Het verdrag van Manilla De verkiezingen in Hessen Wat brengt de Radio? P.OPENT VERRE VAN IDEAAL Naar overeenstemming in de internationale Rijnscheepvaart Resolutie van samenwerkende partijen en organisaties inzake Nieuw-Guinea EILAND IN DE SCHOOT DER WINDEN tweede blad hoofdpijn RHEUMIN Maandag 29 November 1954 Indexcijfers van landbouwprijzen in October 1954 sterk gestegen Buitgemaakte Duitse wapens De Frankbiljetten in België De anti-Franse campagne in Egypte Schade door brand in Stanboel De lichtfeesten te Brussel De „Los Angeles" kreeg zeemansgraf De nieuwe gezant van Israël aangekomen Franse en Westduitse garantie voor Italië 'W Sowjet-onderzeeërs in Chinese wateren doodt R*1 en Gevecht in Zuid-Koreaanse nationale vergadering Op 8 November hechtte het Britse Lagerhuis eenstemmig zijn goedkeuring aan het verdrag van Manilla over de collectieve verdediging van Zuid-Oost-Azië. Dit verdrag draagt iets bij tot de opbouw van een soort orga nisatie tegen agressie en is een waarschuwing, dat een eventuele aanval in dit gebied zeer gevaar lijke en ernstige gevolgen zal hebben. Dit is een positief voor deel, aldus minister Gordon Walker. Toch verheelt men zich niet, dat het verdrag verre van ideaal is. Maar welk verdrag is dit we1!? Een verdrag is altijd een zoeken naar een middenweg, waar alle betrokken partijen het mee eens kunnen zijn en daarom kan geen van de partijen al zijn wensen vervuld zien. Voorts wa ren de omstandigheden, waar onder dit verdrag gesloten werd, wel bijzonder moeilijk. Het voornaamste doel van het verdrag was volgens de Britse en Amerikaanse ministers van Buitenlandse Zaken om „binnen het kader van het handvest van de Verenigde Naties een collec tief verdedigingsstelsel op te richten ten einde de vrede, de vei ligheid en de vrijheid van Zuid- Oost-Azië en het Westelijk deel van het Zuidzee-gebied, te waar borgen". TELEURSTELLING ONGERUSTHEID. EN Het ligt voor de hand, dat het ideaal zou zijn geweest, wanneer alle vrije landen in dit gebied, die eventueel aangevallen zouden kunnen worden, zich bij deze or ganisatie aangesloten hadden. Doch India, Ceylon, Burma en Indonesië lieten weten, dat zij er niet voor voelden om hieraan deel te nemen. Dit was een grote teleurstelling. Toch werd het plan doorgezet, daar men het 'n waardevolle en positieve bijdrage tot het behoud van de vrede en een afschrikking tegen agressie achtte. Er bevinden zich een paar pun ten in het verdrag, voortgespro ten uit de onmiddellijke omstan digheden, die ernstige ongerust heid hebben verwekt in sommige kringen. In de eerste plaats het feit, dat de mogendheden, die 't verdrag onderteken den, niet alleen op. zich hebben genomen om in ge. val van een gewapende aanvarj tegen één van deze staten „han. delend op te treden om een ge meenschappelijk gevaar af te wenden". Zij namen ook op zich om op te treden bij een gewapen de aanval tegen andere gebie den in deze streek waaronder dus ook de drie staten van Indo- China vallen. En volgens som migen betekent dit, dat men het recht heeft troepen naar die landen te zenden onder het voor- wensel om ze te verdedigen. Hierbij ziet men echter twee essentiële punten over het hoofd. Ten eerste, dat dit alleen mag gebeuren in het geval van een gewapende aanval. Ten tweede, dat er geen enkele staat opge treden mag worden „behalve op verzoek of met goedvinden van de betrokken regering". NOG EEN GEVAARLIJK PUNT? Een derde punt van het ver drag, waarop kritiek wordt gele verd, is dat de ondertekenaars afgezien van werkelijk gewapen de aanvallen, zullen uitmaken of de integriteit, de souvereiniteit, of de politieke onafhankelijkheid van één van de onder het verdrag vallende landen „op een of an dere manier bedreigd wordt door een gewapende aanval". Deze bepaling is bedoeld als een oplossing voor het probleem (waar de Russen reeds 20 jaar geleden in Genève op wezen en dat wij sindsdien door ervaring geleerd hebben) dat er andere vormen van agressie bestaan dan die van een gewapende aan val en andere manieren om de onafhankelijkheid van een land te bedreigen of zelfs te vernieti gen. Dit punt zou volgens de tegen standers van het verdrag ver gunning geven om „zich met in terne aangelegenheden te be- IIORLOGE VAN CARNEGIE HELDENFONDS. Burgemeester G. Boekhoven van Nieuwe Pekela heeft namens het Carnegie Heldenfoncts een polshorloge met inscriptie uitge reikt aan de 16-jarige Harman- nus S. Kampinga, die in April Van dit jaar te Wildervank een in het kanaal geraakt kind van e verdrinkingsdood redde. moeien". Dit is echter volko men onjuist. Zelfs al zoü één van de ondertekenaars het plan hebben om zich in de interne aangelegenheden van een Zuid- Oost-Aziatische staat te mengen, dan kan dit niet gebeuren vol gens de bepaling, dat niemand kan optreden zonder voorafgaand onderling overleg en zonder goedkeuring van de betrokken regering. Hoewel er dus enige punten zijn in het verdrag, die een zekere ongerustheid rechtvaardigen, kan toch de critiek op de belang rijkste bepalingen van het ver drag gemakkelijk weerlegd wor den. Bovendien is er nog een ander aspect aan het verdrag, waar door het zo belangrijk is, dat het tot stand is gekomen. Dit is de clausule betreffende economische hulp en samenwerking. Doch dat is een hoofdstuk apart. i Volgens het centraal bureau ivoor de statistiek vertoont het indexcijfer van de landbouw prijzen (basis 1949/50 1952/53 100), een stijging van 102,8 in September tot 109,7 in Octo ber 1954 (6,7 Het prijsindexcijfer voor alk- De Westduitse sociaal-demo cratische partij heeft Zondag bij de landelijke verkiezingen in Hessen haar absolute meerder heid verloren. Wel kwamen de socialisten, met 42,6 procent van het aantal stem men, als sterkste partij uit de bus, doch bondskanselier Ade nauer (C.D.U.) en de vrije demo craten bleken samen meer zetels kertoouiwproducten liep, mede dan de socialisten verworven te als gevolg van de hogere prijzen hebben voor aardappelen, op van 98,9 in September tot 101,4 in Octo ber (2,5 Wat de prijzen wan de vee- houderijproduicten betreft, on dergingen de prijzen van rund vlees, varkensvlees, schapen en Voigens functionarissen is de zetelverdeling in het nieuwe par lement van de staat Hessen: Sociaal-democraten 43, chris ten-democraten 26, vrije demo craten 21, vluchtelingenpartij 7. In totaal heeft 82,1 procent van paarden een daling; de inhoud het aantal stemgerechtigden in hiervan op het prijsindexcijfer Hessen gestemd (tegen 86,7 pro- der veehouderijproducten werd cent bij de federale verkiezingen echter overtroffen door een in 1953) en 64,9 procent bij de prijsstijging bij eieren en melk, j landelijke verkiezingen in 1950). CO n I W\ wn v,4-ii nvt Urtwni 1 r "f Volgens een woordvoerder van het Britse ministerie van Buiten landse Zaken zijn de Duitse wa pens, die op last van Winston Churchill aan het einde van de oorlog opgeslagen moesten wor den, tegen 1948 opgeruimd. Som mige wapens werden vernietigd, andere in zee geworpen en de rest door de Westelijke bezet tingstroepen in bezit genomen of aan leden-staten van de Verenig de Naties gezonden. Enkele als oorlogsmateriaal genoteerde za ken, waarvan aangenomen werd, dat het hoofdzakelijk goederen waren als opslagplaats en derge lijke, werden voor „de Duitse burgerlijke economie" gebruikt. Naar „Het Laatste Nieuws" be richt, zijn in de zwendel met on geldig verklaarde Belgische en Nederlandse bankbiljetten behal ve de Mechelse notaris Frans Huysman nog de 34-jarige Na- tasja Voronoff, een vrouwelijke ingenieur van Russische afkomst, de 58-jarige Wilhelmina Lingers uit Antwerpen, de 29-jarige Tau- be Kirchenbaum uit Antwerpen en de 40-jargie Verhoeven uit Schilde gearresteerd. De beschul diging van wapensmokkel is in tussen ingetrokken. Natasja Vo ronoff zou een dochter zijn van de Russische geneesheer, die grote bekendheid verwierf door het overbrengen van apenklieren op mensen. Drie andere personen dié bij deze zaak betrokken wa ren, zijn inmiddels op vrije voe ten gesteld. Kolonel Gamel Abdel Nasser, de premier van Egypte, heeft het staatsradiobedrijf te Cairo opge dragen de campagne tegen de Franse politiek in Noord-Afrika te matigen, zulks „teneinde pre mier Mendès-France in staat te stellen zijn beloften ten aanzien van Noord-Afrika waar te maken". Egypte wenst vriendschap met Frankrijk, „maar niet ten koste van de Noord-Afrikaanse broe ders". 15.000 GULDEN OP 9881. In de 25ste staatsloterij, 4e klasse, 9e trekking, is de prijs van 15.000 gulden gevallen op lot no. 9881. waardoor het groepsindexcijfer uiteindelijk toenam van 104,0 in September tot 112,0 in October (7,7 Tengevolge van de per 1 Octo ber ingegane loonsverhoging steeig het indexcijfer van de groep productiëkorten van 112,1 in September tot 115,6 in Octo ber (3,1 De door de partijen bereikte percentages zijn: socialisten 42,6 (in 1933 33,7 en in 1950 44,4); christen-democraten 24,1 (33,2 en 13,8); vrije democraten 20,5 (19,07 en 31,8); vluchtelingenpartij 7,7 (6,4 nam in 1950 niet aan ver- Op een in het afgelopen week einde te Rheinfelden in Baden gehouden conferentie zijn voor het eerst vorderingen gemaakt in de richting van overeenstemming in de internationale Rijnscheep vaart. Er zijn aabnevelingen op- gestpld, die door de centrale Rijn vaartcommissie moeten worden uitgewerkt en die beogen een einde te maken aan de strijd, welke nu reeds jaren duurt. De conferentie, waaraan werd deel genomen door de grote scheep vaartondernemingen van Duits land, België, Frankrijk, Neder land en Zwitserland en door ver tegenwoordigers van de kleine schippers, stelde om te beginnen een algemene regeling op voor het vervoer van vaste brandstof fen, graan, gestorte en stukgoe deren en vloeibare brandstoffen in het Zwitserse verkeer en het is de bedoeling, dat er zo spoedig De samenwerkende partijen en organisaties in Djakarta, ver tegenwoordigende 35 partijen en organisaties, hebben Zaterdag een resolutie ten aanzien van West- Irian getekend. Hierin wordt vol ledige steun toegezegd aan het streven van de regering en van de Indonesische delegatie bij de Verenigde Naties „om West-Irian te bevrijden van de Nederlandse onderdrukking". In de resolutie wordt geprote steerd tegen „de uitdagende Ne derlandse houding, zoals die tot uiting kwam in de woorden van de Nederlandse ministers Luns en Staf." Tevens wordt in de resolu tie gezegd, dat de uitlatingen van enkele Indonesische leiders, zoals die van Sahetappy Engel (van de Fraksi Demokrat, die de vorige week, volgens berichten in de pers, „de drukte om West-Irian flauwe kul" noemde), duidelijk verraad betekenen ten aanzien van de strijd en het nationale be lang van Indonesië. Eén der overwegingen luidt: „De onderdrukking door het im perialistische Nederland van West-Irian is in strijd met het handvest van de Verenigde Na ties en brengt de veiligheid en de vrede in de wereld in gevaar". In een oproep tot het volk drin gen de samenwerkende partijen er op aan de eenheid te verstevi gen en de acties om West-Irian terug te krijgen, uit te breiden. „Een welgemeende uitnodiging van de Indonesische regering en het Indonesische volk om de kwestie West-Irian langs vreed zame weg op te lossen, is niet al leen botweg afgewezen door Ne derland, maar beantwoord met pogingen om de vrijheidsbewe ging van het volk van West-Irian te vernietigen en de defensie in West-Irian te verstevigen", aldus de samenwerkende partijen en organisaties. In de oproep wordt voorts gezegd, dat „in het bin nenland Nederlandse agenten op allerlei wijze proberen de eis en de strijd van het volk betreffen de West-Irian te verzwakken en te doen mislukken". Mr. Sastroamidjojo. Voor het congres van de natio nale vrouwenvereniging heeft minister-president Ali Sastroa midjojo onder andere gezegd, dat „elke poging om de positie van de regering te verzwakken, tevens de positie van de Indone sische delegatie bij de Verengide Naties zal verzwakken". Hij deed een beroep op het Indonesische volk om ten aanzien, van de kwestie West-Irian als één man op te treden. De premier zei: „In de kranten kan men lezen, hoe heftig de debatten zijn, die in de Ver. Naties worden gevoerd". Hij voegde hieraan toe, dat men in die kranten tevens „grove laster" kan lezen, die aan het adres van het Indonesische volk en de In donesische regering wordt ge richt. „In deze tijd van strijd voor West-Irian moeten wij één van wil zijn en als één man op staan om deze lasterpraat de kop in te drukken, aldus mr. Ali Sastroamdjojo. mogelijk soortgelijke regelingen tot stand komen voor de rest van de Rijnscheepvaart. De Zwitserse en ook de andere rederijen blijft het recht voorbe houden zich terug te trekken voor het geval de voorgenomen inter nationale samenwerking voor de gehele Rijnscheepvaart niet bin nen een zekere termijn wordt verwezenlijkt, of indien de maat regelen ten gunste van onder een bepaalde vlag varende schepen, die als onverenigbaar met de acte van Mannheim worden be schouwd, van kracht blijven. Dat de onderhandelingen niet gemakkelijk zijn geweest, blijkt wel hieruit, dat de slotbijeen komst volle 20 uur heeft geduurd met slechts korte onderbrekingen voor maaltijden. Volgens officiële schatting heeft de brand, die heeft gewoed in de uit het jaar 1460 stammende ba zaar van Stanboel voor meer dan 500 millioen Turkse ponden (600 millioen gulden) schade aange richt. Ruim 1300 mensen zijn door de brand geruïneerd en 20.000 per sonen werkloos geworden. Presi dent Bajar en ministers begaven zich naar het toneel van de ramp, toen de omvang van de schade bekend werd. De overdekte ba zaar, waar Turken en vreemde lingen generaties lang kleden en andere voorwerpen hebben ge kocht, bestaat uit 64 straten met meer dan 3000 winkels. De brand was de hevigste sinds meer dan dertig jaar. Drie leden van de brandweer werden bevangen door de hitte en de rook in hun strijd tegen het vuur in de nauwe straten. Verleden jaar brachten niet minder dan twee millioen perso nen een bezoek aan de lichtfees ten, die ieder jaar rondom Kerst feest en Nieuwjaar te Brussel worden gehouden. Dit jaar zal de verlichting in het teken staan van „de Marsbewoners en vlie gende schotels" en verwacht wordt dat de zo rijke fantasie der Brusselaars alles zal over treffen wat tot nu toe reeds werd geboden. De Nieuwstraat in het centrum van de lichtfeesten zal geheel worden verwarmd door middel van infrarode stra len en zal hiermee de eerste ver warmde straat in een Europese hoofdstad zijn. Op het Broucke- replein zal een 20-meter hoge kerstboom worden opgericht, die speciaal uit Finland zal worden aangevoerd. kiezingen deel); communisten 3,4 (0,9 en 4,7); Duitse partij 1,2 (2,8 nam in 1950 niet aan de ver kiezingen deel3; anderen 0,5. Do verkiezingen, welke Zon dag in Frankfort, (Hessen) zijn genöuden, hebben tot de vol gende zetelverdeling geleid: Totale aantal zetels 96 christen-democraten 24 vrije democraten 21 Hiermede heeft de regering een absolute meerderheid te genover de socialisten, die 44 zetels toehaalden. De /viuciiLeiingenpartij, die met haar zeven zetels op de wip zit, heelt reeds meaege- aeeld, dat zij bereid is, om deel ie nemen in een regering, welke (lezende maatstaven 'ais van de leaeraie regering is samenge steld. iie (verkiezing betekent een overwinning voor Adenauers Duitemanase politiek, daar de bondsraad, die uit vertegen woordigers der deelstaten is samengesteld, de Parijse over eenkomsten ten aanzien van de Westduitse toewapening mogelijk ook moet Goedkeuren. Men heeft het Zweedse vrachtschip „Los Angeles", dat de haven van Brest in de nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. brandend, doch op eigen kracht, wist te bereiken, moeten prijs geven. Brandweerlieden hebben zes tig mur lang koolzuurgas in het brandende schip gepompt, doch zij moesten hun pogingen sta ken, toen de „Los Angeles" dreigde .om te slaan. Toen ook nog het gevaar van een ont ploffing dreigde, is het schip de haven uitgesleept, om het in volle zee te laten zinken. De „Los Angeles" was, als ge meld, met een lading papier en (katoen ruit Stockholm naar Curagao vertrokken. De sociaal-democraten zijn met 1,8 procent achteruit en de christen-democraten met 5,3 procent vooruit gegaan sinds de verkiezing in Beieren in 1950. Tot Zondag was Hessen de enige deelstaat die een rege ring van uitsluitend sociaal democraten had. De nieuwe gezant van Israël, de heer E. Yoran, is Maandag middag te 15.14 uur met de trein uit Parijs in Den Haag aankomen. 20 tabletten 65 cent De Italiaanse regering heeft van de Franse en Westduitse regeringen de garantie gekregen, dat Italië niet uitgesloten zal worden van een economisch ac- CQord, dat deze regeringen eerst daags zouden kunnen sluiten. Dit heeft de Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken, Car- tano Martino, meegedeeld aan de commissie van buitenlandse Za ken van de Kamer tijdens de be spreking over het voorstel tot bekrachtiging van de Parijse ver dragen. De Sowjetrussische onderzee boten zijn actief geweest in de wateren om de nationalistische eilanden langs de kust van com- munistisch-China, zo heeft de na tionalistische militaire voorlich tingsdienst verklaard. Ondier an dere, zijn verscheidene malen on- derzeëers waargenomen bij Tats- jen, Matsoe en Woetsjioe. Het is zonneklaar, aldus een woordvoer der, dat de Sowjetrussen en de Chinese communisten het plan koesteren om een inval op onze eilanden-voorpost uit te voeren. doos 90 et Aanhangers en tegenstanders der regering zijn Maandag in de Zuiakoreaanse nationale vergadering slaags geraakt. Het 'vuistgevecht duurde voort, tot dat ontboden wachten er in slaagden de vechtende volks vertegenwoordigers te scheiden. De strijd brak uit tijdens een delbat over de vraag, of de volksvertegenwoordiging al dan nieö met tweederde meerder heid een regeringsontwerp had aanvaard, dat het onder meer mogelijk maakt dat president Syngimian. Rhee zich voor de derde maal beschikbaar stelt voor het presidentschap van Zuid-Korea. Bij de stemming kwam de re gering een stem voor een twee derde meerderheid tekort. Eén der afgevaardigden had de stemming niet bij kunnen wo nen. De regering achtte hierbij haar ontwerp aanvaard en de vergadering van Maandag had ten doel de volksvertegenwoor diging in de gelegenheid te stel. len haar mening terzake ken baar te tmaken. Na de strijd bleken de volks, vertegenwoordigers wel ibuilen en schrammen, doch geen an dere verwondingen te hebben opgelopen. Alle oppositieleden en de onafhankelijke parle mentsleden op één na verlieten daarop de zaal. Daarna werd, met de stemmen van alle libe rale volksvertegenwoordigers en die van het onafhankelijk par lementslid voor, een resolutie aangenomen, waarin wordt ge constateerd dat voor het rege ringsontwerp het noodzakelijke minimum van 135 stemlmen zijn uitgefbracht, hetgeen inhoudt dat de vereiste tweederde meer. derheid het ontwerp heeft ge steund. door ARVI KIVIMAA. 106) (Nadruk verboden.) „Dus u houdt veel van Huiber- man." „Hij staat voor mij boven elke vergelijking." „Zo is het. Er zijn virtuozen, die technisch misschien knap per zijn dan Hutoernmn, maar als kunstenaar is hij niet te evenaren." „Dat neem ik aan." En zo liepen ze weer naast el. kaar door de stadsstraten, in de late avond, nog vreemd voor elkander. Toch had hij naar dit ogentolik uitgezien, al kon hij niet aannemen, dat het nog eens komen zou. Nu was het er zij was weer naast hem en hij wilde haar niet meer ont wijken. Het toeval had hen bij- eenjgabracht, hij zou nu de kans aangrijpen. Ten onrechte had hij geweifeld. Was hij minder dan een ander? Toegegeven, hij was nog wat stroef, niet socia bel genoeg, maar dat zou van lieverlede wel toeteren, dat ging vanzelf. Helsinki zou op den duur ook zijn stad worden. Op dit ogenblik echter, naast Hele na voortlopend, was hij nog een vreemdeling. Slechts inciden teel was hem een deur geopend, en niet dan bij toeval was hem een iblik binnen de muren ge gund. Helena was vergroeid met deze stad, vertrouwd met de polsslag er van; zelfverzeker heid bewoog ze er zich in, om dat ze er deel aan had. Hij zag dit duidelijk. Daarentegen was hij1 er nog lang niet eigen mee Dit verschil was de oorzaak der distantie tussen Helena en hem. Zij bevonden zich op ver schillend niveau. Juist zoals ze daar toevallig liepen: zij op het hogere deel van het trottoir, hij op het lagere. Onwillekeurig glimlachte hij om deze vergelij king. Toen zij dit opmerkte en vroeg, wiat hij zo amusant vond, trachtte hij haar zijn gevoelens te uchetsen. „Ik vraag mij soms af, of deze stad iedere nieuwe ling met een soort van neurose besmet. Als ik bijvoorbeeld hier ergens naar toe ga, waar veel mensen zijn, en waar ik vreemd ben, dan is het me net, of ik zulke grote handen, groeiende handen heb; of mijn pak veel te wijd is en me als een zak om het lijf hangt: of ja! Waar achtig dat ik kreupel ben, zodat mijn gang onzeker wordt. Gelukkig zijn ze natuurlijk niet allemaal zoals ik, maar ik ken toch verschillende jongens, die hier in het begin dergelijke gewaarwordingen hebben. Ze ondergaan een gedaanteverwis seling, psychologisch en sociaal het is een geestelijk ruien, wat ze doen. En intussen moeten ze met hun academische studie be ginnen. Dat is het nu, waar velen moeite mee hebben. En wie de zwakste zenuwen heeft, legt noodwendig het loodje: hij geeft het op. Helsinki is nog geen Babyion, maar toch jongens van het platteland helb. ben hier een harde dcibber, ze maken een conflict, een crisis door." „Het schijnt me toe, dat u overdrijft. De verandering van een maatschappelijk klimaat is niet zo ingrijpend. Een ver standig mens moet daar boven staan en zich losmaken van zul ke muizenissen. Als U hier wat langer bent, leert u het wel (begrijpen." Leo gaf een wending aan het WOENSDAG 1 DECEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.10 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken, 9.30 Voor de huisvrouw; 9.35 Wa terstanden; 9.40 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11.00 Gram.; 11.10 Hoorspel; 12.15 Orkest; 12.30 Landb.mededelingen; 12.33 Gram., l2.37 Adventsstonde; 13.00 Nieuws; 13.15 Met Pit op pad; 13.20 Gram., gesprek. „U hebt in het buiten land gereisd, is het niet? Waar- schijnijk hebt u daar contact gehad met de zogenaamde loop. graafjeugd. Ik las er alleen maar romans over. Onze oorlog duurde maar kort. Wat wij er hier van meegemaakt hebben, is niet te vergelijken met de ge weldige spanningen in de lan den, die bij de wereldoorlog be trokken waren. Maar toch denk u dit eens in; je bent kind, je bent op school, de wereldoor log breekt uit; je groeit op in oorlogstijd en komt zelf aan de rand van het slagveld. Ten slot te iword je student in een vrij land en je gaat er natuurlijk groots op, ineens burger te zijn van. een onafhankelijke staat. Maar hoe meer je er over na denkt en die oorlogsjeugd be kijkt, hoe sterker je voelt, dat ze verzwakt en wiat kwijtgeraakt is. Wij hebben onze eigen 'loep- graaf jeugd, al denken we er nauwelijks aan. Maar boven dien, ligt en lijdt deze hele tijd niet onder de naweeën van de oorlog? „U schijnt te vergeten, dat ik zo om en de bij tot dezelfde ge neratie als u toehoor!" Helena lachte. „U (bent wel complimen teus. Ik toen nog geen oude tan te, zonder toenul van wat er de laatste jaren gebeurd is." (Wordt vervolgd.) 15.30 Kamermuz.; 16.00 Voor de ieugd; 17.20 Gram.; 17.30 Orgel; 18.00 Spectrum van het Chr. orga- satie- en verenigingsleven; 18.15 Cello en piano; 18.30 Lezing; 19.00 Nieuws; 19.10 Muz. causerie; 19.30 Buitenl. overz.; 19.50 Gram.; 20.00 Radiokrant; 20.20 Causerie; 20.30 Orkest; 21.20 Causerie; 21.40 Leger der Heilsork.; 22.15 Volksmuziek; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 23.30 Caus. 23.45 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.10 Gram.; 7.15 Gym.; 7.33 Gram.; 7.45 Even opkrikken; 7.50 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Gram.8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym.; 9.10 Gr.; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Orgel; 12.30 Landb.meded.12.33 Voor het platteland; 12.38 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Tentoonstellings agenda; 13.18 Dansmuziek; 13.50 Gram.; 14.00 Medische kron.; 14.10 Voor de jeugd; 14.45 Gram.; 14.55 Voetbalwedstr. EngelandDuits land; 16.45 Voor de jeugd; 17.05 Voor de zieken; 17.35 Gitaarens.: 17.50 Causerie; 18.00 Nieuws; 18.20 Gram.; 18.30 Gram.; 18.40 Amus. muz.; 19.00 Liedjes voor de jeugd; 19.10 Causerie; 19.25 Varia; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nieuws; 20.05 Pol. comm.; 20.15 Voor de militai ren; 20.50 Hoorspel; 21.37 Orkest en koor; 22.17 Causerie; 22.32 Lichte muziek; 23.00 Nieuws: 23.15 Esperanto; 23.20 Gram.; 23.40 Or gelspel. BRUSSEL (VI.): 11.45 Gram.; 12.15 Muziek; 12.30 Weerber.; 12.34 Gram.; 12.45 Gev. muziek; 13.00 Nieuws; 13.15 Vlaamse muz.; 13.55 Gram. 14.00 Schoolradio; 15.45 Orkest; 16.00 Nieuws; 16.05 Orkest; 17.00 Nieuws; 17.10 Gram.; 17.25 Voordracht; 17.45 Gram.; 17.50 Boekbespr.; 18.00 Piano; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws; 19.40 Volkszang; 20.00 Hoorspel; 20.50 Beiaardrecital; 20.55 Gram.; 21.00 Operamuz.; 22.00 Nieuws; 22.15 Gram.; 22.55 Nieuws.

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 5