de V. N. D.D.D. De kwestie Nieuw-Guinea Politieke Commissie van de m Smits' Bazar PLEEGZUSTER BLOEDWIJN WEERSVERWACHTING HOOGWATER ZON- en MAANSTANDEN De storm bij Zuid-Noorwegen Huid uitslag B. i. SLOCK De kwestie-Algerië in de Franse raad van de Republiek Geen verdere maatregelen tegen de zeven „ondisciplinaire" socialistische lagerhuisleden Liberale leiders bevelen aftreden van Yosjidaaan Daily Telegraph'' over de kwestie Nieuw-Guinea Staking bij Franse radio en televisie Hevige sneeuwval in Noord Italië Woensdag werd het THEESERVIES gewonnen door Lange Kerkstraat 94 Terneuzen Terneuzen Treinongeluk bij Baden-Baden Nederlandse hulp aan Marokko* ^Politieke crisis in Laos geëindigd JTmiikerlng DU At>om>- 'ent: Xemeuzet Directeur Hoofdredacteur i. van de Sanüt Noordstraat 55-57 Terneuzen Redactie-adres: Telefoon 2073 en 2510 Nè 5 uur uitsluitend 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 5,35 per kwartaal; per maand 1,80; per week 43 cent. Losse nrs 8 ct. DE VRIJE VRIJDAG 26 NOVEMBER 1954. 10e Jaargang No. 3315. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen Advertentieprijs: per mm 15 ct.; minimum pet advertentie 2,25. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels L1 iedere regel meer 20 cent. Vermelding: Brieven onder nummer, of: Adres Bureau van dit Blad 20 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uur. Voor het Maandagnummer: Zaterdags 10 uur. De Australische afgevaardigde „Zullen wij het recht van de de politieke commissie der Verenigde Naties erkennen om in Verenigde Naties, Sir Percy Spender, heeft Woensdag ver klaard, dat het standpunt van Australië onveranderd is geble ven en dat het tegen overdracht van de souvereiniteit over Neder- lands-Nieuw-Guinea is. Hij her innerde de afgevaardigden aan in deze toestanden tussenbeide te komen tegen de wil van de be trokken partijen en zullen wij de .organisatie in tegenover elkaar gestelde kampen verdelen?" Wanneer de Verenigde Naties iets zouden bespreken, dat onder de binnenlandse jurisdictie van dan zou die staat de bittere les van de Japane- een staat valt zen, dat Nieuw-Guinea altijd een J over het algemeen weigeren de machtige springplank zal blijven voor een invasie in Australië." „Er is thans in Australië geen enkele stem, politiek of indivi dueel, die geen andere mening is toegedaan en die zou ontken nen, dat de veiligheid van Austra lië en die van Nieuw-Guinea niet van elkaar gescheiden kunnen worden". „De bevolking van Australië is er onverdeeld van overtuigd dat: 1. de republiek Indonesië geen enkele aanspraak op West- Nieuw-Guinea kan maken en 2. dat niet moet worden toege staan, dat de inheemse bevolking van West-Nieuw-Guinea wordt overgedragen aan de zorg van een land of dit nu Indonesië of een ander land is doch daar haar volgens de bepalingen en zijn. aanbevelingen van de vergade ring in acht te nemen. Die staat zou volkomen gerechtigd zijn, dit te doen. Verwijzend naar het Indonesi sche memorandum zeide de Bel gische afgevaardigde, dat hij niet kon inzien, hoe een overdracht van souverdiniteit, waar de be volking van Nieuw-Guinea slechts in staat zou zijn een pas sieve rol te spelen, op wonder baarlijke wijze hun toestand zou veranderen. De Papoeabevol king, zo zeide hij, waarvan een deel slechts met de beschaving in aanraking was geweest en waarvan de meerderheid leefde in ontoegankelijke oerwouden, zou geen enkel voordeel van de politieke verandering ondervin den en zou „slechts een pion" zal de bevolking van Nieuw-Gui nea niet gelukkiger, welvarender of gezonder maken. Het zal nóch de bevolking nóch het vraagstuk-West-Güinea ten goede komen. Daartegen zou het een en ander gemakkelijk kunnen schaden. Wij kunnen niet aannemen, dat dit de bedoeling van de indonesi- sche regering is. Het zou echter zeer wel het gevolg van hun ac tie kunnen zijn. Om deze redenen verleent mijn regering haar groots mogelijke steun aan Nederland door aan te dringen op verwerping van de re solutie. Wij zullen zeer zeker te gen stemmen, aannemende, dat wij daardoor niet alleen 't hand vest, doch ook de belangen en het welzijn van de bevolking van Westelijk Nieuw-Guinea steu nen". de geest van het handvest der V. N. moet worden toegestaan, zelf over haar uiteindelijke be stemming zal mogen beslissen". Sir Percy zeide, dat deze aan gelegenheid noch naar inhoud noch naar vorm onder de werke lijke jurisdictie van de Verenigde Naties valt. Indonesië, zo zeide hij, had betoogd, dat het geschil een be dreiging voor de vrede vormde, doch het had geen enkel bewijs geleverd om zijn bewering waar te maken. Terwijl wij niet aannemen, dat zeker een bedreiging van de vrede besloten ligt inzake deze kwestie moeten wij bezorgd zijn, dat er niet kunstmatig zulk een toestand wordt geschapen door een proces van het doen van aan spraken, die niet rechtvaardig zijn". „Gedurende de afgelopen drie of vier weken zullen de leden wel berichten in de pers hebben gezien over ongeregeldheden en infiltraties door Indonesiërs in West-Nieuvf Guinea", kunnen wij, nu zij op dit hachelijke ogen blik komen, aannemen, zoals ons gevraagd is aan te nemen, dat dit zuiver plundertochten zijn onder leiding van ongeorgani seerde plaatselijke bandieten". Sir Percy verwees naar een verklaring van de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken in Djakarta van 17 November, dat steun in de Verenigde Naties voor het Nederlandse standpunt inzake Nederlands-Nieuw-Guinea slechts zou strekken tot het ver storen van de atmosfeer in Zuid- Oost-Azië en dat, indien de Ne derlanders een sterk standpunt innamen tegen de Indonesische aanspraak op het gebied dit 'zou leiden tot het slechter worden van de Indonesisch-Nederlandse betrekkingen. De Australische afgevaardigde vroeg of zulke verklaringen wer den „gedaan in een geest van het pogen om overeenstemming te verkrijgen door vreedzame be middelingen, waarop de Indone sische ontwerpovereenkomst betrekking heeft". „Integendeel", zo zeide hij „het komt mij veel meer als een bedreiging voor". BELGISCHE AFGEVAAR DIGDE: BINNENLANDSE AANGELEGENHEID. De afgevaardigde van België. Ferdinand van Laiigenhoven, zeide, dat de kwestie ongetwij feld een aangelegenheid is, die vait onder de binnenlandse juris dictie van Nederland en wel in de zin van art. 2, paragraaf 7, van het handvest. Er bestond in de afgelopen jaren een steeds groeiende geneigdheid deze voor ziening over het hoofd te zien. Steeds meer komt het voor, dat een staat, d.ie niet voldaan is over gevoerde onderhandelingen, geneigd is een beroep te doen op de algemene vergadering, in de hoop, dat druk op een andere staat wordt uitgeoefend. Met behulp van politieke steun op deze wijze, zo zeide hij, zoekt men geen steun binnen de inter nationale wetgeving, doch door politieke manoeuvres en met steun van landen, waaraan men regionaal of ideologisch verwant is. Het vraagstuk West-Nieuw- Guinea brengt de gehele kwes tie van de souvereiniteit van een staat over een van zijn gebieden in het geding, aldus d.e Belgische afgevaardigde. Afgevaardigde Van Langen- hove meende, dat de algemene vergadering de grenzen van haar macht zou overschrijden, indien zij tussenbeide kwam zonder de toestemming van beide partijen in de kwestie van de souvereini teit over West-Nieuw-Guinea. DE AFGEVAARDIGDE VAN URUGUAY. De afgevaardigde van Uru guay, Mateo MarquesCastro zeide, dat geen definitieve reso lutie door de commissie zou kun nen worden aangenomen, vóór dat rekening was gehouden met de wensen van de betrokken volken. „Wij moeten nu redelijk en op ordelijke wijze de overblijfselen van kolonialisme uit de weg rui men". „Daarom doen wij een krach tig beroep op hen, die in deze aangelegenheid verantwoordelijk zijn, zich niet te verbergen ach ter rechten, die niet meer gel den". Het is een gebiedende eis, het proces van evolutie in zulke gebieden te versterken teneinde revolutie te voorkomen. De vergadering werd verdaagd tot hedenmiddag. Dan zal de Britse afgevaardig de aan het woord komen, die zeer waarschijnlijk het standpunt van Nederland zal steunen, dat de V. N. in deze kwestie niet be voegd zijn. ENGELAND TEGEN INDO NESISCHE AANSPRAKEN. Engeland heeft gisteren bij de hervatting van de besprekingen in de politieke commissie der Verenigde Naties inzake de kwestie-Nieuw-Guniea, zich tegen de Indonesische aanspraken op Westelijk Nieuw-Guinea uitge sproken. De Engelse afgevaardigde, An thony Nutting, verklaarde, dat Engeland zou stemmen tegen de Indonesische resolutie, waarin de Verenigde Naties o.m. ver zocht wordt, er op aan te dringen de onderhandelingen te hervat ten om spoedig tot een overeen komst inzake de politieke status van West-Irian te komen. Anthony Nutting zeide, dat een debat over deze kwestie geen en- kei nut zou hebben. Een beroep op anti-koloniaal sentiment zou alleen maar de be trekkingen slechter kunnen ma ken en zou niet kunnen bijdragen tot een vermindering van span ning. „Aanvaarding van de resolutie Nutting zeide, dat, afgezien van de „onbeduidendheid" van het de bat, Engeland bezorgd was over de algemene vergadering om de ze kwestie te bespreken. Betoogd zou kunnen worden, dat, nu Indonesië zijn onafhanke lijkheid door een internationale overeenkomst heeft gekregen, de kwestie misschien niet een bin nenlandse aangelegenheid zou zijn. Doch er zou twijfel blijven bestaan. Zelfs indien er een internatio naal verdrag bestond, dan waren de Verenigde Naties nog niet het juiste orgaan om op te treden als een tribunaal, dat moet zeg gen, hoe het verdrag moet wor den opgevat, aldus de Britse af gevaardigde. De Britse afgevaardigde zeide: „Gezegd zou kunnen worden, dat het internationale gerechtshof 't tribunaal zou moeten zijn, doch in 1951 weigerde Indonesië toe te stemmen de kwestie aan het hof voor te leggen, omdat het vol gens Indonesië een kwestie van politieke en niet van juridische aard was. De Indonesische regering scheen daarom het standpunt in te nemen, dat er geen werkelijk rechtsgeschil was. Indien dat zo is, dan is het ze ker geheel verkeerd, te pogen van de algemene vergadering thans gebruik te maken, tenein de politieke druk op de Neder- landse regering te doen uitoefe nen tot het aanvaarden van het Indonesische standpunt". De Britse afgevaardigde con cludeerde, d,at er „geen enkele grond bestond voor overdracht van Westelijk Nieuw-Guinea door Nederland aan Indonesië". Enge land meende, dat de Nederlandse souvereiniteit over het gebied on gewijzigd moest blijven. De Indonesische regering stel de, dat, zolang, volgens Indone sische opvatting, dit „overblijfsel van Nederlands koloniaal be stuur" bleef bestaan, er een la tente bedreiging voor vrede en veiligheid zou blijven. Dit was 'n zeer overdreven standpunt, dat niet geschraagd werd door geldi ge bewijzen, zo zeide hij. De beschuldigingen, dat Neder land, een ten achtergebleven be volking exploiteerde, zijn niet gebaseerd op een ernstig onder zoek. De Nederlandse rapporten van West-Irian er veel beter aan toe zal zijn als mede-burgers, met gelijke rechten in de republiek Indonesië dan als onderdanen van een koloniale mogendheid". „Het politieke klimaat van Zuid- Oost-Azië wordt in ongunstige zin aangetast door het voortduren van de impasse. Daarom ligt de verantwoorde lijkheid bij deze organisatie om haar wijsheid aan te wenden, ten einde een vreedzame regeling van de kwestie tot stand, te bren gen. Enig uitstel bij oplossen van het vraagstuk moet wederzijdse vijandelijkheid en bitterheid scheppen". Hij wierp vervolgens juridische argumenten op en zeide, dat Ne derland had verklaard, dat het handvest de algemene vergade ring verbood aanbevelingen inza ke deze aangelegenheid te doen, omdat het Indonesische vraag stuk nog op de agenda van de Veiligheidsraad voorkwam. De gedelegeerde van India ver zekerde, „de Indonesische kwes tie, die in 1947 op verzoek van de regeringen van Australië en India op de agenda van de raad was geplaatst, niet langer be stond. Deze kwestie hield op te be staan, toen voor de toestand, die onder de aandacht van de Veilig heidsraad was gebracht, een re geling was getroffen". De vergadering was bevoegd passende aanbevelingen te doen. De afgevaardigde verklaarde voorts, dat de verklaring, vol gens welke de zaak onder zeggen schap van Nederland viel „duide lijk onjuist" was. Borooah zeide, dat de „wijze matiging" in de Indonesische re devoering en resolutie „niemand zou doen geloven, dat de banden tussen Indonesië en West-Irian alles behalve sterk waren, geba seerd, als zij waren op een oude en nauwe geschiedkundige, aard rijkskundige en menselijke ver bondenheid". Het Noorse schip „Maiken" seinde Donderdagavond, dat het voor de Zweedse kust zes man van de Zweedse vissersboot „Exi- de" had opgepikt. Het wrak van de „Exide" drijft nog en kan een gevaar voor de scheepvaart ople veren. De gehele nacht hebben vaar tuigen van de Noorse marine en andere schepen naar overleven den gezocht. Donderdagmorgen zijn ook een Catalina-vliegboot en een ander vliegtuig op onderzoek uitge gaan, alles echter zonder resul taat. De Deense schoener „Svaerd,- fisk" die contact heeft gekregen met het Britse vaartuig „British Commerce" is thans, naar aan genomen wordt, buiten gevaar. Het Zweedse vissersvaartuig „Vestfart", dat assistentie heeft gekregen van de Zweedse tanker „Faunus", heeft het noodverkeer opgeheven. Verschillende schepen, die op SOWJET-GROEP PRACTISCH ZEKER VOOR HET INDONE SISCHE STANDPUNT, De „Daily Telegraph" schrijft, dat Nederland een voorbeeldig geduld heeft gejloond ten aan zien van de Indonesische eisen tot „r.jnnexatie" van Westelijk Nieuw-Guinea. „Gisteren he'rlben de Neder landen! officieel verklaard, dat zij niet voornemens zijn hun verantwoordelijkheid over te dragen. Over het kapitaal, de kennis en de energie, (nodig om tjz.t. de nog in het stenen tijd perk levende bewoners van Nieuw-Guinea tot beschaving te brengen, beschikken de Indo nesiërs niet. Indien dat wel zo was, zou dit dichter bij huis moeten worden toegefpast", al dus de „Daily Telegraph". weg zijn naar Oslo, hebben grote vertraging. De „Oslofjord" van de Noorwegen-Amerikalijn, die zich in het Skagerrak bevond en Donderdagmorgen om negen uur in Oslo had moeten aankomen, ar riveerde daar pas om zes uur s-avonds. De Jupiter" uit Ber gen, die Woensdagnacht uit Sta- vanger was vertrokken met be stemming New Castle, moest te rugkeren. Ook op het land heeft de storm moeilijkheden veroorzaakt. Op de spoorlijn Bergen-Voss werd, de electrische bovenleiding bescha digd, waardoor anderhalf uur vertraging ontstond. Donderdagmorgen is het weer rustiger geworden k Door een staking van inge nieurs en technici van de Fran se televisie en radio zijn Woens dag geen televisie-uitzendingen gegeven en bracht de radio slechts muziek op' platen en nieuwsberichten. De staking, die slechts één dag zou duren, gold als protest tegen een be sluit van de regernig, genomen na een staking om hoger Icon, om alleen enkele leden van de technische dienst loonsverho ging toe te kennen. Dit wordt door de vakvereniging als een poging van onderscheid opge vat. Voor Ouden van da gen bij de komende feestdagen een bij zondere verrassing! heerlijk van smaak en ze knap pen er zo echt van op. Vraagt Uw apotheek of drogist. VOOR DE VLUCHTELINGEN. Het comité Vluchtelingenhulp 1954 heeft gisteren 32.000 ont vangen. Gevoegd bij de 1.644.000 die al waren binnengekomen, le vert dit een totaal bedrag van 1.676.000. In Piemont en Lombardije heeft het hevig gesneeuwd. Op talrijke plaatsen zijn de wegen onbegaan baar geworden. In de bergen zijn de belangrijkste passen voor het verkeer gesloten. Te Turijn ligt de sneeuw 15 cm dik. Krabben en peuteren maakt de kwaal 'steeds erger. De helder vloeibare D.D.D. dringt diep in de poriën door, zuivert, ont smet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEA* ZEEP Uit de woorden van de Ukrain- se afgevaardigde, L. F. Palamar- chuk, bleek, dat steun van de Sowjet-groep voor het Indonesi sche standpunt practisch verze kerd is. Hij zeide, dat zolang het vraag- stuk-West-Irian niet opgelost bleef, dit een „verborgen bedrei ging" voor de vrede en veiligheid in het betrokken deel van de we reld zou vormen. „Het is nog niet zo lang gele den, dat Indonesië nationale on afhankelijkheid verkreeg". Doch een deel van het Indonesische grondgebied West-Irian blijft nog onder koloniale over heersing van Nederland, ondanks het feit, dat dit gebied een on scheidbaar en integraal deel van Indonesië vormt". De algemene vergadering moet een oplossing van het vraagstuk vinden en de Indonesische reso lutie zou een practische stap in die richting zijn. COLUMBIA TEGEN RESOLUTIE. DE Tien lijnwerkers zijn Donder dagochtend om het leven geko men, toen een trein tussen Haue- neberstein en Baden-Oos, nabij Baden-Baden, inreed op een groep van 35 man. De 25 overige arbei ders bleven ongedeerd. De mannen hadden de signalen van de trein niet gehoord, door dat op dat ogenblik op een twee de spoor een goederentrein pas seerde. Ook hadden zij door de zware mist de trein niet zien aan komen. 25 mannen hadden kans gezien nog bijtijds van de spoorbaan te springen, waarlangs zij op weg waren naar hun werk, zonder maatregelen getroffen te hebben om gewaarschuwd te worden voor naderende treinen. De Franse minister van Bin nenlandse Zaken, Mitterand, heeft Woensdag in de Raad van de 'Republiek (Eerste Kamer) verklaard, dat de regering er kennis van droeg, dat in Alge- rië een opstand werd beraamd door de ultra-nationalistische Jbeweging voor de overwinning van de democratische vrijhe den". Deze opstand had in Janqari moeten uitbreken, doch „enige jonge activisten" had den, „gehoor gevend aan op roepen uit ihet buitenland", de actie vervroegd. Volgens de minister bestond er na de Indochinese oorlog vrijlwel geen Frans leger meer in Noord-Afrika. Aan de vooravond De Columbiaanse afgevaardig de, Edmund*) de Holte Castewlo, zeide, dat hij „dwongen" zou zijn tegen de Indonesische resolutie te stemmen, niet, omdat Colum bia enige juridische bedenkingen koesterde, doch, omdat een deel van de resolutie de algemene ver over het gebied aan de Verenigde Naties waren in harde realiteit het duidelijke bewijs van de voortdurende strijd van het Ne derlandse gouvernement tegen armoede en ziekte. Dit primitieve gebied moet on der de rechtmatige souvereini teit van Nederland blijven, aldus Anthony Nutting. INDIA STEUNT INDONESIË De vertegenwoordiger van India D. K. Borooah, verklaarde: „Het is de weloverwogen mening van mijn delegatie, dat de bevolking tionale overeenkomsten te her zien en zijn land altijd daartegen was geweest. Hij kon niet inzien, hoe een ge bied onder de souvereiniteit van een andere staat zou kunnen wor den gesteld, enkel, omdat het ge bied in ontwikkeling achter stond, en zonder dat de betrok ken bevolking in staat was haar eigen wensen tot uitdrukking te brengen. Vervolgens werd de bijeenkomst van de politieke commissie ver daagd tot hedenmiddag. De leiders van de Japanse li berale (regerings) partij hebben Donderdag besloten premier Yosjida, aan te bevelen af te treden. Als zijn opvolger wordt vice-premier Taketora Ogata [voorgesteld. De aanbeveling zal aan de algemene raad van de partij worden gezonden. Yosjida had de partijleiders om advies ge vraagd. Een parlementaire commissie, die een onderzoek naar een schandaal van ongeoorloofde subsidies aan scheepvaartmaat. schappijen instelt, heeft de pre mier voor de tweede maal gev dagvaard, maar Yosjida heeft evenals de vorige 'keer gewei gerd voor haar te verschijnen, zeggend dat hij te moe is om te getuigen en dat de dokter hem verscheidene dagen rust heeft voorgeschreven. De viorige maal zei Yosjida, dat hij het te druk had met de voorbereidingen voor de reis door Europa en Noord-Amerika, die hij onlangs heeft gemaakt. Het ministerie van justitie onderzoekt zijn weigering. In dien het bevindt, dat Yosjida voor de commissie had moeten verschijnen zal hij veroordeeld kunnen worden tot een jaar ge vangenisstraf en een boete. De Nederlandse regering heeft de com=ul-generaal te Rabat Woensdag gemachtigd aan de Marokkaanse autoriteiten een bedrag van 15.000,aan te bieden als hulp vcor de slacht offers van de sprinkhanenramp. Mocht het gewenst worden ge acht dit bedrag te besteden voor de aantkoop van insecticiden, dan is Nederland bereid in plaats van geld onmiddellijk per vliegtuig insecticiden te zenden. Het nationale bestuur der Brit se socialistische partij heeft be sloten geen verdere maatregelen te nemen tegen de zeven Lager huisleden, die, bij de stemming over de overeenkomsten van Londen en Parijs, welke in bewa pening van West-Duitsland voor zien, niet stemden volgens de voor de fractie gegeven richtlijn, namelijk onthouding. Zes hunner stemden tegen en één voor het regeringsvoorstel. De zeven Lagerhuisleden ma ken in het vervolg geen deel meer uit van de socialistische fractie. Zij zullen voortaan als „onafhankelijk lid" zitting heb ben, doch verwacht wordt dat zij in de meeste gevallen met de socialisten mee zullen stemmen. Door de hierboven vermelde be slissing van het Britse socialisti sche partijbestuur blijven zij ech ter wel partijlid, In het socialistische blad „Tri bune", dat wordt uitgegeven on der redactionele verantwoorde lijkheid van drie aanhangers van Bevan, waaronder zijn echtgeno te Jennie Bevan-Lee, is indertijd een aanval op de vakbondsleider Arthur Deakin opgenomen. Dit was in strijd met een partijvoor schrift, dat partijleden elkander niet in het openbaar mogen aan vallen. De redactie van „Tribu ne" weigerde zich te verontschul digen voor de aanval op Deakin, die door het partijbestuur „onge rechtvaardigd en grof" werd ge acht. Het bestuur, dat het betrokken drietal reeds schriftelijk had be rispt, besloot een tweede, over eenkomstige brief te sturen, doch de zaak verder als afgedaan te beschouwen, daar het de recente inwendige partijgeschillen niet met het uit de partij zetten der betrokkenen wil beslechten. I De politieke crisis in Laos, die reeds Vijf wekem duurde, is Donderdag geëindigd. Het par lement heeft, met alle stemmen van de 34 aanwezige 'afgevaar digden voor, de nieuwe regering goedgekeurd, die is gevormd door de voormalige minister van Finanoidn Katay. Premier Katay verklaarde na de stemming, dat zijn regering- de onderhandelingen wil her vatten met prins Souphan Nouvong om te komen tot een „eervolle" herintegratie van de leden ,van de beweging „Pathet Lao" in de nationale gemeen schap. Hij voegde hieraan toe, dat van de eerste Navemfcer de dag ,van de eerste gewelddaden in het Auresgebergte was er 50.000 man in Algerië gelegerd. Thans waren er 20.000 mili tairen bijgekomen, nog afge zien van de compagnieën veilig heidstroepen, die onder het ministerie van Binnenlandse Zaken staan. Minister Mitterand deelde voorts mee, dat de regering niet van plan is haar hervor mingsplannen vohr Algerië ge durende de strijd tegen de op standelingen te laten rusten. Wat de verliezen betreft zeide de minister, dat er 23 burgers en vijf Franse militairen zijn gedood, terwijl 32 burgers en tien militairen verwondingen hebber! opgelopen. De verlie? onder de opstandlingen wait groter. Aan het einde van het debat aanvaarden de senatoren met 260 tegen achttien stemmen een resolutie, waarin de opstandige beweging wordt veroordeeld, medeleven met de slachtoffers wordt betuigd en de regering wordt verzocht cm Ie. zich te verzetten tegen alle provocaties en inmengingen van butenland- se zijde en 2e.jde economische en sociale ontwikkeling en de politieke hervormingen in Alge rië ivoort te zetten. medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot Vrijdagavond. VEEL WIND. Zwaar bewolkt met regen. Over wegend harde en langs de Wad- denkust mogelijk stormachtige Zuidelijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. ZATERDAG 27 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens 2.41 2.49 Terneuzen 3.16 3.24 Hansweert 3.56 4.04 Walsoorden 4.06 4.14 ZON MAAN hij zal aftreden als cp dit punt26 overeenstemming zal zijn be- 27 reikt, zodat de dissidenten dan j 28 (weer aan de regering zullen 29 kunnen deelnemen. I 30 Nov. op onder op onder 8.17 16.37 9.28 16.57 8.18 16.36 10.18 17.50 8.20 16.35 10.58 18.53 8.22 16.34 11.31 20.02 8.23 16.34 11.57 21.14

de Vrije Zeeuw | 1954 | | pagina 1