Nieuwe inzake Sowjet-voorslelien Korea Wat brengt de Radio/ VULPENNEN 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen Gemeenteraad van Sas van Gent Verruiming opensteiiingsuren van de grenskantoren voor het goederen verkeer EILAND IN DE SCHOOT DER WINDEN Vierkleurenpotloden TQPEEDE BLAD waarschuwen tegen Agenda Vrijdag 3 December 1954 ZEEUW 10e jMrgmfj Ne. 3321 n0 c?mwïf>t-Uni-e heeft Woens-vaardigde, (verklaarde, dat rege- dag in v van de Ver. Naties voorgesteld een internationale conferentie te houden van landen betrok ken Ibij de Koreaanse kwestie, nadat de commissie een Rus sisch verzoek om communis- tisch-China en Noord-Korea uit te nodigen deel te nemen aan het debat oiver Korea had verworpen. Jacob Malik, de Sowjet-afge- Brits conservatief parlementslid veroordeeld wegens valsheid in geschrifte Kapitein Peter Baker, een 33- jarig conservatief parlementslid is Dinsdag tot zeven jaar gevan genisstraf veroordeeld wegens valsheid in geschrifte, waarmee 'n bedrag van meer dan 1.030.000 gulden gemoeid is. De aanklager zei dat Baker wel bewust de handtekeningen van verschillende welbekende perso nen o.a. van de millionair en industreel sir Bernard Docker had vervalst om voorschotten van banken te krijgen. Baker ontkende één van de zeven aanklachten en werd ver oordeeld op grond van de zes overblijvende beschuldigingen, waarmee een bedrag van 880.000 gulden gemoeid is. Baker had, voorzover kon worden nagegaan 227.200 gulden van het geld ont vangen. Baker, die eene uitgeversmaat schappij drijft, was volgens zijn verdediger verstrikt geraakt in de netten van zaken doen in het groot, iets, wat hij niet begreep. In 1945 kreeg Baker het mili taire kruis voor dapperheid we gens zijn initiatief en zijn ver- ontachtzamen van persoonlijk gevaar, toen hij vrijwillig op zich nam na de slag bij Arnhem con tact te zoeken met Nederlandse verzetslieden om ten N. van de Rijn gestrande Engelse militai ren naar hun eigen linies terug te brengen. stuik geen (verder uitstel ge dcDgde. Hij drong aan op het beleggen van een conferentie ofver Korcsi cn op aiscïiflffiLê Ivan de V. N.-commissie voor hereniging en herstel van Korea. Ook vroeg hij taemdiging van het V. N.-emibargo op han del met communistisch-China en Noord-Korea. Het Sow jet-voorstel om com munistisch-China en Noord- Korea te laten deelnemen aan het debat in de politieke com missie werd verworpen met 39 tegen 9 stemmen bij 10 onthou- Men verwacht, dat de Weste lijke mogendheden het Sow jet- voorstel voor een nieuwe confe rentie i lover Korea zuileen ver werpen. Vertegenwoordigers van de Westelijke landen kwamen gister in New York bijeen om een eigen voorstel te bespreken dat de deur open zou laten voor onderhandelingen in de toe komst, als de communisten hun standpunt zouden wijzigen. De Amerikaanse afgevaardig. de Wadsworth, verklaarde Woensdag in de politieke com missie, voordat Malik zijn voor stel deed, dat nieuwe onderhan delingen, „geen constructieve resultaten" zouden opleveren. Eerst dienen de communisten het beginsel van het gezag der Ver. Naties in de kwestie Korea te aanvaarden, evenals de nood zaak van vrije verkiezingen m geheel Korea onder toezicht Ivan de V. N. (op dit punt waren in Genève de onderhandelingen (vastgelopen). Westelijke vertegenwoordigers hebben Woensdagavond nog vergaderd en het voorstel van India om de algemene verga dering der Ver. Naties te yer- zoéken de hoop uit te spreken, dat hernieuwde besprekingen met de communisten zouden worden gevoerd voor de volgen de algemene V. IN.-'vergadering in (September 1955, verwopen. De Ver. Staten leidden de oppositie tegen dit voorstel. De Westelijke vertegenwoor digers iwerden het eens over de voorlopige tekst van een resolu tie, waarin de algemene verga dering zou worden gevraagd met instdmming nota te nemen van het verslag der vijftien geallieerden die aan de Geneef- se conferentie hebben deelge nomen en het belang dat de V. N. aan een vreedzame rege ling vian het Koreaanse) vraag stuk hechten, opnieuw wordt uitgesproken. Scherpe Zuid-Koreaanse reactie op Russisch voorstel voor Korea- conferentie Alle merken N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE Als u geregeld laxeermiddelen slikt, is er nu een manier om er van af te komen. 83 van de 100 personen lukte het: u kunt het ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Leverpilletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week - om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpilletjes stellen uw ingewanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten het tempo van uw ingewanden tijdelijk vertragen, neem dan tijdelijk Carter's Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw verstopping kwijt en vervalt u niet in de laxeer middelen-gewoonte. Haal direct Carter's Leverpilletjes, f 1.20 per flacon. Een woordvoerder der Zuid- fcoreaanse regering heeft Don derdag in scherpe bewoordingen commentaar geleverd op het Sowjetmssishe voorstel om in Februari a.s. te Panmoendjon of te Kaesong besprekingen over Korea te houden. „VOor hoe dom houden de communisten ons eigenlijk wel?" vroeg hij, hieraan toevoe. gende: „Indien er al onder onze bondgenoten zijn, die geloven in de mogelijkheid van een vreed zaam naast elkander bestaan van communistische en niet- icommunistiisehe landen, dan moet toch de Zuidkoreaase re. publiek haar politiek van vast- braden tegenstand aan het communisme vol houden. Vuur moet met vuur worden bestreden. Indien de agressieve communisten ongestoord in het bezit der vruchten hunner agressie worden gelaten, zullen zij zich ais overwinnaars blijven gedragen en zij zullen niet op houden te pogen hun wil aan werkelijk vredelievende volken op te leggen. De Sowj et-Unie wil gaarne over Korea spreken, waarom ook niet? „Dit is haar kans aan de con ferentietafel datgene te verkrij gen wat zij op het slagveld niet binnen haar bereik wist te brengen", aldus de woordvoer, der der Zuidkoreaanse regering. Dinsdagavond kwam de raad in voltallige vergadering bijeen. Alvorens over te gaan tot de agenda werden de geloofsbrieven van het nieuw te benoemen raadslid W. Colsen onderzocht en in orde bevonden. Bij de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van de heer Kriekaart, waarin hij be dankt als raadslid. Van het provinciaal bestuur van Zeeland zijn diverse schrij- binnengekomen, o.a. goed keuring presentiegelden gemeen teraadsleden; geen bezwaar 6 "/o loonsverhoging. Onder het gemeentepersoneel is een actie gevoerd van een uur loon afstaan voor vluchtelingen hulp. Hiervoor is door personeel en gemeente een som tezamen gebracht van 150,—. Naar aan leiding van een Zeeuwse actie voor plaatsing van vluchtelingen in Zeeuwse bedrijven stelt de voorzitter voor om 75,voor deze hulpactie af te staan en de rest aan het nationaal comité. De heer De Groff voelde er wel wat voor, maar zou alvorens hiertoe over te gaan dit aan de betrokken ambtenaren willen voorleggen. De voorzitter deelde mede, dat de voorziening vacature van een lid van het bestuur der stich ting „Het Sasse Zwembad" we gens ontslagname van de heer M. D. van Binsbergen, door de „Ver eniging tot exploitatie van een bad- en zweminrichting" wordt voorgedragen de heer A. W. Hettema. Na schriftelijke stem ming bleken 10 stemmen vóór de heer Hettema te zijn en één blanco. Omtrent een verzoekschrift van De veroordeelde „Amerikaanse spionnen in communistisch China Het communistische persbureau „Nieuw China" heeft Dinsdag bekend gemaakt, dat de veroor deelde „Amerikaanse spionnen" John Thomas Downey en Richard George Fecteau een toestel van aluminium buizen, nylon touwen en een tuig gebruikten om een Chinese agent met een vliegtuig van de grond op te pikken. Het toestel, dat gedurende het proces vertoond werd, werd per valscherm neergelaten. Bijge voegde fotografische instructies lieten zien, hoe de buizen aaneen- geschroefd konden worden tot twee verticale palen van acht meter hoog op een afstand van ruim negen meter van elkaar en Naar aanleiding van verzoe ken uit de kringen van de ver voersorganisaties en het bedrijfs leven is met België overleg ge pleegd over verruiming van de openstellingsuren van de grens kantoren voor het goederenver keer. Dit overleg heeft er toe ge leid dat op dit punt met ingang van 6 December 1954 een nieuwe regeling van kracht wordt voor het vervoer van goederen met vrachtauto's. De belangrijkste wijziging zal hierin bestaan, dat het verschil tussen zomer- en winterregeling komt te vervallen. De grootste kantoren, zoals b.v. Wernhout, Goirle en Nispen, zullen het ge hele jaar door op werkdagen van 's morgens 7 uur tot 's avonds 7 uur zijn geopend. Vergeleken met de nu geldende uren, bete kent dit voor de genoemde kan toren een verruiming van in to taal 2Y2 uur per dag. Verklaring van Mikolajczyk Enige andere kantoren, die thans tijdens de middagpauze ge sloten zijn, zullen voortaan de ge hele dag onafgebroken openblij ven. Daarnaast zal het mogelijk zijn om met inachtneming van zeke re voorwaarden langs een elftal belangrijke kantoren op werkda gen met bederfelijke goederen (zoals fruit, groenten, vis, schaal, dieren e.a.) buiten de gebruikelij ke uren de grens te passeren en wel in de morgen reeds van 6 uur af en in de avond nog tot 9 uur. Voor de douanebehandeling van bederfelijke goederen buiten de normale kantooruren is tot nu toe in het algemeen een bijzon dere vergunning vereist. Met het oog op de laatste verruiming verliezen deze vergunningen hun betekenis. Vervoerders van bederfelijke goederen, die tot dusverre ge bruik maakten van een dergelij ke bijzondere vergunning, doch die door de nieuwe algemene re geling niet voldoende zouden zijn geholpen, doen er goed aan zich zo spoedig mogelijk schriftelijk in verbinding te stellen net de autoriteit, die hun de vergun ning heeft verstrekt. ZATERDAG 4 DECEMBER HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gewijde muziek; 7.45 Morgengebed; 8.00 Nieuws; 8.20 Gram.; 9.00 Voor de huisvr.; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Ba riton en piano; 10.55 Gram.; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Gram.; 12.00 Angelus; 12.03 Gram.; 12.30 Land- bouwmededelingen; 12.33 Gram.; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Sopraan en piano; 13.50 Gr.; 14.00 Boekbespreking; 14.10 Gr.; 14.20 Engelse les; 14.40 Gemengd koor; 15.00 Kron. van letteren en kunsten; 15.40 Mandolinevereni ging; 16.00 Gregoriaanse zang; 16.30 Gram.; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Gram.; 18.15 Journ. week overzicht; 18.25 Gram.; 18.30 Par lementair overzicht; 18.40 Gram.; 19.00 Nieuws; 19.10 Lichtbaken; 19.30 Avondgebed; 19.45 Gevar. progr.; 21.00 Act.; 21.15 De ge wone man; 21.20 Gram.; 22.00 Wie 't weet, mag 't zeggen; 2.30 Koperkwartet; 22.50 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.15 Esperanto; 23.22 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym..; 7.33 Gr.; 7.45 Even opkrikken; 7.50 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.; 8.35 Or gel; 8.55 Voor de vrouw; 9.00 Gym.; 10.00 Causerie; 10.05 Mor genwijding; 10.20 Voor de arbei ders in de continubedrijven; 11.30 Viool en piano; 12.00 Orgel; 12..30 Landb.mededelingen; 12.33 Gram. 13.00 Nieuws; 13.15 Varia; 13.20 Lichte muziek; 13.45 Voor de jeugd; 14.20 Sport; 14.35 Licht muziek; 15.00 Gram.; 15.35 Cau serie; 15.50 Gev. muziek; 16.10 Van de wieg tot het graf; 16.25 Kamermuziek; 17.00 Radioweek- joumaal; 17..35 Dansmuziek; 18.00 Nieuws; 18.20 Amus. muz.; 18.45 Causerie; 19.00 Artistieke staal kaart; 19.30 Passepartout; 19.40 Stemmenspel; 19.55 Deze week; 20.00 Nieuws; 20..05 Gev. progr.; 22..00 Socialistisch commentaar; 22..15 Weense muziek; 22.45 De molen aan de rivier; 23.15 Nws; 23.30 Gram. BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 13.00 Nieuws; 13.15 Radio-Almanak; 14.30 Viool, cello en piano; 14.50 Gram.; 15.45 Accordeaon; 16.00 Gram.; 16.15 Accordeon; 16.30 Gram.; 16.45 En gelse les; 17.00 Nieuws; 17.10 Gr., 17.20 Lit. zangen; 17.30 Vocale polyphonie; 18.15 Orgel; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.40 Gram.; 19.45 Omroèp-Om- meganck; 21.15 Verzoekprogr.; 22.00 Nieuws; 22..15 Filmmuziek; 23.00 Nieuws; 23.05 Dansmuziek. HEDEN: TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Vergeef mij". MORGEN: TERNEUZENLuxor-Theater, 8 uur: „Vergeef mij". Concertgebouw, 8 uur: „De piraat van Jamaica". HOEK: 's Lands Welvaren, 7 uur: Prijskaarting. AXEL: Het Centrum, 6.30 en 9 uur: „Peter Pan". het bestuur van het R.K. lyceum „Onze Lieve Vrouw ter Eem" te Amersfoort om enige financiële steun in de vorm van een jaar lijkse tegemoetkoming per leer ling uit de gemeente die dat ly ceum bezoekt ontspon zich een levendige discussie tussen K.V.P. enerzijds en de andere fracties anderzijds. B. en W. adviseren afwijzend te beschikken in na volging van een destijds genomen raadsbesluit om scholen buiten het gewest niet te subsidiëren, indien zij in eigen gewest aan wezig zijn. Het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en met 7 stemmen vóór en 4 tegen werd de subsidieverlening geweigerd. Met de N.V. Bank voor Neder landse gemeenten werd een reke ning-courant overeenkomst voor het jaar 1955 aangegaan voor max. 150.000, Aan de commissie voor hygiëne van het kind in de provincie Zeeland om toekenning van een jaarlijkse subsidie van tenminste ƒ0,25 per interne verzorgingsdag in de gemeente werd gunstig be schikt. De heer De Maaijer zag dit gaarne gebracht op 0,50 met het verzoek om dit door tariefsverla ging tot uiting te brengen bij de minder gesitueerden. Verzoekschrift van de Inter- dioceane stichting Katholieke be roepskeuze voorlichting (afdeling kanaalzone) te Sluiskil om toe kenning van een subsidie naar een bedrag van 10,tot 15, per geval van beroepskeuze gaf de voorzitter een uitgebreide toe lichting en stelde voor een sub sidie te verlenen van 10,per geval. De heer De Groff informeerde of B. en W. hun licht al eens op gestoken hadden omtrent be roepskeuzevoorlichting bij het rijksarbeidsbureau, dit wordt in de meeste gevallen gratis gedaan of tegen een zeer kleine vergoe ding. B. en W. hebben dit met ge daan en de heer De Groff zou deze kwestie nader bekeken wil len zien. De voorzitter had geen bezwaar om dit agendapunt terug te ne men voor nader onderzoek. De opbouwhypotheken van F. D. Selis, Wed. A. van Belleghem, wijlen H. C. Morcus, F. F. D'Hoo- ge, J. van Puyvelde en Wed. P. J. D'Hooghe, werden geroyeerd. Het ambtenarenreglement en het arbeidsovereenkomstenbesluit werden gewijzigd. Aan het gemeentepersoneel werd over het 4e kwartaal 1954 de 6 °/o loonsverhoging toege staan. Een nieuwe verordening op de keuringsdienst van vee en vlees in de gemeenten Sas van Gent, Westdorpe en Philippine werd vastgesteld. B. en W. adviseren afwijzend te beschikken op een verzoek schrift van de heren P. de Rid der en P. van den Eeckhout om de boom vóór de uitrit van per ceel Westdam 32 te doen rooien. B. en W. hebben de zaak be keken en vinden niet dat deze boom in de weg staat. Er ontstond een levendige dis cussie over dit onderwerp. De heer De Braai stelde voor het agendapunt af te voeren van de agenda opdat ieder zich al of niet van de noodzaak kan over tuigen. Dit voorstel werd aangenomen. Aan de woningbouwvereniging „Vooruit" werd gemeentegrond in erfpacht gegeven voor de bouw van 4 woningen aan het Bolwerk. Dit zijn 4 woningen uit een tes- tant van het zgn. industriecon tingent. Een verzoekschrift van het R. K.-kerkbestuur van de parochie van de H. Maria Hemelvaart om gelden uit de gemeentekas be schikbaar te stellen voor de bouw en inrichting van een kleuter school in de wijk Zandstraat, werd in besloten zitting behan deld. Na heropening deelde de voor zitter mede dat de raad besloten had in principe de bouw en in richting van een kleuterschool te helpen verwezenlijken. Een verzoekschrift van het be stuur der bijzondere R.K.-meis- jesschool staande onder het ge nootschap tot opvoeding te Roo sendaal, om beschikbaarstelling van gelden voor uitbreiding der school moest worden teruggewe zen omdat het niet ontvankelijk was, vanwege verkeerde toepas- snig der artikelen. Stanislaiw Milkolajctzyik, tijdens -- de oorlog premier in balling- hoe een koord daartussen ver- schajp, heeft Woensdag voor een bonden was met een tuig, waarin commissie ivan het Amerikaanse een Amerikaan was vastgebon den. Pen voorbijvliegend vlieg tuig kon een agent zo „ophalen". Op de achtergrond der foto's stonden Japanse huizen, aldus het persbureau. Downey werd tot levenslange gevangenisstraf en Fecteau tot twintig jaar veroordeeld. Het is mogelijk dat de Ameri kaanse minister van Buitenland se Zaken, Dulles, Woensdag op zijn wekelijkse persconferentie zal spreken over Amerikaanse stappen om de vrijlating van de 13 in communistisch-China ver oordeelde Amerikanen te bewerk stelligen, aldus een woordvoerder van het ministerie van Buiten landse Zaken. De vermiste Deense schoener terecht Dei Deense driemastschoener „lEnoesand", waarvan na de hevige storm, (welke in het afge_ lopen (weekeinde boven de Noordzee heeft gewoed, niets meer was vernomen, heeft de Flbe-monding bereikt, op weg naar Hamburg. De „Enoesand" heeft over de reis van de Britse haven Grims by naar de monding van de Elbe vijf dagen gedaan. Huis van Afgevaardigden ver klaard, dat isir Winston Chur chill en president Roosevelt hem indertijd niet op de hoogte ge bracht hadden van de op de conferentie van Tehrenan be reikte overeenstemming met de Sowjet-Unie over de na-oor- logse oostelijke grens van Polen. Bijzonderheden hierover had hij1 pas in October 1944, op de conferentie in Moskou, verno men van de Russische minister vam Buitenlandse Zaken, Mtolo- tof. Churchill bevestigde de ver klaring van Molotof, aldus Mikolajiozyk, doch op een brief aan Roosevelt, waarin ophelde ring over de kwestie werd ge vraagd, had hij nooit antwoord gekregen. Joseph Swiatlo, een uitgewe ken functionaris van de com munistische Poolse politie, ver klaarde Woensd g voor dezelfde door commissie, dat de Poolse koop-1 hemel. ARVI KIVIMAA. 109) (Nadruk verboden.) De volgende dagen viel het Leo op, dat zijn huisgenoten helm observeerden en hiervoor kon hij geen andere verklaring vinden, dan dat zijn voorkomen werkelijk een grote verandering had ondeijgaan. En dit was ook inderdaad zo. Zijn stugge, recal_ citrante haardos had hij met brillantine tot rede gebracht. De nawinter vluchtte heen. Het vroege voorjaar hoorde je klappen in de goten der hoge huizendaken, waar de sneeuw begon te smelten. Het strak- witte zeevlak vergrauwde en verbrokkelde. Het dralende dag licht trok des avonds grillige, droefgeestige strepen door de vaardijvloot wordt gebruikt voor het overbrengen van commu nistische spionnen naar de Ver. Staten en Westeuropese landen. De communistische activi teit in Westelijke landen wordt, naar hij zei, betaald uit een groot (fonds van inibeslaiggeno- men geld en waardevolle bezit tingen van anti-communisti sche Polen en anderen. Leo bezag die veranderingen in het getij zonder vreugde, daar zijn geluksgevoel stilaan verdonkerd was. In geen weken had hij Helena gezien, 's Avonds wandelde hij in de buurt van de Johanneskerk en spiedde om hoog naar de ramen, waarin de rossige weerschijn der lente lucht gloeide. Daarachter was zij. waar zijn hart naar uitging. Naarmate het voorjaar vor derde, groeide zijn verlangen en kwelde hom tegeglijk. Het vond bij ogenblikken bevrediging in de droom, wanneer hij haar in zijn armen koestere, verzadigd van geluk. Doch daarna was het ontwaken des te bitterder, de nieuwe dag wachte hem als een vale leegte. Het doorkomen der lente, waarop hij zich zo ver heugd had, beklemde hem nu. Zijn (werklust zakte weg, het matte licht op het laboratorium stamde hem somber en bedroefd zijn (boeken, vol dorre encyclo pedische geleerdheid stonden hem tegen en liet hij links lig gen. Hij schuwde aanraking met mensen. Eens ontmoette hij Kauno, doch hij ontweek hem. Niemand behoefde te weten, waaronder hij leed. De lange, islapeloze nachten waren hem een marteling, zodat hij nog vermoeider opstond dan hij naar bed gegaan was. Hij vond nergens rust meer, alle innerlij ke houvast had hij verloren. Er waren echter ogenblikken, dat hij met zijn nuchter ver stand te rade ging en zich zelf een dwaas vond. Maar wat baatte dit? Hij was vastgelopen, gebonden in eigen vertwijfeling, machteloos als een bedwelmde, en daaruit kon hij zich niet meer op eigen kracht bevrijden. In zulk een toestand verkeer de hij, toen hij Helena opbelde. Herhaaldelijk en angstvallig had hij zijn iwoorden overwo gen. Hij aou zeggen, dat het eigenlijk niet comme il faut wais en al te overmoedig, maar dat hij toch de stoute schoenen aantrok om haar voor een con cert te inviteren Maar toen hij haar eindelijk aan de telefooij had, was hij zijn lesje vergeten zijn invi tatie kwam er hakkelend onbe houwen uit. Hij hoorde aan haar stem, hoe verbaasd ze was ctver zijn verzoek. Doch in ieder geval zou hij haar zien. Ze be loofde immers, mee te gaan. De beklemmende onzekerheid was ivoorbij. Te lang was hij daaron der gebukt gegaan. Hij had nu reden, zich werkelijk opgelucht te voelen. Dit hield hij zich tel kens voor, nochtans wist hij, dat het niets dan zelfbedrog was. Verbaasd was zij geweest, en anders niet. Gedacht aan hem had ze stellig niet. Nu meer dan ooit, moest hij eerlijk zijn te genover zich zelf. Zij was cor rect geweest, gewoon vriende lijk. Dit betekende niets. Vrien delijk en beleefd was ieder wel opgevoed mens. De TalibachiS ontvingen iedere dag studenten, altijd voorkomend. Dat hoorde bij, him positie en tot hun ver plichtingen. O, hij had het dui delijk genoeg gevoeld, toen hij daar aan tafel zat: hij was daar slechts het begrip student. Een belachelijke dwaas was hij, in dien hij zich iets anders ver beelde. Hij was naar Helsinki gekomen, om er te werken en niet cm zich ziek te maken in een hopeloze verliefdheid. Hij zou haar nu nog eenmaal ont moeten dan was het uit, hij ejou het voor gezien houden. Hem bleef zijn werk en zijn eigenwaarde. Als hij geen partij Voor haar was, dan moest hij stevig genoeg zijn, om het on zinnige verlangen naar dat on- genaaktbare kind de kop in te drukken: hij paste niet in haar milieu. Dit trachtte hij zich te sugge reren, doch tegelijkertijd kwam hij tegen de redelijke overwe gingen in opstand. Wat voor zin had het leven, het heerlijke jon ge leven, als een mens het niet vermocht te grijipen? Was de liefde niet het mooiste, het machtigste van alles op aarde? Zij: ging boven alle grenzen uit, zij was souverein, zij was 's harten volmacht in dit leven. Zij had al zijn fraaie voorne mens neergeslagen, zijn studie plannen versplinterd. Zij was loppermachtig, zij en Helena. (Wordt vervolgd.) Rondvraag. De heer Kriekaart kwam terug op dat mej. Hamerlinck deze op men besluit om mej. Hamerlinck te verzoeken een ontwerp te ma ken voor een soort standbeeld. De voorzitter antwoordde hier op dat mej. Hamerlinc kdeze op dracht gaarne heeft aanvaard. Zij heeft nu een ontwerp gemaakt om de voorgevel te verfraaien van de nieuw te bouwen kleuter school. De voorzitter liet een te kening circuleren van het stand beeldje dat de goedkeuring weg droeg van de raadsleden. De heer Krieckaert zou gaarne zien dat aan de heer N. Uytten- bogaerd gedacht werd om diens nagedachtenis te eren. Deze jon ge man heeft zijn leven gelaten in een concentratiekamp en vele Sassenaars zouden het op prijs stellen dat hiervoor een monu ment werd opgericht. Als plaats had hij zich gedacht het parkje naast het woonhuis van de heer Schoonis in de Stationsstraat, te genover de ouderlijke woning van de heer Uyttenbogaerd. De heer Bockstael heeft opge merkt dat de paden in het park erg glibberig zijn en zou gaarne zien dat hiervoor een nieuwe laag grind gebruikt werd. Na beëindiging van de Molen bergfeesten zijn daar betonnen palen achtergebleven, moeten die daar blijven staan? De voorzitter beloofde dat aan het park de nodige aandacht zal besteed worden alsmede aan de betonnen palen, hiervoor zocht men een geschikte opbergruimte. De heer De Ridder zou gaarne enkele putten aan de oude Vee markt en de Westdam-Molenberg gelicht zien. De voorzitter deelde mede dat het in de bedoeling lag de gehele Oostkade nader te bekijken en van nieuwe bestrating te voor zien. De heer De Groff wilde dat de stoepen aan de Poeldijk doorge trokken werden nu men aan de bestrating bezig is. Volgens de wethouder van open bare werken stuitte dit momen teel af op onwil van enige bewo ners. De heer De Groff had ook zo iets vernomen en vond dat de gemeente de kosten moet beta len voor de verplaatsing van de sierafrastering. Als dit gebeurt zullen wel allen de voorgestelde grondruil willen doen. De raad ging hiermede accoord en de wethouder zal alsnog deze kwestie nader behandelen met de betrokken bewoners. De voorzitter wilde nog een punt aan de agenda toevoegen en wel aanschaf van verlich tingsmateriaal voor versiering van de traverse gedurende de Kerstdagen. De voorzitter zou de vorig jaar begonnen traditie willen voort zetten. Vorig jaar was verlich tingsmateriaal welwillend afge staan door een buurtvereniging en nu wilde men tot eigen aan schaf overgaan. Bij de ontvangst van St. Nico- laas had de voorzitter gesproken over wensen die er nog bestaan o.a. ook over een speeltuin. De heer De Groff wilde gaarne ver nemen hoe het stond met de speeltuin. De voorzitter antwoordde dat hij hoopte in 1955 met de bouw te beginnen. De heer De Braai was niet te vreden over het schoonhouden van de openbare waterplaatsen. De wethouder van openbare werken was het volkomen eens met de woorden van de heer De Braai maar de gemeentearbeider Snoek die hiermede belast is voert zijn opdrachten niet uit. De wethouder zal Snoek nog eens duchtig onderhanden nemen. De heer De Braai zou willen weten hoe het staat met de plan nen voor de herbestrating en sa nering van de markt en aanpa lende straten. Volgens de voorzitter staat dit object op de gemeentebegroting voor 1955. Hierna volgde sluiting. ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiaiiiiiiHniiiiiw Diverse merken N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE lll!lll!lllll!!llllllllll(lllllllllinilllllllllllllllll!ll!lllllllllllllllll!l!ll!!(l|]1l!IIITIIIIIIIII!ll![!l!(ltt

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5