Uil Je S revincie DE SCHEEPSBOUWER Geslaagde Fokveedag te IJzendijke. Smits' Bazar LAATSTE BERICHTEN. C. DE KONING Mr. Roem over de Indonesische resolutie inzake Nieuw-Guinea Communistische conferentie over veiligheid in Europa begonnen SAS VAN GENT. SLUISKIL. Maandag werd het FIETSJE gewonnen door W. de Zwijgerlaan 46 TERNEUZEN Terneuzen SLUIS. TERNEUZEN. HULST. Successen voor linkse Griekse partijen TERNEUZEN. „Christian Science Monitor over Soekarno gemaakt! <A-cpen«l«a Amerikaanse giftmengster gearresteerd ZEEUWSE ZANGERSBOND. Zaterdag vergaderde de Zeeuw se Zangersbond „Zang Veredelt" te Goes. Hierbij waren afgevaar digden van 19 aangesloten ver enigingen aanwezig. Voorzitter T. Jonker (Burgh) bracht in zijn openingswoord dank aan de vereniging U.D.I. te Souburg voor de prachtige orga nisatie van het concours in 1953. De secretaris, de heer P. C. Schippers (Kortgene), bracht het jaarverslag uit. Uit het finan cieel overzicht bleek weer, dat de bond van jaar tot jaar moeite heeft de nodige middelen bijeen te krijgen. De vereniging „Crescendo" uit Hoek had een voorstel ingediend met betrekking tot het benoemen van bestuursleden, die tevens di recteur van één of meer der aan gesloten verenigingen zijn. Zulks werd minder wenselijk geacht. Toen dit voorstel in stemming werd gebracht, bleek, dat de meerderheid het met Crescendo eens was. Dit betekende, dat de heer J. H. Tamminga (Goes), niet meer voor een herbenoeming in aanmerking kwam, terwijl ook de heer Holster (Hansweert) hierin aanleiding vond zijn toe stuursfunctie ter beschikking te stellen. Beide heren werden door de voorzitter in hartelijke bewoor dingen toegesproken, waarbij duidelijk bleek, dat de hond aan bedde afgetredenen veel te dan ken heeft gehad. Op voorstel van de heer Ocké (Hoek) werd besloten beiden een blijvend aandenken aan te bie den. In de bestuursvacatures werd voorzien door de benoeming van mevr. Beek (Zuidzande) en de heer Weststrate (Hansweert). Het concours zal in 1955 ge houden worden te Kats, bij gele genheid van het 35-jarig bestaan van het koor „Ons Genoegen" al daar. Als data werd voorlopig vastgesteld 18 of 25 Juni. De jury zal bestaan uit de heren Smeets en Otto de Vaal. Het Zuidbevelands Dameskoor stelde voor, het concours in het vervolg te houden in een zaal, met het oog op het beter tot zijn recht komen van de zang. Over dit punt werd langdurig van ge dachten gewisseld. Tenslotte werd besloten de or ganiserende vereniging zelf te laten bepalen, of het concours in een zaal, dan wel in de openlucht zal plaats vinden, zulks met goedvinden van 't bondsbestuur. Ook in 1955 zullen de heren Tamminga (Goes) en Holster (Hansweert) weer de muziek- cormmissie vormen. Zij zullen de verplichte concoursnummers aanwijzen, waarbij keuze gedaan kan worden uit twee stukken. Een tegenvaller voor de verga dering was het feit, dat het be stuur nog niets positiefs kon mededelen met betrekking tot het contact met de Stichting Zee land. B. en W. stelden voor bedoelde grond te verkopen voor de prijs van 6 per m2. Op voorstel van de heer Mar tens werd door B. en W. er aan toegevoegd het woordje „maxi maal", waardoor er geen stagna tie kan komen in de bouw. Met algem. stemmen werd het voorstel aangenomen, waarna de voorzitter de vergadering sloot. St Nicolaas op bezoek. Gezeten op zijn schimmel heeft St Nicolaas Zaterdag een bezoek gebracht aan onze aloude veste. Voorafgegaan door de Kon. Stedelijke Harmonie begon vanaf Tivoli de goede Sint zijn zege tocht. Hij werd op het stadhuis ontvangen door burgemeester Warnier, die daarbij de hoop uit sprak, dat als St Nicolaas het volgend jaar weer een bezoek brengt hij vele verbeteringen zou kunnen constateren. In dit ver band noemde de wnd burgemees ter de afwerking van de spits der basiliek en de zuiveringsinstalla tie. Nadat ook de voorzitter van V.V.V. de Sint had begroet, dank te deze voor de ontvangst en hij hoopte dat spoedig de burge meestersvacature zou zijn opge lost. Hierna kwamen de Pieten in actie en zij kwamen handen te kort om de lekkernijen en ge schenkjes aan de kinderen uit te delen. St Nicolaas op bezoek. Zaterdagnamiddag bracht St Nicolaas een bezoek aan Sas van Gent. Per boot van de koninklijke marechaussee arriveerde de goe de Sint aan de Oostkade waar hij welkom werd geheten door de burgemeester en andere commis sieleden. De harmonie bracht de Sint een muzikaal welkom. Voorafgegaan door de harmo nie werd een rondrit door de ge meente gemaakt. Na afloop werd de kinderen in zaal Olympia een gezellig programma aangeboden. Zondag bracht de Sint een be zoek aan de wijk Zandstraat. Onder Westdorpe. Aanrijding. Zaterdagmorgen omstreeks 8 uur had dr Puijlaert uit Sas van Gent op de wijk Passluis een aan rijding met een boerenwagen welke uit de richting Sas van Gent kwam. De schade bleef be perkt tot lichte materiële schade. St Nicolaas op bezoek. In het parochiehuis werd een dansavond georganiseerd, waar voor van de zijde van de jeugd een grote belangstelling bestond. Op deze avond was St Nicolaas en zijn knecht uitgenodigd. Dit was op zichzelf reeds een pretti ge attractie. Na het bezoek van de Sint werd er nog menig dans je gedaan. St Nicolaasfeest. De kinderen van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale hebben in de zaal van café Beyaart het feest gevierd van de grote kin dervriend. De zaal was tot in de uiterste hoeken gevuld met pope. lende kinderen en ouders. Namens het bestuur van de af deling Sluiskil werden de aanwe zigen welkom geheten door de voorzitter, de heer A. Jansen. Een bijzonder woord van welkom werd gericht tot de heer en mevr. Vermeer en na de intrede van St Nicolaas en zijn knecht tot de ze hoge gasten. Het werd een gezellig samen zijn waarbij de kinderen een fraai cadeautje in ontvangst mochten nemen. De feestvreugde werd nog vergroot door een poppen- kastvertoning door het echtpaar Vermeer uit Terneiizen, die bij zonder in de smaak viel. Na afloop bracht de voorzitter de Sint dank voor zijn bezoek aan Sluiskil, benevens aan allen die er toe hadden bijgedragen om van een en ander een gezellig kinderfeest te maken. Schieting. Door De Batavieren werd Zon dag j.l. in het clubgebouw bij de heer M. Scheele een schieting ge organiseerd waarvoor grote be langstelling bestond. Niet min der dan 65 schutters, waarvan vele van over de grens hadden zich voor deze strijd laten in schrijven. Niettegenstaande het grote aantal schutters kon men alle zijvogels niet af krijgen, waardoor een 2e zijvogel moest worden verloot en deze terecht kwam bij M. Stockman uit Sluis kil. De eerste zijvogel was be stemd voor C. de Roeck uit Zei- zate. In deze spannende en niet minder prettige strijd werd de hogevogel geschoten door J. Goethals uit Sas van Gent. De meeste vogels nam schutter J. du Puy uit Sluiskil voor zijn reke ning. Prijskamp op biljart en pryskaarting. Aan de biljartprijskamp welke Zondag in hotel Meert werd ge houden namen 34 liefhebbers deel. De uitslag was als volgt 1. F. Sijs, AxelH. Meert; 2. A. van EsbroekV. David; 3. E. NuijtA. J. de Krijger; 4. J. de PuyA. Meert. De hoogste serie, n.l. 22 car., werd gestoten door H. Meert. Tezelfder tijd vond in hotel Meert een prijskaarting plaats. Daar het hier een seriekaarting betrof zou het te ver voeren om de prijswinnaars te vermelden. Wel zij vermeld dat door het be halen van een prijs bestaande uit een portie worst menig pannetje moest worden verwarmd. Mohammed Roem, leider van standpunt innemen dan toen de de Masjumi, die minister van 'kwestie van het al dan niet op de Buitenlandse Zaken in het kabi- agenda plaatsen van het geschil net-Natsir is geweest, heeft over Nieuw Guinea aan de orde Maandag verklaard, dat ten aan- i was. Roem vermoedde, dat de zien van de debatten in de Ver- Latijns-Amerikaanse landen voor enigde Naties over Nieuw-Guinea „De De jaarlijks fokveedag welke ge te Breskens; Zaterdag 27 November op het Marktplein werd gehouden kan als zeer goed geslaagd be- sahouwd worden. Het aantal die ren, n.l. meer dan 200 stuks, heeft dat van voorgaande jaren overtroffen. Ook de publieke be langstelling was zeer goed. De prijzen in de diverse categorieën werden gewonnen door; lb pr. M. Ber- Naar laatste rustplaats Onder zeer grote belangstel ling werd gistermiddag op de al gemene begraafplaats alhier ter aarde besteld het stoffelijk over schot van mevr. H. G. Stenvert Weusenenk, tot voor kort voor zitster van de vrouwengroep van de afdeling Terneuzen van de Partij van de Arbeid. De uitvaart geschiedde vanuit het mortuarium van het Juliana- ziekenhuis alhier. De baar was bedekt met talrij ke bloemstukken. Voorafgegaan door de gedragen omfloerste vlag van de plaatse lijke vrouwengroep, schreed een lange stoet van familie, vrienden en kennissen naar de" geopende groeve, alwaar zich reeds velen hadden opgesteld. Terwijl de kist in het graf zonk, neeg langzaam de vlag. Aan de groeve voerden achter eenvolgens het woord, mevr. E. DoornsOrtelé, voorzitster van de plaatselijke vrouwengroep, mevr*»C. GeldofGeertse uit Vlissingen, voorzitster van de vrouwengroep van het Gewest Zeeland van de F.v.d.A., de heer M. de Vos, voorzitter van de afd. Terneuzen van de P.v.d.A. en een vertegenwoordiger van de afdeling Zutphen van de socia listisohe beweging. Naast woorden ten afscheid spraken zij woorden van dank voor de grote trouw en democra- tisch-socialistische idealen, met name ook in de jeugdbeweging zowel te Zutphen als te Terneu- De heer J. Stenvert dankte per soonlijk voor de overtalrijke blij ken van medeleven tijdens de zaekte van zijn vrouw, voor de hartelijke bewijzen van deelne ming bij haar overlijden en voor de haar bewezen laatste eer. In het gebouwtje op de alge mene begraafplaats bestond hier na gelegenheid tot condoleantie, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Ook een record. De onder voorzitterschap van wnd burgemeester Warnier ge houden raadsvergadering zal in de annalen van de geschiedenis van Hulst wel vermeld worden als de kortste die ooit is gehou den, want 15 minuten na de ope ning kon de voorzitter deze ver gadering weer sluiten. De agenda bevatte slechts één punt, n.l. de verkoop van een perceel grond aan de Poorter straat aan het bestuur der R.K. Ambachtsschool voor de bouw van een nieuwe school. VETVEE: Vette koeien: le pr. Gebrs Van Gijs te Groede; 2e pr. Fa. Moe- laert en Van Hijfte te Schoondij- ke; 3e pr. C. J. Pyfferoen te Aar denburg. Ossen met 6 tanden: le pr. C. J. Pyfferoen. Ossen met 4 tanden: le en 2e pr. C. J. Pyfferoen. Ossen zonder tanden: le pr. Gebrs Van Gijs. Vaarzen met 4 tanden: le pr. W. Geus en J. de Kok te Goes; 2e pr. M. Bertou te Oostburg; 3e pr. Gebrs Van Gijs. Vette vaarzen: le pr. W. Geus en J. de Kok; 2e pr. Gebrs van Gijs. Dikbillen met 4 tanden: le, 2e en 3e pr. W. Geus en J. de Kok. Dikbillen met 2 tanden: le pr. W. Geus en J. de Kok. Beste groep vetvee: le pr. W. Geus en J. de Kok; 2e pr. Gebrs Van Gijs; 3e pr. C. J. Pyfferoen. Beste vette koe; Gebrs Van Gijs. Beste vette os: C. J. Pyfferoen. FOKVEE: Koeien 1 maal gekalfd: le pr. Gebrs Van Gijs; 2e pr. P. Pro voost te IJzendijke. Koeien 2 maal gekalfd: le pr. Herman Wijffels te IJzendijke; 2e pr. P. Provoost. Koeien 3 maal gekalfd: le pr. J. van Liere te IJzendijke; 2e en 3e pr. H. Wijffels. Koeien meermalen gekalfd: le pr. G. Doens te IJzendijke; 2e en 3e pr. H. Wijffels. Kalf vaarzen met 2 tanden: le pr. M. J. VerplankeRiemens te IJzendijke. Kalf vaarzen met 4 tanden: le pr. P. L. Mangnus te Biervliet; 2e pr. P. Provoost; 3e pr. C. J. Pyfferoen. Kalf vaarzen met 6 tanden; le pr. G. Doens; 2e pr. P. Provoost. Grote pinken: la pr. M. de Jon- tou en I. Jansen te Oostburg; lc pr. W. Vercraeye te Aarden burg; 2a pr. J. Willemsen te IJzendijke; 2b pr. W. Vercraeye; 2c pr. Fa v. Hijfte en Moelaert. Kleine pinken: le pr. W. Ver craeye, lb pr. M. Bertou en I. Janse; lc pr. Fa. v. Hijfte en Moelaert; 2a pr. W. Vercraeye; 2b. pr. H. Cornelis; 2c pr. P. Pro voost. Graskal veren: la pr. J. Wil lemsen; lb pr. C. v. d. Veken te Vogelwaarde; 2a, 2b en 2c pr. J. Willemsen; 3b pr. C. van de Vee ken. Beste groep graskalveren: le pr. J. Willemsen; 2e pr. C. van de Veeken. Beste groep pinken: le pr. W, Vercraeye; 2e pr. Fa. v. Hijfte en Moelaert. Beste groep fokvee: le pr. G. Doens; 2e pr. P. Provoost. Fokstieren: le pr. P. Provoost. Schapen: le en 2e pr. W. Wil lernsen. Loopvarkens: le pr. O. de Roo te Eede. Biggen: le pr. Fr. de Paauw- Paarden: 2-jarige merries: le pr. A. J. Temmerman te Hoofdplaat. 4-jarige merries: le pr. A. J. Temmerman. Slachtpaardenle pr. G. dé Badts te Schoondijke. Luxe paarden: le pr. G. de Badts. Kampioen fokvee: G. Doens. Kampioen vetvee: W. Geus en J. Kok. Kampioen dikbillen: W. Geus en J. Kok. Kampioen paarden: A. J. Tem merman. Jonge merrieveulens: le pr. A. J. Temmerman; 2e pr. A. Haver- beke te Biervliet. Oude merieveulens: le or. F. Haak te Biervliet; 2e pr. G. Doens; 3e pr. F. van Hoeve te Goes. Hengstveulens: le pr. G. Doens; 2e pr. A. J. Temmerman. De coalitie van linkse Griekse partijen heeft Zondag bij de tweede ronde van de Griekse ge meenteraadsverkiezingen in Sa- loniki en tien andere steden met meer dan 10.000 inwoners een overwinning geboekt. Verleden week had deze coali tie, bestaande uit de progressieve partij (Euek), de democratische partij en de uiterst linkse Eda, reeds de meerderheid behaald in Athene en Piraeus. Gisteren werd opnieuw ge stemd in plaatsen, waar bij de eerste verkiezingen geen enkele candidaat de voor verkiezing ver eiste 40 procent van het aantal stemmen behaalde. Bij de gemeenteraadsverkiezin gen heeft de Griekse volkspartij van maarschalk Papagos de zwaarste verliezen geleden, als gevolg van ontevredenheid van de midden-klassen en de arbei ders over het regeringsbeleid. de regeringspartijen en de oppo sitie op één lijn staan. „Verschil bestaat er alleen in strategie, tactiek en „timing" om de kwestie aan de Verenigde Naties voor te leggen. Roem zei, dat het te verwachten was, dat de West-Europese landen het Nederlandse standpunt zouden steunen, „de scherpe toon, waar mee bijvoorbeeld Engeland zijn stem uitbracht, valt echter op". Mr Roem herinnerde er aan, dat Engeland gewoonlijk India, dat lid is van het gemenebest, raad pleegt. „Hoewel India geheel achter Indonesië staat, steunt Engeland tenvolle het Nederlandse stand punt. Hier moeten nieuwe fac toren de oorzaak van zijn", aldus Roem, die voorts zei, dat het op vallend. is, dat de 22 Latijns-Ame rikaanse landen thans een ander Uitvoeringen van Oranjebloem". Vrijdag- en Zaterdagavond gaf de Rederijkerskamer „De Oran jebloem" uit Sluis de eerste op voering van het stuk „De jonge Geerte", een spel van de zee in 'bedrijven, door Herman Bur ger. Beide avonden was de zaal j rechtvaardigde ontslagen noem- LONDENSE WERF ARBEIDERS WEER AAN HET WERK. De 8000 arbeiders van repara- tiewerven te Londen, die tien weken geleden in staking gingen, hebben Maandag het werk her vat. De arbeiders staakten uit solidariteit met de electriciëns, die het werk hadden neergelegd uit protest degen wat zij onge Lamminsvliet totaal uitverkocht. De spelers hebben zich stuk voor stuk tot het uiterste inge spannen en het publiek voortdu rend in spanning gehouden. Zaterdagavond vond er nog een speciale huldiging plaats van Joh. Daansen, erelid van de Re derijkerskamer, die 50 jaren ach tereen lid van de kamer is ge weest. De voorzitter, de heer W. Blae- ke, sprak hem namens alle wer kende leden toe en bood hem een blijvende herinnering aan in de vorm van eert fraaie schemer lamp. Nadat de heer Daansen een dankwoord had gesproken be trad hij als oudste lid samen met het jongste lid mej. Nora Brevet, de dansvloer en was men nog geruime tijd gezellig bijeen. den. Late aankomst prov, boot. Doordat gisteravond omstreeks half tien in de omgeving van Gil- ze-Rijen een goederentrein was ontspoord, misten de reizigers voor Zeeland te Roosendaal de aansluiting van de trein, die om 22.05 aldaar vertrekt en konden zij hun reis eerst met de trein van 23.05 uit Roosendaal voort zetten. De laatste bootverbinding van Hoedekenskerke kreeg daar door ongeveer lVz uur vertraging en arriveerde de provinciale boot alhier hedennacht te ongeveer 1 De conferentie van communis tische landen over veiligheid in Europa is Maandagmiddag om 3 uur plaatselijke tijd te Moskou begonnen. Aan de conferentie Wordt deelgenomen door de Sow- jet-Unie, Tsjecho-Slowakije, Alba nië, Bulgarije, Hongarije, Roeme nië, Polen en Oost-Duitsland, ter wijl communistisch China door een waarnemer wordt vertegen woordigd. Tien minuten lang werden fo tografen en cameramannen in de gelegenheid gesteld opnamen te maken. Toen werd hun en de aanwezige journalisten verzocht de conferentiezaal te verlaten. De bijeenkomst werd geopend door minister Molotof, die het zeide te betreuren, dat „niet alle uitgenodigde landen het mogelijk hebben geoordeeld, aan het on derzoek van de kwestie van het vestigen van een collectief veilig heidsstelsel deel te nemen", aldus het Russische persbureau Tass. Naar de mening van de Rus sische minister konden de vrede lievende landen zich niet beper ken tot de tot dusver getroffen maatregelen ter waarborging van de vrede en hun veiligheid. Bijge volg was de Sowjet delegatie van oordeel, dat „een conferentie van Europese landen, die ten doel heeft de vrede te garanderen, plaats moet vinden met de ver tegenwoordigers der staten, die de Sowjetuitnodiging hebben aanvaard". Dit standpunt werd ook gehuldigd door de leiders van de overige delegaties, aldus Tass, STICHTING VOOR DE LAND BOUW VRAAGT MELK VAN 3 VET. De Stichting voor de Landbouw heeft mede namens de Ko ninklijke Nederlandse Zuivel- bond en de Coöperatieve Melk- centrale een brief gezonden aan de leden van de Tweede Kamer over het consumptiemelk- beleid. De stichting vestigt de aan dacht op het vraagstuk van de standaardisatie van consumptie- melk, op het wenselijke vetge halte en op de eventuele uitbrei ding van de verkoop van volle melk voor veehouders recht streeks aan consumenten. Het standaardiseren van de consumptiemelk acht de Stich ting voor de Landbouw zowel op hygiënische als op economische grond noodzakelijk. Ten aanzien van het vetge halte in de consumptiemelk doen zich in de practijk twee mogelijk heden voor, en wel: De verkoop van twee soorten melk met een verschillend vet gehalte, ofwel een algemene ver hoging van het vetgehalte tot 3 Vr. Zoals -bekend heeft de re gering het voornemen bekend gemaakt de verkoop van melk met 214 vet en met 314 toe te staan. Deze maatregel acht de Stichting voor de Landbouw echter ongewenst op grond van psychologische en bedrijfsecono mische bezwaren. Zij vreest o.a., dat hierdoor de prijs vooral van de melk met 314 vet, on evenredig hoog zal stijgen. De Stichting voor de Landbouw en met haar de beide andere organisaties geeft de voorkeur aan het vaststellen van het vet gehalte van alle consumptiemelk op 3 Op deze wijze sluit men aan bij het vetgehalte, dat voor de oorlog gebruikelijk was. en tevens bij de huige situatie in de Westerse landen. Ook wordt hierdoor de kwaliteit van de con sumptiemelk verbeterd. Stan daardisatie op 3 levert daarbij het voordeel op van een bedui dende vermindering van het boteroverschot in de maanden met een hoge melkproductie. De verhoging van het vetge halte kan thans op bezwaren stuiten ten aanzien van de loon- en prijspolitiek, doch de stichting dringt er wel op aan, dat deze verhoging in de loop van het jaar 1955 zal worden ingevoerd. Tenslotte spreekt de stichting zich uit tegen de rechtstreekse verkoop van volle melk door de producent aan de consument. De pasteurisatie van consumptie melk zou dan niet meer mogelijk zijn en tevens zou deze maat regel de kans op knoeierijen ver groten. heen van mening waren, dat 't kabinet-Sastroamidjojo wel zon der de steun van de communisten kon bestaan. „Thans echter heeft de rege ring door het terugtrekken van de 19 fractieleden van de PIR uit de regeringsgezinde groep, de steun van de communisten no dig om een meerderheid in het parlement te verkrijgen. De La tijns-Amerikaanse landen zijn anti-communistisch. De Engelse houding en die der Latijns-Ame rikaanse landen dient bezien te worden uit een oogpunt van de veranderde sympathie van de wereld ten aanzien van Indone sië", aldus Roem, die tenslotte zeide te hopen, dat. de Indone sische resolutie aangenomen zal worden, opdat niet alleen de be trekkingen tussen Nederland en Indonesië niet verscherpt zullen worden, doch ook niet die van de jvóor- en tegenstanders van de resolutie. De „Christian Science Moni tor" schrijft Maandag op de voorpagina een artikel, getiteld „De president van Indonesië helpt de communisten". Hierin wordt gezegd, dat „president Soekarno van de Indonesische republiek zich openlijk heeft vereenzelvigd met de communis ten bij de voortgezette indeling van Islamietische en communis tische kampen. De president, de machtigste figuur in het land, heeft hiermee een stap van grote en ernstige betekenis voor de toekomst genomen". Het artikel haalt dan uitspraken van de pre sident aan bij verschillende ge legenheden, toen hij zich een voorstander ervan verklaarde, dat Indonesië de zogenaamde pro gressieve Weg volgt, met de bij betekenis van anti-kapitalistische philosophy". „In Palembang heeft hij bijvoorbeeld onlangs verklaard", aldus het artikel, dat „wij in Indonesië niet het kapita lisme, noch het buitenlandse, noch het binnenlandse, de over hand, willen laten voeren". De schrijver van het artikel zegt, dat Soekarno's uitlatingen niet „hoofdzakelijkerwijs menen, dat hij pro-communistisch is, noch dat de communisten in Indonesië die hem sterk steunen, pro-Soe- karno zijn. Maar het feit blijft, dat zij samen zijn gedreven, nu zij staan tegenover de Islam, die zij beschouwen als een gemeen schappelijke vijand. De gevolg trekking is, dat Soekarno's macht als nationalist en als con stitutioneel president ernstig toe- knot zou worden, indien de Isla mitische partijen bij de komende verkiezingen de overhand zou den krijgen, „mits vrije verkie zingen worden gehouden", zo voegt het blad hier aan toe. HAZSI BEDDEN- EN MATRASSEN.FABRIEKEN TE ZEVENBERGEN TELEFOON N HEDEN: TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: „The Grace Moore Sto- Bethel, 7.30 uur: Evangeli satie. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor-Theater, 8 uur: ..The Grace Moore Sto ry". AXEL: Het Centrum, 8 uur: „Meisjesslaapzaal". 17. Als een steen zinkt Eric met de ge vangen zeerover in de armen naar de diepte. De Sakser is haast verlamd van ontzet ting en biedt slechts geringe tegenstand. Het is Eric slechts te doen om diens zwaard en zodra hij zijn kans schoon ziet rukt hij 's mans zwaarct uit de schede en duwt zijn tegen stander van zich af. Hij zwemt met vaar dige slagen over de bodem weg. Temidden van enkele waterplan ten komt hij behoedzaam boven. De Sakser, die hij mee over boord nam, zwemt juist schreeuwend naar de boot terug. Met een grim mig lachje slaat Eric de verwar- Ï7-T& Te Tulsa, in de Amerikaanse staat Oklahoma, is de 49-jarige mevrouw Nannie Doss gear resteerd op beschuldiging van het plegen van moord door ver giftiging. Mevrouw Doss is vijf maal ge huwd geweest. Zij wordt er van beschuldigd alle vijf echtgenoten door middel van vergif om het leven te hehben gebracht. De verdachte heeft bekend vier van de vijf moorden ge pleegd te hebben. De laatste, 1 die op haar vijfde echtgenoot 'Doss, zal haar ten laste worden 1 gelegd. I De vergiftigde echtgenoten be- zaten allen levensverzekerings- 1 polissen. Na hun overlijden zijn de verzekeringsgelden aan me- vrouw Doss uitbetaald. I Mevr. Doss vermoordde haar tweede man door rattenkruit in whisky te doen. Een mannelijke bezoeker kreeg de vergiftigde whisky eveneens naar binnen en overleed ook. I Negen in nauwe betrekkingen met mevrouw Doss staande per sonen, namelijk haar moeder, twee zusters, een kleinzoontje van twee jaar en vijf echtgenoten zijn onder verdachte omstandig heden overleden. De politie kreeg argwaan bij het overlijden van haar klein zoontje. Bij het toen ingestelde onderzoek bekende mevrouw Doss haar vijf echtgenoten „enkele hunner werkten op mijn zenuwen" uit de weg geruimd te hebben. ring gade. Een zwaard heeft hij nu tenminste. Dan zwemt hij met kalme lange slagen een eind weg door een nauwe watergeul tussen het riet en kruipt in de beschut ting van een paar doornstruikjes op de drassige oever. Het zal niet lang duren, of de Saksers zullen hun achtervolging inzetten. Vóór die tijd moet hij veilig uit de voe ten zijn. Behoedzaam gluurt Eric om zich heen. „Erwin..., Axe...", roept hij gedempt. Stilte... Op gevaar af, dat de Sak sers hem zullen horen, herhaalt hij zijn geroep nu iets luider. Van Er- win noch Axe is enig teken van leven te bespeuren... KADERLEDEN RODE KRUIS COLONNE BERGEN OP ZOOM NEMEN ONTSIAlG. Het commando van het Rode Kruiscorps in Den Haag heeft een brief ontvangen, waarin de kaderleden van de colonne Ber gen op Zoom zich solidair ver klaren met hun commandant. Zoals bekend is onlangs aan de colonne-commandant te Bergen op Zoom ontslag verleend als ge volg van een onenigheid tussen de colonne-commandant en het afdelingsbestuur. In hun brief bieden de kader leden van de Bergen op Zoomse colonne eveneens hun ontslag aan.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 2