DRIE GROTE FIGUREN Speelgoed als school van't leven Sint Nicolaas Libelle-Nylons 1 IDT POTHOVEN Uitlekken van defensiegeheimen in Franse Nationale Vergadering WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en HAANSTANDEN Nog juist op tijd voor prijs I 4,95 ZATERDAG 4 DECEMBER 1954. 10e Jaargang No. 3321. WEKELIJKSE WERELDSCHOUW Churchill, Mendès France en Adenauer Minister Luns terug land op onder onder Dec. Paus buiten onmiddellijk gevaar DE BETEKENIS VAN SPEELGOED. in ons Wintersportvacantie van Koninklijke familie Australisch beroep op Indonesia ontvingen we een mooie partij rrauüenng uu Aoonneinent: Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Temeuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 NS 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum per advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 tegels 1-—1 iedere regel meer 20 cent- Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adree Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. De 80ste verjaardag van sir Winston Churchill, die in de ge schiedenis te hoek zal blijven staan niet slechts als eerste mi nister van het bedreigde Enge land, maar als geestelijk aanvoer der van de coalitie der vrijheid, is geworden tot een waarlijk grootse manifestatie van ge heel de vrije wereld. Nederland is daarin niet achtergebleven en in een bijzondere bijeenkomst van de beide Kamers der Staten- Generaal hebben zowel prof. Gerbrandy, die 5 jaren lang met Churchill mocht samenwerken, als de voorzitter van de minister raad en de voorzitter van de Eerste Kamer warme en op- rechte woorden van hulde aan hem gewijd. .Wat hem aan hulde van de zijde van Engeland, de domi nions, Amerika en andere met Engeland nauw venbonden lan den ten deel viel, is zeldzaam in de geschiedenis. Vrijwilligers zijn de 'laatste dagen in Londen opgeroepen om mede te helpen aan het verwerken van de geld zendingen, die als een waarlijk vorstelijk geschenk aan Churchill zijn gezonden, evenals de talloze en dikwerf meest fantastische geschenken, en de brieven, tele grammen en gedichten uit alle delen der wereld. Naar het uiterlijk te oordelen, is Churchill geheel heen over de gevolgen van de zware ziekte, die hem begin 1953 trof. Bij monde van Attlee, de leider der Labouroppositie, is hem door het parlement zijn ge schilderd portret aangeboden. Er is niet slechts over zijn be kwaamheid, zijn bijkans ontem bare werkkracht, zijn dappere zedelijke moed gesproken, maar ook over zijn karakter, over zijn mens zijn, en mevrouw Ghur- chill is daarbij niet vergeten. Wel geheel iets anders dan bij de man, die in zijn schaduw nau welijks kon staan, de Russsiche eerste minister Wysjinsky, aan wie bij zijn plotseling overlijden in de assemblee woorden zijn ge wijd wat zijn bekwaamheid, voor al als debater, betrof, maar geen enkel woord wat het karakter aangaat van deze man, die om hoog klom in de gunst van Sta lin door tientallen van de oude garde der Bolsjewiki te offeren. Malik, Russisch ambassadeur te Londen, is tijdelijk de opvolger van Wysjinsky geworden, maar kan hem evenmin als Gromyko in de kunst van saboteren der debatten evenaren. „NIET TEGEN MOSKOU". Tengevolge van de woorden, pp tie dag van Wysjinsky dood door Mendès-France in de assem blee gesproken, moest op het laatste ogenblik de tekst van de antwoorden der drie grote Wes telijke mogendheden op de twee laatste Russische nota's nog een weinig worden gewijzigd. Zij luidden wat de datum van 29 November betreft, reeds door het feit, dat het antwoord pas op die dag werd overhandigd, absoluut afwijzend. De drie geallieerden geven te kennen nadere besprekingen eerst in de kring der vier minis- sters, daarna wellicht in groter kring, voor een algemeen Euro pees veiligheidsstelsel te willen houden, maar slechts dan, wan neer: 1ste de Parijse accoorden overal zijn bekrachtigd en de Duitse herbewapening is begon nen; 2de Rusland het Oostenrijk se vredesverdrag heeft onder tekend; 3de Rusland blijk heeft gegeven toe te stemmen in vrije verkiezingen over geheel Duits land, zonder welke een hereni ging onmogelijk wordt geacht. De tekst is, in tegenstelling met de verwachtingen na het op treden van Mendès-France te New-York, eerder meer negatief geworden dan positiever. Dit heeft intussen niet verhinderd, dat te Moskou toch de conferen tie is hijeengekomen; de deel nemers zijn uitsluitend de directe Russische satellietstaten. Oosten rijk en Zweden hebben zich ver ontschuldigd, evengoed als Fin land, aan hetwelk de Russische vice-premier een bezoek bracht, waarbij echter Finland's aanwe zigheid ter conferentie niet zou zijn ter sprake gebracht. Het klinkt ongelooflijk, maar alles kan waar zijn in het tegenwoor dige Rusland, waar nu zelfs de ambtenaren naar de fabrieken en de boerderijen worden gestuurd om eens te leren werken! Merkwaardig zijn ook de ont hullingen, thans gedaan over de werkelijke rol tiie Beria heeft gespeeld met medewerking van Stalin's zoon; het blijkt, dat het een haar gescheeld heeft of van beide kanten waren twee zwaar gewapende divisies op het Rode Plein en in de straten van Mos kou slaag geraakt. Beria ver trouwde op zijn goed' gesternte en ging, zelfs ongewapend, ter vergadering, waar hij meteen in arrest werd genomen. Toen zakte de samenzwering ineen! MELK EN HINDERLAGEN. Mendès-France, inmiddels uit Amerika terug, bracht de drie voorwaarden van Eisenhower voor een nieuwe conferentie der vier ministers mede, die eigenlijk nog iets verder gaan dan het aan Rusland gegeven antwoord, om dat één der verlangens van Eisenhower is, dat rekening wordt gehouden met zijn terug- dringingspolitiek, in zijn rede voering van 18 April 1953 uiteen gezet. P. M. F., die doorgaat ostenta tief melk te drinken en het alco holisme in Frankrijk te bestrij den, is alweer bijna op weg naar Rome, tot het plegen van over leg met Scelba persoonlijk. Er dient de aandacht op gevestigd, dat ondanks het gematigd op treden van Togliatti (natuurlijk in de eerste plaats tegen de Pa rijse accoorden gericht) deze evenals de Franse communisten leider valt onder de offers van de toorn der machthebbers te Mos kou. Deze stellen hen verant woordelijk voor wat dan toege geven wordt, zij het ook stilzwij gend, als een falen van de Sow- jet-politiek, gericht tegen het in derdaad snel en doortastend op treden van de Westelijken. Mendès-France heeft te worste len met moeilijkheden in Algiers, waar ook Egypte hem blijft dwars zitten; in Tunis, waar ten slotte de regering medewerkt aan de bestrijding der Fel- legha's; in Marokko, waar het bepaalde versterkte bases moet opgeven. Daarbij komt, dat Indo-China voorzover het tot Frankrijk is blijven behoren, zich weinig gun stig ontwikkelt. Cambodja keert zich tot Amerika; in Zuid-Viet nam is de politieke wanorde bij kans onbeschrijfelijk. De poli tici in Parijs leggen Mendès- France allerlei lagen, en nog deze week zal De Gaulle, die toe- zoek heeft gehad van de Sovjet ambassadeur, een belangrijke rede uitspreken. Als hij daarin aankondigt, dat hij ter ere van de 10-jarige Frans-Russische ver bintenis, die hij tot stand bracht, naar Moskou gaat, zal toch dat deel van Frankrijk, dat hem vooral na het lezen van zijn prachtig geschreven mémoires nog aanhangt, begrijpen, dat hij als politicus zozeer gefaald heeft, dat hij een gevaar dreigt te wor den voor het land, welks groot heid hij tijdens Wereldoorlog II redde. VERTROUWEN IN AUDENAUER. In Duitsland duurt de politieke strijd ook voort. Adenauer kan met enige voldoening op de ver- kiezingen in Hessen en Beieren terugzien. In beide landen gin gen de sociaal-democraten in stemmen vooruit, vergeleken bij de Rijksdagverkiezing van Sep tember 1953, maar zij verloren zetels. In Hessen is er geen ab solute socialistische meerderheid meer. Blijven de regeringspar tijen van Bonn er samen, dan kunnen zij in Hessen de regering overnemen. In Beieren heeft Adenauer's partij stemmen verloren, bij ver leden jaar vergeleken, maar haar positie versterkt, vergeleken bij de laatste landelijke verkiezin gen van 1950. Van een overwel digende afkeuring van Ade nauer's beleid, waarop de sociaal democratische oppositie hoopte, is geen sprake. Tegen Blank, de a.se. minister van oorlog, hebben we overal manifestaties plaats als hij spreekt over het nieuwe Duitse leger, maar men weet, dat de communisten er de hand in hebben. Blankenhom is in Parijs, vermoedelijk om over de althans interpretatieve aanvullin gen in de Saarovereenkomst te spreken. A.s. Zondag stemt West-Berlijn, waarbij toch ook weer 't vertrouwen in Adenauer aan het woord is. VAN DER MANDERE. De Franse afgevaardigde Le- j gendre, een dissidente-Gaullist, I heeft Vrijdag bij. het begin van de behandeling van het uitlekken van defensiegeheimen in de na tionale vergadering opschudding verwekt door beschuldigingen van verraad. Volgens hem heeft de toenma lige president Auriol zijn minis ters op een bijeenkomst van de nationale defensieraad in 1953 ge zegd: „Er is een verrader onder U". Twee weken later trad de huidige minister van Binnenland se Zaken af als minister van Staat, aldus Legendre. Op deze woorden ontsond tu mult in de nationale vergadering. Premier Mendès-France sprong op en riep: „Wat bedoelt U? Waar wilt U hem"? Zoals gemeld, zouden de gehei men door een hooggeplaatst amb tenaar, Labrusse, zijn doorgege ven aan 'n communistische jour nalist, Baranes. Baranes zegt nu, dat hij een gezaggetrouwe Frans man is, die berichten over de communistische partij doorgaf en werkte voor de ontslagen Parijse hoofdinspecteur van politie Di- des. Baranes en Labrusse bevin den zich in gevangenschap, even als Turpin, de particuliere secre taris van de vroegere secretaris voor de defensie, Mons. Mons zelf is gesohorst, beschuldigd van het in gevaar brengen van de veiligheid van de staat door onachtzaamheid. Legendre zeid.e, dat de militai- (Van onze economische medewerker.) medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. ZACHT WEER. Aanvankelijk zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen of mot regen, later ap de dag enkele op klaringen. Matige tot krachtige, langs de kust tijdelijk harde wind tussen West en Zuldlwest. Aan houdend zacht. ZONDAG 5 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden 8.45 9.20 10.00 10.10 9.32 10.07 10.47 10.57 MAANDAG 7 DECEMBER. Breskens Temeuzen Hansweert Walsoorden 10.00 10.35 11.15 11.25 10.41 11.16 11.56 12.06 ZON MAAN (vp 4 8.29 16.31 13.11 1.02 5 8.30 16.30 13.29 2.23 6 8.31 16.30 13.51 3.47 7 8.33 16.30 14.19 5.13 8 8.34 16.29 14.56 6.41 Naar van gezaghebbende zijde in Vaticaanstad wordt vernomen, heeft Paus Pius XII zich Vrijdag in grote mate hersteld van de crisis, welke hij Donderdag door maakte. Hij is thans buiten on middellijk levensgevaar. Men heeft besloten, de patiënt niet te operenen. Het hoofd van het Vaticaanse persbureau deed Vrijdagavond mededeling van „een verdere ge ringe verbetering" In de toestand van de Paus. Hij voegde hieraan toe, dat de patiënt het waarne mend hoofd van het staatssecre tariaat, mgr Angelo dell'Aqua, heeft ontvangen om de lopende kerkelijke zaken te bespreken. Gezaghebbende Vaticaanse kringen noemde berichten in de Italiaanse per®, dat de Paus van plan zou zijn aan zijn bed een consistorie te beleggen voor de benoeming van nieuwe kardina len, „uiterst onwaarschijnlijk". Naar van betrouwbare zijde verluidt, is de chirurg, die Don derdag in consult werd genomen, de Romeinse prof. Vittorio di Ste- fano. In de kapél Borghese van de Santa Maria Maggiore, waar Paus Pi us XII in 1899 zijn eerste Mis opdroeg, zal Zondagochtend voor het herstel van de Paus een Mis worden gecelebreerd, welke zal worden bijgewoond door de leden van het corps diplomatique die bij de Heilige Stoel zijn geac crediteerd. Duizenden kinderen zien hun Sinterklaaswens graag vervuld met speelgoed, dat elk jaar in een uitgebreide sortering op aan lokkelijke wijze wordt geëtaleerd. Voordat die etalages gevuld zijn, is er heel wat werk verzet. Reeds in het voorjaar begeven de in kopers van grote warenhuizen en de groothandelaren zich naar het buitenland en naar de fabri kanten in Nederland om hun aankopen te doen. Dit inkopen van speelgoed is geen gemakkelijk werk. Het ar tikel is sterk van de mode af hankelijk, terwijl men op de hoogte moet zijn van de nieuw ste technische ontwikkelingen op allerlei gebied. De speelgoederen zijn een miniatuur-afspiegeling van hetgeen de maatschappij in werkelijkheid biedt. Is het kind nu zo kieskeurig? zult. u zeggen. Ja, het kind is kieskeurig. In zijn verbeeldings kracht is het kind eer zijn tijd vooruit dan dat men spreken kan van een achterstand. Wan neer de ramp in Nederland de helicoptère plotseling een grote populariteit heeft bezorgd, dan moet de speelgoedwinkelier met Sinterklaas zorgen in deze mo derne transportmiddelen een grote sortering te brengen. Die speelgoed-hefvliegtuigen moeten modern zijn en dikwijls meer comfort brengen dan ze in wer kelijkheid kunnen bieden, anders is het kind niet tevreden. Of men daarbij de technische moge lijkheden overschrijdt, is minder erg. DRIE GROEPEN. de uitgaven voor goed speelgoed eigenlijk onzinnig. Men kan zeker niet in het al- gemeen zeggen, dat het speel- goed voor de kinderen eigenlijk Het kind mag kritisch zijn in zijn keuze, de ouders die aan Sint zijn wensen moeten overbrengen, zijn zelf nog veel meer kritisch ingesteld. Het speelgoed moet een goede imitatie zijn van de werkelijkheid, het moet 'n zekere mate van degelijkheid bezitten en het mag niet te duur zijn. Dit is de doorsnee-opvatting over speelgoed. Aan beide kanten van deze grootste groep speelgoedkopers bevinden zich nog twee groepen. Er is een kleinere groep van ouders, die er veel geld voor kunnen uitgeven en er is ook nog een grote groep, die er absoluut geen geld voor over heeft, maar toch aan de wensen van het kind zoveel mogelijk tegemoet wil komen. Bij deze groep kunnen we ook voegen al degenen, die eigenlijk geen geld voor speel goed kunnen missen. De ontwikkeling van het plas tic-materiaal heeft ertoe geleid, dat veel speelgoed, dat in de na tuurgetrouwe uitvoering voor een grote groep kopers te duur wordt, toch in eenvoudige vorm op de markt kan worden ge bracht. Zodoende kan men ook uit een smalle beurs meestal nog 'aan de wensen van het kind vol doen. Het goede speelgoed is duur en menig ouderpaar vindt geen betekenis heeft. Veelal kan met hulp van dit onschuldig materiaal worden vastgesteld op welk terrein de grootste ambities van het kind liggen. Soms leeft er alleen de begeer te om iets te bezitten. Onmiddel lijk of korte tijd nadat een kind een bepaald -stuk speelgoed heeft ontvangen, wordt er niet meer naar omgekeken. Dan heeft het speelgoed geen zin. Maar veel kinderen bouwen met het speel goed hun leven. De werkelijke speelgoed ver - bruikertjes laten zich in bijna even veel groepen indelen als er in het leven van de volwassenen beroepen en ambachten bestaan. Kinderen, die van hun jeugd af met enthousiasme hun prullerige autootjes hebben verzorgd, ziet men dikwijls in hun latere leven i terug in het autovak. Hoeveel aannemers en timmerlieden kan men niet aanwijzen, die in hun prille jeugd dagen zoet werden gehouden met een bouwdoos? Veel kapiteins van schepen zaten vroeger in het bad (of in de goot) met een stoomboot te manoeuvreren. Wij spraken ook in het krantenbedrijf mensen, die in hun kinderjaren al een „krant" drukten met hulp van een eenvoudige drukdoos. En hoeveel piloten van straks en in genieurs van morgen zitten er nu niet te fantaseren met een plactic-vliegtuig en een minia tuur stoommachine of meccano doos? DE SCHOOL VOOR HET LEVEN. Voor die kinderen is het geld van duur speelgoed niet wegge gooid. In het begin beseffen veel ouders dit niet en doen ze een flinke uitgaaf voor speelgoed met tegenzin. Later, wanneer ze inzien, welke verborgen gedach ten er leven achter een onschul dige Sinterklaaswens, gaan dik wijls hun ogen open en dan wordt met zeer veel zorg naar een prachtige trein of een droom van een auto gezocht en bij die klanten bemerkt de winkelier, dat ze niet op een gulden kijken. Daarom zal er voor goed en ver nuftig geconstrueerd speelgoed tegen een hoge prijs steeds een markt worden gevonden. Speelgoed is als een school voor het leven. Het kan zelfs de hogeschool worden wanneer vol wassenen speelgoed (officieel worden het dan modellen ge noemd) gaan gebruiken als oefenmateriaal. In onze dagen is die methode bijzonder popu lair, doch niet nieuw. Reeds in de dagen van de tachtigjarige oorlog vinden we beschreven hoe onze prinsen Maurits en Frederik Hendrik de beschikking hadden over gehele legers loden soldaatjes met wal len en oorlogstuig. Ze „speel den" er maanden mee, kwamen op een goede dag naar buiten en losten dan in de practijk de moeilijkste militaire vraagstuk ken op. Deze methoden vinden in de moderne tijd op ruime schaal toepassing. Met behulp van maquettes en een verkeers- apparaat in miniatuur leert men scholieren hoe ze aan de veilig heid van het verkeer kunnen bij dragen. En ook volwassenen maken er een ruim gebruik van. ALS RECLAME Ook in de reclame wordt er van speelgoed een ruim gebruik gemaakt. De Ned. Spoorwegen beschikken over een eigen speel zaal compleet met een spoor wegnet van rails, locomotieven en wagens. In Slikkervee bevindt zich een industrie waar scheepsmodellen worden gemaakt, geheel naar de werkelijkheid. Hier bouwde men de „Oranje", de „Nieuw-Amster dam" en de vele andere scheeps modellen in opdracht van de scheepvaartmaatschappijen. Die modellen worden gebruikt als reclame-materiaal voor de kan toren der scheepvaartmaatschap pijen en ze worden aan relaties geschonken als herinnering aan een zeereis of als blijk van waar dering voor een bewezen dienst. De bestaansmogelijkheid van een dergelijk bedrijf bewijst hoe zeer dit kostbare speelgoed in de smaak valt en ook zijn nut heeft voor het bedrijfsleven. O, KOM ER EENS KIJKEN. Het Sinterklaasfeest staat weer voor de deur. Grote magazijnen en kleine winkels tonen ons weer een keur van speelgoed. De jeugd verdringt zich voor de étalages om daar met bonzend hart haar keus te bepalen. Wanneer Sinterklaas zijn in kopen gaat doen, dan vindt hij dikwijls de uitgaven voor het zo begeerde speelgoed nauwelijks verantwoord. Maar al zoekend komt hij dikwijls zelf ook onder de bekoring van het vernuftig uitgedachte materiaal. Zou de goede Sint na 5 December nog eens rondneuzen, dan zou hij trouwens menig vader zelf zien prutsen aan de electrische trein of het volkomen mechanisch autootje van zijn zoon. Mis schien waant hij zich terug in zijn kinderjaren of is hij soms kind gebleven? Voor de jeugd is een goed stuk speelgoed echter in veel gevallen het lesmateriaal voor het werke lijke leven. Ambities worden op gewekt en talenten ontwikkeld. Daarom zal ook dit jaar de de tailhandel in speelgoed haar aandeel krijgen van de Sinter- klaasdrukte. En dan mogen wij gelukkig constateren, dat ook de nationale speelgoed-industrie een belangrijke bijdrage levert om al die wensen te vervullen! Drs MIERLO. re rechter had gezegd, dat La brusse berichten over Indo-China zou hebben verstrekt aan de communistisch gezinde afgevaar digde d'Astier de la Vigerie, die ze heeft op zijn beurt aan Mendès- France had doorgegeven. Op deze woorden riep de pre mier uit: „Dat is onjuist, volko men onjuist". Legendre wees naar d'Astier de 'la Vigerie en zeide: „Hier is de man die ons de gehele zaak uit een kan zetten". Hij bestreed de verklaring van het departement van Binnenland se Zaken volgens welke het zo genaamde „netwerk van Dides" in de communistische partij niet doelmatig was. Het deed goede diensten met behulp van 29 per sonen, die inlichtingen gaven. „Ik zal hun namen niet noemen, daar Mitterand ze zou doorgeven aan de communistische partij". Verder zeide Legendre, dat twee van de naaste medewerkers van Mendès-France, George Boris en Simon Nora, in verbinding heb ben gestaan met de economische conferentie te Moskou in het be gin van dit jaar. Op de avond van de ondertekening van de Indochi- nese wapenstilstand te Genève had Boris het nieuws eerst naar de communistische vredesbewe ging te Parijs doorgebeld. Bovendien zijn een paar dagen geleden bij een inval in de wo ning van een agent van de Viet- minh te Parijs stukken gevonden, waaruit Mitterand en Mendès- France als contactmannen wor den genoemd. De Franse nationale vergade ring heeft Vrijdag met 415 tegen 200 stemmen het voorstel goedr gekeurd om het debat over de be krachtiging van de overeenkotm- sten van Parijs Maandag 20 De cember te openen. Dit voorstel werd eerder op de dag gedaan door d,e fractievoor zitters. „Er is geen wijziging gekomen in het standpunt van de Neder landse regering". Dit heeft mi nister Luns, die Vrijdagochtend om tien minuten over tien uit New York per vliegtuig in Ne derland is teruggekeerd bij aan komst op schiphol verklaard in antwoord op vragen over de aan vaarding door de politieke com missie van de Verenigde Naties van de acht landen-resolutie over Nieuw-Guinea. Minister Luns zeide zich van commentaar te willen onthouden daar de plenaire algemene ver gadering van de V. N. zich nog niet over deze resolutie heeft uitgesproken. Dit zal volgens de laatste berichten waarschijnlijk Dinsdag a.s. gebeuren. „Wanneer men de resolutie van de politieke commissie bekijkt", aldus minister Luns, „dan ziet men dat deze in de zwakste vorm is gesteld, die men zich kan den ken. Zij is heel wat gematigder dan de oorspronkelijke resolutie van Indonesië, die werd terugge trokken omdat zij niet de ver eiste meerderheid zou hebben verkregen". Minister Luns zeide wederom te hebben gemerkt, dat de stem ming in de V. N. ten aanzien van Nederland veel gunstiger is dan vijf jaar geleden. „Er is geen sprake van een emotionele stem ming tegen Nederland. Vele lan den, die vóór hebben gestemd, hebben zich zelfs verontschul digd met het excuus, dat „het zo moeilijk was dat niet te doen". Minister Luns zeide, dat de Indiase resolutie als een verras sing is gekomen en te hebben gemerkt, dat men niet de tijd heeft gehad deze zorgvuldig te bestuderen en te overwegen wat zij impliceert. De koninklijke familie zal dit j aar de wintersporbvacantie in Sankt Anton am Ar lb erg in Oostenrijlk doorbrengen. De Koningin en de Prinsessen zul len |op 27 December per trein uit ons Land vertrekken. Prins Bernhard zal enkele dagen la ter gaan; hij wordt voor de jiaiaiTwisseling in Sankt Anton verwacht. De Australische minister van Buitenlandse Zaken, Richard Ca sey, heeft Vrijdag een beroep op Indonesië gedaan, „ach zeer goed te bedenken" over 't geschil Nieuw-Guinea, alvorens verdere stappen te doen. Het Indonesische verzoek aan de Verenigde Naties om steun voor zijn eis inzake souvereini- teitsoverdraeht, had de zaak niet verbeterd" zo zeide hij In een verklaring tegenover de pers. KWALITEIT „SOIRETTE". De enige kous met „Ladderstop" boord en teenring, waar door jarretelle- en teenladders volledig gestopt worden. De mooiste Nederlandse Nylon, 60 gauge 15 denier Practische geschenken hebben we nog in ruime sortering zoals: SWAN-ZAKDOEKEN VERPAKTE TAFEL- en ONTBIJTLAKENS LUXE ONDERGOEDEREN HERENSJAALS, zuiver wol, 2,50 OVERHEMDEN enz. Denkt U aan onze speciale St. Nicolaas-reelame. Bij aankoop 5,een pracht HERENZAKDOEK a 0,25. Bij aankoop 10,goederen een paar HOLLANDIA- NYLONS a ƒ2,50. Natuurlijk bij: TEXTIEL WONINGTEXTIEL NOORDSTRAAT TEL 2356 TERNEUZEN

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1