Bezoek aan Oost-Berlijn Lift -verbod voor militairen Puistjes Binnenlands nieuws EILAND IN DE SCHOOT DER WINDEN Onverschilligheid verving opstandigheid Plaag en gevaar voor het autoverkeer Nadere toelichting van Dr. W. Drees op de besprekingen te Scarborough VULPENNEN Verkoop gecondenseerde melk door Engeland Wi*ijf Kou en Pijn TWEEDE BLAD Donderdag 9 December 1954 10c Jaargang Na. 3325 EEN DAK BOVEN HET HOOFD. Het Suezkanaal zal worden verbeterd Vacantie luchtreis II Critiek van McCarthy op Eisenhower Vietminh protesteert De boete van Onassis minimiminimumminui weg met DAMPO Agenda E VRIJE ZEEUW Het gemeentebestuur van Oost- Berlijn deed dezer dagen aan dat van West-Berlijn een voorstel, dat weer eens een schril licht wierp op de moeilijkheden, waarmede de bewoners van deze verdeelde stad te kampen hebben. Wanneer jullie gemeenteraad, zo luidde het voorstel, een motie aanneemt waarin verzet tegen de Parijse accoorden over de Westduitse herbewapening wordt aangete kend, zuilen wij het tramverkeer tussen de oostelijke en westelijke sectoren van de stad herstellen. Natuurlijk wees de Westberlijnse burgemeester, dr Otto Suihr, deze ruilhandel van de hand. En dus moeten de Berlijners het ook in het komende jaar nog stellen zon der een van hun belangrijkste verKeersmiddelen, die reeds sinds de dagen van de blokkade zijn af gesneden. Dat brengt heel wat meer on gemak mee, dan men misschien zou veronderstellen. Het is name lijk geenszins zo, dat Oost- en West-Berlijn twee hermetisch van elkaar afgesloten stadsdelen zijn. Integendeel. Dagelijks trekken tienduizenden, volkomen onge hinderd heen en weer. De meeste mensen zijn, zoals bekend, im-1 mers toch niet belangrijk genoeg dan dat men zich om hun papie ren, laat staan om hun persoon lijkheid zou bekommeren. En al die mensen zijn aangewezen op de ïheer dan overbelaste, door de spoorwegen geëxploiteerde „Stadtbahn". Een tochtje naar Oost-Berlijn is voor de gewone man in het ge heel geen heldhaftige onderne ming het is zelfs geen avontuur, ook niet, wanneer men de in de dagen van de Juli-opstand be roemd of berucht geworden Stalin-Allee bij zijn bezoek in sluit. Velen beweren, dat dit parade paard van het Ooistduitse commu nistische regiem foei-lelijk is. Dat is niet waar. Het is een brede laan, die zich aangenaam van de troosteloze ruiïnes en puinhopen in haar onmiddellijke omgeving onderscheidt met verzorgde win kels, waarin de buitenlander met uitzondering van boeken niets kopen mag (de meeste Oost- foerlijners kunnen het niet, van wege de prijzen). In de „Karl Marx-Buchhandlung" vindt men goede en zeer goedkope boeken, maar de collectie is wat eenzijdig samengesteld, zij het ook niet zuiver communistisch, want een aantal schrijvers van niet-commu- nistische huize is vertegenwoor digd. Verder zijn er op de Stalin- Alleè enige luxe-restaurants, waarin het eten uitstekend, maar zeer duur is en waarin het alles behalve /proletarisch" toegaat. De stijl van de nieuwe huizen is op het ogenblik eigenlijk al weer verouderd, maar zij bezitten tenminste daken en vensters en een zowel voor Oost- ais Westber lijnse verhoudingen aanzienlijk comfort. De huur bedraagt slechts zestig Oostmarken per maand een bedrag, dat ook een kleine kan toorbediende kan neertellen. Maar wanneer men de vele auto's met officiële kentekenen, die er geparkeerd staan, ziet, be twijfelt men, dat de eenvoudige man er werkelijk woont. Men zou misschien verwachten, dat de mensen in de Oostelijke Het bestuur van de Suezka- naal-maatschappij heeft beslo ten over te gaan tot de uitvoe ring van een eerste gedeelte van 0ai programma voor verbete ring van het kanaal. Dit eerste gedeelte omvat werken, die on misbaar zijn om het kanaal aan te passen aan de behoeften van het voortdurend toenemende verkeer. Er zullen o.m. twee nieuwe uitwijkplaatsen worden gegraven aan de oostzijde van het kanaal, één op ruim 2 km ten zuiden van Port Said en de landere in de nabijheid van Kabret op een afstand van bijna 4 Iktm van het Grote Bittermeer. Ten zuiden van het Kleine Bittermeer zal het kanaal over een lengte van 24 km worden verbreed. Ongeveer in het mid den van het kanaal, in het ge bied Van El Ferdan, zal de Vaargeul over een lengte van 18 km worden verbreed en uitge diept. Deze werken zullen ongeveer 3 jaar in beslag nemen. De kos ten bedragen ongeveer 2% milliioen Egyptische ponden per jaar. sector rondlopen als honden, voortdurend j--.t kijkende, of zij niet worden ge- gevoelL dat alle Berbers ^e bmk geslagen angstig De Oostberlijners kunnen de Westelijke radiostations, vooral de Amerikaanse RIAS, niet ho ren, daar de ontvangst systema tisch wordt gestoord. De West- berlijners daarentegen kunnen wel naar de Oostelijke zenders luisteren, indien zij daarop ge steld zijn. Maar men heeft het volgd. Ook dat is niet juist. De mensen lopen er zoals overal el ders. Reden om te juichen hebben zij echter niet. Er is te weinig woonruimte, er is te weinig eten (hoewel er voor duur geld alles te krijgen is) en er is te weinig om aan te trekken. Een goed ge klede vrouw is in Oost-Berlijn 'n bezienswaardigheid. IETS BETER Natuurlijk wordt er veel ge klaagd, maar men is niet langer opstandig. De meesten schijnen zich voorlopig bij de feitelijk toch onhoudbare situatie de verde ling van de stad te hebben neergelegd. En wanneer men zijn oor te luisteren legt, hoort men zowel in pro- als anti-Russische kringen, dat de toestanden in vergelijking met een jaar gele den iets zijn verbeterd. Men kan in Oost-Berlijn telegra feren, maar niet telefoneren en men troost zich er maar mee, dat men de helft van een telefoon gesprek toch niet zou kunnen verstaan, want de verbindingen zijn nog uiterst slecht, zoals men in de Westelijke sectoren dage lijks kan ondervinden. vol hebben van propaganda en het liefst onder elkaar zouden zijn. De '„North West Orient Air lines" en de K.LJVt. hebben een overeenkomst aangegaan waar door het mogelijk zal zijn een vacantiereis rond de wereld te maken, binnen 40 dagen. De „North West Orient Airlines" verzorgt het traject New York- Manilla via Seattle, Anchorage en Tokio, waarna de K.L.M. van Manilla naar New York vliegt via Bankok, Calcutta, Karachi, Baghdad, Cairo, Rome, Nice, Frankfort en Amsterdam. Het bezoek aan Japan zal vijf dagen duren, het verblijf te Rome vier dagen; in Calcutta, Bagh dad, Cairo, Nice en Amsterdam zal men ruim twee dagen kun nen doorbrengen. Het gehele verblijf in de verschillendelan den wordt verzorgd door de American Express Company" (Deze wereldreis kan zowel in de eerste klasse als in de tou- ristenklasse worden gemaakt. Senator McCarthy heeft felle critiek geleverd op president Eisenhower, die hij ervan be schuldigde senators gelukge wenst te hebben die de strijd tegen de communisten hinde ren. Hij zei dat de president verdraagzaamheid predikt ten aanzien van de Chinese com munisten, die .Amerikaanse militairen folteren". De senator onderbrak een vergadering van de senaatsub- commissie van onderzoek om een verklaring voor te lezen, waarin gezegd werd, dat de pre sident de senatoren Watkins en Flanders had gelukgewenst die een groot aandeel hebben gehad (|e jan(p en luehtmachtorders in de totstandkoming van de ^eef t minister van Oorlog voor motie, waarin de senaat de vo- jarMj. en luchtmacht de volgende rifrn McCarthy "btrisptie. toelichting gegeven op de nood- Tijdens de campagne voor de zaak tot jiet opleggen van het jongste presidentsverkiezingen Een dezer dagen verschijnende trof bovendien in verhouding tot Land- en Luchtmachtorder en de huidige sterke (beperkte aan- circulaire Zeemacht zal, met in- tallen. gang van 1 Januari 1955, het zo genaamde „liften" voor militai ren van zee-, land- en luchtmacht verbieden. Thans volgen aanzienlijk gro tere aantallen militairen een langdurige opleiding hier te lan de en zijn voor hen voorzieningen Mij bereiken de laatste tijd hieromtrent ernstige klachten. Het verschijnsel dat in en om garnizoensplaatsen grote groe pen militairen op onordelijke en opdringerige wijze de deelnemers aan het motorverkeer lastig val len met het duidelijke oogmerk om van hen te profiteren, kan niet gehandhaafd worden. Terwijl in de garnizoenen het militaire week-end-verkeer, voorzover dat 'betalend of voor rijksrekening geschiedt ordelijk en waardig ge regeld is, dreigt het vragen om 'n lift op veie plaatsen tot een on waardige, hinderlijke en som getroffen en regelingen van In een brief aan alle militaire kracht, welke hun behoefte aan gezaghebbers - ontvangers van gratisn^va^talriS'Ldere "jds gevaarlijks wanorde te ont- Nederlanders I aarden of is daarin reeds ontaard: Aeuenanaers. acht mij dan ook verplicht Naar aanleiding van hetgeen de „Intelligence Digest" heeft gepubliceerd over de conferentie van de Labour-partij in Septem ber j.l. (over welke publicatie het Eerste Kamerlid Gerretson vragen heeft gesteld aan de mi nister-president) en hetgeen thans wordt aangehaald als me dedelingen daarover van de West duitse socialistenleider Erich Ol- lenhauer en de Zweedse premier dr Tage Erlander, heeft A-N.P. dr W. Drees gevraagd of hij na zijn antwoord op de vragen van de heer Gerretson nog een korte toelichting kon geven. Dr Drees was 'hiertoe gaarne bereid en verklaarde het volgen de: heb ik het land afgereisd en de mensen verzekerd, dat als Eisenhower gekozen werd, zij zeker zouden kunnen zijn van een krachtige strijd om het ccimmuni ime aan de kaak te stellen, dloch „ik heb me ver gist", aldus McCarthy. Het communistische persbu reau, „Nieuw China" meldt, dat de opperbevelhebber van de Vietminh-strijdkrachten, gene raal Giap, bij de internationale commissie van toezicht op de naleving van het bestand in Vietnam krachtig heeft gepro testeerd tegen „de bestand - schendingen in Zuiid-Vietnam door de Fransen" en tegen „de pogingen van de Amerikaanse imperalisten om in Zuid-Viet- nam de aanvalsplannen van dé verdedigingsorganisatie voor Zuid-Oost-Azië (Z.O.A.V.O.) ten uitvoer te leggen om de accoor den van Genève te saboteren en de zone tot een Amerikaanse basis te maken". „De 'bespreking, op 1 October j.l. te Scarborough gehouden na afloop van het congres der La bour-partij, was vertrouwelijk, zodat ik mij niet gerechtigd acht te zonder raadpleging der andere deelnemers positieve mededelin gen te doen. Ik moest mij er toe ibepalen te doen uitkomen, dat de voorstelling, gegeven in de „In telligence Digest"", onjuist is. Nu er verklaringen zijn van dr Er lander en Olienhauer is het mij mogelijk iets meer te zeggen. Ten onrechte wordt het voor gesteld alsof hun uitingen met 'de mijne in strijd zijn en de bewe ringen van de „Intelligence Di gest" zouden bevestigen. Het te gendeel is het geval. De indruk, die de „Intelligence Digest" geeft, is alsof de bespre king ten doel had een poging om tot een nieuw overleg met Rus land te komen. Dat zou in dit verband hebben moeten beteke nen: vóórdat overeenstemming was verkregen over de verdedi ging van West-Europa. Verder wordt het voorgesteld alsof dr Er lander daarbij een bijzonder ac tieve rol had gespeeld, waarna hij over de schouder achter zich om naar sir Winston Churchill zou zijn gegaan om hem er toe te be wegen een bezoek aan Mailenkow te brengen. In werkelijkheid is de interna tionale situatie in het algemeen besproken, maar in het bijzonder de toestand voor West-Europa, ontstaan door de verwerping der E.D-G. Natuurlijk is daarbij de verhouding tot Rusland ter spra ke gekomen. Dr Erlander verklaart echter In bevoegde kringen te Lon den is medegedeeld, dat de Britse regering de regering van Peru verzocht heeft om ver lenging van het uitstel voor de betaling van de boete van 1 millioen pond, die de Griekse reder Onassis is opgelegd. Het uitstel wtas verleend tot 8 De cember. Het verzoek is ingediend door de Britse ambassadeur in Lima, namens Lloyds, waarbij Onas sis' walvisvloot, waarvan enkele schepen door Peru in beslag genomen zijn is verzekerd. zelf terecht, in tegenstelling tot de „Intelligence Digest", dat hij hierbij geen actieve rol speelde, i Dat is volkomen verklaarbaar, omdat Zweden noch tot de Navo behoort, nóch ook tot de zeven Europese landen, die in de week, waarin 1 October viel, juist over leg pleegden omtrent de vorming van de Westeuropese unie. Zwe den stond dus niet voor de nood zakelijkheid van een beslissing. Duitsland, Frankrijk, Engeland en Nederland wel. Waar als vaststaand mocht worden aange nomen, dat Engeland en Neder land in elk geval 'bereid zouden zijn aan de vorming van een Westeuropese unie deel te ne men, was het hoofdthema van de bespreking de vraag welke hou ding zou zijin van de Duitse en de Franse socialistische partijen (met de Franse vertegenwoordi gers, die door een misverstand niet hij deze bespreking waren maar wel het congres hadden bij gewoond, hebben Attlee en ik nog nader afzonderlijk overleg gepleegd) De verklaring, thans door Ol ienhauer gegeven, 'bevestigt dat Attlee en ik voor de aanvaarding hebben gepleit en dat ik in het bijzonder heb betoogd, dat voor j een nieuwe benadering van Rus- land moest worden afgewacht welke resultaten de Londense conferentie over de Westduitse 'bewapening zou opleveren. Dit staat wel ver af van de sug gestie als zouden op grond van de gehouden bespreking stappen zijai gedaan als in de „Intelligen ce Digest" gesuggereerd". GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF „Het ernstige tekort aan open bare vervoermiddelen in de eer ste jaren na de bevrijding heeft de gewoonte van het liften in het leven geroepen. Het herstel van het openbare vervoer heeft dit verschijnsel sterk doen teruglopen en van karakter doen veranderen. Was 'het aanvankelijk een middel om reisgelegenheid t.e scheppen waar deze ontbrek, thans is het een methode om gratis te reizen. Bovendien heeft het gebruik zich in hoofdzaak verplaatst naar een bepaalde bevolkingsgroep: de mi litairen. Indertijd, toen voor militairen met bewegingsvrijheid de ver plaatsingsmogelijkheden nog zeer beperkt waren, heeft Z. K. H. de Prins der Nederlanden in zijn hoedanigheid van inspecteur- generaal der strijdkrachten een beroep gedaan op automobilisten om aan militairen bij voorkeur 'n lift te verschaffen. Dit heeft er wellicht toe bijgedragen om voor militairen een gebruik te hand haven, dat voor burgers aan het uitsterven is. Inmiddels zijn de omstandighe den sterk gewijzigd. In de eerste ontsmet UW huid met Jaren na de bevrijding werden de de heider vloeibare (meeste militairen in een Korte d.d.d. De jeuk be- tijd hier te lande opgeleid voor merwodredenegedood hun taak in de tropen en was het en de huid geneest, derhalve begrijpelijk, dat iedere WljL Ha* gelegenheid voor gezins'bezoek of bU. B B. Eg- ander contact met familie en vrienden werd bevorderd. Het be- De omstandigheden, waaronder buiten de diensturen de vrijetijd in of nabij kazernes en vliegbases zinvol kan worden doorgebracht, zijn aanzienlijk verbeterd. Bij de parate onderdelen is de helft op vrije dagen appèlplichtig en heeft dus geen reden tot rei zen. Gehuwde militairen kunnen regelmatig voor rijksrekening op gezins'bezoek gaan. Ongehuwde dienstplichtigen kunnen eens per vier weken voor rijksrekening naar hun woonplaats reizen. Al le militairen kunnen tegen half tarief van de spoorwegen gebruik maken. Zou men dus verwachten, dat de behoefte aan liften thans be perkt is tot enkele individuele ge vallen, in werkelijkheid dreigt niet zozeer het liften zelf als wel i het in massa door militairen vra gen om een lift een plaag en ge vaar voor het autoverkeer te wor den. i dan maatregelen te tref- daartegen fen. Daarom heb ik besloten, geheel in overeenstemming met het door de inspecteur-generaal gege ven advies, met ingang van 1 Januari 1955 het aan de openba re weg door militairen, door woord of gebaar, verzoeken om een ISft te verbieden". Keuze uit meer dan 500 (met gouden pen) vanaf 6,25 tot ƒ66,50 N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE BALSEM ZEEP Het Tweede Kamerlid de heer C. van den Heuvel heeft aan de minister van Landbouw), Visse rij en Voedselvoorziening de volgende vragen gesteld: 1. Is het waar, dat het En gelse ministerie van Voedsel voorziening over grote voorra den gecondenseerde melk be schikt, welke ten behoeve van de En,gelse binnenlandse markt in de eerste helft 1953 o.a. in Nederland werden aangekocht? 2. Is het waar, dat (bedoeld ministerie er dezer dagen toe is overgegaan deze onverkochte voorraden onder het originele handelsmerk voor abnormaal lage prijzen op verschillende buitenlandse markten aan te bieden, ten gevolge waarvan aan het reeds zo -moeilijke pro bleem van de afzet van sur- plusvoorraden een nieuwe fac tor wordt toegevoegd? 3. Is de minister niet van odrdeel, diat door dit onver wachte optreden de belangen van de Nederlandse condensin- dustrie ten zeerste in het ge drang komen, doordat dienten gevolge niet alleen de gehele internationale condensmarkt geheel wordt ontwricht, doch ook de waarde van het han delsmerk in ernstige mate dreigt te worden aangetast, om. dat de garantietermijn voor de houdbaarheid van het product reeds vele maanden overschre den is? 4. Is de minister bereid, in dien voornoemde vragen beves. tigend worden beantiwoord, ter plaatse stappen te onderne men, ten einde te trachten aan dit (Engelse optreden ten spoe digste een einde te maken? NEDERLANDS SCHIP HELPT BRITS JACHT. Het Nederlandse s.s. „Gordias" van de K.N.S.M. heeft Dinsdag middag in het Kanaal, ten N. van Kaap La Hague, een in nood ver kerend Brits jacht aangetroffen en één van de drie bemannings leden van het scheepje, die ge wond was, aan boord genomen. De „Gordias" verzocht radiogra fisch om sleepboothulp voor het jacht, dat te kampen had met moeilijkheden aan de stuurin richting en de machine. INBREKER GEARRESTEERD. Met de arrestatie van de 31- jarige electriciën G. M. A. van T. heeft de politie te Arnhem op nieuw een inbreker „van for maat" in handen weten te krij gen. Van T., die een zeer groot aantal inbraken op zijn kerfstok heeft te Arnhem, Nijmegen en elders, en die reeds eerder werd veroordeeld, is ingesloten in het huis van bewaring te Arnhem. Voor zover bekend is, heeft hij alleen al in Arnhem sedert 1951 elf keer ingebroken. In April van dat jaar ontvreemde hij o.m. uit een woonwagen, welke op het kermisterrein stond, een geldkist je met sieraden ter waarde van circa 5000 gulden. Een aanzien lijk bedrag wist hij een jaar later in 1952, weg te nemen uit een woning. De buit hier bedroeg 525 gulden. Behalve bedragen aan geld waren bij andere in braken ook kledingstukken, rij- door ARVI KIVIMAA. 114) (Nadruk verboden.) „Zou je dan mijn koffers wil len meebrengen. Ik héb ze gezet rechts van de weg, vlak bij het kruispunt, onder die grote jene_ tverboom. Die weet je toch wel, hè? Wil je dat doen, als je terug komt?" „Komt voor mekaar. Lk reik ze wel even aan." „Prachtig. En vanavond ne men we samen een sauna, dan kunnen we nog eens praten." ,;Dat doen we!" belooft Kille en rijdt vrolijk verder. Het iis heet geworden. Leo trekt zijn colhertje uit, en met zijn jas over de 'arm marcheert hij verder. Het dichte loof der treurberken hangt op de grond en de begraste weg. Een prach- tig-witte vlinder fladdert tussen dó lijsteifoestrossen. In het gras gelen de ranonkels en kijken den wandelaar verwonderd aan. Tussen de bomen door kleurt al het frisse rood van het schooltje der buurschap. Als hij het nadert, ziet hij in dé tuin den grijsaard bezig. Dat kan niemand anders dan de mees ter zijn. Hij blijft bij het tuinhek staan, roept de gebukte man een groet toe. Makinen richt zich op, kijkt onderzoekend met Ibijna dichtgeknepen ogen naar het hek, komt naderbij, even wel zonder te herkennen. Hij loopt nog kaarsrecht, net als vroeger, maar een boord heeft hij niet meer om. Hij draagt een moderne shirt met ritsslui ting. „Wei-wel., zie ik goed?' Leo dian Telkkavaara jij ook weer eens in de buurt! Dat is een hele tijd geleden als ik het wel heb dat je hier was. En heb je nou al doctoraal gedaan? Ze zeggen het in het dorp." Lachend antwoordt Leo: „Op geen stukken na. Mijn knntles, verder ben ik nog niet. En u pakt nog flink aan, zie ik. Als vanouds, hè?" Makinen laat zijn blikken over het stukje grond gaan en zegt, alsof hij zich verontschul digt: „Ja, ik ben aan mijn aard beitjes bezig. In de krant advi seerden ze, een bosje houtwol of ispanen te leggen om elke plant, dan rijpen de aardbeien mooier en worden niet vies van de grond. Maar waar haal je zo gauw houtwol vandaan! Nou heb ik bosjes stro gemaakt met de snijmachine. Ik denk, dat het wel op hetzelfde neerkomt. Maar het is er eigenlijk nog wat te vroeg voor." Leo knikt en kijkt met waar dering naar 's meesters tuin, en meent: „Het wordt een best aardbeienjaar, een prachtzo- mertje." „Ja, het ziet er wel naar uit.." Na een poosje bij het hek ge- balbbelt te hebben, neemt Leo afscheid. ,Jk ga weer verderop. Komt u gauw eens aan? Er valt nog heel wat te praten, over de oude en de nieuwe tijd." „Dat zal ik graag doen als een oudje, gelijk ik, ten minste nog voor het gezelschap deugt! Ja en nog van harte geluk gewenst, hoor jongen met je succes. Makinen geeft hem. de hand, een hand' Van drie vingers: twee zijn er afgezet. Hij heeft zowaar tranen en zijn hooid trilt wat nerveus. Leo gaat heen. keert zich nog eens om, als hij op de weg is en wuift naar de grijze meester, die hem nog steeds nakijkt, staande bij het hek. Wanneer hij de seringenlaan inloopt, is zijn moeder juist de bloemen aan het begieten onder het raam van de tuinkamer. Verrast staat hij stil, om er naar te kijken: moeder en haar bloemen, ze verzorgt ze wielen, scheerapparaten en bon bons van zijn gading. VIER INBRAKEN IN ÉÉN NACHT TE BEEK EN DONK. In de nacht van Maandag op Dinsdag is in de gemeente Beek en Donk op vier plaatsen inge broken. De dader, die aanvanke lijk na de vierde inbraak is ge grepen, wist tenslotte nog te ont komen. Het eerste bezoek gold de wo ning van het hoofd der school, de heer H. M. Hier werd in huis al les overhoop gehaald, waarna de inbreker met een buit van onge- veei 100,verdween. Het vol gende bezoek werd gebracht aan de woning van de familie v. d. V. Ook hier werd een chaos aan gericht. Blijkbaar heeft de inbre ker zijn werk ongestoord kunnen doen. Een bedrag van ƒ40, wordt vermist. Vervolgens stapte de man naar de woning van de familie P. In het benedenhuis werd ook hier veel van zijn plaats gehaald en met een buit van ongeveer 140 is de inbreker vertrokken. De volgende slag sloeg de man bij de familie Van T. Met een bedrag van ƒ250,en 1300 Belgische francs sloeg hij op de vlucht, aangezien hij door de bewoners in zijn werk werd gestoord. Toen de tot nu toe onbekende inbreker het huis uitvluchtte, werd hij ge grepen door een nachtwaker. De inbreker dreigde hem van zijn vuurwapen gebruik te zullen ma ken, waarop de nachtwaker de man losliet. Deze koos onmiddel lijk het hazenpad. De politie, die een uitgebreid onderzoek is begonnen, waarbij o.m. ook van speurhonden ge bruik wordt gemaakt, is van oor deel, in alle vier de gevallen met dezelfde man te doen te hebben. VEILINGKNECHT VERDRONKEN. De 60-jarige P. J. Boll is Dins dagavond door duisternis misleid in de veilinghaven te Utrecht te water geraakt en verdronken. B. was veilingknecht bij de veiling aan de Croeselaan te Utrecht. Toen hij Dinsdagavond niet thuis kwam, stelde men een onderzoek met de grootste aandacht, bijna jn. jn de veilingloods trof men met eerbied,, tweemaal daags, sleutels en een hoed van hem 's morgens en 's avonds. Ze is aan. Vermoed werd, dat B. nabij haast niets verouderd, de laat- de veiling in de haven te water ste tijd. Haar blik, de glans van was geraakt. Dreggen in de haven haar ogen, is verdiept haar bleek Dinsdagavond vruchteloos. glimlach verstild. Aan het land goed Tellkikavaara was zij zo verknocht, dat ze er niet meer tvan scheiden kon. Nu pas meilkt ze haar zoon op, zet de gieter neer en als hij op een drafje naar haar toekomt, kan zij van plotselinge vreugde cwer deze onverwachte thuis komst nauwelijks meer spreken. Zij houdt hem vast, haar han den betasten hem, of zij zich overtuigen wil, dat hij werkelijk in levende lijve voor haar staat, zo ineens na lange afwezigheid. Ja, hij is het, haar eigen jon gen, haar enig, hoogst bezit. En wat goed ziet hij er uit. Hij is er weer helemaal bovenop. Maar oolk haar valt het op. dat hij in het gezicht veranderd, ernsti ger is. Ouder. Hij besrint veel van zijn vader weg te krijgen. (Wordt vervolgd.) Woensdagochtend haalde men het stoffelijk overschot uit de vei linghaven op. HEDEN: TERNEUZEN: Café J. Meeu- sen, 1.30 uur: Openbare ver koping van meubilaire goede ren. Café „Du Commerce", 3.30 uur: Openbare verkoping van een huis, erf, tuin en garage; daarna verkoping van een on bewoonbaar verklaard huis. - Café „La Belle Vue," 7.30 uur: Voorlichtingsavond over emigratie naar Canada. AXEL. 11 uur: Jaarmarkt

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5