Uit de Provincie Van Nelle's Koffie GEMEENTERAAD VAN TERNEUZEN És g SCHAKEN BOKSEN Eric deNoorman x x 1 En toen... kwam de koffiel BURGERLIJKE STAND AXEL. t X X GOES. i KRUININGEN. SLUISKIL. .JL Jt STAVENISSE. ZUIDZANDE. ZANDSTRAAT. ANDERHALF TON VOOR HERBEPLANTING SCHOUWEN-DUIVELAND. Het was gisteren een bijzonde re dag voor de stichting „Nieuw Schouwen en Duiveland', welke thans een bedrag van circa an derhalve ton bij elkaar heeft voor de herbeplanting van Sdhou- wen-Dui veland In Zierikzee werd, gistermiddag lijdens de St-Nicolaasimarkt op 't Kraanplein, de eerste boom ge plant. De boomplanting geschiedde door de afgevaardigde kinderen van de verschillende Zierikzeese scholen. Tcfespraken werden daarbij gehouden door de voor zitter van de stichting „Nieuw Schouwen en Duiveland", notaris P. Heering, vertegenwoordigers van het gemeentebestuur van Zierikzee en de Ned. HeiideMij. Aan laatstgenoemd lichaam heeft de stichting de gehele her beplanting opgedragen. Zoals be kend zal ook als onderdeel van de herverkaveling een gedeelte lijke beplanting tot stand, komen. De stichting zal dan de beplan ting van de openbare wegen, be graafplaatsen, en dorpskerken kit haar .rekening nemen. Verwacht wordt, dat men in, de poider-Bruinisse nog in het plant seizoen 1954-1955 zal kunnen be ginnen. In de overige polders, welke een aanmerkelijk hoger zoutgehalte hebben, zal naar al le waarschijnlijkheid pas in 1956 met de herbeplanting een aan vang kunnen worden gemaakt. „Sinterklaas" op de Landbouw- Hnishoudschool en bjj de Bond va» Plattelandsvrouwen. De grote conversatiezaal van de jeugdherberg „De Blye Haghe" was nagenoeg geheel in beslag genomen door de talrijke leerlin gen van de Landbouwhuishoud- school, die St. Nicolaas en zijn getrouwe Piet bij het betreden der zaal toezongen. Uit zijn lijvig boek diepte de Sint naam voor naam op en zo kwamen alle leerlingen der beide klassen achtereenvolgens bij de goed-heilige man, die met zijn schelmse Piet de ganse middag in het teken der belangstelling bleef staan. Er volgden spelletjes, leuke dansen en een aardige tableau. Ter afwisseling volgden tracta- ties, maar daarin deelden ook de aariwezige moeders en belang stellenden. De directrice, mej. Zweedijk, en de heer Hintema legden weer veel eer in met hun initiatief en bij vernieuwing lie ten zij blijken dat opvoeden een kwestie is van juist aanvoelen en begrip. De Landbouwhuishoud- school vierde een prettig St. Ni- colaas-feest. Een zelfde feestelijke bijeen komst had gister-namiddag nog plaats in ,Het Centrum", waar onder de auspiciën van de afd. Axel van de Bond van Platte- 1 ands vrou wën de kinderen van de damesleden door de goede Sint werden onthaald. Ook hier was het een vrolijk en leven dig tafereel. Vele tientallen kleu ters, jongens en meisjes met hun moeders en grootmoeders smaak ten hier de echt kinderlijke be leving van dit jaarlijkse feest en dit temeer omdat allen werden onthaald op versnaperingen en kleine geschenken. Wild zwijn geveld. Donderdagochtend omstreeks 8.30 uur werd in de omgeving van de Prov. weg naar Terneu- zen nabij de broeikassen van de Fa. Jansen een wild zwijn gesig naleerd, dat zijn weg zocht in westelijke richting. Door het z.g. ..Buthstraatje" werd het dier na gezeten door een bromfietser tot aan de z.g. „Buthdijk", waar de ever zijn koers wijzigde en over de „Grote Kreek" zuidwaarts rak. Te 9 ure werden enkele Axelse jachtliefhebbers op het spoor gezet. Na diverse „crossings" over kreken en watergangen werd de ever, die formidabele afmetingen had te ongeveer kwart over 9 gesignaleerd in de buurt van Zuiddorpe, waar de rijkspolitie werd gealarmeerd. In de omgeving van de boerde rij van de heer d'Hert (in de Moerspuipolder bij Overslag) werd de jacht met succes be kroond. De ever viel de naderen de politiemannen aan en werd met een meesterlijk schot in de kop door één hunner getroffen, waarmede een eind aan de jacht werd gemaakt. Voor de politiemannen en ja gers een onverwachte meevaller, daar het dier pl.m. 100 kg woog. Alléén de kop en de huid wogen 25 kg. De Axelse jagers arriveer den ter plaatse toen het zwijn juist was neergelegd. Het grote dier, dat een z.g. „beer" of man netjeszwijn bleek te zijn was bij zonder agressief en is vermoede- A y y v A lijk uit de Ardennen. Nog in de voormiddag werd het naar Zuid dorpe vervoerd, waar het kada ver werd gevild. Toneelavond „K.T.C." De toneelclub K.T.C. gaf haar eerste jaarlijkse opvoering in „Het Centrum". De voorzitter A. van Riel Sr heette de aanwezigen in de wei- bezette zaal welkom. Opgevoerd werd een toneelspel in drie bedrijven „De vluchtelin ge" van de auteur C. van der Lin- gen. Dit onder leiding van de heer P. de Rijcke ingestudeerde stuk werd op vlotte wijze door de zes heren en twee dames ver tolkt, die over het algemeen niets te wensen overliet en het audito rium leefde mede tot aan het happy end, dat weer de bekro ning werd van het vrij dramati sche gegeven. Na afloop volgde het traditio nele bal, waarop de jeugd zich nog tot in de kleine uurtjes kon verpozen Spoorlijn geblokkeerd. Donderdagmiddag tussen één en drie uur is de Zeeuwse spoorlijn geblokkeerd geweest, doordat een vrachtwagen met aanhanger van een chemische industrie uit Haarlem naast de befaamde over weg tussen Krabbendijke en Ril- land-Bath op de rijkswweg naast de overweg terecht kwam, waar door de rails werden geblokkeerd. Omstreeks één uur naderde de ze wagen uit de richting Rilland en op de overweg moest de chauf feur uitwijken voor een paard, waardoor hij de macht over zijn stuur verloor. De wagen schoot naast de weg en zat muurvast. Het heeft twee uur geduurd vóór de wagen weer op de weg stond. Het verkeer over de rijks weg vond normaal doorgang. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De passagiers heb ben er geen hinder van onder vonden, daar zij met bussen van Goes naar Rilland en omgekeerd werden vervoerd. Nieuwe belasting voor alle burgers. Alle wegen in de kom van het dorp Kruiningen zullen, waar schijnlijk in het volgende voor jaar, worden opgebroken ten einde een geheel nieuwe riolering te kunnen aanleggen. Van deze gelegenheid zal het gemeentebe stuur gebruik maken om de we gen in de kom te vernieuwen of te verbeteren. Met de nieuwe rio lering zal voor alle burgers van Kruiningen tevens een nieuwe belasting worden geheven, name lijk rioleringsbelasting. Het rioleringsstelsel van Krui ningen was reeds betrekkelijk oud, doch als gevolg van de ramp is vernieuwing noodzakelijk ge worden. Indien de plannen, waarvan de kosten op ongeveer één millioen gulden worden geraamd, worden goedgekeurd, zal met de uitvoe ring in het volgende voorjaar worden begonnen. Kaartavond. De afdeling H.K.W. in samen werking met de bond van toe zichthoudend personeel en werk meester organiseerden in zaal- Krijger hun eerste kaartavond in het nieuwe winterseizoen. Alhoe wel de belangstelling niet zo bij zonder groot was, werd het toch een gezellige avond en werd er hevig om de punten gestreden. Geen enkele der kaartliefhebbers wist ongeslagen uit de strijd te komen. 5 Winstpunten werden behaald door de heren A. van Avermaete, D. Jacobs, P. de Vos en P. van Hecke. De extra prijs werd gewonnen door G. de Mey. 'n Verrukkelijk pittige koffiegeur vulde de kamer. „VAN NELLE!" herkende iedereen verrast. Nippend aan de dampende kop koffie, zei de gastvrouw: „Ik blijf voortaan maar bij VAN NELLE! Want geur en pit „doen" 't 'm toch maar bij koffie. Daarom is er voor mij nog maar één merk: van Nelle's koffie - dubbel geurig! Roodmerk 2.48 per 250 gr. Paarsmerk 2.08 pet 250 ar. Hotel wordt gemeentehuis. De raad der gemeente Stave- nisse heeft dezer dagen besloten van gemeentewege aan te kopen het hotel-restaurant van C. L. van Dalen („Oranje-Hotel") met de daarbij behorende garage. Het hotel zal worden verbouwd tot gemeentehuis, terwijl de ga rage zal dienen als brandweer garage. Het college van burgemeester en wethouders werd gemachtigd de nodige verbouwingsplannen te doen vervaardigen. De gebou wen zullen per 1 Januari 1955 door de tegenwoordige bewoners worden ontruimd. Het huidige gemeentehuis zou moeten worden uitgebreid, wat echter niet moge lijk is, en verkeert bovendien in een zeer slechte staat. Bevolkingsgroepering. Blijkens de door het centraal bureau voor de statistiek samen gestelde leeftijdsopbouw naar de toestand op 31 Dec. 1953 bestond de bevolking dezer gemeente op genoemde datum uit 447 mannen en 415 vrouwen, in totaal dus uit 862 personen. De verdeling van de bevolking in jaarklassen van 10 geeft het volgende beeld. mannen vrouwen 8.72 8.35 °/o 7.66 °/o 5.91 ®/o 6.72 °/o 8.12 "Vo Gouden bruiloft. Onder grote belangstelling heeft ihet echtpaar Kaas-Lafort gisteren haar gouden bruiloft ge vierd, Nadat de dag was ingezet met een H. Mis vond overdag de feestviering in intieme kring plaats. 's-Avonds bracht de R. K.- fanfare een serenade. Namens de buurt werden zij gefeliciteerd door de heer De Waal, waarna een tweetal meisjes een feestge schenk aanboden. Hierna bedank te de heer Kaas alle aanwezigen hartelijk. hem op zijn laatste tocht te be geleiden. Nadat in de parochie kerk van Sas van Gent een En- gelenmis was opgedragen werd hun schoolvriendje op het R.K.- kerkhof ter aarde besteld. Niet alleen de schooljeugd maar ook Velen uit de Zandstraat waren bij deze droevige plechtigheid vertegenwoordigd. 0 t/m 9 jr. 10 t/m 19 jr. 20 t/m 29 jr. 30 t/m 39 jr. 40 t/m 49 jr. 50 t/m 59 jr. 60 t/m 69 jr. 70 t/m 79 jr. 80 t/m 89 jr. 90 en ouder ZuidzandeTerneuzen II 54 Woensdagavond werd te Zuid zande een competitiewedstrijd ge speeld voor de 2e klasse C van de Z.S.B. tussen Zuidzande en 't tweede tiental van Terneuzen. De gastheren behaalden een voorlopige 5—4 overwinning, zo dat de afgebroken partij de be slissing moet brengen. De gedetailleerde uitsag: Zuidzande Terneuzen II I. RisseeuwJ. J. Kaan 10 F. de PutterN. Bufjsert A. CapponH. Barentsen 10 L. VerhejjeJoh. v. d. Ree 01 D. M. VermetC. Boerman 10 Iz. LuteijnJ. FranQotfs 01 J. de GrooteJ. v. d. Veere dr E. J. v. d. WaagA. Haak afg. A. KotvisJ. van Es J. DierxD. Kajjser ting AxelOostburg afgebroken mrtiien, n.l. die van J. HaakP. Risseeuw en van J. de Ridder J de Wolf, die beide in het voor deel van Axel zijn gearbitreerd, 70 4 t de einduitslag van deze ontmoeting 5—5 is geworden. Van de 3 door Landau gespeel de partijen werden er dus 2 ge wonnen en eindigde één in een gelijk spel. 6.03 °/o 3.83 "Vo 3.48 «Vo 1.39 f/o 5.69 °/o 5.80 °/o 5.91 °/o 6.96 5.57 °/o 5.22 3,48 °/o 1.04 ®/o 0.12 Totaal 51.86 »/o 48.14 Vo Droeve tocht. Onder grote belangstelling werd gisterenmorgen het stoffelijk overschot ter aarde besteld van het bijna 4-jarig zoontje van de fam. W., welke Maandagmiddag door een auto-ongeval om het leven kwam. Zijn schoolkame raadjes waren met een extra bus naar Sas van Gent gegaan om Voorlopige uitslag 54 De thuisclub had wit aan de oneven borden. BreskensLandau IV2,TA Woensdagavond werd te Bres kens in hotel Deuninck de com petitiewedstrijd BreskensLan dau gespeeld. De Axelaars won nen deze wedstrijd met ruim ver schil. De gedetailleerde uitslag: Breskens Landau J. HovestadtC. de Putter 01 J. StufjJ. v. d. Hagen 01 A. ScheeleM. Wondergem 01 J. de SmetR. H. de Ridder P. PuntM. Jansen C. KotvisJ. Haak 01 I. VerduijnJ. H. Peeters P. PriesterD. Jansen 01 H. v. MelleA. Rustenburg 10 F. GoethalsJ. de Ridder 01 Totaal uitslag 2%7% Inmiddels is de uitslag bekend geworden van de in de ontmoe- DE DOOD IN DE RING. Bobbij Callagham, een 21-jari- ge Engelse beroepsbokser, is Woensdag in een ziekenhuis te Londen overleden. Callagham was Maandagavond daarheen ver voerd, na in een wedstrijd te zijn neergegaan. Operatief ingrijpen heeft zijn leven niet kunnen red den. Callagham was als amateur in ruim honderd wedstrijden uit gekomen. Enkele jaren geleden trad hij tot de rijen der profes sionals toe. NOORS SCHIP AAN DE GROND GELOPEN. Om ongeveer 16.00 uur is gis teren het Noorse dubbelsdhroef tankschip „Kosmos V" dat 19.000 b.r.t. meet, naihij Poorterhaven in de Nieuwe Waterwag aan de grond gelopen. Het schip was op weg naar Rotterdam. Om half zes is het schip vlot gekomen, vermoedelijk op eigen kracht, hoewel wel één der sleep boten van L. Smits internationale sleepdienst had vastgemaakt. Het schip is naar zee teruggevaren om daar te draaien. Daarna is het opnieuw de Waterweg opge varen. GRAAUW EN LANGENDAM. Huwelijks-voltr.: 11 Nov. Judo- cus L. Kouijzer, 22 j. jm. (won. te Zierikzee) en Lena M. L Tot- té, 21 j. jd. Overleden: 21 Nov. Anna M. Dankaart, 62 j., echtg. van Jo hannes F. Daalman. 24 Nov. Ja cobus Kouijzer, 85 j., echtg. van M. P. Burm. 27 Nov. Maria R. Hoofman, 48 j., echtg. van Gijs- brecht J. Buijsrogge. In de gisteravond gehouden vergadering van de gemeenteraad was wethouder Den Hamer nog steeds wegens ziekte afwezig. De notulen werden ongewijzigd vastgelegd. Bij de ingekomen stukken in formeerde de heer Lambredht- sen van Ritthem naar de ikader- opleiding genoemd in het schrij ven van de vereniging Maatschap pelijk Zorg. De voorzitter antwoordde, dat dit punt beter tot ibij de behan deling van de gemeente-begro ting kon worden uitgesteld. Z.h.s. werd eervol ontslag ver leend aan de heer F. Goedhart, als onderwijzer aan de openbare U.L.O.-school en aan de heer P. L. van Gorsel, als lid van de com missie tot wering van schoolver zuim. Tot onderwijzer aan de open bare lagere school A. werd be noemd de heer W. J. Nobels en tot leraar in tijdelijke dienst aan de gymnasiale afdeling van het openbaar lyceum de heer F. Goed hart. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim in de kom werd benoemd de heer A. Verbeek, onderwijzer aan de Zuid- landsehool. Bij de benoeming van een ver tegenwoordiger in het dagelijks bestuur van de stichting Protes tantse Ziekenzorg „Zeeuwsch- Vlaanderen" stelde de heer Wete- rings voor naast de vertegen woordiger in het dagelijks be stuur nog een vertegenwoordiger in het algemeen bestuur aan te wijzen. Besloten werd een vertegen woordiger en een plaatsvervan gend vertegenwoordiger in het moderamen te benoemen. Als zo danig werden resp. benoemd de heer R. Hol en dé heer J. de Feij- ter. Zjh.s. werd besloten tot ver koop van een perceel grond gele gen in de Zuidlandipolder aan de heer A. M. v. d. Brand te Burg voor de bouw van een woning, en een perceel grond in de Zeven Triniteitspolder aan het R. K. schoolbestuur te Terneuzen voor de bouw van een R. K. lagere school. Verder werd z.h.s. goedge keurd de wijziging van de veror dening op de wegenbelasting; het verlenen van een tegemoetko ming ingevolge art. 13 van de la ger onderwijswet 1920; het verle nen van medewerking aan het 'bestuur van de vereniging voor Christelijk onderwijs aan de Gre- nulaan voor uitbreiding van de rijwielbewaarplaats en tot wijzi ging van de gemeenschappelijke regeling ten behoeve van de ver zorging van de zwakzinnige kin deren. Bij de behandeling van de wijzi ging van de gemeenschappelijke regeling van het Centraal Bouw en Woningtoezicht en Gemeente werken in Oost Z ee uwsc h -V laan - deren deelde de heer Henry na mens de commissie uit de raad mede, dat de huidige regeling ge breken vertoonde. Het was even wel niet eenvoudig een regeling te ontwerpen, waarin aan de ja renlang in de raad naar voren gebrachte bezwaren werd tege moetgekomen. De commissie is dan ook over tuigd, dat geen feilloze regeling is kunnen voorgelegd worden. Aan bepaalde in de raad geuite wensen kon niet worden voldaan. Op bepaalde essentiële punten moest het gemeenschappelijke prevaleren boven het eigen Ter neuzense belang. Door de heer Henry werden enkele punten, die een verbete ring betekenen, in het bijzonder genoemd n.l. Ie. De taak van de Centrale Dienst is duidelijker omschreven; 2e. Van de werkzaamheden en beslissingen van de Centrale Dienst worden de gemeenteraden in kennis gesteld. De gemeenteraden moeten niet aarzelen bij gebleken bezwaren, in het bijzonder was betreft de vaststelling van de begroting, zich tot Ged. Staten te wenden; 3e. Wanneer B. en W. van een aangesloten gemeente dit vragen, is het dagelijks bestuur van de C. D. verplicht alle moge lijke inlichtingen te verstrekken; 4e. De vertegenwoordiging; 5e. De benoeming van de dis trictshoofden, die thans door het dagelijks bestuur, op voordracht Zojuist ontvangen: ALLE DEELTJES van V Prijs 0,75 V i* per deeltje. V N.V. Boekhandel Fa. P. J. VAN DE SANDE '4 Noordstraat 55 Terneuzen •J 20. Op het zien van de boot trekken Eric en de zijnen zich haas tig terug en juist op tijd, want even later komt een viertal man nen van achter de duinen te voorschijn. Deze sjouwen het vlot tot achter de eerste duinenrij, waarna zij terugkeren om ook de boot voor het rijzende getij hoger op het strand te trekken. Als het viertal verdwenen is geeft Eric een te ken en behoedzaam sluipen zij voort, tot zij in de verte een paar armoedige, half in het duin verscholen hutten ontwaren. „Zeeschuimers", fluistert de He- ruli, „Wees voorzichtig, heer. Ga er niet zomaar heen. Zelfs al bezit ten wij niets dan onze schamele kleren, dit dieventuig zijn we waardevol genoeg. Ze zullen ons als roeislaven aan Saksische zeero vers verkopen". Eric krabt zich peinzend de kin. Dat bootje lokt hem wel aan, maar hoe het te bemachtigen? Zij zijn in de minderheid en bezitten bo vendien met hun vieren maar één zwaard. Toch zal er iéts moeten gebeuren. Afgaande op het knor ren van zijn maag kan Eric zich levendig voorstellen, hoe zij zich daar wel voelen moeten. „We zijn hier voorlopig tot de avond valt. Dan zal ik de toestand eens van nabij gaan bekijken. Mis schien valt hun aantal mee en kunnen wij iets ondernemen". En zodra de duisternis is inge vallen begeeft Eric zich op weg. Uit de vervallen hutten straalt een zwak lichtschijnsel naar bui ten. Het gemompel van stemmen dringt tot hem door en met het zwaard in de vuist sluipt de Noor man behoedzaam nader en nader... van de gemeenteraden, gaat ge schieden. Practisch krijgen de ge meenten dus een eigen districts hoofd, wiens functie is uitge breid; 6e. Na afloop van elk tijdvak kan een gemeente uittreden. De regeling is het resultaat van een compromis, doch is wel het best mogelijke resultaat, dat in het kader der gemeenschappe lijke regeling valt te bereiken. Veel hangt af van de mensen, die er mee moeten werken. De C. D. moet thans in alle rust kun nen werken. Spr. dankte de com missie uit de raad voor de pretti ge wijze waarop de besprekingen zijn gevoerd en de commissie van bestuur, in het bijzonder haar voorzitter, voor de in prettige sfeer gevoerde samenspreking. Hij sprak de hoop uit, dat de raad dit voorst*" 1 zal aanvaarden en beschouwde de taak van de raadscommissie thans als volein digd. De heer Lambrechtsen van Rit them betuigde, na het ontvangen van enkele inlichtingen door de voorzitter, zijn instemming met deze regeling. De voorzitter bracht de commis sie uit de raad, namens de com missie van bestuur en in het bij zonder persoonlijk, dank voor de prettige wijze waarop de bespre kingen zijn gevoerd en wenste in het bijzonder te onderstrepen, dat de commissie uit de raad over be paalde punten is heengestapt, waar het algemeen belang van de streek boven het eigen belang van Terfieuzen moest prevaleren. Spr. drukte zijn voldoening er over uit, dat thans de gemeente raden autonoom, zonder hulp van het provinciaal bestuur, deze regeling kan vaststellen. Wanneer de regeling door tweederde der gemeenten is aan vaard zal het voorstel gedaan worden het beroep op de Kroon om opzegging der regeling in te trekken. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel van B. en W. aanvaard. Na enige bespreking werd z.h.s. besloten over te gaan tot mecha nisatie van de bevolkingsregis ters e.a. Z.h.s. werd besloten tot verlen ging van de rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Nederl. Gemeenten en tot voor lopige vaststelling van de reke ningen van het woning- en grond bedrijf, die van de dienst voor maatschappelijke zorg en de ge- meenterekening over 1952. Bij de behandeling van de wij ziging der begrotingen dienst 1954 informeerde de heer De Feijter hoever men is gevorderd met de oprichting van de N.V. Haven Terneuzen. De voorzitter deelde mede dat nadat vorig jaar het besluit van de raad van Middelburg moest overwogen worden, men thans zovèr is gevorderd, dat Den Haag aan het overwegen is. Zonder hoofdelijke stemming volgde hierop de aanbieding der gemeentebegroting dienst 1955. Bij de omvraag informeerde de heer Weterings naar de stand van zaken bij de voorbereiding van een A.V.O.-werkplaats (ar beid voor minder-validen) Wethouder De Vos antwoord de, dat reeds geruime tijd terza ke besprekingen worden ge voerd. Nagegaan wordt thans voor hoeveel personen deze werk plaats moet dienen en de kosten die hiermede zijn gemoeid. Spr. hoopte dat na niet al te lange tijd ook in deze streek met dit maat schappelijk werk zal kunnen worden begonnen. De voorzitter zegde toe de raad op de hoogte te zullen houden. De heer Weterings heeft in het raadsverslag der gemeente Axel gelezen, dat de heer Henry ge zegd heeft, dat Rooms Katholie ken niet aan het Julianazieken huis mogen leveren. Hij vroeg, of dit juist was en in welke hoeda nigheid de heer Henry dit heeft gezegd. De heer Henry deelde mede, dat in het bestuur van het Julia- naziekenhuis, waarvan hij (par ticulier) lid is, thans meerdere besprekingen moeten worden ge houden en beslissingen genomen. Spr. vindt het ontoelaatbaar, dat zeker overwegingen om tot een besluit te komen, zoals open of gesloten ziekenhuis, leveringen, enz., aan de openbaarheid worden prijsgegeven. Op de interne be weegredenen kan spreker niet in gaan. Besloten is de leveringen bij openbare inschrijving te doen geschieden. De heer Lambrechtsen van Ritthem besprak nog het ophalen van het huisvuil. Het papier, dat op de vuilniswagens wordt ge worpen waait makkelijk weg. Vroeger werd hierover wat ander huisvuil gelegd. Het materiaal ziet er onderkomen uit. Wethouder De Vos antwoordde dat de op de begroting voorko mende nieuwe vuilniswagen thans vlug in gebruik zal kun nen komen, zodat aan het onder houd van het materiaal meer aandacht zal kunnen worden be steed. Door een tekort aan mate riaal wat dit thans niet mogelijk. Op het afvallen van huisvuil van de wagens zal worden gelet. De voorzitter deelde nog mede, dat de nieuwe brug van de pro vinciale boot te smal is, terwijl de ponton zelve ook niet meevalt. Bij stormweer was deze losgesla gen. Er wordt thans aan verbete ring hiervan gewerkt. Men zal het dus nog een tijdje met de oude ponton moeten doen. Hierna werd de vergadering door de voorzitter gesloten.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2