Zitting van Atlantische Raad geëindigd Strenge maatregelen op Cyprus Italiaans vliegtuig verongelukt Geen landingen per onderzeeboot Sowj jet-agente in Berlijn aangehouden Molotof over Japan Kerstfeest op Soestdijk KALODERMA GELEE VULPENNEN WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN MAANDAG 20 DECEMBER. 1954. 10e Jaargang No. 3334. Kerstboodschap van Eisenhower V.S. zullen inlichtingen over atoomwapens aan bondgenoten verstrekken De Amerikaanse lucht macht over „vliegende schotels" De Mohammedaanse Broederschap Scheepvaart bij ingang Suez-kanaalversperd Paus maakte autorit salons „robkrt' INDONESIË Hammarskjoelds reis naar Peking Canadese Superconstel- lation verongelukt zerr op onder op onder Dec. 20 8.45 16.30 4.07 13.16 21 8.46 16.30 5.14 13.41 22 8.46 16.31 6.20 14.12 23 8.47 16.31 7.21 14.53 1 ■fr*uKering bil Aooniiement. lerr.euzeti Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v./h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum pet advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels f 14 iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Alre» Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. President Eisenhower heeft bij de opening van de eerste grote „vredesfeesf'-plechtigheid ter ge legenheid van het komende Kerst feest in Washington verklaard, dat de V.S. zullen voortgaan op de moeilijke weg van geduldig en onvermoeid zoeken naar vrede. Doch laat niemand denken, zo voegde hij hieraan toe, dat wij vrede willen tegen elke prijs, dat wij beginselen zullen verzaken of dat wij onze eer zullen verpanden voor kortstondige concessies. De hoop van de wereld op vre de brandt nu helderder dan me nig jaar het geval is geweest, al dus de president, doch zij wordt nog getemperd door sommige feiten, zoals „onderdrukking en wreed lijden naar lichaam en geest, opgelegd door onmenselij ke meesters aan hulpeloze slacht offers". Zelfs met Kerstmis „mogen wij niet de misdaden tegen het recht, het onthouden van mededogen, de schending van de menselijke waardigheid vergeten", omdat „vergeten is door de vingers zien, hetgeen nieuwe gewelddaden uit lokt". „Wij mogen echter ook niet onze zegeningen vergeten"- zo sei hij. „Door deze te tellen, krijgen we nieuwe moed en nieu we kracht, een standvastiger ge duld onder beproevingen en een krachtiger geloof in het fatsoen van de mensen en de goddelijke voorzienigheid' Een correspondent van de „New York Times" te Washing ton meldt, dat de Verenigde Sta ten hun bondgenoten-N.A.V.O.- leden binnenkort zullen laten de len in de Amerikaanse kennis van het gebruik en de uitwerking van atoomwapens. President Eisenhower heeft dit reeds meer dan een jaar bepleit. Het is thans mogelijk geworden door het, in Augustus j.l„ aan vaarden door het congres van de nieuwe wetgeving betreffende het gebruik der kernenergie. De inlichtingen zullen, volgens de correspondent, worden ver strekt in het kader van een door de N.A.V.O.-raad op te stellen overeenkomst. Het blijft de Amerikaanse re gering verboden regeringen van andere staten inlichtingen te ver schaffen over de wijze van ver vaardiging van atoomwapens. Uit een door de Amerikaanse luchtmacht ingesteld onderzoek naar meldingen van „vliegende schotels" is gebleken, dat in tach tig procent der gevallen luchtbal lonnen, vliegtuigen, vogels, astro, nomische lichamen en atmosfe rische verschijnselen voor „vlie gende schotels" werden aange zien. Bij de overige meldingen waren niet genoeg gegevens vermeld, om tot een conclusie betreffende de aard der verschijnselen te kun nen komen. De Egyptische politie heeft ten huize van de te Cairo woonachti ge journalist Saad El Din Tajeh documenten aangetroffen, waar in er bij leden van de Mohamme daanse Broederschap op aan wordt gedrongen tezamen met de communisten tegen de rege- ring-Nasser te strijden. De jour nalist is gearresteerd. De politie heeft medegedeeld, dat in zijn woning ook foto's van eenheden gevechtswagens van het Egypti sche leger zijn aangetroffen. Onder de in beslag genomen stukken bevindt zich een brief van een thans in ballingschap le vende voormalige Egyptische of ficier, waarin wordt aangedron gen op een stelselmatige campag ne tegen premier luitenant-kolo nel Nasser. Door het aan de grond lopen op Zaterdagavond van de ruim 10.000 ton metende Panamese tankboot „Winimac", is de ingang tot het Suez-kanaal versperd, waardoor tot nu toe twaalf sche pen zijn opgehouden. Ben sleepboot van de Suez-ka- naalmaatschappij heeft, tot nu toe vergeefs, gepoogd de „Wini mac" weer vlot te slepen. De zitting van de Noordatlan- tische ministerraad is Zaterdag ochtend geëindigd met een infor mele gedachtenwisseling die uit sluitend door de ministers (zon der de andere leden van de dele gaties) is bijgewoond en waarbij is gesproken over verschillende kwesties van internationale poli tiek, die niet op de officiële agen da van de commissie voorkwa men. In het communiqué, dat aan het einde van de zitting is gepu bliceerd, wordt o.a. de voldoening van de Noordatlantische raad uit gesproken over de Nederlands- Amerikaanse overeenkomst voor de oprichting van een tactisch luchtverdedigingscentrum van de N.A.V.O. in Den Haag, „waar ge leerden van alle leden-staten bij dragen tot de ontwikkeling van de luchtverdediging zullen kun nen leveren". Inzake de kwestie van de bevoegdheid der regerin gen de eindbeslissing te nemen over het gebruik van atoomwa pens in geval van oorlog, heeft de raad de militaire autoriteiten van de N.A.V.O. opdracht gegeven voort te gaan met het opstellen van plannen en het maken van voorbereidingen voor verdedi gingsmaatregelen waarbij die wa pens worden gebruikt, maar hij heeft erbij gevoegd, dat de ver antwoordelijkheid voor het ne men van de beslissing om die plannen inderdaad uit te voeren, bij de regeringen blijft. Na de zitting verklaarde de Belgische minister van Buiten landse Zaken Spaak, dat er in het geheel geen moeilijkheden waren gerezen met betrekking tot deze twee principes: de plicht van het militaire hoofdkwartier van de N.A.V.O. om voorbereidingen te treffen en het gezag van de rege ringen om de eindbeslissing te nemen. De hele zitting van de raad had zich trouwens geken merkt door: .algemene diepgaan. de overeenstemming". Het doel van de N.A.V.O. vatte Spaak nog even in het kort in vier punten samen: ten eerste het Westen te versterken, ten tweede militair evenwicht met de Sowjet-Unie te bereiken, ten derde in een positie van "elijke sterkte met de Sow- jets te onderhandelen, ten vierde op deze wijze tot vreedzame co- existentie te komen. Op deze zit ting van de raad was echter niet over onderhandelingen met de Sowjet-Unie gesproken, zei Spaak. De raad heeft zijn tevredenheid uitgesproken over de kwalitatie ve verbetering van de sterkte der N.A.V.O.-strijdkrachten. In dit verband verklaarde de raad over de groei van de Europese productie van oorlogsmateriaal en in het algemeen over de be moedigende economische ontwik keling in vele leden-staten en de uitbreiding van de productiviteit in verscheidene Europese landen. In het midden van de volgende maand zal een speciale N.A.V.O.- conferentie over de burgerlijke verdediging worden gehouden. Brits-Amerikaanse garanties voor Saar-overeenkomst. De ministers van Buitenlandse Zaken van de Verenigde Staten en Engeland., John Foster Dulles en sir Anthony Eden, hebben Za terdag hun Franse ambtgenoot, Pierre Mendès-France, toegezegd dat de Verenigde Staten en Enge land de Saar-overeenkomst tus sen Frankrijk en West-Duitsland zullen garanderen, zodra de Franse en Westduitse parlemen ten deze hebben goedgekeurd en, in overeenstemming met artikel acht van de overeenkomst, om deze garanties verzoeken. De ministers hebben hierover overeenstemming bereikt tijdens besprekingen, die vier-en-een-half uur duurden, nadat de Atlanti sche raad zijn zitting had beëin digd. De Cyprische autoriteiten heb ben een reeks strenge maatrege len afgekondigd om nieuwe be togingen op het eiland te voortko men. Zij verboden Zondag samen scholingen van meer dan vijf personen en maakten bekend, dat er op oproerlingen zal wor den geschoten. In Nicosia zijn Zondag opnieuw betogingen gehouden, waarbij met stenen werd gegooid naar de politiewacht bij het Britse insti- Paus Pius XII heeft Zondag middag een korte autorit ge maakt door de tuinen van het Vaticaan. Hij werd vergezeld door prof. Galeazzi Lisi en prof. Niehans. Ook Zaterdag had de Paus een korte autorit gemaakt. Men ver wacht niet, dat hij op Kerstdag een rede voor de radio zal uitspre ken. Mogelijk zal dit niet eerder dan op de vooravond van Kerst mis officieel bekend worden ge maakt. Men neemt aan, dat de artsen er in geslaagd zijn de Paus over te halen te grote vermoeienissen te vermijden. tuut. De politie maakte gebruik van traangas om de betogers te verdrijven. Maarschalk Papagos, de Griek se premier, verklaarde Zondag in Athene, dat Griekenland de strijd voor zelfbeschikkingsrecht ten behoeve van de bevolking van Cyprus zal voortzetten. „Wij zullen de kwestie weer te berde brengen op de volgende al gemene vergadering van de Ver enigde Naties en dan heeft men meer kans van welslagen", zo zei hij. Tijdens de betoging van Zondag drongen leiders van zowel recht se als linkse vakverenigingen, via luidsprekers van de politie, er hij de demonstranten op aan de rust en orde te bewaren. Ver scheidene personen werden aan gehouden. De Britse gouverneur van Cy prus waarschuwde Zondagavond in een radiorede de bevolking, dat alle nodige maatregelen ge nomen zullen worden om nieuwe gewelddaden te voorkomen. Officieel is meegedeeld, dat Zondag 50 personen zijn gearres teerd naar aanleiding van de de monstraties van Zondag. Zater dag werden 42 personen gearres teerd. Men vreest, dat 25 personen zijn omgekomen bij het verongeluk ken van een viermotorige D.C.-6 van de Italiaanse luchtmaatschap pij, die op het vliegveld Idlewild van New York bij een poging in een hevige regenbui te landen, is neergestort en ontploft. Er bevonden zich 22 passagiers aan boord en tien bemannings leden, allen Italianen. De passa giers waren dertien Italianen, 7 Amerikanen en 1 Pers. Er waren zes vrouwen en twee kinderen aan boord. Het toestel, dat een derde lan dingspoging deed na een vlucht uit Rome via Milaan en Boston, raakte een pier, die uitsteekt in de Jamaica-Baai, nabij één van d»kopp«f»ef heiaporbcocStf markt 16 brouwerijstraat 9 terneuzen l voor verzorgd kapwerk en ook voor betere toiletartikelen. P.T.T. PERSONEEL EN -DIRECTIE SCHONKEN 133.000 GULDEN. Het comité vluchtelingenhulp 1954 heeft «bericht ontvangen, dat de actie voor de vluchtelingen in het staatsbedrijf der P.T.T. een bedrag van 133.000 gulden heeft opgeleverd. Dit bedrag is voor de helft afkomstig van de 53.000 employé's der P.T.T. en voor de andere helft van de directie. Deze heeft n.l. de bijdrage van het personeel verdubbeld. In een door «het Indonesische ministerie van Voorlichting ver zorgde regeringsuitzending van radio Republiek Indonesië is ge zegd, dat de in de laatste dagen verspreide berichten over een zo genaamde landing van troepen van de „Republiek der Zuid-Mo- lukken" in de Zuid-Molukken schromelijk overdreven zijn. Van een landing van 900 R.M.S'ers per onderzeeboot is geen sprake, werd in deze uitzending gezegd. Wel kwamen infiltraties van R.M.S.'ers voor uit dfi richting van Westelijk Nieuw-Guinea en Ceram via de eilanden Saparua en Haruku en zijn de activiteiten van de R.M.S. toegenomen. Dank zij het snelle optreden van leger en politie heeft men een voorge nomen aanval op de stad Ambon en omstreken kunnen verijdelen, werd voorts gezegd. Leger en po litie zijn dank zij de steun van de landingsbanen van het vlieg veld. De reddingspogingen werden bemoeilijkt door de vuurzee van het brandende toestel en mist, die ongeveer een uur na het onge luk neerdaalde. Van zes inzittenden weet men zeker, dat zij gered zijn. iiiiiiitiiiiMMimaiiH Alle merken N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE Het gesprek van de dag in W. Berlijn is de thans bekend gewor. den aanhouding van de aantrek kelijke 25-jarige Sowjet-agenjte Irmgard Schmidt. In exclusieve gelegenheden in West-Berlijn had zij betrekkingen met officieren van de Amerikaan- De secretaris-generaal van de j Verenigde Naties, Hammar- skjoeld, zal omstreeks 30 Decem ber uit New York vertrekken voor zijn voorgenomen reis naar Peking, waar hij met de Chinese regering zal spreken over vrijla ting van de elf wegens spionnage veroordeelde Amerikaanse vlie gers, aldus is Zondag in gewoon lijk welingelichte kringen van de V. N. te New York vernomen. Onderweg zal Hammarskjoeld een dag te Londen blijven, waar hij een onderhoud zal hebben met minister Eden en misschien ook met premier Churchill. Te Nieuw-Delhi zal hij een bespre king hebben met de Indische eer ste minister Nehroe. Hij zal waarschijnlijk ongeveer 5 Januari te Peking aankomen, aldus werd van genoemde zijde vernomen. Hammarskjoeld zal een voorbe reidende bespreking hebben met de communistisch-Clhinese am bassadeur te Stockholm, gene raal Keng Piao, aldus is Zondag door de Chinese ambassadeur meegedeeld. Hammarskjoeld is Zaterdag avond te Stockholm aangeko men, waar hij heden een toe spraak zal houden tot de Zweed se academie voor letterkunde. De secretaris-generaal deelde te Stockholm journalisten mede, dat hij enige tijd na Tweede Kerstdag naar Peking zal vlie gen. Een „Supereonstellation" van de „Trans-Canada Air Lines" is Vrijdagavond bij Brampton, 25 km ten W. van Toronto, op een stuk bouwland neergekomen en uitgebrand. Ten minste 27 per sonen liepen verwondingen op. Van geen der gewonden is de toe stand ernstig. Het viermotorige toestel, dat van Tampa (Florida) op weg was naar Toronto, maakte een buik landing, nadat het enige malen boven het nabij Toronto gelegen vliegveld Malton had rondgecir keld. se luchtmacht aangeknoopt en tenslotte was zij in nauw contact met een hoge Amerikaanse offi cier gekomen. In officiële Amerikaanse krin gen legt men grote terughou dendheid aan de dag in deze zaak, maar er is bekend geworden, dat de spionne zich reeds Dinsdag voor een rechtbank van de Ame rikaanse hoge commissie moet verantwoorden. Zij zou de Sow- jets o.m. gedetailleerde gegevens over de taak en het personeel van een Amerikaanse eenheid in handen hebben gespeeld. De aan de Sowjets verstrekte inlichtingen zouden van die aard zijn, dat zij de «veiligheid van de geallieerde strijdkrachten in Ber lijn in gevaar brachten. Volgens een woordvoerder van de Amerikaanse hoge commissie is er geen enkele disciplinaire maatregel tegen een Amerikaan se officier genomen in verband met deze zaak. Mej. Schmidts „te grote nieuwsgierigheid" was haar noodlottig geworden. Volgens een Amerikaanse bron leefde zij „in grote stijl" en was zij hier meer op uit dan op het verzamelen van geheime gege vens. het volk de toestand op Ambon meester gebleven. Uit inlichtin gen van gevangen genomen R.M.S.'ers is gebleken, dat de aanval was voorbereid. De Indo nesische regering betreurt het ten zeerste, dat enkele Nederlan ders in Ambon steun aan deze or deverstoorders hebben verleend, aldus een regeringsuitzending van radio Republiek Indonesië. Nieuw-Guinea. In een door het ministerie van Voorlichting verzorgd program ma van radio Republiek Indone sië werd o.a. verklaard, dat de voornaamste oorzaak voor het onopgeloste Irian-geschil ge zocht dient te worden in „het eigenzinnig optreden van Neder land", dat o.a. „zijn divide et im- pera-politiek in West-Irian ten uitvoer legt". „De geleidelijke toename van de Nederlandse im migratie daar is daarvan een dui delijk bewijs", aldus de commen tator. „Door deze toename van immi granten zal de autochthone bevol king worden verdrongen. Er is zelfs grote kans, dat de bevolking geheel zal worden uitgeroeid, zo als gebeurd is met de autodhtho- ne bevolking van Australië", al dus de commentator, die voorts zeide, dat behalve deze immigra tie Nederland gebruik maakt van R.M.S'ers, die „onder hun vlag ons gebied, onder andere de Mo- lukken, onophoudelijk terrorise ren, met als doel de stabilisatie van het Nederlandse imperialis me in West-Irian". „Sinds het ka- binet-Ali Sastroamidjojo heeft Indonesië steeds gestreefd naar een oplossing van de kwestie door middel van besprekingen, Neder land weigerde echter steeds be sprekingen te voeren en nam een unilateraal standpunt in", aldus radio Republiek Indonesië. .Betreurenswaardige inter pretatie van mijn woorden". „Mijn verklaringen in New York dat niet voor het huis van iedere Nederlander en iedere Nederland se vestiging in Indonesië een po litieagent kan worden geplaatst, houden geen bedreiging'in, maar zijn er op gericht een waarschu wing te zijn de kwestie van de verwerping van de Nieuw-Guinea resolutie door de algemene ver gadering niet te licht op te vat ten". Dit heeft de vice-voorzitter van de Indonesische delegatie naar de Verenigde Naties, dr De Rius&ische minister van Buitenlandse Zaken Molotof heeft een verklaring uitgegejven« waarin hij zegt dat een norma lisering van de Russisch-Japan se betrekkingen in overeenstem ming is met de «belangen van de gehele wereld. In dia iverklaring, die door Riplotof aan verslaggevers werd voorgelezen, «wordt de «bereid heid geuit om de kwestie van praictische stappen daartoe te bespraken. De Russische regering juichte de (verklaringen van de nieuwe Japanse «minister van Buiten landse Zaken Sjigemitsoe in dit verband toe. De Sowjet-Unie zou olok gaar ne een uitbreiding van de han del en cultureel contact zien. Miolotof zei letterlijk: „Er moet op gewezen worden dat de U-SJSiR. altijd verlangend is «be trekkingen aan te knopen en te ontwikkelen met alle landen die dat wensen. Dat geldt ook «voor Japan. 'Het standpunt van de Sawjet-regering inzake de nor malisering van de «betrekkingen met Japan is tot uitdrukking gekomen in de «gettneenschappe- De jaarlijkse viering van het Kerstfeest op paleis Soestdijk ge schiedt op Woensdag 24 Decem ber des middags drie uur in de garage van de kazerne van de ko. ninklijke marechaussee naast het paleis Soestdijk. Het programma luidt als volgt: 1. Welkomstwoord door Z.K.H. de Prins der Nederlanden; 2. Ad vents- en Kerstliturgie; 3. Lezen Lucas 2 door H.M. de Koningin; 4. Kerstsuite uit het Weihnachts- oratorium van Bach uit te voeren door het koor personeelsleden paleis Soestdijk; 5. Rede door Z.K.H. der Nederlanden; 6. Jesu joy of man's desiring van Joh. Sebastian Bach, eveneens uitge voerd door het koor van perso neelsleden Soestdijk; 7. Sonate no 8 van Corelli uitgevoerd door mevr. W. A. Repelaer van Driel, geboren Van der Willigen, viool, en mr J. C. baron Baud; 8. Kerst spel „Van overal naar Bethle hem's stal", kinderkerstspel in 2 delen door ds H. J. W. Modder man; 9. Slotzang „Ere zij God", dat gemeenschappelijk wordt ge zongen. SPOORWEGONGELUK BIJ DORTMUND. Een speciale trein, die 500 kin deren van vacantie terugbracht, bleef bijna onbeschadigd bij de botsing met een andere trein, waarin 14 mensen omkwamen en 34 ernstig werden gewond. Het ongeluk gebeurde Zater dagochtend even buiten Dort mund (Ruhrgebied). In de beschadigde trein zaten meest arbeiders die naar hun werk gingen. Verscheidene rijtui gen van deze trein werden in el kaar gedrukt, maar de moderne stalen wagons van de andere trein weerstonden de schok goed. De trein met kinderen kon de reis naar Düsseldorf voortzetten met 5 uur vertraging. De vreug de van de ouders, toen zij hun kinderen heelhuids terugzagen, was groot. Slechts drie van de kinderen hadden zich licht be zeerd. BOMMEN NABIJ JOHANNESBURG GEVONDEN. De Zuidafrikaanse politie heeft in een geheime werkplaats in de wijk voor niet-blanken van So- phiatown bij Johannesburg een honderdtal krachtige bommen in beslag genomen. De aandacht van de politie werd getrokken door een ontploffing in dezelfde werkplaats. Bij deze ontploffing kwam een Chinese student om het leven en werd een ander zwaar gewond. lijlke (v'eiiidrarLng van do Sowjet- regering en de regering «van de Chinese volksrepubliek:, dis op 12 October ivan dit jaar is gepu bliceerd. Zoals toe-kend, gaf de Sowjet-Unie in die «verklaring reeds haar bereidheid te ken nen de «betrekkingen met Japan te normaliseren, de handel met dat land te ontwikkelen op we derzijds voordelige voorwaarden en culturele «betrekkingen aan te knopen." Abu Hanifah, na aankomst uit New York op Schiphol in een on derhoud met het A.N.P. ver klaard. Dr Hanifah voegde hier aan toe, «diat door een betreurens waardige interpretatie van zijn woorden de betekenis daarvan verloren is gegaan. „Indonesië heeft meer vrienden nodig dan vijanden", zeide hij. Dr Hanifah zeide, dat de kwes tie Nieuw-Guinea voor Indonesië een zaak is van nationale allure en een nationale eis is, die ge makkelijk sentimenten kan oproe pen. „Dat wil echter niet zeggen", aldus dr Hanifah, „dat de Indone sische regering de toestand niet volkomen in de hand heeft". Dr Hanifalh zeide het als zijn plicht te hebben beschouwd een waarschuwend geluid te laten «horen, omdat ook in Nederland de kwestie te licht wordt opge vat. Hij voegde hier aan toe, dat de verhouding tussen de landen niet alleen afhangt van protocol len, maar ook van de mensen, die in deze landen leven. Want het zijn de mensen, dié de landen re geren. Dr Hanifah verklaarde, dat hoewel de resolutie van In dia in de algemene vergadering is verworpen, Nederland niet dient te vergeten, dat de feitelij ke .meerderheid van de landen in de Verenigde Naties zich tegen het Nederlandse standpunt heeft verklaard. „Nederland heeft formeel ge wonnen, maar de wereldopinie is niet overtuigd", zeide dr Hani fah. Hij verklaarde voorts, dat daarom nu de tijd voor Nederland is gekomen om met Indonesië te praten" ter verbetering van de betrekkingen tussen beide lan den, die van wederzijds belang zijn. RUIM 20.000 KILOMETER VOOR T.B.C.-PATIËNTEN, Jan Kuyper, de kellner, die in Utrecht, maar ook ver daarbui ten, een actie op touw heeft ge zet voor t.b.c.-patiënten, die de financiële middelen niet hebben om de reis naar het Nederlands sanatorium in Zwitserland te maken, kan tevreden zijn. Zijn inzameling van« „kilome terbonnen, heeft resultaten ge had. Leerlingen van de Christe lijke U.L.O. school in Utrecht hebben Woensdag Jan geholpen bij de telling van de bonnen, die in de afgelopen dagen zijn ver zameld. De telling leverde een resultaat op, waarvan Jan stil werd. Maar eventjes 20.123 kilo meter, meer dan de helft van de omtrek van de aarde, hebben Jan en zijn medewerkers verzameld. Voor een reis naar Davos heeft men 1200 kilometer-bonnen no dig, zodat dus bijna 18 patiënten van deze actie zouden kunnen profiteren. Het is evenwel geble ken dat een extra toeslag op deze bonnen moet worden betaald, waardoor meer kilometer-bonnen voor deze buitenlandse reis nodig zijn, maar een twaalftal patiën ten kan in ieder geval van deze actie profiteren. maakt handen jacht als Jluwttt medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Opklaringen. Aanvankelijk zwaar bewolkt met plaatselijk wat lichte regen of motregen, maar in de loop van de dag van het noordwesten uit opklaringen. Matige tot krachtige wind, ruimend van zuidwest naar west. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets lagere. DINSDAG 21 DECEMBER. Breskens. Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.18 11.53 0.33 0.43 nun. 11.25 1240 12.50 MAAN

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1