft de besluiten van de raad van ministers van de Navo te Parijs over het gebruik van atoomwapens aangevallen. Volgens het blad hebben „Ame rikaanse monopolisten, gesteund door Britse en Franse imperialis ten", oneerlijke middelen toege past om „het straffeloos gebruik van atoom- en waterstofwapens" te verzekeren. „De wereld heeft nooit een cy nischer en schokkender schouw spel gezien dan dat te Parijs, waar organen van het Atlantisch blok openlijk het gebruik van atoomwapens bespraken", aldus de „Prawda". hebben in Canada in de landbouw te gaan en daarin tenminste een jaar na aankomst werkzaam te blijven. Naar wij vernemen heeft het college van rijksbemiddelaars nieuwe salarisschalen voor ver plegend personeel in particuliere ziekenhuizen per 1 Januari a.s. van kracht verklaard. Het betreft hier een bindende regeling, die vandaag in de Staatscourant zal worden gepubliceerd. In een te Parijs ontvangen bericht rvan het Roemeense persbureau wordt gezegd, dat door het militaire tribunaal te Boekarest zes Roemenen, onder wie twee vrouwen, zijn veroor deeld (op beschuldiging van spionnage voor de Britse in lichtingendienst. Eén der be klaagden is ter dood veroordeeld en reedis terechtgesteld. De vijf anderen kregen tien jaar tot levenslang. De ter dood gebrachte werd ten laste gelegd, dat hij clan destien Roemenië was toiimen gekomen, na in Engeland een spionnage-cpleiding te hebben ontvangen.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1