Uit de Provincie KERKDIENSTEN De blauwe auto Wat brengt de Radio POPENT DOOOT 90^»'! RADIO Voor de Zondag Volkomen nieuw! Terneuzen: 10 uur en 3 uur Ds. C. J. Breen. TERNEUZEN. AXEL. SLUIS. IJZENDIJKE. SIEMENS SIEM NEDERLANDSCHE SIEMENS MAATSCHAPPIJ N.V. ZAAMSLAG. Berlijnse dokter vraagt betaling van consult voor Stalin DIRECTEUR VAN „DE SCHELDE" OVER EMIGRATIE- EN WONING- POLITIEK. Tijdens een Donderdag gehou den bijeenkomst van het perso neel der Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, waar de jubilaris sen werden gehuldigd, heeft de directeur dezer maatschappij, de heer J. W. Hupkes, de gebruike- Weest in geen ding bezorgd, maar laat uw begeerten in alles, door bidden en sme ken, met dankzegging be kend worden bij God. Filip. 4 6. Mochj de Here maar zelf onze Leermeester willen zijn, om die grote les te leren: hoe de zorg af te leggen! Ach, wij kunnen zo bezorgd zijn en ons zoveel zor gen maken vóór die tijd! Wij laten ze zo vaak voor onze voet tot hoge bergen opstapelen. De weg zou blijken effen te zijn en begaanbaar, indien wij deze maar rustig gingen aan 's Vaders hand. In het vast vertrouwen op Zijn Vaderzorg. Wachtende op Zijn hulp en Zijn heil. Biddende om Zijn nabijheid en dankende voor zoveel voorrechten als Hij gaf. Ja. het klinkt ons wel een won derlijk bevel: „Onze begeerten, waarmede hier ook onze zorgen bedoeld worden, met dankzeg ging aan God bekend te maken." Wij kunnen „de lichte verdruk king", die hier ons deel is, zo breed uitmeten, dat ze als een gordijn spant tussen onze ziel en Gods zonneschijn. Wij vergeten op te merken de vele voorrech ten en lichtstralen, die de Here gaf op onze weg. Trachten wij dankende tot Hem te naderen! Dan zal de herinnering aan zo veel, dat Hij ons gaf, ons het ge loof en de vrijmoedigheid geven, om in elke nood of benauwdheid op Hem te rekenen. Geen zorgen voor morgen, Beveel het aan God, Wees heden tevreden, En dank voor uw lot! (Uit: „Nieuw Bijbels Dagboekje".) lijke jaarrede uitgesproken. Hij vestigde de aandacht op het ge brek aan personeel en vroeg zich af of de bevordering van de emi gratie op een schaal, als thans in Nederland gebruikelijk is, wel gewenst is. Hij maakte ernstig bezwaar tegen de woningpolitiek in Nederland en drong aan op vermindering van de mensencon centraties in Noord, en Zuid-Hol land door verplaatsing naar de buitenprovincies. De heer Hupkes verklaarde, dat bij een gespannen arbeids markt als thans het geval is, het loon- en prijspeil niet stabiel kon blijven. Het loonniveau steeg met ongeveer 16 Daardoor kwam het prijsniveau in bewe ging. Thans is het dringend noodzakelijk, dat alle krachten worden ingespannen om het prijs niveau omlaag te drukken. De in dustrie zal dat moeten doen door opvoering van de productiviteit, d.w.z. meer productie per man door verbetering van de efficien cy. De centrale overheid kan meewerken tot prijsverlaging door de belastingdruk te ver minderen. Wat de maatschappij „De Schelde" zelf betreft, kan het jaar 1954 een goed jaar worden genoemd. De orderportefeuille werd aanzienlijk uitgebreid door dat contracten voor vijf nieuwe schepen werden afgesloten en mede hierdoor zal het bedrijf goed van werk zijn voorzien, zo wel in 1955 als in 1956. De mo dernisering van de scheepsbouw- afdelingen, zoals deze in eerste aanleg was opgezet, werd vol tooid. De modernisering van de plaatwerkerij met kantoren na dert haar voltooiing en de nieuwe lichtmetaalfabriek is in bedrijf. Tot verdere uitbreiding van de tandwielfabriek werd besloten. Over ruim een jaar zal de maat schappij ,,De Schelde" beschik ken over de modernste tandwiel- fraisbanken, waarbij een bank voor het fraisen van tandwielen tot een diameter van vier meter. Daarnaast zijn de plannen om de machinefabriek verder te mo derniseren in een vergevorderd stadium. De bedrijfsbSholen zul len worden geconcentreerd in één gebouw. De heer Hupkes deelde ten slotte mede, dat met ingang van 1 Januari a.s. de premie-bijdrage van de werknemers voor het OOST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZONDAG 19 DECEMBER. NED. IIERV. KERK. Axel: 10 uur Ds. P. J. Pennings; 2.30 uur Vicaris S. den Blaau- wen. Hoek: 10 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt, van Terneuzen; 2.30 uur Ds. C. B. Boere, van Groede. Hontenisse: 10 uur Ds. A. C. Hon- ders, van Sas van Gent. Hulst: 10.30 uur Ds. J. Homan. Philippine: 2.30 uur Ds. K. Ver beek, van Hontenisse. Seis van Gent: 10 uur Ds. K. Ver beek, van Hontenisse. Sluiskil: 10 uur en 2.30 uur Ds. Joh. W. Starrenburg. Terneuzen: 10 uur Vicaris G. J. van Embden; 3 uur Ds. P. A. v. d. Vlugt; 7.30 uur Ds. H. M. Stratingh, van Goes. (Jeugdd.) 10 uur in „Bethel" dienst voor jongeren van 12 t/m 15 jaar: de heer C. Ollebek. DriewegenGeen dienst. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. G. Jansma. WEST ZEEUWS-VLAANDEREN. ZATERDAG 18 DECEMBER. Schoondijke: 7 uur Avondgebed. ZONDAG 19 DECEMBER. Aardenburg: 10.30 uur Ds. L. S. Blom. St. Kruis: 9 uur Ds. L. S. Blom. Biervliet10 uur Ds. .T. Eijgen- daal. (Bed. H. Avondmaal.) Hoofdplaat: 10 uur Eerw. heer P. de Visser, van Vlissingen. Breskens: 10 uur Ds. J. H. van Beusekom (Bed. H. Avondmaal); 6.30 uur Ds. J. H. van Beuse kom. (Bed. H. A. en Dankz.) Cadzand: 11 uur Ds. J. B, van Bork, van Retranchement. Groede: 10 uur Ds. C. B. Boere. (Bed. H. Avondmaal.) Nleuwvliet: 10 uur Ds. J. van de Graaff. Oostburg: 10 uur Ds. W. S. Hugo van Dalen. Retranchement: 9.30 uur Ds. J. B. van Bork. Schoondfike: 10 uur Ds. M. J. W. Schopenhauer. Sluis: 7 uur Ds. J. B. van Bork, van Retranchement. St. Anna ter Muiden: 11 uur Ds. L. P. W. Groenveld. (Bed. H. Avondmaal). Waterlandkerkje: 10 uur Ds. W. B. Bergsma. IJzendijke: 10 uur Ds. C. Blom- aard. Zuidzande: 10 uur Ds. H. Kuijl- man; 4 uur Streek jeugddienst: Wika R. Wasterval. GEREFORMEERDE KERK. Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. F. L. Schalkwijk. Terneuzen: 10 uur en 3 uur Cand. F. R. M. Elders, van Amsterdam. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur Ds. D. Middelkoop. GEREFORMEERDE KERK (Onderh. Art. 31 D.K.O.) Hoek: 10 uur en 2.30 uur Ds. K. Deddens. CHR. GEREF. KERK. Zaamslag: 9.30 uur en 2.30 uur leesdienst. Axel: Geen dienst. GEREFORMEERDE GEMEENTE (Vlooswijkstraat.) Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Ds. Aangeenbrug. Hoek: 9.30 uur en 2 u. leesdienst. GEREFORMEERDE GEMEENTE (Gebouw „Pro Rege".) Terneuzen: 10 uur en 3 uur lees dienst. OUD-GEREF. GEMEENTE. Terneuzen: 9.30 uur, 2 uur en 6 uur Leesdienst. LEGER DES HEILS. Terneuzen: Samenkomsten om 10 uur en 7 uur. 9 ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Axel: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Clinge: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Hulst: 6.30 uur, 7.45 uur, 9 uur en 10.30 uur H.H. Missen. Philippine: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sluiskil: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Sas van Gent: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Terneuzen: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Westdorpe: 7 uur, 8.30 uur en 10 uur H.H. Missen. Zandstraat: 7.30 uur en 10 uur H.H. Missen. werkliedenpensioenfonds met 1 zal worden verminderd on der gelijktijdige verhoging van het door de werkgever te storten premiebedrag. TOERISME IN ZEELAND. De resultaten van het afgelo pen toeristenseizoen zijn voor Zeeland zeer goed te noemen. De hotellerie boekte een voor uitgang, de kampeergelegen- heden hadden een grotere bezet ting en ook het huren van ge meubileerde huizen vond grotere aftrek. Alleen de zeilsport liet een daling zien tengevolge van het ongunstige weer. De gemid delde verblijfsduur van de toeris ten steeg eveneens. Gemiddeld bedroeg deze over 1954 10 dagen. Het buitenlands bezoek is met 40 en het binnenlands bezoek met 35 pet. gestegen. Raadsvergadering. Op de agenda van de a.s. Don derdag te houden vergadering van de gemeenteraad komen o. m. de volgende punten voor: Voorstel van burgemeester en wethouders tot het vaststellen van het getal wekelijkse lesuren voor de vakonderwijzer aan de openbare u. L o.-school in 1955. Idem tot het vaststellen van het bedrag per leerling voor 1955 voor de openbare scholen. Idem tot het verlenen van een voorschot op de vergoeding ex art. 101 van de lager onderwijs wet 1920. Idem tot het verhogen van de deelneming in de verwaarbor- gingsregeling der Frauderisico- onderlinge van Gemeenten. Idem tot het verstrekken van machtiging tot het aangaan van kasgeldleningen in 1955. Idem tot herziening van de sala ris- en loonverordening van het gemeentepersoneel. Idem tot het vaststellen van de begroting van het grondbedrijf, het woningbedrijf, de dienst van maatschappelijke zorg en die van de gemeente voor het jaar 1955. Geslaagd. Geslaagd voor het getuigschrift B scheepswerktuigkundige de heer R. A. de Putter te Terneuzen. „Naast U is mijn plaats". Zoals uit achterstaande adver tentie blijkt treedt Dinsdagavond 21 Dec. a.s. in het Concertgebouw o.p de bekende actrice mevr. En- ny Mols-de Leeuwe in een door de afd. Terneuzen van de P.v.d.A. belegde openbare vergadering. Als spreker treedt op het Twee de Kamerlid de heer Evert Ver meer. De bekende Nederlandse roman- en toneelschrijver Maurits Dek ker, die vooral in ons land be kendheid verwierf door zijn boek „De laars op de nek" en door z'n toneelstuk „De wereld heeft geen wachtkamer" is eveneens de auteeur van „Naast U is mijn plaats," waarin mevr. Enny Mols -de Leeuwe in 10 rollen optreedt. Vereniging voor Lastechniek. De afdeling Terneuzen van de Nederlandse Ver. voor Lastech niek hield gisteravond op de bo venzaal van hotel „Des Pays-Bas" een feestelijke bijeenkomst voor haar leden. Na een welkomstwoord van de voorzitter, de heer J. Geensen, werd de avond doorgebracht met gezelschapsspelen en het houden van een verloting, terwijl door de heer Hommes voor de leden een tweetal films vertoonde. Comité „Actie voor eenheid". In het R. K. parochiehuis mocht mr Van Meerwijk, voorzitter van 't comité van „actie voor eenheid door A. H. VAN OMMEN 5) Hij wierp een blik. op z'n polshorloge23.05 uur en zijn eerste werk was deze tijd te noteren, waarna hij het hoofd nogmaals in de coupé stak. Drost was inmiddels omgelo pen en had het portier aan de rechterkant geopend. Het inwendige van de auto toonde de grootste wanorde: Hier en daar was de groene bekleding met ruwe hand losge trokken, de achterbank lag in een hoek met stukgesneden pluche, terwijl de vloermat er gens naast het stuur la|g. Op de vloer, naast de dode, lagen enige papieren, welke kennelijk zijn eigendom waren, want de zak ken van zijn colbert hingen bin nenstebuiten gekeerd. En geheel achterin, half verborgen onder de losgerukte bank, lag een da mesbontmantel, een zogenaam de tijgermantel. Dit alles hadden beide man nen in één oogopslag gezien en toen Drost sprak, wals het de onuitgesproken gedachte van de ander: „De blatuwe auto" Bijlman knikte ernstig en met een Iblik in de richting van de bontmantel, zei hij: „En een vrouw in het spel". (Nadruk verboden.) „Die er waarschijnlijk met de blauwe auto van door is," vulde Drost aan. „Zou je die wagen niet direct achterna gaan?" ,JIn de eerste plaats is die auto er al lang vandoor en in de tweede plaats zie ik niet het verband tussen deze bontmantel en de eigenares daarvan. Ik wil hier mee zeggen, als de inzit tende of inzittenden van de blauwe auto iets met deze moord uitstaande hébben, dan acht ik het zéér onwaarschijn lijk, dat de eigenares van deze bontmantel eveneens mede plichtig is, want) dan zou ze niet op een dergelijke wijze als het ware haar naamkaartje in deze wagen hebben achtergela ten". ,jDa's waar," gaf de ander toe. „Maar waar is. „Later, vriend Drost, nu moe ten we eerst eens maatregelen nemen, dat het hoofdbureau van deze misdaad op de hoogte wordt gebracht. Luister: we zijn hier slechts een goede 500 meter vian de Amstel verwijderd en er zial dus wel hier ergens in de buurt een villa staan, die tele foon heeft. Ik vlraag je bij deze auto te blijven en nergens aan te komen. Voor toevallige voor- voor de Katholieken op politiek terrein in Terneuzen", verwelko men de geestelijke adviseur van de Nederlandse Katholieke mid denstand, prof. dr A. Ariëns, en de algemeen secretaris der K.V.P. dr L. Albering. Voor een zeer aandachtig ge hoor sprak allereerst prof. Ariëns over „De taak van de Katholie ken in het openbare leven". Hij bracht onder de aandacht der aanwezigen dat de Katholieken een apostolische taak hebben te vervullen en dat het er op aan komt het Christendom in het openbare leven vorm en gestalte te geven. Vooral in deze tijd van ontkerstening en nu gestreefd wordt naar een éénwording van Europa, zullen de Katholieken vooral er mede moeten toe bij dragen dat dit nieuwe verenigd Europa een Christelijk Europa wordt. Prof. Ariëns d,eed een be roep op alle Katholieken zich zo hecht mogelijk aanéén te slui ten en zonder prijsgeving der principes op brede basis met an dere groepen samen te werken. „De practijk van de sociale, en politieke eenheid", was het on derwerp waarover daarna dr L. Albering sprak. Op eenvoudige en zeer duidelij ke wijze analyseerde spr. zijn on derwerp en wist hierdoor over duidelijk aan te tonen hoe nodig het is dat de Katholieken zich verenigen- Na afloop werden enkele zeer interessante vragen gesteld, die uitvoerig door beide sprekers werden beantwoord. Mr Van Meerwijk dankte de bei de prominente figuren voor hun waarlijk magistrale rede en de toehoorders voor hun bijzondere aandacht, de laatste aansporend een volgende maal vele vrienden en kennissen mede te brengen op dat iedere Katholiek van Terneu zen er van overtuigd zal worden dat hun eenheid een levensbe lang van de eerste orde is. Opening Axels zuivelhuis. Gisteren had de opening plaats van de geheel gemoderniseerde zaak van de fa P. Koekkoek in het pand Prins Hendrikstraat 2. Het interieur van deze sedert jaren aldaar gedreven zaak on derging een grondige verande ring en werd met waar vakman schap aangepast aan eisen en be hoeften van deze tijd, nu zij van eigenaar verwisselde. Voorzeker neemt deze zaak op eerste stand van Axel een voor aanstaande plaats in vanwege 't enorme assortiment dat wordt aangeboden niet alleen in alle binnen- en buitenlandse kaas soorten en zuivelproducten, doch ook op het gebied van fijne vlees waren, etc. etc, De fraaie en met kwistige bloe menpracht getooide étalages spraken de duidelijkste taal en de aan deze opening verbonden feestreclame trok de belangstel ling en kooplust van de huismoe ders. Zo boekte deze firma een veelbelovend debuut. Padvinderij-ouderavond. Een zeer drukbezochte padvin derij-avond had plaats in de bo venzaal van „Het Centrum". De jongens en meisjes hadden voor dit doel aardige stukjes ingestu deerd. Er werd gedeclameerd en gezongen, kortom het werd een gezellige avond, zodat het wijzer tje al rond half twaalf draaide, toen allen hoogstvoldaan huis waarts keerden. Sympathieke geste. De afd. Axel van de Bond van Plattelandsvrouwen heeft het ini. tiatief genomen voor een middag van ontspanning voor de Axelse ouden van dagen, n.l. een gratis voorstelling in „Het Centrum" op hedenmiddag van het stuk van de Terneuzense auteur D. van Es „Ik wil niet meer lopen", waar van gisteravond de première ging. 'bijgr.ngers baud je je gedekt. Mocht iemand toch nieuws gierig worden, dan kom je pas te voorschijn en houd je 'm op een afstand. Enneals je soms bang 'bent in donkerhier heb je m'n zaklantaarn." „Plof" „Wablief?" „Plof weg op je motor," grin nikte Drost en hij ging kalm achter de wagen in 'het gras zit ten, terwijl Bijlman de motor startte en er als een pijl uit de boog van door ging. De weg was stil en verlatten en dus gaf hij vol gas, doch nauwelijks had hij een goede 300 meter gereden of een tiental meter voor hem 'uit sprong plotseling een slanke gestalte als een geest in de lichtbundel van zijn koplamp. Een ogenblik later schoot hij er rakelinks voorbij, maar boven het geluid van zijn 'kapklepper hoorde hij een kreet.„help!". en een fraictie van een seconde had hij in 't angstig foiéke gelaat gekeken van een jonge vrouw, die beide armen boven het hoofd zwaaide. Bijlman remde bijna roekeloos, want het achterwiel gleed gie rend over de weg en hij had mjoeite de zware motor overeind te houden. Een ogenblik later wais het meisje reeds naast hem en voelde hij zich gejaagd bij de arm grijpen. „Vlug. vlug. naar de politieze hebben hem vermoord!" stootte z© er hij gend uit. De inspecteur greep haar bij de pols, toen ze reeds aanstalt? maakte c|p de duo te klimmen „Bent u de eigenares van die Botersmokel. Ambtenaren van de Invoer rechten en Accijnzen aan de door laatpost te Sint Anna ter Muiden wisten deze week beslag te leg gen op 158 kg roomboter. Deze behoorde toe aan de rijwielhande laar F. S. te Sluis en werd ver voerd in een luxe-auto. Ondanks het feit, dat de boter zeer goed was verborgen, ontdekten de commiezen de clandestiene waar en werd proces-verbaal opge maakt. Auto en boter werden in beslag genomen. De auto behoorde toe aan de Belg F. G. B. Muziekconcert „Geduld Over wint". In de zaal van hotel „De Vier Emmers" gaf de plaatselijke mu ziekvereniging haar eerste win- terconcert. Voor de aanvang van de muzieknummers werd door de dirigent Jasper Anthonisse uitleg gegeven over de betekenis van het te spelen nummer. Hier door werd het luisteren voor het publiek zeer veraangenaamd, het welk dan ook door hen zeer werd gewaardeerd. Vooral het num mer Caesar en Cleopatra mocht een overweldigend applaus in ontvangst nemen. Ook de beide jonge solisten Jantje Anthonisse ideale weergave Een noviteit op de radiomafül is de SIEMENS-Schatulle met zijfi slefJijtce vorm, zijn plastische klank en voortreffelijke ontvangstkwaliteiten. Type H42; 2 luidsprekers-8huizea- Siferrit-antenne - 4 golfberetfcew.' Prijs: f515.— Vraag demonstratie bij Llw handelaar Brochures op aanvraag verkrijgbaar bif! RIJNSTRAAT 24-'j-GRAVENHAGE TEL.723810 aueenveütegenwoordiging van: SIEMENS H ALS KC A KTIE N G E S E LLSCH A FT BERLIN-S1EMENSSTADT- MÜNCHEU Op de lening ten behoeve van het instrumentenfonds zal 1500 kunnen worden afgelost en het bestuur denkt deze lening in 5 op bugel en Tonny Marteijn op jaar geheel te hebben afgelost. accordeon oogstten met hun soli een hartelijk applaus. Het klassieke nummer „Con cert voor Hobo", van Haydn, so list C. de Smit, werd zeer ver dienstelijk uitgevoerd op sax.- sopr., begeleid door Jasper An thonisse op piano. Na afloop van dit op hoog peil Voor 1955 staan reeds enkele uitstapjes genoteerd, n.l. het bij wonen van het muziekconcours te Watervliet (B.) en een bezoek aan de Heinekens Bierbrouwerij te Rotterdam in aansluiting met een bezoek aan de in 1955 aldaar te houden tentoonstelling. De directeur, de heer Meijers, uuniedsGedanstWCrd n0g enkelei bracht op zijn saxophoon het b^ uurtjes gedanst. kende )Concerto>' van Haydn ten r. gehore, hetgeen met een dave- Dmvententoonstellmg. app]au« werd ^oond. Door de duivenhoudersvereni- Vervolgens werd opgevoerd 't ging „Steeds Sneller" werd in het j toneelspel in 3 bedrijven „Sproe- verenigingslokaal een duiventen- tenkopje", dat op sublieme wijze toonstelling gehouden waar 265 vogels werden ingezonden. De keurder de heer J. Snelders uit Halsteren had geen gemak kelijke taak, want er waren vele mooie vogels bij. Hier vqlgt de uitslag. Jonge dóffers: 1. H. Groosman; 2. P. Martens; 3. M. Huijsman. Late doffers: 1. V. Claeijs; 2. H. Groosman; 3. A. Mussche. Jarige doffers; 1. A. Suwijn; 2. L. Jaumoote; 3. Joh. de Smet. Oude doffers: 1. Cl. Wijffels; 2. P. Dellaert; 3. N. de Bunder. Jonge duivinnen: 1. H. Groos man; 2. M. Dhondt; 3, C. Neijs- sen. Late duivinnen: 1. Cl. du Puij; 2. A. Mussche; 3. N. van de Bun der. Jarige duivinnen: 1. P Del laert; 2. C. Neijssen; 3. Cl. Wijf fels. Oude duivinnen: 1. P. Dellaert; 2. H. Veldhoen; 3. M. Huijsman. Kampioen doffers: Cl. Wijf fels. Kampioen duivinnen: P. Dellaert. Uitvoering- „De Volharding". Donderdagavond gaf de muziek vereniging „De Volharding" haar jaarlijkse winteruitvoering op de bovenzaal van de heer R. J. v. d. Veke. Wegens het groot aantal leden en donateurs heeft Zater dagavond, evenals gisteravond, een herhaling plaats. Na het welkomstwoord, van de voorzitter, de heer Van de Veke, sprak hij zijn leedwezen uit, dat de heer A. Bastinck, wegens een hem overkomen ongeval, niet aanwezig kon zijn. Spr. zeide, dat het jaar 1954 voor de vereniging zeer gunstig is ge weest. Ter gelegenheid van een bijgewoond festival werd een pre mie van 200 ontvangen, welk bedrag in de kas is gestort. Ver der verleende „De Volharding" haar medewerking bij diverse gelegenheden en werden concer ten op buurtschappen gegeven. tijgerjas daar in die auto?" |/roeg hij kalm en maakte een 'beweging met z'n duim naar achteren. Da.antwoordde ze verbaasd. JHoe weet u dat?" „Dat doet er niet toe," zei hij ikort. „Wie is de dader?" vroeg hij snel, zich even vooraveribui- Igend om het meisje in het wei nige licht, dat gijn larrup naar achteren Wierp, doordringend in de ogen te kunnen kijken. „Ikik weet 't werkelijk niet. Ik weet niet eens hoeveel per sonen in die blauwe auto zaten. Toen er geschoten werd en ik zag, dat Arnlold getroffen was, ben ik uit de auto gesprongen", zei ze snel. „Welke Arnold," wilde Bijlman weten. „Arnold. Ze keek de weg af en hij zag haar ogen groot worden van ontzetting. „Daar. daar.wees ze. „yiug toch. daar komen ze weer aan.die felle lichten. Ze zoeken mij na tuurlijk. ze wisten misschien dat ik óók in de wagen 'bij Ar nold zat, hebben natuurlijk ook mijn manteltje zien liggen." Bijllman wierp een iblik achter zich en inderdaad zag hij twee felle lichten snel naderen. Blik semsnel overzag hij de situatie. Dit (vreemde meisje oip de duo te netmen en er snel mee vandoor te gaan leek hem niet zo riskant als op de naderende auto te wachten. Bleef echter de vraag, of dit inderdaad de be- iwuste auto was. Het kon im mers ook een andere weggebrui ker zijn! (Wordt vervolgd.) door een Zaamslagse amateurs- groep werd vertolkt en de daarin optredende dames en heren wer den na elk bedrijf, doch vooral aan het slot, een ware ovatie ge bracht. Tijdens de pauze werd een ge schonken taart bij opbod ver kocht, welke 33 opbracht. Bij de gehouden verloting van een tulband en een taart bleek een der aanwezigen wel bijzonder door het lot te zijn begunstigd, want de beide prijswinnende num mers waren in zijn bezit. Aan het slot va n de avond dank te de voorzitter de toneelgroep voor haar gewaardeerde mede werking aan deze zeer geslaagde winteruitvoering. De bietenaanvoer aan de haven van De Griete. Woensdag werden aan de ha ven van De Griete de laatste bie ten van deze campagne aange voerd. In totaal werden op de weegbrug „Helpt Elkander" ge wogen 5.024.650 kg bleten, n.l. voor de Coöperatieve SuikerCa briek te Sas van Gent 2.760.600 kg en voor „Roosendaal" 2.263.960 kg. Vorig jaar werden op deze weegbrug gewogen 5.064.740 bieten, n.l. 2.735.360 voor de Cd peratieve te Sas van Gent en voor „Roosendaal" 2.329.380 kg. Een Westberlijnse dokter, die verklaart door de Russische autoriteiten geraadpleegd te zijn over de gezondheidstoestand van Stalin kort voor diens overlijden, heeft voor de vierde maal ver zocht om betaling van zijn hono rarium. De dokter, Fritz Heese, richtte zijn verzoek in een telegram aan de Sowjet-ambassadeur en hoge commissaris in Oost-Berlijn, Poe sj'kin, doch hij heeft naar hij gis teren meedeelde, nog steeds geen antwoord ontvangen. Dr. Heese verklaarde, dat hij begin 1953 werd ontboden op het Sowjet-hoofdkwartier in Oost- Berlijn, waar hij als hartspecia list werd geraadpleegd over de gezondheidstoestand van Staün Stalin overleed echter in Maart van dat jaar, nog vóór Dr Heese zich naar Moskou had kunnen begeven. ZONDAG 19 DECEMBER. HILVERSUM I: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Hoogmis; 9.30 Nieuws; 9.45 Geestelijke liederen; 10.00 Causerie; 10.30 Oud.Kath. Hoogmis; 12.00 Orgelconc.; 12.15 Gram.; 12.20 Apologie; 12.30 Gr.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muz. 13.40 Boekbe spreking; 13.55 Gram.; 14.00 Voor de kinderen14.30 Concertgebouw- ork.; 15.45 Luchtvaartcaus.15.55 Sopraan en bariton; 16.10 „Katho liek Thuisfront overal"; 16.15 Sport; 16.30 Vespers; 17.00 Gere formeerde kerkd.18.30 Gram.; 18.50 Nieuws uit de kerken; 18.55 Boekbespr.; 19.10 Samenz.19.30 Caus.; 19.45 Nws; 20.00 Gevar. progr.21.00 Act.; 21.15 De gewo ne man; 21.20 Gram.; 21.30 Hoor spel; 22.15 Instr. octet; 22.40 Cau serie, daarna avondgebed en lit. kal.; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.45 Langs ongebaan de wegen; 9.00 Sportmeded.; 9.05 Gram. met toelichting; 9.45 Cau serie; 10.00 Gram.; 10.30 Met en zonder omslag; 11.00 Carillonmu- ziek; 11.10 Puzzlerubriek; 11.25 Wintert)rogr.12.00 Sportspiegel; 12.05 Fanfare-ork.; 12.35 Even af rekenen, Heren!; .12.45 Habanera- ork.; 13.00 Nieuws; 13.10 Meded. of gram.; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Boekbespr.; 14.20 Kamermu ziek; 14.55 Hoorspel; 15.15 Orgel spel; 15.30 Radio Philharm. ork.; 16.10 Jazzmuziek; 16.30 Sportre- vue; 17.00 Strijksextet; 17.30 Voor de jeugd; 17.50 Sportjourn.; 18.15 Nieuws; 18.30 Korte religieuze sa menkomst in de Engelse kerk; 19.00 Adventsdienst; 19.35 Ge sprekken om de Bijbel; 20.00 Nws; 20.05 Gevar. muz.; 20.45 Hoorsp.; 21.30 Gevar. muz.; 21.45 Hersen- gym.; 22.05 Gram.; 22.20 Journ.; 22.30 Pianorecital; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL: 11.30 Plechtige Hoog mis; 12.40 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Voor de soldaten; 14.00 Kerstliederen; 15.00 Gram.; 15.30 Idem; 16.00 Sport; 16.45 Gram.; 17.00 Symph. Ork. 17.40 Mannen koor; 17.45 Nieuws; 18.05 Volks zang; 18.30 Godsdienstige caus.; 19.00 Nieuws; 19.30 Gevar. progr.; 21.30 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.15 Verz. progr.; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek. In het gezin van de te Epannes (Frankrijk) wonende 44-jarige me vrouw Devaud is het 24ste kind ge boren. Hiervan zijn 22 nog in leven. De oudste is 26 jaar. De Devauds zijn het grootste gezin in Frankrijk. MAANDAG 20 DECEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muziek; 7.30 Gram.; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Sportuitslagen; 8.25 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Water standen; 9.40 Gevar. progr.; 10.05 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Omroepork.; 11.20 Gevar. progr.; 12.25 Voor boer en tuinder; 12.30 Land- en tuinbouwmeded.12.33 Koorzang: 12.53 Gram. en ac».; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.; 13.40 Strijkkwart.; 14.05 Voor de jeugd; 14.35 Gram.; 14.45 Voor de vrouw; 15.15 Oude muziek; 15.50 Gram.; 16.00 Avondwijding; 17.00 Voor de kleuters; 17.15 Gram.; 17.30 Voor de jeugd; 17.45 Regeringsuitzen ding; 18.00 Mannenkoor; 18.20 Sport; 18.30 Gram.; 18.40 Engelse les; 19.00 Nieuws; 19.10 Orgelcon cert; 19.30 Pari, comm.; 19.45 Ka- merork. 20.00 Radiokrant; 20.20 Promenade orkest; 21.00 Hoorsp.; 22.00 Strijkorkest; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.: 23.45 Evangelisatie-uitz. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.30Gram.; 7.50 Quatre mains; 8.00 Nws; 8.18 Gram.; 8.35 Lichte muziek; 9.00 Gym.; 10.00 Voor de oude dag; 10.05 Morgenwijding; 10.20 Gram.; 10.30 Voor de zieken; 11.25 Kerst motetten; 11.40 Voordr.12.00 Gram.; 1215 Accordeonork.1230 Land- en tuinbouwmeded.; 1233 Voor het platteland; 12.38 Accor deonork.; 13.00 Nws; 13.15 Voor de middenstand; 13.20 Gitaarens.; 13.35 Orgelspel; 14.00 Voor de vrouw; 14.15 Pianorecital; 14.45 Gram.; 15.30 Hoorspel; 16.45 Rias- schoolradio-ork. 17.17 Politiekapel 17.50 Mil. comm.; 18.00 Nieuws; 18.20 Act.; 18.25 Gram.; 18.40 Pari. overz. 18.55 Kinderliedjes; 19.05 Jeugdconc.; 19.45 Regeringsuitz. 20.00 Nws; 20.05 Hoorspel; 20.35 Aetherforum; 21.15 Oude en mo derne dansen; 21.50 Caus.; 22.05 Radio Philharm. ork.; 23.00 Nws; 23.15 Orgelspel; 23.35 Gram. BRUSSEL: 12.15 Gram.; 1230 Weerbericht; 12.34 Voor de landb 12.42 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Pianospel; 13.30 Gram.; 13.45 Pia nospel; 14.00 Gram.; 14.20 Zang recital; 14.30 Kamerork.; 15.15 Symph. ork.; 16.00 Koersen; 16.02 Voor de zieken; 17.00 Nws; 17.10 Lichte muziek; 18.00 Franse les; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de solda ten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.: 20.00 Idem; 20.30 Koorzang; 21.15 Kunstkaleidoscoop; 21.30 Koora. 22.00 Nws; 22.15 Lichte muziek; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2