Toestand in Zuid-Vietnam wanhopig De bedijking van Noord-Sloe gronden in het D- De Japanse aanval op Pearl Harbour Debat in Lagerhuis over waterstofbom Terechtstellingen in Egypte Ik woon vlak bij een scheepswerf Japanse regering afgetreden WEERSVERWACHTING HOOGWATER De vermiste „Westward Ho De kwestie der waterwegen ZON- en MAANSTANDEN WOENSDAG 8 DECEMBER 1954. 10e Jaargang No. 3324. Alles spant samen om het succes van de Vietminh te bewerkstelligen Intelligence Digest" fantaseerde zegt Dr Drees Syngman Rhee hield persconferentie V.S. achten vliegdek schepen nog geweldig belangrijk wapen Opnieuw boycot door Belgische oppositie Frankrijk vraagt Russische mening Weer leden van de Mohammedaanse Broederschap beschuldigd Motie van wantrouwen verworpen onder Pr&ukerlng ö!J Abonnement: Tm«'u7«*4 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactieadres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand f 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. VRIJE ZE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum pet advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels t iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. De minister-president dr W. Drees heeft schriftelijk geant woord op vragen van het Twee. de Kamerlid de heer Gerretson, naar aanleiding van een artikel in ide „Intelligence Digqst" van November 1954 met betrekking tot een hernieuwd overleg van het Westen met Sowjet-Rus- land. Van het bericiht in de „Intel ligence Digest" had dr Drees geen kennis gejnomen; wel van de mededelingen in de Neder, landse en Britse pers in begin Octeber, dat de Labour Party enige buitenlandse geestver wanten had uitgenodigd geheel of gedeeltelijk het lalbour-con. gres in Scarborough bij te wo nen en o.a. de in het bericht genoemden daaraan gevolg hadden gegeven. Wat in de „Intelligence Digest" wordt beweerd omtrent hetgeen tussen hen besproken zou zijn, is gefantaseerd en raakt kant noch wal, aldus dr Drees. Robert Guillain, speciale cor respondent van „Le Monde" 'Heeft wederom een bezoek aan Indo- Ghina gebracht. Hij schrijft: Vier maanden na de wapenstil stand van Genève is de toestand in Indo-China uiterst critiek ge worden. Z.-Vietnam is niet in staat zich te 'herstellen en ver keert in staat van ontbinding. Al les spant samen om 'het succes van de Vietminh te bewerkstelli gen. Men ziet geen mogelijkheid om het afglijden naar de defini tieve val te voorkomen. En alge meen heerst de mening, dat niet gewacht hoeft te worden op Juli 1956 in welke maand de ver kiezingen gehouden zullen wor den volgens de wapenstilstands voorwaarden om d.e rode vlag over Saigon te zien wapperen, zo als deze reeds waait over Hanoi. Dit alles vormt de tragische werkelijkheid, die de Fransen vandaagtendag in Indo-Ohina on der ogen moeten zien. Zij trach- De Zuidkoreaanse president, Synyman 'Rhee, heeft Dinsdag ap een persconferentie te Seoel verklaard, dat de huidige be sprekingen over Korea in de Verenigde Naties van generlei reut zijln voor hereniging van Korea. De Chinese strijdkrach ten en die van de Verenigde Naties dienen te worden terug getrokken met dien verstande, dat noch de Chinezen, nöah de V. N.-(strijdkrachten terugkeren anders dan in geval van open lijke agressie. De 79-jarige Rhee zei, dat hij niet het verlangen heeft om zich bij de presidentsverkiezin gen andermaal oandidaat te stellen, maar hij voegde er aan toe, dat hij zich het recht voor behoudt om later een definitie ve beslissing over zijn toekomst te nemen. De V. S. hebben het advies van vellmaarschalk Montgomery, de plaatsvervangend opperbevelheb ber der geallieerde strijdkrachten in Europa, om het bouwen van vliegdekschepen stop te zetten overwogen, maar zijn tot de con clusie gekomen, dat deze nog steeds een „geweldig belangrijk wapen" vormen, aldus heeft de Amerikaanse onderminister van Marine, James Smith, Maandag medegedeeld. De primaire missie van de Ame rikaanse marine op de eerste dag van een grote oorlog zou zijn, de bases onder vuur te nemen, van waaruit de vijand de V. S. zou kunnen aanvullen. Vliegdeksche pen zouden, als mobiele bases, het middel verschaffen om deze missies uit te voeren, aldus Smith. De leden van de Katholieke op positie in België hebben Dinsdag, voor de tweede maal in een week tijd, een vergadering van de se naat geboycot en daardoor op nieuw een stemming over een grondwetwijziging onmogelijk gemaakt. De boycot is een uiting van ver zet tegen het beleid vani de socia- listisoh-liberale coalitieregering. DE VRIJLATING DER DUITSE OORLOGSMISDADIGERS. De drie Westelijke geallieerden hebben sedert 1 December 1953 266 van de 443 Duitsers die in gevangenissen in Duitsland ge. vangen zitten wegens oorlogs misdrijven, vrijgelaten. In totaal 177 Duitse oorlogsmisdadigers vei blijven nog in de Ameri kaanse gevangenis van Lands berg, de Britse te Werl en de Franse te Wittlich. In 'buiten landse gevangenissen worden nog 194 Duitse oorlogsmisdadi gers vastgehouden, aldus de Westdiuitse minister voor Vluch telingenzaken, Otoerlaender. In genoemde periode werden door de communistische staten 1609 Duitse krijgsgevangenen en burgerlijke geïnterneerden vrijgelaten, Ivan wie 1186 door de Sowjet-Unie. Van ongeveer negen duizend Duitse krijgsgevangenen is be kend, dat zij zich nog in kam pen in Oosteuropese landen be vinden. Deze staan in contact met hiun familie, aldus Ctoer- laender. ten ze tegenover de doortrekken- de buitenlandse correspondenten niet te verhullen. Het Zuid-Viet nam van heden is zelfs geen Zuid- Korea, maar het is het China van Tsang Kai Sjek, vóór de vlucht naar Formosa. De gelijkenissen zijn tailrijk en frappant en begin nen bij de practische totale cor ruptie. Dezelfde scheiding be staat er tussen het volk en de leiders: het volk, dat fatalistisch wacht op de komst van de Viet minh en dat deze komst als iets onvermijdelijks beschouwt; de leiders die zich haasten om ook nog hun deel te krijgen. En even als in China, hebben de Amerika nen totnutoe geen andere winst geboekt dan indertijd met Tsang Kai Sjek: millioenen dollars wor den het land gegeven om het an ti-communistische kamp te con solideren, maar daar 'het land on afhankelijk is, gaat het geld re gelrecht naar de Vietnamezen. Als men aan China denkt, kan men zich de resultaten licht in denken! De Vietminh heeft inmiddels de 17e breedtegraad reeds lang I overschreden. In de afgelopen 4 I maanden heeft men zich letterlijk op Zuid-Vietnam geworpen. Niet met soldaten, maar met propa gandisten. Alles wijst erop, dat Ho C'hi Minh haast heeft; hij wil het ijzer smeden, zolang het heet is. In honderden dorpen in het Zuiden is het enige bestuur, dat effectief werkt, het clandestiene communistische bewind. En het feit moet geconstateerd worden, dat deze dorpen straks voor de Vietminh zullen stemmen. De Franse ambassade te Mos kou heeft opdracht gekregen de Russische regering te verzoeken haar standpunt ten aanzien van het voorstel van de Franse pre mier tot een conferentie van vier bekend te maken. Dit wordt uit gewoonlijk betrouwbare bron te Parijs vernomen. Het Franse verzoek betreft vooral het Oostenrijkse vraag stuk en het is niet in strijd met de Westelijke antwoorden op d.e jongste Russische nota's, zo wordt uit dezelfde bron verno men. De regeringen van Engeland en Amerika zijn van de Franse stap in kennis gesteld. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan de Kroon een gunstig advies uitgebracht in zake de aanvrage tot bedijking van gronden in het Noord-Sloe. Ged. Staten concluderen aan het slot van hun advies, dat de ge vraagde concessie kan worden verleend door het stellen van voorwaarden, die echter aan de geuite bezwaren, die zowel van technische als van privaatrech telijke aard zijn, te worden tege moet gekomen. Een tweede voor- De blikslager Mahmoed Abdel Latif, die onlangs wegens een revolveraansiag op de Egypti sche eerste-iminister, luitenant- kolonel Nasser, ter dood werd (veroordeeld, is Dinsdagochtend als eerste van zes ter dood ver oordeelde leden van de Moham medaanse broederschap op de binnenplaats van het hoofd kwartier van de gouverneur van Ca!ïrc< opgehangen. Latifs laatste woorden waren: „Allah rveriieve mij mijn zonden. Wij toehoren tot Allah en ke ren tot zijn koninkrijk terug". Hij stond toevend voor de ge vangenisdirecteur, toen laatst genoemde kort voor de terecht stelling de akte van 'beschuldi ging voorlas. Als tweede werd Joessef Talaat, die de geheime cellen van de Mohammedaanse foroe. derschap leidde, terechtgesteld. Buitenlandse en Egyptische f Advertentie). eze week hing mjjn was buiten, toen een vieze, vette rook neersloeg van een der boten. Mijn jasje leek be dorven en alle goed zag roet zwart. „Hoe krijg ik dat schoon", dacht ik. Maar Castella Parels hielpen mij uit de nood. Er ge beurde een won der. Het goed werd weer hagelwit. Ik ben nu nog ver- rukter over Uw wasmiddel dan te voren! Zo schrijft ons één van de vele tienduizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische resultaten die zij bereiken met Castella Parels, het wasmiddel van de nieuwe tijd. Castella Parels strooit men zó in het water en direct ont staat verrukkelijk schuim. Geen papje vooraf te maken! Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoe len is genoeg. Door de veel kor tere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu eindelijk eens een 100 "U veilig wasmiddel. En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Pa rels (47 ct. per pak) in huis? Schout-bij-nacht Husband Kim- mel, die ten tijde van de verra derlijke Japanse aanval op Pearl Harbour dat destijds (de aan val werd in de vroege ochtend van de zevende Dec. 1951 uitge voerd) de voornaamste Ameri- Radiostations van New York maken melding van een bekend making van het Japanse minis terie van Buitenlandse Zaken, volgens welke de regering-Josji- da is afgetreden. In de Japanse rijksdag was een motie ingediend, waarin afkeu ring over het regeringsbeleid werd uitgesproken. medegedeeld door het K. N. M. I, te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot Woensdagavond. RUSTIG WEER. In de ochtend lichte vorst en op vele plaatsen mist. Later op de dag wisselend bewolkt en voorna melijk in de kustprovincies enkele buien. Overwegend matige wind uit uiteenlopende richtingen. On geveer dezelfde middagtempera- turen als gisteren. DONDERDAG 9 DECEMBER. Breskens Temeuzen Hansweert Walsoorden vim. n.m. 0.25 12.46 1.00 1.21 1.40 2.01 1.50 2.11 te bekleden Aanneming der motie werd ver wacht. De regering heeft dit klaarblijkelijk niet willen af wachten, en is toen eigener be weging afgetreden. De verkiezing van een nieuwe premier door het huis van afge vaardigden zal waarschijnlijk vandaag geschieden. Verwacht wordt dat de drie de voornaam ste partijen de liberale, de de mocratische en de socialistische candidaten zullen stellen. De politieke crisis in Japan is tot een hoogtepunt gekomen tij dens de reis, die Josjida kort ge leden door Europa en Amerika heeft gemaakt. Zijn conservatieve tegenstanders binnen en buiten zijn liberale partij besloten een nieuwe partij te vormen de democratische partij. Vijf en der tig liberale parlementsleden slo ten zich bij hen aan en daardoor kwam de regering zonder werk- meerderheid in het parlement. Leider van de nieuwe partij is Itsjiro Hatojama, de stichter en eerste voorzitter van de liberale partij. Hij mocht aanvankelijk van de geallieerde bezetitngs- autoriteiten zijn politieke func ties niet uitoefenen, waardoor zijn oude rivaal Josjida de kans kreeg langdurig het premierschap kaanse Pacific-vloot was samen getrokken bevelhebber was over de met de verdediging van de basis belaste Amerikaanse vlooteenheden, heeft een boek geschreven over zijn ervaringen, getiteld: „Het verhaal, zoals het door schout-bij-nacht Kimmel wordt verteld". Schout-bij-nacht Kimmel en luitenant-generaal Walter Short, de toenmalige bevelhebber der landstrijdkrachten, die Pearl Har bour moesten verdedigen, zijn destijds in zoverre in gebreke ge steld wegens „onvoldoende waak zaamheid", dat zij de militaire dienst met vervroegd pensioen hebben moeten verlaten. In een inleiding tot een serie publicaties uit dit boek in het Amerikaanse tijdschrift „U. S. News and World Report" zegt schout-bij-nacht Kimmel onder meer dat noch hij, noch generaal Short „op ook maar enigszins duidelijke wijze waren ingelicht over het feit, dat de regering- Roosevelt een politiek volgde, die oorlog met Japan onvermijdelijk maakte". In de laatste tien dagen, voor de Japanners aanvielen, waren te Washington inlichtingen ont vangen, die er duidelijk op wezen dat een onverhoedse Japanse aanval op Pearl Harbour en de zich aldaar bevindende Ameri kaanse oorlogsschepen op handen was. Doch niets van deze inlich tingen werd ter kennis gebracht van de bevelhebbers op Pearl Harbour, die evenmin ook maar enige waarschuwing ontvingen", aldus schout-bij-nacht Kimmel. Hij vermeldt in zijn boek dat het door het congres ingestelde onderzoek naar de aanval „werd uitgevoerd onder leiding van leden der toenmalige regerings partij, de democraten" en hij meent dat het gepubliceerde re- rultaat er van „een beeld gaf, dat de openbare mening in verwar ring bracht en elk voor de rege ring belastend getuigenis onver meld liet". correspondenten werden gron dig op wapens onderzocht voor zij op de plaats van de terecht stelling werden toegelaten. Vervolgens werden Hindawy Dweir en sjeik Mohamimed Farghali opgehangen. Dweir had Latif de revolver gegeven r/oor de aanslag op Nasser; Fargihali wa(3 lid ivan het be- stuiur van de Mohammedaanse (broederschap. Tenslotte werden Abdel Kader pda, algemeen secretaris van de broederschap, en Ebrahim El Tajefbi, leider van een 'geheime cel, terechtgesteld. Bicven het getoouw werd elik half uur als er weer één van de veroordeeelden werd oipgehan. gen, een zwarte vlag gehesen. Zeven leden van de Moham medaanse broederschap te Caïro in staat van beschuldiging ge steld. Zij zullen voor een volks tribunaal terechtstaan op be schuldiging van „samenzwering tegen de regering en de veilig heid van de staat", aldus heeft radio-Caïro bekend gemaakt. Zij zouden leiders zijn geweest van geheime cellen van de broe derschap te Alexandrië en elders. behoud, dat het college maakt is, dat de voorgenomen bedijking geen nadelige invloed op de uit voering van het drie-eilandenplan zal mogen uitoefenen. De aanvraag tot deze bedijking kwam van de heer J. van 't West einde uit Nieuwdorp. Deze richt te namens de S. A. Mobiliere et immobiliere du centre et cons te Brussel een verzoek tot de Kroon tot inpoldering van een gedeelte van de buitengronden in het Noordsloe. Daaronder valt ook de ongeveer 50 jaar geleden ge ïnundeerde Callandpolder On langs werd ter provinciale grif fie van Zeeland een zitting ge houden, waarin namens de par tijen die bezwaren indienden na dere toelichtingen werden ge geven. Deze partijen waren de minister van Financiën, het be stuur van de Jacobspolder en de gebroeders Lindenbergh uit We- meldinge. In het thans uitgebrachte ad vies wordt aan de hand van deze bezwaren de mening van het col lege uiteengezet. De bezwaren van de minister richten zich in hoofdzaak daartegen, dat de grote dijklengte voor de te be dijken gronden onevenredig grote lasten voor onderhoud en herstel ten opzichte van de gewonnen oppervlakte met zich zou bren gen. De ontworpen waterkering zou een onvoldoende profiel heb ben en de gedachte glooiingen zijn te laag. Inscharing van de buitenpolder van de Zandkreek zou op de duur kostbare voorzie ningen aan oever en zeewering van de nieuwe zeewering vragen. Ged. Staten verklaren zich in het advies eens met deze mening wat betreft de verhouding tus sen de lengte van de dijk, die on geveer 4171 meter bedraagt en de te winnen gronden, ongeveer 193 ha. Voor elke ha zal 21,6 m. dijk moeten worden aangelegd. Het college vindt deze verhou ding niet gunstig. Wat het pro fiel van de dijk betreft zeggen Ged. Staten, dat de ontworpen hoogte van de dijkskruin hen aan de lage kant lijkt. Deze hoogte dient voor het op het Noorwes ten gelegen gedeelte 7 en voor het overige 6,75 m. boven N.A.P. te bedragen. De ontworpen bui- De socialistische motie van wantrouwen, waarin wordt ge zegd, dat de regering de dreiging van de waterstofbom niet als een dringende kwestie behandelt, is Maandagavond met 300 tegen 267 stemmen verworpen. De socialistische leider Clement Attlee, die aandrong op bespre kingen over atoomwapens met de Sowjet-Unie, zeide, dat er een aantal jaren zou verlopen, alvo rens de Westelijke landen een werkelijke macht zouden hebben opgebouwd als gevolg van de Pa- rijse overeenkomsten. De beteke nis van deze overeenkomsten was, dat de Westelijke landen een eenheid van wil demonstreren, waarop een effectieve macht zou volgen. Men behoefde niet zo lang te wachten om reeds met het polsen van de andere partij te beginnen. Onder gejuich van zijn partij genoten verklaarde hij van me ning te zijn, dat de tijd rijp is voor nauwere contacten tussen de regeringen van Groot-Brittannië en de Sowjet-Unie. Een nieuwe oorlog zou de vernietiging van de beschaving door waterstofbom men betekenen. Hij meende, dat premier Sir Winston Churchill niet meer het dringende karakter van een con ferentie op het hoogste niveau met de Sowjet-Unie, welke hij oorspronkelijk zelf had voorge steld, inziet. „Wij zien uit naar een initiatief", aldus Attlee. De liberale leider Clement Da- vies zeide, dat het Engelands plicht is zich tot de Sowjet-Unie te wenden, maar niet voordat de Parijse overeenkomsten geratifi ceerd zijn. De minister van Buitenlandse Zaken, sir Anthony Eden, ver klaarde, dat het uiterst gevaar lijk zou zijn, indien men de hui dige koers, die de regering thans tenberm moet naar de mening van het college tenminste 5 m. breed zijn. De bescherming van de glooiing vinden zij voldoende. Op den duur zouden inderdaad kostbare werken nodig zijn tot behoud, zo vermeldt het advies, wanneer de achteruitgang ter plaatse niet tot staan komt. Sinds 1896 naderde de laagwater- lijn de oever met 448 m., waarvan sinds 1939 9 m. Het merendeel van de door de minister naar voren gebrachte bezwaren achten Ged. Staten on gegrond. Het geheel zou echter naar hun mening veranderen, in dien men voldoende rekening zou kunnen houden met de verwe zenlijking van het drie-eilanden plan binnen afzienbare tijd. In dat geval zou de nieuwe zeedijk slechts enkele jaren deze functie behoeven te verrichten, om daar na eerste binnendijk te worden. De afmetingen van de geprojec teerde zeewering zijn voldoende voor deze overgangsperiode. In hetzelfde geval zou men geen vrees behoeven te koesteren voor inscharing. Wel zouden t.z.t. voorzieningen nodig zijn t.a.v. de afwatering. Thans wordt n.l. in het plan op lozing in het buiten water gerekend. De bezwaren van het bestuur van de Jacobspolder richten zich daartegen, dat de inpoldering dichtslibbing van de vloedwater- kreken met zich zal brengen en opstuwing van het water zal ver oorzaken, waardoor op de dijk van de Jacobspolder een grotere druk zou ontstaan, en dijkver zwaring nodig wordt. De aan sluiting van de nieuwe zeedijk met de dijk van de Jacobspolder zal ter plaatse bovendien het ont staan van een geul tengevolge hebben, aldus deze bezwaren. Het bestuur van de Jacobspolder verwachtte dat deze geul spoedig zal aanzanden, in het bijzonder in de hoek, gevormd door beide dijken. Dit kan de afwatering van een ter plaatse bestaand sluisje ongunstig beinvloeden en deze zelfs onmogelijk maken. Dat het water in deze hoek enigs zins zal worden opgestuwd is, volgens het advies van Ged. Sta ten zeer goed mogelijk. Deze op stuwing kan inderdaad van grote betekenis worden en gevaar op leveren, wanneer het water door een storm uit het Noordwesten wordt voortgestuwd. Voor het overige acht het college de be zwaren van het bestuur van de Jacobspolder alleszins gegrond. Deze bezwaren werden niet be streden door de aanvrager, maar deze stelde er tegenover, dat er aan tegemoet gekomen kan wor den en dat hierover onderhande lingen gaande zijn. De oplossing zou kunnen zijn, dat de nieuwe dijk westelijker wordt gelegd. Ged. Staten merken dan ook nog op, dat overeenstemming tusen deze partijen nodig zal zijn. De gebroeders M. C. L. en C. M. Lindenbergh brachten het be zwaar naar voren, dat met hen als mede-eigenaren van de te bedijken gronden - nog geen overeenstemming werd bereikt Dit behoeft, zo zeggen Ged. Sta ten, het verlenen van een conces sie niet in de weg te staan. Daa bij zullen immers op grond van het bepaalde in de betrokken wet voorwaarden worden gesteld ter bescherming van de belangen die door de onderneming kunnen worden geschaad. Het college acht de vraag van belang in hoe verre de voorgenomen bedijking ten aanzien van de ratificatie het drie-eilandenplan doorkruist der Panjse overeenkomsten volgt, Indien dit het geval zou zijn, in een mate die de uitvoering van niet tot het einde toe volgt. Het zou heel goed mogelijk zijn, dat er zich na ratificatie der overeenkomsten betere gelegen heden voor onderhandelingen met de Sowjet-Unie voordoen dan ooit tevoren, aldus Eden. dit plan in gevaar brengt, zou den Ged. Staten moeten advi seren tot weigering van de con cessie. Zulks om redenen die ontleend worden aan het alge meen belang. In het rapport van de senaats commissie voor Buitenlandse Za ken met betrekking tot de be groting van *het ministerie spre ken de leden van de commissie hun leedwezen uit over het feit „dat sedert verscheidene maan den geen enkele ontwikkeling meer valt waar te nemen in de Belgisch-Nederlandse onderhan delingen betreffende de water wegen". „De commissie", zo heet het verder, „hecht er bijzondere waarde aan dat een bevredigende oplossing wordt gegeven aan de problemen die verband houden met de sluiting van de Schelde- delta en de commissie is van oordeel, dat deze aangelegenheid van evenveel belang voor België is als voor Nederland. Daarom mag deze kwestie niet unilateraal behandeld worden". De commis sie dringt er daarom bij de rege ring op aan op dit stuk blijk te geven van grote waakzaamheid. De commissie heeft eveneens uiting gegeven aan haar verlan gen spoedig een oplossing te zien van de andere vraagstukken, die met de waterwegen verband hou den met in de eerste plaats nog steeds de Moerdijkverbinding, de stop van Ternaaien en het kanaal van Gent naar Terneuzen. Verder spreekt de commissie de wens uit zo spoedig mogelijk juiste inlichtingen te ontvangen betreffende het project voor een kanalisatie van de Moezel, „een ontwerp dat in België een zekere onrust heeft gewekt." Aan iboord van de Groninger kustvaarder „Westward Ho", die op 29 November ji. uit West- Engeland vertrok naar Antwer- ipen en die sindsdien is iverdwe. nen, waren behalve de reder en de» acht bemanningsleden nog de echtgenote van de eerste machinist L. J. Hollevoet: de 24-jarige me rouw O. Holevoet— Stuibbe afkomstig uit Arnhem en het 4-jarig zoontje Nico. De heer Hollevoet was 27 jaar. De familie woonde in Groningen. De echtgenote was aan boord gegaan in Augustus van dit jaar om enkele reizen mee te maken. Stuurman Groenendaal van de „Westward Ho" is 22 jaar en ge. huwd (zijn vrouw en kind wa ren zoals gemeld aan boord), tweede machinist Jonkman 24 jaar en ongehuwd, kok Jennen 22 Jaar en gehuwd, matroos Froelinig 22 jaar en ongehuwd. matroos Botter 21 jaar en onge huwd, lichtmatroos Blokland 18 jaar en ongehuwd, matroos on der de gage Boele 19 jaar en ongehuwd. De „Westward Ho" zou volgens nieuwe aanwijzingen ter hoogte van Drigg gezonken kunnen zijn. Drigg ligt aan' de Ierse Zee, tegenover het eiland Man. Er zijn Dinsdag luiken, deuren van hutten, een loopplank, een iboothaak en een roeiriem aan 't strand gevonden, die naar men gelooft van het schip afkomstig zijn. ZON MAAN op OP ond-w Dec. 8 8.34 16.29 14.56 r M 9 8.35 16.29 15.47 7 11 8.37 16.29 18.10 lO.Uo 12 8.38 16.28 19.32 10.44

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1