Uit de Provincie DE SCHEEPSBOUWER Terwijl vader de kaarsjes en kandelaars een gezellig plaatsje geeft..» Het lekkerste lekkers Het lékkerste lekkerste ie Ipnekkerste lekkers terneuzen. Grossiers in tabaksfabrikaten zijn ontevreden. Zeepfabriek „De Klok" Heerde VOETBAL spelletje met AARDENBURG. AXEL. SLUIS. ST. KRUIS. ST. JANSTEEN. VLISSINGEN. VOGELWAARDE. AGENDA speelt moeder gezellig de kinderen. En alles kwam GRATIS uit de Klok- Verrassingspakketten BRESKENS. GOES. SAS VAN GENT. De Klokverhoogt de gezelligheid U betaalt maar fl.42. Het cadeau krijgt U helemaal voor nik9Vraag dus om een Klok-Pakket, als U morgen boodschappen doet. „De Klok" heeft er op gere kend, dat Kerst en Oudjaar komen. En dat merk je, ah je die Klok-Pakketten opea- maakt. Vietnamese en Franse strijdkrachten in Zuid-Vietnam. Perzische moordenaar kwam zich melden. Persbreideling in Irak. Vergadering Afd. Zeeland van het Nederl. Instituut voor Efft- eienoy. In de heden in hotel Rotter dam" te houden vergadering van de Afd. Zeeland van het Nederl. Instituut voor Efficiency zal dr W. J. van de Woestijne, accoun tant te Amsterdam, een lezing houden over de verkoopproble men voor het middelgrote- en kleine bedrijf. Wachtmeester Van Hoeve ter aarde besteld. Gistermiddag werd onder grote deelneming zowel van de zijde der Rijkspolitie als van de bevol king ten grave gebracht de 38- jarige wachtmeester der Rijks politie A. C. van Hoeve, die vorige week Donderdagavond op de weg Draaibrug—Aardenburg door een auto werd aangereden en Zondag middag aan de bekomen verwon dingen is overleden. Zowel door vele collega s van de Rijkspolitie, als afgevaardigden van corps der Rijksdouane en de Belgische Rijkswacht werd de laatste eer bewezen. Aan de gToeve werd gesproken door ds Blom, Ned. Herv. predi kant alhier, die woorden van troost sprak tot de familie, de districtscommandant der Rijks politie Van Ballegoijen de Jong, die de overledene schetste als een trouw kaïneraad en plichtsvol lid der Rijkspolitie, en burgemees ter Van Dongen, die de overlede ne herdacht als een voorbeeldig politieman en burger van Aar denburg. De overledene was gehuwd en vader van één kind. Aanbesteding rioleringsweiken in plan West. Door B. en W. werd gistema- middag ten stadhuize alhier aan besteed het uitvoeren van riole ringswerkzaamheden in plan West. Ingeleverd werden 5 bil jetten. De uitslag luidde als volgt: Wegenbouwbedrijf J. de Kroon te Hhenen 163.597; Fa. J. P. Sanderse te Axel 163.000; Fa. P. A. van Hoeve te Axel 158.000; Fa. J. den Ouden te Biervliet 155.750; Fa. Van Splunder te Ridderkerk 155.000. hoogte van ongeveer 20 cm. Over een afstand van ±1% km stonden de laag gelegen landerij en geheel blank. In de z.g. „Wit te Wijk" werkte de riolering ge lukkig perfect en verzette een massa water, zodat de daar ge legen woningen vrijwel geen last van het water kregen. Met man en macht werd in de nacht van Dinsdag op Woensdag door personeel van de C. S. M. gewerkt om de bres in de door broken dijk met zakken zand te dichten, waarin men na enige uren slaagde. Met de waterover last, die de Poelpolder toch al heeft, is deze overstroming een dubbele tegenslag voor de in die polder wonenden. Bridgedrive. In hotel Sanders werd een brid- gewedstrijd gespeeld tussen de bridgeclub alhier en die van Oost ende. Hoewel de Sluisenaars in de eerste ronden een kleine voor sprong behaalden, eindigde de kamp met een overwinning der gasten, die na afloop verrast wer den met een geschenk. Aanbesteding winkelpand. Voor rekening van de heer Bun der werd aanbesteed het bouwen van een winkelpand alhier. Hiervoor werd het laagst inge schreven door de fa Vlaeminck Verhulst te Eede voor 19.480.1 Hoogste inschrijving was van de fa Vermeulen te Waterlandkerk je voor 23.100. De gunning werd aangehouden. Rijksuniversiteit Leiden. Te Leiden slaagde voor 't arts examen le gedeelte de heer G. E. Vlassenroot, alhier. Tweeduizendste schip in de Vlissingse haven. Deze week is in de haven van Vlissingen het 2000ste schip in 1954 gearriveerd. Dit is voor de eerste maal na d£ oorlog dat dit aantal werd bereikt. In 1953 de den in totaal 1773 schepen de ha ven van Vlissingen aan. De naam van het 2000ste schip is de „Jo hanna te Velde". Benoeming. Bij Koninklijk Besluit is be noemd tot gezworene van het waterschap de Verenigde Polders van Ossenisse, de heer E. P. M. Verdunnen te Vogelwaarde. HEDEN: TERNEUZEN: Ger. Kerkge bouw, 8 uur: Concert Chr. Gem. koor „Laudamus". HULST: Gemeentehuis, 2.30 uur: Aanbesteding maken van rioleringswerken 0ruet bijko mende werken. Er heerst ontstemming onder I Per 1 Januari 1955 wordt de om- de grossiers in tabaksfabrikaten zetbelasting 5 van de klein- Projectiel opgegraven, Bij graafwerk door personeel van de P. Z. E. M. in de Vogelen- zangstraat is een projectiel bloot gelegd. Door de opruimingsdienst werd gistermiddag het projec tiel onschadelijk gemaakt. Aanrijding. Gistermiddag te ongeveer half één had op de Scheldekade een aanrijding tussen een volksbestel wagen van de opruimingsdienst, bestuurd door de heer K. uit Bergen op Zoom, en een volks auto bestuurd door de heer H. al hier, die na geparkeerd te heb ben, wegreed zonder zich eerst te overtuigen of de weg vrij was. Beide wagens werden zwaar be schadigd. Tragisch ongeluk. Bij een tragisch ongeluk in de Blanckstraat alhier is de 86- jarige heer Van Breen, die jaren lang leraar aan de Rijks H. B. S. alhier is geweest, om het leven gekomen. Het slachtoffer wandelde rustig in genoemde straat en was op weg naar zijn woing, toen een 17- jarige loopjongen in een in die straat geparkeerd staande auto stapte en, zonder hiertoe op dracht te hebben gekregen, deze ging verplaatsen. De auto reed recht op de heer Van B. af, waar door deze onder de auto terecht kwam. Met ernstige hoofdwon den en inwendig gekneusd werd de heer Van B. naar het Zieken huis Oostwal overgebracht, waar hij enige tijd later is overleden. BezinJdngsdijk bij de C. S. M. doorgebroken. - Dinsdagavond bezweek door de druk van het water een van de dijken der bezinkingsvijvers van de suikerfabriek der Centrale Suiker Maatschappij, welke vij vers zijn gelegen in de Poelpol der tussen de spoorlijn en de Bel gische grens. Grote hoeveelheden met slik ver mengd water deden weldra alle In de omgeving gelegen sloten, die daarop natuurlijk niet bere kend waren, overlopen en in een minimum van tijd stond ook een groot deel van de op Belgisch ge bied gelegen grensweg blank. Ook de daar gelegen woning van de boerderij van de heer Van Hoeve werd overstroomd. De kel der, waarin o.m. een juist ge slacht varken in de kuip stond, werd geheel vervuld en het vuile water bereikte In de woning een over de winstmarges, welke de sigarettenindustrie zich voorstelt van 1 Januari a.s. af aan de gros siers te geven. Tijdens een vergadering van de vereniging van grossiers in ta baksfabrikaten, welke Woensdag te Utrecht werd gehouden, werd het bestuur opgedragen bespre kingen met de negen sigaretten- indusstrieën in Nederland te voe ren teneinde een verhoging van deze winstmarge te bewerkstelli gen. Met ingang van 1 Januari wil de Nederlandse sigarettenindus trie aan detaillisten een winst marge van 11% toekennen en aan grossiers een winstmarge van 12 De British Tobacco Industry wil, eveneens met in gang van 1 Januari, een winst marge van 11% voor detaillis ten en 11% voor de grossiers bepalen. Deze percentages worden door de vereniging van grossiers in tabaksf abrikaten veel te laag ge acht. Het bestuur kreeg de op dracht bij de besprekingen met de sigarettenindustrie aan te dringen op een winstmarge van tenminste 1% boven de hoog ste winst die aan detaillisten wordt toegekend. Met algemene stemmen werd besloten de grossierswinst op sigaretten die geleverd worden aan de detaillisten te bepalen op tenminste 2 Met ingang van 1 Januari, zo werd medegedeeld, treedt de nieuwe wet op de om zetbelasting 1954 in werking. Deze wet brengt aan de sigaret tenindustrie een belangrijk voor delig verschil, n.l. van 1,83 zulks op de sigaretten die per pakje van 20 stuks 90 cent of minder kosten Berekend tegen de banderolle- prijs had de detaillist te betalen 3 de grossier 0,43 en de fa brikant 3,40 tezamen 6,83 handelsiprijs. (Dit brengt voor de fabrikant een voordelig verschil van 1,83 In geld uitgerekend wordt dit 69 cent per 1000 siga retten. Het voordeel van de fa brikanten op de duurdere siga retten wordt per 1 Januari a.s. 3,53 of in geld 1,77 per 1000 sigaretten. Het bestuur van de vereniging van grossiers in tabaksfabrika ten heeft „een voorzichtige bere kening" gemaakt van de omzet in dure en goedkope sigaretten en is daarbij tot de conclusie ge komen, dat het extra voordeel, dat de sigarettenindustrie door deze nieuwe regeling boekt, ge schat moet worden op 8.500.000 per jaar. Ruim 75 van de sigaretten- verkoop loopt via de grossiers en het is daarom dat men thans aandringt op een redelijke winst marge. Kaarsjes, kandelaars, leuke spelletjes, puzzles... nü ko men er allerlei extra-gezel lige winterse cadeautjes uit de Klok-Pakketten. Steeds verschillende cadeautjes voor moeders, vaders en kinderen. Extra-mooi! Helemaal gratis. Zomaar voor niets. Koop dus nu gauw zo'n Klok-Verras- singspakket! UREN ZOET PUZZELEN! Soms zitten er luxe kaarsen in zo'n pakket. Nu en dan zelfs een heel pak! Waarom zoudt U die kopen als U ze nu zonder een cent uit te geven kunt krijgenTenslotte moet U toch al die wasmid delen hebben. Als U ze los zoudt kopen, betaalt U net zo weinig als nu in een pakket met een cadeau! Dit zit er allemaal in: 2 pak Snel werkend Sneeuwwit, een dubbel stuk Klokzeep en een pak wolwasmiddel Klik. NU FIJN KLEUREN! FLONKEREND KERSTLICRT! GEKLEURDE BOETSEERKLEI! IVie vreet wat V er uit haalt voor de Kerstvacantie i UP 2IS4 De Verenigde Staten en Frank- rijlk hebben er overeenstemming lever bereikt, dat het Z/uid Viet namese leger kleiner maar doeltreffender (moet (worden, al dus is Dinsdagavond door Ame rikaanse ambtenaren medege deeld te Washington. Er wordt een inkrimping van het Zuid- vietnamese leger met 90.000 man beoogd. De fimbtenaren zeiden te ver- trouwen, dat het met Franse hulp mogelijk zal zdjn een effec tief kader voor de strijdkrach ten te vermen. Op grond van de bestandsovereenkomst mag de Amerikaanse missie van 300 man niet worden uitgebreid. Dcör deze voorgenomen be perking zullen vermoedelijk de dissidente groepen, waaronder een aantal Van de plaatselijke Loeten, ontwapend worden. Deze organisaties ivenzetteu zich te gen eerste-mlnister Ngo Dinh Dicm. 0|:k zal ivolgens de Ameri kaanse ambtenaren- een snelle re ontruiming door de Franse troepen worden gelast. Frankrijk aal tegen het einde vejn het volgend jaar nog slechts 70.000 man in Vietnam hebben in plaats van 150.000, zoals eerst de bedoeling was. Een datum voor de uiteinde lijke ontruiming kan niet War den «vastgesteld voordat het nieuwe leger van Vietnam is ge vormd. De Ver. Staten zullen in 1955 ongeveer 100.000.000 dollar bij dragen voor handhaving van de F*ranse troepen in Indo-Chim „Ik ben lid van het comité voor terroristische aanslagen der eom- In 1954 droegen zrij iets minder.monistische Toedeh-partij en mij dan 400.000.090 dollar bij. ts opgedragen U uit de weg te ruimen, maar ik ben geen moor denaar en daarom geef ik mij aan U over", aldus een 27-jarige Pers, die zich Dinsdag j.l. bij de militaire gouverneur van Tehe ran, generaal Teimoer Baktiar, een neef van koningin Soraja, i aanmeldde en een revolver op ta fel legde. Dit is Woensdagavond door de chef van de Perzische generale staf. kolonel Fazoeni, aan v.er- s'aggevers medegedeeld. Hij voegde hieraan toe, dat de politie dank zij de door de betrokkene een voormalig bank-employé verstrekte inlichtingen, de hand had kunnen leggen op de leider van genoemd comité. Met ingang van Woensdag be staat de pers in Irak uit acht dagbladen en een tijdschrift voor geneeskunde. 194 bladen mogen niet meer verschijnen, dit tenge volge het van kracht worden van een op -ie pers betrekking heb bende verordening. De directies der verboden bla den hebben een maand gekregen om van dit verbod in hoger be- j roep te gaan bij het Iraakse mi nisterie van Binnenlandse Zaken. 45.000 ERBIJ VOOR VLUCHTELINGEN ACTIE. Bij het comité Vluchtelingen hulp 1954 is 45.000 binnengeko men. De opbrengst van de actie- is daarmee gestegen tot 2.252.000. 31. Nadat Eric zon der veel moeite de deur heeft opengekre- gen treden de vier ge vangenen geruisloos naar buiten. De hut ligt vlakbij de palis sade, maar als Eric voorzichtig om de hut heengluurt ziet hij in halfduister twee krij gers op de aardwal op wacht staan. Snel trekken zij zich weer in de wal terug. „Ik zal deze knapen voor m'n rekening ne men", fluistert de Noorman. Inmiddels klimt hij dan snel over de omheining. De anderen knikken. Als Eric echter nogmaals een blik waagt, ziet ht) de ene wacht juist om een hoek verdwijnen, terwijl de anderen langzaam over de aard wal ldngs de palissade stappen. De man nakijkend ontdekt hij nu een tweede groep zeerovers, allen zwaar gewapend, en de Noorman begrijpt, dat de kans om langs de ze weg te ontsnappen verkeken is. In de diepe duisternis naast de hut ten sluipen de vier vluchtelingen haastig weg. Zij zullen een andere plek moeten vinden om over de paal te komen. Met de grootste omzichtigheid vluchten zij zoekend voort en zij bevinden zich nu tus sen twee der blokhutten in, als Er- win achter zich een zwak geruis hoort, het zachte schuivelen van een voetstap... Met een onderdrukte kreet ziet hij achter zich een paar Saksers opduiken. De vier mannen willen het op een lopen zetten als ook van de andere kant krijgers naderen. In een ogenblik zijn de vluchtelin gen ingesloten: „Geeft je over", snauwt een stem. Even aarzelt Eric, maar Zij zijn ongewapend en terwille van zijn zoon en de ander, die op hem ver trouwen, wil en mag hij niet wach ten. En met verbittering over het mislukken van hun vluchtpoging zegt hij: „Goed, wij geven ons over..." LENSTRA EN SCHAAP IN NED. ELFTAL CLUB. De keuzecommissie van de K.N.V.B. deelt mede dat Abe Lenstra Heerenveenen Rinus Schaap ('t Gooi) zijn uitgenodigd om deel te nemen aan de centrale training van de Nederlandse elf talclub. De keuzecommissie zal zich nader beraden over een ver dere uitbreiding van de elftalclub, waaromtrent Zondag a.s. een be slissing zal vallen. De bondsploeg, die Woensdag 22 December a.s. in 't Olympisch stadion te Amsterdam tegen de Oostenrijkse eersteklasser Aus tria speelt, zal door de keuzecom missie Zondag a.s. na afloop van de competitiewedstrijden worden samengesteld. CHELSEA—RODE BANIER 2-2. De voetbalwedstrijd tussen Chelsea, de Engelse eerste divi sieclub en de Hongaarse kam- pioensploeg Rode Banier (Voros) is in een gelijkspel 22 geëin- ligd. Met de rust hadden de Lon- lenaren een 21 voorsprong. Hidegkuti gaf in de 17e min. Rode Banier met 10 de leiding. Na 44 min. maakte Subbs gelijk m enkele seconden voor de rust :orgde Bentley voor 21, vlak ïadat Harris een strafschop had gemist. Het was niet de enige penalty, lie in deze ontmoeting onge bruikt werd gelaten, want in de le en in de 7e minuut na de pau- :e misten ook Lantos (Rode Ba nier) en opnieuw Harris (Chel sea) er een. In de 13e min. bracht Pallotas de stand op 22.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 3