Acht-landen resolutie aanvaard De ondergang van de «Carpo» Zond Churchill géén telegram aan Montgomery over Duitse wapens De tachtigste verjaardag van sir Winston Churchill WEERSVERWACI1T1NG HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN Vierkleurenpotloden VULPENNEN Schoolétui's Nieuw-Guinea in de V.N. Hei vergaan van de „Tresillian" Kapitein van de geeft zijn lezing De voorbereiding van de Duiise aanval op Nederland in 1940 DONDERDAG 2 DECEMBER 1954. 10e Jaargang No. 3320. De staat van beleg Chili Wervelstorm teisterde de Philippijnen De gezondheidstoestand van de Paus zon op onder ep onder Dec. Voorstel van Oost-Berlijn aan West-Berlijn Bekendmakingen merken type hulpmotor Ac n beveling tcthei|hoL den van een wereld-kinderdag De strijd tussen Ch inese communisten nationalisten en TTuïsKennE oil Aoonnement: Temeuzet DlrectPur-Hoofdredacteur I. van de Sande Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactieadres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Gironummer öouu Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand f 1.80; per week 43 cent. Losse nrs 8 et. VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum pei advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 1 iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adrea Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. algemene vergadering van de y N voegde de Nederlandse af- aanspraak van de andere erkent, Verenigde Naties heeft Dinsdag avond de acht-landen resolutie aanvaard, waarin de hoop wordt uitgesproken, dat Nederland en Indonesië „hun pogingen zullen voortzetten" een oplossing te be reiken van hun geschil over de souvereiniteit over Westelijk Nieuw-Guinea. De uitslag van de stemming was: 34 landen vóór, 14 tegen en 10 onthoudingen. Vóór de resolutie stemden: Af ghanistan, Argentinië, Bolivia, Birma, Wit-Rusland, Costa Rica, Tsjecho-S 1 owakijeEcuador, El Salvador, Egypte, Ethiopië, Grie kenland, Guatemala, Honduras, India, Iran, Irak, de Libanon, Li beria, Mexico, Pakistan, Para guay, Peru, Polen, Saoedi-Arabië, Syrië, Thailand, de Oekraine, de Sowjet-Unie, Uruguay, Venezue la, Yemen en Zuid-Slavië. Tegen stemden: Australië, Bel- gevaardigde hieraan toe. „Hoewel wij natuurlijk teleur gesteld zijn over dit resultaat is het voor ons bemoedigend, dat onze argumenten toch heel gun stig ontvangen zijn". Engeland ook tegen de nieuwe resolutie. De Engelse afgevaardigde, An- thpny Nutting, verzette zich tegen de nieuwe gezamenlijke resolutie en wel om 2 redenen. In de eerste plaats houdt zij geen rekening met de wensen van de bevolking van Westelijk Nieuw-Guinea. In de tweede plaats worden de partijen ver zocht rapport uit te brengen aan de volgende algemene vergade ring. Hij zeide, dat het noodzake lijk was, dat enige resolutie over deze kwestie „op zijn allerminst" de wensen van de bevolking in acht moet nemen, geheel afge zien van elk standpunt inzake de bevoegdheid van de algemene zou een leeg gebaar zijn. De Verenigde Staten bewaar den gedurende het gehele debat het stilzwijgen en onthielden zich van stemming. in De Chileense kamer van afge vaardigden heeft Dinsdag, met 73 tegen 53 stemmen, het rege ringsdecreet verworpen, waar bij twee maanden geleden de staat van beleg in het land werd afgekondigd, nadat zich moeilijk heden hadden voorgedaan door stakingen van arbeiders in ko permijnen. De regering had het decreet afgekondigd, toen het parlement op reces was. De senaat van Chili moet zich nu nog over het besluit van de kamer uitspreken. VERVROEGD VERTREK VAN FREGAT NAAR NIEUW-GUINEA. Het vertrek van een fregat naar Nieuw-Guinea, dat begin 1955 zou plaats hebben, zal zoveel mo gelijk worden vervroegd, aldus deelt het ministerie van Marine mede. Een wervelstorm met wind snelheden van 270 km per uur heeft de Philippijnen geteisterd, waardoor, naar verluidt, 19 vis sers om het leven zijn gekomen en in de provincie Leyte voor 25 millioen gulden schade werd aan gericht. Ook de Visaja-eilanden in het midden der Philippijnen werden zwaar getroffen door de storm, die officieel de hevigste sinds 15 jaar wordt genoemd. Het ziet er naar uit, aldus Reu ter, dat het hikken, waarvan de Paus de laatste tijd weer last heeft, afneemt. De Paus heeft een rustige nacht doorgebracht en hij houdt rust. De Britse eerste-minister, sir Winston Churchill, heeft Woens dag verklaard, dat hij per slot van rekening in 1945 misschien toch geen telegram aan veld maarschalk Montgomery heeft gezonden, waarin hij de maar schalk last heeft gegeven in ge val van een Russische opmars de door de Duitsers overgegeven wapens terug te geven aan de na zi's. Men had het telegram niet bij de officiële stukken kunnen vinden, ofschoon er intensief naar is gezocht. Het zoeken wordt nog voortgezet, aldus Churchill in het Lagerhuis. Hij zeide, dat toen hij te Wood ford melding maakte van het te legram, hij niet alleen meende het telegram verzonden te heb ben, maar het zelfs in het zesde deel van zijn mémoires te hebben gepubliceerd. Het telegram blijkt echter niet in het boek te zijn ge geven. Churchill zeide, dat het hem spijt in zijn rede te Woodford niet de regel in acht te hebben genomen die hij anderen zo dik wijls heeft ingeprent, namelijk: controleer altijd de woorden die u aanhaalt. Volgens Churchill is het moge lijk, dat zoals de socialist Shin- well opperde, het telegram niet verzonden is. Het was Shinwell, die de kwestie Woensdag tb berde bracht. Ook achtte Churchil het mogelijk dat hij zijn aanvankelijke bedoeling om een dergelijk telegram aan Montgomery te zenden heeft ver ward met een telegram, dat hij omstreeks dezelfde tijd aan gene raal Eisenhower had gezonden en later in zijn mémoires werd gepubliceerd. Churchill zeide, dat indien er wel een telegram met de ge wraakte inhoud werd verzonden, hij persoonlijk de verantwoorde lijkheid er voor op zich neemt. In de dagen van de overwin ning op Duitsland was Churchill vervuld van de gedachte, dat alle inspanning voor de bevrijding van Europa tevergeefs zou zijn geweest, indien Europa in han den van de Russen zou vallen. ,,De houding van onze Russische bondgenoten gaf veel reden voor deze vrees". Speciaal was Chur chill in de eerste helft van Mei 1945 bevreesd geweest voor het lot van Denemarken. gië, Columbia, Denemarken', Lu- vergadering;om het-geschil te P a r hpcnrpkpn Hn 7Pinp nat npf vrvnr xemburg, Frankrijk, IJsland, Ne derland, Nieuw-Zeeland, Noorwe gen, Zweden, Turkije, Zuid-Afri- ka en Engeland. Onthoudingen: Brazilië, Cana da, Ohili, China, Dominicaanse republiek, Indonesië, Israël, Ni caragua, de Philippijnen en de Verenigde Staten. Panama en Haiti waren afwe zig. De tekst van de goedgekeur de resolutie. De tekst van de goedgekeurde lesdlutie is: De algemene vergadering, na behandeling van de kwestie West-lrian (Westelijk Nieuw- Guinea) overwegende, dat bij de overeenkomsten, die in 1949 in Den Haag tuSsen Indonesië en Nederland zijn bereikt, (nieuwe betrekkingen tussen beide landen als souvereine en onafhankelijke staten werden gevestigd, doch dat het toen niet mogelijk was de standpunten van 'beide partijen over West-lrian Westelijk Nieuw-Guinea) met elkaar in overeenstemming te brengen, dat daardoor een geschilpunt bleef, overwegende de wens van bei de partijen om elk geschil, dat tussen hen bestaat of rijst op vreedzame en redelijke wijze tot een oplossing te brengen, overwegende, dat wederzijdse samenwerking en vriendschap de wens van beide partijen is, 1. geeft uitdrukking aan de hoop, dat de regeringen van In donesië en Nederland haar po gingen zullen voortzetten een op lossing te vinden over 't geschil, dat thans tussen hen bestaat, in overeenstemming met de begin selen van het handvest der Ver enigde Naties, en 2. verzoekt partijen rapport uit te brengen over de vorderin gen aan de tiende gewone zitting van de algemene vergadering. Commentaar van de Neder landse afgevaardigde. De beer Von Balluseck zeide na de stemming in een onderhoud met Reuter, dat de aanvaarde re solutie aanzienlijk zwakker is dan het oorspronkelijke Indonesi sche ontwerp. Afgevaardigden van 24 landen (14 tegen en 10 onthoudingen) achtten het niet raadzaam deze zwakkere resolu- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Donderdag ochtend tot Donderdagavond. Vrij zacht. Droog weer met flinke opkla ringen, maar in de ochtend hier en daar mist. Aanvankelijk zwak ke tot matige, later matige tot krachtige wind tussen zuidwest en zuid. Vrij zacht. VRIJDAG 3 DECEMBER. bespreken. Hij zeide, dat het voor de partijen nauwelijks mogelijk zou zijn, rapport uit te brengen over vorderingen, tenzij zij tevo ren hebben onderhandeld. De re solutie bracht met zich mee, dat onderhandelingen moeten worden gevoerd. Griekenland vóór de nieuwe resolutie. De Griekse afgevaardigde, Alexis Kyrou, kondigde aan, dat hij geneigd was de nieuwe reso lutie van de acht landen gunstig te beoordelen. Hij vestigde de aandacht op de verklaring van de Britse afgevaardigde, dat zij geen rekening hield met de be langen Vein de bevolking van Westelijk Nieuw-Guinea en voeg de hieraan toe met een verwijzing naar de komende behandeling van de kwestie-Cyprus„Ik zal dat in gedachten houden voor een an der agendapunt". Peru tegen de resolutie. Victor Andres Belaunde van Pe ru oefende critiek uit op de nieu we resolutie, eveneens omdat deze geen rekening houdt met de belangen en de rechten van de bevolking van Westelijk Nieuw Guinea. De Indonesische afgevaardig de, Sudjarwo, zeide, dat de geest van de nieuwe resolutie niet in strijd, is met de geest van de Indonesische resolutie, beide stre ven naar een vreedzame oplos sing van het vraagstuk. De Australische afgevaardigde sir Percy Spender, verklaarde: Ofschoon de woorden anders zijn, het doel is hetzelfde. Bovendien is geenszins uitdrukkelijk mel ding gemaakt van de belangen der bevolking van Westelijk Nieuw-Guinea. De Canadese afgevaardigde, D. M. Johnson, verklaarde, dat het verzoek van de Verenigde Naties om de onderhandelingen te her vatten een weerlegging aan het adres der Nederlanders inhoudt. Een beroep der V. N. op partijen Te Plymouth zijn Dinsdag dooi de Franse treiler Marie Noëlle" de stoffelijke overschotten van twee zeelieden aan land gebracht, die naar men gelooft deel hebben uitgemaakt van de bemanning van de Nederlandse kustvaarder „Carpo", die dezer dagen in een storm bij de zuidkust van Enge land met man en muis is ver gaan. De door de Franse treiler opgepikte lijken zijn van een jon geman van ongeveer 17 jaar en van een man van middelbare leef tijd. Zondag zijn aan de Engelse zuidkust twee lijken aangespoeld. Zoals reeds gemeld, was een de zer lijken geïdentificeerd als dat van het lid van de bemanning van de Carpo, A. van Drongelen. Het andere lijk blijkt thans dat van een ander lid van de beman ning, C. Keidenier, te zijn. De mannen, wier lijken Dins dag door de Marie Noëlle aan land zijn gebracht, droegen zwemvesten en waren blootvoets. Een van de lijken zou het stof felijk overschot zijn van de op varende H. Muller. Er heerst nog altijd groot ru moer rondom de „Casino" en haar equipage. Het staat nu wel vast, dat er een zo goed als ge heel nieuwe bemanning wordt aangemonsterd. Zowel de rederij als de agenten en de ontvangers hebben hun volledig vertrouwen in kapitein en officieren met uitzondering dan van de marco nist, die zich aan het hoofd van de „stakers" schijnt te hebben gesteld uitgesproken, gehoord hun verklaringen. Hoewel het schip, zoals be kend, onder Liberiaanse vlag Breskens Temeuzen Hansweert Walsoorden 6.33 7.08 7.48 7.58 7.11 7.46 8.26 8.36 MAAN 8.26 16.32 12.36 23.45 3 8.27 16.32 12.53 4 8.29 16.31 13.11 1.02 8 8 34 16.29 14.56 6.41 5 8 30 16.30 13.29 2.23 6 8.31 16.30 13.51 3.47 7 8.33 16.30 14.19 5.13 In de aula van het instituut voor scheepvaart en luchtvaart te Rotterdam heeft drs C. T. de Jong, hoofdambtenaar van het ministerie van Buitenlandse Za ken, Dinsdagavond voor de leden van het historisch genootschap „Roterodamum" de voorbereiding van de Duitse aanval op Neder land in 1940 besproken. Hij vertelde, dat het oorspron kelijke aanvalsplan, dat al in 1939 bestond, in totaal 17 keer werd gewijzigd. Als voornaamste fac tor voor het steeds weer uitstel len van de inval, noemde hij het weer. In chronologische volgorde behandelde spr. de gebeurtenis sen zoals deze zich in de maan den vóór de oorlog hebben af gespeeld. O.m. herinnerde hij aan de noodlanding, die op 10 Januari 1940 door een Duits vliegtuig bij Mechelen werd gemaakt en waar door een gedetailleerd aanvals plan tegen België in handen van onze Zuiderburen raakte. Bij het reconstruëren van de voorberei dingen zijn de documenten, zoals die tijdens het Neurenbergse pro ces ter tafel zijn gekomen, van grote waarde geweest, zo stelde hij vast. Verder zei hij, dat het enthou siasme van de Duitse legertroe- pen in 1940 lang niet zo groot was als in 1914. De herinneringen aan de veldslagen uit die oorlog lagen nog te vers in het geheu gen. Ook constateerde spr. dat Duits land in 1940 de kracht van de Westelijke landen overschatte. Aan het eind van zijn betoog concludeerde drs. De Jong, dat er geen twijfel over bestaat, dat de schuld aan de laatste wereld oorlog bij Hitier ligt. Het was Hitiers oorlog, aldus spr., die voorts nog verhaalde hoe Hitier in de eerste Meidagen aan H.M. Koningin Wilhelmina een ove rigens nooit bezorgde brief had geschreven, waarin hij de ko mende aanval aankondigde. Diverse merken N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE vaart, geschiedt de monstering van bemanningsleden in Ham burg en is de gehele verzorging en behandeling zoals op Duitse schepen gebruikelijk, naar men ons verzekerde. Er is echter nog geen melding uit Hamburg ont vangen dat er een nieuwe beman ning onder weg is, zodat het ver trek uit Rotterdam nog wel even zal duren. Slechts drie man van de oude equipage, dek- en machi- nepersoneel, blijven de „Casino" trouw. Zowel de kapitein, Franz Kram mer, als de eerste stuurman, On- ne Nanninga, hebben in hun scheepsverklaring en ook aan de pers verklaard, dat zij h.i. al het mogelijke tot redding hebben ge daan. De weerberichten zowel van Franse als van Engelse kant waren uitermate slecht en aan de hand van het logboek kan vol gens hen bewezen worden, dat de „Casino" zich ongeveer drie uur bij het wrak heeft opgehouden, ondanks het buitengewoon zware weer en de huizenhoge zeeën, die het manoeuvreren, vooral met een tankschip, bijzonder moeilijk en riskant maakten. „Wij hebben waarlijk op eigen gevaar niet gelet, doch er bleek ten slotte geen enkele kans te zijn iets voor de schipbreukelin gen te doen. Eerst wilde de „Casino" al dus hun relaas aan lij de „Car po" - als het dit schip tenminste is geweest, wat nu wel aangeno men wordt benaderen, om als het mogelijk was de equipage aan boord te nemen, maar deson danks werd de „Casino" naar stuurboord gedreven. Er was in tussen reeds groot alarm gege ven, touwladders en lijnen waren in gereedheid gebracht en er werd oveuwogen om olie uit de lading overboord te pompen om een deel van de zee enigszins te kalmeren. Zover kwam het ech ter niet, omdat het de „Casino' niet gelukken mocht dicht ge noeg bij te komen. Toen men na enige tijd toch nog vrij dicht ge naderd scheen te zijn, ondanks de stortzeeën, die over het dek sloe gen, doofde plotseling alle licht van 't in nood verkerende schip. Nog even scheen het, alsof er een bootje met een klein lichtje ergens ronddreef, maar ook dit licht verdween plotseling en het werd aardedonker rondom de „Casino". Slechts de schuimkop- j pen van de golven waren te zien. Met de schijnwerpers werd de watervlakte afgezocht, zo ver volgde de kapitein, maar we be speurden niets dan water. De „Casino" stoomde vervolgens voor zover onder deze omstandig heden mogelijk was naar de plaats des onheils en stopte daar. na. Overal aan boord werd uitge keken of er schipbreukelingen te zien waren, maar niemand gaf te kennen dat hij iets zag, behalve dan enkele wrakstukken. De „Casino" was intussen dwars in de wind komen te lig gen en was in gevaarlijke positie geraakt. En al maar sloegen de golven over het dek. Niettemin zochten de schijnwerpers de ge hele omtrek af, maar weer zon der resultaat. Teneinde de „Casino" voor vernietiging te behoeden moest ze ten slotte weer voor de wind worden gebracht. Verder bij draaien was onmogelijk, daar het schip niet aan zijn roer gehoor zaamde. „Reeds van den beginne af hadden wij zo gaat het ver haal verder getracht draadloos en op andere wijzen verbinding met het in nood verkerende schip te krijgen, doch er kwam steeds geen antwoord. Ook de naam van het vaartuig kon niet worden vastgesteld. Nadat wij naar Landsend, waarmee wij steeds in verbinding hebben gestaan, nog de laatste berichten en de posi tie hadden opgegeven, werd tegen half twee 's nachts het zoeken opgegeven. Landsend seinde, er voor te zullen zorgen dat de kust wacht met ondersteuning van vliegtuigen de omtrek zou laten afzoeken, waarop de „Casino" de reis naar Rotterdam voortzette. Bij dit weer was het een volstrek te onmogelijkheid gebleken een boot uit te zetten. Het enige wat wij hebben kunnen waarnemen was, dat we met een zwart ge verfd kustvaartuig te doen had den. Ook de schoorsteen was zwart met een witte band er om heen. Daarin was een blauwe of groene ster geschilderd. De eerste machinist, die dit verhaal bevestigde, voegde er nog aan toe, dat er 600 ton aan ontplofbare alcoholische produc ten aan boord waren en er vrees had bestaan voor een explosie. De ontevredenheid van de be manning verklaarde men daaruit dat het ook op de heenreis al zwaar weer was geweest, hetgeen extra zwaar werk had meege bracht. Bovendien was er een nieuwe kok aan boord gekomen en verandering van menu geeft wel eens onaangenaamheden. De gehele „rel" zo meende de ka pitein was opgezet door twee of drie man. Ruim twintig leden van de be manning hebben ontslag geno men. Het merendeel hunner reist voor eigen rekening naar Ham burg terug; enkelen blijven ech ter in Rottterdam om aller belan- Van de 40 opvarenden van het 7373 ton metende Britse vrachtschip „Tresillian", dat bij vliegende storm ten zuidwesten van Ierland is vergaan, zijn er 25 verdronken. In antwoord op de noodseinen waren vijf schepen en een red dingboot te hulp gekomen. Na verscheidene uren zoeken waren 15 overlevenden en vijf lijken opgepilkt. Bij het reddingiwerk ondervond men veel hinder van de huizenhoge zee. De „Tresillian" vervoerde een lading igraan van Canada naar Engeland. Inmiddels zijn twaalf overle venden in een Ierse haven aan land gebracht. Er waren ernstig gewonden bij als gevolg van een ontploffing, die zich op het laatste (moment op het zinkende schip had voorgedaan. Het stadsbestuur van Oost- Berlijn heeft onmiddellijk herstel van de tramverbindingen tussen Oost- en West-Berlijn aangeboden op voorwaarde, dat het West- Berfijnse stadsparlement zich verzet tegen de bekrachtiging van de Parijse verdragen, aldus schrijft het Oostduitse commu nistische blad „Neues Deutsch- land" Woensdag. De Oost-Berlijnse loeo-burge.; meester, Schmidt, stelde de voor zitter van het West-Berlijnse stadsparlement, Suhr, voor. dat de raden van beide delen geza menlijk een verklaring „tegen de oorlogsverdragen" uitgeven. l!illllllllllll(!lll!!!!lllll(l(IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH«llll Alle merken N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE In de Staatscourant van giste ren is opgenomen een bekend making van de minister van Ver keer en Waterstaat, dat motoren van het merk Sachs, type 50 (in gebouwd in het rijwiel van het merk „Goricke-Diva-Luxus") en van het merk Mosquito, type 38-b worden aangemerkt als verbran dingsmotoren, als bedoeld in art. 1, eerste lid, onder d, van het wegenverkeersreglement. UNIECOLLECTE. Door 250 plaatselijke comité's is thans voor de 76e uniecollecte voor de Scholen met de Bijbel 105.301,16 bijeengebracht. Het vorige jaar werd door deze comi té's 98.174,66 verzameld. Koningin Elizabeth wenste sir Winston Churchill „nog vele ge lukkige jaren", toen zij hem in tegenwoordigheid van de konin gin-moeder en prinses Margaret Dinsdagavond ontving. Enige seconden voor Churchill voor zijn laatste officiële ver- jaarsdagafspraak op het Buc- kingham-paleis aankwam, cirkel de een vliegtuig boven het pa leis, waarop met rode verlichte letters stond: „Hoera voor Chur chill". Sir Winston Churchill heeft ongeveer 7000 felicitatietele grammen en -brieven ontvangen uit alle delen van de wereld. Er zijn er bij van Paus Pius XII, de koningen van Zweden, Noorwe- Denemarken, koningin De Britse ambassadeur sir Paul Mason heeft tot de voorzit ter der Tweede Kamer 'n schrij ven gericht, waarin hij te kennen geeft zeer getroffen te zijn ge weest door het eerbetoon der Tweede Kamer aan Sir Winston Churchil'l ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag. gen en Juliana, prinses Wilhelmina, pre- ^n''tbehartigen"' DeztT'hebben ^ent Coty. generaal Peron en Ih in handen gegev^ van een Harry Truman. Er was ook een Rotterdamse adw-aat. „Wij wil- brief bij van een Deen, che zqn len weten" verklaarden de 1 verjaardag vierde g mannen - „wie er gelijk heeft.zelsdiap van zijn zusters van 98 de kapitein of wij. Maar het kan en 93 jaar en zijn broerj/a wel drie maanden duren vooral eer dit uitgezocht is. Onder de ge geven omstandigheden vertrou wen wij ons niet meer aan deze scheepsleiding toe". Naar zijn smaak is Churchill nog maar een jonge man. De Britse koninklijke familie heeft sir Winston vier zilveren flessenhouders geschonken. De sociale commissie van de Verenigde Naties heeft aanbevo len, dat met ingang van 1956 jaarlijks een wereld-kinderdag wordt gehouden. Het desbetreffende voorstel, dat door India en Uruquay is in gediend, werd met 47 stemmen aangenomen. Vier landen. Irak, Nederland, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika onthielden zich. TOEKOMST MOGELIJKHEDEN VAN NIEUW-GUINEA VOL GE NS GEGEVENS VERVAT tN HET RAPPORT VAN DE COMMISSIE P!ETERS lANOBOUW HOGEL UK HE OEN HOGELIJK H/NERAIEN I m net neoeecre in BRUIKBARE LAND HOPELIJK NIKKEL VEBUOEOELUK LAND BOUWGROND 'N |yNCrCLOOR GEB BOUWGROND Oceaan JAM Grote a ANSIK HOLLAND1A EKRLOtTABEL GE BIED HAAR HOE! JA BEREIKBAAR VLAKTE GESCN VOOR VERBOUW aaRDNOTEN CACAO NEOERLANO op ge/i/kt school Arofoe Volgens in de Formosaanse hoofdstad Taipeh verschijnende kranten worden zo nu en dan schoten gewisseld tussen het ge schut der Chinese nationalisten op het eiland Quemoy en dat der communisten op de tegenover lig gende Chinese kust. De leiding der nationalistisch- Chinese luchtmacht heeft mede gedeeld, dat haar toestellen Woensdagochtend millioenen pamfletten hebben uitgeworpen boven het Noordelijke gedeelte der provincie Foekien. Enorme sortering N.V. Fa. P. J. VAN DE SANDE

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1